Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2023-2024

Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2023-2024

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Κυρ 07 Μάιος 2023, 11:24

Νεα σεζον Νεο τοπικ!



Ας ελπισουμε οτι αυτη τη σεζον θα συνεχισουμε την ανοδικη μας πορεια σαν τμημα και αυτη τη φορα να καταφερουμε να πιουμε εμεις νερο στο τελος!

:pano:
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1760
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2023-2024

Δημοσίευσηαπό potamda » Κυρ 07 Μάιος 2023, 11:32

Νέα χρονιά με πολύ ενδιαφέρον, καθώς θα υπάρξουν πολλές αλλαγές σε πάγκο και ροστερ.

Θέλει πολλή δουλειά γιατί οι αντιπαλοι ξεκινάνε ένα βήμα πιο μπροστά από εμάς.

Για να δούμε! Καλή αρχή!
Se non la ami quando perde non amarla quando vince...
Άβαταρ μέλους
potamda
 
Δημοσιεύσεις: 5171
Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2009, 18:52
Τοποθεσία: όπου γης και πατρίς...

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2023-2024

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Κυρ 07 Μάιος 2023, 11:33

Αρχισαν οι φημες για τον νεο προπονητη, εγω παντως θα ηθελα καποιον που να θελει να μεινει (τουλαχιστον) για 2 χρονια εδω..


Οχι να ερθει και να φυγει σαν τουριστας


Ελληνας ή ξενος δεν εχει σημασια, αρκει να ειναι καλος επαγγελματιας, δουλευταρας και να εχει φιλοδοξια να παρει τιτλους


Προτιμω καποιον νεαρο αλλα δεν παιζει και πολυ ρολο η ηλικια, αρκει να εχει τα παραπανω χαρακτηριστικα
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1760
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2023-2024

Δημοσίευσηαπό Descartes » Κυρ 07 Μάιος 2023, 19:24

Αυτά που διαβάζω για κάτι ξένους μαέστρους που θα έρθουν να διδάξουν βόλει πάλι και τα λοιπά, ελπίζω να είναι ανέκδοτα.

Καλή νέα σεζόν, καλά μυαλά στους Διοικούντες.

O Kαλύτερος Έλληνας Προπονητής, Γιάννης Καλμαζίδης κέρδισε το Πρωτάθλημα και στο Γυναικείο βόλει, ενώ ο πρώην βοηθός Προπονητής της Ομάδας του ΠΑΟΚ, Γιάννης Χαριτωνίδης εξασφάλισε την άνοδο της Ομάδας των Πεύκων για πρώτη φορά στην ιστορία της στη Γυναικεία Volley league.

:pano: :pano: :pano: :pano:
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2023-2024

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 07 Μάιος 2023, 19:51

Καλορίζικο το τόπικ με πολλές επιτυχίες!
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29909
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2023-2024

Δημοσίευσηαπό steven123 » Τρί 09 Μάιος 2023, 14:28

Πωπωπω παιδια τι πραγμα ειναι αυτο? Μου εχουν πεταχτει τα ματια εξω για τις παικτριες που διαβαζω οτι θελει να κλεισει ο ΠΑΟ. Καρχασες λενε και θελουν και για διαγωνια την Ατκινσον !!!! Μιλαμε για πικριες επιπεδου Ιταλιας και Τουρκιας :o :o :o :o :o
Για εμας ακουγεται κατι? Ξερει καποιος προς τα που κινουμαστε ? Περσυ τετοιο καιρο ειχαν ακουστει πραγματα.
steven123
 
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Δευτ 10 Ιαν 2022, 20:55

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2023-2024

Δημοσίευσηαπό Descartes » Τρί 09 Μάιος 2023, 15:34

Περίμενε να δούμε τι θα επισημοποιηθεί απο αυτά που διαβάζουμε για τον ΠΑΟ. Μέχρι τώρα ξέρουμε οτι θα συνεχίσει με Καλμαζίδη. Εαν κλείσει και την Άτκινσον... Πολύ δύσκολα οι υπόλοιποι της Ελληνικής Volley League. Μάλλον στοχεύει και σε κάποιο Ευρωπαϊκό Θεσμό.

Γενικά ο Καλμαζίδης θέλει δυνατούς/τες Διαγωνίους.

Για ΠΑΟΚ δεν διαβάζω τίποτα. Υπάρχει κάποιο νεώτερο?
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2023-2024

Δημοσίευσηαπό steven123 » Τετ 10 Μάιος 2023, 15:06

Απογοητευση.... Πραγματικα ελπιζω να ειναι ψεμμα αλλα στο volleybox αναρτηθηκε οτι η Χριστοδουλου και Γιωτα ειναι παικτριες του ΠΑΟΚ... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: .
Αν ισχυει πραγματικα δεν ξερω τι να πω. ΛΑΘΗ ΛΑΘΗ ΛΑΘΗ. Ελεος με τις τελειωμενες παικτριες.
steven123
 
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Δευτ 10 Ιαν 2022, 20:55

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2023-2024

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τετ 10 Μάιος 2023, 17:31

Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια και δεν έχω άποψη για τις παίκτριες και σε τι κατάσταση βρίσκονται.
Και για τον Κουρνέτα πάντως Steven παρόμοιες αντιδράσεις θα υπήρχαν πριν από λίγα χρόνια.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2541
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2023-2024

Δημοσίευσηαπό Nickpower-4 » Τετ 10 Μάιος 2023, 19:04

Ποια Γιώτα ρε παιδιά,η τύπισσα είναι για πρωτάθλημα Vintage,άντε πες Χριστοδούλου κούτσα στραβά παλεύεται αλλά όχι κ Γιώτα,έλεος.
Εντωμεταξυ στη διπλανή μου πολυκατοικία μένει η Κουλικοβα και τα λέμε συχνά πυκνά.
Btw τέτοιες παιχτριες σου αλλάζουν επίπεδο,ως εχτές μ.ειπε δεν είχε κλείσει κάπου είτε Ελλάδα είτε εξωτερικό.
Πάντως το ότι δεν ακούγεται κάτι για το γυναικείο βολλευ μας,ελπίζω ναη σημαίνει πως δε κινείται κ κάτι και κυρίως το θέμα.του οποίου κοουτς ο οποίος θα πρέπει προφανώς να συμφωνεί κ με τις οποίες κινήσεις.
Αν και με τη χτεσινή ανακοίνωση της Αμερικανίδας διαγωνίου δε ξέρω αν πιάνεται ο ΠΑΟ,αν και βέβαια τα ίδια λέγαμε κ όταν ήρθε ο Ερναντεζ στο αντρικό κ τελικά τον φιλεψαμε τσουτσουνα.
Εδώ θα είμαστε να τα λέμε..
Nickpower-4
 
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: Τετ 20 Οκτ 2021, 08:45

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2023-2024

Δημοσίευσηαπό Willie the Pimp » Τετ 10 Μάιος 2023, 19:13

Ελπίζω να μην ισχύει η πληροφορία. Αν είναι να πάμε από τη Βεργίδου στη Χριστοδούλου, ζήτω που καήκαμε. Καλύτερα να πορευτούμε με την Ηλιοπούλου ή να παραμείνει η Βεργίδου (δεν περίμενα ότι θα ξεστόμιζα τέτοιο πράμα ποτέ). Φίλε Ιάσονας επειδή τις έχω παρακολουθήσει και τις δύο τα τελευταία χρόνια, η Χριστοδούλου είναι σε διαρκή πτώση και φέτος στο γαύρο μετά την απόκτηση της Καράρο έγινε 2η. Ο γαύρος μετά (και) την απόκτηση της Καράρο άρχισε να παίρνει τα πάνω του. Για τη Γιώτα αστείο και μόνο να το συζητάμε, τρίτη κεντρικός στο γαύρο να έρθει σε μας ως τι; Από μένα ΟΧΙ, ΟΧΙ, ΟΧΙ και ματαπαλί ΟΧΙ!!!!!!! Επίσης ποιος αποφασίζει για το ρόστερ ενώ δεν έχουμε ακόμη προπονητή; Η αναφορά σου στον του Κουρνέτα είναι κάπως ατυχής, διότι αφενός μιλάμε για έναν από τους μεγαλύτερους Έλληνες παίκτες στο άθλημα κι αφετέρου για εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα. Κι όχι απ' όσο θυμάμαι δεν υπήρχαν τέτοιες αντιδράσεις και μην ξεχνάμε ότι υπήρχε προπονητής που τον επέλεξε (Καλμαζίδης). Εν κατακλείδι ελπίζω να είναι μούφα η πληροφορία.
Άβαταρ μέλους
Willie the Pimp
 
Δημοσιεύσεις: 1001
Εγγραφή: Πέμ 09 Δεκ 2021, 14:06

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2023-2024

Δημοσίευσηαπό Willie the Pimp » Τετ 10 Μάιος 2023, 19:27

Nickpower-4 έγραψε:Εντωμεταξυ στη διπλανή μου πολυκατοικία μένει η Κουλικοβα και τα λέμε συχνά πυκνά.
Btw τέτοιες παιχτριες σου αλλάζουν επίπεδο,ως εχτές μ.ειπε δεν είχε κλείσει κάπου είτε Ελλάδα είτε εξωτερικό.

Φίλε μου ξένη κεντρικό καλή είχαμε, το όνομα αυτής Μπλάνκο. Απ' ότι διάβασα ψηφίστηκε (δικαίως) μέσα στην κορυφαία 7αδα (μαζί με την Κουλίκοβα) του πρωταθλήματος. Θα την ήθελα και του χρόνου. γνωρίζει την ομάδα, κουβαλάει και μια ωραία τρέλα. Το πρόβλημα στο κέντρο πέρυσι ήταν η ανύπαρκτη Πολυνοπούλου όχι η Μπλάνκο. Εννοείται πως η Κουλίκοβα είναι κι αυτή καλή παίκτρια.
Άβαταρ μέλους
Willie the Pimp
 
Δημοσιεύσεις: 1001
Εγγραφή: Πέμ 09 Δεκ 2021, 14:06

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2023-2024

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τετ 10 Μάιος 2023, 20:05

Καταλαβαινω πως και οι δυο πλεον ειναι στο τελειωμα των καριερων τους. Για την Χριστοδουλου θεωρω πως θα βοηθησει την Ηλιοπουλου και την Μεροδουλακη με την εμπειρια της οπως και η Γιωτα θεωρω πως δεν ειναι προβλημα αν ειναι η τριτη κεντρικη μας με τεταρτη την Τερζογλου και μπροστα τους μια πολυ καλη ξενη κεντρικη οπως ηταν μετα τα Χριστουγεννα η Μπλανκο.
Απλα να θυμισω πως ειδικα στο γυναικειο βολλευ το περιβαλλον της ομαδας και ο προπονητης παιζουν πολυ μεγαλο ρολο στην εικονα καθε παικτριας. Να θυμισω μονο πως περυσι τετοια εποχη λεγαμε για την Πολυνοπουλου πως ειναι η καλυτερη ελληνιδα κεντρικος και θα ειναι τρομερο λαθος αν φυγει.
Προσωπικα δεν με πειραζει αν βασικη πασαδορος μας φετος θα ειναι η Ηλιοπουλου με αλλαγη την Χριστοδουλου, ουτε αν οι Γιωτα Τερζογλου Πολυνοπουλου ή Τσιογκα ειναι οι τρεις ελληνιδες κεντρικες.
Θα με πειραξει αν δεν μεινουν οι Στραντζαλη Ξανθοπουλου Κλεπκου Ηλιοπουλου και Τερζογλου, και αν δεν ερθουν ξενες παικτριες σε καλες ηλικιες υψηλης ποιοτητας.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2541
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2023-2024

Δημοσίευσηαπό Willie the Pimp » Τετ 10 Μάιος 2023, 20:34

Φίλε Ιάσονα η Χριστοδούλου δε νομίζω να δεχθεί να έρθει ως 2η πίσω απ' την Ηλιοπούλου. Επίσης αν είναι να βοηθηθεί η Ηλιοπούλου αρκεί και η Βεργίδου ως 2η (δεν το πιστεύω αλλά το ξανάγραψα). Η πάσα είναι πολύ ναυραλγική θέση, το είδαμε φέτος που είχαμε τη χειρότερη βασική πασαδόρο από τους 4 (όταν πήγε η Καράρο στο γαύρο, γιατί μέχρι την έλευση της η Βεργίδου ήταν ανώτερη της Χριστοδούλου), ενώ γενικά είχαμε πολύ καλό υλικό (κι έναν αχαρακτήριστο προπονητή βέβαια). Τη Γιώτα θα τη δεχόμουν μόνο ως 4η γιατί έχουμε την Τερζόγλου που επιτέλους πρέπει να πάρει χρόνο. Βέβαια είναι ένα ζήτημα τι θα αποφασιστεί για την Τσιόγκα (2η ή 3η επιλογή). Συμφωνώ με το ρόλο του προπονητή (ο δικός μας τα έκανε μπάχαλο γενικότερα), αλλά η Πολυνοπούλου έκανε καλή χρονιά πέρυσι (κατά το ήμισυ) με το Φενόλιο προπονητή. Και φέτος πάλι με το Φενόλιο δεν βλεπόταν οπότε δεν θεωρώ ότι έπαιξε ρόλο (μόνο) ο προπονητής στην πτώση της. Νομίζω ότι οι περισσότεροι φίλοι ίσως υπερεκτιμήσανε τις δυνατότητες της.
Γενικά για το ρόστερ μας σε σχέση με πέρυσι έγραψα ένα κατεβατό (ως προσωπική εκτίμηση κι όχι ως καμιά αυθεντία) στο τόπικ της περσινής χρονιάς, δεν ξέρω αν έτυχε να το διαβάσεις. Συμφωνώ για τις Στράντζαλη, Ξανθοπούλου Κλέπκου. Ηλιοπούλου, Τερζογλου και την Τσιόγκα θα πρόσθετα εγώ. Το θέμα είναι τι στόχους θα θέσει ο Αμοιρίδης. Αν είναι ο πρωταθλητισμός τότε Χριστοδούλου και Γιώτα δεν χωράνε επουδενί.
Άβαταρ μέλους
Willie the Pimp
 
Δημοσιεύσεις: 1001
Εγγραφή: Πέμ 09 Δεκ 2021, 14:06

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2023-2024

Δημοσίευσηαπό Cylon-4 » Τετ 10 Μάιος 2023, 21:58

Η Γιωτα θα παει στην αεκ.
Δεν παιζει για εμας
Cylon-4
 
Δημοσιεύσεις: 4680
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2021, 14:11

Επόμενο

Επιστροφή στο Γυναικεία τμήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες