Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Timelord » Παρ 22 Οκτ 2021, 13:57

Χτες είχε 100 που κοιτούσα
Timelord
 
Δημοσιεύσεις: 582
Εγγραφή: Παρ 18 Δεκ 2020, 14:35

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 22 Οκτ 2021, 14:32

:shock:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46409
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Παρ 22 Οκτ 2021, 18:15

Σημερινο αρθρο του Λεμονιδη

''Μη βιαστείτε για συμπεράσματα όσον αφορά την κατάκτηση του πρωταθλήματος με γνώμονα το ματς ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 3-0, γιατί, όσο καλά κι αν παίζει η Λι, η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων δεν είναι τόσο μεγάλη.

Το πρόβλημα ήταν η λάθος προσέγγιση του ματς από τους Κουτίνιο (κυρίως), Σάλας, Κόστα, που πίστευαν ότι ήρθαν μόνο για το Τσάμπιονς Λιγκ και το πρωτάθλημα το είχαν για αγώνες προετοιμασίας, αλλά βρέθηκαν προ δυσάρεστης έκπληξης.

Στο φετινό πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός δεν έχει αντιπάλους τους ΑΟ Θήρας, Πανναξιακό όπως τα προηγούμενα χρόνια, αλλά τον ΠΑΟΚ, τον Παναθηναϊκό και την ΑΕΚ και αν τους υποτιμήσει θα γνωρίσει κι άλλες βαριές ήττες.

Ο ΠΑΟΚ με την ποδοσφαιρική ορολογία πήρε τις αδελφές Λι που είναι ο Ριβάλντο και ο Τζιοβάνι στον χώρο του βόλεϊ και πήραμε μια γεύση της πασαδόρου στο ματς της Πυλαίας, όπου έπαιξε με διαβολεμένες ταχύτητες και δίδαξε στις Ελληνίδες πασαδόρους το σύγχρονο βόλεϊ.

Οι αδελφές Λι έπαιρναν στην Κορέα 650.000 και 500.000 ευρώ, όταν στην Ελλάδα η πιο ακριβή παίκτρια φτάνει τις 50.000. Με τόσα χρήματα ήρθαν και στην Ελλάδα. Λόγω της τιμωρίας τους ήθελαν απλά να παίξουν βόλεϊ και ο ΠΑΟΚ άρπαξε την ευκαιρία.

Οι αδελφές θα μείνουν ως το τέλος στην Ελλάδα και του χρόνου θα πάνε 100% στην Τουρκία ή στην Ιταλία ή στην Πολωνία. Τα φετινά συμβόλαιά τους δεν έχουν μπάι άουτ και θα τελειώσουν στον ΠΑΟΚ.

Από την άλλη ο ΠΑΟΚ έπαιξε με ενθουσιασμό και η Λι έκανε τις επιθετικές να μοιάζουν με διαστημικές, ενώ η Στέλλα Χριστοδούλου έκανε κακό παιχνίδι, προφανώς επηρεασμένη από το απίστευτο ματς της συναδέλφου της.

Ο Ολυμπιακός λοιπόν δεν έχασε το πρωτάθλημα, ένα κακό ματς έκανε, και παραμένει το φαβορί αν συνέλθουν οι παίκτριές του και ετοιμάζει καλύτερα την ομάδα του στο ψυχολογικό κομμάτι ο Κουτίνιο.

Ο ΠΑΟΚ θα είναι καλύτερος με την προσθήκη της ακραίας Λι Γιάε, αλλά οι αντίπαλοι προπονητές θα προσαρμόσουν την τακτική τους στο παιχνίδι της Λι Ντα και δεν θα υπάρχει το στοιχείο του αιφνιδιασμού.

Θα βγάλει πάντως λεφτά, αφού το ματς της Πυλαίας το παρακολούθησαν χιλιάδες Ασιάτες με 5 ευρώ και δεν αποκλείεται να έρχονται Κορεάτες με τσάρτερ για να θαυμάσουν τις Λι στα ντέρμπι, προς ενίσχυση του τουρισμού της Θεσσαλονίκης.

Τη νίκη της ημέρας την έκανε και ο Αίας Ευόσμου χάρη στην τακτική του Παπαδημητρίου αλλά και το πάθος των παικτριών του. Η νεανική ομάδα της Θεσσαλονίκης έκανε άνω κάτω την ουρά και άλλαξε τα δεδομένα.''





Πρεπει να εσφιξαν οι κωλοι κατα Πειραια μερια κε Λεμονιδη :lol:


Παντως στο μονο που εχει δικιο ειναι οτι πρωταθλητης δεν βγαινει απο ενα ματς και εχει πολυ δρομο το πρωταθλημα ακομα....

Ναι, το στοιχειο του αιφνιδιασμου απο τη χρησιμοποιηση της Ντα Γιονγκ θα χαθει σιγα σιγα και οι προπονητες θα προσπαθησουν να προσαρμοστουν, αλλα θα δουμε κατα ποσο θα τα καταφερουν - αλλο το θελω αλλο το μπορω...
Τελευταία επεξεργασία από miburosaito και Παρ 22 Οκτ 2021, 18:30, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Παρ 22 Οκτ 2021, 18:25

Βάλε βρε το κείμενο κόπυ πεηστ να μη δίνουμε κλικς στον βοθρο! Αμαρτία ειναι


Εδιτ. Άσε το κάνω εγω. Μετά αναγκαστικά θα πάω για απολύμανση.
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Παρ 22 Οκτ 2021, 18:31

Μαυρο Χιονι έγραψε:Βάλε βρε το κείμενο κόπυ πεηστ να μη δίνουμε κλικς στον βοθρο! Αμαρτία ειναι


Εδιτ. Άσε το κάνω εγω. Μετά αναγκαστικά θα πάω για απολύμανση.



Σορρυ το εφτιαξα

Γρηγορα για απολυμανση :lol:
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Παρ 22 Οκτ 2021, 19:04

Έφτιαξες το φτιαγμένο! Χαχαχαχαχαχαχα
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Παρ 22 Οκτ 2021, 19:13

Μαυρο Χιονι έγραψε:Έφτιαξες το φτιαγμένο! Χαχαχαχαχαχαχα



Κι εμεις τι κανουμε?
.....
....
.....
Κριτσινια σπαμε? :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 22 Οκτ 2021, 19:56

Πολύ ευχάριστο γεγονός ότι δεν υπάρχει buy-out και τα κορίτσια θα μείνουν εδώ όλη τη σεζόν!!
Το χαζοσκέφτηκα στο Παλατάκι, αλλά είπα να απολαύσω τη στιγμή και να μη σκέφτομαι αρνητικά...

Αν ο Ιβάν ακούσει για τα κορίτσια, υπάρχει περίπτωση να τα σκάσει για ανανέωση συμβολαίου, λέτε;;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46409
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό felix 4 » Παρ 22 Οκτ 2021, 20:01

μπαρκαρουτσο μπορεις να επικοινωνησεις μαζι μου με μειλ?
ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ ΣΤΟΝ ΑΣ Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
felix 4
 
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Σάβ 16 Ιαν 2010, 13:54

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 22 Οκτ 2021, 21:53

Ναι, στέλνω!

xaris4 μόλις θυμήθηκα κι εσένα, σόρρη, στέλνω άμεσα!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46409
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 22 Οκτ 2021, 21:53

To all the #LeeTwins fans visiting our forum: Follow our Instagram account, @paokmania.gr for photos and videos of our twins, from the stands!!
More coming after every home game!
;)
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46409
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 22 Οκτ 2021, 22:11

Και πιστέψτε με, υπάρχουν... Ας πει αυτός που ξέρει.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46409
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Παρ 22 Οκτ 2021, 22:14

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Και πιστέψτε με, υπάρχουν... Ας πει αυτός που ξέρει.




;) :D 8-)



ΠΑΟΚ Παντου

:pano:
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Descartes » Παρ 22 Οκτ 2021, 22:23

H ανδρική Ομάδα άνοιξε ωραία το Σαββατοκύριακο με μια νίκη και 3 βαθμούς σε μια δύσκολη έδρα. Περιμένουμε αύριο μια καλή εμφάνιση και νίκη απο τη γυναικεία Ομάδα μας.

Το αυριανό παιχνίδι στον Εϋοσμο είναι και μια καλή ευκαιρία για κερκίδα. Αξιοπρεπέστατο γήπεδο, σε καλή κατάσταση ενώ και η μετάδοση του Αίαντα με την αεχ ήταν καλής ποιότητας. Ενα άλλο κλειστό γήπεδο που μου αρέσει είναι της ΧΑΝΘ, νομίζω οτι είναι και αρκετά μεγαλύτερο απο τη Μίκρα. Γενικά γνωρίζω τα γήπεδα της Θεσσαλονίκης, ΜΕΝΤ, Κλεάνθους, αυτό που παίζει η Παπαναστασίου κλπ, αλλά διαθεσιμότητες βέβαια δεν παίζουν. Ειναι μάλιστα γνωστή η ιστορία με το κλειστό του Εϋοσμου και την Ομάδα Handball του ΠΑΟΚ.

Συμφωνώ με το άρθρο του Λεμονίδη, τίποτα δεν έχει χαθεί για τον ΟΣΦΠ, μην ξεχνάμε οτι θα ενισχυθεί απο τον Δεκέμβριο με μια ακόμη ξένη, την Αgost, μια παρα πολύ καλή παίκτρια, η οποία φαινόταν πριν ακόμη έρθει στην Παπαναστασίου, και απο τότε έχει βελτιωθεί. Εϊχε βέβαια έναν τραυματισμό, οπότε θα δείξει. Εκεί που θα ήθελα να διαφωνήσω με το άρθρο είναι στη σιγουριά οτι οι αδερφες Lee θα παίξουν του χρόνου Πολωνία, Ιταλία, Τουρκία. Θα ήθελα να δω την Ομάδα να κάνει μια δυνατή πρόταση για να τις κρατήσουμε στη Θεσσαλονίκη.Τα λεφτά του Κορεαϊτκού Πρωταθλήματος δεν θα τα πάρουν ΟΥΤΕ στα προαναφερθέντα Πρωταθλήματα. Αν τους αρέσει η Θεσσαλονίκη, το κλίμα στην Ομάδα και τις κάνουμε μια δυνατή και ανταγωνιστική πρόταση, θα μπορούσανε να παραμείνουν. Υπάρχουν τρόποι να βρεθούν έσοδα. Είναι σημαντικό κάποια στιγμή να αποκτήσουμε εκτός απο έναν σταθερό κορμό Ελληνίδων και 2 τουλάχιστον ξένες οι οποίες θα παρμείνουν στην ομάδα δημιουργώντας ένα δέσιμο το όποιο απο μόνο του θα αποτελεί υπεραξία για την ομάδα και ποιοτική αναβάθμιση επιτρέποντας την κατάκτηση τροπαίων, διατήρηση στην κορυφή, και κάποια Ευρωπαϊκή διάκριση. Κάπως έτσι το πέτυχε και ο ΟΣΦΠ. Σημαντικό για την παραμονή ξένων παίκτριων είναι και ο τρόπος ζωής, να τις βοηθήσουν να έχουν ένα δικό τους σπίτι και να κινούνται και κάπως ανεξάρτητα, όσο γίνεται. Είναι βέβαια ακόμη νωρίς, αλλά θα ήθελα να δω την Ομάδα να προσπαθεί να τις κρατήσει.

:pano: :pano: :pano: :pano:
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό tasso85 » Παρ 22 Οκτ 2021, 22:24

τρελα γουστα προβλεπονται με τις διδυμες, φτου φτου
επισης, μιλωντας ως ειδημων του βολλευ, θα ελεγα οτι πολυ καλη αθλητρια ειναι και η Κλεπκου :mrgreen:
tasso85
 
Δημοσιεύσεις: 2341
Εγγραφή: Δευτ 06 Δεκ 2010, 11:32

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γυναικεία τμήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες