Χάντμπολ γυναικών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Χάντμπολ γυναικών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 07 Ιουν 2019, 08:49

Νταμπλ κι εδώ, και πάμε για επανάληψη της επιτυχίας και την χρονιά που τώρα έρχεται!

Το πρώτο νταμπλ της ιστορίας της πανηγύρισε η γυναικεία ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ, που πραγματοποίησε μία εκπληκτική χρονιά, χωρίς να αφήσει περιθώρια αμφισβήτησης σε κανέναν.

Οι «ασπρόμαυρες», ξεκίνησαν το φετινό “πάρτι” τίτλων κατακτώντας στο νεόδμητο γήπεδο της Άρτας το Κύπελλο Ελλάδος. Ο Δικέφαλος στέφθηκε πανάξιος κυπελλούχος αφού πιο μπροστά απέκλεισε στον ημιτελικό τον ΟΦΝ Ιωνίας εκτός έδρας, ενώ στον τελικό υπέταξε την Αναγγένηση Άρτας, η οποία ήταν ουσιαστικά γηπεδούχος, αφού ο αγώνας πραγματοποιούνταν στην πόλη της.

Με αυτή την κατάκτηση το τμήμα έφτασε αισίως τα τέσσερα τρόπαια, τρία Κύπελλα Ελλάδος (2014, 2016, 2019), Πρωτάθλημα Ελλάδος (2013) ενώ η... μεγάλη κούπα ήταν στα σκαριά, ώστε να γίνουν πέντε! Οι παίκτριες του Δημήτρη Δημητρούλια, επιβεβαίωσαν στο 100% την ανωτερότητά τους έναντι του αντιπάλου, και έκαναν... «σκόνη» τη Νέα Ιωνία, «σκουπίζοντάς» της στη σειρά των τελικών.

Ο «χορός» άνοιξε στο κλειστό της Νεάπολης, όπου ο ΠΑΟΚ υπερασπίστηκε την έδρα του, και άνοιξε εύκολα τη σειρά με 26-19, δείχνοντας από νωρίς ποιος είναι το αφεντικό. Το δεύτερο παιχνίδι στην Αθήνα, ήταν το πιο κομβικό απ'όλα, καθώς σε περίπτωση διπλού, τα πράγματα θα... τελείωναν. Ο Νταμπλούχος, με όπλο την εξαιρετική του άμυνα. πέρασε με 19-24 από την Νέα Ιωνία, και το πρωτάθλημα «ακουμπούσε» Θεσσαλονίκη. Το τρίτο και τελευταίο παιχνίδι στη «καυτή» Νεάπολη, ήταν παράσταση για έναν ρόλο, καθώς ο ΠΑΟΚ διέλυσε με 28-13 τον αντίπαλό του, και πανηγύρισε το πρώτο νταμπλ της ιστορίας του!

Τίτλοι:

Πρωταθλήματα Ελλάδος 2 (2013,2019)
Κύπελλα Ελλάδος 3 (2014, 2016, 2019)

Γραφείο Τύπου Α.Σ. ΠΑΟΚ





Αυτό που μας καίει όλους, είναι να ανανεώσει η Neda Jurisic, μια αθλήτρια που περνάει υπέροχα στη Θεσσαλονίκη και η Θεσσαλονίκη τη λατρεύει...ή, τουλάχιστον, ένα κομμάτι της...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ γυναικών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 10 Ιουν 2019, 13:12

3η χρονιά στον Π.Α.Ο.Κ. η pivot Marija Nikolic που ανανέωσε!

Περιμένουμε και ανανέωση της Neda, για να έχει λόγο ύπαρξης η ομάδα...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ γυναικών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Δευτ 10 Ιουν 2019, 14:01

Εχουμε κι ενα θεμα προπονητη που εκκρεμει εδω. Εχει βρεθει αντικαταστατης;
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: Χάντμπολ γυναικών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 10 Ιουν 2019, 15:32

Δεν συνεχίζει ο Δημητρούλιας;!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ γυναικών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό thanasakiss4 » Δευτ 10 Ιουν 2019, 15:50

Πήγε στους χάρτινους

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ εδώ ..ΠΑΟΚ εκεί.. ΠΑΟΚ θα είμαι μια ζωή!
Άβαταρ μέλους
thanasakiss4
Bet Guru 2019
 
Δημοσιεύσεις: 1956
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 11:30
Τοποθεσία: Κομοτηνή

Re: Χάντμπολ γυναικών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Δευτ 10 Ιουν 2019, 15:51

Με ρωτας; Ή το δηλωνεις;

Ειχα διαβασει οτι ο Δημητρουλιας παει αεκ στην αντρικη ομαδα. Αρα οχι, δε συνεχιζει.

Αλλαξε κατι που δεν γνωριζω;
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: Χάντμπολ γυναικών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 10 Ιουν 2019, 16:17

Ερώτηση έκανα, δεν ενημερώθηκα για αυτό, τώρα το έμαθα!

Πωωωω μαλακία... Αλλά το αξίζει, είναι πολύ καλός προπονητής. Μακάρι να βρούμε ισάξιο.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ γυναικών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 14 Ιουν 2019, 15:46

Ζαντός έγραψε:Περιμένουμε και ανανέωση της Neda, για να έχει λόγο ύπαρξης η ομάδα...



Ακούγεται (νομίζω το ανέφερε και ο Χασεκίδης στη ΓΣ) ότι θα διατηρηθεί ο κορμός, οπότε περιμένουμε να ανανεώσει και το...κορμί.




Εν τω μεταξύ..

Ευρωπαίος... ΠΑΟΚ!


Την συμμετοχή του στις Ευρωπαϊκές Διοργανώσεις, υπέβαλε το γυναίκειο τμήμα χάντμπολ του Συλλόγου μας, για την αγωνιστική περίοδο 2019-2020.

Ο Δικέφαλος του Βορρά, μέσα από την συμμετοχή του στις Ευρωπαϊκες Διοργανώσεις, θα έχει την ευκαιρία να αντιμετωπίσει ομάδες από προηγμένες «αντισφαιρικά» χώρες αφ' ενός και αφ' ετέρου, να εκπροσωπήσει το ελληνικό γυναικείο χάντμπολ στις Ευρωπαϊκές Διοργανώσεις.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ γυναικών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 14 Ιουν 2019, 15:57

Zantos, du er fantastisk! (μήπως και το δει :lol: )
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Χάντμπολ γυναικών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 15 Ιουν 2019, 12:33

Είσαι ωραίος! :D
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ γυναικών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 15 Ιουν 2019, 21:21

Στον πάγκο του ΠΑΟΚ ο Πελεκίδης


Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ και το τμήμα Χάντμπολ Γυναικών ανακοινώνουν την έναρξη της συνεργασίας με τον Δημήτρη Πελεκίδη, ο οποίος θα αναλάβει χρέη πρώτου προπονητή την αγωνιστική περίοδο 2019-2020.

Γεννημένος στην Δράμα, ο Δημήτρης Πελεκίδης ξεκίνησε στον χώρο του χάντμπολ ως αθλητής, έχοντας σημαντικές επιτυχίες και δίνοντας τέλος στην καριέρα του το 2006.

Από την επόμενη κιόλας σεζόν ξεκίνησε την προπονητική του καριέρα στην Θεσσαλονίκη, με την ομάδα του Φοίβου Συκεών.

Εκεί οπού «έχτισε» το όνομα του και παρέμεινε για έντεκα χρόνια, αφού την σεζόν 2017-18 ολοκλήρωσε την συνεργασία του.

Την περασμένη χρονιά, βρέθηκε στο πλευρό του Δημήτρη Δημητρούλια στον πάγκο του Συλλόγου μας ως βοηθός προπονητή, έχοντας μάλιστα σημαντική συμμετοχή στην κατάκτηση του «Νταμπλ».

Μετά τη συμφωνία, ο τεχνικός Δημήτρης Πελεκίδης, δήλωσε αποκλειστικά στο acpaok.gr:

«Καταρχάς θέλω να ευχαριστήσω τον έφορο της ομάδας τον κ. Δημήτρη Χασεκίδη για την εμπιστοσύνη που δείχνει προς το πρόσωπο μου. Είναι μεγάλη τιμή και ταυτόχρονα πρόκληση η δυνατότητα που μου δίνεται να αναλάβω ως πρώτος προπονητής την γυναικεία ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ. Οι στόχοι σε ένα σύλλογο όπως ο ΠΑΟΚ δεν θα μπορούσαν να είναι άλλοι παρά μόνο η κατάκτηση της κορυφής. Ήδη με τους συνεργάτες μου έχουμε ξεκινήσει το σχεδιασμό για το στήσιμο της ομάδας για την νέα χρονιά. Μια χρονιά που αναμένεται δύσκολη γιατί καλούμαστε να διατηρήσουμε την ομάδα στην κορυφή μετά την περσινή κατάκτηση του νταμπλ. Ο μόνος τρόπος για να επιτευχθούν οι στόχοι μας είναι καθημερινά η σκληρή δουλειά και η επιμονή. Εύχομαι υγεία σε όλη την ομάδα και ανυπομονώ να πιάσουμε δουλειά μέσα στο γήπεδο».

Καλή επιτυχία Coach στην μεγάλη ομάδα του ΠΑΟΚ μας!



Κουβέντα για την Ευρώπη...μάλλον δεν του το είπαν για να ρίξουν το μισθό! :mrgreen:


Σιδερένιος και κράτα τη Neda στην ομάδα με (σχεδόν) κάθε μέσο.
Αν δεν παίζει μόνιμα βασική, θα έχεις πόλεμο.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ γυναικών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 05 Ιούλ 2019, 16:47

Μετά τη Camboim, τη Ζυγούρα, την Γκάτζιου και τη Nikolic, ανανεώνει και η Χατζηπαρασίδου...



NEDA Η ΤΕΦΡΑ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ γυναικών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 09 Ιούλ 2019, 03:03

Συνεχίζει στον ΠΑΟΚ η Αθηνά Κωστοπούλου!

Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα Χάντμπολ Γυναικών ανακοινώνουν την ανανέωση της συνεργασίας με την αθλήτρια, Αθηνά Κωστοπούλου, η οποία θα παραμείνει στο Δικέφαλο για την αγωνιστική περίοδο 2019-20.

Η 24χρονη δεξιά ίντερ, μετά την άκρως επιτυχημένη χρονιά και την κατάκτηση του «νταμπλ», θα συνεχίσει να αγωνίζεται στον ΠΑΟΚ με σκοπό νέες επιτυχίες αλλά και το... άρωμα της Ευρωπαϊκής διοργάνωσης.

Μετά την συμφωνία της ανανέωσης συνεργασίας, η Αθηνά δήλωσε στο acpaok.gr:

«Είμαι πολύ χαρούμενη που θα παραμείνω για άλλη μια χρόνια στην οικογένεια του ΠΑΟΚ . Στόχος μας είναι ξανά η κατάκτηση του «νταμπλ» αλλά και μια ικανοποιητική παρουσία στην Ευρώπη. Εύχομαι σε όλους να έχουμε μια καλή χρονιά με υγεία, χωρίς τραυματισμούς».

Καλή επιτυχία στην νέα σεζόν Αθηνά! Πάμε ΠΑΟΚ!



Καλά, είχαμε αθλήτρια στο Nomads;; Χαμπάρι δεν πήρα, αφού έλειπα...

Άλλη μια ανανέωση, λοιπόν...και ακόμα ούτε λέξη για Neda.

Ελπίζω να φταίνε οι διακοπές που κάνει τώρα στο Montenegro, γι'αυτό να καθυστερεί η ανακοίνωση..... Το καλό που σε θέλω, κε Χασεκίδη, να φταίει αυτό, αλλιώς θα γίνει κατάληψη στα γραφεία του ΑΣ, με φέιγ βολάν "ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΟΣ" από Σίνδο μέχρι Μηχανιώνα.......!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ γυναικών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 09 Ιούλ 2019, 11:26

Έρανο αγάπης για συμβόλαιο στην Neda
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Χάντμπολ γυναικών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 09 Ιούλ 2019, 19:08

Στο EHF Cup ο ΠΑΟΚ! (pic)

Αποφασίστηκε η eυρωπαϊκή διοργάνωση που θα αγωνιστεί η γυναικεία ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ.

Στο EHF Cup θα αγωνιστούν οι Νταμπλούχες Ελλάδας, οι οποίες θα ξεκινήσουν το «ταξίδι» τους από τον πρώτο προκριματικό γύρο, όπου θα αγωνιστούν σε διπλούς αγώνες με σκοπό την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Η διοργάνωση θα ξεκινήσει με τη συμμετοχή 32 ομάδων. Το πρώτο παιχνίδι θα γίνει στις 7 ή 8/9 και η ρεβάνς μια εβδομάδα αργότερα, δηλαδή 14 ή 15 του ίδιου μήνα.

Οι ομάδες χωρίζονται σε γκρουπ δυναμικότητας ανάλογα με την κατάταξη που έχει η κάθε χώρα στη λίστα της ευρωπαϊκής ομοσπονδίας.

Στη συνέχεια του θεσμού θα μπουν στη διοργάνωση ομάδες που προέρχονται από χώρες που βρίσκονται ψηλότερα στην ευρωπαϊκή κατάταξη, καθώς και αυτές που θα αποκλειστούν από τα προκριματικά του Champions League.

Στο δρόμο του ΠΑΟΚ στον πρώτο προκριματικό γύρο είναι πιθανό να βρεθούν οι:

SCM Κραϊόβα (Ρουμανία)

Αστρακχανόκχα (Ρωσία)

Μπάγερ 04 Βερκσέλφεν (Γερμανία)

Μπενασκόν (Γαλλία)

Μπιάσεν Χάντμπολ Ελίτ (Νορβηγία)

Σλάβια Πράγας (Τσεχία)

Γκομέλ (Λευκορωσία)

Σούπερ Άμερα Μπέρα Μπέρα (Ισπανία)

Ζαγκλέμπιε Λούμπιν (Πολωνία)

Μπρούλ Χάντμπολ (Ελβετία)

Μουρατπάσα (Τουρκία)

Σκούρου (Σουηδία)

Ατζγκέρσντορφ (Αυστρία)

Ιουβέντα Μιχαλόβτσε (Σλοβακία)

Αζέριολ (Αζερμπαϊτζάν)

Κουίντους (Ολλανδία)

Δείτε το γράφημα της διοργάνωσης παρακάτω:


Εικόνα
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Επόμενο

Επιστροφή στο Γυναικεία τμήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες