Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 07 Ιουν 2019, 08:51

Μετά την καλύτερη χρονιά στην ιστορία του τμήματος, προσδοκούμε ανάλογη συνέχεια!




Η καλύτερη θέσης της ιστορίας του!

Την πιο πετυχημένη χρονιά της ιστορίας του πραγματοποίησε ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, που κατέλαβε την δεύτερη θέση στο Πρωτάθλημα, παίζοντας καθόλη την διάρκεια της αγωνιστικής σεζόν πολύ ελκυστικό μπάσκετ.

Η ομάδα του Βασίλη Μασλαρινού, μπορεί να ξεκίνησε με κάποια σκαμπανεβάσματα στα πρώτα παιχνίδια, αλλά αυτό, ήταν απόρροια της χημείας που δεν υπήρχε ακόμα στην ομάδα, καθώς άλλαξαν αρκετές παίκτριες από πέρσι. Όταν η ομάδα «έδεσε», και οι Αμερικανίδες ξεκίνησαν να προσαρμόζονται στο σύνολο, ο Δικέφαλος πήρε πολύ μεγάλες νίκες, οι οποίες συνδυάστηκαν και με όμορφο θέαμα.

Στα ημιτελικά των play-off, στον ΠΑΟΚ αρκούσε μία νίκη για να πάει για πρώτη φορά σε τελικούς, καθώς κρατούσε παρακαταθήκη τις δύο νίκες απέναντι στην Δάφνη, στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος. Η επικράτηση, ήρθε δύσκολα στο Παλατάκι με 74-67, αλλά αυτό που μετρούσε, ήταν η πρώτη συμμετοχή σε τελικούς.

Εκεί, ο ΠΑΟΚ αγωνίστηκε χωρίς τις ξένες του, καθώς είχαν αποχωρήσει ήδη για την Αμερική, λόγω παράτασης του πρωταθλήματος και οι δύο ήττες που ήρθαν από τον Ολυμπιακό, ήταν αναμενόμενες. Μεγάλο κέρδος της χρονιάς, ήταν και η συμμετοχή νεαρών παικτριών στην πρώτη ομάδα, που πήραν εμπειρίες από μεγάλα παιχνίδια, αλλά και συμμετοχές με την «ασπρόμαυρη» φανέλα, καθώς οι παίκτριες αυτές μπορεί να την στελεχώσουν τα επόμενα χρόνια.

Ο ΠΑΟΚ, στηρίζει πάντα τον ερασιτεχνικό χαρακτήρα του γυναικείου μπάσκετ, στο πλευρό της ΕΟΚ, και είναι αντίθετος στην πλήρη επαγγελματοποίηση και τον απεριόριστο αριθμό ξένων, οι οποίες δεν βοηθούν ούτε το επίπεδο του πρωταθλήματος, αλλά ούτε και την στελέχωση των εθνικών ομάδων.

Γραφείο Τύπου Α.Σ. ΠΑΟΚ
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 28 Ιούλ 2019, 13:49

«Ένιωσα απερίγραπτα συναισθήματα με την Εθνική, ευχαριστώ αυτούς που με αμφισβήτησαν...»

Η διεθνής γκαρντ, Ιωάννα Κριμίλη, μίλησε στο SDNA, λίγες μέρες μετά από την επιστροφή της από τα Σκόπια, έχοντας το ασημένιο μετάλλιο στις αποσκευές της και ενώ ετοιμάζεται για το σπουδαιότερο ταξίδι της ζωής της. Αυτό στις ΗΠΑ και το Πανεπιστήμιο του Σαν Φρανσίσκο!

Η Ιωάννα Κριμίλη ήταν από τις μεγάλες πρωταγωνίστριες της Εθνικής Νεανίδων που κατέκτησαν προ ημερών το ασημένιο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Β΄ κατηγορίας και μαζί την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία.

Η Ιωάννα, που ξεκίνησε την καριέρα της από τον Εργοτέλη και μετέπειτα αγωνίστηκε στον ΠΑΟΚ, ετοιμάζει τις βαλίτσες της, καθώς θα κυνηγήσει το... American Dream, αγωνιζόμενη στο Πανεπιστήμιο του Σαν Φρανσίσκο.

Η 18χρονη γκαρντ, μίλησε στο SDNA, για τη σπουδαία επιτυχία του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος, τον ΠΑΟΚ, τις παίκτριες που θαυμάζει, τα όνειρα και τους στόχους της, αλλά και για το επόμενο μεγάλο βήμα στην καριέρα της.

Ιωάννα τώρα που πέρασαν αρκετές μέρες από την ώρα που κατακτήσατε το ασημένιο μετάλλιο στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα νεανίδων, έχεις συνειδητοποιήσει τη μεγάλη αυτή επιτυχία και πως αισθάνεσαι;

Ήταν μεγάλη επιτυχία όχι μόνο για εμάς σαν ομάδα αλλά και για το γυναικείο μπάσκετ γενικότερα. Ήταν ένας στόχος τον οποίο είχαμε θέσει από πέρυσι, και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι που το καταφέραμε φέτος.

Ο στόχος της ανόδου επετεύχθη. Στον τελικό απέναντι στη Φινλανδία αν και παλέψατε δεν καταφέρατε να πάρετε τη νίκη. Ήθελες και το χρυσό μετάλλιο;

Σίγουρα το θέλαμε όλες. Η διαφορά έφτασε στους 19 πόντους κατά τη διάρκεια του αγώνα, καταφέραμε και φτάσαμε στο -5. Προσπαθήσαμε πολύ γι αυτό απλά λόγω κούρασης και σωματικής και ψυχικής δυστυχώς δεν καταφέραμε να κατακτήσουμε την πρώτη θέση.

Στην αναμέτρηση απέναντι στην Τουρκία πέτυχες ένα καλάθι στα τελευταία 4΄΄ που χάρισε τη νίκη στην Εθνική μας. Πως ένιωσες εκείνη τη στιγμή; Γιατί από την τηλεόραση φάνηκε να μην το συνειδητοποιείς προς στιγμήν!

Έτσι είναι, προς στιγμήν δεν το συνειδητοποίησα αλλά βλέποντας τον πάγκο και τις συμπαίκτριες μου να πανηγυρίζουν και να έρχονται καταπάνω μου, κατάλαβα ότι είμαστε πιο κοντά στην άνοδο και μια ανάσα από τον τελικό.




Υπάρχει μια πολύ δυνατή εικόνα την ώρα των απονομών στην οποία ο προπονητής σας είναι δακρυσμένος και εσύ κλαις. Ήταν από περηφάνια, ήταν επειδή είχατε πετύχει τον μεγάλο σας στόχο σε μια δύσκολη και απαιτητική διοργάνωση; Ήταν όλα μαζί;

Ήταν μια στιγμή που θα μου μείνει αξέχαστη, τα συναισθήματα ήταν απερίγραπτα , συναισθήματα περηφάνιας,ανακούφισης και δάκρυα χαράς. Βλέποντας τον προπονητή μου φανερά συγκινημένο ένιωσα τυχερή που συνεργαστήκαμε δυο χρόνια.

Ιωάννα εσύ ξεκίνησες από τον Εργοτέλη και μετά πήρες μεταγραφή στον ΠΑΟΚ. Πόσο σε βοήθησε το γεγονός ότι αγωνίστηκες στην υψηλότερη κατηγορία με την ομάδα της Θεσσαλονίκης για την εξέλιξη σου σαν παίκτρια;

Ήταν μια πολύ σπουδαία εμπειρία να παίξω στην υψηλότερη κατηγορία με τόσο έμπειρες συμπαίκτριες και καλές αντιπάλους, και θέλω να ευχαριστήσω τον κύριο Βασίλη Αγγελίδη που με έφερε στην οικογένεια του ΠΑΟΚ και τον κόουτς μου Βασίλη Μασλαρινο για την εμπιστοσύνη που μου έδειξε.

Σε ποια ηλικία κατάλαβες ότι το μπάσκετ είναι κάτι με το οποίο θέλεις να ασχοληθείς επαγγελματικά;

Όταν ήμουν 15 αποφάσισα ότι έπρεπε να κάνω το επόμενο βήμα και έτσι ήρθε η μεταγραφή μου στον ΠΑΟΚ, και ξεκίνησα να κυνηγάω το όνειρο μου.

Τον Αύγουστο αναχωρείς για την Αμερική και το Σαν Φρανσίσκο όπου έχεις εξασφαλίσει μια υποτροφία. Ήταν δύσκολη απόφαση το να κάνεις αυτό το μεγάλο βήμα και ποιοι είναι οι στόχοι σου από δω και πέρα;

Η απόφαση μου να συνεχίσω την καριέρα μου στην Αμερική, ήταν συνειδητή. Ήμουν σίγουρη γι αυτό το μεγάλο βήμα και έτσι δεν το σκέφτηκα πολύ. Στόχος μου είναι να βελτιωθώ και να δουλέψω πάνω στις αδυναμίες μου.

Πέρα από το μπάσκετ παράλληλα θα σπουδάζεις κιόλας. Έχεις σκεφτεί με τι άλλο θα ήθελες να ασχοληθείς πλην του μπάσκετ;

Φυσικά, είναι πολύ σημαντικό για μένα εκτός από το μπάσκετ να σπουδάσω. Θα ήθελα να ασχοληθώ με τη διαιτολόγια, επειδή θα μάθω χρήσιμα πράγματα για την υγεία και το σώμα του ανθρώπου.

Είναι ένα όνειρο σου και η Εθνική Γυναικών;

Σίγουρα ναι! Κάθε κοπέλα που ασχολείται με τον αθλητισμό έχει όνειρο της την Εθνική Γυναικών. Είναι τιμή να αγωνίζεται κανείς για τη χώρα του.

Υπάρχουν κάποιες παίκτριες τις οποίες έχεις σαν πρότυπα;

Από μικρότερη ηλικία θαύμαζα κάποιες παίχτριες όπως η Εβίνα Μάλτση, και η Λολίτα Λύμουρα. Είναι και οι δύο πετυχημένες, με πολύ αξιόλογη πορεία και έχουν αγωνιστεί και για πολλά χρόνια με την Εθνική. Νιώθω ευγνώμων που είχα την τύχη να είμαι συμπαίκτρια με τη Λολίτα τα δύο τελευταία χρόνια στον ΠΑΟΚ. Με καθοδήγησε και με βοήθησε πολύ για να βελτιωθώ και να εξελιχθώ.

Εκτός από ταλέντο και δουλειά τι άλλο πιστεύεις ότι χρειάζεται κάποιος για να πετύχει στο μπάσκετ;

Πίστη, επιμονή , στήριξη από τους δικούς σου ανθρώπους χωρίς βέβαια να σε κατευθύνουν γιατί υπάρχουν οι προπονητές γι αυτό.

Τέλος, ποιους θα ήθελες να ευχαριστήσεις που σου στάθηκαν και σε βοήθησαν στην πορεία σου ως τώρα;

Θα ήθελα πρώτα απ όλα να ευχαριστήσω την οικογένεια μου που όλα αυτά τα χρόνια είναι πάντα δίπλα μου, όλους τους προπονητές μου που με βοήθησαν στην μπασκετική μου πορεία μέχρι σήμερα και όλους όσους με πίστεψαν αλλά και αυτούς που με αμφισβήτησαν και μου έδωσαν έναυσμα για να προσπαθήσω περισσότερο.




Πολύ τυχεροί που αγωνίστηκε αυτή η παιχτούρα στον ΠΑΟΚ! Μακάρι να τα καταφέρει στην Αμερική.. Σταμολάμπρου Νο2 μυρίζει! Μακάρι να μην την πάρει ο γαύρος αργότερα...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 03 Αύγ 2019, 15:54

Για έκτη χρονιά με Μασλαρινό ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ

Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα καλαθοσφαίρισης του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, ανακοινώνουν την ανανέωση συνεργασίας με τον προπονητή της ομάδας, Βασίλη Μασλαρινό.

Ο Βασίλης Μασλαρινός για έκτη συνεχή χρονιά συνεχίζει στο τιμόνι του Δικεφάλου ως προπονητής, οι επιτυχίες μέσω του οποίου και φυσικά η προπονητική αξία του ιδίου, τον οδήγησαν στην θέση του πρώτου προπονητή της Εθνικής Γυναικών.

Ο Έλληνας τεχνικός θα συνεχίσει να «κοουτσάρει» το τμήμα γυναικών, το οποίο θα καθοδηγήσει στην Α'1 Εθνική κατηγορία καθώς και το τμήμα νεανίδων.

Μετά την ανανέωση της συνεργασίας, ο coach δήλωσε στο acpaok.gr:

«Θέλω να ευχαριστήσω τον πρόεδρο του Α.Σ ΠΑΟΚ, κο Αθανάσιο Κατσαρή, τον αντιπρόεδρο, κο Δημοκράτη Παπαδόπουλο, και τον έφορο του τμήματος, κο Βασίλη Αγγελίδη, για την στήριξη και την εμπιστοσύνη τους αυτά τα πέντε χρόνια. Είναι τιμή μου να παραμείνω στην ομάδα του ΠΑΟΚ για άλλη μία χρονιά. Εύχομαι υγεία και επιτυχίες σε όλα τα τμήματα μας, αντίστοιχες των τελευταίων ετών!».

Καλή επιτυχία στην καινούργια χρονιά Coach! Πάμε ΠΑΟΚ!



Πολύ σημαντικό που τον κρατάμε, έχει κάνει πολύ καλές χρονιές τελευταία, με αποκορύφωμα την περσινή που δυστυχώς έχασα!
:opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 10 Αύγ 2019, 17:02

Συνεχίζει για πέμπτη χρονιά η «αρχηγός» Ανθούλα Ταρπάγκου

Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα Μπάσκετ Γυναικών, ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, ανακοινώνουν την ανανέωση της συνεργασίας με την αθλήτρια και «αρχηγό» της ομάδας, Ανθούλα Ταρπάγκου, για την αγωνιστική περίοδο 2019-20.

Η 29χρονη Forward με ύψος 178cm, θα αγωνιστεί με τα... ασπρόμαυρα για πέμπτη συνεχόμενη χρονιά, με στόχο να καθοδηγήσει τις αθλήτριες με την εμπειρία της και τις παραστάσεις της, σε μία αγωνιστική σεζόν με... υψηλές πτήσεις.

Μετά την συμφωνία ανανέωσης της, η Ανθούλα δήλωσε στο acpaok.gr:

«Είμαι πολύ χαρούμενη που θα συνεχίσω για πέμπτη χρονιά στην ομάδα της καρδιάς μου, τον ΠΑΟΚ. Ευχαριστώ πολύ, τον Πρόεδρο κ. Κατσαρή, την Διοίκηση, αλλά και τον έφορο του γυναικείου τμήματος τον κ. Αγγελίδη. Τέλος, θέλω να ευχαριστήσω το προπονητικό επιτελείο για την εμπιστοσύνη του προς το πρόσωπο μου.. εύχομαι υγεία σε όλους και πολλές επιτυχίες σε όλα τα τμήματα του ΠΑΟΚ».

Καλή επιτυχία στην καινούργια χρονιά Ανθούλα! Πάμε ΠΑΟΚ!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 11 Αύγ 2019, 12:59

«Μόνιμος κάτοικος» στο Παλατάκι... η «Στρατηγός» Λύμουρα!

Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα Μπάσκετ Γυναικών, ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, ανακοινώνουν την ανανέωση της συνεργασίας με την αθλήτρια και «στρατηγό» της ομάδας, Λολίτα Λύμουρα, για την αγωνιστική περίοδο 2019-20.

Η Λολίτα εθελούσια έκλεισε το κεφάλαιο Εθνική Ομάδα μετά από 163 συμμετοχές, και θα συνεχίσει να δείχνει δείγματα του μεγάλου ταλέντου και της προσωπικότητάς της με την ασπρόμαυρη και μόνο φανέλα.

Μετά την συμφωνία ανανέωσης της, η Λολίτα Λύμουρα δήλωσε στο acpaok.gr:

«Μετά από τρεις σεζόν στον ΠΑΟΚ, χρειάστηκε απλά μια συζήτηση δέκα λεπτών με τους ανθρώπους της ομάδας προκειμένου να συνεχίσουμε για έναν ακόμα χρόνο τη συνεργασία μας. Η εκτίμηση και η συμπεριφορά όλων των υπευθύνων του ΑΣ, από τον Πρόεδρο κ. Κατσαρή, τον Αντιπρόεδρο κ. Παπαδόπουλο, τον κ. Μπεκιάρη, τον έφορο κ. Αγγελίδη αλλά και η αγνή προσφορά προς τον Σύλλογο ανθρώπων όπως ο κ. Βιολίδης, καθιστούν εύκολη την απόφαση για έναν επαγγελματία αθλητή να θέλει να παίζει σε ένα Σωματείο με το μέγεθος του ΠΑΟΚ. Τα τελευταία τρία χρόνια κάναμε κάθε φορά κι ένα βήμα μπροστά. Χωρίς να λέμε μεγάλα λόγια, θέλουμε να παραμείνουμε και φέτος ανταγωνιστικοί διεκδικώντας τη νίκη σε όποιο γήπεδο κι αν παίζουμε».

Καλή επιτυχία στην καινούργια χρονιά Λολίτα! Πάμε ΠΑΟΚ!



Σημαντική ανανέωση! :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 11 Αύγ 2019, 14:25

Αυτό τώρα το πρόσεξα..! Δέκα λεπτά μόνο για ανανέωση... Από μια πενταδάτη μας!

Σας θυμίζει τίποτα;; ;)
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 19 Αύγ 2019, 14:40

Κύπελλο Ελλάδος: Με Ελευθερία Μοσχάτου ο ΠΑΟΚ

Πραγματοποιήθηκε σε γνωστό ξενοδοχείο της Αθήνας, η κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδος γυναίκων, με την συμμετοχή και του Συλλόγου μας.

Ο ΠΑΟΚ θα αντιμετωπίσει για την 2η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος, την Ελευθερία Μοσχάτου, εντός έδρας, στις 6 Οκτωβρίου.

Ο Δικέφαλος εφόσον προκριθεί θα αντιμετωπίσει το ζευγάρι, Νικητής αγώνα 18 - ΟΑ Χανίων, με την γηπεδούχο ομάδα να προκύπτει από την 1η φάση του θεσμού.



Τι Ελευθερία Μοσχάτου ρε... Με ονομαετεπώνυμο μοιάζει! Κάντε ένα όνομα της προκοπής να πούμε.. Ο άλλος παίζει να γούσταρε καμιά Ελευθερία Μοσχάτου στο Λύκειο και ονόμαστε ομάδα για χάρη της...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 19 Αύγ 2019, 15:01

Α1 Γυναικών: Το πρόγραμμα του ΠΑΟΚ

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση για το Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης, της Α'1 Γυναικών, της νέας αγωνιστικής σεζόν, με το τμήμα του Συλλόγου μας να κάνει «πρεμιέρα» κόντρα στον Παναθηναϊκό.

Αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα της νέας αγωνιστικής περιόδου:

1η Αγωνιστική - 13/10/19
ΑΣ ΠΑΟΚ - βάζελος

2η Αγωνιστική - 20/10/19
γαύρος- ΑΣ ΠΑΟΚ

3η Αγωνιστική - 27/10/19
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ - ΑΣ ΠΑΟΚ

4η Αγωνιστική - 03/11/19
ΑΣ ΠΑΟΚ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ

5η Αγωνιστική - 10/11/19
ΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΑΣ ΠΑΟΚ

6η Αγωνιστική - 24/11/19
ΑΣ ΠΑΟΚ - ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

7η Αγωνιστική - 01/12/19
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΑΣ ΠΑΟΚ

8η Αγωνιστική - 08/12/19
ΑΣ ΠΑΟΚ - ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

9η Αγωνιστική - 15/12/19
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΣ ΠΑΟΚ

10η Αγωνιστική - 22/12/19
ΑΣ ΠΑΟΚ - ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ

11η Αγωνιστική - 05/01/20
ΑΟ ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΑΣ ΠΑΟΚ

12η Αγωνιστική - 12/01/20
βάζελος - ΑΣ ΠΑΟΚ

13η Αγωνιστική - 19/01/20
ΑΣ ΠΑΟΚ - γαύρος

14η Αγωνιστική - 26/01/20
ΑΣ ΠΑΟΚ - ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ

15η Αγωνιστική - 02/02/20
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΑΣ ΠΑΟΚ

16η Αγωνιστική - 09/02/20
ΑΣ ΠΑΟΚ - ΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

17η Αγωνιστική - 16/02/20
ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΣ ΠΑΟΚ

18η Αγωνιστική - 23/02/20
ΑΣ ΠΑΟΚ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

19η Αγωνιστική - 01/03/20
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΑΣ ΠΑΟΚ

20η Αγωνιστική - 08/03/20
ΑΣ ΠΑΟΚ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ

21η Αγωνιστική - 15/03/20
ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΑΣ ΠΑΟΚ

22η Αγωνιστική - 29/03/20
ΑΣ ΠΑΟΚ - ΑΟ ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 19 Αύγ 2019, 17:03

Στον ΠΑΟΚ η Ελένη Σύρρα!

Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα Μπάσκετ Γυναικών ανακοινώνουν την έναρξη της συνεργασίας με την αθλήτρια,Ελένη Σύρρα, η οποία θα αγωνίζεται με τα «ασπρόμαυρα» την αγωνιστική περίοδο 2019-2020.

Η 24χρονη αθλήτρια αγωνίζεται ως γκαρντ και έχει ύψος 170cm. Ξεκίνησε την καριέρα της από τον Ερμή Λαγκαδά το 2008 για να πάρει μεταγραφή το 2011 στον Άρη Θεσσαλονίκης. Το 2014, η Ελένη μετακόμισε στην Αθήνα, όπου και αγωνίστηκε στην Τερψιθέα Γλυφάδας, ενώ το 2016 επέστρεψε στη Θεσσαλονίκη και τον Παναθλητικό Συκεών. Την αγωνιστική περίοδο 2018-2019, η νεαρή αθλήτρια φόρεσε τα χρώματα της Νίκης Λευκάδας, με την οποία έλαβε μέρος και στην ευρωπαϊκή διοργάνωση Εurocup.

Η Ελένη Σύρρα, επιπλέον, κλήθηκε το 2015 να λάβει μέρος σε φιλικά παιχνίδια με την Εθνική Ομάδα Νέων Γυναικών.

Μετά την υπογραφή του συμβολαίου της, η Ελένη Σύρρα δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα acpaok.gr:

"Ήταν επιθυμία χρόνων να συνεργαστώ ξανά με τον coach Μασλαρινό. Όταν αυτό γίνεται και στην πόλη μου, στην ιστορική ομάδα του ΠΑΟΚ, η χαρά είναι διπλή. Υπόσχομαι να δώσω τα πάντα, ώστε να πετύχει η ομάδα όλους τους στόχους της. Τέλος, να ευχαριστήσω για την εμπιστοσύνη τους προς το πρόσωπό μου τον Πρόεδρο κ. Αθανάσιο Κατσαρή, τον Έφορο κ. Βασίλη Αγγελίδη, καθώς και τον προπονητή μου Βασίλη Μασλαρινό. Εύχομαι να έχουμε καλή σεζόν, με υγεία!".

Καλώς ήρθες Ελένη! Πάμε ΠΑΟΚ!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 13 Οκτ 2019, 12:51

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 13 Οκτ 2019, 13:10

30-27, 6'41'' στο 3ο..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 13 Οκτ 2019, 13:52

56-52! :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 16 Οκτ 2019, 17:20

Καταγγελίες ΠΑΟΚ για αθλήτρια που κατέληξε στο νοσοκομείο με ράμματα

Καταγγελίες από τον Ερασιτέχνη ΠΑΟΚ για αθλήτρια που κατέληξε στο νοσοκομείο σε αγώνα νεανίδων, με «βολές» κατά της διαιτησίας για τη σωματική ακεραιότητα των αθλητριών!

Οι «ασπρόμαυροι» ζητούν την εξαίρεση των διαιτητών της αναμέτρησης από όλους τους αγώνες των τμημάτων υποδομής του καθώς όπως σημειώνουν υπήρξε: «Επικίνδυνη για την ακεραιότητα των αγωνιζομένων αθλητριών».

Αναλυτικά όσα αναφέρονται στην επίσημη ιστοσελίδα του ΑΣ ΠΑΟΚ:

Ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ αντιμετώπισε τον Παναθλητικό Συκεών στο κλειστό γήπεδο του Επταπυργίου το βράδυ της Τρίτης 15 Οκτωβρίου 2019, σε ένα παιχνίδι για γερά «νεύρα», αφού η εξέλιξη του αγώνα κρίθηκε από κάθε άλλο παράγοντα, εκτός των αγωνιζομένων αθλητριών.

Ο Δικέφαλος διατήρησε το προβάδισμα από την έναρξη του αγώνα μέχρι και το τρίτο δεκάλεπτο, στο οποίο αποχώρησε η αθλήτρια Αθηνά Λέξα, λόγω τραυματισμού. Από εκεί και έπειτα, οι διαιτητικές αποφάσεις ήταν αυτές που έκριναν το τελικό σκορ του αγώνα.

Η αθλήτρια του Δικεφάλου μεταφέρθηκε στο Διαβαλκανικό Ιατρικό Κέντρο, όπου και έκανε 6 ράμματα στο φρύδι. Η διαιτησία της αναμέτρησης κατέληξε να είναι επικίνδυνη για την ακεραιότητα των αγωνιζομένων αθλητριών, αμαυρώνοντας το ίδιο το άθλημα...

Ο ΠΑΟΚ, σε επιστολή του, ζήτησε την εξαίρεση των διαιτητών της αναμέτρησης από όλους τους αγώνες των τμημάτων υποδομής του, καταδικάζοντας τα όσα έγιναν στην αναμέτρηση του αγώνα των νεανίδων.

Δεκάλεπτα: 11-10, 20-23, 32-37, 49-44

Παναθλητικός (Λαζάρου): Αθανάτου 3 (1), Μπαξεβάνου 9(2), Σαράντη 4, Θεοδοσίου 7 , Παπαμιλτιάδου, Κωνσταντινίδου 6, Μπαχαρίδου Π. 7(1), Σαραντάκη 2, Αντωνίου 11, Μπατή

ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ (Μασλαρινός-Αγγελίδης): Κουμαντσιώτου 4, Λέξα 12, Μπουτσούκη 11, Άλλεν Α., Τζέλου 4, Χατζηδάκη 3(1), Μιχαηλίδου Ε. 1, Μιχαηλίδου Κ. 9, Παντώτη
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Κυρ 03 Νοέμ 2019, 14:55

ασχημο ξεκινημα φετος..υπαρχει καποια εξηγηση;
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7321
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 10 Νοέμ 2019, 12:09

Νίκη Λευκάδας - ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ: 66-68

Αναλυτικά τα δεκάλεπτα: 10-20, 33-35, 47-57, 66-68

ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ (Μασλαρινός): Λύμουρα 23, Κωτούλα 3, Σύρρα 5, Χατζηδάκη, Ταρπάγκου 5, Κουμαντσιώτου, Καρακούλα, Τζέλου, Mulligan 9, Vailotema 23, Κιλαζίδου
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Επόμενο

Επιστροφή στο Γυναικεία τμήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες