Χάντμπολ ανδρών - Αγώνες & νέα 2020-2021

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Τρί 09 Ιουν 2020, 22:24

ΝΕΟΣ Έφορος ο Δ. Χασεκίδης!
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7321
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Τετ 10 Ιουν 2020, 11:18

Έφυγε ο "καρκίνος";Πώς γκένεν αυτό;
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4949
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 10 Ιουν 2020, 11:45

" Έφυγε", αλλά μένοντας, σαν γενικός αρχηγός των τμημάτων handball μας...
Τίτλος να ναι κι ό,τι να ναι, δηλαδή....Το φιακαλίκι στα ανώτατα τέρματα του...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 11 Ιουν 2020, 15:52

Άσπρη μέρα για το χάντμπολ του ΠΑΟΚ!

Σύντομα και εξόριστος εύχομαι...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 14 Ιουν 2020, 16:23

Μπάι μπάι στον Λοϊζο...
Καλή τύχη να έχει, στα ξένα...
Ελπίζω να φέρουμε κάποιον, καλύτερο του, για τερματά, για την επόμενη χρονιά...
Γιατί η ελπίδα πεθαίνει, πάντα, τελευταία....
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό george188 » Κυρ 14 Ιουν 2020, 16:35

Φίλε goran εγώ με χασεκίδη είμαι αρκετά αισιόδοξος..Όχι οτι θα μπορέσεις να χτυπήσεις με τη μια τους 2 του ΠΟΚ αλλά θα έχεις ένα μαμημένο πλάνο, πράγμα που αγνοείται τα τελευταία χρόνια στο τμήμα
Π.Α.Ο.Κ. θρησκεία και στην Ολλανδία
george188
 
Δημοσιεύσεις: 2672
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2016, 11:05

Χάντμπολ ανδρών - Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 19 Ιουν 2020, 22:29

Για να δούμε... Χρονιά με νέο Έφορο και νέο προπονητή...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών - Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 20 Ιουν 2020, 12:12

Με τις αλλαγές αυτές, αλλά και με τις επόμενες κινήσεις, εύχομαι στόχος μας να είναι η σφήνα στους gay-χαρτί...


Μπαρκαρούτσος έγραψε:Τον Καλόμοιρο εννοείς μάλλον.. Ακόμα σε εμάς είναι;

Αυτόν εννοώ...Δεν είναι σε μας, αλλά θα τον ήθελα, πακέτο με τον Κουκμίση, από την προηγούμενη ομάδα του νέου μας προπονητή, έστω σαν back up, σαν σωστά αξιολογημένους, απ τον ίδιο, επί πολλά χρόνια, παίχτες...
Προσδοκώντας φυσικά, στις θέσεις τους, τις 2/4 πιο καίριες, για δυνατή ομάδα, 2 βασικούς ποιοτικούς ξένους...
Κάτι όμως, το οποίο βλέπω να απομακρύνεται, ως γεγονός, μετά τις ανανεώσεις των Παλάσκα και Τσαναξίδη...
Ίδωμεν...

Υ.Γ. Αν βρεις χρόνο κι έχεις διάθεση, καλό θα ήταν να μεταφέρεις, απ το περσινό τόπικ, τα τελευταία 12 posts (από εκείνο του gergeo4, για τον νέο έφορο, Δ. Χασεκίδη και τα επόμενα 11), αφού εγώ δεν έχω την δυνατότητα..
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ ανδρών - Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 22 Ιουν 2020, 19:20

Αλλάζει ο «χάρτης» στο πρωτάθλημα χάντμπολ ανδρών για τη νέα αγωνιστική περίοδο.

Με τη συμμετοχή 14 ομάδων, χωρισμένες σε δύο ομίλους των 7 με γεωγραφικά κριτήρια, θα διεξαχθεί η πρώτη φάση του πρωταθλήματος της Handball Premier τη νέα αγωνιστική χρονιά.

1ος όμιλος (Νότος): ΑΕΚ, Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή, Διομήδης Άργους, ΑΣΕ Δούκα, Ιωνικός ΝΦ, Άρης Νικαίας Olympic Diagnostic, HC Σαλαμίνα.

2ος όμιλος(Βορράς): Αερωπός Έδεσσας ManDynamic, ΠΑΟΚ, ΑΕΣΧ Πυλαίας, Δράμα Bianco Monte, Φαίακας Κέρκυρας, Φίλιππος Βέροιας, Ζαφειράκης Νάουσας.

Το σύστημα διεξαγωγής

Α’ φάση: Όλοι εναντίον όλων σε 2 γύρους (14 αγωνιστικές, 12 για κάθε ομάδα)

Β’ φάση:

Πλέι οφ (1-8): Οι 4 πρώτες ομάδες κάθε ομίλου δημιουργούν έναν όμιλο, μεταφέροντας τους βαθμούς από την Α’ φάση μόνο από τα μεταξύ τους παιχνίδια. Ακολούθως οι ομάδες του 1ου και του 2ου ομίλου συναντιούνται σε δύο γύρους (8 αγωνιστικές). Δεν αγωνίζονται ξανά όσοι βρισκόντουσαν στον ίδιο όμιλο στην Α’ φάση.

Πλέι άουτ (9-14): Οι 3 τελευταίες ομάδες κάθε ομίλου δημιουργούν έναν όμιλο, μεταφέροντας τους βαθμούς από την Α’ φάση μόνο από τα μεταξύ τους παιχνίδια. Ακολούθως οι ομάδες του 1ου και του 2ου ομίλου συναντιούνται σε δύο γύρους (6 αγωνιστικές). Μετά το πέρας της Β’ φάσης οι 2 τελευταίες ομάδες της βαθμολογίας υποβιβάζονται στην Α2 Ανδρών.

Γ΄ φάση: Οι 2 πρώτοι της βαθμολογίας μετά το πέρας της Β’ φάσης των πλέι οφ, αγωνίζονται στον τελικό με τον τίτλο να κρίνεται στις 3 νίκες.

Νέα διαδικασία και στο ανδρικό Πρωτάθλημα, που δεν βλέπω να βοηθάει στον ανταγωνισμό, πλην των 2 πρώτων!


Υ.Γ. Ο Καλόμοιρος, κατά πάσα πιθανότητα, υπογράφει, σύντομα (ή υπέγραψε ήδη?) στην χάρτινη...Κρίμα... :evil:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ ανδρών - Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 24 Ιουν 2020, 12:09

Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα Χάντμπολ Ανδρών του Συλλόγου μας, ανακοινώνουν την έναρξη συνεργασίας με τον αθλητή, Bogdan Meduric, για την αγωνιστική περίοδο 2020-21.

Περισσότερες πληροφορίες: https://bit.ly/3fW8OT8

Добродошли Bogdan!
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Χάντμπολ ανδρών - Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 24 Ιουν 2020, 14:14

Καλώς όρισε, αλλά όχι και τίτλους ρε φίλε, σε παιδάκια απευθύνεται;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών - Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 26 Ιουν 2020, 15:38

Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα χάντμπολ ανδρών του Συλλόγου μας, ανακοινώνουν την έναρξη συνεργασίας με τον αθλητή, Βασίλη Καβουσανάκη, για την αγωνιστική περίοδο 2020-21.

Περισσότερες πληροφορίες: https://bit.ly/385AaDC

Καλώς ήρθες Βασίλη!
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Χάντμπολ ανδρών - Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό laska4 » Παρ 26 Ιουν 2020, 20:12

Ο γουσιος ειναι πολυ καλος προπονητης ειχε τον αδερφο μου στην αεσχ πυλαιας δουλευει χρονια με μικρους και εχει βγαλει πολλα ταλεντα για τα δεδομενα της ελλαδας ...θα φερει πολυ πραμα απο πυλαια ...
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

Re: Χάντμπολ ανδρών - Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 26 Ιουν 2020, 23:17

Τριετές έχει. Θα βγάζει ταλέντα που θα παίρνουν 500€/μήνα και μετά θα φεύγουν στο γαύρο με 2-3 χιλιάρικα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών - Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 27 Ιουν 2020, 09:19

laska4 έγραψε:Ο γουσιος ειναι πολυ καλος προπονητης ειχε τον αδερφο μου στην αεσχ πυλαιας δουλευει χρονια με μικρους και εχει βγαλει πολλα ταλεντα για τα δεδομενα της ελλαδας ...θα φερει πολυ πραμα απο πυλαια ...

Κανέναν έτοιμο παίχτη να κοιτάξει να φέρει, εκτός βέβαια κι αν κάποιοι, εντός, δεν θέλουν να συμβεί κάτι τέτοιο...
Μπορεί, δηλαδή, για να μην χάσουν την θέση τους, να προτιμούν να γίνουμε ακαδημία των πουστογαυροχάρτινων!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Επόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες