Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό tzelas » Τετ 20 Οκτ 2021, 18:28

miburosaito έγραψε:Περιμενα 5 βαθμους στα 3 πρωτα ματς, ειμαστε στους 4. Που σημαινει οτι πρεπει να παρουμε τουλαχιστον 2 σετ την Τεταρτη ...
Δυσκολο αλλα οχι ακατορθωτο


Ξεπέρασαν και τις προσδοκίες σου miburosaito οι κοριτσάρες μας :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό paok düsseldorf » Τετ 20 Οκτ 2021, 18:31

ψεκαστε-σκουπιστε-τελειωσαμε.

Ετσι απλα και ΣΟΒΑΡΑ χωρις φανφαρες κλπ.
:opaokara:
paok düsseldorf
 
Δημοσιεύσεις: 1366
Εγγραφή: Παρ 14 Δεκ 2018, 01:13

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό PaokCuba4 » Τετ 20 Οκτ 2021, 18:31

Mόλις με έχει ακούσει όλο το Χρόνιγκεν και κάθε πελάτης που του πήγα παραγγελία!

ΩΩΩΩΩ ΠΑΟΚΑΡΑ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑ ΜΕΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ
Άβαταρ μέλους
PaokCuba4
 
Δημοσιεύσεις: 4100
Εγγραφή: Τετ 13 Ιούλ 2016, 19:05

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Nostalgos » Τετ 20 Οκτ 2021, 18:35

Μόνο η μία Λι έπαιξε;
Άβαταρ μέλους
Nostalgos
 
Δημοσιεύσεις: 337
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιαν 2021, 20:29
Τοποθεσία: Πιερία

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 20 Οκτ 2021, 18:37

Strap on 1-0
ξύλο 2-0
Tae Kwon Do 3-0

:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό thanasakiss4 » Τετ 20 Οκτ 2021, 18:38

Μπράβο ρε κοριτσάρες, μπράβο ρε ομαδάρα!!!!
ΠΑΟΚ εδώ ..ΠΑΟΚ εκεί.. ΠΑΟΚ θα είμαι μια ζωή!
Άβαταρ μέλους
thanasakiss4
Bet Guru 2019
 
Δημοσιεύσεις: 1966
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 11:30
Τοποθεσία: Κομοτηνή

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Nickpower-4 » Τετ 20 Οκτ 2021, 18:39

Λοιπόν..
Χαμηλά το κεφάλι..
Έχουμε πολύ δρόμο κ θα πρέπει ο Φλώρος να κρατήσει χαμηλά τους τόνους αφού ήταν απλά ένα.παιχνιδι στο οποίο εμείς πιάσαμε πολύ καλή απόδοση και ο ΟΣΦΠ
δεν ήταν καλός,και πλέον θαναι υποψιασμένος.
Στα θετικά η αλλαγή του τρόπου παιχνιδιού αφού η Νταγιονκ έφερε ουσιαστικά άλλο άνεμο στο βόλλευ με πολύ γρήγορο παιχνίδι.
Με την είσοδο και της αδερφής της θα γίνει ακόμα.πιο γρήγορο πράγμα που μας βολεύει λόγω των παιχτριων.ππυ χούμε στο κέντρο (Πολυνοπουλου Καλαντατε ακόμα κ Τσιούκα) οι οποίες είναι πιο "αιλουροι"από την μεγαλύτερη σε ηλικία Γιώτα κλπ.
Στα πλην ο ενθουσιασμός ο οποίος χωρίς την κατάλληλη διαχείριση μπορεί ν γυρίσει μπούμερανγκ αφού η ομάδα δεν έχει την εμπειρία των παιχτριων του ΟΣΦΠ.Οπως μείον κ το να βρεθούν μόνο χίλια άτομα στο Παλατακι,αφού μιλάμε για παιχτριες ΠΑΓΚΟΣΜΙΑΣ κλάσης και αξίζει να τις δει ο κόσμος από κοντά.
Συνεχίζουμε γερά,κερδιθηκε μια μάχη,αλλά ο πόλεμος είναι μεγάλος και θα δει διάρκεια.
Ασπρόμαυρα χερετισματα από κέντρο Αθήνας.
Nickpower-4
 
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Τετ 20 Οκτ 2021, 08:45

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Τετ 20 Οκτ 2021, 18:40

Φέτος εχει πρωτάθλημα
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10835
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό montekristo » Τετ 20 Οκτ 2021, 18:43

Π.Ξ.Σ. στο καρκίνωμα οπου κι οποτε το βρισκουμε!
ΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΠΠΠΠΠΠΠΠ.-

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΠΑΟΚΑΡΑ! :opaokara:
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 20 Οκτ 2021, 18:45

Μπαρκαρούτσος έγραψε:χιλιοσυμφέρει το απλό διαρκείας στα 20€, που καλύπτει και τις τρεις διοργανώσεις (πρωτάθλημα μαζί με playoffs, κύπελλο Ελλάδας και CEV Cup).

Κι αν γουστάρετε VIPιλίκι, υπάρχει διαρκείας στα 30€.

And this is a financial advice.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 20 Οκτ 2021, 18:47

Nickpower-4 έγραψε:Οπως μείον κ το να βρεθούν μόνο χίλια άτομα στο Παλατακι,αφού μιλάμε για παιχτριες ΠΑΓΚΟΣΜΙΑΣ κλάσης και αξίζει να τις δει ο κόσμος από κοντά.



Οι νίκες, ειδικά στα ντέρμπυ, θα φέρουν κι άλλο κόσμο! Βγαίνοντας άκουγα έναν κύριο που μιλούσε τηλέφωνο και έλεγε στον φίλο του ότι έχουμε ομαδάρα και θα πάρει διαρκείας!

Αν ήταν ΣΚ, θα είχε τον διπλάσιο κόσμο σήμερα..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό fossa » Τετ 20 Οκτ 2021, 18:50

Και μόνο λόγω κυπέλλου και Αμοιρίδη πήρα φέτος διαρκείας πρώτη φορά και έλεγα το πολύ να πάω προς τα πλέι-οφ.
Τώρα θα κοιτάμε το πρόγραμμα... :opaokara:
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1881
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 20 Οκτ 2021, 19:04

Ο σχολιασμός στο AC PAOK TV ήταν στα ελληνικά;;

Αν όχι, πρέπει να γίνει κάτι να υπάρχει και στα αγγλικά..
Περισσότεροι μας βλέπουν (και θα μας βλέπουν) από εξωτερικό, παρά Έλληνες.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Descartes » Τετ 20 Οκτ 2021, 19:06

Τεράστια νίκη, ορόσημο, η οποία αποτελούσε το βασικό στόχο τουλάχιστον μέχρι να κλείσει το 2021. Ήμουνα στο τελευταίο ΠΑΟΚ-ΟΣΦΠ στη Μίκρα και έβλεπες το ψυχολογικό όριο-εμπόδιο που δεν μπορούσε να ξεπεράσει η ομάδα. Ήθελε, είχε το ταλέντο, αλλά δεν μπορούσε. Σε κρίσιμες στιγμές στα σετ δεν βγήκαν οι άμυνες, δεν γίνανε οι σωστές επιλογές.

Σήμερα αυτό το εμπόδιο ξεπεράστηκε. Αν θέλεις να μιλάς για πρωταθλητισμό πρέπει να είσαι ικανός να κερδίσεις όλους τους αντιπάλους. Τον ΟΣΦΠ δεν νομίζω οτι υπήρχε ομάδα εκτός του ΑΟ Θήρας που τον κέρδισε απο τότε που ΠΑΟΚ, ΠΑΟ και κωλόχαρτο ανέβηκαν απο στη Volley League, και μην ξεχνάμε οτι είναι 9+1(που δεν ολοκληρώθηκε) σεζόν Πρωταθλητής.

Σίγουρα δεν περίμενα νίκη με 3-0. Εδώ δεν περίμενα οτι θα αγωνιστεί η Da-Yeong, θεωρούσα τη συμμετοχή της αδερφής της πιο πιθανή. Ο Προπονητής-Γάτος, δικαιώθηκε για την επιλογή του. Τεράστια η εμφάνιση της Collar και της Αρχηγού Μερτέκη, οι οποίες δεν βγήκανε ούτε δευτερόλεπτο. Οι άμυνες της Μερτέκη με το εξαιρετικό βολεϊκό κορμί ύψους 1.90, και οι κρίσιμες επιθέσεις που πήρε έδωσαν απαντήσεις και στον απατεώνα προπονητή-χαρτάκια της Εθνικής και σε διάφορα ιντερνετικα τρολάκια που τη στοχοποίησαν, με σκοπό να αποσταθεροποιήσουν την ομάδα δια μέσου της Αρχηγού της. Τους ανέχονται όμως εκεί στο δήθεν αντικειμενικό sdna. Η Μερτέκη σήμερα έπαιξε σαν Αρχηγός ομάδας που κάνει Πρωταθλητισμό. Πολύ δυνατή η Ξανθοπούλου, για την οποία η Da Yeong στη συνέντευξή της μετά τον αγώνα είπε οτι είναι απο τις καλύτερες Λίμπερο με τις οποίες έχει παίξει. Πολύ καλές οι Καλαντάτζε και Πολυνοπούλου, καλή εμφάνιση και απο τη Fidon.

Τέλος για τη νέα πασαδόρο, είναι φανερό απο τις κινήσεις, τις τοποθετήσεις της, την ταχύτητα της σκέψης της, το μοίρασμα, τις άμυνες, την τεχνική της πάσας, οτι έρχεται απο άλλο Πλανήτη. Είμαι αισιόδοξος οτι θα δούμε σπουδαίο βόλει φέτος. Συνεχίζουμε δυνατά!

Υ.Γ. Λίγος κόσμος.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τετ 20 Οκτ 2021, 19:19

μπραβο στα κοριτσια μεγαλη νικη....
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γυναικεία τμήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες