Κύπελλο Μπάσκετ 2016-2017

Σχόλια - κριτική για τις υποχρεώσεις του καλαθοσφαιρικού τμήματος για τη σεζόν 2016/17...

Κύπελλο Μπάσκετ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 07 Σεπ 2016, 12:31

Αυτή τη στιγμή διεξάγεται η κλήρωση του κυπέλλου, όπως και όλων των πρωταθλημάτων (ανδρών-γυναικών) εκτός από Α1...

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κύπελλο Μπάσκετ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Τετ 07 Σεπ 2016, 12:53

με βαζελο εξω!αντιο ζωη :redcard:
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7329
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Κύπελλο Μπάσκετ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 07 Σεπ 2016, 12:54

Θα τους γαμήσουμε.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κύπελλο Μπάσκετ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό McCarthy » Τετ 07 Σεπ 2016, 13:12

Καλά να πάθουμε! Όταν είχαμε την ευκαιρία μας κάποιοι αρχηγοί της κακιάς ώρας τα έκαναν πάνω τους στα κοτέτσια του Κερατσινίου.
Άβαταρ μέλους
McCarthy
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: Τετ 18 Δεκ 2013, 17:15

Re: Κύπελλο Μπάσκετ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τετ 07 Σεπ 2016, 13:23

Εντάξει, δεν είναι κάθε μέρα πασχαλιά. Είχαμε 2 μεγάλες ευκαιρίες για κάτι καλό πέρσυ και πρόπερσυ, ε δεν γινόταν και φέτος να μας πάνε όλα πρίμα.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15453
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Κύπελλο Μπάσκετ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 07 Σεπ 2016, 13:40

Ρε

RoMaN έγραψε:Θα τους γαμήσουμε.



Μπάνε πάρε εισιτήρια. Εγώ δεν θα πάω, αλλά πάρε εισιτήρια.. Αν γίνουν και αναβολές μέχρι Φλεβάρη, θα πάω κιόλας! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κύπελλο Μπάσκετ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 07 Σεπ 2016, 13:42

κεκλεισμένων είναι.

ένας στόχος (σικ) λιγότερος από νωρίς.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Κύπελλο Μπάσκετ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό McCarthy » Τετ 07 Σεπ 2016, 13:47

Γιατί έχουμε στόχους..?
Άβαταρ μέλους
McCarthy
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: Τετ 18 Δεκ 2013, 17:15

Re: Κύπελλο Μπάσκετ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 07 Σεπ 2016, 13:50

Στόχους έχουμε, κόσμο δεν έχουμε.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κύπελλο Μπάσκετ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 07 Σεπ 2016, 14:23

Πάντως πραγματικά δεν καταλαβαίνω και δεν συμμερίζομαι την έλλειψη πίστης στην ομάδα... Τεράστιο μπασκετικό μυαλό ο Σούλης, δεν τη φοβάμαι την ομάδα καθόλου! Τους πιστεύω πραγματικά.


Θα τους γαμήσουμε!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κύπελλο Μπάσκετ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό McCarthy » Τετ 07 Σεπ 2016, 14:59

Roman πραγματικά σε θαυμάζω για την αισιοδοξία σου και παρά το γεγονός ότι είσαι μικρός σε ηλικία και δε πρόλαβες τα καλά χρόνια, παθιάζεσαι τόσο πολύ με τη σπυριάρα. Αλλά νομίζω πως ονειροβατείς λιγάκι..Στην αρχή νόμιζα πως κάνεις πλάκα, αλλά εσύ μιλάς σοβαρά..Δε θα αρχίσω την κλασσική συζήτηση που κάνουμε σαν τους παππούδες του Muppet Show για τον κόσμο και "μάζεψε κόσμο για να κάνουμε μεταγραφές και να έρθει ο επενδυτής" ή "κάνε μεταγραφές και βρες επενδυτή για να έρθει και ο κόσμος", άστο γάμα το αυτό.

Στόχοι ρεαλιστικοί και ουσιαστικοί δεν υπάρχουν εδώ και 15 χρόνια, φοβούνται μέχρι και οι ίδιοι να το πούν ΚΑΙ γιατί ξέρουν οτι η ομάδα κάθε χρόνο είναι περιορισμένων δυνατοτήτων, αλλά και για να μην έχουν άγχος και πίεση επίτευξης κάποιου στόχου απο τον κόσμο (όσοι ασχολούνται τελοσπάντων). Δες και τις δηλώσεις του Σούλη. Κάθε χρόνο οι ίδιες."Να είμαστε ανταγωνιστικοί και να κυνηγάμε κάθε παιχνίδι" Α ψέμματα..Φέτος είπε και για υπέρβαση στην Ευρώπη..Ποια είναι αυτή? Πως μεταφράζεται? Να περάσουμε στους 16? Στους 8? Να το πάρουμε? Που οριοθετείτε την ομάδα σας εσείς οι ίδιοι ξέρετε?

Παπάρια ξέρουν, ξεκινάνε κάθε χρόνο κι όπου βγεί. Θα μου πείς με βάζελο, γαύρο και τώρα και με τους δυο κίτρινους τι στόχους να βάλεις, αλλα δώσε ένα στίγμα βρε αδερφέ..! Τελοσπάντων, για να μη μακρυγορώ πες μου σε παρακαλώ συγκεκριμένα απο που πηγάζει αυτή η αισιοδοξία σου. Άσε τους 2 μεγάλους γιατί δε κοντράρονται..Τα ρόστερ των 2 κίτρινων τα είδες? Σύγκρινε π.χ τη γραμμή ψηλών μας με αυτή του Άρη και περιμένω να το ξανασυζητήσουμε...
Άβαταρ μέλους
McCarthy
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: Τετ 18 Δεκ 2013, 17:15

Re: Κύπελλο Μπάσκετ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Ale » Τετ 07 Σεπ 2016, 15:19

RoMaN έγραψε:Πάντως πραγματικά δεν καταλαβαίνω και δεν συμμερίζομαι την έλλειψη πίστης στην ομάδα... Τεράστιο μπασκετικό μυαλό ο Σούλης, δεν τη φοβάμαι την ομάδα καθόλου! Τους πιστεύω πραγματικά.


Θα τους γαμήσουμε!

+1926
:nairepaok:
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Κύπελλο Μπάσκετ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό McCarthy » Τετ 07 Σεπ 2016, 15:28

Αντικειμενικά και μπασκετικά όμως έτσι..? Μη μου αρχίσεις τα ΠΑΟΚ είσαι και με τσαπού ρε που έλεγε κι ο Μητσικώστας..Δε θέλω να κάνεις και Palok ανάλυση, αλλά δες το σαν ουδέτερος:
Μπάκνερ, Καβαδδάς, Σανικίτζε, Τσαϊρελης, Σίμτσακ αυτοί..
Κλάντον, Γλυνιαδάκης, Τέιλορ, Μαργαρίτης εμείς..Για πες...
Άβαταρ μέλους
McCarthy
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: Τετ 18 Δεκ 2013, 17:15

Re: Κύπελλο Μπάσκετ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 07 Σεπ 2016, 15:31

Χαίρομαι που χαίρεσαι για την αισιοδοξία μου! Πολλοί που μας διαβάζουν (ειδικά αλλόθρησκοι) παίζει να με κάνουν και screenshot και να με παίρνουν στο ψιλό (όχι για τα ανέκδοτά μου).


Στην παρούσα φάση, αισιοδοξώ για τον συγκεκριμένο αγώνα. Είναι ένα μόνο 40λεπτο στο οποίο πολλά μπορούν να συμβούν! Πέρσι χάσαμε εκεί για 1 γαμωπόντο (με σχεδόν ανύπαρκτο πάγκο), πρόπερσι στο κύπελλο χάσαμε από 3ποντο στα τελευταία δευτερόλεπτα και στο πρωτάθλημα τους πήραμε με +17 στο Παλατάκι και άποντο Διαμαντίδη. Και αυτό αφορά μόνο τον βάζελο, μην πω για πέρσι με γαύρο στο πρωτάθλημα που από χαζομάρα μας πήγαμε παράταση και χάσαμε. Θυμίζω ότι πέρσι δεν υπήρχε πάγκος ούτε ως όργανο στο γυμναστήριο...

Δεν θέλει πολύ. Ακόμη και με full roster δεν τους φοβάμαι. Το κλίμα στην ομάδα είναι εξαιρετικό και ο Σούλης ξέρει 100 κιλά μπάσκετ.

Θα περάσουμε τον βάζελο και θα χάσουμε εντός από τη ΧΑΝΘ. :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες


Επιστροφή στο Σεζόν 2016-2017

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης