Χάντμπολ 2009-2010

Re: Χάντμπολ 2009-2010

Δημοσίευσηαπό novito » Παρ 18 Ιουν 2010, 23:45

Ίσως Bono. Αλλά απ το να κατηγορω κάποιους που πήγαν, ενώ εγώ καθόμουν σπιτάκι μου το προτιμώ... ;)

Aki πως ακριβώς θα τους βάλουμε στο περιθώριο? Με τα 20 άτομα που θα πάνε στο επόμενο εκτός του χάντμπολ/βόλλευ/κλπ...? Με τα 50 άτομα που θα πάνε την επόμενη φορά Μίκρα/Παλατάκι/Ποσειδώνιο/κλπ...?
Τους βρίσαμε απλώς τώρα, θα τους ξεχασουμε πάλι μέχρι την επόμενη που θα βρούμε κάτι να τους φορτώσουμε...

υ.γ. αυτά που γίναν στη Λαμία δεν είναι τίποτα μπροστά σε όσα γίναν πριν τον τελικό στη μπάλα btw...
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Χάντμπολ 2009-2010

Δημοσίευσηαπό Bono » Παρ 18 Ιουν 2010, 23:49

Τι μου λες ρε συ novito για να καταλάβω?? Και δεν το λες μόνο εσύ, το χω διαβάσει πολλές φορές εδώ μέσα.
Οτι είμαι ένοχος εγώ και όποιος άλλος δεν πήγε στη Λαμία??
Αυτό μου λες??
Και αν πήγαινα τι θα κανα??
Θα έπαιζα το ρόλο του σεβάσμιου δάσκαλου στα άτακτα παιδάκια??
Θα τους έπιανα το χεράκια να μην πετάνε πέτρες?
Οτι πρέπει πάντα να έχουνε κάποιον από κοντά να τους συμβουλεύει??
Θα τρελλάθούμε εντελώς??

Δεν κατηγορεί κανείς αυτούς που πήγαν να υποστηρίξουν την ομάδα....κατηγορούμε όσους έκαναν μανούρες.
Είτε ήταν συνδεσμίτες είτε όχι και μου είναι παντελώς αδιάφορο αυτό.
Για να συννενοούμαστε επιτέλους...
The future is uncertain and the end is always near....
Άβαταρ μέλους
Bono
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 12:45

Re: Χάντμπολ 2009-2010

Δημοσίευσηαπό novito » Παρ 18 Ιουν 2010, 23:57

Βλέπεις να έγραψα κάτι τέτοιο? Ούτε είπα ότι γουστάρω τα όσα έγιναν, ούτε ότι φταίνε για όσα έγιναν όσοι δε πήγαν. Αλλά κουράζει αφάνταστα το να γκρινιάζουμε χωρίς σταματημό από ένα φόρουμ για όσα έγιναν ένα μήνα πριν. ΟΚ, τα καταδικάσαμε. ΟΚ, βρίσαμε όσους τα κάνανε. ΟΚ, είπαμε ότι δεν αρμόζουν στον ΠΑΟΚ. Και?? Άλλαξε κάτι? Πάλι τα ίδια δε θα ξαναγίνουν...?

υ.γ. Bono απάντησε μου αν θες ειλικρινά: αν βρισκόσουν τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή στη Λαμία, πάνω-κάτω δε θα αντιδρούσες όπως αντέδρασαν οι περισσότεροι συνοπαδοί μας....?
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Χάντμπολ 2009-2010

Δημοσίευσηαπό akis_1987 » Παρ 18 Ιουν 2010, 23:58

novito έγραψε:υ.γ. αυτά που γίναν στη Λαμία δεν είναι τίποτα μπροστά σε όσα γίναν πριν τον τελικό στη μπάλα btw...


Δεν είναι λογική αυτή..και αυτά που έγιναν στον τελικό στη μπάλα, δεν είναι τίποτα μπροστά σε όσα έγιναν στο 2ο παγκόσμιο πόλεμο..Και;Αυτονόητο είναι ότι πρέπει να τιμωρηθούν όλοι.
Ας αρχίσουν να εφαρμόζονται οι νόμοι κανονικά, και ας είμαι εγώ ο 1ος που θα την πληρώσει..Και την αρχή αυτή προσπαθώ να την ακολουθώ και σε προσωπικό επίπεδο, και ας είναι δύσκολο..Τίποτα λιγότερο-τίποτα περισσότερο..

Το χειρότερο απ όλα αυτά, είναι ότι δεν υπάρχουν καν προτάσεις για το πως να επιλυθεί το πρόβλημα..Και εδώ νομίζω ότι οι σύνδεσμοι μπορούν να αναλάβουν ενεργό ρόλο..Αυτά σε γενικές γραμμές..Θέλω να ακούσω επιτέλους από την οργανωμένη φωνή του λαού του ΠΑΟΚ προτάσεις..
akis_1987
 
Δημοσιεύσεις: 336
Εγγραφή: Τετ 16 Ιούλ 2008, 13:17

Re: Χάντμπολ 2009-2010

Δημοσίευσηαπό novito » Σάβ 19 Ιουν 2010, 00:04

akis_1987 έγραψε:...
Ας αρχίσουν να εφαρμόζονται οι νόμοι κανονικά, και ας είμαι εγώ ο 1ος που θα την πληρώσει.....

Μαζί σου σ αυτό. Να δεκτώ ότι αλλάξαν τα κόζια κι ότι μαζί με το χανούμι είμαστε οι πρώτοι που την πληρώνουν. Οι ποινές για τον ποδοσφαιρικό τελικό που ανακοινώθηκαν μετά τις ποινές του χαντμπολ, μήπως καταλύουν την παραπάνω σκέψη...? Και φυσικά είναι και τα όσα έγιναν στον τελικό του μπάσκετ στο σεφ. Άρα τα περί ισονομίας πάνε περίπατο... Όχι ότι περιμέναμε κάτι διαφορετικό, βέβαια...

Και επειδή αρκετά έχουν μεγεθυνθεί τα όσα (δε) συνέβησαν στη Λαμία, αν δε ξέρουμε με σιγουριά τι ακριβώς και πως έγινε, ας κρατάμε τις επιφυλάξεις μας....
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Χάντμπολ 2009-2010

Δημοσίευσηαπό Bono » Σάβ 19 Ιουν 2010, 00:10

novito έγραψε:Βλέπεις να έγραψα κάτι τέτοιο? Ούτε είπα ότι γουστάρω τα όσα έγιναν, ούτε ότι φταίνε για όσα έγιναν όσοι δε πήγαν. Αλλά κουράζει αφάνταστα το να γκρινιάζουμε χωρίς σταματημό από ένα φόρουμ για όσα έγιναν ένα μήνα πριν. ΟΚ, τα καταδικάσαμε. ΟΚ, βρίσαμε όσους τα κάνανε. ΟΚ, είπαμε ότι δεν αρμόζουν στον ΠΑΟΚ. Και?? Άλλαξε κάτι? Πάλι τα ίδια δε θα ξαναγίνουν...?

υ.γ. Bono απάντησε μου αν θες ειλικρινά: αν βρισκόσουν τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή στη Λαμία, πάνω-κάτω δε θα αντιδρούσες όπως αντέδρασαν οι περισσότεροι συνοπαδοί μας....?



Δεν καταλαβαίνω γιατί έχει "ποινικοποιηθεί" τόσο το φόρουμ ή και το ίντερνετ και έχει βγει και η έκφραση της μόδας "ΠΑΟΚτσήδες του πληκτρολογίου" την οποία μάλιστα την απευθύνουν κάποιοι επίσης μέσω ίντερνετ και πίσω από ένα πληκτρολόγιο.
Αν έχεις αηδιάσει από τα επεισόδια, μαζί σου αλλά αν δεν αντέχεις κατηγορίες για όσους πάνω στη διάθεση τους για μανούρα ΖΗΜΙΩΣΑΝ το Σύλλογο εναντίον σου.

Αν ήμουν στη Λαμία και γω έτσι θα αντιδρούσα πιθανόν,
Η διαφορά όμως είναι ότι τις μανούρες εμείς τις ξεκινήσαμε ή μήπως όχι??
Και όταν ξεκινάς εσύ κάτι, μετά μην ψάχνεις για δίκαια και λοιπές παπαριές....οι άλλοι δεν θα κάτσουν να σε κοιτάνε.
The future is uncertain and the end is always near....
Άβαταρ μέλους
Bono
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 12:45

Re: Χάντμπολ 2009-2010

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Σάβ 19 Ιουν 2010, 00:18

Μπράβο ωραίο σκεπτικό! Αιωνίως τα κορόϊδα θα είμαστε!
Δηλαδή είναι η πρώτη φορά που οι νόμοι εφαρμόζονται ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ εις βάρος μας?
αυτό έχει συμβεί πολλάκις τα τελευταία χρόνια. έχετε ξεχάσει πόσα αδέρφια αθώα μπήκαν μέσα με τον φασιστικό νόμο ορφανού?

Ρε συ akis_1987 τι είναι αυτά που γράφεις?
δηλαδή αυτό το γεγονός
http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=67399
δεν σε βάζει λίγο σε σκέψη? Κάνε μας την χάρη και μην μας φουντώνεις!

Σε διαβάζω μία, σε διαβάζω δύο, κάνω υπομονή και συνεχίζεις ακάθεκτος τις ίδιες λακαμίες.
Εεεεεεεεεεεε η υπομονή έχει και τα όριά της.
Καλά σου λέει ο novito, ας πήγαινες εσύ και οι άλλοι που κράζετε να αποτρέπατε τα επεισόδια!
ΟΛΟΙ γίνατε ακριβοδίκαιοι και αντικειμενικοί στου ΠΑΟΚ το κεφάλι!!
Τελευταία επεξεργασία από Kolokotronis_4 και Σάβ 19 Ιουν 2010, 00:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: Χάντμπολ 2009-2010

Δημοσίευσηαπό novito » Σάβ 19 Ιουν 2010, 00:21

Kolokotronis_4 έγραψε:...
και συνεχίζεις ακάθεκτος τις ίδιες λακαμίες.
...

Kolokotroni λίγο τις εκφράσεις μας να προσέχουμε... Ο καθένας έχει την άποψη του, η οποία και είναι σεβαστή
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Χάντμπολ 2009-2010

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Σάβ 19 Ιουν 2010, 00:26

πειράζει το "λακαμίες" και δεν πειράζει το να αποκαλούνται συν-οπάδοί μας "καρκινώματα"? !!!!!!!!!!!!!
Τελευταία επεξεργασία από Kolokotronis_4 και Σάβ 19 Ιουν 2010, 00:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: Χάντμπολ 2009-2010

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Σάβ 19 Ιουν 2010, 00:26

εδώ οι άλλοι κάνανε το ειρήνης και φιλίας μπουρδέλο και δεν κουνήθηκε φύλλο.
τι να λέμε τώρα!
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: Χάντμπολ 2009-2010

Δημοσίευσηαπό Bono » Σάβ 19 Ιουν 2010, 00:33

Κολοκοτρώνη πιστέυω να καταλαβαίνεις ότι αυτό(η διαφορετική αντιμετώπιση του ΠΑΟΚ) είναι μία άλλη και εντελώς διαφορετική κουβέντα η οποία δεν έχει καμία σχέση με αυτό που συζητάμε...έξυπνο παιδί είσαι....
The future is uncertain and the end is always near....
Άβαταρ μέλους
Bono
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 12:45

Re: Χάντμπολ 2009-2010

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Σάβ 19 Ιουν 2010, 00:38

φίλε μίλα καθαρά άσε τα υπονοούμενα. δεν καταλαβαίνω τίποτα. διάβασα κάτι ποστ και θόλωσα.
καταρχίν να μου πειτε
1) καβάλα
2)γιάννενα
3) τελικός οακα
4) ειρήνης και φιλίας

τι έγινε, πόσο τιμωρήθηκαν αυτοί, και μετά θα συζητήσουμε όμορφα και ωραία τι έγινε στη λαμία.
με άλλα μέτρα και άλλα σταθμά παύει οποιαδήποτε λογική συζήτηση.
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: Χάντμπολ 2009-2010

Δημοσίευσηαπό Bono » Σάβ 19 Ιουν 2010, 00:39

με ποιόν έχεις την εντύπωση ότι μιλάς??
με τον αθλητικό δικαστή που έβγαλε τις αποφάσεις??
Το ότι σε περιμένουν στη γωνία και πρέπει ή μάλλον ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να είσαι διπλά προσεκτικός τώρα το κατάλαβες??
The future is uncertain and the end is always near....
Άβαταρ μέλους
Bono
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 12:45

Re: Χάντμπολ 2009-2010

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Σάβ 19 Ιουν 2010, 00:46

άρα λοιπόν στο κράτος μπουρδέλο που ζούμε τι ψάχνεις να βρεις?

θα σου πούνε νομίζεις μπράβο αν είσαι καλό παιδί?

και να κλάσεις, θα βρούνε τρόπο να σου τη φορέσουνε. οπότε δεν έχει νόημα να συζητάμε τι έγινε στη λαμία.
και να μην λέμε έτσι αβίαστα συν-οπαδούς μας καρκινώματα, διαφωνείς?
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: Χάντμπολ 2009-2010

Δημοσίευσηαπό Bono » Σάβ 19 Ιουν 2010, 00:56

Οπότε λοιπόν αφού θα μας τη φορέσουνε ότι και αν κάνουμε, ας τα γ@μήσουμε τη μάνα όλα να επισπεύσουμε την καταστροφή και να μη μας λένε και φλώρους...

Το "καρκινώματα" και άλλα τέτοια χαριτωμένα που ακούγονται και από τις δύο πλευρές είναι για τα πανηγύρια και ούτε βοηθάνε σε κάτι.

Εγώ ένα θα πω....όποιος έχει την εντύπωση ότι με μαχαίρια και μολότωφ και είτε είναι σε άμυνα είτε σε επίθεση υπερασπίζεται το όνομα του ΠΑΟΚ , ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ας το κάνει με τέτοιο τρόπο έτσι ώστε να μη βλάψει τον ΠΑΟΚ.
Οποιος ανέβει το πρώτο σκαλί για να μπει στο Ναό ή όπου τέλος πάντων παίζει ο ΠΑΟΚ ας το παίξει λίγο κυριλέ.
Πριν ή μετά και κυρίως μακρυά, μπορεί να πλακωθεί με όποιον θέλει αν έτσι νομίζει ότι πρέπει.
Νομίζω είμαι κατανοητός....
The future is uncertain and the end is always near....
Άβαταρ μέλους
Bono
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 12:45

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης