Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Evangelos Apostolidis » Τετ 04 Μαρ 2020, 19:52

Ηττα στην εδρα μας απο την Πυλαια με 25-27 - η τετραδα απομακρυνεται αφου δεν εκμεταλλευτηκαμε της απωλειες του Διομηδη και του Αερωπου.

Παιζουμε το Σαββατοκυριακο στην Εδεσσα, με νικη ειμαστε παλι μεσα στο κολπο αλλα ετσι πως εμφανιζομαστε τα βλεπω δυσκολα.
Evangelos Apostolidis
 
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: Δευτ 23 Σεπ 2019, 15:52

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 04 Μαρ 2020, 21:40

Δεν πειράζει κύριε Πετρίδη.

Ο Τσακίρης φταίει.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό john4serres » Πέμ 05 Μαρ 2020, 00:16

Κύριε Πετρίδη, μένουμε κατηγορία;
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 08 Μαρ 2020, 15:07

Ήττα, με 23-20, μέσα στην Έδεσσα... :(

"Η ατυχία με τους τραυματισμούς φταίει, φέτος..."............... :evil:

Άντε και του χρόνου, λευτεριά στους άτυχους... :twisted:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό george188 » Κυρ 08 Μαρ 2020, 15:24

Πριν 3-4 μερες βγήκε ο πρώην general manager και είπε ενδιαφέροντα πραματάκια..απλά πέρασαν στα ψιλά, κακώς πολύ κακώς..νομιζω στο inpaok είχα διαβάσει την τοποθέτηση για πετριδη
Π.Α.Ο.Κ. θρησκεία και στην Ολλανδία
george188
 
Δημοσιεύσεις: 2672
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2016, 11:05

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 08 Μαρ 2020, 15:52

O πρώην team manager της ομάδας χάντμπολ του ΠΑΟΚ, Γρηγόρης Νατσιόπουλος μέσα από τον προσωπικό του λογαριασμό στο facebook, σχολίασε μετά και την σημερινή ήττα του ΠΑΟΚ από την ΑΕΣΧ Πυλαίας με 25-27, όλα αυτά τα οποία συμβαίνουν στο τμήμα χειροσφαίρισης του Δικεφάλου με ένα μακροσκελές κείμενο.

Αναλυτικά η ανάρτησή του:

«Περί ΠΑΟΚ! Ένα χρόνο τώρα δεν μίλησα σεβόμενος το σωματείο που υπηρέτησα με αγάπη και με όλη την δύναμη της ψυχής μου που έζησα χαρές και λύπες που ήμουν παρών σε όλα τα προσκήνια και παρασκήνια που έκανα μεταγραφές συμβόλαια και διαχείριση διαφόρων καταστάσεων που αν δεν είχα αγάπη αλλά μένος θα μπορούσα να πω πράγματα που δεν τα ξέρουν οι λίγοι και να δημιουργήσω ίντριγκες και καταστάσεις αλλά προτίμησα να ακολουθήσω τον δρόμο της καρδιάς μου και της αγάπης μου για αυτό το σωματείο παρ όλες τις πιέσεις που είχα…

Μέχρι και σήμερα δέχθηκα τηλέφωνα για τις καταστάσεις που επικρατούν για το τι συμβαίνει στο τμήμα γιατί ενώ το αντίστοιχο του γυναικείου προχώρα τι συμβαίνει με την κάποτε όπως αποκαλούσα με ναυαρχίδα του ερασιτέχνη ΠΑΟΚ!! Αποφάσισα λοιπόν για να είμαι καλά με τον εαυτό μου να πω τα εξής.

Το τμήμα χειροσφαίρισης η ναυαρχίδα του ΑΣ ΠΑΟΚ απαξιώθηκε πλήρως από την στιγμή που έφυγε ο Γεωργιάδης και στην συνέχεια ο Σεϊρεκιδης υπήρχαν διαρκώς προβλήματα με τους προπονητές καθώς ο κ. Πετρίδης ήθελε να κάνει αυτός τις μετεγγραφές και συνεχώς δημιουργούσε προβλήματα σε ότι κάναμε και θα θυμηθώ ότι πέρσι με έβαλε να διώξω τους ξένους να κλείσω καινούριους να υπογράψω προσύμφωνο μαζί τους και τελευταία στιγμή να μην τους πάρουμε με πρόσχημα τον κ. Κατσαρή πράγμα που δεν το πιστεύω και να πάμε στο κύπελλο Ελλάδος με τον ολυμπιακό γυμνοί τελείως!!

Καμία προστασία της ομάδας και ακόμα και όταν κλείσαμε για προπονητή τον κ Κρανάκη ο κ Πετρίδης έκανε πίσω και πήρε προπονητή όχι απλά από το κάτω ράφι αλλά από τα πατώματα και φυσικά εννοώ τον κ Παπαβασίλη ο οποίος το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να αποκρούει τις μπάλες που του πετάει στα μούτρα ο Λοΐζος και τίποτα άλλο καθώς το πανελλήνιο βλέπει δυστυχώς για αυτόν ποιος δίνει εντολές στα τάιμ άουτ και φυσικά το ανέχεται γιατί ο καημός του είναι να παίζει ο γιος του πράγμα που γελάει όλη η Ελλάδα και δυστυχώς ξεφτιλίζει και το παιδί του!!!

Από εκεί και πέρα τι να πούμε; ξένοι που μένουν όπου να ναι που δεν έχουν να φάνε ακαδημίες διαλυμένες με κάτι εφοράκια που αυτοδιορίζονται και χρωστάνε από πέρσι χρήματα που κάνουν τάχα μου εκδηλώσεις και βάζουν τα παιδιά των ακαδημιών για να φαίνονται ότι έχουν κόσμο!!!

Που λαμβάνουν χρήματα σε προσωπικούς τους λογαριασμούς για τα ρούχα των ακαδημιών τα οποία Μάρτη μήνα και δεν έχουν δώσει ακόμα (και όποιος έχει θέμα μπορώ να του δώσω αντίγραφο εθνικής τράπεζας που ο ντεμέκ αρχιέφορος του έχω καταθέσει χρήματα) αυτό είναι νόμιμο; μπορεί ένας απλός γονέας να παίρνει χρήματα σε προσωπικό του λογαριασμό; σε αυτό κ. Πετρίδη περιμένω απάντηση!!!

Εγώ έχω τα αντίγραφα εσείς τι θα κάνετε; θα δείξετε την ίδια ευαισθησία που δείξατε και πέρσι μαζί μου ή θα το κάνετε γαργάρα; όσον αφορά τον κ. Παπαβασίλη καλό θα ήταν φίλε μου αν φοράς παντελόνια να παραιτηθείς όχι να λες η παραίτηση μου στην διάθεση σας αλλά να φύγεις γιατί είσαι λίγος για ένα τέτοιο σωματείο καλά έκανες βοήθησες το παιδάκι σου αλλά φτάνει πόνεσαν τα μάτια μας πλέον φτάνει έχεις ξεφτιλίσει το τμήμα εξάλλου δεν υπάρχεις καλά που ο ΠΑΟΚ έχει κάποιες προσωπικότητες και παίζουν αλλά φτάνει ποια έλεος άδειασες το γήπεδο αν έχεις και την παραμικρή τσίπα πάνω σου παραιτήσου!!

Και για να μην ξεχάσω πάρε μαζί σου και κάτι ντεμεκ έφορος της Ακαδημίας που την έχουν διαλύσει γιατί τώρα είναι η ώρα που θα βγάλω πράγματα εδώ πέρα!! Παραιτηθείτε όλοι σας φτάνει πόνεσαν τα μάτια μας μην μας ξεφτιλίζεται άλλο κ. Κατσαρή πάρτε θέση και δημόσια σας λέω επειδή έχω πολλά για την γούνα πολλών είμαι στην διάθεσή σας όποτε θέλετε και ότι πω θα είναι επί αποδείξεων και όχι αερολογίες!!!»
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 08 Μαρ 2020, 15:52

Όπως είπε ο john4serres πριν λίγο (όχι εδώ)...

Πετριδογαλατσόπουστες.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 08 Μαρ 2020, 15:56

Βάλε και κανένα παπάκι :mrgreen:
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 08 Μαρ 2020, 15:57

Εύχομαι να απομακρυνθούν αμφότεροι, με ευγενικές παραινέσεις του λαού του ΠΑΟΚ.




Εντάξει; :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 14 Ιουν 2020, 16:52

Μακάρι να γίνει έτσι, παλικάρι μου, αν και όπως συνηθίζεται να λέγεται, αλλά και έχει αποδειχθεί και στην πράξη:
Δύο καρπούζια δεν χωράνε, κάτω απ την ίδια μασχάλη... ;)

Πολύ φοβάμαι, δε, ότι αυτή η "αλλαγή φρουράς" ήταν μόνο και μόνο για τα μάτια του κόσμου, μιας και ο τέως έφορος παραμένει και μάλιστα σαν υπεύθυνος και των δύο τμημάτων μας και του γυναικείου και του ανδρικού...

Ίδωμεν.... 8-)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 16 Ιουν 2020, 16:02

Ο Παναγιώτης Γούσιος είναι και επίσημα ο νέος προπονητής της ανδρικής ομάδας χάντμπολ του ΠΑΟΚ, με τον Έλληνα πρώην τεχνικό της ΑΕΣΧ Πυλαίας να ανακοινώνεται από τον «ασπρόμαυρο» Ερασιτέχνη για τα επόμενα 3 χρόνια.

Αναλυτικά η ανακοίνωση και οι πρώτες δηλώσεις του νέου τεχνικού:

Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα χάντμπολ ανδρών του Συλλόγου μας, ανακοινώνουν την έναρξη τριετούς συνεργασίας με τον προπονητή, Παναγιώτη Γούσιο.

Χαμηλά ο πήχης, με νέο προπονητή τον επί σειρά ετών προπονητή της ΑΕΣΧ Πυλαίας, με ό,τι συνεπάγεται αυτό...
Καλή τύχη, λοιπόν, καλή δουλειά και μακάρι να μας βγει και να καταφέρουμε να ξαναπρωταγωνιστήσουμε....
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 16 Ιουν 2020, 16:40

Μεγάλη εντύπωση η συμφωνία για τρία χρόνια! Τεράστια αλλαγή σε σχέση με τις υποσχετικές (?) που δεν υπογράφονταν...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 16 Ιουν 2020, 17:08

Μάλλον πάμε για χτίσιμο νέας ομάδας, κάτι που περιμένω να διαπιστώσω, απ τις προσθαφαιρέσεις στο ρόστερ...
Αν αποχωρήσουν οι παλιοί και η ομάδα εμπλουτιστεί με νέα ταλέντα και 3-4 ποιοτικούς ξένους, ίσως κάτι γίνει...
Αλλιώς, το ταβάνι μας θα παραμείνει η 3-4η θέση, δια της ρήσης: Τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 19 Ιουν 2020, 11:29

Μια ζωή στα ασπρόμαυρα ο Παλάσκας!
Για 14η σεζόν στον ΠΑΟΚ

Η ανακοίνωση του ΑΣ ΠΑΟΚ αναφέρει:


Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα Χάντμπολ Ανδρών ανακοινώνουν την ανανέωση συνεργασίας με τον αθλητή Απόστολο Παλάσκα για την αγωνιστική σεζόν 2020-21.

Ο 32χρονος, αριστερός ίντερ θα αγωνιστεί για 14η συνεχόμενη χρονιά με τον Δικέφαλο στο στήθος, έχοντας στο παλμαρέ του τρία πρωταθλήματα και τρία κύπελλα, τα οποία κατέκτησε με την φανέλα του ΠΑΟΚ.



Από: PAOK24

Τώρα, να πω ότι χάρηκα?
Χρυσό παιδί, ο Αποστόλης, καλός αθλητής και ΠΑΟΚτσάκι, μεν, αλλά δεν θα το πω και εξηγούμαι...

Για βασικό αριστερό ίντερ, μιας ομάδας, που θα διεκδικήσει τίτλους, από gay και χάρτινη, είναι λίγος...Αν, πάλι, πάρουμε έναν καλό ξένο-γραφιά, στην θέση που παίζει, για back up θα προτιμούσα έναν νέο, σαν τον Καλόγηρο...

Στο ίδιο πνεύμα, με αυτό της ανανέωσης του, αν δω ανανεώσεις και σε Κυπραίο και Πετρίδη, τότε, κατά 99%, πάμε ξανά σε ένα ολόιδιο μοτίβο, όπως εκείνο των τελευταίων χρόνων, που δεν προσφέρει, ούτε παρόν, μήτε μέλλον...

Ίσως, όμως, η παραπάνω προσωπική μου εκτίμηση είναι και "κοντόφθαλμη", ενώ οι υπεύθυνοι "βλέπουν μακριά"...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 19 Ιουν 2020, 22:24

Τον Καλόμοιρο εννοείς μάλλον.. Ακόμα σε εμάς είναι;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες