Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2022-2023

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Πέμ 16 Ιουν 2022, 05:56

Αφησε την Bartsch-Hackley να φυγει η VakifBank αλλα εφερε αλλες δυο (πιο νεαρες βεβαια) να πλαισιωσουν την Gabi :mrgreen:

Πολυ γεματο ροστερ και φετος, θα ξεκινησουν και παλι ως φαβορι την επομενη χρονια σε ολες τις διοργανωσεις...


https://worldofvolley.com/latest_news/turkey/310523/tur-w-vakifbank-make-it-official-bajema-joins-world-and-european-club-champions.html

https://worldofvolley.com/latest_news/turkey/310534/tur-w-daalderop-leaves-novara-for-vakifbank.html
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1758
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Nickpower-4 » Πέμ 16 Ιουν 2022, 19:33

Ρε σεις έχω κάνει ποστ και δε λέει να το δεχτεί,τι συμβαίνει?
Nickpower-4
 
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Τετ 20 Οκτ 2021, 08:45

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 17 Ιουν 2022, 18:24

Ο ΠΑΟΚ, και το τμήμα Βόλεϊ γυναικών, ανακοινώνουν την ανανέωση συνεργασίας με την αθλήτρια, Ελένη Παπαδοπούλου, για την αγωνιστική περίοδο 2022-2023.

Η Ελληνίδα λίμπερο, γεννημένη το 2004 και με ύψος 162cm, συνεχίζει για δεύτερη χρονιά στην γυναικεία ομάδα, μετά την περσινή σεζόν, στην οποία έκανε το ντεμπούτο της τόσο στην Volleyleague γυναικών, όσο και στην Ευρώπη, στο Women's CEV Cup.

Για την ανανέωση συνεργασίας με τον ΠΑΟΚ, η Ελένη Παπαδοπούλου, δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Είμαι πολύ χαρούμενη που θα βρίσκομαι για άλλη μία χρονιά στον ΠΑΟΚ. Θέλω να ευχαριστήσω τον κ. Αμοιρίδη, και τον προπονητή, για την εμπιστοσύνη τους στο πρόσωπο μου. Εύχομαι να έχουμε μία χρονιά γεμάτη υγεία και πολλές επιτυχίες».
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29879
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό spiridoula » Παρ 17 Ιουν 2022, 18:31

miburosaito έγραψε:Αφησε την Bartsch-Hackley να φυγει η VakifBank αλλα εφερε αλλες δυο (πιο νεαρες βεβαια) να πλαισιωσουν την Gabi :mrgreen:

Πολυ γεματο ροστερ και φετος, θα ξεκινησουν και παλι ως φαβορι την επομενη χρονια σε ολες τις διοργανωσεις...


https://worldofvolley.com/latest_news/turkey/310523/tur-w-vakifbank-make-it-official-bajema-joins-world-and-european-club-champions.html

https://worldofvolley.com/latest_news/turkey/310534/tur-w-daalderop-leaves-novara-for-vakifbank.html

το χρημα ρεει εκει
spiridoula
 
Δημοσιεύσεις: 1165
Εγγραφή: Τρί 04 Ιουν 2019, 20:26

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό spiridoula » Παρ 17 Ιουν 2022, 18:34

καλουτσικη κινηση με Παπαδοπουλου
spiridoula
 
Δημοσιεύσεις: 1165
Εγγραφή: Τρί 04 Ιουν 2019, 20:26

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Παρ 17 Ιουν 2022, 18:37

Χωρίς αλλαγές, εκτός της Κυπαρίσση και της Καλαντατζε και των ξένων. Η ομάδα επενδυει στην ακαδημία της ...

Μπράβο Ελένη!

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6130
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Παρ 17 Ιουν 2022, 20:35

Nickpower-4 έγραψε:Ρε σεις έχω κάνει ποστ και δε λέει να το δεχτεί,τι συμβαίνει?

Λεφτά θέλει
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9910
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Σάβ 18 Ιουν 2022, 11:02

Test
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10822
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Nickpower-4 » Σάβ 18 Ιουν 2022, 16:10

Λοιπόν..
Πήγα στον αγώνα βόλλευ εθνικών Ελλάδα Τουρκία.
Νταξει άλλο επίπεδο οι Τουρκάλες,συν τις ελλείψεις από μας μας καθάρισαν άνετα.
Η Μαρτίνα ήταν καλή στα ντουμπλαζ και στην πρώτη μπάλα,και κορυφαία ήταν η Στράντζαλη με την οποία μίλησα λίγο στο τέλος (έχω κ φωτό μαζί της αλλά δε λέει να ανέβει κ μου βγάζει μύνημα "Συγνώμη,η ποσοστωση συνημμένων στη Σ.συζητηση έχει επιτευχθεί).
Την είδα ενθουσιασμένη που θα παίξει σε μας και αισιόδοξη.
Από πράγματα που ψαρεψα από άλλο άτομο (δε θέλω να αναφέρω όνομα) ο προπονητής μας είναι πολύ καλός κ πέρυσι υπήρχε πρόβλημα με το ότι άλλες οδηγίες έδινε στην Λι (για τρόπο παιχνιδιού,side out κλπ) κι άλλα έκανε μέσα στο γήπεδο )και για αυτό το λόγο πολλές φορές την άλλαζε η δε την ξεκινούσε.
Όσον αφορά την Όλγα είχε καλά τελειωματα-οντως κάποια θέματα στην υποδοχή αλλά σίγουρα δε θα έχει καμία σχέση με τις περσινές μας ακραίες και θα βοηθήσει πάρα πολύ παίρνοντας όγκο επιθέσεων.
Όσον αφορά τις κεντρικές μας αφου έλειπε και η Πολυνοπουλου και οι κεντρικές της Τουρκίας κάναν ένα μικρό πάρτι στο τρία.Αλλα πιστεύω πως με την ξένη κεντρική μας είμαστε ένα επίπεδο πιο πάνω αφού η Καλαντατζε έκανε μέτρια προς καλή χρονιά πέρυσι.
Πιστεύω ότι με Βεργιδου που είναι έμπειρη και έρχεται για δεύτερη φορά,φέτος η ομάδα θα πάει καλύτερα από πέρυσι κι ας ανέβει κι άλλο το επίπεδο της λίγκας συνολικά.
Ήδη η ΑΕΚ έχει κάνει πολύ δυνατές κινήσεις,όπως αναμένεται να κλείσει ανάλογα το ρόστερ του ΟΣΦΠ και ΠΑΟ.
Η προετοιμασία θα ξεκινήσει καπάκι μετά τις υποχρεώσεις της Εθνικής όπως Μ είπε η Στράντζαλη κ αυτό σημαίνει πως παιχτριες σα την ίδια ίσως στα μέσα λόγω κόπωσης να κάνει κάποια κοιλιά(δική μου εκτίμηση).
Επίσης στα πιθανα ατού ότι φέτος θα έχουμε συνολικά λύσεις από τα άκρα που πέρυσι δεν είχαμε λόγω Φιντον κυρίως η οποία ήταν κ αργοκίνητα καράβι κ η Λι είχε μάθει να παίζει γρήγορα.Αυτα και θα τα λέμε από δω.
Χερετισμους από τη χαβούζα.
ΠΑΟΚ.
Nickpower-4
 
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Τετ 20 Οκτ 2021, 08:45

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Σάβ 18 Ιουν 2022, 17:11

Σωραιος Νικόλα!

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6130
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό fuzztone » Σάβ 18 Ιουν 2022, 18:49

Nickpower-4 έγραψε:Λοιπόν..
Πήγα στον αγώνα βόλλευ εθνικών Ελλάδα Τουρκία.
Από πράγματα που ψαρεψα από άλλο άτομο (δε θέλω να αναφέρω όνομα) ο προπονητής μας είναι πολύ καλός κ πέρυσι υπήρχε πρόβλημα με το ότι άλλες οδηγίες έδινε στην Λι (για τρόπο παιχνιδιού,side out κλπ) κι άλλα έκανε μέσα στο γήπεδο )και για αυτό το λόγο πολλές φορές την άλλαζε η δε την ξεκινούσε.


Ευχαριστούμε Nick!

Με την ανυπαρξία ρεπορτάζ για την ομάδα και την αδιαφορία του Α.Σ. (δεν είναι τυχαίο πλέον για μένα ότι παίζαμε στη Μίκρα και ότι δεν υπήρχε σωστή προβολή του τμήματος...), κάθε πληροφορία και μάλιστα απευθείας από την πηγή είναι απόλαυση :)

Με αυτό που έγραψες, λύνεται εν μέρη και η απορία που είχαμε πολλοί για το τι συνέβαινε με τη Λι και τον προπονητή. Δεν λέω ότι είχε δίκιο ο Μάρκο, αλλά μάθαμε τη δική του οπτική γωνία. Πιθανώς να υπήρχε ζήτημα συνεννόησης με τα κουτσο-αγγλικά του Μάρκο και τα μάλλον χειρότερα της Λι.

Υ.Γ. αν παρατηρήσατε, σε όλες τις δηλώσεις ανανέωσης αθλητριών μας, όλες αναφέρθηκαν στον Αμοιρίδη αλλά ΟΧΙ στον Α.Σ....
Άβαταρ μέλους
fuzztone
 
Δημοσιεύσεις: 1208
Εγγραφή: Τρί 26 Φεβ 2008, 21:11

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό steven123 » Τρί 21 Ιουν 2022, 12:04

Η μιχοπουλου πήγε τα πεύκα. Πως ήταν αυτη παιδιά ? Είχε προοπτικες?
steven123
 
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Δευτ 10 Ιαν 2022, 20:55

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό spiridoula » Τρί 21 Ιουν 2022, 12:27

για μενα μετρια πραγματα
spiridoula
 
Δημοσιεύσεις: 1165
Εγγραφή: Τρί 04 Ιουν 2019, 20:26

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Τετ 22 Ιουν 2022, 09:38

Λιάγκη: «Περίμενα την ευκαιρία του ΠΑΟΚ»


Από την ΑΕΚ, τον Παναθηναϊκό και τον Παναξιακό, την εμπειρία του εξωτερικού σε Γαλλία και Ισπανία, η Νάσια Λιάγκη είναι έτοιμη να αγωνιστεί στον ΠΑΟΚ με τον οποίο θέλει να πανηγυρίσει τίτλους και επιτυχίες αγωνιζόμενη ως διαγώνια.

Η 26χρονη αθλήτρια του Δικεφάλου, μίλησε στο Metrosport.gr για την πρώτη της αντίδραση στο ενδιαφέρον του Δικεφάλου, την... ανυπομονησία για την έναρξη της νέας χρονιάς, αλλά και τις διαφορές που υπάρχουν μεταξύ Ελλάδος και Ευρώπης στο γυναικείο βόλεϊ.


Αναλυτικά τα όσα δήλωσε:

Ο ΠΑΟΚ είναι ένα νέο κεφάλαιο στη δική σου καριέρα , πως βιώνεις αυτή τη νέα εμπειρία;

«Αυτή τη χρονική στιγμή δεν θα πω πολλά διότι δεν έχω μαζέψει εμπειρίες από τον ΠΑΟΚ καθώς υπάρχουν λίγες ημέρες που έχει ανακοινωθεί η μεταγραφή μου στην ομάδα, αλλά ανυπομονώ να έρθω στη Θεσσαλονίκη και με λαχτάρα να ξεκινήσω την καινούργια σεζόν με τον ΠΑΟΚ».

Είναι ένα βήμα παραπάνω για τη δική σου καριέρα;

«Φυσικά και είναι ένα μεγάλο βήμα για εμένα και την καριέρα μου, διότι ο ΠΑΟΚ είναι ένας μεγάλος σύλλογος και φυσικά σοβαρό σωματείο οπότε μπορώ να ελπίζω τα καλύτερα για εμένα αλλά και να συνεισφέρω το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα στη νέα μου ομάδα».


Πώς αντέδρασες την πρώτη στιγμή που έμαθες για το ενδιαφέρον του ΠΑΟΚ;

«Μπορώ να πω πως χάρηκα ιδιαίτερα όταν άκουσα πως η ομάδα ενδιαφέρεται για την απόκτηση μου, διότι ήθελα να παίξω κάποια στιγμή στον ΠΑΟΚ και να που ήρθε αυτή η στιγμή και φυσικά άρπαξα την ευκαιρία για να αγωνιστώ στον σύλλογο».

Ποιους στόχους μπορεί να έχει φέτος η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Δικεφάλου;

«Όπως γνωρίζουμε οι στόχοι του ΠΑΟΚ είναι αρκετοί εμείς θα προσπαθήσουμε με την νέα σεζόν να τους κατακτήσουμε .Αυτό όμως χρειάζεται σκληρή δουλειά υπομονή και επιμονή αν τα έχουμε αυτά όλα καλά θα πάνε στο τέλος της χρονιάς».

Εκτός από την παρουσία σου στην Ελλάδα έχεις αγωνιστεί και στο εξωτερικό και ειδικότερα στην Ισπανία, θεωρείς ότι η Ελλάδα είναι πιο... πίσω στο άθλημα σου από ότι άλλες ευρωπαϊκές χώρες;

«Γενικά στο εξωτερικό τα πράγματα στο άθλημα είναι πιο μπροστά από εδώ στην Ελλάδα και υπάρχουν περισσότερα πλεονεκτήματα και φυσικά είναι επαγγελματικό... Επίσης , το ελληνικό βόλεϊ δεν θεωρώ ότι είναι πολύ κατώτερο από ότι έχουμε δει στο εξωτερικό, πιστεύω ότι είναι σε ένα καλό επίπεδο και χρόνο με τον χρόνο θα ανεβαίνει κι άλλο».

Διάφορες μεταξύ της Ελλάδας και της Ισπανίας;

«Δεν παύουμε να δουλεύουμε σαν επαγγελματίες μέσα στο γήπεδο όμως δυστυχώς εδώ, στην Ελλάδα όσα χρήματα κι αν πάρει μια Ελληνίδα αθλήτρια θα θεωρηθεί ως μη επαγγελματίας. Ακόμα ανήκουμε στον ερασιτέχνη και όπως είπα πιο πριν αυτό είναι το μειονέκτημα για κάθε αθλήτρια που αγωνίζεται στην Ελλάδα και όχι στο εξωτερικό».



Απο προχθεσινη συνεντευξη της Λιαγκη, σοβαρη αθλητρια και πολυ ταλαντουχα.

Περιμενω πολλα απο αυτη, μπορει να μας βοηθησει αρκετα μεσα στη σεζον
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1758
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Willie the Pimp » Τετ 22 Ιουν 2022, 13:04

Κι εγώ πιστεύω πώς θα βοηθήσει πολύ, δεδομένου ότι η Κρολ τον Φεβρουάριο του επόμενου έτους θα κλείσει τα 36 και δεν ξέρουμε τι αντοχές θα επιδείξει κατά τη διάρκεια της σαιζόν.
Άβαταρ μέλους
Willie the Pimp
 
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: Πέμ 09 Δεκ 2021, 14:06

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γυναικεία τμήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες