Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό PaokCuba4 » Σάβ 27 Νοέμ 2021, 19:43

miburosaito έγραψε:
Κάντε πίσω ώρε και σας εφαγα :lol:




Παιχνίδι εύκολο, πάλι λάθη κάναμε βέβαια, αλλά είμαι σε festive mood, δεν είμαι σε φάση κριτικής τώρα :D


To playlist με τα Κορεάτικα καψουροτράγουδα είναι έτοιμο να φανταστώ. :lol:
Άβαταρ μέλους
PaokCuba4
 
Δημοσιεύσεις: 3938
Εγγραφή: Τετ 13 Ιούλ 2016, 19:05

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Σάβ 27 Νοέμ 2021, 19:58

Εύκολη νίκη με το απαραίτητο rotation. Μπράβο στα κοριτσια!

Την Τετάρτη θα είμαι στο Μαρκόπουλο να τις δω από κοντά!

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6127
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Σάβ 27 Νοέμ 2021, 20:07

Μου άρεσαν και οι δηλώσεις από Ηλιόπουλου και Τσιογκα. Σοβαρές και σεμνές, αλλά η φιλοδοξία υπάρχει
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Descartes » Σάβ 27 Νοέμ 2021, 20:10

Βλέπω το παο-αεκ. Μου έχει σπάσει τα νεύρα η αεκ. Μονο με εμας ξεσκίστηκαν.

miburosaito έγραψε:Εύκολη νίκη, χαιρέτισα και μίλησα με Ντα Γιονγκ, πάω σπίτι να πεθάνω ευτυχισμένος τώρα :lol:


Την αλήθεια πες μας, Δώρο πήγες?
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Descartes » Σάβ 27 Νοέμ 2021, 20:20

Ούτε βαθμό δεν έκοψε το άχρηστο χανούμι.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Σάβ 27 Νοέμ 2021, 20:22

PaokCuba4 έγραψε:
miburosaito έγραψε:
Κάντε πίσω ώρε και σας εφαγα :lol:




Παιχνίδι εύκολο, πάλι λάθη κάναμε βέβαια, αλλά είμαι σε festive mood, δεν είμαι σε φάση κριτικής τώρα :D


To playlist με τα Κορεάτικα καψουροτράγουδα είναι έτοιμο να φανταστώ. :lol:




Το όλα σ' αγαπάνε στα Κορεατικά ποιο είναι; 8-)

Πες για να κλείσω το playlist :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Σάβ 27 Νοέμ 2021, 20:31

Descartes έγραψε:Βλέπω το παο-αεκ. Μου έχει σπάσει τα νεύρα η αεκ. Μονο με εμας ξεσκίστηκαν.

miburosaito έγραψε:Εύκολη νίκη, χαιρέτισα και μίλησα με Ντα Γιονγκ, πάω σπίτι να πεθάνω ευτυχισμένος τώρα :lol:


Την αλήθεια πες μας, Δώρο πήγες?



Άστα να πάνε, είμαι μ@λ@κ@ς...


Τίποτα

Εντελώς απροετοίμαστος ο μπούφος



Βασικά ούτε καν θα πήγαινα να μιλησω, αλλά είχε έρθει αυτή στα κάγκελα και μιλούσε με κάτι Κορεάτες, και με έκανε κονέ ο Γιουτιουμπερ ο Κορεάτης. Τον είχα χαιρέτισει όταν μπήκα στο γηπεδο, είπαμε και δύο κουβέντες, και μετά το αλάνι με κατάλαβε, το γύρισε στα Αγγλικα και με έβαλε στη κουβέντα. :D


Αλλά εντάξει, μη φανταστείς

Δύο κουβέντες ειπαμε, δεν ήθελα και να ενοχλώ με φωτογραφίες (κύριος έτσι.....μ@λ@κ@ς αλλά κύριος :lol:)



Next time
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό PaokCuba4 » Σάβ 27 Νοέμ 2021, 20:32

Άβαταρ μέλους
PaokCuba4
 
Δημοσιεύσεις: 3938
Εγγραφή: Τετ 13 Ιούλ 2016, 19:05

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό PaokCuba4 » Σάβ 27 Νοέμ 2021, 20:34

miburosaito έγραψε:Βασικά ούτε καν θα πήγαινα να μιλησω, αλλά είχε έρθει αυτή στα κάγκελα και μιλούσε με κάτι Κορεάτες, και με έκανε κονέ ο Γιουτιουμπερ ο Κορεάτης. Τον είχα χαιρέτισει όταν μπήκα στο γηπεδο, είπαμε και δύο κουβέντες, και μετά το αλάνι με κατάλαβε, το γύρισε στα Αγγλικα και με έβαλε στη κουβέντα. :D


Έχεις το "βύσμα" και δεν έκανες τίποτα; :lol: :lol: :lol:

Ο Κορεάτης περιζήτητος θα γίνει.
Άβαταρ μέλους
PaokCuba4
 
Δημοσιεύσεις: 3938
Εγγραφή: Τετ 13 Ιούλ 2016, 19:05

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Descartes » Σάβ 27 Νοέμ 2021, 20:55

miburosaito έγραψε:
Descartes έγραψε:Βλέπω το παο-αεκ. Μου έχει σπάσει τα νεύρα η αεκ. Μονο με εμας ξεσκίστηκαν.

miburosaito έγραψε:Εύκολη νίκη, χαιρέτισα και μίλησα με Ντα Γιονγκ, πάω σπίτι να πεθάνω ευτυχισμένος τώρα :lol:


Την αλήθεια πες μας, Δώρο πήγες?



Άστα να πάνε, είμαι μ@λ@κ@ς...


Τίποτα

Εντελώς απροετοίμαστος ο μπούφος

Βασικά ούτε καν θα πήγαινα να μιλησω, αλλά είχε έρθει αυτή στα κάγκελα και μιλούσε με κάτι Κορεάτες, και με έκανε κονέ ο Γιουτιουμπερ ο Κορεάτης. Τον είχα χαιρέτισει όταν μπήκα στο γηπεδο, είπαμε και δύο κουβέντες, και μετά το αλάνι με κατάλαβε, το γύρισε στα Αγγλικα και με έβαλε στη κουβέντα. :D


Αλλά εντάξει, μη φανταστείς

Δύο κουβέντες ειπαμε, δεν ήθελα και να ενοχλώ με φωτογραφίες (κύριος έτσι.....μ@λ@κ@ς αλλά κύριος :lol:)



Next time


Ωραίος!

Την άλλη φορά και με ένα ωραίο δωράκι. :opaokara:

Να έχει και ένα δώρο απο Ελληνες φιλάθλους του ΠΑΟΚ, όχι μόνον απο την πατρίδα της ή τις υπολοιπες γειτονικές χώρες. Πες της και για καφέ... ποιός ξέρει.... :mrgreen:

Επίσης πολύ καλά έκανες και μίλησες με τον Κορεάτη Youtuber. Μίλησα μαζί του διαδικτικά την επόμενη ημέρα του παιχνιδιού στο Βέλγιο, εγώ ημουνα στο chat, ενώ εκείνος έκανε live απο το κέντρο των Βρυξελλών, Του είπα οτι εφόσον ήρθε στην Ευρώπη, και έκανε τέτοια προσπάθεια και τόσο δρόμο, τουλάχιστον να καθήσει μέχρι το παιχνίδι με τον ΑΟ Θήρας να επισκεφθεί και ένα απο τα ομορφότερα μέρη του Πλανήτη, τη Σαντορίνι. Μου είπε οτι το γνωρίζει και οτι ελπίζει οτι θα είναι μάλλον εκεί! Με ρώτησε αν θα πάω, να πηγαίναμε μαζί, αλλά δύσκολα.... Λοιπόν, καλά έκανες και του μίλησες, θέλει ο άνθρωπος να γνωρίσει τις κουλτούρες της Ευρώπης και εμείς τις δικές τους.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Σάβ 27 Νοέμ 2021, 21:51




Να ξερεις το ακουσα ολο 8-) :lol:
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Cylon-4 » Σάβ 27 Νοέμ 2021, 22:01

Εγω παλι ειμαι φαν της Julien...... :lol:
Cylon-4
 
Δημοσιεύσεις: 4208
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2021, 14:11

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Κυρ 28 Νοέμ 2021, 12:47

V-olakiotis έγραψε:Εύκολη νίκη με το απαραίτητο rotation. Μπράβο στα κοριτσια!

Την Τετάρτη θα είμαι στο Μαρκόπουλο να τις δω από κοντά!

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!



Καλη θεαση φιλε τη Τεταρτη!


Υπουλη εξοδος για τον ΠΑΟΚ, επλιζω να ειστε εκει αρκετα ΠΑΟΚτσακια να γινει ωραια κερκιδα!! :pano: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό invincible » Κυρ 28 Νοέμ 2021, 13:01

Να βλέπει ο κόσμος γυναικείο βόλεϊ για το ''μάτι'' ή και για το ''μάτι'' είναι ένα παγκόσμιο ''φετιχ'' που στην αρχή πίστευα ότι το έχουν περισσότερο οι Ασιάτες αλλά η λευκή φυλή δεν πάει και πίσω. Αλλά αρκεί να μην φτάνει στο σημείο να γίνετε σεξιστικό γιατί και αυτά τα κορίτσια είναι αθλήτριες επαγγελματίες που στερούνται πολλά και μοχθούν και δουλεύουν για να βλέπουμε αυτό το θέαμα και να πανηγυρίζουμε νίκες.
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Descartes » Κυρ 28 Νοέμ 2021, 16:14

Σύντομα έχουμε πάλι αγώνα, λοιπόν. Δεν υπάρχει χρόνος και περιθώριο για εφησυχασμό, είμαστε 2 βαθμούς απο την κορυφή, με ΟΣΦΠ και ΠΑΟ να αναμετρώνται στον κλειστό του Αγιου Θωμά και με τη δυνατότητα να ισοβαθμήσουμε ακόμη και στην πρώτη θέση σε περίπτωση που πάρουμε το τρίποντο.

Το παιχνίδι είναι πολύ ενδιαφέρον και προβλέπω οτι θα είναι δύσκολο. Θα πρέπει να παίξουμε πολύ γρήγορα και να επιβάλουμε το ρυθμό μας. Απέναντί μας θα βρούμε μια πολύ ψηλή Διαγώνιο και μια πολύ ψηλή και εκρηκτική Ακραία. Οπότε το τεχνικό τιμ έχει αρκετή δουλειά. Πρόσφατα, ο ΑΟ Μαρκοπούλου έχασε μια σημαντική Αθλήτρια, Κεντρικό με σοβαρό τραυματισμό και εγχείριση. Σε κάθε περίπτωση το παιχνίδι θα είναι δύσκολο.

Ήθελα να θέσω και ένα ανοιχτό ερώτημα προς συζήτηση, προς όλους. Κατα τη γνώμη σας την επόμενη σεζόν θα κάνατε κίνηση για την απόκτηση της Ανθούλη η οποία αποδεικνύει οτι εξελίσσεται και οτι έχει κάποια χαρακτηριστικα (ιδιαίτερη ωριμότητα για την ηλικία της (17 χρονών), εργατικότητα, ύψος) με τα οποία μπορεί να γίνει κορυφαία στη θέση της?

invincible έγραψε:Να βλέπει ο κόσμος γυναικείο βόλεϊ για το ''μάτι'' ή και για το ''μάτι'' είναι ένα παγκόσμιο ''φετιχ'' που στην αρχή πίστευα ότι το έχουν περισσότερο οι Ασιάτες αλλά η λευκή φυλή δεν πάει και πίσω. Αλλά αρκεί να μην φτάνει στο σημείο να γίνετε σεξιστικό γιατί και αυτά τα κορίτσια είναι αθλήτριες επαγγελματίες που στερούνται πολλά και μοχθούν και δουλεύουν για να βλέπουμε αυτό το θέαμα και να πανηγυρίζουμε νίκες.


Το βόλει είναι πολύ θεαματικό άθλημα, απο τα λίγα αθλήματα στα οποία το Ανδρικό και το Γυναικείο είναι τόσο συγκρίσιμα σε θεαματικότητα, δημοφηλία, χαρακτηριστικά, ίσως ΚΑΙ μισθούς(!).

Η προτίμηση σε έναν αθλητή ή μια αθλήτρια δεν αφορά μόνον τις γυναίκες παίκτριες. Επίσης κάθε κουλτούρα έχει το δικό της τρόπο να εκφράζει και να εισπράτει το θαυμασμό. Στην Απω Ανατολή, τα δώρο έχουν ιδιαίτερο νόημα, τα λουλούδια επίσης. Αλλά, όπως είπα η προτίμηση σε έναν αθλητή ή μια αθλήτρια δεν αφορά μόνον τις γυναίκες παίκτριες. Έπρεπε να με δεις πως αντέδρασα οταν συνάντησα τυχαία τον Κουρνέτα το Δεκέμβριο του 2015. Ακόμη θυμάμαι τη συνάντηση και φυσικά τη συζήτηση.

Επίσης οι Αθλητές του βόλει (υπάρχουν και εξαιρέσεις φυσικά) σε σχέση με αυτούς του ποδοσφαίρου, είναι αρκετά πιο καλλιεργημένοι σαν άτομα, πιο σεμνοί και προσγειωμένοι σαν χαρακτήρες. Παράλληλα με τον αθλητισμό κάνουν και άλλα πράγματα, αρκετοί/αρκετές μάλιστα σπουδάζουν.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γυναικεία τμήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες