ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Αρκούν 5 μήνες για να μαζέψει ο λαός του ΠΑΟΚ 500.000€;

Ναι.
10
53%
Όχι.
9
47%
 
Σύνολο ψήφων : 19

ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 09 Ιαν 2022, 17:35

Σε συνεντεύξεις του είπε ο Χατζόπουλος ότι τον Απρίλιο θα γίνει ΑΜΚ για να σβήσουμε όλοι μαζί ακόμα περισσότερα χρέη, ώστε να απελευθερωθεί και να δυναμώσει κι άλλο ο ΠΑΟΚ.

Παραθέτω λόγια Χατζόπουλου στις συνεντεύξεις που συχνά δίνει φέτος:

Κάθε μήνα δίνουμε ένα μπάτζετ στην εφορία για τα παλιά και τα τρέχοντα. Πραγματικά πληρώνουμε δύο ομάδες.

Σκέφτομαι από τώρα, μια νέα αύξηση μετοχικού κεφαλαίου της ΚΑΕ, για να μπορέσουμε να ξοφλήσουμε νωρίτερα, με τη βοήθεια του κόσμου του ΠΑΟΚ. Μετά τις 2 Απριλίου του 2022 θα μπορεί να ανοίξει νέα ΑΜΚ σύμφωνα με τον νόμο.



Στη περασμένη ΑΜΚ έγιναν μεγάλες εκστρατείες και εδώ μέσα και στο PAOK Basketball Retro και σε άλλες ΠΑΟΚ σελίδες στο Facebook.
Έβαλαν ΣΦ, μεροκαματιάρηδες, πλούσιοι, φτωχοί, άνεργοι, ο Δήμαρχος Θεσσαλονίκης, μέχρι και ο Krmencik.


Φέτος πρέπει οι περσινοί να κάνουμε το ίδιο, αλλά να μαζευτούμε ακόμα περισσότεροι! Ιδανικά, οι διπλάσιοι...
Πέρσι βάλαμε 500.000€ μόλις 9.892 άτομα, άρα 50.5€ κατά μέσο όρο ο καθένας μας.

Το φορτίο έπεσε βαρύ και καταλαβαίνουμε ότι κάθε κατάθεση μετράει. Όσο περισσότερα άτομα πείσουμε, τόσο πιο γρήγορα θα επιτευχθεί ο νέος φετινός στόχος!

Ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί ποσό, ούτε ημερομηνίες, ούτε ελάχιστο ποσό μετοχής. Όσο πλησιάζουμε στον Απρίλη, θα ξέρουμε περισσότερα.

Θυμίζω ότι πέρσι η αξία μίας μετοχής ήταν 5€, με ελάχιστο ποσό κατάθεσης τα 10€. Μπορούσε να βάλει λεφτά ο καθένας από το σπίτι του..



Ο μόνος λόγος που ανοίγω το topic από τώρα χωρίς επίσημη ανακοίνωση εκ μέρους της ΚΑΕ, είναι να έχουμε την ΑΜΚ στο πίσω μέρος του μυαλού μας και για συναισθηματικούς λόγους (ελπίδα για καλύτερο μέλλον στην ομάδα) και για οικονομικούς. Να αρχίσουμε να βάζουμε στην άκρη ΑΠΟ ΤΩΡΑ.

Έχουμε 13 εβδομάδες μέχρι τη πρώτη μέρα που θα επιτρέπεται να ανοίξει η ΑΜΚ.
Αν κάθε εβδομάδα βάζετε 1€ στην άκρη από σήμερα, τότε θα έχετε μαζέψει 10€ 2-3 βδομάδες πριν τη πιθανή ημερομηνία έναρξης της ΑΜΚ.
Αν δεν θέλετε να το κάνετε manually, πολλά e-banking επιτρέπουν τη δημιουργία "savings account" μέσα στο λογαριασμό και βάζετε αυτόματα να μπαίνουν λεφτά στην άκρη. Ή να σας σώζει τα ψιλά μετά από κάθε αγορά σας, όπως βολεύεται ο καθένας...

Αν το κάνουμε αρκετά άτομα αυτό, τη πρώτη μέρα θα μπουν εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ στην ΑΜΚ. 10.000 ΠΑΟΚτσήδες επί 10€ τη πρώτη μέρα, μάνι μάνι 100.000€ και ξεκινάμε με τρελό boost και με τέτοια καύλα θα πετύχουμε το στόχο σε 1-2 βδομάδες.


Ή αν θέλετε μη βάλετε λεφτά και ζήστε σαν απλοί ΠΑΟΚτσήδες και όχι Μέτοχοι ΚΑΕ ΠΑΟΚ. 8-)
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό Мир » Τετ 23 Φεβ 2022, 15:34

Αντε να ανοιξουμε και για φετος γιατί δεν βλεπω να την βγάζουμε καθαρή.
Πολυ αγχωμένο τον άκουσα τον πρόεδρο.

Ελπιζω να βαλει πλάτη και ο Ιβαν μεχρι να μπει το ρευστό.
Άβαταρ μέλους
Мир
 
Δημοσιεύσεις: 6365
Εγγραφή: Τετ 16 Ιούλ 2014, 23:44
Τοποθεσία: London

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό tad » Τετ 23 Φεβ 2022, 15:41

Όποιος αγαπάει βοηθάει ... είναι πλέον ο μοναδικός τρόπος να δείξουμε ότι έχουμε κόσμο με πραγματική αγάπη ...

αφήστε τον Σαββίδη στην άκρη γιατί έχει καταντήσει αηδία η ιστορία να βάζουμε μπροστά πάντα αυτόν ...

ο καθένας μας πρέπει να είναι πρώτα εκεί ... βαλτε φράγκα ... κι όχι 1€ την εβδομάδα ... 1€ την ημέρα νομίζω είναι οκ για την καψούρα μας ...
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 23 Φεβ 2022, 16:12

Για το στοίχημα: «Δεν πήρε δραχμή το μπάσκετ. Δεν ξέρουμε αν θα ζήσουμε μέχρι το τέλος της χρονιάς. Η πικρή αλήθεια αυτή είναι. Υποτίθεται θα παίρναμε χρήματα αλλά δεν θα πάρουμε φράγκο μέχρι το 2023. Δυστυχώς, δεν μπορούμε να ζήσουμε έτσι. Βασιστήκαμε σε αυτό το έσοδο όπως και άλλες ομάδες. Θα διαλυθεί το πρωτάθλημα, δεν θα μπορούν οι ομάδες να πληρώσουν. Τον προηγούμενο μήνα ήρθαμε τσίμα τσίμα. Έχω στεγνώσει, δεν αντέχω άλλο. Δεν είμαι Σαββίδης. Έχω περιορισμένες δυνατότητες. Ήταν σημαντικά αυτά τα χρήματα. Θα πάμε ένα μήνα, δυο μήνες όσο αντέξω. Θα βγω και θα πω στον κόσμο ότι είναι όλα πάνω από τις δυνάμεις μου. Χωρίς έσοδα, χωρίς εισιτήρια. Θα αποχωρήσει η ομάδα από το πρωτάθλημα. Δεν θα μπορούμε να πληρώσουμε τίποτα. Θα χαθούν οι ρυθμίσεις όλες. Παλέψαμε τα χρέη όσο μπορούμε. Αφού δεν έρχονται τα έσοδα, θα έχουμε προβλήματα. Πού θα βρεθούν τα χρήματα για να πληρωθεί το χρέος αν χαθούν οι ρυθμίσεις; Δεν μπορούμε να βρούμε τα βασικά να ζούμε. Αυτή είναι η πραγματικότητα. Είμαστε σε δύσκολη θέση. Μας τρώει το μεδούλι το παλιό χρέος. Μας έχουν γονατίσει».


Σειρά μας.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό lkosmid » Τετ 13 Απρ 2022, 14:39

Φτάσαμε μέσα Απριλίου, άντε να ανοίγει σιγά σιγά!
lkosmid
 
Δημοσιεύσεις: 318
Εγγραφή: Τετ 24 Σεπ 2008, 03:00

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 11 Ιουν 2022, 04:38

Μπουμ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό Мир » Σάβ 11 Ιουν 2022, 11:24

Πόσοί μέτοχοι της ΚΑΕ είναι μέλη στο ΠΑΟΚμανια;
Άβαταρ μέλους
Мир
 
Δημοσιεύσεις: 6365
Εγγραφή: Τετ 16 Ιούλ 2014, 23:44
Τοποθεσία: London

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό chri5ti9 » Σάβ 11 Ιουν 2022, 11:48

Νομίζω είμαστε 30-40 άτομα από εδώ μέσα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Λαρυγγια στα τσιμεντα και ψυχη στα καγκελα
Άβαταρ μέλους
chri5ti9
 
Δημοσιεύσεις: 2337
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2010, 17:11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό pepito » Σάβ 11 Ιουν 2022, 12:28

Καλημέρα .είμαστε αρκετοι νομιζω. Ξέρει καποιος τι γίνεται με τις μετοχές της πρωτης αύξησης? Εχουν σταλεί σε ολους? Στον αδερφο μου το στείλανε σε μενα οχι. Μπορουμε να απευθυνθουμε καπου? Οχι, οτι εχει σημασια ετσι για τον συναιαθηματικο .
Τελευταία επεξεργασία από pepito και Σάβ 11 Ιουν 2022, 12:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Κλειστε επιτελους τα γα$%@#*να τα αθλητικα ραδιοφωνα.
Άβαταρ μέλους
pepito
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Τρί 01 Μαρ 2011, 12:31

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό BlackFriday » Σάβ 11 Ιουν 2022, 12:30

Έχουν σταλθεί εδώ και αρκετούς μήνες.
BlackFriday
 
Δημοσιεύσεις: 2958
Εγγραφή: Τετ 01 Μαρ 2017, 17:48

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό Мир » Σάβ 11 Ιουν 2022, 13:13

Πρεπει να εχει πανω απο 8 μηνες που τις έστειλαν τις μετοχες.
Αν στις εστειλαν με email, μπορεί να κατέληξε στο spam folder, καλυτερα να επικοινωνισεις με την ΚΑΕ.
Άβαταρ μέλους
Мир
 
Δημοσιεύσεις: 6365
Εγγραφή: Τετ 16 Ιούλ 2014, 23:44
Τοποθεσία: London

ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό Мир » Σάβ 11 Ιουν 2022, 13:17

chri5ti9 έγραψε:Νομίζω είμαστε 30-40 άτομα από εδώ μέσα.

Αν ισχυει τοσο μικρο νουμερα πιστευω πρεπει οι admin να βαλουν φιλτρο να μην μπορει να ποσταρει χρηστης χωρις μετοχες ή διαρκειας στο τοπικ των μεταγραφών και του νεου γηπεδου.
Άβαταρ μέλους
Мир
 
Δημοσιεύσεις: 6365
Εγγραφή: Τετ 16 Ιούλ 2014, 23:44
Τοποθεσία: London

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό Mutasevic » Σάβ 11 Ιουν 2022, 13:56

Άμα κρίνεις με το ποσοι ασχολιομαστε με τα τοπικ του μπάσκετ και 50αρια και αμα
Μολις ανοιξει α γράφουμε καθε μέρα να κρατιεται το τοπικ πάνω πανω να το βλεπουν και να το σκέφτονται

Στάλθηκε από το SM-A202F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
KILLED BY DEATH
Άβαταρ μέλους
Mutasevic
 
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 20:15
Τοποθεσία: πλανητης Καξξον Γαλαξιας ΠΑΟΚ

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό Maxpaok » Σάβ 11 Ιουν 2022, 14:10

Να επαναλάβει το έργο που είχε επωμιστεί ο Μπαρκαρουτσος.

Πάλι, όλοι μαζί!!!! Και πιο πολλοί!!!
Maxpaok
 
Δημοσιεύσεις: 1895
Εγγραφή: Παρ 07 Μάιος 2021, 12:57

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Σάβ 11 Ιουν 2022, 14:18

Στον ιδιο λογαριασμο κανουμε καταθεση οι του εξωτερικου;

Αν μπορει καποιος να δωσει λινκ (αν υπρχει ηδη ενημερωση)
Άβαταρ μέλους
aivas19
 
Δημοσιεύσεις: 10229
Εγγραφή: Δευτ 27 Απρ 2020, 23:20

Επόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες