Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 17 Οκτ 2021, 13:39

Θα κάνω εγώ μια προσπάθεια και θα μας πουν οι ειδικοί του φόρουμ,αν έχω πέσει κοντά.
Η πασαδορος είναι σαν να φερναμε τον Τόνι Κρος και η ακραία τον Ζομποσλαι της Λειψίας.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 17 Οκτ 2021, 13:44

H Milagros Collar (πρώην διεθνής Εθνικής Ισπανίας) ήταν συμπαίκτρια με την Lee Da-yeong στην Suwon Hyundai Engineering & Construction Hillstate.

Τώρα για πόσες συμμετοχές και τι έκαναν, δεν το έψαξα.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29868
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 17 Οκτ 2021, 13:46

Έχει γραφτεί εδώ και καιρό ότι έχουν υπάρξει συμπαίκτριες.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό nunies4 » Κυρ 17 Οκτ 2021, 14:13

Τώρα αν εγώ πω ότι ειδικά αυτή με τα μακρυά μαλλιά, μου αρέσει τρελά....θα με πείτε περίεργο;; ;)
Άβαταρ μέλους
nunies4
 
Δημοσιεύσεις: 11891
Εγγραφή: Τρί 20 Ιούλ 2021, 08:06

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Κυρ 17 Οκτ 2021, 14:36

V-olakiotis έγραψε:Miburosaito δεν κοιμήθηκες ρε θηρίο;

Ενδεικτικό του αντίκτυπου της μεταγραφης, είναι ότι στο ΙG όλα τα ποστ του Α.Σ. έχουν περίπου 500 με 1.000 like, τα τέσσερα τελευταία με τις tweens έχουν από 2.220 μέχρι 3.300 like.

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!



Ολο το βραδυ ξυπνιος! Τελικα επρεπε να κοιμηθω και λιγο! Τωρα σηκωθηκα....


Βλεπω ανακοινωθηκαν και επισημα, ολα καλα θα πανε


Ελπιζω να με βγαλουν ασπροπροσωπο τοσο που τις εχω εκθειασει εδω περα... :D :lol:



Βλεπω τα αρθρα και μου βγηκαν τα ματια...

Παιδια οι κοπελες λεγονται Ντα Γιονγκ και Γιαε Γιονγκ, και στο Λ(ι) το λαμδα δεν προφερεται...
Προφερεται Ι Ντα γιονγκ πχ..

Ουτε η Λι Γιαε ηρθε ουτε η Λι Ντα....
Ημαρτον
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1753
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Minority4 » Κυρ 17 Οκτ 2021, 14:39

Στις ανακοινώσεις μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος, όσον αφορά τις ημερομηνίες γέννησης ;
15/10/1994 η Ντα Γιονγκ και η Γιαε Γιονγκ 15/10/1996 (ευτυχώς υπάρχει κι ο miburosaito να τα γράφουμε σωστά).
Είναι ή δεν είναι δίδυμες ;

Τίνος είναι βρε γυναίκα το παιδί ;
Ο δαίμων του τυπογραφείου ;
Άβαταρ μέλους
Minority4
 
Δημοσιεύσεις: 2909
Εγγραφή: Τρί 15 Μάιος 2018, 10:42

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Κυρ 17 Οκτ 2021, 14:41

PaokCuba4 έγραψε:Μεγάλη στιγμή για το βόλλεϋ του ΠΑΟΚ, καθώς μετά τους Γκρμπιτς, Χάνσεν, Γκόμεζ, Λι και Ντάντε έρχονται παίκτριες μεγάλου βεληνεκούς σαν τις αδερφές Λι, που θα μας ανεβάσουν όχι μόνο αγωνιστικά, αλλά και σε επίπεδο αναγνώρισης και σε marketing (αν βέβαια γίνει μια σωστή διαχείριση). Θα προσκαλέσουν πολύ κόσμο να έρθει να παρακολουθήσει το τμήμα και κρίμα που δεν αγωνίζεται στο Παλατάκι. Γιατί το να έρθουν παίκτριες από την Ασία είναι πάρα πολύ δύσκολο και άμα έρθουν θα πάρουν τρελό χρήμα, όπως η Ζάου Τιγνκ που έπαιζε στη VakifBank. Και μάλιστα μπορείς να λειτουργήσεις και ως "πόρτα" και σε άλλες περιπτώσεις παικτριών, άμα πάει καλά το πρότζεκτ.


Αν δεν καταφερουμε να τις κρατησουμε για του χρονου (που ειναι και το πιο πιθανο), εγω παντως εχω ετοιμες προτασεις απο Ασια για του χρονου :D

Απο Ταυλανδη πασαδορο και ακραια ;)

Αρκει να μην παιξουν Ιαπωνια το χειμωνα και ανεβει το κασε τους, αν μεινουν Ταυλανδη ειναι ταμαμ για του χρονου

Ηδη οι Τουρκαλαδες εκαναν μπασιμο φετος με παιχτριες απο Ταυλανδη + τηλεοπτικα που πουλησαν

Αρα αφου καναμε την αρχη με τον Τουρκο μανατζερ θα μπορει να μας κανει δουλιτσα και του χρονου



Αν ξυπνησουν οι δικοι μας υπαρχουν προοπτικες και αγωνιστικα και εμπορικα παντως...
:nairepaok:
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1753
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό tasso85 » Κυρ 17 Οκτ 2021, 15:03

Minority4 έγραψε:Στις ανακοινώσεις μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος, όσον αφορά τις ημερομηνίες γέννησης ;
15/10/1994 η Ντα Γιονγκ και η Γιαε Γιονγκ 15/10/1996


Εικόνα
tasso85
 
Δημοσιεύσεις: 2368
Εγγραφή: Δευτ 06 Δεκ 2010, 11:32

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Descartes » Κυρ 17 Οκτ 2021, 15:08

Καλως Ορισαν, Καλή Αρχή με Υγεία και Επιτυχίες!

Συγχαρητήρια στον κ.Αμοιρίδη για την ολοκλήρωση μιας σπουδαίας και δύσκολης μεταγραφής, με εν δυνάμει ιστορικές προεκτάσεις.

:pano: :pano: :pano: :pano:


Υ.Γ. Η υποδοχή ήταν κάπως.... σεμνη για το μέγεθος της μεταγραφής.

Υ.Γ.2 Διάβασα τις δηλώσεις του προπονητή για το χθεσινό παιχνίδι. Είναι εύστοχος, το λέει ξεκάθαρα, "αν θέλεις πρωταθλητισμό, αυτά τα παιχνιδια τα κερδίζεις".
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Κυρ 17 Οκτ 2021, 15:09

john4serres έγραψε:Aν και είναι άτυπη η σύγκριση των δυο αθλημάτων volley γυναικών και ποδόσφαιρο ανδρών, πόσο ποιοτικές είναι οι δυο μεταγραφές;

Πείτε κανένα λόγικό και αντικειμενικό παράδειγμα ξένων παικτών.



Δεν ξερω αν μπορω να δωσω ποδοσφαιρικο παραδειγμα..

Αν παρουμε τις ακραιες για αρχη, υπαρχουν τα τοπ ονοματα οπως η Ζου Τιγκ που αναφερε ο PaokCuba4, η Κιμ Γιονγκ Κουν (σε καθοδο βεβαια λογω ηλικιας), εχει καποια ονοματα δηλαδη απο τις τοπ (εθνικες) ομαδες (Μιχαιλοβιτς, Λαρσον, κτλ κτλ)...

Υπαρχει βεβαια αυτη η διακοπη 9 μηνων για τις διδυμες, αλλα θα μπορουσαμε να πουμε οτι η Γιαε Γιονγκ ειναι στο τοπ 20 ακραιων (αν βαλεις ομως την εμπορικοτητα ανεβαινει πολυ).
Ειναι η διαδοχος της Κιμ Γιονγκ Κουν για τη Κορεα, αν και δεν ξερω αν θα τη περασει (και λογω υψους βασικα), θα δειξει ο χρονος...

Τωρα η πασαδορος ξεπεταχτηκε πιο αργα, κυριως μετα το 18 με τη νεα της προπονητρια στη Hillstate και βασικα μετα την ελευση του Λαβαρινι στην εθνικη Κορεας. Αρχισε να παιζει πολυ πιο γρηγορο βολει εκει.
Τωρα για καταταξη, ισως λιγο πιο πανω (ειναι ιδιατερη η θεση της πασαδορου παντως) μεταξυ τοπ 10 και τοπ 15. Καπου εκει θα την εβαζα. Παλι οπως και η αδερφη της, αν υπολογισουμε και την εμπορικοτητα ανεβαινει το 'προιον'...

Επειδη το ειδα γραμμενο λαθος, στην Κορεα το μεγαλο ονομα ειναι η ακραια ΟΧΙ η πασαδορος. Αυτη απασχολουσε το πρωταθλημα για περισσοτερα χρονια, αλλα η πασαδορος νομιζω εχει πολυ μεγαλα περιθωρια βελτιωσης. Το υψος της, τα αθλητικα προσοντα, το ενστικτο που εχει ειναι φοβερα. Ας πουμε αν προσεξεις σε υποδοχες που η μπαλα παει πολυ κοντα στο φιλε και οι πασαδοροι χανονται λιγακι (ουσιαστικα εκει μπορεις να δεις και τη κλαση του πασαδορου), η ικανοτητα της ειτε να επιτεθει ή να περιστρεψει το κορμι της ενω εχει ηδη ξεκινησει το αλμα και να μπλοκαρει ψηλοτερες αντιπαλους, νομιζω ειναι το κορυφαιο που εχω δει απο τις πασαδορους που παιζουν τωρα. Ή η ικανοτητα που εχει στη πισω πασα μερικες φορες δεν υπαρχει, θα μπορουσε ανετα να παιζει στους ανδρες...
Βασικα στο ματς με τον Φοινικα αυτο σκεφτομουν, πως ΚΑΙ οι δυο θα μπορουσαν να μπουν αλλαγη. Οχι υποθετικα, αλλα σοβαρα το λεω. Η Ντα Γιονγκ ανετα για μερικες περιστροφες οταν θα ηταν στη πισω ζωνη, η Γιαε Γιονγκ μπορει να εχει 20-25 ποντους χαμηλοτερο spike απο τον Σωτηριου (στη θεωρια παντα γιατι ετσι οπως τον ειδα δεν παιζει να εχουν τοσο μεγαλη διαφορα) αλλα η ταχυτητα στο χτυπημα της ειναι ιδια μη πω και μεγαλυτερη. Ενα ριμαδο μπλοκ αουτ θα το επαιρνε...

Αρα, οχι δεν πηραμε τον Μεσσι, αλλα πηραμε παιχτριες απο τοπ 20 που εχουν ομως ηλικια 25 χρονων....

Μπορουν να ερθουν στην Ελλαδα παιχτες τοπ (οπως ας πουμε σε εμας ο Αμερικανος ο Λι ή ο Νταντε) αλλα να ερθουν ας πουμε στα 35, τωρα τετοιο πραγμα στα 25 (με το πρωταθλημα που εχουμε δηλαδη) θα ελεγα ειναι αδυνατο...
Εκανε ο Αμοιριδης ενα μικρο θαυμα με αυτη τη μεταγραφη, ειτε βγει ειτε οχι, ο ανθρωπος εκανε κατι ακατορθωτο :pano:



Δεν ειναι παιχτριες οπως ο Καγκαβα δηλαδη με πτωτικη αγωνιστικη πορεια - που καποτε ηταν κορυφαιος, και τον πηραμε μπας και....

Ειναι παιχτριες ηδη τοπ στον κοσμο με αυξητικη αγωνιστικη πορεια στα 25 τους, απλα εγινε αυτο στορι με το μπουλινγκ και για εξωαγωνιστικους λογους τις πεταξαν εκτος Κορεατικου βολει...
Τελευταία επεξεργασία από miburosaito και Δευτ 18 Οκτ 2021, 22:13, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1753
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Descartes » Κυρ 17 Οκτ 2021, 15:16

Αν θέλεις ποδοσφαιρική αναλογία, ποιά είναι τα πιο ακριβοπληρωμένα πρωταθλήματα στο ποδόσφαιρο στα οποία παίζεται ωραίο ποδόσφαιρο και προσελκύει υποστηρικτές/ακολούθους απο ξένες χώρες και τους καλύτερους ξένους παίκτες να θέλουν να παίξουν εκεί?

Η Αγγλία και η Ισπάνία.

Είναι λοιπόν σαν να πήγε ο ΠΑΟΚ και να έφερε δύο ΓΗΓΕΝΕΙΣ (με οτι αυτό συνεπάγεται για τις αποδοχές τους και την αξία τους) 25χρονους παίκτες απο Αγγλία και Ισπανία, διεθνείς και πρωταγωνιστές με την Εθνική Αγγλίας ή Ισπανίας.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 17 Οκτ 2021, 15:51

PaokCuba4 δες το e-mail σου σε παρακαλώ όποτε μπορείς.. Έστειλα πριν λίγες μέρες.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46860
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό PaokCuba4 » Κυρ 17 Οκτ 2021, 16:07

Ήμουν απασχολημένος τις προηγούμενες μέρες. Συγγνώμη για την καθυστέρηση.
Άβαταρ μέλους
PaokCuba4
 
Δημοσιεύσεις: 4081
Εγγραφή: Τετ 13 Ιούλ 2016, 19:05

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 17 Οκτ 2021, 22:03

nunies4 έγραψε:Τώρα αν εγώ πω ότι ειδικά αυτή με τα μακρυά μαλλιά, μου αρέσει τρελά....θα με πείτε περίεργο;; ;)

κουκλες ειναι και οι δυο..... :D :D
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 17 Οκτ 2021, 22:07

Παντως στους ανδρες δεν εχει play of και στις γυναικες εχει οποτε η ηττα απο τις χαρτινες δεν εχει τοση αξια .....θα μπουν και τα κορεατακια μας και θα ειναι ολα καλα .....τον γαβρο να νικησω τωρα με συμμετοχη των διδυμων .....
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γυναικεία τμήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες