Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 10 Ιουν 2018, 01:38

Φέτος με λίγη παραπάνω ενίσχυση μπορούμε τελικούς ή και κύπελλο με λίγη τύχη!

Καλή σεζόν ρε κοριτσάρες..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 10 Ιουν 2018, 17:49

Aνανέωσε ο Μασλαρινός!

Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ και το τμήμα μπάσκετ γυναικών ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ ανακοινώνουν την συνέχιση της συνεργασίας με τον προπονητή της γυναικείας ομάδας, κ. Βασίλη Μασλαρινό.

Ο κ. Μασλαρινός θα συνεχίσει να βρίσκεται στο τιμόνι της ομάδας για πέμπτη συνεχή χρονιά προσπαθώντας να συνεχίσει το έργο το οποίο επιτελεί όλα αυτά τα χρόνια στο τμήμα.

Εκτός από την πρώτη ομάδα υπό την επίβλεψή του, ο κ. Μασλαρινός θα έχει και το τμήμα νεανίδων του Συλλόγου που φέτος κατέκτησε το πρωτάθλημα ΕΚΑΣΘ και την δεύτερη πανελλήνια θέση.

Κόουτς, καλή επιτυχία!!



Καλή συνέχεια στο έργο του!
Αυτό πάντως με τις νεάνιδες δεν είναι νέο, τις κοουτσάριζε ήδη..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 27 Ιουν 2018, 10:52

Φεύγει η Μαγαλιού... Για να δούμε τι θα γίνει κι εδώ!


Με λύπη μου έμαθα ότι η Σταμολάμπρου πάει γαύρο... Γαμώ!! :twisted: :twisted:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 29 Ιουν 2018, 14:00

Μένει η Λολίτα Λύμουρα για 3η χρονιά! Ανανέωσε και η Ταρπάγκου (δεν εξεπλάγη κανείς)..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 29 Ιουν 2018, 18:05

Ανανέωσε και η Φαίη Κωτούλα!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 08 Ιούλ 2018, 07:24

Στον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ η Ρένια Καρλάφτη!

Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ και το τμήμα Μπάσκετ Γυναικών ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ ανακοινώνουν την έναρξη της συνεργασίας με την αθλήτρια Ρένια Καρλάφτη για την αγωνιστική περίοδο 2018-2019.

Η 20χρονη Ρένια Καρλάφτη έχει ύψος 1.80, αγωνίζεται στη θέση του σούτινγκ γκαρντ, ξεκίνησε στον Εργοτέλη την καριέρα της, συνέχισε στον Ηρόδοτο, ενώ την αγωνιστική σεζόν που τελείωσε αγωνιζόταν στον Πρωτέα Βούλας. Επιπλέον, η αθλήτρια αποτελεί μέλος της Εθνικής Ομάδας από την κατηγορία των παγκορασίδων έως και σήμερα.

Καλή επιτυχία Ρένια!



Βρήκα πουλέν στο μπάσκετ... ;) :opaokara: http://www.acpaok.gr/gallery/Images/WBC/karlafti.jpg
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 08 Ιούλ 2018, 07:26

Συνεχίζει η Κριμίλη!

Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ και το τμήμα Μπάσκετ Γυναικών ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ ανακοινώνουν ότι η αθλήτρια Ιωάννα Κριμίλη θα συνεχίσει να αγωνίζεται με τα «ασπρόμαυρα» την αγωνιστική περίοδο 2018-2019.

Η 17χρονη διεθνής αθλήτρια δήλωσε αποκλειστικά στο acpaok.gr:

«Eίμαι πολύ χαρούμενη που θα είμαι για δεύτερη χρονιά μέλος της οικογένειας του ΠΑΟΚ. Οι στόχοι του Συλλόγου είναι πάντα υψηλοί σε όλα τα τμήματα! Οι προσωπικοί μου στόχοι είναι να βελτιώνομαι καθημερινά και να συμμετέχω όλο και περισσότερο στο γυναικείο τμήμα, ώστε να βγάλω ασπροπρόσωπους όλους τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ που με στηρίζουν. Ευχαριστώ θερμά τη Διοίκηση και το προπονητικό τιμ που πιστεύουν σε εμένα, θα προσπαθήσω να ανταπεξέλθω στις προσδοκίες».


Παιχτούρα με πολύ μέλλον!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 08 Ιούλ 2018, 07:34

Μια φορά ΠΑΟΚ... πάντα ΠΑΟΚ!

Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ και το τμήμα Μπάσκετ Γυναικών ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ ανακοινώνουν την ανανέωση της συνεργασίας με την αθλήτρια Λολίτα Λύμουρα, η οποία θα παραμείνει στο Δικέφαλο για Τρίτη συνεχή χρονιά.

Μετά την ανανέωση της συνεργασίας, η Λολίτα Λύμουρα δήλωσε αποκλειστικά στο acpaok.gr:

«Όταν ήρθα στον ΠΑΟΚ πριν από δύο χρόνια, μου έλεγαν και δεν το πίστευα ότι όσο εύκολα έρχεσαι σε αυτή την ομάδα και σε αυτή την πόλη, τόσο δύσκολα φεύγεις. Είχαν τόσο δίκιο τελικά! Μου έχουν φερθεί με τόσο υπέροχο και μοναδικό τρόπο όλοι, από τον Πρόεδρο κ. Θανάση Κατσαρή, τους προπονητές μου και τον Γενικό Αρχηγό κ. Βασίλη Αγγελίδη μέχρι τους φύλακες του γηπέδου, που δεν γίνεται διαφορετικά πλέον… Θα είμαι στον ΠΑΟΚ και την επόμενη σεζόν, σε ένα από τα λίγα σωματεία στην Ελλάδα που συνεχίζει να παίζει πρωταγωνιστικό ρόλο σε όλα τα αθλήματα. Πέρυσι κάναμε ένα βήμα παραπάνω, παίζοντας στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος, φέτος θέλουμε να συνεχίσουμε το πλάνο ανάπτυξης του Συλλόγου και από την πλευρά μου θα κάνω το καλύτερο δυνατό για να καταφέρουμε όλους τους στόχους που θα θέσει η ομάδα».






Κωτούλα: «Στοχεύουμε στις πρώτες θέσεις»

Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ και το τμήμα Μπάσκετ Γυναικών ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ ανακοινώνουν την ανανέωση της συνεργασίας με την αθλήτρια Φαίη Κωτούλα, η οποία θα αγωνιστεί με τα «ασπρόμαυρα» για δεύτερη συνεχή χρονιά.

Μετά την ανανέωση της συνεργασίας, η αθλήτρια δήλωσε αποκλειστικά στο acpaok.gr:

«Είμαι πολύ χαρούμενη που βρίσκομαι για δεύτερη συνεχή χρονιά στην ομάδα του ΠΑΟΚ. Ευχαριστώ πολύ τον Πρόεδρο, τη Διοίκηση, αλλά και τον προπονητή μας Βασίλη Μασλαρινό για την εμπιστοσύνη προς τα πρόσωπό μου. Εύχομαι να έχουμε υγεία και να είμαστε πολύ ανταγωνιστικοί, στοχεύοντας στις πρώτες θέσεις, εκεί δηλαδή που πρέπει να βρίσκεται ο ΠΑΟΚ».





Καρακούλα: «Θα δώσω τον καλύτερό μου εαυτό»

Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ και το τμήμα Μπάσκετ Γυναικών ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ ανακοινώνουν την ανανέωση της συνεργασίας με την αθλήτρια Βάγια Καρακούλα για την αγωνιστική περίοδο 2018-2019.

Μετά την ανανέωση της συνεργασίας, η Βάγια Καρακούλα δήλωσε αποκλειστικά στο acpaok.gr:

«Είμαι πολύ χαρούμενη που παρέμεινα για άλλη μια χρονιά στην οικογένεια του ΠΑΟΚ. Θέλω να ευχαριστήσω τον Πρόεδρο, τη Διοίκηση και τον coach Βασίλη Μασλαρινό για την εμπιστοσύνη και πίστη που δείχνουν στο πρόσωπό μου. Εγώ από τη μεριά μου θα δώσω τον καλύτερό μου εαυτό για να βοηθήσω την ομάδα να πετύχει τους στόχους της! Να ευχηθώ σε ολους μας υγεία και μία χρονιά καλύτερη από την περσινή».
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 13:55

Ζαντός έγραψε:Με λύπη μου έμαθα ότι η Σταμολάμπρου πάει γαύρο... Γαμώ!! :twisted: :twisted:



Κι όμως....!!!! :opaokara:

Στα δικαστήρια για παίκτες ο πουστόγαυρος με χανούμι, Σπόρτινγκ, ΠΑΟΚ και Πρωτέα

Η τύχη τεσσάρων φετινών μεταγραφών του πουστόγαυρου σε διαφορετικά τμήματα αναμένεται να κριθεί στα δικαστήρια σε μία... σύμπτωση ή κοινή πρακτική (όπως θέλει ο καθένας να δει το νόμισμα) που δεν έχει προηγούμενο.
(...)

Και στο γυναικείο μπάσκετ πάντως υπάρχουν «σύννεφα» αναφορικά με δύο μεταγραφές των «ερυθρολεύκων». Συγκεκριμένα, στα δικαστήρια αναμένεται να κριθεί και η οριστική έκβαση της απόκτησης των Άννα Νίκη Σταμολάμπρου και Πηνελόπη Παυλοπούλου με ΠΑΟΚ και Πρωτέα Βούλας αντίστοιχα να αποτελούν την... αντίπερα όχθη.

Το πρόβλημα έγκειται στο γεγονός πως πριν φύγουν για τις ΗΠΑ και τα κολέγια που αγωνίστηκαν, οι δύο παίκτριες άνηκαν στις προαναφερθείσες ομάδες. Ο κανονισμός αναφέρει πως, αν μία παίκτρια φύγει για κολέγιο και επιστρέψει στη χώρα της μετά από τρία χρόνια, τότε υποχρεούται να παίξει στο σωματείο που άνηκε. Η ΕΟΚ έχει ορίσει δικάσιμο γι' αυτή την υπόθεση.

Ουσιαστικά, αυτό που συμβαίνει το φετινό καλοκαίρι για τον πουστόγαυρο δεν έχει προηγούμενο καθώς σε 4 διαφορετικές περιπτώσεις μεταγραφών θα πρέπει να περιμένει την τελική ετυμηγορία της δικαιοσύνης.



Άντε ρε μακάρι να μην πάει εκεί η παιχτούρα! Είναι ό,τι καλύτερο έβγαλε ο Π.Α.Ο.Κ. στο γυναικείο μπάσκετ τα τελευταία χρόνια! Θυμίζω ότι από το Παλατάκι έφυγε κατ'ευθείαν για USA!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες


Επιστροφή στο Γυναικεία τμήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Cylon-4 και 4 επισκέπτες