Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό fuzztone » Σάβ 14 Μάιος 2022, 23:35

Αν τις μετρήσετε, είναι 7 στις 21 παίκτριές μας. Αν δεν χτίσει πάνω σε αυτό η ομάδα θα είναι το μεγαλύτερο έγκλημα...

Για την ομοσπονδία που αναφέρεις Descartes, έχω άλλη ανάγνωση. Είναι αρκετά λογικό ο Αμποτάνζα να μίλησε με τους πιο κοντινούς του, Ιταλούς προπονητές, δηλαδή τον Μάρκο και τον Παρίζι. Άρα, εκτιμώ ότι πρόκειται και για εισήγηση του Μάρκο.

Με βάση και αυτά, βλέπω κάτι σαν το παρακάτω για του χρόνου:

Διαγώνια: Κογιάρ (εφόσον ισχύουν οι φήμες) - Κυπαρίσση (?)
Ακρα: Στράντζαλη (ελπίζω), 3η Ξένη, Κλέπκου, Κυπαρίσση
Κέντρο: Χερέρα (?), Πολυνοπούλου, Τσιόγκα, Τερζόγλου
Λίμπερο: Ξανθοπούλου, Παπαδοπούλου
Πάσα: Ηλιοπούλου, Μεροδουλάκη, ή/και 4η ξένη (αν επιτραπεί τελικά) ή Κωνσταντινίδου

Με ένα τέτοιο σενάριο, πρέπει η 3η ξένη ακραία να είναι από το πολύ πάνω ράφι...και βέβαια να μας βγει η Χερέρα (που από όσο είδα δεν μου φάνηκε επιπέδου Καζμίρ Μπράουν που θα ήθελα). Επίσης, αν η Κυπαρίσση δεν παίξει ως διαγώνια, θα χρειαστούμε και αναπληρωματική εκεί, για να μην τεντώσει η όποια βασική μας.
Άβαταρ μέλους
fuzztone
 
Δημοσιεύσεις: 1208
Εγγραφή: Τρί 26 Φεβ 2008, 21:11

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Descartes » Σάβ 14 Μάιος 2022, 23:51

steven123 έγραψε:Έλεος ρε φίλε το ξέχασα. Και την Ξανθοπούλου κάλεσε και δεν έγραψα. Απλώς ήμουν έξω με παρέα και τα έγραψα στα γρήγορα. Το μεγάλο το έκανα κόπι πειστ.
Όσο ςγια το ότι η Ηλιοπούλου είναι η καλύτερη μετά την Λι είναι απλά αστείο. Ναι είναι καλή και μου ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ και μπορεί κάποτε να είναι και βασική στην εθνική. Αλλά κάπου οπα. Όταν υπάρχει η παπαφωτιου είναι απλά άστοχο να λες την Ηλιοπούλου καλύτερη πασαδόρο. Και επίσης και η Κωνσταντινίδου βεργιδου Χριστοδούλου ακόμα και δρακουλιδου είναι καλύτερες από τεχνικής άποψης. Ε
Έλεος ναι να είμαστε ΠΑΟΚ να αγαπάμε τα κορίτσια νμας που είναι πραγματικά αστεράκια και με πάρα πολύ προσόντα κάποιες για σοβαρή καριέρα αλλά υπάρχει κάπου ένα σημείο που ξεκινάει και η λογική. Το αν η Ηλιοπουλου είναι καλύτερη από την παπαφωτιου δεν είναι κάτι υποκειμενικό αλλά κάτι αντικειμενικό.
Σόρρυ αλλά ώρες ώρες μου θυμίζεις τον Μακ Ντακ από το Sdna.


Εχεις θέμα με την Ηλιοπούλου, και δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο. Η Παπαφωτίου που ήταν στο παιχνίδι με εμάς στο 3-0, όταν χάσανε την πρωτιά? Χαλια την έσβησαν οι δικές μας. Και στον τελικό προχθές χάρισε ένα σετ στον ΟΣΦΠ με τα λάθη της.

Απλά ο ΠΑΟ είχε γεμάτο ρόστερ και δύο κεντρικές ΘΗΡΙΑ.

Η Χριστοδούλου, ναί, αλλά όχι φέτος, έχει πεσει πάρα πολυ και η φυσική της κατάσταση.

Οι υπόλοιπες ΟΥΤΕ ΓΙΑ πλάκα ισάξιες με την Ηλιοπούλου. Απλά τρολάρεις και δεν τσιμπάμε. Φιλότιμες παίκτριες, αλλά μέχρι εκεί.

Απολύτως λογικό το οτι την πήρανε στην Εθνική. Απλά περίεργο, γιατί απο τον ΠΑΟΚ δεν παίρνουν παίκτριες, θα μου πείς έφυγε το πληρωμένο καθίκι ο ναράνχο, τα χειρότερα να βρίσκει παντού στη ζωή γι'αυτά που έχει κάνει σε αθλήτριες.

Δεν υπάρχει καλύτερη πασαδόρος αυτη τη στιγμή στην Ελλάδα. Εγκλημα αν φύγει απο τον ΠΑΟΚ.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό steven123 » Κυρ 15 Μάιος 2022, 00:08

Φίλε δεν τρολαρωβεγω αλλά εσύ και πολύ μάλιστα. Αυτό που λες απλά δεν υπάρχει
Και η Κωνσταντινίδου να έρθει και οποία να έρθει θα δεις ότι η Ηλιοπούλου δεν πρόκειται να είναι βασική γιατί είναι πίσω η κοπέλα πως να το κάνουμε. Ντε και καλά να βγάλεις ότι έχω θέμα με την κοπέλα. Κανένα θέμα απλά δεν είναι ακόμα τόσο καλή.
steven123
 
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Δευτ 10 Ιαν 2022, 20:55

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό PaokCuba4 » Κυρ 15 Μάιος 2022, 00:37

Τρελέ μου, πρώτα η Μόνικα, μετά η Μερκάντο και τώρα η Ηλιοπούλου!!; Δε σε προλαβαίνω ρε συ! Το χαρέμι το επεκτείνεις!
Άβαταρ μέλους
PaokCuba4
 
Δημοσιεύσεις: 4098
Εγγραφή: Τετ 13 Ιούλ 2016, 19:05

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό fuzztone » Κυρ 15 Μάιος 2022, 09:35

Μάντης Miburosaito, 2 χρόνια πριν... :twisted:

από miburosaito » 26 Φεβ 2020 22:40

Οσο για τη μικρη την Ελισαβετ, πραγματικα σε καθε ματς που παιζει βγαζει ματια! Σε δυο χρονια θα παιζει ανετα βασικη, και οχι μονο αυτο, θα ξεκιναει η ενδεκαδα απο αυτη! Το λεγα και με ενα φιλαρακι πριν κανα μηνα, φοβερα δαχτυλα αλλα και φοβερη ψυχραιμια / σωστες αποφασεις.
Άβαταρ μέλους
fuzztone
 
Δημοσιεύσεις: 1208
Εγγραφή: Τρί 26 Φεβ 2008, 21:11

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Descartes » Κυρ 15 Μάιος 2022, 10:24

fuzztone έγραψε:Μάντης Miburosaito, 2 χρόνια πριν... :twisted:

από miburosaito » 26 Φεβ 2020 22:40

Οσο για τη μικρη την Ελισαβετ, πραγματικα σε καθε ματς που παιζει βγαζει ματια! Σε δυο χρονια θα παιζει ανετα βασικη, και οχι μονο αυτο, θα ξεκιναει η ενδεκαδα απο αυτη! Το λεγα και με ενα φιλαρακι πριν κανα μηνα, φοβερα δαχτυλα αλλα και φοβερη ψυχραιμια / σωστες αποφασεις.


Καλημέρα, πολύ ωραίο.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Κυρ 15 Μάιος 2022, 11:04

Χαχα που το βρηκες παλι αυτο? :lol:


Η αληθεια ειναι οτι την πιστευα απο οταν ηταν ακομα πιο μικρη, και πιο πολυ στον χαρακτηρα της πανω απο ολα.

Το κοριτσι εφυγε απο τη Δραμα χωρις να ξερει κανεναν για να ερθει Θεσσαλονικη να παιξει βολευ...

Και δεν μιλαμε για ακαδημιες ποδοσφαιρου οπου τους φροντιζουν και του πληρωνουν, μιλαμε για γυναικειο βολευ. Κι εφυγε πριν καν γινει 18 απο το σπιτι της για να παιξει βολευ. Συν τα αθλητικα της και τα τεχνικα της χαρακτηριστικα, αυτο λεει πολλα ρε συ...

Οπως και για την οικογενεια της, εγω δεν ξερω πως θα αντιδρουσα αν ημουν στη θεση του πατερα της :roll:




Μακαρι φιλε Descartes να μην ισχυει αυτο που λες και να παραμεινει σε εμας η Ελισαβετ. Βεβαια, καλα κανεις και το ψιλιαζεσαι εσυ αλλα μακαρι να μην ισχυει αυτη τη φορα.


Και την Πολυνοπουλου που θελουν οι γαβροι την κυνηγανε 2 χρονια, αλλα πρεπει να ειναι περιεργο τρενο (σε αυτο το κομματι) η Ιωαννα. Τους ειχε πει και παλιοτερα πως θελει να μεινει Θεσααλονικη και εμεινε, ελπιζω τα δικα μας τα ντουγανια να κανουν ΤΩΡΑ προσφορα. Οχι παλι να χασουμε δικια μας παιχτρια μεσα απο τα χερια μας.

Και για να το παω ενα βημα παραπερα, σε αυτη τη περιπτωση ασχετα το τι θα πει ο Μαρκο (αν οντως μεινει).
Δεν ειναι σωστη τακτικη να παρει τις μεταγραφες ολες πανω του προπονητης, να εχει λογο εννοειται, αλλα τις μεταγραφες τις κανει η ομαδα. Ειδικα για τα κοριτσια που παιζουν για τη ομαδα εδω και καποια χρονια για ψιχουλα. Οι νεαρες ολες πρεπει να μεινουν, η Ξανθοπουλου να μεινει, η Πολυ εννοειται να μεινει, τα κοριτσια που εχουν παραπανω απο μια σεζον στον ΠΑΟΚ δηλαδη.

Η ομοιογενεια ειναι σημαντικη σε μια ομαδα και θα πρεπει να την παρουν υποψιν τους οι υπευθυνοι του τμηματος.
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1758
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό steven123 » Κυρ 15 Μάιος 2022, 13:43

Η πολύνοπουλου μάλλον μένει. Λένε ότι δεν αποδέχτηκε την πρόταση του ΟΣΦΠ ο οποίος μάλλον εκτός από Εμμανουηλίδου χάνει και λαμπρουση η οποία μάλλον παει και αυτή ΠΑΟ. Ηταν χθες σε ένα δείπνο με την ομάδα του ΠΑΟ λένε και μιλούσε συνέχεια αραγιαννη η Αλλαγιάννη δεν θυμάμαι πως τον λένε τον τύπο. Πλέον έχουν μόνο μια λύση. Την χατζηευστρατιαδου. Αλλιώς θα τους μείνει η Γιώτα βασική.
steven123
 
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Δευτ 10 Ιαν 2022, 20:55

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό fuzztone » Κυρ 15 Μάιος 2022, 13:53

steven123 έγραψε: Ηταν χθες σε ένα δείπνο με την ομάδα του ΠΑΟ λένε και μιλούσε συνέχεια αραγιαννη η Αλλαγιάννη δεν θυμάμαι πως τον λένε τον τύπο. Πλέον έχουν μόνο μια λύση. Την χατζηευστρατιαδου. Αλλιώς θα τους μείνει η Γιώτα βασική.


Αλλαγιάννη είναι μια πιτσιρικα κεντρική του Μαρκόπουλου, διεθνής στην U19, την είδα από κοντά στα προκριματικά στην Πυλαία. Είναι καλή, γρήγορη, αλλά ΔΕΝ είναι Τερζόγλου στα χτυπήματα και γενικότερα η δική μας είναι μια κλάση επάνω αυτή τη στιγμή. Η έτερη του Μαρκόπουλου κεντρική, η Γκράβαρη, είναι καλύτερη από αυτήν (και μικρότερη).
Άβαταρ μέλους
fuzztone
 
Δημοσιεύσεις: 1208
Εγγραφή: Τρί 26 Φεβ 2008, 21:11

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Keizer » Κυρ 15 Μάιος 2022, 14:53

Η αεκ ψαχνει και ξενη ακραια..
Vander Weide και Terrell ακούγεται ότι φεύγουν


Η Evans εχει συμφωνησει για του χρονου συμφωνα τον ατζεντη της, αλλα δεν ξερουμε σε ποια ομαδα

Συμφωνα το volleyland η κουβανη με την πολυνοπουλου θα ειναι οι βασικες κεντρικες μας, ενω στην καλαταντζε δεν καναμε καν προταση.
Keizer
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Τρί 09 Ιούλ 2019, 18:12

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό steven123 » Κυρ 15 Μάιος 2022, 20:04

Η Κουβανή έκλεισε σε εμάς τελικά. Στην πάσα πήραμε πάλι την βεργιδου. Ξενερα γιατί θα ήθελα πάρα πολύ την Κωνσταντινίδου. Επίσης λέγεται ότι ψάχνουμε νέες ξένες .
steven123
 
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Δευτ 10 Ιαν 2022, 20:55

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Κυρ 15 Μάιος 2022, 20:09

Αν και δεν τον θεωρω παντα αξιοπιστο, αφου φαινεται οτι εκανε ρεπορταζ ο Λεμονιδης ας το αναφερουμε.


Με βαση τα λεγομενα του μενει ο Μαρκο, μενει η Πολυ, ερχεται αυτη η Κουβανη κεντρικος, ερχεται η Βεργιδου (ξανα), δεν μενει η Κογιαρ, δεν μενει η Καλαντατζε, και ο ΠΑΟΚ ψαχνει ξενη διαγωνιο και 2 ξενες ακραιες. Αρα το σεναριο της Στραντζαλη δεν υφισταται.

Αυτα συμφωνα με τον Λεμονιδη βεβαια. Εγω κραταω μικρο καλαθι και περιμενω επισημες ανακοινωσεις, ή εστω ρεπορταζ απο περισσοτερο αξιοπιστους δημοσιογραφους.


Κραταω την παραμονη του Μαρκο και της Πολυ μιας και επιβεβαιωνουν αυτα που γνωριζαμε, για τα αλλα εχω αμφιβολιες.



ΥΓ. Το οτι αναφερει οτι θα μεινει η Χ"ευστρατιαδου με Γκαιτς προπονητη και μαλιστα για 2 χρονια εμενα μου φαινεται περιεργο. Οπως επισης ξερω οτι η Χανταβα ψαχνει (παλι) εξωτερικο. Η προταση του ΠΑΟΚ στην Χριστοδουλου δεν μου φαινεται ψεμα, μιας και αρεσει στην διοικηση Κατσαρη η Στελλα. Για τα αλλα δεν εχω αποψη, αλλα γενικα με τον συγκεκριμενο ειμαι επιφυλακτικος.
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1758
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό steven123 » Κυρ 15 Μάιος 2022, 20:13

Κάτσε πρώτα να δούμε τον αριθμό των ξένων. Αν μείνουν τρεις τότε πως θα πάμε σε ακραίες και διαγώνια αφού έχουμε ήδη μια ξένη.
steven123
 
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Δευτ 10 Ιαν 2022, 20:55

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Κυρ 15 Μάιος 2022, 20:19

Εγω να κατσω? Μαλλον μπερδευεσαι


Δεν τα εγραψα εγω αυτα, αναφερω οτι ειναι ρεπορταζ του Λεμονιδη, τα παραπονα σου εκει...




Το ξαναγραφω γιατι μαλλον δεν διαβασες το ποστ μου...


Κραταω την παραμονη του Μαρκο και της Πολυ μιας και επιβεβαιωνουν αυτα που γνωριζαμε, για τα αλλα εχω αμφιβολιες.
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1758
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό steven123 » Κυρ 15 Μάιος 2022, 20:34

Σιγά βρε μη με δειρεις κιόλας
steven123
 
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Δευτ 10 Ιαν 2022, 20:55

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γυναικεία τμήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες