Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2021-2022

Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 24 Μάιος 2021, 16:21

ΠΑΜΕΕΕΕΕ!! :opaokara: :opaokara:

3η θέση και πάμε για ψηλότερα!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46401
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Τρί 01 Ιουν 2021, 13:30

Ο Μασλαρινος γιατί έφυγε;
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3482
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 01 Ιουν 2021, 15:12

:shock: Όντως;! Πρέπει να ήταν τουλάχιστον 4-5 χρόνια στον ΠΑΟΚ..


Και με πολύ λιτή ανακοίνωση κιόλας..

Ο ΠΑΟΚ, ανακοινώνει τη λήξη της συνεργασίας με τον μέχρι πρότινος προπονητή της γυναικείας ομάδας μπάσκετ, Βασίλη Μασλαρινό, στον οποίο και εύχεται κάθε επιτυχία στον προσωπικό και επαγγελματικό τομέα.


Ελπίζω να πρόκειται για το γνωστό "Εχθρός του καλού, το καλύτερο."!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46401
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό dimpaok4 » Τρί 01 Ιουν 2021, 15:33

7 χρονια ηταν φετος αν και με κοβιντ εκανε την καλυτερη χρονια στο τμημα εβαλαν κοριτσακια απο ακαδημιες και ειχαμε και καλες ξενες δεν λεω οτι μπορουσαμε πρωταθλημα αλλα τελικους πιστευω ισως και να αξιζαμε να ημασταν τρυπησε το ταβανι της επιτυχιας δεν μ=νομιζω οτι θα μπορουσε να κανει κατι αλλο

για την λιτη ανακοινωση πιστευω παιζει ρολο οτι ο ιδιος ειπε οτι θελει να αφοσιωθει στην εθνικη γυναικων αλλα καποιοι μου ψιθυρισαν οτι παει γαυρο μιας και χασανε το πρωταθλημα και αλλαζουν προπονητη και σιγουρα θα ειναι στις επιλογες
dimpaok4
 
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: Σάβ 08 Σεπ 2018, 14:34

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 01 Ιουν 2021, 16:33

Να πάρουμε Σούλη! :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46401
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 04 Ιούλ 2021, 18:24

Στον πάγκο του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ ο Κώστας Κεραμιδάς!

Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα μπάσκετ γυναικών, ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, ανακοινώνουν την έναρξη της συνεργασίας τους με τον προπονητή, Κώστα Κεραμιδά, για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022.

Γεννημένος στις 28/11/1965, ο Κώστας Κεραμιδάς θεωρείται ο προπονητής με τις μεγαλύτερες επιτυχίες όλων των εποχών ως Ομοσπονδιακός προπονητής της Εθνικής Μπάσκετ Γυναικών, καθώς οδήγησε το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα στο Πανευρωπαϊκό του 2017, όπου και πήρε την τέταρτη θέση, νικώντας υπερδυνάμεις όπως η Σερβία, η Ρωσία και η Τουρκία.

Το 2018 οδήγησε την Εθνική Μπάσκετ Γυναικών σε μία ακόμα μεγάλη διοργάνωση, αυτή του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος, κατακτώντας την 9η θέση, την καλύτερη όλων των εποχών.

Όσον αφορά τις Εθνικές Ομάδες της χώρας μας, ο Κώστας Κεραμιδάς υπήρξε και μέλος του προπονητικού team της Εθνικής Ανδρών, όντας συνεργάτης του Παναγιώτη Γιαννάκη το 2005 και 2006.

Σε συλλογικό επίπεδο, ο Κώστας Κεραμιδάς έχει διατελέσει πρώτος προπονητής σε αντρικές ομάδες όπως ο Απόλλων Πατρών, το Μαρούσι και ο Κόροϊβος Αμαλιάδας.

Σε επίπεδο γυναικών έχει περάσει από πολλές ομάδες της Α1, μεταξύ αυτών ο Παναθηναϊκός, ο Αστέρας Εξαρχείων, η Ακαδημία Ηλιούπολης, οι Εσπερίδες Καλλιθέας, κ.α.

Σε διεθνές επίπεδο, έχει οδηγήσει τους Solna Vikings στους τελικούς του Σουηδικού πρωταθλήματος και την Ουγγρική VBW στους 16 του Eurocup, με την τελευταία πορεία να πραγματοποιείται την περσινή αγωνιστική σεζόν 2020-2021.

Για την έναρξη συνεργασίας του με τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, ο προπονητής Κώστας Κεραμιδάς, δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Είναι τεράστια τιμή να αισθάνεσαι μέλος μίας ιστορικής Οικογένειας όπως είναι αυτή του ΠΑΟΚ. Αισθάνομαι ευλογημένος. Υπόσχομαι ότι θα παλέψουμε σκληρά. Στο DNA της φανέλας του ΠΑΟΚ υπάρχει απέχθεια για την ήττα και αυτό θα προσπαθήσω να μεταφέρω στις παίκτριες μου. Θέλω να ευχαριστήσω τον Πρόεδρο του Συλλόγου, κ. Αθανάσιο Κατσαρή και τον έφορο του τμήματος, κ. Βασίλη Αγγελίδη. Θα κάνω τα πάντα για να αισθάνονται περήφανοι όλοι οι φίλοι του ΠΑΟΚ για την ομάδα την οποία θα καθοδηγήσω».

Καλώς ήρθες Coach!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46401
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 04 Ιούλ 2021, 18:25

Δυνατό όνομα, γνωστός σαφώς στο χώρο του μπάσκετ, μεγάλη ενίσχυση!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46401
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 07 Ιούλ 2021, 17:59

Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα μπάσκετ γυναικών, ανακοινώνουν την έναρξη της συνεργασίας τους με την αθλήτρια, Πηνελόπη Παυλοπούλου, για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022.

Γεννημένη στις 03/03/1996, η Πηνελόπη Παυλοπούλου αγωνίζεται ως πόιντ γκαρντ και έχει ύψος 172cm.

Ξεκίνησε την καριέρα της από τον Πανιώνιο, παίρνοντας από νεαρή ηλικία παραστάσεις από την κορυφαία ελληνική μπασκετική γυναικεία κατηγορία.

Επόμενης σταθμός της καριέρας της ήταν ο Πρωτέας Βούλας, στον οποίο παρέμεινε μέχρι το 2014, κατακτώντας ένα κύπελλο Ελλάδος γυναικών και ένα πρωτάθλημα νεανίδων στο οποίο είχε αναδειχθεί μάλιστα και MVP.

Το 2014 μετέβη στην Αμερική, αγωνιζόμενη στο κολέγιο Washington State, μέχρι και το 2018.

Η επιστροφή της στην Ελλάδα την έφερε με την φανέλα του ΟΣΦΠ, με τον οποίο αγωνίστηκε στον θεσμό της Euroleague και στον οποίο παρέμεινε για δύο αγωνιστικές σεζόν.

Την περασμένη αγωνιστική χρονιά αγωνίστηκε με την φανέλα της ρουμάνικης, ACS Sepsi, με την οποία κατέκτησε και το «νταμπλ».

Διεθνής σε όλες τις ηλικιακές κατηγορίες των εθνικών ομάδων της χώρας μας, πλέον αναπόσπαστο κομμάτι και της Εθνικής γυναικών, καθώς θεωρείται μία από τις καλύτερες Ελληνίδες γκαρντ.

Για την έναρξη συνεργασίας της με τον ΠΑΟΚ, η Πηνελόπη Παυλοπούλου, δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Είμαι πολύ χαρούμενη που με τη νέα σεζόν θα αποτελέσω μέλος της οικογένειας του ΠΑΟΚ. Θέλω να ευχαριστήσω τον Πρόεδρο, κ. Αθανάσιο Κατσαρή, τον έφορο, κ. Βασίλη Αγγελίδη και τον προπονητή, Κώστα Κεραμιδά, για την εμπιστοσύνη τους στο πρόσωπο μου. Είναι τιμή που θα αγωνιστώ φορώντας αυτή τη φανέλα. Μέσα από την δουλειά μου, ο στόχος μου είναι να τιμήσω τον ιστορικό αυτόν Σύλλογο και να βοηθήσω την ομάδα να φέρει χαρές στον κόσμο του ΠΑΟΚ. Εύχομαι υγεία πάνω απ' όλα και να πετύχουμε τους στόχους μας σε Ελλάδα και Ευρώπη».

Καλώς ήρθες Πηνελόπη!
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 07 Ιούλ 2021, 18:00

-sdna

Έτοιμος να ρίξει μία ακόμα βόμβα είναι ο ΠΑΟΚ, καθώς σύμφωνα με πληροφορίες του SDNA, ετοιμάζεται να φέρει στην Ελλάδα την Πρι Στάνλεϊ, που αγωνίστηκε στις Washington Mystics.
Η μεταγραφή-βόμβα της Πηνελόπης Παυλοπούλου τάραξε τα νερά της Α1 Γυναικών και έδειξε τις διαθέσεις του ΠΑΟΚ για την ερχόμενη σεζόν. Ο «δικέφαλος του Βορρά», όμως δεν σταματάει εκεί, καθώς ετοιμάζεται να ολοκληρώσει μία ακόμα σπουδαία μεταγραφή.

Όπως αναφέρουν οι πληροφορί2ες του SDNA, η Λαπρίσα «Πρι» Στάνλεϊ ετοιμάζεται να φορέσει τα ασπρόμαυρα για λογαριασμό της ομάδας της Θεσσαλονίκης. Η 25χρονη γκαρντ είναι απόφοιτος του Appalachian State και μάλιστα έγραψε ιστορία πριν μερικούς μήνες καθώς έγινε η πρώτη παίκτρια του Κολεγίου της που βρέθηκε σε προετοιμασία ομάδας στο WNBA.

Οι Washington Mystics έδωσαν την ευκαιρία στη νεαρή αθλήτρια να δείξει τις δυνατότητές της, προσφέροντας θέση στην προετοιμασία της ομάδας. Μάλιστα στην DC έμεινε μέχρι και τις 10 Μαίου, όταν και αποδεσμεύτηκε από την ομάδα, έχοντας κάνει όμως το ντεμπούτο της στην κορυφαία λίγκα μπάσκετ γυναικών του πλανήτη.

Με την απόκτησή της ο ΠΑΟΚ ενισχύεται σημαντικά στην περιφέρεια, πλαισιώνοντας την Παυλοπούλου με μια παίκτρια που έχει έφεση στο σκοράρισμα (15,7 πόντοι και 47,8% στα τρίποντα στην τελευταία της σεζόν στο Κολέγιο) και στο ελληνικό πρωτάθλημα μπορεί να κάνει τη διαφορά με την παρουσία της.

https://www.wnba.com/player/pre-stanley/

supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 07 Ιούλ 2021, 18:25

Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα μπάσκετ γυναικών, ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, ανακοινώνουν την έναρξη της συνεργασίας τους με την αθλήτρια, Pre Stanley, για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022.

Γεννημένη στις 29/05/1997, η Pre Stanley αγωνίζεται ως σούτινγκ γκαρντ και έχει ύψος 175cm.

Σε επίπεδο Λυκείου (High School), αγωνίστηκε στο φημισμένο, Rockledge, με το οποίο κατέκτησε τρεις συνεχόμενους τίτλους στην περιφέρεια της, ούσα η πρώτη σκόρερ και η καλύτερη παίκτρια της ομάδας της. Με 21.6 πόντους, 9.8 ριμπάουντ, 6 κλεψίματα και 3.7 ασίστ ανά αγώνα, η Pre Stanley κέρδισε σπουδαίες διακρίσεις, συμμετέχοντας στην καλύτερη πεντάδα της περιφέρειας της, ενώ παράλληλα είχε θέση μεταξύ των καλύτερων παικτριών στην Αμερική (McDonald's All-America Team).

Σε κολεγιακό επίπεδο, αγωνίστηκε στο NCAA με το Applachian State, έχοντας στην senier χρονιά της 15.7 πόντους, 4.9 ριμπάουντ, 2.6 ασίστ και 1.6 κλεψίματα, ανά αγώνα. Ήταν μέλος της καλύτερης πεντάδας της περιφέρειας της (Sun Belt) και δύο φορές μέλος της καλύτερης πεντάδας του Final-4 της περιφέρειας της.

Με 1.584 πόντους, η Pre Stanley είναι 5η σκόρερ στην ιστορία του κολλεγίου της!

Κατά την αποφοίτηση της από το κολλέγιο της, η αμερικανίδα γκαρντ υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας με τις Washington Mystics, παίρνοντας τα πρώτα λεπτά συμμετοχής της στον μαγικό κόσμο του WNBA.

Στο ντεμπούτο της μάλιστα στο WNBA κόντρα στην Atlanta Dream, η Pre Stanley ήταν αλάνθαστη, πετυχαίνοντας σε έξι λεπτά εννιά πόντους, με 2/2 σουτ εντός πεδιάς, 1/1 τρίποντα και 2/2 βολές.

Ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ θα είναι για την ίδια ο πρώτος προορισμός στο ταξίδι της Pre Stanley από την Αμερική στις Ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

Για την έναρξη συνεργασίας της με τον ΠΑΟΚ, η Pre Stanley δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Είμαι κάτι περισσότερο από ενθουσιασμένη που θα έχω την ευκαιρία να αγωνιστώ στον ΠΑΟΚ. Από την πρώτη ημέρα που έμαθα για το ενδιαφέρον του ΠΑΟΚ, βλέπω συνέχεια βίντεο με τους φιλάθλους της ομάδας, και βλέποντας τον παλμό τους και την αγάπη τους για τον ΠΑΟΚ, με κάνει να θέλω ακόμα περισσότερο να έρθω κοντά τους και να τους κάνω περήφανους. Ξέρω ότι έρχομαι σε μία ομάδα μαχητών, και από την πρώτη μέρα της προετοιμασίας μέχρι και τον τελευταίο αγώνα της σεζόν υπόσχομαι μάχες και σκληρή δουλειά. Ευχαριστώ την Διοίκηση του Συλλόγου και τον προπονητή για την ευκαιρία που μου δίνουν. Τα λέμε στο γήπεδο».

Welcome Pre!
:opaokara: :opaokara:
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό seaman » Τετ 07 Ιούλ 2021, 18:35

Γκάλη φέρανε στο γυναικείο. Γαμώ. Τριαντάρες θα ρίχνει φέτος
Και για το ανδρικό κάνει αυτό το παιχτρόνι.
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Σουριναμέζος » Τετ 07 Ιούλ 2021, 19:19

Ήρθε η ώρα για τον πρώτο τίτλο και σε αυτό το τμήμα

:opaokara:
Μπιζίμ ΠΑΟΚ

Ασπρόμαυρος Χάρτης : https://paok-world-map.000webhostapp.com
Άβαταρ μέλους
Σουριναμέζος
 
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2019, 17:00

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τετ 07 Ιούλ 2021, 22:04

μακαρι.....
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό laska4 » Τετ 07 Ιούλ 2021, 22:54

Αυτή ρε σεις καλύτερη απο τον νωντα είναι
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 08 Ιούλ 2021, 03:25

Θα ήθελα να δω ένα μονάκι, Pre vs Nontas.

Καλώς ήρθε κι αυτή η παικτούρα!!

Μακάρι να βοηθήσει λιγάκι και ο κόσμος.. Ποιος χώνει λεφτά τώρα και κάναμε τέτοιες μεταγραφές;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46401
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Επόμενο

Επιστροφή στο Γυναικεία τμήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες