Χάντμπολ ανδρών - Αγώνες & νέα 2020-2021

Re: Χάντμπολ ανδρών - Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 27 Ιούλ 2020, 20:56

Ότι είχαμε τόσο καλή ομάδα πέρσι που είχαμε περιθώριο να δώσουμε δανεικό στη Βέροια τον Νικολαΐδη;!

Τι να πω.. Χαίρομαι που επέστρεψε.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών - Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ 01 Αύγ 2020, 21:32

Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα χάντμπολ ανδρών ανακοινώνουν την έναρξη της συνεργασίας με τον αθλητή Νίκο Λιάπη για την αγωνιστική περίοδο 2020-2021.

Ο Νίκος Λιάπης, γεννημένος στη Θεσσαλονίκη το 1999, έχει ύψος 1.93 και αγωνίζεται στη θέση του πίβοτ.

Ο νεαρός αθλητής ξεκίνησε την καριέρα του στο Φοίβο Συκεών, ομάδα στην οποία και παρέμεινε μέχρι την ηλικία των 18 ετών, οπότε και πήρε μεταγραφή για τον Ολυμπιακό. Μόλις δυόμιση χρόνια αργότερα, ο Νίκος Λιάπης μετακόμισε στην πόλη του Άργους, προκειμένου να αγωνιστεί για λογαριασμό του τοπικού Διομήδη.

Ο 21χρονος πίβοτ αποτελεί μέλος της Εθνικής Ομάδας Ανδρών.

Στα αξιοσημείωτα, πως ο αθλητής έχει διδαχθεί τα μυστικά του αθλήματος από τον προπονητή της γυναικείας ομάδας, Δημήτρη Πελεκίδη, όντας και οι δυο στο παρελθόν στο Φοίβο Συκεών, ενώ είναι παλιοί γνώριμοι και με τον προπονητή Πάνο Γούσιο, με τον οποίο συνεργάστηκαν στο 2ο ΓΕΛ Πυλαίας, πανηγυρίζοντας μαζί την κατάκτηση του Πανελληνίου Σχολικού Πρωταθλήματος και στη συνέχεια την 9η θέση στο Παγκόσμιο Σχολικό Πρωτάθλημα το 2016.

Μετά τη σύναψη της συνεργασίας, ο αθλητής Νίκος Λιάπης δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου acpaok.gr:

«Αρχικά ευχαριστώ για την εμπιστοσύνη που έδειξαν στο πρόσωπό μου η Διοίκηση καθώς και το προπονητικό team του ΠΑΟΚ. Χαίρομαι που ήρθα σε μια μεγάλη ομάδα με ιστορία στον χώρο του χάντμπολ. Ελπίζω να ανταπεξέλθω στις προσδοκίες και στους στοχους της ομάδας. Τέλος εύχομαι υγεία, χωρίς τραυματισμούς και να έχουμε μια σεζόν που να διέπεται απο «κανονικότητα».
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Χάντμπολ ανδρών - Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 01 Αύγ 2020, 21:41

Τι κανονικότητα ρε, δαπίτη πήραμε;;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών - Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Τρί 22 Σεπ 2020, 17:09

Εισιτήρια διαρκείας τμημάτων του ερασιτέχνη ΠΑΟΚ


https://sportstotalgr.blogspot.com/2020 ... st_72.html
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7321
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Χάντμπολ ανδρών - Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Παρ 25 Σεπ 2020, 00:55

Αποκλειστική συνέντευξη με τον Απόστολο Παλάσκα

Αρχικά για όσους δεν ξέρουν ή δεν έχουν παρακολουθήσει τόσο πολύ handball, να μας πεις λίγα λόγια για εσένα και επειτα για τη θέση που αγωνίζεσαι η οποία λέγεται για όσους δεν γνωρίζουν " Ίντερ"και είσαι ο αριστερός Ίντερ του ΠΑΟΚ.

Ναι είμαι αριστερός Ίντερ και συγκλίνω με το δεξί χέρι,ακριβώς.Αρχικά να πως Είμαι 14 χρόνια στην ομάδα και η σχέση μου με τον σύλλογο είναι πλέον σε άλλο επίπεδο μετά από τόσα χρόνια.Το χάντμπολ για μένα είναι η δουλειά μου,είναι η καθημερινότητά μου,η ζωή μου και ο ΠΑΟΚ είναι η ομάδα που υποστηρίζω και που τυχαίνει να αγωνίζομαι κιόλας


Φέτος ανανέωσες για άλλη μία χρονιά στην ομάδα για 14η συνεχόμενη για την ακρίβεια θα είσαι μέλος της. Ο καθένας θα αναρωτιόταν τι σε κράτησε τόσα χρόνια στην ομάδα και δεν αναζήτησες να πάς ίσως κάπου αλλού ακόμη και στο εξωτερικό να συνεχίζεις την καριέρα σου.

Σαφώς το πρώτο και πιο σημαντικό είναι ότι δεθήκαμε με την ομάδα μετά από τόσα χρόνια. είναι μία ομάδα η οποία πληροί όλες τις προδιαγραφές για την καριέρα που ζητάω,υπάρχει οργάνωση και είναι ένας οργανισμός που θέλει πάντα να κάνει πρωταθλητισμό.Οπότε πληροί τις προϋποθέσεις που ήθελα εγώ.Σίγουρα υπήρχαν ευκαιρίες για μένα για να πάω στο εξωτερικό που Εννοείται ότι τα πράγματα εκεί είναι σε ποιο υψηλό επίπεδο για το handball αλλά προτίμησα να μείνω στην ομάδα που αγαπώ και δεν έχω μετανιώσει για αυτό και ελπίζω να αγωνίζομαι για αρκετά χρόνια ακόμα.


Αυτή η χρονιά ξεκίνησε με αρκετές αλλαγές όπως στον πάγκο της ομάδας που υπάρχει πια νέος προπονητής,ο κύριος γούσιος,αλλά και μία αρκετά Μεγάλη αλλαγή σε νεα πρόσωπα στη στελέχωση του ρόστερ. Να ανοίξω εδώ μία παρένθεση" η ομάδα να πούμε Για όσους δεν έχουν μάθει ότι ξεκίνησε νικηφόρα την πρώτη αγωνιστική επικρατώντας του αερωπού Έδεσσας με 27 23 και ακολουθεί για τη 2η αγωνιστική ο αγώνας με την Πυλαία". Συνυπολογίζοντας όλα αυτά,ποιοι είναι οι στόχοι που έχετε θέσει για την φετινή χρονιά; μία χρονιά που βρίσκει το σύλλογο για τρία χρόνια χωρίς κάποιον τίτλο.

Αρχικά να πω ότι όπως είπες και εσύ έγινε μία πολύ μεγάλη αλλαγή στην ομάδα,φύγανε πολλά πρόσωπα που αγωνιζόντουσαν για χρόνια,η ομάδα άλλαξε ριζικά... ήρθανε πολλοί νέοι παίκτες και ηλικιακά αλλά και σε ποσότητα άλλαξε στο μεγαλύτερο βαθμό η ομάδα και αυτό σίγουρα προϋποθέτει ότι χρειάζεται κάποιος χρόνος για να δέσουμε ως καινούργιο σύνολο και να αποδώσει πράγματα.Επίσης έχει αλλάξει και η διοίκηση της ομάδας και έχει βάλει ένα μακροπρόθεσμο στόχο μέσα στην τριετία η ομάδα να φτάσει στην κορυφή.Αυτό δεν σημαίνει φυσικά ότι τη φετινή χρονιά δεν θα διεκδικήσουμε να κερδίσουμε πράγματα Ο Πρώτος στόχος επειδή φέτος έχει χωριστεί το πρωτάθλημα σε βόρειο και νότιο όμιλο,για αρχή είναι να βγει η ομάδα πρώτη στον βόρειο όμιλο και στη συνέχεια του πρωταθλήματος που ενώνονται οι όμιλοι και οι τέσσερις πρώτες ομάδες θα παίξουν με τους άλλους από το νότιο όμιλο να διεκδικήσουμε ότι καλύτερο μπορούμε.Εξάλλου είμαστε μία καινούργια ομάδα με πολύ όμως όρεξη και πολύ καλά χαρακτηριστικά και με έναν πολύ νέο προπονητή πού έχει Πολλή διάθεση,αλλά θα χρειαστούμε κάποιο χρόνο για να φτάσουμε στο Επιθυμητό αποτέλεσμα

https://sportstotalgr.blogspot.com/2020 ... st_37.html
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7321
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Χάντμπολ ανδρών - Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Σάβ 03 Οκτ 2020, 17:59

Ιδανικός αυτόχειρας πάλι έχασε δικό του παιχνίδι και δώρισε βαθμό στο ματς με την Δράμα σήμερα στο κλειστό της μικρας στο τέλος...
Πόσο ΠΑΟΚ :(
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Χάντμπολ ανδρών - Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ 03 Οκτ 2020, 18:15

Κρίμα...
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Χάντμπολ ανδρών - Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό kayde » Τετ 07 Οκτ 2020, 19:13

Και ενα μπραβο και στα παιδια του χαντμπολ για το διπλο σημερα.
Και οταν θα πεθανω,θελω τον Δικεφαλο στο ταφο μου επανω..
Άβαταρ μέλους
kayde
 
Δημοσιεύσεις: 2099
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 01:38
Τοποθεσία: Επτάλοφος

Re: Χάντμπολ ανδρών - Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό john4serres » Πέμ 08 Οκτ 2020, 09:25

Τον πατήσαμε τον Ζαφειρακη
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Χάντμπολ ανδρών - Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 28 Φεβ 2021, 11:48

Στην επανέναρξη του πρωταθλήματος της Handball Premier, o ΠΑΟΚ ταξίδεψε στην Έδεσσα, όπου και αντιμετώπισε στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής τον τοπικό Αερωπό, του οποίου και επικράτησε με 19-27 σκορ.

:opaokara:
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Χάντμπολ ανδρών - Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 20 Απρ 2021, 21:07

ΠΑΟΚ - Bianco Monte Δράμα '86: 30-29 (παράταση)

Πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου για τον ΠΑΟΚ!
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Χάντμπολ ανδρών - Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Rexaris » Κυρ 25 Απρ 2021, 07:16

Δεν παρακολούθησα πώς συνέβηκε αυτό ειδικά λόγω απόστασης αλλά πώς έγινε ρε παιδιά και σε ανδρικό βόλει και χάντμπολ πέσαμε τόσο γρήγορα από την κορυφή; Έλλειψη χρημάτων; Κακή διαχείριση; Ίδιοι ή διαφορετικοί λόγοι μεταξύ των δύο;
"Οὐ φοβηθήσομαι ἀπὸ μυριάδων λαοῦ τῶν κύκλῳ συνεπιτιθεμένων μοι" (Ψαλ. 3,7).
Άβαταρ μέλους
Rexaris
 
Δημοσιεύσεις: 3293
Εγγραφή: Τρί 02 Μάιος 2017, 01:10
Τοποθεσία: Canada

Re: Χάντμπολ ανδρών - Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 25 Απρ 2021, 11:41

Λάθος χειρισμοί από τη διοίκηση σε θέματα συμβολαίων και γενικότερης διαχείρισης παικτών (αν και από πέρσι έχουμε άλλον έφορο), είσοδος του γαύρου που ανέβασε τα μπάτζετ, έβαλε και η αεκ λεφτά στο παιχνίδι, οπότε ο ΠΑΟΚ χωρίς κάποιον να σκάει καλά φράγκα, έμεινε πίσω.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών - Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 09 Μάιος 2021, 16:05

Μόνος πρώτος και αήττητος στον βόρειο όμιλο ο ΠΑΟΚ! :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών - Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 18 Μάιος 2021, 19:04

Με 33-21 ο ΠΑΟΚ επικράτησε του Ζαφειράκη Νάουσας και πήρε την πρόκριση για το final 4 του Κυπέλλου που θα διεξαχθεί στην Κοζάνη.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες