Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Τρί 31 Μάιος 2022, 18:46

Τα στατιστικα της απο τη Data Project για τη σεζον στο Ισραηλ

Εικόνα
Εικόνα



543 ποντους συνολικα

262 Break points (καλο σημαδι για ακραια, θα μπορει να παρει επιθεσεις σε περιστροφες οπου θα ειναι μονη της στη μπροστα ζωνη - θα μπορει να παιζει πιο ανετα ο Μαρκο σχημα με τη Πολωνη-Στραντζαλη μαζι αν θελει)

59 ασσοι - 55 λαθη σερβις (καλο κι αυτο)

Επιθεση 58% (!), ακομα κι αν υπολογισουμε τα λαθη + μπλοκ που εφαγε παλι εχει το εξωπραγματικο 43%, βεβαια το Ισραηλ δεν ειναι κανα πρωτοκλασατο πρωταθλημα, αλλα καποιος μπορει ευκολα να πει οτι και το Ελληνικο δεν ειναι ιδιαιτερο


0,3 μπλοκ στο σετ μετρια προς καλη αποδοση

Παμε και στην υποδοχη οπου θελουμε η 2η ακραια μας να ειναι καλη...
Η Ολγα θυμιζω ειχε 62% υποδ. - 28% τελεια

(Δηλαδη τελεια + θετικη + ουδετερη = 62%, τελεια + θετικη = 28%)


Η Αμερικανιδα εχει 65% υποδ. - 28% τελεια





fuzztone έγραψε:Αν όντως ισχύει είναι μια πολύ περίεργη κίνηση. Μάλλον θεωρούν ότι είναι "λαχείο".



Θα την ελεγα περιεργη αλλα και αναπαντεχη, αφου δεν ψωνιζουμε ποτε απο ΗΠΑ στις γυναικες...


Η κοπελα ειναι στοιχημα εννοειται αφου δεν εχει βιογραφικο στην Ευρωπη, αλλα εχει καλες περγαμηνες απο το κολλεγιακο.

Το λογικο ειναι να μεινει η Μαρτινα τωρα, ωστε να εχουμε διορθωτικη 4η ξενη αν χρειαστει τον Γεναρη.

Αυτο περιμενω να κανει η διοικηση αφου διαλεξε την Αμερικανιδα. Οτιδηποτε αλλο θα ειναι υπερβολικο ρισκο τωρα



EDIT


Εριξα μια ματια σε 2 ματς ολοκληρα απο το κολλεγιακο που επαιξε, ειναι με το Νο.15



Αυτα τα δυο ειδα









Καλη τεχνικη εχει - ειδικα στην επιθεση, δεν εχει υψος αλλα ειναι αλτικη
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1744
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό steven123 » Τρί 31 Μάιος 2022, 19:53

Καλα δεν υπάρχει αυτό που γίνεται. Ποιος έδωσε τη άδεια για αυτή τη μεταγραφή και ΠΟΙΑ είναι αυτή? Από που τη ξετρυπωσαν?
Μιλαμε για αστεία κινήση που δεν είναι για πρωταθλητισμο.
Πραγματικά νομίζω ότι έχουμε εντελώς ακατάλληλους ανθρώπους στην διοίκηση . Και φυσικά ο προπονητής που σίγουρα αυτός τη βρήκε .
Δεν ξέρω τι να πω έχω ξενερώσει απίστευτα.
Αυτή είναι χειρότερη και από τις 3 προηγούμενες που προτάθηκαν
steven123
 
Δημοσιεύσεις: 315
Εγγραφή: Δευτ 10 Ιαν 2022, 20:55

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό deathmassious » Τρί 31 Μάιος 2022, 20:31

Στα βίντεο πάντως φαίνεται δυναμίτης..
deathmassious
 
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Δευτ 03 Νοέμ 2008, 13:26

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Nickpower-4 » Τρί 31 Μάιος 2022, 21:07

Εύχομαι απλά η πληροφόρηση του Λεμονιδης να είναι λανθασμένη γιατί ως κίνηση είναι κάτι παραπάνω από αχρειαστη κίνηση με βάση τη δική μου οπτική.
Δε γίνεται δηλαδή να μπορείς να εξασφαλίζεις θέση ξένης αφού κατάφερες κι έφερες τη Στράντζαλη,και να την πλαισιώνεις με τη συγκεκριμένη στα άκρα.
Κάτι μου βρωμάει κι ελπίζω να μην ακούσω την ανακοίνωση απόκτησης της,γιατί φοβάμαι για Φιντον νούμερο δύο...
Αλλά χαρακτηριστικά αλλά ίδιο αποτέλεσμα..
Ας ελπίσουμε.
Nickpower-4
 
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Τετ 20 Οκτ 2021, 08:45

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό fuzztone » Τρί 31 Μάιος 2022, 21:16

Ενστικτωδώς μου ήρθαν στο μυαλό διάφοροι αμερικάνοι άγνωστοι παίκτες που έφερναν μικρομεσαίες ομάδες στην Ελλάδα παλιότερα στο μπάσκετ (π.χ. Τσίτουμ, Φάντεμπεργκ, κτλ), οι οποίοι ήταν πραγματικά λαχεία.

Δεν έχω ιδέα αν κάτι τέτοιο συμβεί με την Αμερικανίδα. Μπορεί και να γίνει, και να αποδειχθεί πολύ καλύτερη των (διαφημισμένων και με περισσότερες περγαμηνές) Φιντόν και Κατσορόφσκα. Θα δούμε.

Το σίγουρο είναι ότι δεν είναι τακτική ομάδων πρωταθλητισμού αυτή.

Στα άλλα νέα, το καλό είναι ότι κρατάμε Ξανθοπούλου, που είναι και η παλιότερη παίκτρια στην ομάδα.
Άβαταρ μέλους
fuzztone
 
Δημοσιεύσεις: 1197
Εγγραφή: Τρί 26 Φεβ 2008, 21:11

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Cylon-4 » Τρί 31 Μάιος 2022, 22:32

Το οτι βγαζουμε αχρηστη, παικτρια επιλογη του προπονητη, που δεν εχουμε δει καν, πραγματικα με ξεπερναει.
Θα ειμαι στο γηπεδο στα περισσοτερα ματς, οπως ημουν και φετος, αλλα απο δω μεσα αποφασισα να απεχω.
Δεν αντεχω αλλο τους ξερολες, τους τιμητες των παντων, αυτους που σταζουν δηλητηριο για μια ομαδα που δεν υπηρχε στον χαρτη, πριν τεσσερα χρονια και εχει κατακτησει κυπελλο και τερματισει τριτη στο πρωταθλημα.
Πνιγειτε στην μιζερια σας.
ΠΑΟΚ ΠΑΟΚ ΠΑΟΚΑΡΑ μου, ζω μονο για σενα ομαδαρα μου.....
Cylon-4
 
Δημοσιεύσεις: 4225
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2021, 14:11

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό steven123 » Τρί 31 Μάιος 2022, 23:03

Έχει κανείς σύνδεσμο να δούμε τα στατιστικά της στο Ισραήλ?
steven123
 
Δημοσιεύσεις: 315
Εγγραφή: Δευτ 10 Ιαν 2022, 20:55

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό dimpaok4 » Τρί 31 Μάιος 2022, 23:25

Cylon-4 έγραψε:Το οτι βγαζουμε αχρηστη, παικτρια επιλογη του προπονητη, που δεν εχουμε δει καν, πραγματικα με ξεπερναει.
Θα ειμαι στο γηπεδο στα περισσοτερα ματς, οπως ημουν και φετος, αλλα απο δω μεσα αποφασισα να απεχω.
Δεν αντεχω αλλο τους ξερολες, τους τιμητες των παντων, αυτους που σταζουν δηλητηριο για μια ομαδα που δεν υπηρχε στον χαρτη, πριν τεσσερα χρονια και εχει κατακτησει κυπελλο και τερματισει τριτη στο πρωταθλημα.
Πνιγειτε στην μιζερια σας.
ΠΑΟΚ ΠΑΟΚ ΠΑΟΚΑΡΑ μου, ζω μονο για σενα ομαδαρα μου.....


μπραβο ρε παλικαρε εισαι λεβεντια οπως πρεπει να ειναι ενας οπαδος εδω αλλοι λενε για ακαταλληλους που πηρανε ενα τμημα για την μαγκια-καυλα τους απο την πιο χαμηλη κατηγορια και εφτασε να παιρνει τιτλο και αν παιζοταν το πρωταθημα εκεινη τη χρονια θα παιρναμε το νταμπλ, εχουμε μπει σφηνα σε ομαδες που χαλανε πολλα λεφτα και με φυτωρια που βγαζουν κοριτσακια συνεχεια απο τοτε που ανελαβε ο αμοιριδαρος και να λεμε που βρηκαν μια αθλητρια λες και δεν μπορει να εχει γινει σκαουτινγκ ,τι να πω ΕΛΕΟΣ.......

ΠΑΟΚ
dimpaok4
 
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: Σάβ 08 Σεπ 2018, 14:34

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Keizer » Τετ 01 Ιουν 2022, 00:00

steven123 έγραψε:Έχει κανείς σύνδεσμο να δούμε τα στατιστικά της στο Ισραήλ?



https://iva-web.dataproject.com/Statist ... D=30&mn=26
Keizer
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Τρί 09 Ιούλ 2019, 18:12

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Τετ 01 Ιουν 2022, 07:04

Τέλος ο Μάης, πιστεύω ήρθε η ώρα για νέο τοπικ!




Τέλος από εδώ
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1744
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Γυναικεία τμήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες