ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Αρκούν 5 μήνες για να μαζέψει ο λαός του ΠΑΟΚ 500.000€;

Ναι.
10
53%
Όχι.
9
47%
 
Σύνολο ψήφων : 19

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 11 Νοέμ 2022, 20:05

Οφ τοπικ ειστε κυριε.Εδω μονο ΑΜΚ
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26725
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό montekristo » Παρ 11 Νοέμ 2022, 20:26

Μπορει να μου εξηγησει κανενας γιατι
κανουν ακομα events για πωληση των
διαρκειας παρα το γεγονος οτι ειχε (απ
τον Προεδρο τον ιδιο) ανακοινωθει πως
αυτη τελειωνει τη μερα του αγωνα με το
ερπετο αλλα τουναντιον δεν κανουν κατι
αναλογο για τη στηριξη της ΑΜΚ απ τους
οπαδους-φιλαθλους που πανε Τουμπα ενω
αυτη συνεχιζει να "τρεχει" μεχρι σημερα;
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 14 Νοέμ 2022, 00:07

Λιγο αργα να σηκωθειτε.
Κοιμηθειτεεεε
Αυριο παλι. ;)
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26725
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 14 Νοέμ 2022, 03:34

12/11/2022

“Ντρέπομαι να ζητάω λεφτά από τον Ιβάν Σαββίδη! Το μπάσκετ του ΠΑΟΚ σώζεται με αυτό το ποσό…”!


Μια συνέντευξη-ποταμός του Θανάση Χατζόπουλου στην τηλεοπτική εκπομπή “Σφήνα στα σπορ” από την “Βεργίνα Τηλεόραση” (κάθε Δευτέρα και Παρασκευή στις 6 μμ) είναι βέβαιο ότι θα ταρακουνήσει την οικογένεια του ΠΑΟΚ, γιατί είπε αλήθειες χθες Παρασκευή και δεν δίστασε να κάνει κριτική και στον εαυτό του!


Ο πρόεδρος της ΚΑΕ ΠΑΟΚ, είπε μεταξύ άλλων:

-“Η στεναχώρια μας είναι μεγάλη για τον Ντάρκο Κέλι, που τραυματίσθηκε στον αγώνα μας, αλλά ακόμη δεν έχει γίνει η εγχείρηση στο πόδι του, ενώ όλα ήταν έτοιμα από την πλευρά μας. Ήθελαν να περιμένουν, με απόφαση του ατζέντη του και έτσι το πόδι του πρήστηκε, κάτι που δημιούργησε πρόβλημα και δεν μπορεί να γίνει η εγχείρηση, τουλάχιστον μέχρι να ξεπρηστεί το πόδι του. Εύχομαι τα καλύτερα, γρήγορα να επανέλθει γιατί είναι καλός παίκτης και καλό παιδί. Εμείς πήραμε τον Ζήση (Σαρικόπουλο) και πρέπει να πάρουμε κι άλλον παίκτη, για να ενισχυθούμε, αλλά δεν έχουμε λεφτά για να προσελκύσουμε κάποιον με το ποσό που θα δώσουμε και ψάχνουμε με βάση τις οικονομικές μας δυνατότητες. Η πορεία μας είναι καλή, θα μπορούσαμε να κερδίσουμε και τον Κολοσσό, αλλά και μέσα στη Μάλαγα, για την Ευρώπη. Τζάμπα χάσαμε”.

-“Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ πρέπει να βάλει στα ταμεία της 600.000 ευρώ για να κλείσει τη χρονιά, χωρίς να χρωστάει και κάνουμε προσπάθειες να τα βρούμε, αλλά μη νομίζετε ότι είναι εύκολο. Εδώ δεν έχουμε χορηγό φανέλας, για την οποία ζητάμε 300.000 ευρώ και δεν ανανέωσε η εταιρία που είχαμε πέρυσι, μας ειδοποίησε την τελευταία στιγμή και δεν είχαμε κάνει κάτι για να βρούμε άλλο χορηγό, γιατί ήμασταν σίγουροι ότι θα ανανεώσει ο περσινός χορηγός, κάτι που δεν συνέβη”.

-Ντρέπομαι να ζητάω πάλι λεφτά από την οικογένεια Σαββίδη! Οι άνθρωποι μας βοήθησαν πέρσι και οι 500.000 ευρώ που έδωσαν, μαζί με τα λεφτά του ηρωϊκού κόσμου, των συνοπαδών μου, που ήταν άλλες 500.000, βοήθησαν την ΚΑΕ να ξεπληρώσει ένα σημαντικό χρέος από το παρελθόν. Τώρα όμως, πως θα πάω να του ξαναζητήσω λεφτά; Ντρέπομαι! Μόνο εάν αποφασίσει μόνος του να μας βοηθήσει, θα είναι μια βοήθεια-οξυγόνο πραγματικό. Τον ευχαριστώ για όσα έκανε και κάνει για τον ΠΑΟΚ”.

-“Πέρσι πουλήσαμε 2.000 διαρκείας και ήταν σημαντική βοήθεια, φέτος μόλις ξεπεράσαμε τα 1.000 διαρκείας, είναι κι αυτή μια απώλεια εσόδων, ενώ και η δεύτερη αύξηση μετοχικού κεφαλαίου, δεν πηγαίνει όπως η πρώτη, αν και κάθε μέρα οι φίλαθλοι του ΠΑΟΚ βάζουν έστω και 20-30 ευρώ απο το υστέρημά τους. Υπάρχει κόσμος που μου τηλεφωνεί και μου λέει “πρόεδρε, περίμενε λίγες ημέρες, μην κλείνεις την αύξηση, θα πληρωθώ στις 15 του μηνός και θα πάω να βάλω 30 ευρώ από τον μισθό μου”. Αυτό είναι συγκινητικό, μας κάνει και συνεχίζουμε, μας οπλίζει με κουράγιο”.

-“Αναλάβαμε χρέη 7,2 εκ. ευρώ! Τώρα, πώς έγιναν αυτά τα χρέη, ρωτήστε τους προηγούμενους, εμείς αυτά αναλάβαμε και καταφέραμε να τα μειώσουμε κατά 2 εκατομμύρια σε 2,5 χρόνια. Συνεχίζουμε! Ο ΠΑΟΚ δεν θα πεθάνει, δεν θα παραδοθεί με κατεβασμένα χέρια, θα το παλέψει, αλλά πρέπει να καλύψουμε τις 600.000 ευρώ για να μην διαλυθούμε. Εάν μας είχαν δώσει τα λεφτά του Στοιχήματος, δεν θα είχαμε κανένα πρόβλημα, αλλά ο κύριος Αυγενάκης αποφάσισε να τα κόψει πέρσι και μας έκοψε στα δυο. Εμείς τα υπολογίζαμε τα λεφτά αυτά, τώρα μείναμε σύξυλοι και ψαχνόμαστε. Εάν μας τα δώσουν μέχρι τέλος χρόνου, σωζόμαστε. Το μήνυμα όμως, προς τους συνοπαδούς μου, είναι: Ή βοηθάμε να επιβιώσει η ομάδα ή πεθαίνουμε…”

-“Την Κυριακή (αύριο) θα είμαστε έξω από την Τούμπα, στον ποδοσφαιρικό αγώνα της ομάδας μας με τον Βόλο, θα στήσουμε μια μπασκέτα έξω από τη μπουτίκ, θα μπορεί να παίξει ο κόσμος μπάσκετ με τους καλαθοσφαιριστές μας, που θα είναι εκεί και όποιος θέλει, θα μπορεί να αγοράσει ένα διαρκείας ή μετοχές, να μας ενισχύσει δηλαδή. Μακάρι να έρθει ο κόσμος να μας δει και να τους δούμε από κοντά”.

-“Τώρα περιμένουμε ένα θαύμα: Τον επενδυτή ή τη βοήθεια του κόσμου με εισιτήρια και μετοχές ή την Κυβέρνηση να δώσει τα λεφτά από το Στοίχημα, που υποσχέθηκε”.

-“Με τον Άρη, το γήπεδο ήταν γεμάτο, αλλά μπήκαμε “μέσα”, παρά τις εισπράξεις! Κι αυτό γιατί μας έριξαν πρόστιμο 8.00 ευρώ για τα συνθήματα των οπαδών μας. Σε άλλα γήπεδα, ο κόσμος μπαίνει μέσα, οι κουκουλοφόροι κάνουν επεισόδια και δεν γίνεται τίποτα, ενώ στον ΠΑΟΚ, υπάρχει τιμωρία για δυο βρισιές”.

-<Μπήκα στον ΠΑΟΚ σε μια αποστολή αυτοκτονίας, μπήκα να παλέψω για να σώσουμε οικονομικά την αγαπημένη μου ομάδα και βλέπω ότι το όνειρο δεν είναι ακατόρθωτο. Χρειάζεται όμως η βοήθεια των φιλάθλων μας”.

-“Στόχος μας φέτος, είναι να πάμε όσο πιο ψηλά μπορούμε και πρέπει να ξέρετε ότι υπάρχει πλέον και bonus θέσης, άρα η ψηλότερη βαθμολογικά θέση, δίνει και περισσότερα χρήματα σε μια ομάδα. Αυτό θα επιδιώξουμε για να κλείσουμε καμιά τρύπα…”

-Η παρουσία του Ιβάν Σαββίδη στον ΠΑΟΚ είναι ευεργετική και ο άνθρωπος μέχρι τώρα έχει κάνει πάρα πολλά, ενώ το όραμα εκατομμυρίων ΠΑΟΚτσήδων, ένα γήπεδο, θα το πραγματοποιήσει. Ο πόλεμος Ουκρανίας-Ρωσίας δεν δημιούργησε πρόβλημα μόνο στον Ιβάν Σαββίδη, αλλά σε όλους μας και εγώ μένω στο ότι κρατάει τον ΠΑΟΚ σε υψηλό επίπεδο και κάνει τα πάντα για να παίζει η ομάδα πρωταγωνιστικό ρόλο, τον ευχαριστούμε για όλα εμείς οι ΠΑΟΚτσήδες και πιστεύω ότι είναι δώρο Θεού ο Σαββίδης για τον ΠΑΟΚ”.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 14 Νοέμ 2022, 03:35

10/11/2022

Θανάσης Χατζόπουλος στη «ΜτΚ» και το makthes.gr: «Δίνουμε σκληρή μάχη για να απαλλάξουμε τον ΠΑΟΚ από τα βάρη του παρελθόντος»

Ο Θανάσης Χατζόπουλος ανήκει σε μία γενιά που είχε την τύχη να ζήσει όλες τις μεγάλες στιγμές του μπασκετικού ΠΑΟΚ. Τους ευρωπαϊκούς τίτλους του 1991 στη Γενεύη και του 1994 στην Τεργέστη, το πρωτάθλημα του 1992, το φάιναλ φορ του Κυπέλλου Πρωταθλητριών, την επόμενη χρονιά στην Αθήνα. Η απόφασή του να εμπλακεί στη διοίκηση της ΚΑΕ, σε εποχή που ελάχιστοι θα τολμούσαν να το κάνουν, υπαγορεύτηκε από το συναίσθημα.

Ο πρόεδρος της ΚΑΕ μίλησε στη «ΜτΚ» και το makthes.gr για τις προκλήσεις που αντιμετωπίζει ο Δικέφαλος σε οικονομικό και αγωνιστικό επίπεδο και για την προσπάθεια της διοίκησης να ξαναχτίσει την ομάδα πάνω σε υγιείς βάσεις. Έστειλε, επίσης, ηχηρό μήνυμα κατά της βίας και του οπαδικού μίσους.

Αναλάβατε την προεδρία της ΚΑΕ σε μία εξαιρετικά δύσκολη συγκυρία. Σε ποια κατάσταση βρίσκεται σήμερα η ομάδα;

«Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι, αναμφίβολα, το οικονομικό. Ομάδες όπως η δική μας και ο Άρης είμαστε αντιμέτωποι με παλιά βάρη, με υποχρεώσεις που έρχονται από το παρελθόν. Ο μείζων στόχος μας είναι να απαλλάξουμε τον σύλλογο από τα χρέη του παρελθόντος, τα οποία έχουν αντίκτυπο στη συνολική λειτουργία της ΚΑΕ».

Μπορούμε να μιλήσουμε συγκεκριμένα; Με αριθμούς;

«Ασφαλώς. Μόνον για τα παλιά χρέη προς το Δημόσιο απαιτείται κάθε μήνα ένα ποσό της τάξης των 50.000 ευρώ. Αν προσθέσουμε και τα τρέχοντα, οι υποχρεώσεις μας προς το Δημόσιο, σε μηνιαία βάση, ανέρχονται στα 100.000 ευρώ.

Αν τώρα υπολογίσουμε το σύνολο του λειτουργικού κόστους, ώστε να είμαστε συνεπείς απέναντι σε όλους και σε όλα, το ποσό που χρειαζόμαστε κάθε μήνα φτάνει στις 200.000 ευρώ.

Το ζήτημα των εσόδων είναι κρίσιμο. Αυτή τη στιγμή αντιμετωπίζουμε μεγάλες δυσκολίες, λόγω της έλλειψης του βασικού χορηγού αλλά και της καθυστέρησης σε ό,τι αφορά την είσπραξη των χρημάτων που δικαιούμαστε από το συμβόλαιο για τα τηλεοπτικά δικαιώματα.

Ο λογαριασμός γίνεται στο τέλος κάθε χρόνου και εμείς προσπαθούμε να έχουμε καλύψει όλες τις υποχρεώσεις μας».

Το ισοζύγιο στο τέλος του χρόνου είναι αρνητικό; Δημιουργούνται νέα χρέη;

«Όχι, το ισοζύγιο στο τέλος του έτους δεν είναι αρνητικό. Η ομάδα δεν μπαίνει μέσα. Θα σας έλεγα μάλιστα πως αν δεν είχαμε το βάρος των χρεών του παρελθόντος, η ομάδα θα μπορούσε να αυτοσυντηρείται.

Με τα σημερινά δεδομένα, όμως, ο αντίκτυπος είναι σοβαρός στο αγωνιστικό σκέλος, αφού τα παλιά βάρη δεν μας επιτρέπουν, για παράδειγμα, να ενισχύσουμε την ομάδα αυξάνοντας το μπάτζετ.

Αν δεν υπήρχαν τα χρέη του παρελθόντος, θα μπορούσαμε να κάνουμε άλλου τύπου αγωνιστικό σχεδιασμό και να βάλουμε τον πήχη ψηλά, όπως αρμόζει σε έναν σύλλογο αυτού του μεγέθους».

Το ζήτημα των χρημάτων από το στοίχημα είναι μία πονεμένη ιστορία.

«Το ζήτημα αυτό είναι μεγάλο και ταλαιπωρεί όλες τις ομάδες. Εμείς, όπως και άλλες ΚΑΕ, είχαμε προϋπολογίσει αυτά τα έσοδα από τα τυχερά παίγνια στο ετήσιο μπάτζετ και λίγο πολύ την πάθαμε. Είχαμε πάρει πρόπερσι μία προκαταβολή 250.000 ευρώ για την περσινή σεζόν, αλλά η εξόφληση δεν έγινε ποτέ. Δεδομένου ότι, βάσει της ΚΥΑ, είχαμε λαμβάνειν 625.000 ευρώ, βρεθήκαμε με ένα έλλειμμα εσόδων της τάξης των 400.000 ευρώ.

Μιλάμε για ένα πολύ σημαντικό ποσό. Εδώ πρέπει να διευκρινίσω ότι όλες οι ομάδες δικαιούνται το ίδιο ποσό. Δεν υπάρχει κατηγοριοποίηση με βάση τη δυναμική και την ιστορία κάθε συλλόγου.

Για τη φετινή σεζόν, 2022-2023, η ΚΥΑ προβλέπει αντίστοιχα έσοδα. Αν αθροίσουμε λοιπόν τα ποσά που έχουμε λαμβάνειν βλέπουμε πως τα χρήματα είναι πολλά, περίπου 1.000.000 ευρώ. Με αυτά τα λεφτά στα ταμεία μας το σκηνικό θα ήταν πολύ διαφορετικό σε οικονομικό και αγωνιστικό επίπεδο».

Έχετε αναλάβει πρωτοβουλίες για την είσπραξη των χρημάτων που σας οφείλονται;

«Γίνονται συντονισμένες προσπάθειες σε επίπεδο ΕΣΑΚΕ. Τα συμφέροντα άλλωστε είναι κοινά και ο στόχος πρέπει πάντα να είναι η αναβάθμιση του προϊόντος. Εγώ υποστηρίζω το ίδιο πράγμα και για τα τηλεοπτικά, αλλά εκεί τα χρήματα δεν μοιράζονται επί ίσοις όροις γιατί δεν το επιθυμούν οι δύο ισχυρότερες ΚΑΕ, ο Ολυμπιακός και ο Παναθηναϊκός.

Από τη στιγμή που λειτουργούν έτσι οι δύο συγκεκριμένες ομάδες, αναπροσαρμόζουμε κι εμείς την τακτική μας και διεκδικούμε το κομμάτι που μας αναλογεί. Δεν είναι δυνατόν ο ΠΑΟΚ να εισπράξει το ίδιο ποσό με τον Ιωνικό. Κάπως έτσι φτάσαμε σε τηλεοπτικά τριών ταχυτήτων».

Για να επιστρέψουμε στο θέμα των χρημάτων από τα τυχερά παιχνίδια. Μιλάμε για έσοδα που, επί της ουσίας, έχετε ξεχάσει;

«Όχι, δεν τα έχουμε ξεχάσει. Σύντομα θα γίνει μία νέα συνάντηση στην Αθήνα με αποκλειστικό θέμα συζήτησης τα χρήματα από τα τυχερά παιχνίδια και θα προσπαθήσουμε να τα διεκδικήσουμε συλλογικά και συντονισμένα.

Θέλω, όμως, να είμαι ειλικρινής. Μολονότι δεν παραιτούμαστε από τη διεκδίκηση των χρημάτων, μετά από όσα πάθαμε πέρσι, δεν μπορούμε να βασίζουμε το μπάτζετ μας στην έγκαιρη είσπραξη των χρημάτων από τα τυχερά παιχνίδια».

Έχετε μιλήσει ακόμη και για τον κίνδυνο λουκέτου στην ΚΑΕ. Το εννοείτε ή πρόκειται απλώς για μία προσπάθεια ευαισθητοποίησης του κόσμου;

«Φυσικά και το εννοώ. Δεν είναι σχήμα λόγου. Εγώ δεν μπορώ να λέω αερολογίες. Από μένα ο κόσμος θα ακούει πάντα την αλήθεια. Αν φτάσουμε στο σημείο τα έσοδα να μην καλύπτουν τα έξοδα, δεν θα υπάρχει άλλη λύση. Έχω βάλει λεφτά και από την τσέπη μου για να καλύψω υποχρεώσεις που έτρεχαν. Δεν μπορώ όμως να συνεχίσω. Τέντωσα. Δεν έχω άλλα χρήματα να βάλω. Το έχω πει καθαρά. Δεν είμαι ο Ιβάν Σαββίδης. Οι δυνατότητές μου είναι πεπερασμένες.

Αν διαπιστώσουμε πως τα έξοδα υπερβαίνουν τα έσοδα και δεν υπάρξει βοήθεια από τον κόσμο ή επιχειρηματίες που αγαπούν τον ΠΑΟΚ, κάποια στιγμή θα πρέπει να διαλυθεί η ομάδα. Θα πάω λοιπόν στους παίκτες και θα τους εξηγήσω ότι δεν θα μπορώ να τους πληρώνω. Θα είναι μονόδρομος η διάλυση, δεν θα υπάρχει άλλη λύση. Γι' αυτό παλεύουμε κάθε μέρα. Για να μη φτάσουμε σε αυτό το σημείο».

Ενδεχόμενο επανενεργοποίησης του Ιβάν Σαββίδη υπάρχει;

«Τι να σας πω, αυτό δεν μπορώ να το πω εγώ. Είναι στο δικό του χέρι. Θα σας πω όμως τη δική μου άποψη. Δεν γίνεται να ζητάμε διαρκώς βοήθεια από έναν άνθρωπο που επανειλημμένα έχει στηρίξει οικονομικά και με κάθε άλλο τρόπο και την ΚΑΕ και τα άλλα τμήματα του ΠΑΟΚ, όπως επίσης και απλούς ανθρώπους που είχαν ανάγκη. Να σας πω την αλήθεια εγώ ντρέπομαι να ζητήσω ξανά λεφτά για την ΚΑΕ από τον κ. Σαββίδη. Αν βέβαια φτάσουμε στο αμήν, ΟΚ, θα το κάνω».

Υπάρχουν άλλοι επιχειρηματίες που θα μπορούσαν να βοηθήσουν;

«Εγώ μπορώ να μιλήσω μόνο για έναν. Τον κ. Τσαλόπουλο, που βρίσκεται πάντα στο πλευρό μας και η προσφορά του είναι ανεκτίμητη. Το καλοκαίρι συνέβαλε καθοριστικά στο να πάρουμε την άδεια».

Η συμμετοχή του κόσμου μέσω της ΑΜΚ είναι ένα πρότζεκτ που έχει φτάσει στα όριά του;

«Κοιτάξτε, η πρώτη ΑΜΚ ήταν επιτυχής αφού ο κόσμος, περίπου 10.000 άνθρωποι, συνέβαλε ουσιαστικά. Η δεύτερη, που είναι ακόμη ανοιχτή, δεν έχει, μέχρι στιγμής, ανάλογη επιτυχία.

Νομίζω ότι ο καθένας μπορεί να δώσει 10 ευρώ, τα λεφτά που αντιστοιχούν δηλαδή σε δύο καφέδες, για να βοηθήσει την ομάδα.

Αν μπορούσαμε να μαζεύουμε από τον κόσμο 500.000 ευρώ τον χρόνο, θα καλύπταμε τα παλιά χρέη και θα είχαμε μεγαλύτερο περιθώριο αγωνιστικής ενίσχυσης της ομάδας. Το ευχάριστο είναι ότι τις τελευταίες μέρες κάτι κινείται. Υπάρχουν άνθρωποι που καταθέτουν σημαντικά ποσά».

Σε ένα ιδανικό σενάριο θα προτιμούσατε μία εταιρεία λαϊκής βάσης με χιλιάδες μέλη, ή έναν ισχυρό επενδυτή;

«Το κόνσεπτ της εταιρείας λαϊκής βάσης είναι πολύ ελκυστικό αλλά αν μιλάμε για πολλές χιλιάδες μέλη δεν ξέρω πόσο λειτουργικό θα ήταν, σε επίπεδο καθημερινής διαχείρισης. Είμαστε στην Ελλάδα και όλοι έχουν γνώμη για τα πάντα. Το μοντέλο του ισχυρού επενδυτή είναι μάλλον πιο συμβατό με τη δική μας νοοτροπία.

Για να προσελκύσεις όμως έναν ισχυρό επενδυτή, πρέπει πρώτα να νοικοκυρέψεις τον σύλλογο, να τον κάνεις στοιχειωδώς ελκυστικό. Εμείς αυτό προσπαθούμε να κάνουμε».

Μία τελευταία, δύσκολη ερώτηση. Στο πρόσφατο ντέρμπι στην Πυλαία, ακούστηκε ένα απαράδεκτο σύνθημα περί νεκρών φιλάθλων και κατηγορείστε ότι δεν αντιδράσατε. Τι απαντάτε;

«Στη διάρκεια του αγώνα δεν ακούσαμε απολύτως τίποτα. Ούτε εμείς, ούτε οι διαιτητές, ούτε κανείς. Αν είχε συμβεί κάτι τέτοιο, θα είχα βγει πρώτος να το καταγγείλω. Δεν υπάρχει ΠΑΟΚτσής που θα φώναζε ποτέ τέτοιου είδους σύνθημα. Ξέρετε πολύ καλά πόσα θύματα έχουμε θρηνήσει.

Όποιος φωνάζει τέτοια συνθήματα δεν είναι ΠΑΟΚ. Ξέρω βέβαια ότι μέσα σε χιλιάδες κόσμου μπορεί να παρεισφρήσουν και στοιχεία που δεν έχουν σχέση με την ομάδα.

Με αφορμή την ερώτησή σας θέλω να στείλω ένα μήνυμα κατά του μίσους. Υπάρχει οικογένεια που έχει μόνον Αρειανούς ή μόνον ΠΑΟΚτσήδες; Όλοι δεν έχουμε αδέλφια, θείους, φίλους, κουμπάρους που υποστηρίζουν την άλλη ομάδα, αλλά τους λατρεύουμε;

Στο παρελθόν ήμουν μέλος της διοίκησης της ΠΑΕ και στην αντίστοιχη του Άρη ήταν ένας πολύ αγαπημένος μου θείος. Κάποιοι πήγαν να μας βάλουν φωτιά, μέσα στη σουίτα, στο Χαριλάου. Τι έπρεπε να κάνω; Να πλακωθώ με τον θείο μου, που τον λατρεύω;

Ας σταματήσει πια αυτή η τρέλα. Έχω κι εγώ έναν γιο και τρέμω στη σκέψη ότι θα μπορούσε να του συμβεί κάτι κακό. Πριν από λίγο καιρό είχαν έρθει εδώ, στο γήπεδο, δεκάδες άτομα με μαχαίρια και τσεκούρια. Εγώ ήμουν στα γραφεία. Αν με είχαν βρει μπροστά τους, τι θα είχε συμβεί; Μπορεί και φόνος.

Με τους ανθρώπους του Άρη έχω εξαιρετική σχέση και συνεργασία. Στήριξα, μάλιστα, τον Άρη στο θέμα που είχε πρόσφατα με την ΕΟΚ. Η αθλητική αντιπαλότητα δεν συνεπάγεται μίσος. Έχουμε όλοι χρέος να πολεμήσουμε αυτά τα φαινόμενα».
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 14 Νοέμ 2022, 03:37

Δύο συνεντεύξεις σε ελάχιστο χρονικό διάστημα...


Τι σκατά άλλο να κάνει για να επικοινωνήσει το πρόβλημα βιωσιμότητας της ΚΑΕ ΠΑΟΚ;;


Ωστόσο, να υπενθυμίσω και την πικρία μας σαν site (που έχει αναφερθεί ξανά από τον teacher) απέναντι στον κ. Χατζόπουλο που μας διαβάζει, για το ότι ακόμα δεν μας έχει κλείσει ραντεβού για συνέντευξη, από πέρσι.

Δεν πειράζει, ο ΠΑΟΚ να είναι καλά.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 15 Νοέμ 2022, 21:47

Προλαβαινετε ακομα.Σηκωθειτεεε
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26725
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 16 Νοέμ 2022, 08:14

Σηκώθηκα!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 16 Νοέμ 2022, 12:34

Ξυπνα και τους αλλους
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26725
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό montekristo » Παρ 18 Νοέμ 2022, 13:03

kataramenos5 έγραψε:Προλαβαινετε ακομα.Σηκωθειτεεε

"Μερα που περναει
πισω δεν γυρναει".-


Ο ΠΑΟΚ μας χρειαζεται.-
Ακουει-διαβαζει κανεις;
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 18 Νοέμ 2022, 14:15

Ντροπή στην ΚΑΕ ΠΑΟΚ που σε μια γιορτή του καταναλωτισμού όπως η Black Friday, δεν ρίχνει τις τιμές!! :redcard:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 18 Νοέμ 2022, 15:13

Θα συμφωνησω μ ελαφρια καρδια
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26725
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό montekristo » Παρ 18 Νοέμ 2022, 21:42

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Ντροπή στην ΚΑΕ ΠΑΟΚ που σε μια γιορτή του καταναλωτισμού όπως η Black Friday, δεν ρίχνει τις τιμές!! :redcard:

Εμ τοσο τους κοβει τοσο κανουν.-

Θα μπορουσαν να πανε για ξεπουλημα
αν επιτρεπανε εστω και μονο για την
Black Friday να βαζουμε (αντι για 10)
απο 5€ και να παιρνουμε μονο 1 μετοχη!




ΥΓ. Γιατι δηλαδή; Ολοι οι αλλοι
μεγαλυτερες εκπτωσεις κανουν;
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 19 Νοέμ 2022, 01:02

Χαβαλέ κάνω, δεν νομίζω ότι πράγματι γίνεται να ρίξεις έτσι σε μια μέρα τη τιμή μιας μετοχής!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό cellophan » Σάβ 19 Νοέμ 2022, 01:14

Να μια καλή ερώτηση......αυτές οι μετοχές που έχουμε, πρέπει να δηλωθούν στο Πόθεν Έσχες ή επειδή είναι MONOPOLY bonds δεν δηλώνονται?
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3107
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες