Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 07 Ιουν 2019, 08:42

Ξεκινάμε με αποχωρήσεις...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Oleomatosevosmos » Σάβ 08 Ιουν 2019, 01:25

Φετος πρεπει να επιστρεψουμε σε νταμπλ η εστω σε τίτλο Υ.Γ ποιοι αποχωρησαν πλην αραμπατζη?
Oleomatosevosmos
 
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Πέμ 16 Μάιος 2019, 20:34

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 13 Ιουν 2019, 12:02

Κοτανίδης τέλος.


Τι έγινε, δεν βρίσκαμε το συμβόλαιό του στα συρτάρια;


Τουλάχιστον το παλικάρι πήγε εξωτερικό και όχι στους δυνάστες του ελληνικού αθλητισμού, ή τους χάρτινους.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 13 Ιουν 2019, 13:24

Πατήρ και υιός θα (προσ)ευχόμαστε να φωτιστούν απ το Άγιο Πνεύμα, μπας και βγούμε ξανά τριτοτέταρτοι......
Από του χρόνου πλέον, από μακριά κι αγαπημένοι, μπας και πάρουν χαμπάρι κάποιοι, που δεν το πιστεύω......

Μέγιστη ντροπή να έχει ακόμα στον αέρα (ενώ του χρωστάει και 2 μηνιάτικα) τον περσινό μας προπονητή... :twisted:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό T16 » Πέμ 13 Ιουν 2019, 13:33

Oleomatosevosmos έγραψε:Φετος πρεπει να επιστρεψουμε σε νταμπλ η εστω σε τίτλο Υ.Γ ποιοι αποχωρησαν πλην αραμπατζη?

σου παραθετω απλα το τι ειπε ο εφορος του τμηματος για να καταλαβεις οτι ειναι αδυνατο να παρουμε τιτλο
«Πριν 14 χρόνια με κάλεσε να σταθώ δίπλα του και να αναλάβουμε μαζί το τμήμα. Αισθάνθηκα περηφάνια. Έχουμε 6 τίτλους, αγωνιστήκαμε στην Ευρώπη. Σε ευχαριστώ που με ανέχεσαι. Πέρσι ζήτησα συγγνώμη επειδή δεν μπορέσαμε να καταφέρουμε πολλά πράγματα. Φέτος θέλω να χειροκροτήσετε τα παιδιά γιατί παρά το χαμηλό μπάτζετ κόντραρε Ολυμπιακό και ΑΕΚ που έχουν τριπλάσιο και τετραπλάσιο μπάτζετ. Μπήκαμε στα playoff και στην παράταση χάσαμε την πρόκριση στους τελικούς. Έγινε τεράστια προσπάθεια. Έφυγαν οι δύο ξένοι από επιλογή μας στα μέσα της σεζόν. Συνεχίσαμε με Έλληνες παίκτες μόνο. Ήταν δίπλα μας ο πρόεδρος του ΑΣ ΠΑΟΚ. Το ήθος θα συνεχίσουμε να το έχουμε στον ΠΑΟΚ. Δε ξέρω αν θα πάνε καλύτερα τα πράγματα φέτος. Οι ομάδες από το Λεκανοπέδιο παίρνουν αθλητές από τη Βόρειο Ελλάδα. Είναι δύσκολο να ακολουθήσουμε τα μπάτζετ που έχουν ξεφύγει. Η ΑΕΚ πήρε δύο παίκτες που κάνουν 150.000 ευρώ».
T16
 
Δημοσιεύσεις: 189
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2019, 23:00

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 13 Ιουν 2019, 14:51

Αυτό...


Τουλάχιστον δεν τάζει τίτλους, οκ, του το δίνω. Αλλά γιατί δεν προσπαθεί για περισσότερο; Να βρει χορηγούς, κάτι.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό T16 » Πέμ 13 Ιουν 2019, 15:54

Ζαντός έγραψε:Αυτό...


Τουλάχιστον δεν τάζει τίτλους, οκ, του το δίνω. Αλλά γιατί δεν προσπαθεί για περισσότερο; Να βρει χορηγούς, κάτι.

να το πω και εδω γιατι πρεπει. δεν γινεται να φτασουμε τον γαυρο δυστυχως αν δεν ακολουθησουμε την τακτικη του.
ο γαυρος για να παρεις διαρκειας η εισιτηριο πρεπει να εισαι μελος του ερασιτεχνη και η εγγραφη ειναι 50 €.
αρα αν δωσει 25.000 διαρκειας ο ερασιτεχης θα εχει 1.250.000 απο το πουθενα και μεσα στην χρονια οποιος θελει να παρει εισιτηριο παλι πρεπει να εγραφει αρα σχεδον παντα 2.000.000 εχει απο το πουθενα. αυτα εμεις δεν τα βρισκουμε
T16
 
Δημοσιεύσεις: 189
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2019, 23:00

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 20 Ιουν 2019, 12:09

«Τρέχουν» για την επόμενη μέρα

Οι πρώτες σκέψεις για τη νέα σεζόν

«Αέρας» ανανέωσης στο ανδρικό τμήμα χάντμπολ του ΠΑΟΚ.

Επί τάπητος έχει τεθεί ο σχεδιασμός στο ανδρικό χάντμπολ του Δικεφάλου ενόψει της νέας αγωνιστικής χρονιάς. Μέχρι στιγμής οι «ασπρόμαυροι» μετρούν δύο απώλειες βασικών παικτών, του Αραμπατζή που αποχώρησε για την ΑΕΚ και του Κοτανίδη που θα αγωνίζεται στην Ισπανία.

Στο επίκεντρο βρίσκεται το θέμα της τεχνικής ηγεσίας, με τις πληροφορίες να συγκλίνουν πως ο Στέλιος Σεϊρεκίδης θα αποτελέσει παρελθόν από τον «ασπρόμαυρο» πάγκο.

Δεν αποκλείεται, όπως συνέβη και στην περίπτωση της γυναικείας ομάδας χάντμπολ, η λύση να έρθει εκ των έσω, και τα ηνία να περάσουν στον μέχρι πρότινος άμεσο συνεργάτη του, Αλέξη Παπαβασίλη.

Όπως επισημάναμε και τις προηγούμενες ημέρες μέσα από το PAOK24, στόχος των ανθρώπων του τμήματος είναι να διατηρήσουν έναν κορμό έμπειρων Ελλήνων παικτών από το ρόστερ των τελευταίων ετών και ο οποίος θα πλαισιωθεί από νεαρούς αθλητές από τα τμήματα υποδομής, αλλά και από την ευρύτερη περιοχή της Βόρειας Ελλάδας, ενώ ανοιχτό παραμένει το ενδεχόμενο για την απόκτηση ξένων παικτών, εφόσον βρεθεί κάτι αξιόλογο στην αγορά.



Ναι, διότι τόσο καιρό ψωνίζαμε τους πιο αξιόλογους ξένους μόνο...

Σεϊρεκίδης μάλλον τέλος, οκ.

Η μείωση του μπάτζετ, δεν λέγεται "ανανέωση". Λέγεται "πέφτει το μπάτζετ, δεν μπορούμε να ανταπεξέλθουμε, συμβιβαζόμαστε με τη μετριότητα".
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 23 Ιουν 2019, 12:29

Τέλος και ο Γιόσμου!

Ο Σωτήρης Γιόσμου, όπως σας είχε ενημερώσει το INPAOK, είχε συζητήσεις, ώστε να πάει στην ΑΕΚ και να συνεχίσει εκεί την καριέρα του.

Τελικά, αυτό θα γίνει πραγματικότητα, αφού ο Έλληνας πίβοτ υπέγραψε στην «ένωση» και θα συνεχίσει στην Αθήνα την καριέρα του, ακολουθώντας τα... βήματα του Βαγγέλη Αραμπατζή, ο οποίος και αυτός έχει ανακοινωθεί ήδη από την ΑΕΚ.

Ο Γιόσμου δεν δέχθηκε κάποια πρόταση ανανέωσης από τον ΠΑΟΚ, όλο αυτό το διάστημα και εφόσον δεν μπορούσε να περιμένει άλλο, αφού ήθελε να κοιτάξει τι θα κάνει τη νέα σεζόν, συμφώνησε με την μόνη ομάδα του έκανε ρεαλιστική πρόταση.




Τραλαλί τραλαλό.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 23 Ιουν 2019, 13:37

Ποιος είναι αυτός;
Ο Γιοσμου

Περίμενα ανεκδοτάκι by Zantos
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 23 Ιουν 2019, 14:05

Ό,τι και να πω τώρα, δεν συναγωνίζεται το ανέκδοτο που κρατά τις τύχες της ομάδας στα χέρια του.




Δεν είναι στραβός ο γιαλός!

Ένας ακόμη παίκτης από το περσινό ρόστερ της ομάδας χάντμπολ, αποτελεί ήδη παρελθόν, καθώς έχει συμφωνήσει με την αεκ...

Κάτι που πριν λίγες μέρες συνέβη και με τον Βαγγέλη Αραμπατζή, ενώ ένας Θεός ξέρει πόσοι ακόμη θα ακολουθήσουν! Η διοίκηση του τμήματος ΚΟΙΜΑΤΑΙ βαθιά τον ύπνο του δικαίου και βλέπουμε ΞΕΚΑΘΑΡΑ μια παντελή αδιαφορία για το τμήμα που μας χάρισε στο παρελθόν πολλές και μεγάλες χαρές και έντονες συγκινήσεις.

Εντύπωση προκαλεί το γεγονός ότι στον Γιόσμου δεν έγινε καν πρόταση παραμονής (!), ενώ φυσικά δεν ξεχνάει κανείς τα περσινά play offs στα οποία ο ΠΑΟΚ έμεινε γυμνός από ξένους παίκτες με τον υπεύθυνο (;;;) να δηλώνει τότε πως δεν έχει νόημα να αποκτηθούν παίκτες εφόσον δεν είναι καλύτεροι από αυτούς που αποχώρησαν και στην πρόσφατη συνέλευση του ΑΣ πως οι αγώνες των play offs χάθηκαν στις λεπτομέρειες!!!

Προφανώς ο γιαλός δεν είναι στραβός και κάποιος/κάποιοι μας περνάει/περνάνε για ηλίθιους!

Περισσότερα για το τμήμα τις επόμενες μέρες, γιατί κάποιος πρέπει επιτέλους να πει κάποια πράγματα με το όνομά τους, βάζοντας στη θέση τους αυτούς που μας παραμυθιάζουν ασύστολα!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 23 Ιουν 2019, 14:07

Money γιοκ!
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 23 Ιουν 2019, 14:09

Να βγει να μιλήσει. Να ψάξει κι άλλους χορηγούς, να κάνει έκκληση στον κόσμο, να φύγει να αναλάβει κάποιος άλλος.

Όχι "εντάξει δεν πειράζει" και "Ελλάς Ελλήνων χαντμπολιστών"!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 26 Ιουν 2019, 22:44

Με Παπαβασίλη στον πάγκο ο ΠΑΟΚ

Νέος προπονητής στην ομάδα χάντμπολ του Δικεφάλου.

Ο Αλέξης Παπαβασίλης θα είναι ο νέος προπονητής της ομάδας χάντμπολ ανδρών του ΠΑΟΚ έχοντας για συνεργάτη του τον Γιώργο Μαστορογιάννη ο οποίος θα συνεχίσει να φορά και τη φανέλα του Δικεφάλου ως αθλητής.

Ο κ. Παπαβασίλης έχει έρθει σε συμφωνία με τους ανθρώπους του Δικεφάλου και αναμένονται οι επίσημες ανακοινώσεις από πλευράς των «ασπρόμαυρων».

Όπως σας είχε επισημάνει το PAOK24 τις προηγούμενες ημέρες, η πιθανότητα να παραμείνει ο κ. Σεϊρεκίδης στον πάγκο του Δικεφάλου δε συγκέντρωσε μεγάλες πιθανότητες και η λύση που προκρινόταν ήταν η αντικατάσταση του από τον άμεσο συνεργάτη του την περασμένη σεζόν.

Ο Αλέξης Παπαβασίλης επέστρεψε στον ΠΑΟΚ την περασμένη σεζόν για να αναλάβει ρόλο βοηθού προπονητή, αλλά και προπονητή στα τμήματα υποδομής του συλλόγου και από τη νέα αγωνιστική χρονιά αναβαθμίζεται σε πρώτος προπονητής.

Πλέον, στο τραπέζι μπαίνει ο σχεδιασμός του ρόστερ της νέας σεζόν, με τον Δικέφαλο να μετράει ήδη τρεις απώλειες, αυτές των Αραμαπτζή, Γιόσμου και Κοτανίδη.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό fossa » Τετ 26 Ιουν 2019, 23:01

Όλοι οι Έλληνες παίκτες στο χάντμπολ παρακαλούν να ρθουν στον ΠΑΟΚ (όπως και σε γαύρο, χάρτινους).
Στον ΠΑΟΚ κανείς δεν έρχεται λόγω μπαμπά Πετρίδη. Ο τύπος είναι απαράδεκτος.
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1877
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Επόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες