ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2021

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ

ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ
158
95%
ΔΕ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ
8
5%
 
Σύνολο ψήφων : 166

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2021

Δημοσίευσηαπό seaman » Σάβ 10 Απρ 2021, 15:36

Καθώς δέχτηκα και εγώ το τηλέφωνο για την παροχή στοιχείων, στην κουβέντα που έκανα διαπίστωσα ότι είχαν στοιχεία και έπαιρναν τηλέφωνα για καταθέσεις που είχαν γίνει μέχρι στις 23 του Μάρτη. Για τις μεταγενέστερες θα υπάρξει και νέο "κύμα" επικοινωνίας
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2021

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Σάβ 10 Απρ 2021, 15:47

nxran έγραψε:Καλημέρα
Συγγνώμη από όλους για το λόγο μου αλλά έχω μια διαφορετική προσέγγιση για τη συμμετοχή στην ΑΜΚ. Το ποσό των 500.000 είναι υπερβολικά μεγάλο και αξίζουν συγχαρητήρια σε όσους συμμετείχαν. Θεωρώ εξαιρετικά μικρό των αριθμό των 9000+ συνοπαδών που μετρήθηκαν και βρέθηκαν παρόντες στο προσκλητήριο της ΚΑΕ. Θα προτιμούσα το ίδιο ποσό να είχε συγκεντρωθεί από 50000 οπαδούς της ομάδας μας. Μετά από μισό αιώνα που παρακολουθώ ΜΟΝΟ το μπάσκετ του ΠΑΟΚ μπορώ να αισθάνομαι για μια ακόμη φορά απογοητευμένος από την προσέγγιση των συνοπαδών μου στα διαφορετικά αθλήματα της ομάδος μας, εκτός του ποδοσφαίρου. Ο δικέφαλος αετός είναι έμβλημα σε όλες τις φανέλες και όχι μόνο σε αυτές του ποδοσφαίρου. Ειδικά σήμερα που φαίνεται ότι η προσέγγιση στην ομάδα μπάσκετ από τους διοικούντες δίνει έρεισμα για "ανέσπερο φως".


Σκέφτομαι αυτό που έγραψες αδερφέ και γενικά διαφωνώ. Οι 9800 συμμετέχοντες στην ΑΜΚ δεν είναι μικρό νούμερο ειδικά σε σχέση με το τι πιστεύαμε, είναι η βάση για δημιουργηθεί μία καινούργια γενιά φιλάθλων οπαδών του τμήματος. Θα μπορούσαν να ήταν παραπάνω? Ισως ναι αλλά αμφιβάλλω αν άλλη ομάδα θα είχε τόσους είδαμε και τον γιαννακόπουλο με τις επιτυχίες τι συγκέντρωσε για την παναθηναικη πολιτεία.
Και μην ξεχνάς πως αριθμητικά ο στόχος έχει επιτευχθεί στο 100%. Προσωπικά περίμενα να μαζευτεί το ποσό αλλά από λιγότερο κόσμο, νομίζω οτι σαν αριθμός το 9800 δίνει μία καλή εικόνα στη διοικηση Χατζόπουλου πως να πορευτεί και που να απευθυνθεί στο μέλλον σε σχέση με πολλά κομμάτια του μαρκετινγκ κλπ. όταν θα διαπραγματεύεται τηλεοπτικά θα λέει πως το προιον που σου πουλάω κανάλι Α ενδιαφέρει τουλαχιστον 10000 γιατί έχει μετρηθεί με τον πιο αδιαβλητο τρόπο, το ίδιο και στους χορηγούς. Φυσικά 50000 θα ήταν καλύτερα αλλά αν υπήρχαν οι 50000 ο ΠΑΟΚ δεν θα ήταν εδώ που είναι σήμερα.
Πλεον υπάρχει μία δυναμική που πρέπει να αξιοποιηθεί περαιτέρω ειλικρινά πιστεύω πως τα καλύετρα έρχονται.
Και κάτι ακόμα, το 10000 μέτοχοι θα πρέπει να ληφθεί σοβαρα υπόψιν σε σχέση με το PAOKTV την επόμενη φορά που κάποιος καραγκιόζης από την ερτ η τη Νοβα πεί πως τα τηλεοπτικά του ΠΑΟΚ αξίζουν βαριά 150000.
Με συνδρομή 30 ευρώ το πρωτάθλημα και 50 πρωτάθλημα - Ευρώπη (λαμβάνοντας υπόψιν πως το κόστος κάλυψης αγώνα έχει δοθεί στα 3000 από τον Αρωνιάδη για ποδόσφαιρο) θα ξέρουμε πλέον πως κανένα κανάλι δεν μπορεί να μας ξαναεκβιάσει.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2021

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Σάβ 10 Απρ 2021, 16:22

9.892 συνοπαδοί μας συμμετείχαν στην ΑΜΚ της ΚΑΕ ΠΑΟΚ.

Επίσης οι 200 επετειακές φανέλες της Γενεύης του 1991 έχουν γίνει σχεδόν sold - out σε χρόνο dt.

Ο κόσμος έχει αρχίσει να ''ζεσταίνεται'' για τα καλά με τη Μπασκετάρα μας.

Μπράβο ξανά σε όλους. Μπράβο στον Θανάση Χατζόπουλο.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2021

Δημοσίευσηαπό Max » Σάβ 10 Απρ 2021, 19:05

Γεια και μεγάλη χαρά κι από μένα. Τα 9.800 που αναφέρονται αφορούν καταθέσεις φαινομενικά διαφορετικών προσώπων. Ωστόσο θα ξανά γράψω άλλη μια φορά ότι έχουν κατατεθεί και χρήματα που αφορούν ομάδες ατόμων. Σα να λέμε ένας κουμπαράς όπου κάποιος έβαλε 20,30,50 ακόμη και διευρω. Φίλος που δεν έχει δουλειά, χρωστά κλπ... Αλλά έβγαλε ένα διευρω και είπε, "και γω μαζί σας"
Για άλλη μια φορά Μπράβο στα παιδιά που καθημερινά μας παρότρυναν για την συμμετοχή.
Max
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Πέμ 10 Σεπ 2020, 00:22

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2021

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 11 Απρ 2021, 08:15

Ο Ιβάν δεν βρίσκει το ΙΒΑΝ;; :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2021

Δημοσίευσηαπό IKARIA_4 » Κυρ 11 Απρ 2021, 10:27

Διαβάζω στη σελιδα του μπασκετ μας οτι υπηρξε συμμετοχή και απο τον Α.Σ.ΠΕΡΑ, τον μητρικό συλλογο του ΠΑΟΚ απο την Πόλη...
Πραγματικά αυτο σα γεγονος με κάνει υπερήφανο, και καταδεικνυει την συνδεση και την ιστορική συνέχεια στη πράξη.
Υπέροχη κινηση, η οποια κατα τη γνωμη μου πρεπει να αναδειχθει με εντονότερο τροπο σε πολλαπλά επιπεδα.

Απο πλευράς μας σαν οργανισμός ΠΑΟΚ γενικοτερα, θα ήθελα και εμεις να ειμαστε πιο ενεργοί σε αρωγή και ενισχυση προς το μητρικό μας σύλλογο, ο οποιος δυστυχως δεν εχει την ισχύ, τα μέλη και τις δυνατότητες που ειχε κάποτε.
Εμεινε η αίγλη του παρελθόντος...
IKARIA_4
 
Δημοσιεύσεις: 953
Εγγραφή: Τετ 13 Ιαν 2010, 17:21
Τοποθεσία: ΑΙΓΑΙΟ ΠΕΛΑΓΟΣ

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2021

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 12 Απρ 2021, 13:54

Πράγματι όμορφη κίνηση! Θα ήταν ωραίο να υπάρχει μια γενικότερη συνεργασία σε διάφορα επίπεδα..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2021

Δημοσίευσηαπό dragon » Δευτ 12 Απρ 2021, 19:49

Από συνέντευξη Χατζοπουλου
Υπήρχε άνθρωπος που έβαλε μέχρι και 40 καταθέσεις (!), έβαζε ένα συγκεκριμένο ποσό, έβαζε 19,26 ευρώ από το 1926 φυσικά.

Μπαρκαρουτσε εσυ;;;
Άβαταρ μέλους
dragon
 
Δημοσιεύσεις: 4478
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2017, 18:42
Τοποθεσία: Ναυπλιο

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2021

Δημοσίευσηαπό trouman » Δευτ 12 Απρ 2021, 20:14

IKARIA_4 έγραψε:Διαβάζω στη σελιδα του μπασκετ μας οτι υπηρξε συμμετοχή και απο τον Α.Σ.ΠΕΡΑ, τον μητρικό συλλογο του ΠΑΟΚ απο την Πόλη...
Πραγματικά αυτο σα γεγονος με κάνει υπερήφανο, και καταδεικνυει την συνδεση και την ιστορική συνέχεια στη πράξη.
Υπέροχη κινηση, η οποια κατα τη γνωμη μου πρεπει να αναδειχθει με εντονότερο τροπο σε πολλαπλά επιπεδα.

Απο πλευράς μας σαν οργανισμός ΠΑΟΚ γενικοτερα, θα ήθελα και εμεις να ειμαστε πιο ενεργοί σε αρωγή και ενισχυση προς το μητρικό μας σύλλογο, ο οποιος δυστυχως δεν εχει την ισχύ, τα μέλη και τις δυνατότητες που ειχε κάποτε.
Εμεινε η αίγλη του παρελθόντος...


Ο Α.Σ. Πέρα Κωνσταντινούπολης είναι άρρηκτα συνδεδεμένος με τον ΠΑΟΚ και ο σύλλογος της Πόλης, δε θα μπορούσε να μην εκφράσει τις ευχές του για τα 95α γενέθλια των «ασπρόμαυρων».
Ο Πάρης Μαΐς μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου του Α.Σ. Πέρα Κωνσταντινούπολης, εξέφρασε τις ευχές του μέσω της επίσημης ιστοσελίδας του Ερασιτέχνη και, παράλληλα εκφράζει την αποδοχή της πρόσκλησης για φιλικό ανάμεσα στα τμήματα μπάσκετ κορασίδων των δύο Συλλόγων και προσκαλεί τον ΠΑΟΚ στην Κωνσταντινούπολη για δεύτερο φιλικό, ενώ αναφέρθηκε και στην συμμετοχή του Συλλόγου της Κωνσταντινούπολης στην Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου της ΚΑΕ.

Αναλυτικά ανέφερε:

«Από την Βασιλεύουσα Κωνσταντινούπολη, η Διοίκηση του Α.Σ. Πέρα Κωνσταντινούπολης εύχεται σε όλη την οικογένεια του ΠΑΟΚ χρόνια πολλά για τα 95 χρόνια από την ίδρυση του. Σας ευχαριστούμε για την πρόσκληση σας για τον φιλικό αγώνα μπάσκετ γυναικών, ανυπομονούμε να βρεθούμε στην πανέμορφη Θεσσαλονίκη και το PAOK Sports Arena το συντομότερο δυνατό, και αργότερα να σας φιλοξενήσουμε στην πόλη μας.

Έχουμε την μεγάλη χαρά με το γεγονός που η ΚΑΕ ΠΑΟΚ μέσω του κόσμου πέτυχε στο απόλυτο βαθμό αυτό που ήθελε, συγκεντρώνοντας το απαιτούμενο ποσό μέσω της Αύξησης του Μετοχικού Κεφαλαίου. Είμαστε χαρούμενοι και περήφανοι σαν Α.Σ. Πέρα Κωνσταντινούπολης που είχαμε την ευκαιρία και δυνατότητα, να είμαστε μέτοχοι στην ΚΑΕ ΠΑΟΚ, και θέλουμε να τονίσουμε ότι είμαστε μία οικογένεια σε καλά και δύσκολα φεγγάρια».


Μου άρεσε κι εμένα πολύ και για τον λόγο ότι ο μικρός μου είναι στον Πέρα, στο τμήμα κολύμβησης, (στην Αθήνα όμως) προς το παρόν και γενικά υπάρχει ένα πολύ καλό κλίμα, σε πολλά επίπεδα. Μόνο που δεν έχουν τα σωστά χρώματα .. 8-)
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2021

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 12 Απρ 2021, 20:24

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Ο Ιβάν δεν βρίσκει το ΙΒΑΝ;; :mrgreen:
Λογικα πρεπει να γινει νεα ΑΜΚ αφου αυτη καλύφθηκε. Δεν ειμαι και σιγουρος.καποιος λογιστης?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2021

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 13 Απρ 2021, 08:30

ψαχνουν να βρουν τροπο πώς θα μπούν αυτά τα 500 στην ΚΑΕ. Εικάζω πάλι με δάνειο όπως τα προηγούμενα.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2021

Δημοσίευσηαπό Taseos » Τρί 13 Απρ 2021, 08:43

kataramenos5 έγραψε:
Μπαρκαρούτσος έγραψε:Ο Ιβάν δεν βρίσκει το ΙΒΑΝ;; :mrgreen:
Λογικα πρεπει να γινει νεα ΑΜΚ αφου αυτη καλύφθηκε. Δεν ειμαι και σιγουρος.καποιος λογιστης?
Ναι δε μπορουν να μπουν σε αυτην.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3836
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2021

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 13 Απρ 2021, 15:44

palok έγραψε:ψαχνουν να βρουν τροπο πώς θα μπούν αυτά τα 500 στην ΚΑΕ. Εικάζω πάλι με δάνειο όπως τα προηγούμενα.
Δανειο σημαινει οτι θα επιστραφουν με τοκο. Αλλο το "θα τα διπλασιασω"
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2021

Δημοσίευσηαπό Taseos » Τρί 13 Απρ 2021, 17:00

Δεν επεστραφησαν 2,5 εκατομμυρια
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3836
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2021

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 13 Απρ 2021, 21:30

Αυτο δεν λεει τιποτα.Αυριο μπορει να του γυρισει αναποδα και να τα ζητησει.Εγινε στη ροστωφ.
Καμια σχεση με το "θα τα διπλασιασω"
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες