Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Σάβ 18 Σεπ 2021, 14:27

Descartes έγραψε:Φίλε πρέπει να ξεπερασεις τα 100 post για να φαίνονται τα μηνύματά σου αμέσως. Γράφε, για να πιάσεις το όριο. Αντε να μη γράφω μόνος μου. Γράψε και για το αντρικό τμήμα στο ανάλογο θέμα. Πως σου φαίνεται το ρόστερ??


Σορρυ για το κραξιμο στους mods, δεν το γνωριζα :roll:


Περιμενω να ξεκινησουν οι ανδρες τα φιλικα ειναι η αληθεια, εχουμε καλο ροστερ φετος. Μα το πιο σημαντικο, εχουμε προπονητη...
Οι Καναδοι ειναι καλοι παιχτες, ο διαγωνιος ειναι ψηλο κορμι με πολυ καλα χτυπηματα, ο Κουκλινσκι ειναι το στοιχημα. Αν μας βγει ενας νεος Σαφρα τοτε παμε για τελικο, αν οχι τοτε θα πρεπει ο Κουμεντακης να υπερβαλλει εαυτον (οχι και πολυ πιθανο...). Ο βαζελος πολυ καλος, ο γαβρος εχει παρει τα ρισκα του (οπως εκανε και στις γυναικες φετος). Ο Φοινικας παροτι εχει το παραδακι (και πολυ καλο ροστερ) δεν εχει τη φανελα να χτυπησει το πρωταθλημα, περσι ηταν μεγαλη ευκαιρια για αυτους.
Αν επρεπε να κανω προβλεψη τωρα (πριν ξεκινησει η σεζον) θα ελεγα
1.ΠΑΟ , 2. Γαβρος, 3.ΠΑΟΚ , 4.Φοινικας κατα σειρα πιθανοτητων να παρουν το πρωταθλημα.



Να πω την αληθεια μου φιλε Descartes, μετα τα καραγκοζιλικια με τους Κουβανους, τους αλλοπροσαλλους προγραμματισμους της ομαδας και την απαραδεκτη ανακοινωση του ΑΣ το περασμενο Νοεμβριο να ΜΗΝ ολοκληρωθει περσι η σεζον στον ερασιτεχνικο αθλητισμο ενω οι αθλητες/τριες εβγαλαν ανακοινωση να συνεχιστει, με ξενερωσαν αρκετα η τραγικη διοικηση. Στο γυναικειο η παρουσια Αμοιριδη δινει μια νοτα αισιοδοξιας αν και παλι υπαρχουν ασχημες επιρροες απο τα κεντρικα του ΑΣ. Αλλα στο αντρικο η διοικηση ειναι απαραδεκτη αφου καταφεραν και εδιωξαν και τον Τσαλοπουλο απο το βολευ.

Ισως μπω ξανα μεσα στο σεζον και στο αντρικο να γραψω..
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1739
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Miles » Σάβ 18 Σεπ 2021, 15:51

Και νέος Σαφράνοβιτς να βγει ο ακραίος δεν φτάνει, ποτέ ο Σαφρά δεν ήταν το δεύτερο βιολί επιθετικά πίσω από τον διαγώνιο, είχε άλλους γι' αυτή τη δουλειά (Χιμένεθ, Ντάντε). Συνεπώς, αν ο Λευκορώσος ακραίος δεν είναι καλός επιθετικά, σε συνάρτηση με τη μετριότητα του Κουμεντάκη, την κάτσαμε. Να βγει ο ακραίος καλός αμυντικά μόνο δεν φτάνει.
Miles
 
Δημοσιεύσεις: 4921
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 20:17

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 19 Σεπ 2021, 15:39

Λειτουργήστε σεξιστικά και γράψτε για το βόλλεϋ ανδρών στο αντίστοιχο topic! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Descartes » Τρί 21 Σεπ 2021, 17:12

Σύμφωνα με τον Λεμονίδη, σήμερα βγαίνει το Διεθνές Πιστοποιητικό Μεταγραφής απο τιν FIVB για τις αδερφλες Λι, οπότε αναμαίνονται ανακοινώσεις και η άφιξη των παικτριων στη Θεσσαλονίκη.


:pano: :pano: :pano: :pano:
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 21 Σεπ 2021, 18:22

Πωπω γούστα που θα βγάλει η ομάδα. Αντε με το καλό!
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29781
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Τρί 21 Σεπ 2021, 18:44

https://www.fosonline.gr/volleyball/a-gynaikon/article/156259/erxontai-oi-koreatises-li-ston-paok-i-tetarti-xeni-toy-pao-i-sofia-kosma-kai-i-vomva


Οι δίδυμες Λι μετρούν αντίστροφα για τον ερχομό τους στην Ελλάδα, αφού ο ΠΑΟΚ, ο δικηγόρος και ο μάνατζερ του διαβεβαιώνουν ότι εντός της ημέρας θα πάρουν το οκέι από την FIVB. Η Κοσμά στην ΑΕΚ, η Καραγκούνη στον Παναθηναϊκό και η βόμβα...

Έρχονται οι κορεάτισες Λι στον ΠΑΟΚ, η τέταρτη...ξένη του ΠΑΟ, η Σοφία Κοσμά και η βόμβα...
O ΠΑΟΚ, ο δικηγόρος και ο μάνατζερ των αδελφών Λί έκαναν ότι τους ζήτησε η FIVB και εντός της ημέρας πήραν τη διαβεβαίωση ότι θα ανάψει το πράσινο φως για τον ερχομό τους στην Ελλάδα.

Στην Κορέα οι αδελφές Λι είναι δημοφιλείς, υπάρχουν πληροφορίες οτι είναι με το εισιτήριο στο χέρι και μόλις δοθεί το οκέι θα πάρουν το αεροπλάνο από τη Σεούλ για την Κωνσταντινούπολη και από εκεί καρφί για Θεσσαλονίκη. Kαθημερινά υπάρχουν ρεπορτάζ για να ενημερωθούν οι φαν τους, που θα τις ακολουθήσουν στο ελληνικό πρωτάθλημα, ενώ θα ενδιαφερθούν και τα κορεάτικα κανάλια για τις επιδόσεις τους.



Μετα απο τοσο καιρο....

Ερχεται η (διπλη) βομβα :)

:nairepaok:
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1739
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τρί 21 Σεπ 2021, 22:49

ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΟΙ ΙΣΟΡΡΟΠΙΕΣ ΜΕ ΑΥΤΕΣ

Βόμβα μεγατόνων
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Τετ 22 Σεπ 2021, 22:18

https://www.fosonline.gr/volleyball/a-gynaikon/article/156424/tin-paraskeyi-24-septemvrioy-apanta-i-fivb-ston-paok-gia-tis-didymes-adelfes-li


Παρασκευη θα ξερουμε σιγουρα αν οντως ερθουν, περιμενουμε την επισημη απαντηση της FIVB.

Ουσιαστικα το αρθρο του Λεμονιδη επιβεβαιωνει ενα αντιστοιχο Κορεατικο αρθρο που βγηκε προχθες - Δευτερα - και ανεφερε κι αυτο πως τη Παρασκευη το αργοτερο θα εχει απαντησει η FIVB για τις διδυμες.
Βεβαια με τις μεχρι τωρα πληροφοριες που εχει παρει ο ΠΑΟΚ και ο ατζεντης των διδυμων, ειμαστε αισιοδοξοι πως θα εγκριθει η μεταγραφη και θα τις περιμενουμε απο Δευτερα. Απιθανο να παιξουν στα δυο φιλικα με βαζελο αλλα λογικα θα παρουν χρονο συμμετοχης στα Νομικεια που θα γινουν στη Σαντορινη

:nairepaok:
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1739
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 22 Σεπ 2021, 22:33

Εμένα η μία με έκανε αντ στο Φέησμπουκ, οπότε 99.9% θα έρθει.. Έχει και βίντεο από γεμάτο Παλατάκι στο προφίλ της!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Πέμ 23 Σεπ 2021, 05:30

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Εμένα η μία με έκανε αντ στο Φέησμπουκ, οπότε 99.9% θα έρθει.. Έχει και βίντεο από γεμάτο Παλατάκι στο προφίλ της!



Φιλε τα εχουν κλεισει τα σοσιαλ μιντια τους απο τοτε που ξεσπασε το σκανδαλο.

Μαλλον ειναι καποιος λογαριασμος απο φαν κλαμπ αυτος που ακολουθησε.
Θα δεις οτι εφοσον οντως ερθουν θα εχει πολλα σχολια απο τετοιους λογαριασμους στα σοσιαλ του ερασιτεχνη

Αυτο που μενει μετα ειναι να δουμε ασιατες στις κερκιδες :lol:


Δεν ξερω αν στην Ελλαδα θα αρχισουν σιγα σιγα να τα χρησιμοποιουν παλι. Να θυμισω οτι ολο αυτο το σκανδαλο μεσω των σοσιαλ, επομενως μπορει να μη θελουν να τη πατησουν ξανα...

:nairepaok:
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1739
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό theo G4 » Παρ 24 Σεπ 2021, 12:30

Οι βλάκες στο PAOK24 αντί για αδελφές Λι γράφουν αδελφές Γεόνκγ !
Μέσα στο άρθρο τις αναφέρουν ως
Λι Ντα Γεόνγκ
Λι Γιάε Γιονγκ

Λέτε να πήραμε τους αδελφούς Ντε Μπέερ και Ντε Μπούρ ?
theo G4
 
Δημοσιεύσεις: 3259
Εγγραφή: Δευτ 30 Μάιος 2011, 08:15

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Παρ 24 Σεπ 2021, 15:24

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Εμένα η μία με έκανε αντ στο Φέησμπουκ, οπότε 99.9% θα έρθει.. Έχει και βίντεο από γεμάτο Παλατάκι στο προφίλ της!


ασε μας ρε.... καμαρωτε... που μας λασπου λατρε...

σε τιποτα φιλιππινες που κοπροσκυλιαζεις βρηκες καμμια σχιστοματα και για να δικαιολογηθεις στην....γαρης...

μας εχεις στον προλογο και καλα ...η μια .... και αντ και φεησ...

μασαμε ρε ..

:pano: σε λεω
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 5937
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 24 Σεπ 2021, 16:47

:lol: :lol: :lol: :lol: :opaokara: :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό theo G4 » Παρ 24 Σεπ 2021, 19:00

abc_o_ karpouzas έγραψε:
Μπαρκαρούτσος έγραψε:Εμένα η μία με έκανε αντ στο Φέησμπουκ, οπότε 99.9% θα έρθει.. Έχει και βίντεο από γεμάτο Παλατάκι στο προφίλ της!


ασε μας ρε.... καμαρωτε... που μας λασπου λατρε...

σε τιποτα φιλιππινες που κοπροσκυλιαζεις βρηκες καμμια σχιστοματα και για να δικαιολογηθεις στην....γαρης...

μας εχεις στον προλογο και καλα ...η μια .... και αντ και φεησ...

μασαμε ρε ..

:pano: σε λεω


:lol: :lol: :lol: :lol:
:opaokara:
theo G4
 
Δημοσιεύσεις: 3259
Εγγραφή: Δευτ 30 Μάιος 2011, 08:15

Re: Volley γυναικών - Αγώνες και νέα 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Descartes » Παρ 24 Σεπ 2021, 20:36

Υπάρχει κάποια εξέλιξη?

Εφόσον Παρασκεύη ήταν η καταληκτική ημερομηνία για την απόφαση, δεν νομίζω να μην την έχει πληροφορηθεί η Διοίκηση του ΠΑΟΚ.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γυναικεία τμήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες