Χάντμπολ 2009-2010

Re: Χάντμπολ 2009-2010

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Σάβ 19 Ιουν 2010, 01:04

έχεις αποδείξεις για αυτά που γράφεις? ήσουν εκεί?
αν όχι τότε γιατί τα γράφεις και δίνεις τροφή?
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: Χάντμπολ 2009-2010

Δημοσίευσηαπό Bono » Σάβ 19 Ιουν 2010, 01:16

Γενικά μιλάω οπλαρχηγέ...και μη μου πεις ότι ΠΑΟΚτσήδικο χεράκι δεν έχει κρατήσει μολότωφ και μαχαίρι ever....
The future is uncertain and the end is always near....
Άβαταρ μέλους
Bono
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 12:45

Re: Χάντμπολ 2009-2010

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Σάβ 19 Ιουν 2010, 01:23

....τέλος πάντων ας μη το γενικεύσουμε.
κρίμα μεγάλο για την ομάδα του χάντμπολ. δεν της αξίζει τέτοια τύχη. άντε να δούμε τι θα γίνει τώρα.
πονάει πολύ αυτή η πλήγη που άνοιξε.
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: Χάντμπολ 2009-2010

Δημοσίευσηαπό gash04 » Σάβ 19 Ιουν 2010, 01:32

akis_1987 έγραψε:Καλησπέρα σας αρχικά..Έχω πολύ καιρό να γράψω στο φόρουμ, λόγω υποχρεώσεων,αλλά το παρακολουθώ ανελλιπώς..Ιδιαίτερα το μεταγραφικό κομμάτι στο ποδόσφαιρο..:)..Παρακολουθώ τα όσα εξελίσσονται στο τμήμα του χάντμπολ, και με μεγάλη απορία διαβάζοντας τα προηγούμενα ποστ παρατηρώ ότι το θέμα είναι γιατί σ εμάς, και είναι μεγάλο το ποσό, και πως θα το μαζέψουμε κ.τ.λ. με συνδέσμους και 1002..Πριν την τοποθέτηση μου θα ήθελα να αναφέρω, ότι παρακολουθώ και στηρίζω από κοντά συνεχώς την ποδοσφαιρική ομάδα τα τελευταία 5 χρόνια, και όσες φορές μπορώ καθότι και εκτός Θεσσαλονίκης πηγαίνω και στα άλλα τμήματα στηρίζοντας την ομάδα μας..

Στο θέμα μας τώρα, παρακολούθησα με ενδιαφέρον τα τεκταινόμενα στη Λαμία και μπορώ να πω ότι το πρόστιμο μου φαίνεται απολύτως δικαιολογημένο. Και ναι, επιτέλους κάτι σωστό σ αυτή χώρα και ας είμαι εγώ το πρώτο κορόιδο που την πατάει(συνεχίζω να ελπίζω ότι κάποια πράγματα μπορούν ν αλλάξουν). Κατά δεύτερον, προτίθεμαι να βοηθήσω δίνοντας και εγώ τον οβολό μου για να καλυφθεί το πρόστιμο αλλά μόνο με ένα όρο : Να γίνουν γνωστοί και να απομακρυνθούν από την οικογένεια του ΠΑΟΚ όλοι αυτοί που συμμετείχαν στα επεισόδια..Δε θέλω να τιμωρηθούν ποινικά και επίσης δε με ενδιαφέρει αν προκλήθηκαν ή όχι, το αν είχαν πιει ή το αν έχουν ψυχολογικά προβλήματα..Και νομίζω ότι μπορούμε να τους εντοπίσουμε και να τους απομακρύνουμε από το σύλλογο μας αυτά τα καρκινώματα..Από τα γραφόμενα μου φαίνομαι οργισμένος, και ΕΙΜΑΙ..Ίσως και να φταίει η παθολογική αγάπη μου για τον ΠΑΟΚ για αυτό.. Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να βλέπω αυτό το σύλλογο στον οποίο αποτελώ ενεργό μέλος με μετοχές, εισιτήρια, κ.α. αγορές τόσα χρόνια να υποδουλώνεται σ αυτά τα υποκείμενα..Για μένα αυτοί δεν είναι αδέρφια, είναι εχθροί και υποβαθμίζουν την προσπάθεια όλων μας..Θέλω να απλά να είμαι χορηγός στην ομάδα μου για το σωστό λόγο..Σήμερα το χάντμπολ, αύριο τι..;
Ελπίζω να μη σας κούρασα, αλλά ήθελα κάπου να τα βγάλω..



Συγχαρητήρια αδελφέ.
Οι υπόλοιποι στρουθοκαμηλίζουμε απλά.
Για όλα υπάρχουν λύσεις απλώς δεν τις θέλει κανένας.
Εξυπηρετεί αυτό μάλλον τους λίγους που πολεμάμε.

Πάμε τώρα να δω πόσοι θα καταλάβουν.
Αν δεν καταλάβετε μη με ρωτήσετε δεν θα λάβετε απάντηση γιατί θα έχω το κεφάλι μου χωμένο μέσα στην άμμο.





New quiz game

Βρείτε το στέλεχος ανταγωνιστικής ομάδας και κερδίστε μια ρετσίνα για το γήπεδο

Το ρόλο απονεμητών ανέλαβαν: ο Πρόεδρος της Βουλής των Ελλήνων, κ. Φίλιππος Πετσάλνικος, ο Αρχιεπίσκοπος Αθηνών και Πάσης Ελλάδος, κ. Ιερώνυμος Β΄, ο Αρχηγός της Αξιωματικής Αντιπολίτευσης, κ. Αντώνης Σαμαράς, ο τέως Πρόεδρος της Δημοκρατίας, κ. ΚωνσταντίνοςΣτεφανόπουλος, ο τέως Πρόεδρος της Βουλής, κ. Δημήτρης Σιούφας, ο Δήμαρχος Πειραιά, κ. Παναγιώτης Φασούλας, η Υπουργός Υγείας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης, κ. Μαριλίζα Ξενογιαννακοπούλου, η Υφυπουργός Υγείας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης, κ. Φώφη Γεννηματά, ο Πρόεδρος της WIND Hellas, κ. Σωκράτης Κομινάκης και ο Πρόεδρος της Εθνικής Ασφαλιστικής, κ. Δούκας Παλαιολόγος. Την τελετή απονομής των Αριστείων Ζωής λάμπρυνε με την παρουσία της η Φωτεινή Δάρρα.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Χάντμπολ 2009-2010

Δημοσίευσηαπό free4 » Σάβ 19 Ιουν 2010, 04:49

ΓΑΥΡΟΣ!
Kolokotronis_4 έγραψε:φίλε μίλα καθαρά άσε τα υπονοούμενα. δεν καταλαβαίνω τίποτα. διάβασα κάτι ποστ και θόλωσα.
καταρχίν να μου πειτε
1) καβάλα
2)γιάννενα
3) τελικός οακα
4) ειρήνης και φιλίας

τι έγινε, πόσο τιμωρήθηκαν αυτοί, και μετά θα συζητήσουμε όμορφα και ωραία τι έγινε στη λαμία.
με άλλα μέτρα και άλλα σταθμά παύει οποιαδήποτε λογική συζήτηση.


Μαζί σου + 10000000
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Χάντμπολ 2009-2010

Δημοσίευσηαπό g4marin » Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:03

Μετά τα επεισόδια στο σεφ την επομενη μέρα ο θέμος αναστασιάδης είχε άρθρο στον πρωταθλητή ''Αύτοι είναι οι οπαδοί μας κ σε όποιον αρέσει'' (πάνω κάτω το νόημα σας γράφω γιατί δεν θυμάμαι αν ήταν έτσι ακριβώς ο τίτλος). Διαφωνώ κάθετα με τα αδέλφια που λένε οτι καλά έκαναν κ μας τιμώρησαν.... ΤΙ ΛΕΤΕ ΡΕ????!!!! Εκεί θέλουν να μας οδηγήσουν.... Σκεφτείται το εξής απλό: οι αγγελόπουλοι στον μπάσκετ του gay δεν έχουν καμία απολύτως ανάγκη την χορηγία του οπαπ ωραία μέχρι εδώ... και όμως οι ανθρωποι του οπαπ ειναι τόσο ξεδιάντροποι (γιατί χαζός στην σημερινή κοινωνία δεν υπάρχει) που ενω το γνωρίζουν αυτό παρόλα αυτά δεν του στερούν την χορηγία έτσι για τα μάτια του κόσμου ρε αδελφέ.. για να μην έχει ο ''βλάχος ο παοκτσης'' πατημα να μιλήσει ρε πούστη μου!!!! Τίποτα εκεί στα φρύδια τους!!! κ θα δεχτώ εγώ να με τιμωρήσουν κ να ψάχνω πάλι λεφτά? Αυτός είναι ο στόχος τους να μας ξεζουμίσουν κ οικονομικά γιατί σου λέει πόσο θα αντέξουν? Ποδόσφαιρο, Μπάσκετ,Χάντμπολ κ πάει λέγοντας.... Στο φινάλε ας δόσουμε αυτά τα λεφτά στο μπάσκετ που το έχει κ μεγάλη ανάγκη
ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΧΤΥΠΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ...
Άβαταρ μέλους
g4marin
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τρί 04 Μαρ 2008, 14:45

Re: Χάντμπολ 2009-2010

Δημοσίευσηαπό Bono » Σάβ 19 Ιουν 2010, 14:17

gash04 έγραψε:New quiz game
Βρείτε το στέλεχος ανταγωνιστικής ομάδας και κερδίστε μια ρετσίνα για το γήπεδο
Το ρόλο απονεμητών ανέλαβαν: ο Πρόεδρος της Βουλής των Ελλήνων, κ. Φίλιππος Πετσάλνικος, ο Αρχιεπίσκοπος Αθηνών και Πάσης Ελλάδος, κ. Ιερώνυμος Β΄, ο Αρχηγός της Αξιωματικής Αντιπολίτευσης, κ. Αντώνης Σαμαράς, ο τέως Πρόεδρος της Δημοκρατίας, κ. ΚωνσταντίνοςΣτεφανόπουλος, ο τέως Πρόεδρος της Βουλής, κ. Δημήτρης Σιούφας, ο Δήμαρχος Πειραιά, κ. Παναγιώτης Φασούλας, η Υπουργός Υγείας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης, κ. Μαριλίζα Ξενογιαννακοπούλου, η Υφυπουργός Υγείας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης, κ. Φώφη Γεννηματά, ο Πρόεδρος της WIND Hellas, κ. Σωκράτης Κομινάκης και ο Πρόεδρος της Εθνικής Ασφαλιστικής, κ. Δούκας Παλαιολόγος. Την τελετή απονομής των Αριστείων Ζωής λάμπρυνε με την παρουσία της η Φωτεινή Δάρρα.


Ελα ευκολάκι έβαλες...ο πρόεδρας της WIND Kομνηνάκης λέγεται ότι θα μπει στην ΠΑΕ γάβρος μετά την είσοδο του μπουλούκου.

υ.γ. αντί για ρετσίνα θα προτιμούσα μία πίνα κολάντα, ΠΑΟΚτσής του πληκτρολογίου γαρ....
The future is uncertain and the end is always near....
Άβαταρ μέλους
Bono
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 12:45

Re: Χάντμπολ 2009-2010

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Σάβ 19 Ιουν 2010, 15:37

Όλοι να σώσουμε το τμήμα...όλοι όμως...όχι οι 50 -100 που κατηγορούμε ότι κάναν κάτι στη Λαμία..όλοι ..όποιος θα βγάλει την ουρά του απ' έξω είναι λίγος...
Βέβαια πάλι καρπαζοεισπράκτορας ο ΠΑΟΚ...για επεισόδια εκτός γηπέσου τιμωρείται ολόκληρο το οικοδόμημα του ΠΑΟΚ...Συνηθισμένα πράγματα....γεγονός όμως ότι κάποιοι είναι πολύ λίγοι να προασπίσουν τα συμφέροντα του ΠΑΟΚ σε αυτή τη χώρα που ζούμε...αν ζούσαμε αλλού ίσως να έλεγα άλλα...ωστόσο Ελλαδα είσαι...ανωτερότητες και ευθύνες σε αυτή τη χώρα μόνο ο Θεός αναλαμβάνει....κανείς άλλος...οπότε και αυτοί είναι λίγοι...είναι γεγονός...
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Χάντμπολ 2009-2010

Δημοσίευσηαπό gash04 » Σάβ 19 Ιουν 2010, 18:59

Bono έγραψε:
gash04 έγραψε:New quiz game
Βρείτε το στέλεχος ανταγωνιστικής ομάδας και κερδίστε μια ρετσίνα για το γήπεδο
Το ρόλο απονεμητών ανέλαβαν: ο Πρόεδρος της Βουλής των Ελλήνων, κ. Φίλιππος Πετσάλνικος, ο Αρχιεπίσκοπος Αθηνών και Πάσης Ελλάδος, κ. Ιερώνυμος Β΄, ο Αρχηγός της Αξιωματικής Αντιπολίτευσης, κ. Αντώνης Σαμαράς, ο τέως Πρόεδρος της Δημοκρατίας, κ. ΚωνσταντίνοςΣτεφανόπουλος, ο τέως Πρόεδρος της Βουλής, κ. Δημήτρης Σιούφας, ο Δήμαρχος Πειραιά, κ. Παναγιώτης Φασούλας, η Υπουργός Υγείας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης, κ. Μαριλίζα Ξενογιαννακοπούλου, η Υφυπουργός Υγείας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης, κ. Φώφη Γεννηματά, ο Πρόεδρος της WIND Hellas, κ. Σωκράτης Κομινάκης και ο Πρόεδρος της Εθνικής Ασφαλιστικής, κ. Δούκας Παλαιολόγος. Την τελετή απονομής των Αριστείων Ζωής λάμπρυνε με την παρουσία της η Φωτεινή Δάρρα.


Ελα ευκολάκι έβαλες...ο πρόεδρας της WIND Kομνηνάκης λέγεται ότι θα μπει στην ΠΑΕ γάβρος μετά την είσοδο του μπουλούκου.

υ.γ. αντί για ρετσίνα θα προτιμούσα μία πίνα κολάντα, ΠΑΟΚτσής του πληκτρολογίου γαρ....




free4 και Bono Οι νικητές και φυσικά κερνάω.

Αντιπρόεδρος όμως Bono του gay ο τύπος.

Παρατήρησες μήπως με τι άτομα απο τον περίβολο του έχουμε να κάνουμε?

Και ασχολούμαστε για το αν οι σύνδεσμοι έτσι ή γιουβέτσι?
Και ασχολούμαστε αν είναι ο φούφουτος ΠΑΟΚ ή δεν είναι?

Δεν ξαναγράφω για την ποινή του τμήματος η οποία αποτελεί Παγκόσμιο φαινόμενο.

Θα πεταχτώ στις μεταγραφές να δω ποιον παίχτη γουστάρουμε 8-)
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Χάντμπολ 2009-2010

Δημοσίευσηαπό Bono » Κυρ 20 Ιουν 2010, 01:15

gash04 έγραψε:Παρατήρησες μήπως με τι άτομα απο τον περίβολο του έχουμε να κάνουμε?


Δεν ξέρω το ποιόν του...
Αλλά φαντάζομαι κάποια ανάμιξη στη Siemens, στο Βατοπαίδι ή στην ξεφτίλα θα είναι μπλεγμένος με καμιά οff-shore, γιατί αλλιώς την είσοδο στα γραφεία του γάβρου δεν την διαβαίνεις, μη χαλάσουμε και τους υπόλοιπους :lol:
The future is uncertain and the end is always near....
Άβαταρ μέλους
Bono
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 12:45

Re: Χάντμπολ 2009-2010

Δημοσίευσηαπό free4 » Κυρ 20 Ιουν 2010, 02:58

Ετοιμάζουμε τα στόρια ή ιδέα μου είναι?
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Χάντμπολ 2009-2010

Δημοσίευσηαπό gash04 » Κυρ 20 Ιουν 2010, 09:17

Bono έγραψε:
gash04 έγραψε:Παρατήρησες μήπως με τι άτομα απο τον περίβολο του έχουμε να κάνουμε?


Δεν ξέρω το ποιόν του...
Αλλά φαντάζομαι κάποια ανάμιξη στη Siemens, στο Βατοπαίδι ή στην ξεφτίλα θα είναι μπλεγμένος με καμιά οff-shore, γιατί αλλιώς την είσοδο στα γραφεία του γάβρου δεν την διαβαίνεις, μη χαλάσουμε και τους υπόλοιπους :lol:



Δεν ξέρω για τον άνθρωπο κάτι μην τον κατηγορούμε τζαμπέ αλλά παρατηρώ αρκετές συμμαχίες μεγάλων κεφαλιών που ανήκουν στις λεγόμενες μεγάλες ομάδες εδώ κάτω μεγάλη συσπείρωση για να ανακάμψουν και οι πολιτικοί δεν θα τους αφήσουν να καταστραφούν θα τους δυναμώσουν πάλι και την αεκ ακόμα και αυτή θα πάρει τα κοκαλάκια της.
Εντύπωση μου προκάλεσε όμως η παρέα παραπάνω.
Δεν θα φανταζόμουν ποτέ ας πούμε τον Ζαγοράκη να πίνει κοκτέιλ με τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας.

Πάω να δω την συνέντευξη του σπρίντερ μας.
Μακάρι να τον βάλουν και στον στίβο :opaokara:
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Χάντμπολ 2009-2010

Δημοσίευσηαπό free4 » Τετ 23 Ιουν 2010, 22:31

paokmania έγραψε:Πολύ κοντά στην Κοστάντζα ο Ριγανάς

Aυτό που πριν λίγες εβδομάδες είχε ακουστεί σαν φήμη σήμερα θεωρείται δεδομένο (μένει μόνο η επίσημη ανακοίωση), με τον Νίκο Ριγανά να γίνεται ένας ακόμα Έλληνας παίκτης του χάντμπολ που θα αγωνιστεί σε ομάδα του εξωτερικού.

Μάλιστα ο διεθνής παίκτης του ΠΑΟΚ και MVP του περσινού πρωταθλήματος είναι ο πρώτος Έλληνας που θα αγωνιστεί στο ρουμανικό πρωτάθλημα χάντμπολ.

Ο inter του ΠΑΟΚ φέρεται έτοιμος να βάλει την υπογραφή του στο τριετές συμβόλαιο που του προτείνει η Κονστάντζα, η οποία θυμίζουμε πως ήταν μία από τις ομάδες που αντιμετωπίσαμε στον όμιλο του Champions League την περασμένη αγωνιστική περίσοδο.

Οι Ρουμάνοι αναγνωρίζοντας τη μεγάλη αξία του Κερκυραίου έφτασαν να του προσφέρουν περίπου 200.000 ευρώ για τρία χρόνια , ποσό τεράστιο για τα ελληνικά δεδομένα του αθλήματος.

Η πρόταση του ρουμανικού συλλόγου ήταν γνωστή εδώ και αρκετό καιρό, όμως σήμερα δημοσιοποιήθηκε η συμφωνία. Η Κοστάντζα δεν έχει ανακοινώσει ακόμα την απόκτηση του Ριγανά, κάτι που πιθανότατα θα συμβεί τις επόμενες ώρες .
Ο Νίκος Ριγανάς παραχώρησε αποκλειστική συνέντευξη στο handball.gr

Ο Κερκυραίος άσσος από το νησί των «Φαιάκων» όπου βρίσκεται επιβεβαίωσε στο handball.gr την μεταγραφή του στην Κονστάντζα, αναφέροντας τους λόγους που την επέλεξε, ενώ μίλησε επίσης για την περσινή χρονιά στον ΠΑΟΚ σε μία συνέντευξη που θα συζητηθεί.

«Δεν νιώσαμε ποτέ δίπλα μας την διοίκηση του ΠΑΟΚ»

«Ο βασικός λόγος που φεύγω είναι πως στην Ελλάδα τα πράγματα έχουν δυσκολέψει πάρα πολύ για το άθλημα μας. Ουσιαστικά κουράστηκα να αντιμετωπίζω κάθε χρόνο τα ίδια προβλήματα που είναι κυρίως οικονομικά και παραγοντικά. Δεν ανέχομαι πια να παίζουν κάποιοι με τον ιδρώτα μου. Μέτρησε η καλή πρόταση της Κονστάντζα, αλλά κυρίως κουράστηκα να ακούω φρούδες υποσχέσεις», τόνισε ο Ριγανάς, ενώ αναφερόμενος στις κόντρες με την διοίκηση του ΠΑΟΚ είπε: «Δεν νιώσαμε ποτέ δίπλα μας την διοίκηση να μας συμπαραστέκεται και να μας δίνει δύναμη. Μονο το προπονητικό τιμ έδινε λύσεις και είχαμε δέσιμο μεταξύ μας οι παίκτες, ήμασταν σαν μια οικογένεια και σε αυτό βοήθησαν οι προπονητές Στέλιος Σεϊρεκίδης, Στέλιος Υετίων και ο φυσιοθεραπευτής Σάββας Ελαβάνογλου.

Κατά την διάρκεια της χρονιάς μου είχε σταλθεί ένα εξώδικο από την διοίκηση ουσιαστικά για να απολογηθώ επειδή αρνήθηκα όπως λένε να παίξω στον αγώνα με τον Ζαφειράκη Νάουσα. Εγώ είχα πάρει την άδεια του προπονητικού τιμ, επειδή ήμουν σε πολύ άσχημη ψυχολογική κατάσταση, αφού την ίδια ημέρα είχα χάσει τον κολλητό μου. Επίσης δεν ήταν και παιχνίδι ύψιστης σημασίας ώστε να χρειαστεί να παίξω, αφού βρισκόμουν έτσι και αλλιώς στον πάγκο. Η διοίκηση αυτό δεν το σεβάστηκε και με προσέβαλε, ενώ ήταν ενήμερη και αυτή για το πρόβλημα και ουδέποτε στο παρελθόν είχα δώσει δικαίωμα για κάτι ανάλογο».

«Θα κινηθώ δικαστικά»

Οσον αφορά το οικονομικό ζήτημα και τις φήμες που τον θέλουν να στέλνει εξώδικο στην ομάδα, τόνισε: «Είμαι τέσσερις μήνες απλήρωτος. Απο την διοίκηση δεν έχω καμία ενημέρωση. Δεν υπάρχει ένας άνθρωπος να μιλήσω. Λένε πως τον Ιούλιο θα αρχίσουν οι συζητήσεις, λόγω των γεγονότων της Λαμίας, το οποίο έρχεται σε πλήρη αντίθεση με την υπόσχεση του κ. Κατσαρή πως η αποπληρωμή θα γίνει 30 Ιουνίου. Μετά από αυτό θα κινηθώ δικαστικά για να διεκδικήσω τα δεδουλευμένα μου.

Εγώ είχα ενημερώσει την διοίκηση και τον προπονητή ότι μέχρι τις 20 Ιουνίου που ολοκληρώνονταν οι υποχρεώσεις μου με την Εθνική ομάδα θα έπρεπε να ξέρω αν ο ΠΑΟΚ επιθυμεί να συνεχίσουμε την συνεργασία μας και φυσικά να τακτοποιήσει απέναντι μου τις οικονομικές εκρεμμότητες. Αυτό δεν έγινε ποτέ και έτσι αποφάσισα να αποδεχθώ την πρόταση της Κονστάντζα».

«Κέρδισα πολλά πράγματα σε αγωνιστικό επίπεδο»

Κρίνοντας πάντως την αγωνιστική εικόνα της ομάδας και την δικιά του ο Κερκυραίος άσσος μίλησε με τα καλύτερα λόγια: «Θεωρώ πως ήταν μία πετυχημένη χρονιά στον ΠΑΟΚ, όχι μόνο για το πρωτάθλημα που πήραμε, αλλά επειδή θεωρώ ότι βελτιώθηκα σαν αθλητής. Κέρδισα πολλά πράγματα από το πέρασμα μου από τον ΠΑΟΚ. Το τεχνικό τιμ με βοήθησε να αναπτύξω περισσότερο τις αρετές μου και να διορθώσω κάποιες από τις ατέλειες μου.
Επίσης για μένα ήταν μία πρωτόγνωρη εμπειρία ο κόσμος της ομάδας που μας συμπαραστάθηκε σε κάποιους αγώνες. Στον ΠΑΟΚ κατάλαβα πως είναι να παίζεις σε μια μεγάλη ομάδα».

«Προτιμώ να παίρνω τίτλους στη Ρουμανία, παρά να είμαι στην 15η ομάδα της Γερμανίας»

Για τους λόγους που επέλεξε την πρωταθλήτρια Ρουμανίας ήταν ξεκάθαρος: «1) Αυτή την ομάδα την αντιμετώπισα στο Τσάμπιονς Λιγκ και ουσιαστικά έχει φύγει για μένα το άγχος του άγνωστου. 2) Νιώθω πως μπορώ να προσαρμοστώ εύκολα. 3) Πάω σε μια πρωταθλήτρια ομάδα και θα παίξω για 4η φορά στην καριέρα μου (μετά από Αθηναϊκό, Πανελλήνιο, ΠΑΟΚ) στο Τσάμπιονς Λιγκ. Αυτή η ομάδα πέρσι προκρίθηκε στους «16» της διοργάνωσης. 4) Ενιωσα ότι με θέλουν πάρα πολύ και μου έκαναν δεχτά όλα τα αιτήματα μου. Ακόμα τα οικονομικά οφέλη είναι πολύ καλύτερα από τις προτάσεις που είχα από την Γερμανία (Ανόβερο και Λούμπεκε). 5) Προτιμώ να παίζω στο Τσάμπιονς Λιγκ και στη Ρουμανία κερδίζοντας τίτλους από το να πάω στην 15η ομάδα της Γερμανίας. Ετσι πιστεύω ότι κάνω πρωταθλητισμό, έστω και σε χαμηλότερου επιπέδου πρωτάθλημα. Εννοείται πως η Κονστάντζα θα είναι ένα σκαλοπάτι για μένα, ώστε κάποια στιγμή να καταφέρω να παίξω στην Μπουντεσλίγκα με καλύτερες προοπτικές και καλύτερο συμβόλαιο».

200.000 Ευρώ για τρία χρόνια!

Το συμβόλαιο του Νίκου Ριγανά στην Κονστάντζα θα μπορούσε να χαρακτηριστεί ηγεμονικό για Ελληνα αθλητή που φεύγει πρώτη φορά από την χώρα του και με βάσει τα οικονομικά δεδομένα της εποχής. Συνολικά -χωρίς τα πριμ- ο 26χρονος δεξιός ίντερ θα εισπράξει για τρία χρόνια ένα ποσό που θα αγγίζει τα 200.000 Ευρώ, 60.000 τον πρώτο χρόνο, 60.000 τον δεύτερο και 72.000 τον τρίτο.

Ακόμα προβλέπονται πριμ κατάκτησης πρωταθλήματος (5.000 Ευρώ), Κυπέλου (4.000 Ευρώ) και 1.000 Ευρώ για κάθε νίκη που θα πετυχαίνει η ομάδα του στο Τσάμπιονς Λιγκ! Σημαντικό είναι επίσης πως ο αθλητής έχει το δικαίωμα να σπάσει τον τρίτο χρόνο του συμβολαίου του με ένα ποσό 50.000 Ευρώ, εφόσον έχει κάποια καλή πρόταση από ομάδα του εξωτερικού.

Σε λίγες ημέρες και συγκεκριμένα στις 29 Ιουνίου θα μεταβεί στο μεγάλο λιμάνι της Ρουμανίας για να διαλέξει σπίτι και στις 10 Ιουλίου θα επιστρέψει για μόνιμη εγκατάσταση στη Κονστάντζα, αφού ξεκινάει η προετοιμασία.

Η πρωταθλήτρια Ρουμανίας μετά από την κλήρωση του Τσάμπιονς Λιγκ που έγινε στη Βιέννη συμπεριλήφθηκε στο 4ο γκρουπ μαζί με τις Θιουδάδ Ρεάλ (Ισπανία), Κροάσια Ζάγκρεμπ (Κροατία), Αγία Πετρούπολη (Ρωσία), Φλένσμπουργκ (Γερμανία), Μπόσνα Σαράγεβο (Βοσνία) και οι ελπίδες πρόκρισης στους «16» είναι αρκετές, αφού προκρίνονται οι τέσσερις πρώτες ομάδες.



Μ@ΛΑΚΑ ΚΑΤΣΑΡΗ ΞΥΠΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Χάντμπολ 2009-2010

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Τετ 23 Ιουν 2010, 22:52

άσε ούτε με κομπρεσέρ δεν ξυπνάει αυτός
κατεβάστε τα ρολά στο χάντμπολ να τελειώνουμε
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: Χάντμπολ 2009-2010

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 23 Ιουν 2010, 22:54

Μας δουλευεις ρε free το τμημα ειναι υπο διαλυση δεν ειδες τι εξωντοτικη τιμωρια φαγαμε? ξεχασετο το χαντμπολ οχι και να ζηταμε να κρατησουμε παιχτη με 60 χιλιαρικα το χρονο οταν η ομαδα θα παιξει σχεδον ολο το πρωταθλημα χωρις εισητηρια.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης