Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2023-2024

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2023-2024

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Πέμ 08 Ιουν 2023, 22:38

Δεν ισχύει ότι υπήρξαν μονο απαξιωτικά πρώτα σχόλια για Καφρει, τουλάχιστον όσον αφορά τα περισσότερα μελη εδώ στο φόρουμ. Για τον εαυτό μου θυμάμαι τι έγραψα, αλλά και άλλα παιδιά είχαν αφήσει είτε θετικά σχόλια είτε έστω με κάποια επιφύλαξη, όχι όμως απαξιωτικα...
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1754
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2023-2024

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ 10 Ιουν 2023, 10:01

Ο ΠΑΟΚ, και το τμήμα Βόλεϊ γυναικών, ανακοινώνουν την έναρξη συνεργασίας με τον προπονητή, Αταμάν Γκιουνέλιγκιλ, για την αγωνιστική περίοδο 2023-2024.

Γεννημένος στην Τουρκία στις 06/09/1981, ο Αταμάν Γκιουνέλιγκιλ ξεκίνησε την καριέρα του στους πάγκους από την σεζόν 2003-04.

Διετέλεσε ως βοηθός στην VakıfBank, στην οποία παρέμεινε τρεις σεζόν, κατακτώντας δύο πρωταθλήματα Τουρκίας, ένα CEV Cup, ενώ απέκτησε παραστάσεις και από το CEV Champions League.

Στη συνέχεια ακολούθησε μία διετία στην Beşiktaş (2006-08), συνεχίζοντας στην Galatasaray (2008-10).

Τη σεζόν 2010-11 πραγματοποίησε την πρώτη του σεζόν ως πρώτος προπονητής, παραμένοντας στο τουρκικό πρωτάθλημα με την Dicle Üniversitesi.

Τη σεζόν 2011-12 επέστρεψε στην Galatasaray, και πάλι ως βοηθός, μένοντας σε αυτό το πόστο για τέσσερις σεζόν. Στο μεσοδιάστημα αυτών των τεσσάρων χρόνων, ανέλαβε την Κ23 της Τουρκίας, κατακτώντας την πέμπτη θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κ23 το 2013.

Την αγωνιστική χρονιά 2015-16 αναβαθμίστηκε σε πρώτο προπονητή της Galatasaray, στης οποίας τον πάγκο καθόταν μέχρι και την περσινή αγωνιστική περίοδο.

Σε αυτήν την οκταετία, ο Αταμάν Γκιουνέλιγκιλ ήταν πάντα στις υψηλές θέσεις του βαθμολογικού πίνακα του τούρκικου πρωταθλήματος, το οποίο σε γυναικείο επίπεδο είναι εκ των κορυφαίων της Ευρώπης, ενώ παράλληλα πραγματοποίησε εξαιρετικές πορείες, με αποκορύφωμα την πρόκριση στην τετράδα του CEV Champions League τη σεζόν 2017-18.

Με μεγάλη εμπειρία από πρωταθλητισμό, και πλούσιες παραστάσεις, ο Αταμάν Γκιουνέλιγκιλ έρχεται στον ΠΑΟΚ, με στόχο να τον οδηγήσει στην κορυφή του ελληνικού βόλεϊ γυναικών.

Για την έναρξη συνεργασίας με τον ΠΑΟΚ, ο Αταμάν Γκιουνέλιγκιλ δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Μετά από πολλά χρόνια στο τούρκικο πρωτάθλημα, ήθελα μία νέα πρόκληση στην καριέρα μου, εκτός Τουρκίας. Ο ΠΑΟΚ ήταν η πρώτη ομάδα η οποία μου έκανε πρόταση, και το περιβάλλον μου με προέτρεψε να πω κατευθείαν ναι. Ο ΠΑΟΚ είναι μία ομάδα η οποία κάνει πρωταθλητισμό, έχει μία φιλοσοφία η οποία συνάδει με τα πιστεύω μου, και έτσι αποφάσισα να έρθω».

Καλώς ήρθες στον ΠΑΟΚ, κόουτς Αταμάν!
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29869
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2023-2024

Δημοσίευσηαπό fuzztone » Σάβ 10 Ιουν 2023, 12:06

Ήρθε και ο Τούρκος, έχει πέσει μέσα ο λεμον σε ότι έχει γράψει ως τώρα.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω στην επιλογή των 2 ξένων είναι γιατί δεν πήγαν σε πιο σίγουρες λύσεις όπως η Φιτζμορις που παίζει και σε 2 Θέσεις.

Περιμένουμε και την διαγώνιο και την πασαδόρο για να βγάλουμε τα τελικά συμπεράσματα
Άβαταρ μέλους
fuzztone
 
Δημοσιεύσεις: 1208
Εγγραφή: Τρί 26 Φεβ 2008, 21:11

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2023-2024

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ 10 Ιουν 2023, 16:42

Ο ΠΑΟΚ, και το τμήμα Βόλεϊ γυναικών, ανακοινώνουν την έναρξη συνεργασίας με την αθλήτρια, Κασαούνα Ουίλιαμς, για την αγωνιστική περίοδο 2023-2024.

Γεννημένη στις ΗΠΑ στις 12/01/1999, η Κασαούνα Ουίλιαμς αγωνίζεται ως ακραία και έχει ύψος 183cm.

Έκανε τα πρώτα της βήματα στο βόλεϊ από το Πανεπιστήμιο της Νεμπράσκα, τη σεζόν 2018-19.

Στη συνέχεια ακολούθησε μία τετραετία στο Πανεπιστήμιο της Λονγκ Μπιτς στην Καλιφόρνια. Εκεί ξεχώρισε με το ταλέντο της και τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά που διαθέτει, ιδιαίτερα στο επιθετικό κομμάτι. Μάλιστα τη σεζόν 2021-22 αναδείχθηκε ως η καλύτερη επιθετικός της περιφέρειας της.

Την προηγούμενη αγωνιστική σεζόν, αφού αποφοίτησε από το Πανεπιστήμιο του Πεν Στέιτ, αγωνίστηκε στο δεύτερο μισό της σεζόν στο Πουέρτο Ρίκο με την φανέλα της Criollas de Caguas.

Για την έναρξη συνεργασίας με τον ΠΑΟΚ, η Κασαούνα Ουίλιαμς, δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Είμαι πολύ ενθουσιασμένη που θα αγωνιστώ με την φανέλα του ΠΑΟΚ την ερχόμενη σεζόν. Η χρονιά που έρχεται θα είναι μία εξαιρετική εμπειρία. Θέλω να ευχαριστήσω την Διοίκηση και τον προπονητή, για την εμπιστοσύνη τους σ' εμένα. Καλώ τους φιλάθλους μας να γεμίσουν το γήπεδο, να κάνουν φασαρία, και να ετοιμαστούν για το... Kash out!».

Καλώς ήρθες στον ΠΑΟΚ, Κασαούνα!
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29869
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2023-2024

Δημοσίευσηαπό fuzztone » Σάβ 10 Ιουν 2023, 18:49

H Lee στη Volero, και η Φιτζμορις στη Μπέργκαμο.

Είχα μια (δύο) κρυφή ελπίδα...
Άβαταρ μέλους
fuzztone
 
Δημοσιεύσεις: 1208
Εγγραφή: Τρί 26 Φεβ 2008, 21:11

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2023-2024

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Σάβ 10 Ιουν 2023, 18:54

fuzztone έγραψε:Ήρθε και ο Τούρκος, έχει πέσει μέσα ο λεμον σε ότι έχει γράψει ως τώρα.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω στην επιλογή των 2 ξένων είναι γιατί δεν πήγαν σε πιο σίγουρες λύσεις όπως η Φιτζμορις που παίζει και σε 2 Θέσεις.

Περιμένουμε και την διαγώνιο και την πασαδόρο για να βγάλουμε τα τελικά συμπεράσματα



Περιμενουμε να δουμε αν θα υπογραψει και η Βουλγαρα τελικα


Συμφωνω με τη σιγουρη λυση που λες, θα προτιμουσα μια πιο εμπειρη αθλητρια παρτενερ της Ουιλιαμς...

Αλλα δυστυχως εχει γινει ακριβο το Ελληνικο πρωταθλημα οσον αφορα τις ξενες που παιζουν εδω (τα τελευταια2 χρονια κυριως), Ιταλια εχουμε γινει :lol:



Για τον προπονητη εχω πολυ θετικη αποψη, βεβαια θα χρειαστει χρονο και υπομονη σε τυχον ασχημα αποτελεσματα στην αρχη.

Αφου αρχισαμε τις ανακοινωσεις, ελπιζω θα συνεχιστούν συντομα και οι υπολοιπες!





fuzztone έγραψε:H Lee στη Volero, και η Φιτζμορις στη Μπέργκαμο.

Είχα μια (δύο) κρυφή ελπίδα...



Υπογραφει ως δευτερη πασαδορος το πουλεν, θα παει να κερδισει τη θεση 8-)
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1754
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2023-2024

Δημοσίευσηαπό steven123 » Κυρ 11 Ιουν 2023, 15:46

Tσουμπα τελικα για διαγωνια. Θα τρελαθουμε τελειως ουτε μια εμπειρη ξενη. Πραγματικα πρεπει καποιος να εχει κανει πλυση εγκεφαλου στο Αμοιριδη . Δεν εξηγειται αλλιως πως νομιζει οτι θα παμε για πρωταθλημα χωρις ουτε μια εμπειρη παικτρια στην αρχικη εξαδα και βασικα σε ολη την ομαδα.
Ειναι ξεκαθαρο ενα πραγμα. Θελουμε να χτισουμε νεανικη ομαδα. Μενει μονο ενα στοιχειο που θα με αφησει περα για περα με ανοιχτο το στομα. Το να παμε σε απειρη ξενη ταλαντουχα πασαδορο ενω εχουμε Ηλιοπουλου. Θα τα χασω τελειως εκει. Ελπιζω απλα να εχουν αλλαξει τασχεδια και να παμε σε ξενη κεντρικη.
steven123
 
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Δευτ 10 Ιαν 2022, 20:55

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2023-2024

Δημοσίευσηαπό Descartes » Κυρ 11 Ιουν 2023, 16:09

Στο ένα Άκρο η Williams (USA) και σύμφωνα με τον Λεμονίδη στη Διαγώνιο η Chumba (Kenya). Ανεβαίνει επιθετικά η ομάδα σε σχέση με πέρσι.

Άγνωστο τι γίνεται σε υποδοχή και άμυνα. Αν πορευθεί και πάλι με 3 ξένες, δεν αξίζουν περαιτέρω αναλύσεις, η 4άδα θα είναι σημαντική επιτυχία.

Δεν έχει το βάθος, την ποιότητα, το ύψος, την τεχνική, τη νοοτροποία νικητή-πρωταθλητή και την τεχική υποστήριξη για Πρωταθλητισμό. Φαίνεται οτι δεν υπάρχουν ούτε τα οικονομικά δεδομένα για Πρωταθλητισμό.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2023-2024

Δημοσίευσηαπό Descartes » Κυρ 11 Ιουν 2023, 16:13

steven123 έγραψε:Tσουμπα τελικα για διαγωνια. Θα τρελαθουμε τελειως ουτε μια εμπειρη ξενη. Πραγματικα πρεπει καποιος να εχει κανει πλυση εγκεφαλου στο Αμοιριδη . Δεν εξηγειται αλλιως πως νομιζει οτι θα παμε για πρωταθλημα χωρις ουτε μια εμπειρη παικτρια στην αρχικη εξαδα και βασικα σε ολη την ομαδα.
Ειναι ξεκαθαρο ενα πραγμα. Θελουμε να χτισουμε νεανικη ομαδα. Μενει μονο ενα στοιχειο που θα με αφησει περα για περα με ανοιχτο το στομα. Το να παμε σε απειρη ξενη ταλαντουχα πασαδορο ενω εχουμε Ηλιοπουλου. Θα τα χασω τελειως εκει. Ελπιζω απλα να εχουν αλλαξει τασχεδια και να παμε σε ξενη κεντρικη.


Ποιός να του έχει κάνει "πλύση εγκεφάλου"? Αυτός παίρνει τις αποφάσεις. Την πιιθανότητα να είναι δικές του ιδέες ή να μην έχει την οικονομική δυνατότητα να ανταγωνιστεί την έχεις σκεφθεί?
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2023-2024

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Κυρ 11 Ιουν 2023, 19:54

Πολύτιμη ενίσχυση στα άκρα με Αλεξάντρα Μιλάνοβα για τον ΠΑΟΚ!

Ο ΠΑΟΚ, και το τμήμα Βόλεϊ γυναικών, ανακοινώνουν την έναρξη συνεργασίας με την αθλήτρια, Αλεξάντρα Μιλάνοβα, για την αγωνιστική περίοδο 2023-2024.
Γεννημένη στην Βουλγαρία στις 04/07/2001, η Αλεξάντρα Μιλάνοβα αγωνίζεται ως ακραία και έχει ύψος 180cm.
Ξεκίνησε την καριέρα της την αγωνιστική περίοδο 2010-11 από την Slavia Sofia, στην οποία παρέμεινε για επτά σεζόν (2016-17), δημιουργώντας σημαντικές παραστάσεις από επίπεδο πρωταθλητισμού.
Την αγωνιστική περίοδο 2017-18 συνέχισε στην VC Maritza. Εκεί κατέκτησε το εγχώριο «νταμπλ», ενώ παράλληλα αγωνίστηκε και στην κορυφαία ευρωπαϊκή διασυλλογική διοργάνωση, το CEV Champions League.
Στην VC Maritza παρέμεινε μέχρι και τη σεζόν 2021-22, ολοκληρώνοντας την παρουσία του εκεί με πέντε πρωταθλήματα Βουλγαρίας, τέσσερα κύπελλα, και αρκετούς και σημαντικούς αγώνες στο CEV Champions League.
Την περασμένη αγωνιστική περίοδο (2022-23), αγωνίστηκε για πρώτη φορά εκτός Βουλγαρίας, παίζοντας στο τούρκικο πρωτάθλημα, το οποίο είναι εκ των κορυφαίων στην Ευρώπη, για λογαριασμό της Nilüfer Belediyespor.
Είναι διεθνής με την Εθνική Ομάδα γυναικών της Βουλγαρίας, με ορόσημο τις κατακτήσεις των European Golden League το 2018 και το 2021, αλλά και του Challenger Cup το 2018.
Για την έναρξη συνεργασίας με τον ΠΑΟΚ, η Αλεξάντρα Μιλάνοβα, δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:
«Είμαι πολύ χαρούμενη που είμαι μέλος του ΠΑΟΚ. Ευχαριστώ την Διοίκηση και τον προπονητή, για την εμπιστοσύνη τους. Αγαπώ την Ελλάδα, και είμαι πολύ ενθουσιασμένη που έρχομαι να αγωνιστώ μπροστά σε αυτούς τους υπέροχους φιλάθλους. Είμαι σίγουρος ότι θα έχουμε μία πετυχημένη σεζόν με πολλά συναισθήματα και χαμόγελα».
Καλώς ήρθες στον ΠΑΟΚ, Αλεξάντρα!

https://www.paokmania.gr/alla-spor/voll ... a-ton-paok
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9903
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2023-2024

Δημοσίευσηαπό fuzztone » Κυρ 11 Ιουν 2023, 20:03

Ανακοινώθηκε η ΜΙλάνοβα, έρχεται κατά τα φαινόμενα και η Τσούμπα.

Την Τσούμπα (που την είδα 2 φορές από την κοντά) την ξέρουμε, πολύ δυνατά και ψηλά χτυπήματα, ασταμάτητη αν πάρει καλή πάσα, αλλά και αρκετά άτεχνα χτυπήματα και μέτρια στο σέρβις και στο μπλοκ.Δεν είναι τυχαίο ότι ήταν κάτω στην τελική αξιολόγηση από Φιτζμορις (2η) αλλά και Πετοβάρυ (5η). Ελπίζω παίρνοντας λιγότερες προσπάθειες να είναι πιο ποιοτική. Πέρυσι πήρε 1289 (!!) με την Ανθούλη που είχε αρκετά παιγνίδια περισσότερα να έχει ως δεύτερη 1036...
Θα προτιμουσα πάντως τη δίμετρη Φιτζμορις.

Μένει μια κίνηση στην πάσα για να κλείσουν οι ξένες, και λογικά θα πρέπει να πάμε και για 2η διαγώνιο.

Descartes έγραψε:Δεν έχει το βάθος, την ποιότητα, το ύψος, την τεχνική, τη νοοτροποία νικητή-πρωταθλητή και την τεχική υποστήριξη για Πρωταθλητισμό. Φαίνεται οτι δεν υπάρχουν ούτε τα οικονομικά δεδομένα για Πρωταθλητισμό.


Περισσότερο με προβληματίζει αυτό που έγραψε ο Miburosaito οτι αρνήθηκαν στον Τούρκο να φέρει δικό του team...Είναι εξαιρετικά αμφίβολο αν η υποστήριξη που έχει η ομάδα είναι επαρκής για πρωταθλητισμό. Κατά τη γνώμη μου που προκύπτει από στοιχεία που έχω παραθέσει, δεν είναι.
Άβαταρ μέλους
fuzztone
 
Δημοσιεύσεις: 1208
Εγγραφή: Τρί 26 Φεβ 2008, 21:11

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2023-2024

Δημοσίευσηαπό Willie the Pimp » Κυρ 11 Ιουν 2023, 20:39

Απ' ότι φαίνεται πάμε με νέες και άπειρες ξένες. Ως προς την Τσούμπα την είδαμε πέρυσι. Συμφωνώ με τον fuzztone στην αξιολόγηση της παίκτριας. Δυνατά χτυπήματα, άτεχνα όμως. Επίσης στο μπλοκ θα την βαθμολογούσα χαμηλότερα του μετρίου. Εφόσον επέλεξαν να κινηθούν σε τέτοια επιλογή, θα προτιμούσα κι εγώ τη Φιτζμόρις διότι και καλή χρονιά έκανε και κυρίως λόγω ύψους θα βοηθούσε στο μπλοκ. Η ομάδα που πάμε να κάνουμε πάντως είναι κοντή και θα έχουμε τεράστιο πρόβλημα στο μπλοκ. Κατά την άποψη μου θα πρέπει να κινηθούμε για κεντρική ξένη κι όχι πασαδόρο, διότι πέραν των άλλων με την "αναιμική" σ' αυτό τον τομέα Πολυνοπούλου θα έχουμε τεράστιο πρόβλημα του χρόνου.
fuzztone έγραψε:Περισσότερο με προβληματίζει αυτό που έγραψε ο Miburosaito οτι αρνήθηκαν στον Τούρκο να φέρει δικό του team...Είναι εξαιρετικά αμφίβολο αν η υποστήριξη που έχει η ομάδα είναι επαρκής για πρωταθλητισμό. Κατά τη γνώμη μου που προκύπτει από στοιχεία που έχω παραθέσει, δεν είναι.

Έχω την αίσθηση ότι οι πρώτες 4 ομάδες κινούνται στα ίδια σ' αυτόν τον τομέα (ο βάζελος φέτος θα είναι πιο μπροστά καθώς προσέλαβε και τον Καμπερίδη ως βοηθό του Καλμαζίδη αν δεν κάνω λάθος). Συμφωνώ βέβαια ότι θα έπρεπε να φέρει δικό του τιμ ο νέος προπονητής, αλλά οι επιλογές των ξένων παικτριών είναι αυτές που μας δείχνουν ότι η φετινή ομάδα δεν είναι επαρκής για πρωταθλητισμό και όχι το τιμ του προπονητή.
Άβαταρ μέλους
Willie the Pimp
 
Δημοσιεύσεις: 997
Εγγραφή: Πέμ 09 Δεκ 2021, 14:06

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2023-2024

Δημοσίευσηαπό Descartes » Κυρ 11 Ιουν 2023, 22:25

Willie the Pimp έγραψε: Η ομάδα που πάμε να κάνουμε πάντως είναι κοντή και θα έχουμε τεράστιο πρόβλημα στο μπλοκ. Κατά την άποψη μου θα πρέπει να κινηθούμε για κεντρική ξένη κι όχι πασαδόρο, διότι πέραν των άλλων με την "αναιμική" σ' αυτό τον τομέα Πολυνοπούλου θα έχουμε τεράστιο πρόβλημα του χρόνου.


To έχεις σίγουρο οτι θα κατέβει η ομάδα με 4 ξένες? Ακόμη και αν παει σε 4 ξένες, θα είναι ακατνανόητη επιλογή για ξένη πασαδόρο, εκτός αν έφερνε την Da Yeong. Η Ηλιοπούλου σαφέστατα και μπορεί να ανταπεξέλθει, ενώ στο Κέντρο, απλά δεν βγαίνουν οι αριθμοί έτσι όπως είναι.

Σε κάθε περίπτωση η ομάδα δεν μπορεί ανταγωνιστεί ΠΑΟ και ΟΣΦΠ, και πολύ αμφιβάλλω για και 2 ακόμη ομάδες.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2023-2024

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Δευτ 12 Ιουν 2023, 10:49

https://n.news.naver.com/sports/volleyball/article/530/0000009001



Βγήκε άρθρο από Κορέα που η Ντα Γιονγκ λέει ότι της προσφέραμε συμβόλαιο.


Επομένως ο σχεδιασμός λογικά λέει ξένη πασαδόρο και όχι κεντρικό...
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1754
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2023-2024

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 12 Ιουν 2023, 11:00

:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:


Α ρε Μεγαλέξανδρε, γαμώ την αρρώστιά σου... Δεν έφτασες μέχρι εκεί και τώρα τα μόνα που καταλαβαίνω από το άρθρο είναι PAOK και τα νούμερα! :lol:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46873
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γυναικεία τμήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες