ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2021

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ

ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ
158
95%
ΔΕ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ
8
5%
 
Σύνολο ψήφων : 166

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2021

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 22 Αύγ 2021, 01:53

Μαυρο Χιονι έγραψε:Να τα βάλουν σε μπιτκοιν αν δεν μπορούν με χρήματα. Άντε να πούμε!


Λες γι'αυτό να μη κάναμε μεταγραφές στο ποδόσφαιρο;; Μήπως τα λεφτά του ΠΑΟΚ είναι όλα BTC και επειδή ήταν στα κόκκινα, δεν πήραμε παίκτη; :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2021

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Δευτ 23 Αύγ 2021, 16:23

Γιατί ρε παιδιά δεν έχουν μπει τα 500Κ, που υπήρξε υπόσχεση,
στην ομάδα ακόμα;

Εννοώ ποιό είναι το πρόβλημα;
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2021

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 24 Αύγ 2021, 00:51

Ψάχνουν νόμιμο τρόπο μάλλον, που δεν θα μπλέξει τη ΚΑΕ και τον Ιβάν.

Αλλά γιατί ΤΟΣΟ καιρό;; 9 μήνες νομίζω πέρασαν..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2021

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 24 Αύγ 2021, 08:48

συνήθως αυτός που παίρνει τα λεφτά βρίσκει γρήγορα τον τρόπο. το αντίθετο συμβαίνει με αυτόν που δίνει τα λεφτά.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2021

Δημοσίευσηαπό Psaras » Τρί 24 Αύγ 2021, 09:11

palok έγραψε:συνήθως αυτός που παίρνει τα λεφτά βρίσκει γρήγορα τον τρόπο. το αντίθετο συμβαίνει με αυτόν που δίνει τα λεφτά.


Ισχυει. Λεφτα μπορουν να μπουν μονο ως χορηγια ή ως δανειο. Και τα δυο εχουν πολλες διαδικασιες πριν υλοποιηθουν. Αλλιως ο μονος γρηγορος τροπος ειναι μεσω νεας ΑΜΚ. Επισης πολλοι ξεχνουν οτι την προηγουμενη οικονομικη χρονια ειχε βαλει αλλα 170,000 ΕΥΡΩ ο Ιβαν. Συνολικα ο Ιβαν εχει βαλει ως τωρα πανω απο 2,5 εκ ΕΥΡΩ στο μπασκετ, συμφωνα με τα λεγομενα του Χατζοπουλου.
Sio tu kwamba tuna bahati kuwa karibu sana na Uropa. Maisha ni kama haya, basi niende wapi? Bongo bahati mbaya Hollywood yetu Masaki Usishangae natamba a' fu wewe hauna chambi. Mi' mwembamba ila napiga show za kitambi Bongo bahati mbaya Bongo bahati mbaya Bongo bahati mbaya
Άβαταρ μέλους
Psaras
 
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Πέμ 19 Αύγ 2021, 14:15

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2021

Δημοσίευσηαπό BlackFriday » Τρί 24 Αύγ 2021, 10:08

Γιατί δεν μπορεί να θεωρηθεί μια δωρεά? Είμαι άσχετη τελείως. Απλά διερωτώμαι.
BlackFriday
 
Δημοσιεύσεις: 2959
Εγγραφή: Τετ 01 Μαρ 2017, 17:48

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2021

Δημοσίευσηαπό Мир » Τρί 24 Αύγ 2021, 12:19

Psaras έγραψε:
palok έγραψε:συνήθως αυτός που παίρνει τα λεφτά βρίσκει γρήγορα τον τρόπο. το αντίθετο συμβαίνει με αυτόν που δίνει τα λεφτά.


Ισχυει. Λεφτα μπορουν να μπουν μονο ως χορηγια ή ως δανειο. Και τα δυο εχουν πολλες διαδικασιες πριν υλοποιηθουν. Αλλιως ο μονος γρηγορος τροπος ειναι μεσω νεας ΑΜΚ. Επισης πολλοι ξεχνουν οτι την προηγουμενη οικονομικη χρονια ειχε βαλει αλλα 170,000 ΕΥΡΩ ο Ιβαν. Συνολικα ο Ιβαν εχει βαλει ως τωρα πανω απο 2,5 εκ ΕΥΡΩ στο μπασκετ, συμφωνα με τα λεγομενα του Χατζοπουλου.

Τα 2,5εκ ήταν για να καλυφθούν τρύπες από τα γαμησιάτηκα του Δρόσου ή από κακοδιαχείριση στην εποχή Μπανε;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Мир
 
Δημοσιεύσεις: 6383
Εγγραφή: Τετ 16 Ιούλ 2014, 23:44
Τοποθεσία: London

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2021

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 24 Αύγ 2021, 12:54

Μάλλον λίγο απ'όλα.


Psaras έγραψε:
palok έγραψε:συνήθως αυτός που παίρνει τα λεφτά βρίσκει γρήγορα τον τρόπο. το αντίθετο συμβαίνει με αυτόν που δίνει τα λεφτά.


Ισχυει. Λεφτα μπορουν να μπουν μονο ως χορηγια ή ως δανειο. Και τα δυο εχουν πολλες διαδικασιες πριν υλοποιηθουν. Αλλιως ο μονος γρηγορος τροπος ειναι μεσω νεας ΑΜΚ. Επισης πολλοι ξεχνουν οτι την προηγουμενη οικονομικη χρονια ειχε βαλει αλλα 170,000 ΕΥΡΩ ο Ιβαν. Συνολικα ο Ιβαν εχει βαλει ως τωρα πανω απο 2,5 εκ ΕΥΡΩ στο μπασκετ, συμφωνα με τα λεγομενα του Χατζοπουλου.


Νέα ΑΜΚ δεν μπορεί να γίνει μέχρι την άνοιξη του 2022, βάσει νόμου. Το είπαν και στη συνέντευξη τύπου της ΚΑΕ.
Δάνειο έδωσε ήδη ο Σαββίδης στη ΚΑΕ, μεγάλο, οπότε δεν νομίζω ότι θα θέλουν δάνειο.

Χορηγία όμως δεν είναι εύκολο να δοθεί;; Τα τελευταία χρόνια πολύ Makedonia Palace βλέπουμε στο Παλατάκι, οπότε γιατί όχι και φέτος;
Μήπως έχει να κάνει με κύκλο εργασιών εταιρίας κτλ; Πχ ότι δεν μπορείς να δώσεις 50.000.000€ χορηγία σε ψιλικατζίδικο; Δεν έχω ιδέα, ρωτάω..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2021

Δημοσίευσηαπό Psaras » Τρί 24 Αύγ 2021, 15:39

Θελει αποφαση ΔΣ της εταιριας, διαθεσιμο μπατζετ στο οικονομικο προυπολογισμο, επισης παιζει να συμφερει οικονομικα/φορολογικα να γινει σε μια συγκεκριμενη ημερομηνια. Δεν βγαζεις 500,000 απο τα ταμεια μιας εταιριας σαν να ανοιγεις την ταμειακη απο το ψιλικατζιδικο. Οπως και να εχει τα λεφτα θα μπουν, κοβω τον π.... μου για αυτο. Το αν θα μπουν αυριο, μεθαυριο ή σε 6 μηνες δεν νομιζω να ειναι θεμα. Σιγουρα ο Χατζοπουλος εχει μιλησει απευθειας και ξερει.

Σαν μια επιπλεον διασταση, μπορει να θελουν τα 500,000 να μπουν απευθειας εκει που χρειαζονται. Νομιζω οτι κατι τετοιο εγινε και στο παρελθον. Δεν τους εδωσε +2,5 εκ στο χερι και τους ειπε στην υγεια σας. Διασφαλισε οτι τα λεφτα αυτα θα πηγαινουν στην αποπληρωμη εφοριας, ΙΚΑ κτλ.

Οσον αφορα την δωρεα, εχει φορο. Για ποιον λογο να πληρωσει και γαμησιατικα; Ασε που αν ειναι προσωπικη δωρεα το φορολογικο καθεστως ειναι περιεργο οταν θεωρησε φορολογικα αλλοδαπος.
Sio tu kwamba tuna bahati kuwa karibu sana na Uropa. Maisha ni kama haya, basi niende wapi? Bongo bahati mbaya Hollywood yetu Masaki Usishangae natamba a' fu wewe hauna chambi. Mi' mwembamba ila napiga show za kitambi Bongo bahati mbaya Bongo bahati mbaya Bongo bahati mbaya
Άβαταρ μέλους
Psaras
 
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Πέμ 19 Αύγ 2021, 14:15

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2021

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 06 Σεπ 2021, 09:35

..zzZZZZzzZZzzzzZZZZzzzzzzzzZz.....
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2021

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 07 Σεπ 2021, 10:45

Δεν είναι κομψό να κράζουν τον Ιβάν ή τον Γιώργο Σαββίδη για τα 500.000€ της ΑΜΚ, άνθρωποι που τα τελευταία πέτρινα χρόνια δεν έδωσαν πάνω από 5€ για οτιδήποτε της ΚΑΕ ΠΑΟΚ (από μπρελόκ μέχρι εισιτήριο).
Να θυμίσω ότι είχαμε τη "ΠΑΟΚ Basket Day" με εισιτήριο 1€, με Προμηθέα Πάτρας. Ούτε μισό Παλατάκι είχαμε γεμίσει...

Τουμπεκί ψιλοκομμένο λοιπόν.

Ελάτε πείτε με για ΠΑΟΚόμετρα και ΠΑΟΚαρχιλίκι, να σας πω εγώ για καναπέδες.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2021

Δημοσίευσηαπό DikefalosG4 » Τρί 07 Σεπ 2021, 12:05

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Δεν είναι κομψό να κράζουν τον Ιβάν ή τον Γιώργο Σαββίδη για τα 500.000€ της ΑΜΚ, άνθρωποι που τα τελευταία πέτρινα χρόνια δεν έδωσαν πάνω από 5€ για οτιδήποτε της ΚΑΕ ΠΑΟΚ (από μπρελόκ μέχρι εισιτήριο).
Να θυμίσω ότι είχαμε τη "ΠΑΟΚ Basket Day" με εισιτήριο 1€, με Προμηθέα Πάτρας. Ούτε μισό Παλατάκι είχαμε γεμίσει...

Τουμπεκί ψιλοκομμένο λοιπόν.

Ελάτε πείτε με για ΠΑΟΚόμετρα και ΠΑΟΚαρχιλίκι, να σας πω εγώ για καναπέδες.


Πρέπει να θυμίζουμε επίσης ότι ο Ιβάν έχει βάλει αποδεδειγμένα στην ΚΑΕ 3,5 εκ., όταν άλλοι "παράγοντες" που "και καλά" ασχολούνται με το μπάσκετ δεν έχουν βάλει ούτε 3,5 ευρώ
DikefalosG4
 
Δημοσιεύσεις: 255
Εγγραφή: Παρ 03 Σεπ 2021, 19:24

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2021

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 07 Σεπ 2021, 12:16

Σαφώς. Δεν το ξεχνάμε ποτέ αυτό, αχάριστοι δεν είμαστε.
Επίσης, δεν έταξε ο Ιβάν τα 500.000€, αλλά ο Γιώργος Σαββίδης!

https://www.sdna.gr/sites/default/files/styles/default/public/2021-01/138940944_1134461400345479_860005862929261733_n.jpg?itok=hj1mMCZ6
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2021

Δημοσίευσηαπό GEOL » Τρί 07 Σεπ 2021, 13:43

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Δεν είναι κομψό να κράζουν τον Ιβάν ή τον Γιώργο Σαββίδη για τα 500.000€ της ΑΜΚ, άνθρωποι που τα τελευταία πέτρινα χρόνια δεν έδωσαν πάνω από 5€ για οτιδήποτε της ΚΑΕ ΠΑΟΚ (από μπρελόκ μέχρι εισιτήριο).
Να θυμίσω ότι είχαμε τη "ΠΑΟΚ Basket Day" με εισιτήριο 1€, με Προμηθέα Πάτρας. Ούτε μισό Παλατάκι είχαμε γεμίσει...

Τουμπεκί ψιλοκομμένο λοιπόν.

Ελάτε πείτε με για ΠΑΟΚόμετρα και ΠΑΟΚαρχιλίκι, να σας πω εγώ για καναπέδες.

Μεγάλες αλήθειες.
GEOL
 
Δημοσιεύσεις: 2302
Εγγραφή: Σάβ 08 Μάιος 2010, 14:11

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2021

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 08 Σεπ 2021, 07:37

τί ακριβώς σημαίνει ΚΡΑΖΩ? εγώ στη δουλειά μου όταν κάνω Group meeting θα πώ σε κάποιον γιατί δεν το κανε αυτό καλά και μείναμε πίσω, άσχετα αν αυτός έχει φέρει εις πέρας άλλα 10 projects με 100% επιτυχία και On time. Δεν υποχρέωσε κανείς τον Γιώργη να πεί διπλασιάζω το ποσό. Φαντάζομαι για να το είπε, τα 500 του ήταν ΟΚ ποσό να το δώσει. Αν του ήταν, γιατί δεν είναι τώρα? Αν είναι (κουμάντο στην τσέπη του καθενός εγώ δεν κάνω), ας τα δώσει. Δε λέμε τίποτα παραπάνω. Τα χρήματα αυτά τα έχει προυπολογίσει στο μυαλό του ο Χατζόπουλος. Έχει πεί οτι με αυτά τα 500 κλείνουμε ένα πολύ σημαντικό Τμήμα από τα χρέη (και μένουνε κάποιοι πιστωτές και εφορία-ικα νομίζω).
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες