Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό PaokCuba4 » Τρί 19 Οκτ 2021, 21:47

Τυχεροί όσοι θα πάτε. Και τα 2 τμήματα μας χρειάζονται όσο ποτέ άλλοτε. Μόνο η πραγματική στήριξη και στους άνδρες και στις γυναίκες θα τα πάνε στο επίπεδο που όλοι ονειρευόμαστε!


Θα δώσω την αύρα μου από το μαγικό Χρόνιγκεν και θα πω ΩΩΩΩΩ ΠΑΟΚΑΡΑ, ΕΧΩ ΤΡΕΛΑ ΜΕΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ!!
Άβαταρ μέλους
PaokCuba4
 
Δημοσιεύσεις: 3943
Εγγραφή: Τετ 13 Ιούλ 2016, 19:05

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Τρί 19 Οκτ 2021, 21:49

PaokCuba4 έγραψε:Αν τελικά δούμε και τις 2 να αγωνίζονται, τότε νομίζω ότι το καλύτερο σενάριο είναι να μην αγωνιστεί η Φιντόν και να πάμε με το δίδυμο Γιάε-Γιονγκ - Μερτέκη και την Κολλάρ στη διαγώνιο. Μπορεί να είναι ρίσκο, καθώς το να βάζεις νέες παίκτριες κατευθείαν στα βαθιά είναι πρόκληση και ίσως σε πολλούς να μη γεμίζει το μάτι η Ισπανίδα, αλλά με την παρουσία και της Γιάε-Γιονγκ και της Ντάε-Γιονγκ προσφέρεις κίνητρο στη διαγώνιό μας λόγω και παλαιότερης συνεργασίας, ενώ παράλληλα ενεργοποιείς σιγά σιγά και τις 2 σε αγωνιστικό ρυθμό. Ίσως χάνουμε στην υποδοχή αλλά η Γιάε-Γιονγκ πιστεύω ότι θα τα καταφέρει γιατί έχει και την ικανότητα και την πείρα από Πρωταθλήματα που είναι κλάσεις πιο δύσκολα από το Ελληνικό από άποψη πίεσης από το σερβίς και άμυνας.

Μετά, άλλη εναλλακτική με ίσως ρίσκο στη διαγώνιο είναι να βγάλεις την Κολλάρ και να πάει η Μερτέκη στη διαγώνιο. Εκεί θεωρώ ότι ισχυροποιείσαι στα άκρα και στην υποδοχή, αλλά χάνεις στη διαγώνιο γιατί δεν είναι η θέση της Μερτέκη. Μεγάλο ενδιαφέρον η αναμέτρηση και κυρίως ανυπομονώ να δω την ομάδα να παίζει επιτέλους μπροστά σε κόσμο και στο Παλατάκι. Είναι κάτι που το αξίζουν τα κορίτσια δικαιότατα και πρέπει να το ανταποδώσουμε με τη στήριξή μας από το κανάλι και με τη φωνή μας όσοι πάνε.


Οσο επαγγελματιες και να ειναι, μονο το τζετ λαγκ θελει καποιες μερες να περασει, δεν ειναι ακομα ετοιμες.

Βεβαια, μετα απο τοσο καιρο που εχουν να παιξουν, μετα απο τοσο διαδικτυακο κυνηγι που εχουν φαει, μετα απο τοσες απορριψεις που εφαγαν απο ομοσπονδια - ομαδα - φιλαθλους, νομιζω πως ΚΑΙ οι δυο ειναι ενα ηφαιστειο που περιμενει να εκραγει...
Μαλλον θα το παρει ο Φλώρος το ρισκο και θα τις βαλει και τις δυο.


Οσον αφορα ποιο ροτεισον θα επιλεξει ο κοουτς, ρολο θα παιξει η κατασταση της Γιαε Γιονγκ αυριο. Στα βιντεακια φαινεται να μη φορτσαρει ακομα, βεβαια αυτο δεν την εμποδιζει να παρει ολη την υποδοχη μαζι με τη Ξανθοπουλου, αφηνοντας της Κογιαρ και Μερτεκη να παρουν πιο πολλες επιθεσεις και οσο θα μπαινει στο κλιμα να ανεβαινει σιγα σιγα. Σε εμενα αυτη η εκδοχη φαινεται πιο ορθη, αλλα φυσικα ο κοουτς ξερει καλυτερα.

Απλα, απο τακτικης αποψης ειναι θεμα περιστροφων το βολει, εκει θα παιχτει ολο το παιχνιδι. Και αυτο θα παιξει και το πιο σημαντικο ρολο στην αποφαση του.
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1744
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό PaokCuba4 » Τρί 19 Οκτ 2021, 22:02

Συμφωνώ απόλυτα για τις περιστροφές. Εδώ το βλέπουμε και στους άντρες και η άποψή μου είναι ότι ο Σωτηρίου για παράδειγμα πρέπει να μπαίνει ως αλλαγή του Κουμεντάκη μόνο όταν βρίσκεται στην πίσω ζώνη για να αξιοποιηθεί η καλύτερη σε σχέση με το Ραφαήλ υποδοχή. Εγώ το πάω σε φάση ότι υπάρχει η θέληση να αποδείξουν πράγματα και μόνο η συμμετοχή τους στην προπόνηση τα λέει όλα.

Φυσικά εμπιστεύομαι τον Φλώρο στο θέμα διαχείρισης καθώς έχει απίστευτη εμπειρία σε αυτό το κομμάτι και θα θέσει πρώτα την κατάσταση της Γιάε-Γιονγκ ως προτεραιότητα, γιατί έχει ρίσκα η ξαφνική συμμετοχή νέων παικτριών και παικτών σε ένα παιχνίδι. Είναι γερός γρίφος για το ποιες ξένες θα δηλωθούν, αλλά και εγώ πιστεύω ότι θα πάρει το ρίσκο, γιατί μετά το να παίξει μαζί τη Φιντόν, θα μας πάει λίγο πίσω επιθετικά, γιατί και η ίδια με βάση το βίντεο δεν είναι ακόμα έτοιμη επιθετικά, αλλά και η Φιντόν δε θα την πεις και το επιθετικό όπλο.
Άβαταρ μέλους
PaokCuba4
 
Δημοσιεύσεις: 3943
Εγγραφή: Τετ 13 Ιούλ 2016, 19:05

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Descartes » Τρί 19 Οκτ 2021, 22:17

Εξαιρετικά τα νέα της μετακίνησης της Ομαδάρας στο Παλατάκι. Αξίζει να παίζει εκεί.

Ελπίζω το γήπεδο να έχει πολύ κόσμο o οποίος να βοηθήσει την Ομάδα για μια καλή εμφάνιση και νίκη. Ο κόσμος με το πάθος του να στηρίξει την ομάδα μας και να μη στοχοποιηθούνε προσωπικά αθλήτριες του ΟΣΦΠ. Περίμενα να δεχθεί τη μετακίνηση ο αντίπαλος να παιχτεί το παιχνίδι σε γήπεδο με ταραφλέξ. Είναι καλό για όλους. Ελπίζω το θέαμα να μας ανταμείψει.

Κατα τη γνώμη μου, ο προπονητής σίγουρα θα δηλώσει τη μια εκ των δύο παικτριών. Άλλωστε το παιχνίδι με τη μετακίνηση στο Παλατάκι έχει πάρει τη μορφή φιέστας με ανταποκρίσεις απο όλον τον κόσμο, οπότε το κλίμα μας προϊδεάζει για τη πρώτη συμμετοχή τουλάχιστον της μιας. Περισσότερες πιθανότητες έχει η Jae-Yeong, αλλά μπορεί να δούμε και τη Da-Yeong.

:pano: :pano: :pano: :pano:
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Τρί 19 Οκτ 2021, 22:50

PaokCuba4 έγραψε:Συμφωνώ απόλυτα για τις περιστροφές. Εδώ το βλέπουμε και στους άντρες και η άποψή μου είναι ότι ο Σωτηρίου για παράδειγμα πρέπει να μπαίνει ως αλλαγή του Κουμεντάκη μόνο όταν βρίσκεται στην πίσω ζώνη για να αξιοποιηθεί η καλύτερη σε σχέση με το Ραφαήλ υποδοχή. Εγώ το πάω σε φάση ότι υπάρχει η θέληση να αποδείξουν πράγματα και μόνο η συμμετοχή τους στην προπόνηση τα λέει όλα.

Φυσικά εμπιστεύομαι τον Φλώρο στο θέμα διαχείρισης καθώς έχει απίστευτη εμπειρία σε αυτό το κομμάτι και θα θέσει πρώτα την κατάσταση της Γιάε-Γιονγκ ως προτεραιότητα, γιατί έχει ρίσκα η ξαφνική συμμετοχή νέων παικτριών και παικτών σε ένα παιχνίδι. Είναι γερός γρίφος για το ποιες ξένες θα δηλωθούν, αλλά και εγώ πιστεύω ότι θα πάρει το ρίσκο, γιατί μετά το να παίξει μαζί τη Φιντόν, θα μας πάει λίγο πίσω επιθετικά, γιατί και η ίδια με βάση το βίντεο δεν είναι ακόμα έτοιμη επιθετικά, αλλά και η Φιντόν δε θα την πεις και το επιθετικό όπλο.



Ετσι ειναι, συμφωνω απολυτα για Φλωρο! Παλιος στο κουρμπετι, τον εμπιστευομαι οτι ξερει τι αποφαση θα παρει. Ακομα κι αν πιεζεται απο τη διοικηση για εμπορικους λογους να ξεκινησουν και οι δυο, θα κανει οτι πιστευει οτι ειναι σωστο ο ιδιος.

Μονο για τις περιστροφες μια σημειωση, γιατι μαλλον δεν το εξηγησα καλα.

Εννοω τις αρχικες περιστροφες των καθε σετ. Οι οποιες φυσικα επηρεαζουν τα ματσαρισματα μεσα στη διαρκεια των σετ, και ετσι να κανει τον καημενο Καλμα να σκεφτεται τις αλλαγες που αναφερεις κατα τη διαρκεια των σετ :lol:

Απλα το γυναικειο ειναι λιγο διαφορετικο τακτικα, λογω και της αθλητικης ικανοτητας των γυναικων. Προσωπικα, το λατρευω γιατι τακτικα ειναι πιο περιπλοκο / ενδιαφερον απο το ανδρικο που εχει πολυ περισσοτερο την αθλητικοτητα.

Για παραδειγμα, μια προβλεψη για αυριο.
Με βαση αυτα που ειδα στα πρωτα παιχνιδια, πολυ πιθανο ειναι να ξεκινησει τα σετ με τη Ντα Γιονγκ στο 1. Στο 3 και το 6 τα κεντρα (ψιλο κλασικο σχημα δηλαδη) στο 4 η διαγωνιος και παμε στα δυσκολα μετα. Το 2 και το 5...
Ας πουμε οτι ξεκινανε και τα δυο διδυμακια αυριο.

Αν ξεκινησει η Γιαε Γιονγκ στο 2 (μπροστα ζωνη δηλαδη) θα εχει Κυπαρισση/Μερτεκη στο 5. Αρα ξεκιναμε στο μπλοκ-αμυνα με Λι Γιονγκ (178) Καλαντατζε ή Πολυνοπουλου (και οι δυο ειναι 182) και Κογιαρ (187) στη μπροστα ζωνη για μπλοκ. Με εμφανη αδυναμο κρικο τη πλευρα της Γιαε Γιονγκ, αρα η αμυνα στη πισω ζωνη πρεπει να προσαρμοστει αναλογα. Μετα που οι περιστροφες θα φερουν τη Μερτεκη μπροστα και τη Γιαε Γιονγκ πισω, θα ερθει η Ντα Γιονγκ μπροστα (αδυναμος κρικος) αλλα αυτο ειναι κατι που δεν το αποφευγεις.
Βεβαια οταν εχεις εναν εμφανη αδυναμο κρικο (οπως την Γιαε Γιονγκ στην περιπτωση αυτη), τοτε σου δινει το κινητρο να τα παιξεις ολα για ολα στις περιστροφες σου. Δηλαδη, αντι να ξεκινησεις τη Μερτεκη στο 5, την ξεκινας στο 2 βαζοντας τη Γιαε Γιονγκ πισω και ολα τα αλλα ιδια. Τοτε θα εχεις τρεις περιστροφες με Μερτεκη (190), κεντρο (182) και Κογιαρ (187) και τις Κορεατισσες πισω, και σε αυτες τις περιστροφες πας ολα για ολα. Ειδικα στο γυναικειο που το side-out ειναι πιο δυσκολο αυτο μπορει να αποδωσει (γι αυτο και βλεπεις μεγαλα σερι στο γυναικειο - στο ανδρικο πιο δυσκολα γινονται αυτα). Βεβαια αντιστοιχα θα σου ερθουν και τρεις περιστροφες με τις Κορεατισσες μπροστα μαζι με μια κεντρικη. Εκει αν δεν εχεις συνοχη (που δεν εχεις ακομα), κανεις τον σταυρο σου :lol:
Αυτο ειναι και το μεγαλο στοιχημα του Φλωρου. Γιατι αν αντι της Γιαε Γιονγκ ξεκινησει την Φιντον δεν υπαρχει αυτο το τακτικο μειονεκτημα / πλεονεκτημα στις περιστροφες + εχουν ηδη παιξει 2 παιχνιδια μαζι αρα μεγαλυτερη συνοχη. Πας σε πιο ορθολογικο σχημα.

Θα το παρει το (τακτικο) ρισκο λοιπον? Μενει να το δουμε

Εγω την αποψη μου την ειπα την προηγουμενη βδομαδα (με το υπαρχον ροστερ μας). Πως το κλασικο σχημα περιστροφων με Φιντον δεν μας βολευει. Παμε για ηττα 0-3 ή 1-3 (με Ηλιοπουλου πασαδορο βεβαια εκανα τη προβλεψη).
Επομενως θα δοκιμαζα και τα δυο διδυμακια μεσα και μαλιστα το ρισκαδορικο σχημα με Μερτεκη μπροστα στην αρχικη περιστροφη. Τουλαχιστον για δυο σετ θα το αφηνα να δω πως δουλευει.

Σορρυ για το κουραστικο κατεβατο αλλα αν δεν μιλησω με PaokCuba4 για περιστροφες, με ποιον θα μιλησω? 8-)


Descartes έγραψε:Εξαιρετικά τα νέα της μετακίνησης της Ομαδάρας στο Παλατάκι. Αξίζει να παίζει εκεί.

Ελπίζω το γήπεδο να έχει πολύ κόσμο o οποίος να βοηθήσει την Ομάδα για μια καλή εμφάνιση και νίκη. Ο κόσμος με το πάθος του να στηρίξει την ομάδα μας και να μη στοχοποιηθούνε προσωπικά αθλήτριες του ΟΣΦΠ. Περίμενα να δεχθεί τη μετακίνηση ο αντίπαλος να παιχτεί το παιχνίδι σε γήπεδο με ταραφλέξ. Είναι καλό για όλους. Ελπίζω το θέαμα να μας ανταμείψει. :


Συμφωνω 100% φιλε Descartes. Να σημειωσω μονο πως παιρνω mixed signals για το ποσο θα ειναι μονιμη η μετακομιση εκει. Σε κορεατη δημοσιογραφο ο ΠΑΟΚ ειπε πως για τα ντερμπι και τα Ευρωπαικα θα ειναι το Παλατακι για τα υπολοιπα η Μικρα. Φυσικα δεν μπορω να επιβεβαιωσω...


Μακαρι να μαζεψει κοσμο αυριο το Παλατακι αυριο, προβλεπεται ματσαρα παντως! Περιμενω γεματα σετ!

:nairepaok:
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1744
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό PaokCuba4 » Τρί 19 Οκτ 2021, 23:02

Καμία απολύτως κούραση φίλε μου. Με αυτό το κείμενο μου έδωσες τη δυνατότητα να μάθω ακόμα περισσότερα γύρω από τακτικές και στήσιμο μιας εξάδας. Είναι πάρα πολύ ευχάριστο να κάθομαι και να συζητάω με ανθρώπους που έχουν περισσότερες γνώσεις από εμένα και να μαθαίνω από αυτούς. Και όχι απλά μαθαίνω, μου έχεις ανοίξει και την πόρτα προς το γυναικείο βόλλεϋ ακόμα περισσότερο. Πραγματικά σε ευχαριστώ που διαθέτεις χρόνο να εξηγείς και αναλύεις στο φόρουμ με τέτοια ακρίβεια και σαφήνεια γύρω από το γυναικείο τμήμα. Εύχομαι να δώσω και εγώ τα φώτα μου αν έχεις κάποια απορία.
Άβαταρ μέλους
PaokCuba4
 
Δημοσιεύσεις: 3943
Εγγραφή: Τετ 13 Ιούλ 2016, 19:05

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Τετ 20 Οκτ 2021, 00:05

PaokCuba4 έγραψε:Καμία απολύτως κούραση φίλε μου. Με αυτό το κείμενο μου έδωσες τη δυνατότητα να μάθω ακόμα περισσότερα γύρω από τακτικές και στήσιμο μιας εξάδας. Είναι πάρα πολύ ευχάριστο να κάθομαι και να συζητάω με ανθρώπους που έχουν περισσότερες γνώσεις από εμένα και να μαθαίνω από αυτούς. Και όχι απλά μαθαίνω, μου έχεις ανοίξει και την πόρτα προς το γυναικείο βόλλεϋ ακόμα περισσότερο. Πραγματικά σε ευχαριστώ που διαθέτεις χρόνο να εξηγείς και αναλύεις στο φόρουμ με τέτοια ακρίβεια και σαφήνεια γύρω από το γυναικείο τμήμα. Εύχομαι να δώσω και εγώ τα φώτα μου αν έχεις κάποια απορία.



Αν καταφερω και σε φερω στο γυναικειο θα ειναι μια μεγαλη νικη 8-)
Προσωπικα κι εγω μονο ανδρικο εβλεπα (αλματα, αμυνες, μπλοκ στο θεο, κτλ) και το σνομπαρα το γυναικειο. Το θεωρουσα πολυ κατωτερο (λογω των σωματικων προσοντων). Μεχρι που ετυχε και βρηκα στο YT το 13 (νομιζω) ελευθερη μεταδοση τον τελικο γυναικων στο Βραζιλιανικο πρωταθλημα. Μου ανοιξαν / βγηκαν τα ματια εξω ;) :lol:

Μιλαμε για παιχτριες που τωρα μεσουρανουν στο παγκοσμιο στερεωμα και τοτε ηταν παιδακια, και τις εβλεπες να κανουν παπαδες. Και σιγα σιγα οσο προσπαθουσα να καταλαβω περισσοτερο τις τακτικες τοσο πιο ωραιο μου φαινοταν. Προτιμω γυναικειο, αντρικο λιγα ματς βλεπω τωρα πια...

Νομιζω στα αλλα τα παραλες...
Εγω γουσταρω να μιλαω για βολει, περιμενω ποστ κι εδω και στο ανδρικο να τα αναλυσουμε τα συστηματα!
4-4-2, 3-4-3 και λοιπα :lol:

ΥΓ. Ειναι δυο μερες εδω οι διδυμες και σαν να εχει αρχισει να κινειται κατι στο πρωταθλημα και στην ομαδα? Ή ειναι η εντυπωση μου? :D

ΥΓ2. Μεγαλος προεδρος ο Αμοιριδαρος

ΥΓ3. Σε σαιτ διαβασα οτι σκεφτεται να κατεβει (παλι) ο Ανδρεου για προεδρος στους ανδρες, εχεις ακουσει τιποτα? Παντως ο Κουτουλεας που ειναι στο Λονδινο μου εχει πει πολυ καλα λογια για τον Ανδρεου, οτι ξερει βολει. Μετα τη φυγη Τσαλοπουλου ισως θα μπορουσε να γυρισει?
Υποτιθεται οτι ειχε παραιτηθει για λογους υγειας τοτε αρα εχει καλες σχεσεις με τον ερασιτεχνη? Δεν το ξερω καλα το θεμα....
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1744
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Τετ 20 Οκτ 2021, 08:54

Ανοιξαν για το κοινο τα περισσοτερα βιντεο που ηταν μονο για μελη :D


Βιντεο απο τη χθεσινη προπονηση, καντε και κανα λαικ να το προωθησει ο αλγοριθμος ;)

Ενδιαφερον το στιγμιοτυπο με την Γιαε Γιονγκ στο 4 να κανει ασκηση στο μπλοκ με ολες τις κεντρικους, ισως οντως να σκεφτεται να τη ξεκινησει κι αυτη? Θα δειξει...


Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1744
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό PaokCuba4 » Τετ 20 Οκτ 2021, 09:55

miburosaito έγραψε:ΥΓ. Ειναι δυο μερες εδω οι διδυμες και σαν να εχει αρχισει να κινειται κατι στο πρωταθλημα και στην ομαδα? Ή ειναι η εντυπωση μου? :D

ΥΓ2. Μεγαλος προεδρος ο Αμοιριδαρος

ΥΓ3. Σε σαιτ διαβασα οτι σκεφτεται να κατεβει (παλι) ο Ανδρεου για προεδρος στους ανδρες, εχεις ακουσει τιποτα? Παντως ο Κουτουλεας που ειναι στο Λονδινο μου εχει πει πολυ καλα λογια για τον Ανδρεου, οτι ξερει βολει. Μετα τη φυγη Τσαλοπουλου ισως θα μπορουσε να γυρισει?
Υποτιθεται οτι ειχε παραιτηθει για λογους υγειας τοτε αρα εχει καλες σχεσεις με τον ερασιτεχνη? Δεν το ξερω καλα το θεμα....


Για το πρώτο το παρατηρώ και εγώ και γουστάρω πάρα πολύ! Γενικά είναι ευχάριστο να βλέπουμε κινητοποίηση για την αθληματάρα αυτή και εύχομαι να υπάρξει μεγάλη κίνηση και για τα 2 τμήματα.

Για το δεύτερο αυτό που έχω να πω είναι ότι ο συγκεκριμένος είναι ευλογία για το τμήμα και είναι άνθρωπος που θέλει να μάθει από το βόλλεϋ. Είναι από τους τελευταίους καλούς μέσα στον Α.Σ. και μπράβο του που έχει το τμήμα ολοκληρωτικά δικό του και δεν αφήνει τον Α.Σ. να εμπλέκεται.

Για το σάιτ που λες (το ξέρω, γιατί το διαβάζω και το διάβασα το άρθρο), άμα εξαιρέσω το αντί-ΠΑΟΚτσήδικο μένος του όλα τα χρόνια, σε αυτό το θέμα το ψάχνω και εγώ γιατί από αυτό το σάιτ είχα μάθει ότι έφυγε ο Τσαλόπουλος. Αν θυμάμαι καλά, ο Ανδρέου είχε φύγει και αυτός λόγω διαφωνιών με τον ερασιτέχνη και πραγματικά μου κάνει εντύπωση το αν θέλει να γυρίσει με την παρούσα διοικητική κατάσταση (Τζίκας, Παϊσιάδης, Γιαννακοπούλου είναι η τριμελής επιτροπή που θα διαχειρίζεται το βόλλεϋ). Αν γυρίσει θα είναι κάτι το θετικό, γιατί έχει γνώσεις πάνω στο βόλλεϋ. Το θέμα είναι ότι όποιος έρθει, πρέπει να βγάλει εντελώς έξω τον Α.Σ. όπως έκανε ο Αμοιρίδης.
Άβαταρ μέλους
PaokCuba4
 
Δημοσιεύσεις: 3943
Εγγραφή: Τετ 13 Ιούλ 2016, 19:05

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Nickpower-4 » Τετ 20 Οκτ 2021, 10:06

Καλημέρα σε όλους.
Ίσως κάποιοι από τους "παλιούς" να με θυμάστε.
Ήμουν μέλος χρόνια με εκατοντάδες ποστ και πολύ όμορφες στιγμές τρολ κυρίως με takouna,lastiha,κι άλλα παληκάρια του τότε φόρουμ,όπως Xanthi1967,paoki sweden και πόσοι άλλοι που δε θυμάμαι τώρα.
Ο λόγος που επέστρεψα είναι κυρίως το βόλλευ κ ειδικά το γυναικείο.
Όχι απλά επειδή το λατρεύω ως άθλημα μιας κ παίζω τριάντα χρόνια (πλέον σε βιντατζ πρωτάθλημα) αφού έφτασα τα 47 πλέον,αλλά κ γτ επιτέλους βλέπω φως σε αυτό το τμήμα μετά από πολλά χρόνια.
Μάλιστα φέτος μετά το αντρικό όπου έπαιρνα χρόνια διάρκειας,πήρα κ στο γυναικείο (συν συνδρομή στο youtube) αφού μένοντας στη χαβούζα πολλά χρόνια τώρα,δε μπορώ παρά να δω μόνο ελάχιστα ΠΑΟΚ.
Ελπίζω σήμερα να πάτε όσοι μπορέσετε στο Παλατακι γτ αξίζει τον κόπο.
Θα τα λέμε από δω, αγωνιστικους χερετισμους από κέντρο Αθήνας
Nickpower-4
 
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Τετ 20 Οκτ 2021, 08:45

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Τετ 20 Οκτ 2021, 11:09

Nickpower-4 έγραψε:Καλημέρα σε όλους.
Ίσως κάποιοι από τους "παλιούς" να με θυμάστε.
Ήμουν μέλος χρόνια με εκατοντάδες ποστ και πολύ όμορφες στιγμές τρολ κυρίως με takouna,lastiha,κι άλλα παληκάρια του τότε φόρουμ,όπως Xanthi1967,paoki sweden και πόσοι άλλοι που δε θυμάμαι τώρα.
Ο λόγος που επέστρεψα είναι κυρίως το βόλλευ κ ειδικά το γυναικείο.
Όχι απλά επειδή το λατρεύω ως άθλημα μιας κ παίζω τριάντα χρόνια (πλέον σε βιντατζ πρωτάθλημα) αφού έφτασα τα 47 πλέον,αλλά κ γτ επιτέλους βλέπω φως σε αυτό το τμήμα μετά από πολλά χρόνια.
Μάλιστα φέτος μετά το αντρικό όπου έπαιρνα χρόνια διάρκειας,πήρα κ στο γυναικείο (συν συνδρομή στο youtube) αφού μένοντας στη χαβούζα πολλά χρόνια τώρα,δε μπορώ παρά να δω μόνο ελάχιστα ΠΑΟΚ.
Ελπίζω σήμερα να πάτε όσοι μπορέσετε στο Παλατακι γτ αξίζει τον κόπο.
Θα τα λέμε από δω, αγωνιστικους χερετισμους από κέντρο Αθήνας



Αν και πιο νεος χρηστης, να σε καλοσωρισω Nickpower-4!

Πολυ χαιρομαι που μεγαλωνει η βολεικη παρεα και ειδικα στο γυναικειο :pano:

Θα εχουμε και εναν αθλητη να μας δινει τα φωτα του απο δω και περα!


Χαιρετισματα απο το βροχερο Σεφιλντ
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1744
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 20 Οκτ 2021, 12:51

3η αγωνιστική, Volleyleague γυναικών
PAOK Sports Arena
18:00, ΠΑΟΚ-ΟΣΦΠ (AC PAOK TV)


bump
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29797
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Τετ 20 Οκτ 2021, 14:27

Πάμε ομαδάρα για τη νίκη!

그의 엉덩이를 엿 Ολυμπιακό!

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6127
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 20 Οκτ 2021, 14:40

모든 올림피아코스는 개자식이다
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46415
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 20 Οκτ 2021, 15:14

Επειδή φαντάζομαι ότι το εισιτήριο θα έχει 10€ σήμερα λόγω γαύρου, χιλιοσυμφέρει το απλό διαρκείας στα 20€, που καλύπτει και τις τρεις διοργανώσεις (πρωτάθλημα μαζί με playoffs, κύπελλο Ελλάδας και CEV Cup).

Κι αν γουστάρετε VIPιλίκι, υπάρχει διαρκείας στα 30€.

And this is a financial advice.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46415
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γυναικεία τμήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες