Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό kayde » Τετ 26 Ιουν 2019, 23:15

Τελειως αντιεπαγγελματικη διοικηση.Ουτε στο κοπο να μιλησουν εστω,με καποιους αθλητες,που φευγουν τσαμπα.
"Δε μπορουμε να συναγωνιστουμε ολυμπιακο αεκ" δηλωσε,σηκωσε τα χερια ψηλα και ολα καλα.Αφου δε μπορεις να το κανεις,φυγε τι καθεσαι? Χωρις φραγκα βρισκουμε και αλλους να το παιζουν προεδροι.Αντε μετα το μπασκετ θα εχουμε και αυτους τωρα.
Και οταν θα πεθανω,θελω τον Δικεφαλο στο ταφο μου επανω..
Άβαταρ μέλους
kayde
 
Δημοσιεύσεις: 2099
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 01:38
Τοποθεσία: Επτάλοφος

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 26 Ιουν 2019, 23:28

fossa έγραψε:Όλοι οι Έλληνες παίκτες στο χάντμπολ παρακαλούν να ρθουν στον ΠΑΟΚ (όπως και σε γαύρο, χάρτινους).
Στον ΠΑΟΚ κανείς δεν έρχεται λόγω μπαμπά Πετρίδη. Ο τύπος είναι απαράδεκτος.




Έχεις συγκεκριμένο λόγο που το λες; Ξέρω ότι έχεις δίκιο, αλλά ρωτάω αν ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 29 Ιουν 2019, 21:58

Μεταγραφή με μέλλον για τον ΠΑΟΚ


Με τον 19χρονο διεθνή εξτρέμ Γιώργο Παπαβασίλη αναμένεται να ξεκινήσουν οι μεταγραφές του ΠΑΟΚ, στη λογική της σταδιακής ανανέωσης της ομάδας.

Στη σεζόν που ολοκληρώθηκε, με τη φανέλα της ΧΑΝΘ, ο Παπαβασίλης κατάφερε να μπει στη δεκάδα των καλύτερων σκόρερς της Handball Premier (10ος με 109 γκολ σε 27 αγώνες), σκοράροντας 4 γκολ ανά παιχνίδι. Με περισσότερο χρόνο συμμετοχής, ήταν από τους πλέον βελτιωμένους παίκτες, καθώς την προηγούμενη χρονιά είχε σκοράρει 10 τέρματα σε 15 αγώνες.

Παράλληλα, είχε δηλωθεί στην 28άδα της Εθνικής ανδρών για τα προκριματικά του EURO 2020, χωρίς όμως να πάρει επίσημη συμμετοχή, ενώ το προηγούμενο καλοκαίρι αγωνίστηκε με την Εθνική ομάδα U18 στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Β' κατηγορίας στην Τιφλίδα.

Φέτος ενδιαφέρον για την απόκτησή του είχαν δείξει τόσο ο Ολυμπιακός, όσο και η ΑΕΚ, ωστόσο ο Παπαβασίλης είπε το «ναι» στην πρόταση του ΠΑΟΚ.

Εκεί θα βρει προπονητή τον πατέρα του, Αλέξη Παπαβασίλη που ανέλαβε πρόσφατα την τεχνική ηγεσία της ομάδας, ενώ οι δύο τους είχαν συνυπάρξει και στα τμήματα υπόδομών της ΧΑΝΘ.



Φέραμε τον γιο του κόουτς... Ελπίζω να είναι καλός, τουλάχιστον.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 05 Ιούλ 2019, 13:09

Μετά τον γιο του προπονητή, ανανεώσαμε και τον Τσεσμετζίδη...


Συνεχίζει στον ΠΑΟΚ ο Τσεσμετζίδης!

Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα Χάντμπολ Ανδρών ανακοινώνουν την ανανέωση της συνεργασίας με τον αθλητή Κώστα Τσεσμετζίδη και για την αγωνιστική σεζόν 2019-2020.

Ο 23χρονος αθλητής, ο οποίος αγωνίζεται στη θέση του δεξιού εξτρέμ, μετά τη συμφωνία συνέχισης της συνεργασίας, δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου μας acpaok.gr:

«Θέλω να ευχαριστήσω τον Έφορο της ομάδας κ. Γρηγόρη Πετρίδη, καθώς και το προπονητικό team για την εμπιστοσύνη που μου δείχνουν και τη φετινή χρονιά. Είμαι στην ομάδα του ΠΑΟΚ αρκετά χρόνια, καθώς από εδώ ξεκίνησα, και χαίρομαι που θα βρίσκομαι εδώ για ακόμη ένα χρόνο. Η σεζόν που έρχεται δείχνει αρκετά ανταγωνιστική, καθώς το επίπεδο συνεχώς ανεβαίνει και χαίρομαι γι' αυτό. Εύχομαι μία καλή σεζόν, με υγεία και χωρίς τραυματισμούς».
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 13 Ιούλ 2019, 15:59

Καμιά μεταγραφή ακόμα θα κάνουμε; Μέχρι τώρα ανανεώσαμε "Τσεσμέ" και κάναμε το colpo grosso με τον..γιο του προπονητή.

Ούτε ανανεώσεις έχουν ανακοινωθεί, ούτε τίποτα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 17 Ιούλ 2019, 14:10

Στον ΠΑΟΚ ο Ιωαννίδης!

Το ρόστερ της νέας χρονιάς διαμορφώνει το τμήμα του ανδρικού χάντμπολ, καθώς μετά την ανακοίνωση του Αλέξη Παπαβασίλη, ως τεχνικό της ομάδας, οι ιθύνοντες του Δικεφάλου, έκλεισαν και τον Μανώλη Ιωαννίδη.

Ο 31χρονος τερματοφύλακας, θα είναι ο αντικαταστάτης του Κώστα Κοτανίδη στα γκολποστ του ΠΑΟΚ, καθώς θα πλαισιώσει τον Νίκο Λοϊζο που παραμένει στο ρόστερ των «ασπρόμαυρων». Ο Ιωαννίδης, τα τελευταία εννιά χρόνια αγωνίστηκε στη ΧΑΝΘ, ενώ το μόνο που απομένει στην περίπτωσή του είναι η επίσημη ανακοίνωση της συνεργασίας.



Πολύ χαίρομαι που μένει ο Λοΐζος, πολύ καλός τερματοφύλακας!!

Τον Ιωαννίδη δεν τον ξέρω... Προφανώς τον έφερε ο καινούριος προπονητής.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Παρ 19 Ιούλ 2019, 09:24

Τελικά υπάρχει ζωή σ'αυτό το τμήμα
Καλώς ήρθες «σπίτι» σου Θάνο!

Κατηγορία: Χάντμπολ Ανδρών
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Θεσσαλονίκη, 18/07/2019


Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα Χάντμπολ Ανδρών ανακοινώνουν την έναρξη της συνεργασίας με τον αθλητή, Θάνο Κωστακίδη, ο οποίος επιστρέφει «σπίτι» του και θα αγωνίζεται στα ασπρόμαυρα για την αγωνιστική σεζόν 2019-2020.

Γεννημένος στις 30 Δεκεμβρίου του 1992, ο Κωστακίδης αγωνίζεται ως περιφερειακός, ξεκινώντας την επαγγελματική του καριέρα από τον ΠΑΟΚ το 2014.

Ο Έλληνας περιφερειακός αγωνίστηκε στον Δικέφαλο για δύο χρόνια, παίρνοντας μεταγραφή για τον γειτονικό Φίλιππο Βέροιας.

Στον Φίλιππο Βέροιας έμεινε για τρία χρόνια και εκεί ανδρώθηκε σαν παίκτης του χάντμπολ πραγματοποιώντας 58 αγώνες και πετυχαίνοντας 234 γκολ.

Πλέον, ο Θάνος Κωστακίδης είναι έτοιμος και γεμάτος εμπειρίες για να φορέσει για δεύτερη φορά, την τιμημένη ασπρόμαυρη φανέλα.

Στις πρώτες του δηλώσεις ως παίκτης του ΠΑΟΚ, είπε:

«Είμαι χαρούμενος που επιστρέφω σε ένα γνώριμο και αγαπητό περιβάλλον για μένα. Ευχαριστώ την Διοίκηση του ΠΑΟΚ που με εμπιστεύτηκε και μου έδωσε την ευκαιρία να επιστρέψω σε αυτόν τον τεράστιο σύλλογο. Εύχομαι να είμαστε όλοι υγιείς και είναι αυτονόητο πως θα τα δώσουμε όλα για την ομάδα».

Καλώς ήρθες πίσω Θάνο! Πάμε ΠΑΟΚ!

ΠΑΝΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΕΙΟΣ
ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ
ΟΜΙΛΟΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΙΤΩΝ
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 19 Ιούλ 2019, 23:10

Στον ΠΑΟΚ ο Γιώργος Ελευθεριάδης



Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα Χάντμπολ Ανδρών ανακοινώνουν την συνεργασία με τον αθλητή Γιώργο Ελευθεριάδη για την αγωνιστική σεζόν 2019-2020.

Γεννημένος το 2001, αγώνιζεται ως πλέι μέικερ και αριστερός ίντερ. Ο Γιώργος Ελευθεριάδης ξεκίνησε την καριέρα του στον Αμύντα Αμυνταίου υπό τις συμβουλές του πατέρα του Λευτέρη Ελευθεριάδη.

Στα 14 του χρόνια κατέκτησε την 2η Πανελλήνια θέση με την ομάδα του Ζαφειράκη Νάουσας. Τα δύο επόμενα χρόνια κατέκτησε το Πρωτάθλημα στις κατηγορίες παίδων και εφήβων με την ομάδα του Φιλίππου Βέροιας, ενώ είχε και ενεργό ρόλο στην ανδρική ομάδα του Φιλίππου.

Ο 18χρονος αθλητής δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου μας acpaok.gr:

«Νιώθω πολύ χαρούμενος που θα βρίσκομαι στην οικογένεια του ΠΑΟΚ. Ευχαριστώ πολύ τους προπονητές μου και τον Πρόεδρο της ομάδας για την εμπιστοσύνη που μου δείχνουν και υπόσχομαι να κάνω ότι καλύτερο μπορώ για να φανώ αντάξιος των προσδοκιών. Εύχομαι μια επιτυχημένη σεζόν με υγεία και καλή συνεργασία».

Καλώς ήρθες Γιώργο! Πάμε ΠΑΟΚ!




Δεν έχει πρόεδρο η ομάδα, έφορο έχει! :mrgreen:

Καλώς όρισε ο πιτσιρικάς
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 23 Ιούλ 2019, 20:16

Ζαντός έγραψε:Μετά από πάρα πολύ σκληρές διαπραγματεύσεις του αρχηγού Θοδωρή Πετρίδη με τον έφορο της ομάδας, ανανεώνει την συνεργασία του και θα μείνει για 14η χρονιά στον Π.Α.Ο.Κ.!



15η*
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 23 Ιούλ 2019, 20:27

Έναρξη 21/9 στην Handball Premier

Ίδιο σύστημα πλέι οφ, αλλαγές στα πλέι άουτ, σε θέματα ασφαλείας, χωρητικότητας γηπέδων, ευρωπαϊκών κυπέλλων και ασφάλισης αθλητών

Εκδόθηκε σήμερα και απεστάλη στα σωματεία η ειδική προκήρυξη της Handball Premier περιόδου 2019-2020.

Η έναρξη του πρωταθλήματος ορίστηκε το Σαββατοκύριακο 21-22 Σεπτεμβρίου 2019.

Θα συμμετέχουν τα σωματεία: γαύρος, χανούμι, Αερωπός Έδεσσας, ΠΑΟΚ, ΑΣΕ Δούκα, Διομήδης Άργους, ΓΣ Δράμα 1986, Φίλιππος Βέροιας, Άρης Νίκαιας, ΑΕΣΧ Πυλαίας, Ιωνικός ΝΦ και Φαίακας Κέρκυρας.

Το σύστημα του πρωταθλήματος παραμένει ίδιο όσον αφορά τα πλέι οφ με τέσσερις φάσεις.

Στην Α' 12 σωματεία θα συναντηθούν μεταξύ τους σε δύο γύρους, στην Β΄οι ομάδες που κατέλαβαν τις θέσεις 1-8 θα παίξουν στα πλέι οφ ως ακολούθως στις δύο νίκες

Α' Ζευγάρι: (1η-8η)
Β' Ζευγάρι: (2η-7η)
Γ' Ζευγάρι: (3η-6η)
Δ' Ζευγάρι: (4η-5η )


Στη Γ' φάση (ημιτελικά) Οι νικήτριες ομάδες των ζευγαριών Α,Β,Γ,Δ της Β' ΦΑΣΗΣ θα αγωνιστούν μεταξύ τους ως ακολούθως στις δύο νίκες

1ο Ζευγάρι: Νικητής ζευγαριού Α (1-8) με νικητή ζευγαριού Δ (4-5):
2ο Ζευγάρι: Νικητής ζευγαριού Β (2-7) με νικητή ζευγαριού Γ (3-6):

Στη Δ' φάση: Οι νικήτριες ομάδες των ζευγαριών 1ο & 2ο παίζουν μεταξύ τους στον τελικό στις τρεις (3) νίκες και οι ηττημένες ομάδες παίζουν στον μικρό τελικό στις δύο (2) νίκες.

Πλέι άουτ

Οι ομάδες που κατέλαβαν τις θέσεις 9 έως και 12 στην τελική βαθμολογία της Α' Φάσης, χωρίζονται σε 2 ζευγάρια ως εξής και παίζουν στις δύο νίκες.

Ε' Ζευγάρι: (9η-10η)
Ζ' Ζευγάρι: (11η-12η)
Η Ηττημένη ομάδα του ζευγαριού Ζ' καταλαμβάνει την 12η θέση και υποβιβάζεται.
Η ηττημένη ομάδα του ζευγαριού Ε με την νικήτρια ομάδα του ζευγαριού Ζ αγωνίζονται στις δύο νίκες και η ηττημένη καταλαμβάνει την 11η θέση και υποβιβάζεται.

*Προϋπόθεση για την εκκίνηση όλων των αγώνων των θέσεων 9-12 (Β-Γ φάση) είναι, οι ομάδες που κατέλαβαν τις θέσεις 10η-11η μετά την λήξη της Α Φάσης να έχουν διαφορά μικρότερη ή ίση των 5 βαθμών. Αν αυτή η διαφορά δεν υφίσταται τότε οι ομάδες που κατέλαβαν τις θέσεις 11η,12η υποβιβάζονται απευθείας στην Α2.

*Σε περίπτωση που η ομάδα που κατέλαβε την 12η θέση μετά την λήξη των αγώνων της Α' Φάσης έχει 0 βαθμούς, τότε οι αγώνες του ζευγαριού 11-12 δεν θα διεξαχθούν. Σε αυτή την περίπτωση το 11 προκρίνεται απευθείας στη Γ' Φάση.

*Σε όλους τους αγώνες πλέι οφ και πλέι άουτ σε περίπτωση ισοπαλίας, θα ακολουθεί μια 10λεπτη παράταση και κατόπιν η διαδικασία των πέναλτι μέχρι την ανάδειξη νικητή.


Θέματα ασφαλείας- εισιτήρια

Η ΟΧΕ για αγώνες που θεωρεί υψηλής επικινδυνότητας έχει το δικαίωμα 7 ήμερες πριν τον αγώνα να ζητά -σε κλειστό γυμναστήριο που εκτιμά ότι χρειάζεται - την αύξηση του χώρου ασφαλείας από την πλάγια ή/και την πίσω τελική γραμμή ως την πρώτη σειρά καθήμενων ή όρθιων φιλάθλων. Η διαδικασία αυτή εφαρμόζεται σε συνεργασία του γηπεδούχου σωματείου , του Delegate και τον Επικεφαλής Αστυνομίας. Εάν μέχρι την προγραμματισμένη έναρξη δεν έχει επιτευχθεί το ανωτέρω, δεν θα ξεκινά ο αγώνας και μετά από 30 λεπτά αν ακόμα δεν έχει επιτευχθεί, το φύλλο θα κλείνει και θα αποστέλλεται στον Αθλητικό Δικαστή. Κατά την διάρκεια του 7ημερου που μεσολαβεί, το σωματείο θα πρέπει να έχει λάβει κάθε πρόσφορο μέσο για τη επίτευξη αυτού του σκοπού πχ μέριμνα ώστε στην εγκατάσταση να εισέλθει ο υπολειπόμενος αριθμός φιλάθλων (πχ έκδοση λιγότερων εισιτήριων, κλπ)

Ο μέγιστος διανεμόμενος αριθμός εισιτήριων διαρκείας για αγώνες χειροσφαίρισης δεν μπορεί να υπερβαίνει το 90% της επίσημης χωρητικότητας της εγκατάστασης. Σε περιπτώσεις όπου υπάρχουν δεσμευμένες θέσεις για ΜΜΕ, VIP κλπ το 90% θα υπολογίζεται μετά την αφαίρεση των θέσεων αυτών


Ευρωπαϊκά Κύπελλα

Από την επόμενη σεζόν αλλάζουν δομή τα ευρωπαϊκά κύπελλα μετά από απόφαση της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας, έτσι οι θέσεις διαμορφώνονται ως εξής:

Ο πρωταθλητής θα συμμετάσχει στο Κύπελλο Ευρώπης «European Handball League

Ο δευτεραθλητής θα συμμετάσχει στο Κύπελλο της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας «E.H.F Cup».

Ο τριταθλητής θα συμμετάσχει στο κύπελλο «E.H.F Cup».

Στην περίπτωση που Κυπελλούχος Ελλάδος αναδειχτεί ο πρωταθλητής τότε η φιναλίστ ομάδα του τελικού του Κυπέλλου θα συμμετάσχει στο «E.H.F Cup».

Σε ειδικές περιπτώσεις (όπως π.χ το ζευγάρι του τελικού Κυπέλου να είναι ο πρωταθλητής και ο δευτεραθλητής ή o τριταθλητής ) τότε συμμετοχή στο«E.H.F Cup». θα έχει και η τέταρτη ομάδας της βαθμολογίας. Σε κάθε άλλη περίπτωση η κατανομή των θέσεων στα Ευρωπαϊκά Κύπελλα είναι ευθύνη της Ο.Χ.Ε.


Αλλοδαποί αθλητές

Κάθε ομάδα της Α1 Ανδρών δικαιούται να αποκτήσει απεριόριστο αριθμό αλλοδαπών αθλητών εκτός και εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης, ωστόσο στους αγώνες Πρωταθλήματος και Κυπέλλου Ελλάδας επιτρέπεται να αγωνίζονται από κάθε ομάδα έως δυο (2) αλλοδαποί αθλητές υπήκοοι κρατών εκτός Ε.Ε. και απεριόριστος αριθμός αλλοδαπών κοινοτικών αθλητών.


Ασφάλιση αθλητών

Όπως αναφέρεται στη Γενική Προκήρυξη, σύμφωνα με την απόφαση της Γενικής Συνέλευσης της ΟΧΕ (6/2015) τα σωματεία οφείλουν να μεριμνούν για την ιατροφαρμακευτική κάλυψη των αθλητών τους. Στα πλαίσια αυτά πρέπει να αποστείλουν στην ΟΧΕ το αργότερο 10 ημέρες πριν την έναρξη των εθνικών πρωταθλημάτων που μετέχουν: είτε αντίγραφο ομαδικού ασφαλιστήριου συμβολαίου, είτε επίσημο έγγραφο με την μορφή υπεύθυνης δήλωσης στο οποίο θα αναγράφεται ότι "με μέριμνα και ευθύνη του σωματείου όλοι οι αθλητές-τριες του που αναγράφονται στα φύλλα αγώνος εθνικών πρωταθλημάτων και Κυπέλλου έχουν πλήρη ιατροφαρμακευτική κάλυψη σε περίπτωση τραυματισμού κατά την διάρκεια αγώνων ή προπονήσεων του σωματείου". Σημειώνεται ότι σύμφωνα με αποφάσεις του ΑΣΕΑΔ η μη κάλυψη αθλητών σε περιπτώσεις τραυματισμών από το σωματείο συνιστά σπουδαίο λόγο για μεταγραφή χωρίς συναίνεση του τελευταίου, ενώ η ΟΧΕ δύναται να εξετάσει την επιβολή περαιτέρω κυρώσεων στις περιπτώσεις που αποδεδειγμένα σωματείο δεν μερίμνησε για την ιατροφαρμακευτική κάλυψη αθλητή ή αθλήτριας.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 25 Ιούλ 2019, 13:25

Στον ΠΑΟΚ ο Γιώργος Παπαβασίλης!

Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα Χαντμπολ Ανδρών ανακοινώνουν την έναρξη της συνεργασίας με τον αθλητή Γιώργο Παπαβασίλη, ο οποίος θα ενισχύσει την ομάδα για την αγωνιστική περίοδο 2019-2020.

Ο Γιώργος Παπαβασίλης, γεννημένος στις 31/7/2000, αγωνίζεται ως αριστερό εξτρέμ. Ξεκίνησε από τα τμήματα υποδομής της ΧΑΝΘ το 2009, και έπαιξε εκεί μέχρι το 2014. Ακολούθησαν δύο χρόνια (2014-15/2016-17) στους Παμπαίδες του ΠΑΟΚ.

Την σεζόν 2016-17 επέστρεψε στην ΧΑΝΘ για μία τριετία, ενώ την τελευταία χρόνια ήταν ενεργό μέλος της ανδρικής ομάδας της.

Ο Γιώργος, μετά την έναρξη της συνεργασίας, δήλωσε στο acpaok.gr:

«Είμαι πολύ χαρούμενος που θα ανήκω στην οικογένεια του ΠΑΟΚ. Ανυπομονώ να ξεκινήσει η χρονιά, εύχομαι να πετύχουμε κάθε επιδιωκόμενο στόχο ( :?: :?: ), να δημιουργηθει ένα πολύ ωραίο κλίμα στην ομάδα και να έχουμε μια χρονιά μακριά από τραυματισμούς. Ευχαριστώ τον Πρόεδρο, το Διοικητικό Συμβούλιο ( :?: :?: )και τους προπονητές για την εμπιστοσύνη που έδειξαν στο πρόσωπο μου. Θα δώσω το 100% των δυνατοτήτων μου για να φανώ αντάξιος των προσδοκιών.»

Καλώς ήρθες Γιώργο! Πάμε ΠΑΟΚ!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 25 Ιούλ 2019, 23:46

«...τιμή μου να είμαι μέλος του ΠΑΟΚ...»

Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα Χάντμπολ Ανδρών ανακοινώνουν την ανανέωση συνεργασίας με τον αθλητή Απόστολο Παλάσκα για την αγωνιστική σεζόν 2019-2020.

Ο 31χρονος, αριστερός ίντερ θα αγωνιστεί για 13η συνεχόμενη χρονιά με τον Δικέφαλο στο στήθος!

Μετά την συμφωνία ανανέωσης με τον ΠΑΟΚ, ο Απόστολος δήλωσε στο acpaok.gr:

«Είναι τιμή μου που όλα αυτά τα χρόνια είμαι μέλος της ομάδας και έχω ζήσει τόσες μεγάλες στιγμές. Δεν χρειάστηκε να σκεφτώ κάτι αφού έχω αποφασίσει να περάσω την καριέρα μου στον ΠΑΟΚ και θέλω στο τέλος αυτής να έχω κατακτήσει όσους περισσότερους τίτλους γίνεται. Είμαι σίγουρος πως στην καινούργια προσπάθεια που γίνεται ο κόσμος θα σταθεί δίπλα μας και μεις θα κάνουμε τα πάντα για να τους κάνουμε περήφανους. Τέλος εύχομαι καλή χρονιά σε όλες τις ομάδες, με υγεία για όλους τους αθλητές.»

Καλή επιτυχία στην νέα σεζόν Απόστολε! Πάμε ΠΑΟΚ!



Πάλι καλά...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 29 Ιούλ 2019, 15:45

Στον ΠΑΟΚ ο Μανώλης Ιωαννίδης!

Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα Χάντμπολ Ανδρών ανακοινώνουν την έναρξη της συνεργασίας με τον αθλητή Μανώλη Ιωαννίδη, ο οποίος θα αγωνιστεί με τα «ασπρόμαυρα» την αγωνιστική περίοδο 2019-2020.

Ο 31χρονος τερματοφύλακας αγωνίστηκε από το 2010 έως και το 2019 με τη ΧΑΝΘ και, πλέον, είναι έτοιμος να ανοίξει μία νέα σελίδα στην καριέρα του, αγωνιζόμενος στο Δικέφαλο.

Μετά τη σύναψη της συνεργασίας, ο Μανώλης Ιωαννίδης δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου acpaok.gr:

«Είμαι πολύ χαρούμενος που θα αγωνιστώ με τον ΠΑΟΚ τη φετινή χρονιά. Ευχαριστώ πολύ τον Πρόεδρο, τη Διοίκηση, τον Έφορο κ. Γρηγόρη Πετρίδη, καθώς και τους προπονητές της ομάδας για την εμπιστοσύνη που έδειξαν στο πρόσωπό μου. Σημαντικό για μένα είναι ότι όλοι μου οι φίλοι είναι ΠΑΟΚτσήδες και ανυπομονούν να έρθουν να μας υποστηρίξουν στο γήπεδο. Εύχομαι μία χρονιά, ανταγωνιστική, με υγεία και μακριά από τραυματισμούς».

Καλή επιτυχία Μανώλη! Πάμε ΠΑΟΚ!





Πανθεσσαλονίκεια Χριστιανική Αθλητική Αδελφότητα-Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών Θεσσαλονίκης

Να αλλάξουμε και έδρα, το γήπεδο βολεύει γιατί είναι στο κέντρο και χωράει περισσότερο από τον λαό του ΠΑΟΚ!
Άσε που είναι πολύ μεγαλύτερο και ομορφότερο.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 29 Ιούλ 2019, 15:58

:idea: Αν φέτος μπούμε στην 4άδα, σε Πρωτάθλημα και Κύπελλο, προσωπικά θα το θεωρήσω μεγάλη έκπληξη....
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 29 Ιούλ 2019, 16:59

4άδα;;

Παίρνουμε σωρηδόν παίκτες από την 11η (!!) ομάδα του πρωταθλήματος, με ρεκόρ 3-0-19 και γκολ 501-682! Πήραμε φυσικά και τον προπονητή της...

Εγώ εύχομαι να τερματίσουμε στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα.

Ο ΠΑΟΚ αλλάζει επίπεδο προς τα κάτω.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες