Θανάσης Χατζόπουλος

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Mutasevic » Κυρ 11 Οκτ 2020, 09:26

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Εγώ πάντως ΑΜΚ έμπαινα.

Εννοείται, να χουμε κ ντουετο μετοχές κ στην μπάλα κ στο μπάσκετ, ας δωσουν τους λογαριασμούς της ΚΑΕ να βάζουμε χύμα η σα συνδρομή 10ε το μηνα. Ο Σαββίδης παντως μας εκανε να σκεφτόμαστε σαν οπαδοί πλούσιας ομάδας ενώ ποτε δεν ημασταν τέτοιοι
KILLED BY DEATH
Άβαταρ μέλους
Mutasevic
 
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 20:15
Τοποθεσία: πλανητης Καξξον Γαλαξιας ΠΑΟΚ

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό hellrider » Κυρ 11 Οκτ 2020, 11:03

ΟΛΕΣ οι διοικησεις στην μετα ΜΠΑΝΕ εποχη σας το λενε αλλα εσεις ρε φωστηρες δεν περνετε χαμπαρι.....ΚΑΝΕΙΣ δεν εχει ουτε καν υπονοησει πως υπηρξε κακοδιαχειριση...το αντιθετο...ολοι οι επομενοι εχουν αναγνωρισει πως η διοικηση ΜΠΑΝΕ εκανε το καλυτερο που μπορουσε!!! Για πες ρε Χατζοπουλε.....
"Το θέμα των χρεών είναι εδώ και πάρα πολλά χρόνια. Το πώς δημιουργήθηκαν είναι γνωστό νομίζω, από εκεί και πέρα τόσα χρόνια, απλώς αποπληρωνόταν τα παλιά χρέη, δημιουργώντας νέα και συντηρούνταν μια τέτοια κατάσταση εδώ και πολύ καιρό.(Σημ. καποια ψυχη εδω μεσα το επαναλαμβανει ΣΥΝΕΧΩΣ αυτο).Αυτό θα πρέπει να καταφέρουμε και να το αλλάξουμε. Όπως έχω πει πολλές φορές, αυτό θα αλλάξει μόνο με την συμμετοχή του κόσμου."
"Μόνο ο λαός του ΠΑΟΚ μπορεί να σώσει αυτή την ομάδα. "
"είναι καθαρά οικονομικό το θέμα"
"Αν δεν πληρώσει ο Σαββιδης τις υποχρεωσεις στο Δημοσιο είναι η αλήθεια ότι θα είμαστε πολύ δύσκολα".

Χατζοπουλε δεν μας τα λες καλα....δηλ. πας και λες και κανεις τα ιδια με εκεινο τον κακο σερβο που ΜΟΝΟ το κακο του ΠΑΟΚ ηθελε; Ντροπη σου....άλλα έπρεπε να πεις....δηλ. πανω που ειχαμε βρει εναν κακο ανθρωπο να του τα φορτωσουμε πας και μας χαλας την σουπα;

Υ.Γ. Palok σε χαλασε ο Χατζοπουλος ε; Τι να κανουμε; Απο οτι φαινεται οσοι εχουν ανακατευτει με την ΚΑΕ δεν εχουν να πουν μιση κακη κουβεντα για τον ΜΠΑΝΕ.....βεβαια εσεις απ'εξω ξερετε καλυτερα.......
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 11 Οκτ 2020, 11:20

palok πονάς? :opaokara:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10570
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Κυρ 11 Οκτ 2020, 11:22

Ρε φίλε τι κόμπλεξ είναι αυτό;
Ποιος μίλησε για κακούς Σέρβους που θέλουν το κακό του ΠΑΟΚ;

Από κει και πέρα, το κομμάτι που παραθέτεις δείχνει κακοδιαχείριση. Αποπληρώνονταν παλιά χρέη δημιουργώντας καινούρια. Φαύλος κυκλος. Δεν καταλαβαίνω που βλέπεις τα "καλά λόγια".
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15310
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 11 Οκτ 2020, 11:36

sn0ufel4 έγραψε:Συνέντευξη εφ’ όλης της ύλης παραχώρησε στην εκπομπή της TV100 «Σφήνα στα Σπορ», ο Θανάσης Χατζόπουλος.

Το μέλος του Δ.Σ της ΚΑΕ ΠΑΟΚ αναφέρθηκε σε όλα τα «φλέγοντα» ζητήματα του μπασκετικού τμήματος του Δικεφάλου ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος της BasketLeague, ενώ μίλησε και για την ΠΑΕ ΠΑΟΚ, αφού είναι γνωστό ότι είναι μόνιμος κάτοικος των επισήμων στο γήπεδο της Τούμπας.

Αναλυτικά όσα είπε ο Θανάσης Χατζόπουλος στην TV100:

Για την νίκη απέναντι στην Λάρισα για το Κύπελλο: «Στο ξεκίνημα του αγώνα ήταν λίγο δύσκολο για τα παιδιά. Μπήκαν λίγα νευρικά στο ματς αλλά μετά τα πρώτα 15 λεπτά αρχίσαμε να παίζουμε καλό μπάσκετ, έβγαλαν ενέργεια, έδειξαν ποιότητα και νομίζω ότι έγινε ένα καλο παιχνίδι. Χαιρόμαστε που πήραμε την νίκη και την πρόκριση στην επόμενη φάση. Όλη η ομάδα πήγε πολύ καλά ειδικά το δεύτερο ημίχρονο».

Για τον σχεδιασμό της ομάδας φέτος: «Κατ’αρχήν θέλουμε να δημιουργήσουμε ένα ανταγωνιστικό σύνολο και να κάνουμε μια ομάδα που θα μπορέσει να διακριθεί, όσο γίνεται δηλαδή να διακριθεί στο ελληνικό πρωτάθλημα και να έχει όσο καλύτερη πορεία γίνεται στους αγώνες του Κυπέλλου. Από εκεί και πέρα, την Ευρώπη την αποκλείσαμε από την αρχή καθαρά και μόνο για οικονομικούς λόγους και για να μην υπάρχουν τα έξοδα που χρειάζεται σε αυτή την διοργάνωση. Με αυτό το σκεπτικό επιλέξαμε τους παίκτες, συστήθηκε μια ομάδα έχει αρκετά νέα παιδιά γιατί είχαμε τα παιχνίδια από βδομάδα σε βδομάδα και όχι δυο παιχνίδια μέσα σε μια εβδομάδα. Σχεδιάστηκε η ομάδα με τέτοιο τρόπο για να μπορεί να ανταποκριθεί σε όλη την νέα σεζόν».

Για την παραμονή Μαργαρίτη στον ΠΑΟΚ: «Φυσικά ήταν ο πρώτος στόχος ήταν να κλείσει ο αρχηγός. Είναι ένας άνθρωπος που βρίσκεται εννέα χρόνια σερί στην ομάδα και θέλουμε να ξεκινήσουμε από τον αρχηγό. Έχει προσφέρει την ψυχή του στην ομάδα και είναι ακόμα στην… εφηβεία του ο Βαγγέλης. Δείχνει ότι έχει πολλά χρόνια ακόμα μπροστά του».

Για τους ξένους παίκτες που αποκτήθηκαν: «Οι ξένοι επιλέχθηκαν, ειδικά αυτοί που αγωνίζονται στην περιφέρεια, ήταν παιδιά που έχουν παίξει όλοι στο ελληνικό πρωτάθλημα. Αυτό σημαίνει ότι γνωρίζουν το περιβάλλον και θέλαμε να τους ενσωματώσουμε στην ομάδα για να μπορέσουμε να δημιουργήσουμε μια δυνατή περιφέρεια μαζί με κάποιους ποιοτικούς Έλληνες που έχουν κλείσει. Στόχος μας να φτιάξουμε μια ανταγωνιστική περιφέρεια, κάναμε κάποιες επιλογές Ελλήνων και στους ψηλούς για να έχουμε περισσότερες επιλογές ξένων στα γκαρντ, γιατί οι κανόνες λένε ότι πρέπει να έχουμε μέχρι έξι στο ρόστερ. Προτιμήσαμε να πάμε με περισσότερους ξένους στα γκαρντ και λιγότερους μέσα στην ρακέτα».

Για την προσπάθεια εξυγίανσης και τα οικονομικά προβλήματα της ΚΑΕ ΠΑΟΚ: «Το θέμα των χρεών είναι εδώ και πάρα πολλά χρόνια. Το πώς δημιουργήθηκαν είναι γνωστό νομίζω, από εκεί και πέρα τόσα χρόνια, απλώς αποπληρωνόταν τα παλιά χρέη, δημιουργώντας νέα και συντηρούνταν μια τέτοια κατάσταση εδώ και πολύ καιρό. Αυτό θα πρέπει να καταφέρουμε και να το αλλάξουμε. Όπως έχω πει πολλές φορές, αυτό θα αλλάξει μόνο με την συμμετοχή του κόσμου. Ως τώρα ζητούσαμε την βοήθεια του κ. Σαββίδη που έχει βοηθήσει πάρα πολύ το μπάσκετ, ας μην κρυβόμαστε. Έχει βοηθήσει με εκατομμύρια ευρώ, αλλά δεν είναι η λύση. Για να σβηστούν όλα τα χρέη πρέπει να μαζευτεί ένα σημαντικό ποσό χρημάτων και να συνεχίσουμε να λειτουργούμε την ομάδα μη δημιουργώντας καινούργια. Και σε ένα βάθος 3-4-5 χρόνων να μπορέσει η ομάδα να ξεχρεώσει και να λειτουργεί αυτόνομα».

Για την συμμετοχή του κόσμου : «Μόνο ο λαός του ΠΑΟΚ μπορεί να σώσει αυτή την ομάδα. Στην πρόθεση μας είναι να ανοίξουμε μια αύξηση μετοχικού κεφαλαίου, όπου θα μπορέσει ο κόσμος να μπει και με ότι μπορεί ο καθένας, αρκεί να μαζευτεί μεγάλη μάζα. Εκεί είναι που θα μπορέσουμε έστω πολλοί άνθρωποι με λίγα λεφτά ο καθένας να μπορέσει να στηριχθεί αυτή η προσπάθεια και να μπορέσουμε να μειώσουμε τα χρέη. Το να τα μηδενίσουμε όλα τα χρέη με μια αύξηση, είναι ουτοπικό και πολύ ρομαντικό. Τα χρέη είναι εκατομμύρια ευρώ, είναι πάνω από 3.000.000 ευρώ, τουλάχιστον μαζί με τα δάνεια του κ. Σαββίδη είναι πάνω από 6.000.000 με 6.500.000 ευρώ!

Για τα δάνεια του Ιβάν Σαββίδη: «Είναι η αλήθεια ότι δεν τα απαιτεί τώρα αυτά τα λεφτά ο κ. Σαββίδης. Δεν έχει πει ακόμα τίποτα για αυτά τα λεφτά, απλώς υπάρχουν και φαίνονται σαν χρέη της ομάδας και θα πρέπει να δούμε πως μπορούμε να διευθετήσουμε. Να συμφωνήσουμε με τον κ. Σαββίδη και να είμαστε σωστοί απέναντι του.

Το πλάνο μας είναι να βγούμε πρώτα στον κόσμο, να δούμε τι χρήματα θα μπορέσουμε να συγκεντρώσουμε και από εκεί και πέρα έχοντας συγκεντρώσει τα χρήματα να μπορούμε να πάμε ότι πάμε σε συγκεκριμένο νούμερο στην αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου. Θα δοθεί μια περίοδος περίπου δυο μηνών, όπου όποιος οπαδός θέλει μπορεί να καταθέσει χρήματα σε έναν ειδικό λογαριασμό που θα δημιουργηθεί σε τράπεζα. Από εκεί και πέρα ότι ποσό μαζευτεί θα είναι η ΑΜΚ. Αν 100.000 κόσμος δώσει από 20 ευρώ τότε θα έχουν μαζευτεί 2.000.000 ευρώ, αυτό θα ήταν μια τεράστια αναπνοή για την ομάδα. Δεν θα λύσει το πρόβλημα αλλά θα είναι τεράστια αναπνοή να πληρωθούν σημαντικές οφειλές που «πνίγουν» την ομάδα στην λειτουργία της όπως είναι η εφορία, οι παλιοί παίκτες και οι μάνατζερ που «κυνηγάνε» τον ΠΑΟΚ. Αν δεν αποπληρωθούν κάθε χρόνο θα υπάρχει η απειλή των banπου δυσκολεύει πάρα πολύ το έργο μας, όχι μόνο της δικής μας αλλά γενικότερα.

Θα γίνει ένα κάλεσμα στον κόσμο, μια συνέντευξη Τύπου για να ενημερωθούν όλοι για την προσπάθεια μας. Με τον Ιβάν Σαββίδη δεν έχουμε μιλήσει γιατί δεν βρίσκεται εδώ. Αυτή η περίοδος του κορονοϊού, είναι πολύ δύσκολη και καταλαβαίνετε ότι όλοι μας φοβόμαστε λίγο ή πολύ τον κορονοϊό. Κακά τα ψέματα κανείς δεν είναι… άτρωτος ή αθάνατος. Πρέπει να είμαστε προσεκτικοί, θέλουμε να είναι προστατευμένος ο κ. Σαββίδης γιατί είναι ο άνθρωπος που έχει πραγματικά βοηθήσει τον ΠΑΟΚ. Όχι μόνο στο ποδόσφαιρο και στο μπάσκετ, αλλά σε όλα τα τμήματα. Επίσης με τις επενδύσεις του έχει βοηθήσει και την Βόρεια Ελλάδα, αλλά και την Ελλάδα γενικότερα».

Για τον αν θα πληρώσει ο Ιβάν Σαββίδης φέτος ΕΦΚΑ και εφορία και τι θα συμβεί σε περίπτωση που δεν το κάνει: «Αν δεν πληρώσει είναι η αλήθεια ότι θα είμαστε πολύ δύσκολα. Δεν ξέρω αν θα τα βγάλουμε πέρα. Υπάρχουν τρομερές δόσεις σε παλιούς παίκτες, υπάρχει κάθε μήνα δόση στην FIBA, δόσεις σε παίκτες και μάνατζερ. Αν δεν τα πληρώσεις θα γυρίσουν όλο το συνολικό παλιό συμβόλαιο ξανά πάνω. Πρώτα από όλα θα υπάρξει και πάλι απαγόρευση μεταγραφών και δεύτερον δεν θα μπορούμε να αλλάξουμε παίκτη κατά την διάρκεια της σεζόν.

Φέτος για εμάς ένα μεγάλο ντεσαβαντάζ είναι ότι δεν θα έχουμε την παρουσία του κόσμου. Παίζουμε κάθε ματς στην ουσία κεκλεισμένων των θυρών. Αυτό είναι για ομάδες όπως εμείς, τεράστιο πλήγμα. Ο ΠΑΟΚ έχει κόσμο και μπορεί να γεμίσει το γήπεδο, να κόψει πολλά εισιτήρια.

Πέρσι στο ΠΑΟΚ – Άρης είχαμε sold out, στο ΠΑΟΚ – -Παναθηναϊκός έμειναν μόλις 300 εισιτήρια αδιάθετα, αυτό σημαίνει ότι πρόκειται για βασικά έσοδα. Η Θεσσαλονίκη βλέπω ότι πηγαίνει αρκετά καλά σε θέματα κρουσμάτων, ίσως θα πρέπει η πολιτεία να σκεφτεί να αφήσει τον κόσμο να μπει στα γήπεδα, γιατί και οι ομάδες έχουν ανάγκη τα έσοδα».

Για την επιλογή του Κώστα Μέξα: «Πέρσι ήρθε ο κ. Μέξας στον ΠΑΟΚ σε μια πολύ δύσκολη εποχή για την ομάδα, θυμάστε ότι η ομάδα ήταν έτοιμη να πέσει κατηγορία. Παρά το γεγονός αυτό δεν φοβήθηκε, ήρθε, προσπάθησε, βελτίωσε κάποια πράγματα, δυστυχώς ήρθε ο κορονοϊός και διέκοψε το πρωτάθλημα. Μέσα μου πίστευα ότι ο ΠΑΟΚ δεν θα πέσει γιατί είχαμε μπροστά μας που μπορούσαμε να κάνουμε τις νίκες που θέλαμε για να μείνουμε. Αλλάξαμε κάποιους παίκτες αρκετούς, ήταν δύσκολο να προσαρμοστούν, αλλά στα επόμενα ματς θα ήμασταν καλύτεροι».

Για την παρουσία του στις σουίτες της Τούμπας: «Ναι εδώ και πολλά χρόνια βλέπω τα ματς από τις σουίτες της Τούμπας. Όταν είχε φτιάξει ο Σαββίδης τις νέες σουίτες και είχε επεκταθεί ένα τοιχίο και έκοβε κάπως την οπτική από εκεί που έβλεπα τα ματς, ήρθε και μου είπε ο ίδιος για το αν ενοχλεί η νέα θέση της σουίτας, επειδή κάποιες θέσεις στην σουίτα μέσα δεν έβλεπαν καλά την περιοχή κοντά στο ένα σημαιάκι του κόρνερ».

Για την αποχώρηση του Βιεϊρίνια: «Μου είναι πολύ δύσκολο να εκφράσω την πραγματική μου άποψη για αυτό τον παίκτη. Για μένα ο Βιεϊρίνια δεν έπρεπε να φύγει από τον ΠΑΟΚ και έπρεπε να κρεμάσει τα ποδοσφαιρικά του παπούτσια εδώ. Δεν ξέρω τους λόγους για αυτή την απόφαση να μην ανανεωθεί το συμβόλαιο του, αλλά κατά την γνώμη μου όπως έκανα προσωπικά με τον Βαγγέλη τον Μαργαρίτη… τις σημαίες σου τις κρατάς, δεν τις υποστέλλεις. Στα ματς με την Κράσνονταρ έλειψε η εμπειρία των παικτών με παραστάσεις όπως ο Βιεϊρίνια, όπως ο Μάτος, ο Μαουρίσιο ενδεχομένως. Για μένα ήταν ένα λάθος και ήρθε η τιμωρία με τον αποκλεισμό».

Για το τι χρειάζεται περισσότερο ο οργανισμός ΠΑΟΚ: «Η… ιπποδύναμη που χρειάζεται αυτή την στιγμή ο οργανισμός ΠΑΟΚ στο μπάσκετ αυτή την στιγμή είναι καθαρά οικονομική. Το έχω πάρα πολλές φορές ότι ο ΠΑΟΚ είναι ένα σωματείο με τέτοια ιστορία που πραγματικά είναι καθαρά οικονομικό το θέμα. Αν έχουμε τα χρήματα για να τα καταφέρουμε να σταθούμε, είμαι σίγουρος ότι ομάδα θα τα πάρει πάρα πολύ καλά. Είμαι ένας άνθρωπος που δεν βγάζει τα πόδια από το πάπλωμα, αν δεν ξέρω ότι μπορώ να τα καλύψω, οπότε δεν πρόκειται να αφήσω να ξεφύγει ή ξοδέψουμε παραπάνω λεφτά από όσο μπορούμε. Νομίζω ότι η ομάδα που έγινε και με το συγκεκριμένο μπάτζετ, υπάρχει πολύ καλή σχέση ποιότητας – χρήματος. Πιστεύω ότι θα φανεί και στην διάρκεια. Θεωρώ ότι έχουμε αρχίσει καλά και το αν θα συνεχίσουμε καλα θα φανεί και από τα αν βρούμε τα… άλογα μας. Τα άλογα μας είναι τα ευρώ!».

Για την αλλαγή φιλοσοφίας στο ρόστερ του ΠΑΟΚ στο ποδόσφαιρο: «Σε κάποιες περιπτώσεις, όπως αυτή του Λέο Μάτος, που ήταν κοντά στο να βρει άλλη ομάδα κα μετά ξαναγυρνάει, να πω την αλήθεια δεν είναι και τόσο καλή η εικόνα. Θα πρέπει να αποφασίσει η ομάδα αν τους θέλει ή όχι, για να φέρει άλλους αν αποχωρήσουν. Αυτές είναι οι αποφάσεις προπονητή, τεχνικού διευθυντή και φυσικά του ιδιοκτήτη, χωρίς να πέφτει κάποιος λόγος σε εμάς».

Για το αν η απουσία Σαββίδη φέρνει διοικητική αρρυθμία: «Σίγουρα όταν λείπει ο πρόεδρος δεν είναι και το καλύτερο, αλλά δεν γνωρίζω και τι επικοινωνία υπάρχει. Αν τα ξέραμε όλα, θα ήμασταν και… μάγοι. Σίγουρα δυσχεραίνει το κλίμα και δεν ξέρουμε πόσο συχνή είναι αυτή η επικοινωνία που έχει με τα στελέχη της διοίκησης. Φαντάζομαι πως ναι, προκύπτει κάποια αρρυθμία».

Για τις ακαδημίες της ΚΑΕ ΠΑΟΚ: «Το γεγονός ότι στέκομαι στο οικονομικο, είναι στα πάρα πολλά και διάφορα προβλήματα που έχει η ομάδα. Το ότι οι ακαδημίες πρέπει να λειτουργήσουν, πραγματικά σας λέω ότι οι ακαδημίες μας λειτουργούν. Σας καλώ να δείτε φέτος την εφηβική ομάδα του ΠΑΟΚ, όπου έχω εμπλακεί προσωπικά ο ίδιος και δεν το έχω δημοσιοποιήσει. Μπορεί να χάσαμε τον Τανούλη, αλλά προσπάθησα να τον κρατήσω με δικές μου ενέργειες, αλλά ήταν προσωπική του επιλογή να φύγει. Δεν μπορείς να τον κρατήσεις αν δεν θέλει να μείνει, εμείς δεν του είχαμε προτείνει συμβόλαιο και προτίμησε να πάει στον Προμηθέα. Δεν φταίνε οι ομάδες πάντα, αλλά φταίει και ο νομοθέτης. Ο νόμος δεν υποχρεώνει τον παίκτη να παραμείνει 1-2 χρόνια στην ομάδα την μεγάλη μετά την παρουσία του στις ακαδημίες. Του κάναμε προσφορά συμβολαίου, αλλά προτίμησε να φύγει. Πέσαμε όλοι επάνω του, του δείξαμε ότι τον θέλουμε από τον κ. Σταυρόπουλο μέχρι και εμένα. Έχουμε παιδιά στην ακαδημία όπως ο Ιατρίδης και ο Καραγιαννίδης. Αυτοί οι δυο δουλεύουν σκληρά με την πρώτη ομάδα και δεν θα αφήσουμε σε καμία περίπτωση να χαθούν άλλα ταλέντα. Όταν κάποια στιγμή αποχωρήσω, έχω όνειρο να αφήσω παρακαταθήκη Ελλήνων παικτών δικών μας ή έστω από άλλες ακαδημίες. Να χτίσει ξανά έναν ελληνικό κορμό και να μην χρειάζεται να κουβαλάει πάντα 5-6 Αμερικανούς. Αυτό έχω στο μυαλό μου, απλά αυτή την περίοδο μας… πνίγουν υποθέσεις χρεών. Είναι θέματα που δεν λύνονται.

Ήδη στην ακαδημία του ΠΑΟΚ έχει έρθει ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα στην Ελλάδα. Ένα παιδί που δεν ξέρω πως δεν το είδε κανένας μέχρι τώρα. Το παιδί λέγεται Ρούμογλου Απόστολος και ήρθε με μεταγραφή από την Ξάνθη. Κάναμε μεγάλες προσπάθειες για να έρθει. Στα 17 του έχει ύψους 2.02 και παίζει στις θέσεις 1-2-3, έχει φυσικά προσόντα και τεχνικά χαρίσματα πολύ σπουδαία. Δεν κάτσαμε με σταυρωμένα χέρια, παρά το γεγονός ότι δοκιμάστηκε στην ΑΕΚ και τον προσέγγισε και ο Ολυμπιακός. Πήγαμε τον κλείσαμε και τον φέραμε. Παρόλο που οι ακαδημίες δεν ανήκουν στην ΚΑΕ, αλλά στον ΑΣ ΠΑΟΚ ασχολούμαστε. Δεν αφήνω τίποτα στην τύχη».

Για τον ΑΣ ΠΑΟΚ και την βοήθεια του προς την ΚΑΕ: «Όχι δεν μας βοηθάει ο ΑΣ ΠΑΟΚ. Έχει άλλες προτεραιότητες ο ερασιτέχνης και δεν γίνεται να μας βοηθήσει οικονομικά. Έχει υποχρεώσεις φαντάζομαι, σίγουρα θα χρειαζόμασταν βοήθεια, αλλά από την άλλη ο ΑΣ ΠΑΟΚ έχει να συντηρήσει τόσα τμήματα, τι να πρωτοπληρώσει; Έχει και το τμήμα του βόλεϊ που τα τελευταία χρόνια πρωταγωνιστεί και δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να βρεθεί η οικονομική δυνατότητα».

Για το δικό του μέλλον στην ΚΑΕ ΠΑΟΚ και το αν σκέφτεται να γίνει μεγαλομέτοχος: «Όχι, δεν το σκέφτομαι αυτό το ενδεχόμενο. Δεν μπήκα προς Θεού για να πάρω την ομάδα. Καθαρά η θέληση μου είναι να μπορέσω να βοηθήσω τον ΠΑΟΚ να φύγει από την λάσπη, τίποτα παραπάνω. Δεν θέλω να εμπλακώ παραπάνω. Δεν ήρθα να κρατήσω καμία καρέκλα, έχω και τα άλογα μου και τρέχω στο εξωτερικό σε διεθνείς αγώνες. Πέρσι συμμετείχα και στο παγκόσμιο πρωτάθλημα ως αμαξοδηγός, εκεί είμαι αθλητής και θέλω να παραμείνω αθλητής σε αυτό το επίπεδο».


Καλά κρασά, τον Αύγουστο...Η βασική μου σκέψη...
"Το μαρτύριο της σταγόνας συνεχίζεται, εξουθενώνοντας τους πάντες, παντελώς"...Η βασική μου αίσθηση...

Ακολουθεί η επεξήγησις των αιτίων, για τα παραπάνω....

1...Εκτός από τα δανεικά του Βάνια, άλλων δανεικά συμπεριλαμβάνονται στα πάνω από 6,5 μύρια χρέη? Ποιων?

2...Τα χρέη που δημιουργούνται απ το φετινό ρόστερ (μόνο προκαταβολές έχει πληρώσει) πότε θα προστεθούν?

3...Για ποιο λόγο, αφού δεν θέλει να πάρει την ομάδα, μπήκε στο ΔΣ της διοίκησης Πρωτοδικείου, έχοντας μάλιστα την απαίτηση να παραμείνει ο Μέξας, αλλιώς θα εγκατέλειπε, άμεσα, αυτή του την προσπάθεια, αν δεν συνέβαινε?

4...Εφ όσον η οικονομική συνεισφορά του, υπονοεί ότι, έχει ταβάνι και μάλιστα μικρό, γιατί δεν έμεινε χορηγός?

5...Την μηδενική συνεισφορά του ΑΣ, στο τμήμα, σαν πολύ λάιτ δεν την αντιμετωπίζει, με του κώλου ευχολόγια?

Για το δικό του μέλλον στην ΚΑΕ ΠΑΟΚ και το αν σκέφτεται να γίνει μεγαλομέτοχος: «Όχι, δεν το σκέφτομαι αυτό το ενδεχόμενο. Δεν μπήκα προς Θεού για να πάρω την ομάδα. Καθαρά η θέληση μου είναι να μπορέσω να βοηθήσω τον ΠΑΟΚ να φύγει από την λάσπη, τίποτα παραπάνω. Δεν θέλω να εμπλακώ παραπάνω. Δεν ήρθα να κρατήσω καμία καρέκλα, έχω και τα άλογα μου και τρέχω στο εξωτερικό σε διεθνείς αγώνες. Πέρσι συμμετείχα και στο παγκόσμιο πρωτάθλημα ως αμαξοδηγός, εκεί είμαι αθλητής και θέλω να παραμείνω αθλητής σε αυτό το επίπεδο».

Με όλα τα παραπάνω και με αυτό το σκεπτικό, ζητάει απ τον κόσμο να τον χρίσει, ως REVOLUTION του μπάσκετ?

Αν, λοιπόν, μαζέψει ίσα με 30-40 χιλιάρικα (όπως σωστά προβλέπει ο Θωμάς), τότε θα φταίει, ΠΑΛΙ, ο κόσμος?

:pano:


Υ.Γ. Είναι πολλά τα χρόνια και τεράστιες οι αμαρτίες, που έχουν διαπράξει όλοι όσοι πέρασαν τα τελευταία 20 χρόνια, απ την διοίκηση της ΠΑΕ, με μεγαλύτερες αυτές του άλφα σίγμα, τονίζω, για να ξεπλυθούν, έτσι σχέδιο!!

Υ.Γ. 2...Λαλαλά, λαλά, δεν είμαστε καλά, στα μυαλά μας....
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό hellrider » Κυρ 11 Οκτ 2020, 12:16

PAOK_Antarctica έγραψε:Ρε φίλε τι κόμπλεξ είναι αυτό;
Ποιος μίλησε για κακούς Σέρβους που θέλουν το κακό του ΠΑΟΚ;

Από κει και πέρα, το κομμάτι που παραθέτεις δείχνει κακοδιαχείριση. Αποπληρώνονταν παλιά χρέη δημιουργώντας καινούρια. Φαύλος κυκλος. Δεν καταλαβαίνω που βλέπεις τα "καλά λόγια".


Οχι φιλε μου....αυτο σημαινει ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΕΦΤΑ(ΕΣΟΔΑ).....κακοδιαχειριση ειναι να μην πληρωνεις τιποτα ή να δημιουργεις περισσοτερα χρεη απο αυτα που αποπληρωνεις......εχει αποδειχτει με νουμερα οτι τιποτα απο τα 2 δεν συνεβη!

Ο Χατζοπουλος λοιπον
1. Ζηταει βοηθεια κι αυτος απο τον κοσμο.....κατι σαν keeppaok alive δηλαδη.
2. Θεωρει πως χωρις την βοηθεια Σαββιδη -πάλι- η ομαδα θα εχει προβλημα.

Υ.Γ. Δεν μπορω να καταλαβω την επιμονη καποιων να μην θελουν να δουν την πραγματικοτητα που ειχε περιγραψει ο ΜΠΑΝΕ; ΧΩΡΙΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ ΛΥΣΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ ΦΑΥΛΟΣ ΚΥΚΛΟΣ!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Κυρ 11 Οκτ 2020, 18:24

goran 64 έγραψε:
Καλά κρασά, τον Αύγουστο...Η βασική μου σκέψη...
"Το μαρτύριο της σταγόνας συνεχίζεται, εξουθενώνοντας τους πάντες, παντελώς"...Η βασική μου αίσθηση...

Ακολουθεί η επεξήγησις των αιτίων, για τα παραπάνω....

1...Εκτός από τα δανεικά του Βάνια, άλλων δανεικά συμπεριλαμβάνονται στα πάνω από 6,5 μύρια χρέη? Ποιων?

2...Τα χρέη που δημιουργούνται απ το φετινό ρόστερ (μόνο προκαταβολές έχει πληρώσει) πότε θα προστεθούν?

3...Για ποιο λόγο, αφού δεν θέλει να πάρει την ομάδα, μπήκε στο ΔΣ της διοίκησης Πρωτοδικείου, έχοντας μάλιστα την απαίτηση να παραμείνει ο Μέξας, αλλιώς θα εγκατέλειπε, άμεσα, αυτή του την προσπάθεια, αν δεν συνέβαινε?

4...Εφ όσον η οικονομική συνεισφορά του, υπονοεί ότι, έχει ταβάνι και μάλιστα μικρό, γιατί δεν έμεινε χορηγός?

5...Την μηδενική συνεισφορά του ΑΣ, στο τμήμα, σαν πολύ λάιτ δεν την αντιμετωπίζει, με του κώλου ευχολόγια?

Για το δικό του μέλλον στην ΚΑΕ ΠΑΟΚ και το αν σκέφτεται να γίνει μεγαλομέτοχος: «Όχι, δεν το σκέφτομαι αυτό το ενδεχόμενο. Δεν μπήκα προς Θεού για να πάρω την ομάδα. Καθαρά η θέληση μου είναι να μπορέσω να βοηθήσω τον ΠΑΟΚ να φύγει από την λάσπη, τίποτα παραπάνω. Δεν θέλω να εμπλακώ παραπάνω. Δεν ήρθα να κρατήσω καμία καρέκλα, έχω και τα άλογα μου και τρέχω στο εξωτερικό σε διεθνείς αγώνες. Πέρσι συμμετείχα και στο παγκόσμιο πρωτάθλημα ως αμαξοδηγός, εκεί είμαι αθλητής και θέλω να παραμείνω αθλητής σε αυτό το επίπεδο».

Με όλα τα παραπάνω και με αυτό το σκεπτικό, ζητάει απ τον κόσμο να τον χρίσει, ως REVOLUTION του μπάσκετ?

Αν, λοιπόν, μαζέψει ίσα με 30-40 χιλιάρικα (όπως σωστά προβλέπει ο Θωμάς), τότε θα φταίει, ΠΑΛΙ, ο κόσμος?

:pano:


Υ.Γ. Είναι πολλά τα χρόνια και τεράστιες οι αμαρτίες, που έχουν διαπράξει όλοι όσοι πέρασαν τα τελευταία 20 χρόνια, απ την διοίκηση της ΠΑΕ, με μεγαλύτερες αυτές του άλφα σίγμα, τονίζω, για να ξεπλυθούν, έτσι σχέδιο!!

Υ.Γ. 2...Λαλαλά, λαλά, δεν είμαστε καλά, στα μυαλά μας....


Γνώμη μου γκοραν το βλέπεις λάθος. Καταρχήν είπε πράγματα που όλοι θέλαμε να μάθουμε.
1ον ξεκαθάρισε το ρόλο του ερασιτέχνη, είναι απών, το είχε πει και πέρσι ο κωνσταντινιδης.
2ον αυτός είναι ο μόνος που βάζει λεφτά αυτός θα αποφασίσει αν προπονητής θα είναι ο Μεξας και όχι ο ερασιτεχνης. Λογικό αν δεις ποιοι ήθελαν να αποφασίσουν για προπονητή.
3ον Έχει ξαναπεί πως βγήκε μπροστά γιατί δεν έβγαινε κανένας άλλος.
4ον επιτέλους κάποιος είπε πόσα χρωστάει η ΚΑΕ
5ον Ξεκαθάρισε τη σχέση του Σαββίδη με την ομάδα (πιστωτής)

Πρέπει να μάθουμε κάποια στιγμή τα χρέη σε πιστωτές, δημόσιο, και πρώην παίκτες και μάνατζερ αναλυτικά. Αν γίνει αύξηση μετοχικού κεφαλαίου πρέπει να μάθουμε και το μετοχολόγιο αναλυτικά.

Με τέτοια χρέη κανείς δεν μπορεί να αναλάβει την ομάδα. Η μόνη λύση είναι ισολογισμοί με πλεόνασμα και σταδιακή μείωση του χρέους μέχρι η ΚΑΕ να γίνει ελκυστική και κάποια στιγμή στο μέλλον να ρυθμιστεί το χρέος στον Σαββίδη.
Προσωπικά ο Χατζόπουλος μου εμπνέει εμπιστοσύνη, η ομάδα που έφτιαξε δείχνει σωστά δομημένη, αν καταφέρει φέτος να υποστηρίξει την ομάδα οικονομικά σε μια τόσο δύσκολη λόγω Κορονοϊου χρονιά ελπίζω να του μπει το μικρόβιο να συνεχίσει στο ίδιο πλάνο για χρόνια.

Υ. Γ. Κατσαρη δουλειά σου είναι να βρεις επενδυτή η κατάσταση στην ΚΑΕ είναι 90% δική σου ευθύνη. Καλά ρε τόσα χρόνια στο μπάσκετ δεν δίνετε τίποτα, τους διακοσμητικους στη διοίκηση τι τους έχετε?
Υ. Γ. 2 Καλό θα ήταν να μας εξηγήσει κάποιος γιατί οι ακαδημίες ανήκουν στον ερασιτεχνη. Οι ομάδες είτε βγάζουν κέρδος από αυτές είτε βγάζουν παίκτες, έχουμε τόσα χρόνια που φωνάζουμε να προωθηθούν παίκτες από τα σπλάχνα του συλλόγου στην πρώτη ομάδα και τώρα μαθαίνουμε ότι άλλος έχει τις ακαδημίες και άλλος την ΚΑΕ.
Πριν από λίγες μέρες άκουγα συνέντευξη ενός παράγοντα του Μίλωνα (νέα Σμύρνη) που έλεγε πως έχουν Ακαδημία 3000 παιδιών σε όλα τα αθλήματα και από εκεί χρηματοδοτουν τα τμήματα βολλευ και μπάσκετ.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2530
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 11 Οκτ 2020, 20:28

Ιάσονα....
Λάθος ή σωστό, το πώς το βλέπω, θα το κρίνει μόνο η Ιστορία...Πάντως, για να εξηγηθώ λίγο καλύτερα, ξαναλέω:

Προς το παρόν, δεν έμαθα ούτε πόσα ακριβώς (3 - 6 - 6μισι+, καταλαβαίνεις, ελπίζω, για τι διαφορές μιλάμε, όταν αφορούν μια ΚΑΕ, που μέχρι πριν 6 μήνες έκανε παγκόσμιους εράνους για 25-30 χιλιάρικα) χρωστάει η ΚΑΕ, ούτε σε ποιους...Το ότι "ξεκαθάρισε" (δικαιολόγησε, για να τα λέμε πιο ρεαλιστικά, λόγω volley κι άλλων τμημάτων) την μηδενική οικονομική προσφορά του ΑΣ, δίχως όμως να αναφέρει ότι έχει υποχρέωση να βρει επενδυτή, εγώ το βλέπω σαν ντρίπλα, στον κόσμο (ξέρεις, φαντάζομαι ότι πνέει μένεα, κατά του Κατσαρή, πολλά χρόνια τώρα) για να πάμε παρακάτω, δίχως πολλά πολλά...Το ότι παραδέχεται πως δεν θέλει να πάρει την ΚΑΕ, μόνο του μαρτυράει ότι το πλάνο του είναι ουτοπικό, μια απ τα ίδια, με όλους τους προηγούμενους, διαχειριστές, των φαύλων κύκλων!

Εσύ, πάλι, αν νιώθεις καλυμμένος, απ τα όσα είπε, δεν έχω, κανένα απολύτως, πρόβλημα, να το σεβαστώ.... 8-)
Μικρόβιο, πάντως, μην περιμένεις, στις μέρες μας, ειδικά στο μπάσκετ, αφού όλα γίνονται για το μπαγιόκο... :ugeek:

Ούτε για έσοδα μίλησε καν, από χορηγούς, τηλεοπτικά και οτιδήποτε άλλα μπορεί να υπάρχουν, αν υπάρχουν...

Όταν σφίξουν τα γάλατα, εκτιμώ ότι θα γίνει και μ αυτόν, ό,τι έγινε και με όλους τους προηγούμενους...Θα είναι κι αυτός ένας ακόμα που προσπάθησε, αλλά πιο αναγνωρίσιμος, απ όσο ήταν χθες, εκτός ιππικού ομίλου, φυσικά!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό hellrider » Κυρ 11 Οκτ 2020, 20:41

Βρε εσυ Ιασονα....το ακουω εδω και χρονια....να μαθουμε που χρωσταμε και ποσα.....καταρχην ειμαστε οι ΜΟΝΑΔΙΚΟΙ οπαδοι ομαδας που εχουμε τετοιες απαιτησεις....κατα δευτερο δεν μπορω να καταλαβω τι θα προσφερει αυτο; Θυμαμαι μια χρονιά ο ΜΠΑΝΕ με τον Γαλατσοπουλο ειχανε πει αναλυτικα τα χρεη που παρελαβαν το 2011 (δημοσιο,πιστωτες,παικτες κτλ). Ε και; Και τι εγινε; Τι νοημα εχει;
Το θεμα ειναι ενα και το ειπε ωραια ο Χατζοπουλος......." η ιπποδυναμη ειναι το χρημα".....απο την στιγμη που αυτο δεν υπαρχει καθομαστε εμεις και τσακωνομαστε εδω μεσα αν ο ΜΠΑΝΕ εκανε μπατζετ με 100 ή 200 χιλ. παραπανω ή δεν ξερω κι εγω τι αλλο.....εδω ρε περυσι τετοια εποχη εφαγαν ban για 2000 ευρω αν θυμαμαι καλα(δικαστικα εξοδα)... τι λεμε τωρα;
Θα συμφωνησω Ιασωνα οτι με τετοια χρεη κανεις δεν μπορει να αναλαβει την ομαδα και για αυτο κανεις δεν εχει ενδιαφερθει να την παρει εδω και 10+ χρόνια.....
Παιδες ουτως ή αλλως στην κατασταση που ειναι συνολικα το ελληνικο μπασκετ (γιατι πρεπει να βλεπουμε και το δασος και οχι απλως το δεντρο) ΙΣΩΣ η ΜΟΝΗ λυση να ειναι να ξαναγυρισει στο ερασιτεχνικο οπως ηταν πριν το 1992.

Υ.Γ. Νατος και ο goran.....λοιπον goran.....τα χρεη ειναι 6.434.152,09 και τα εσοδα φετος θα ειναι 489.254,41. Ενταξει; Το λυσαμε το προβλημα της ΚΑΕ; Ξεχρεωσαμε; Βρηκαμε εσοδα να γεμισουμε τα ταμεια;
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 11 Οκτ 2020, 21:22

Βουλωμένο γράμμα διαβάζεις, φίλε Πατρινέ....Έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό, με όσα (ξανα)διαβάζω....Τι να πω?
Όμως, οι διαπιστώσεις και η λύση, που προτείνεις, προϋπήρχαν, έως και της δημιουργίας των λασπών...Τι? Όχι?
Πάντως, εκτιμώ ότι, επενδυτής δεν βρίσκεται, 100%, αν δεν ξέρει, κανένας, πόσα και σε ποιους, χρωστάει η ΚΑΕ._
Αν διαφωνείς, το σέβομαι, αλλά δεν θα το ξανακουβεντιάσω, ειδικά μαζί σου, που σου φταίει μόνο ο κόσμος... 8-)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Δευτ 12 Οκτ 2020, 00:33

Γκοραν για να εξηγήσω τι εννοώ. Ο Χατζόπουλος δίνει φέτος μία παράταση ζωής σε μία χρεωκοπημενη ΚΑΕ. Δεν είναι η τέλεια λύση, αλλά η τέλεια λύση θα ήταν να βρεθεί κάποιος και απλά να πετάξει 6 μύρια σε ένα πηγάδι και να συνεχίσει να πετάει από εκεί και πέρα κάθε χρόνο. Στατιστικά σε εμάς έγινε μία φορά στο ποδόσφαιρο, δεν πρόκειται να ξανασυμβεί. Δεν είναι πώς έκαναν ουρά οι υποψήφιοι να αναλάβουν και προτιμήθηκε ο Χατζόπουλος, δεν υπήρχε κανένας και αν κρίνουμε από πέρυσι δεν είναι δύσκολο να καταλάβουμε που το πήγαινε ο Κατσαρης.
Hellrider έχει σημασία να ξέρεις που χρωστάς και τι. Καταρχήν αν ξέρει ο κόσμος πως δανείζεται η ομάδα και με ποιους όρους θα μάθουμε και αν υπάρχουν σωτήρες για να ευγνωμονούσε. Τα δανεικά του Σαββίδη είναι έντοκα? Των άλλων πιστωτών? Δεν έχει σημασία?
Τα χρωστούμενα σε παίκτες και μάνατζερ? Ειδικά στους μάνατζερ μήπως βγάλουν λαυρακια? Όπως και να έχει στην κατάσταση που είμαστε τι έχεις να χάσεις αν μάθεις ακριβώς την αλήθεια?
Λέει ο Χατζόπουλος αύξηση μετοχικού κεφαλαίου. Εγώ μέσα είμαι να αγοράσω ένα 100ευρω μετοχές μόνο για να λέω ότι κάποτε βοήθησα. Δεν πρέπει να μάθω μετοχολόγιο και χρέη, αύξηση μετοχικού κεφαλαίου είναι όχι ελεημοσύνη και αφού απευθύνεται στο κόσμο ο κόσμος πρέπει να ξέρει και που θα δώσει τα λεφτά του. Έχω και μία απορία σε όσα λέγονται. Ομεγαλομετοχος και ο Σαββίδης ως ο μεγαλύτερος πιστωτης επιθυμούν να γίνει αύξηση μετοχικού κεφαλαίου? Ο πρώτος θα χάσει την πλειοψηφία
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2530
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό hellrider » Δευτ 12 Οκτ 2020, 06:26

Ρε παιδες να σοβαρευτουμε λιγακι.....καποιος επιχειρηματίας θα ενδιαφερθει για την ΚΑΕ ΠΑΟΚ οταν ακουσει απο μια συνεντευξη τυπου τα χρεη της; Ειναι δυνατον; Αν ειναι σοβαρος θα κανει αυτο που εκανε ο Σαββιδης το 2013....θα βαλει ορκωτο λογιστη και θα την κανει φυλο φτερο!
Τελοσπαντων...τι συζηταμε τωρα εδω ενας ενας ειτε μικρος ειτε μεγαλος "επενδυτης" στο μπασκετ "την κανει με ελαφρα" στον χρεωκοπημενο ΠΑΟΚ θα ερθει; Και φετος θα διαλυθει εντελως το πραγμα.....ισως να ειναι και για καλο καθως τις περισσοτερες φορες αν δεν διαλυθει κατι αρρωστο δεν δημιουργειτε κατι καλο.....ασε που ειπαμε....θα ερθει ο πρωην δημαρχος πειραια να τα φτιαξει ολα στο αθλημα!!!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 12 Οκτ 2020, 09:00

ρε παιδιά τί τα θέλετε και τα σκαλίζετε τώρα? το 2004 η ΚΑΕ ήταν καθαρή από χρέη, μετά από 4 χρόνια ήταν έναν αγώνα από την Α2. Μετά φέρανε το Δρόσο, είπανε θα τον κυνηγήσουνε τον Δρόσο, πού είναι ο Δρόσος? ϋστερα ήρθανε 11 χρόνια νοικοκυρέματος με διοικήσεις πρωτοδικείου οι οποίες ΔΕΝ είχανε υποχρέωση να βρούνε ΕΠΕΝΔΥΤΗ αλλά είχανε ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ να μην ξοδέψουν ΦΡΑΓΚΟ παραπάνω από τα έσοδά τους. Συνεπώς όλα τα χρέη είναι της τετραετίας 04-08. Κάποια στιγμή μάλιστα το 17 βγήκαμε απο το 99, είχαμε ξεχρεώσει το 50% των χρεών από το 2011 (δε θέλω να ποστάρω το λινκ- όποιος θέλει ας το ψάξει αν ΔΕΝ το θυμάται) και εν έτει 2020 χρωστάμε 6.5 εκατομμύρια. Θα έρθει κάποιος ιδιοκτήτης και θα τα αξοράσει τα χρέη. Και αν δεν έρθει, ε δε θα έρθει αφού δεν ήρθε και στον μεγάλο Πανιώνιο και τον μεγάλο Ηρακλή. Τί ΔΕΝ καταλαβαίνεις?

PS: 11 μύρια ο Ιβάν στο ποδόσφαιρο και ξεμπερδεψε και εμείς μλκ μου 6.5 σε 16 χρόνια για τέσσερις τρίτες θέσεις και έναν τελικό κυπέλλου.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10570
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό hellrider » Δευτ 12 Οκτ 2020, 12:33

Palok ,επι της ουσιας, χρεη 3-3,5 εκ απο εκει που τα χρωστουσαν σε Δημοσιο και λοιπους τωρα τα χρωστανε στον Σαββιδη......το χρεος ουτε μειωθηκε ουτε αυξηθηκε απλα ενα μερος του αλλαξε το σε ΠΟΙΟΝ τα χρωστας.
Και για να ειμαστε πιο σαφεις....μεχρι το 2016 υπηρξε μειωση του συνολικου χρεους(κερδοφορα ετη) και απο το 2017 μεχρι ΚΑΙ περυσι συσσωρευτηκαν παλι χρεη περιπου 1,5 εκ. κι ετσι οτι καλο εγινε την 4ετια 2011-2015 χαθηκε και γυρισαμε στο ιδιο σημειο!
Πως εγινε αυτο; Μετά το 2015 τα μειωμενα εσοδα απο κεντρικο χορηγο Α1,τηλεοπτικά,εισιτηρια και φυγή χορηγου Κοντομηνα ηταν περιπου 500 χιλ. κατ' ετος συν τα 300χιλ. αυξημενου μπατζετ την τελευταια χρονιά του ΜΠΑΝΕ.
Αλλα επειδη λες για ιδιοκτητη....αν ησουν εσυ επιχειρηματιας θα επαιρνες τον ΠΑΟΚ ακομα κι αν ειχε τα μισα χρεη ή και λιγοτερα ή και ΜΗΔΕΝ; Να βαζεις 1εκ για αγωνιστικο μπατζετ(συνολικα) συν τα οποια εξοδα λειτουργιας της ΚΑΕ και να παρεις πισω τι; 170 χιλ. απο τηλεοπτικα, 150 απο εισιτηρια και αλλα 200-300 απο χορηγιες...αυτα!
Δηλ. απλα να εισαι επιχειρηματιας που θελεις να χρεωκοπησεις!

Τελος κανεις μια εντελως λανθασμενη συγκριση.....το ποδοσφαιρο με το μπασκετ.....τι συγκριση εχουν τα εσοδα,το ενδιαφερον των οπαδων και το αθλημα ως προιον γενικα αυτων των 2 και σιγουρα τι σχεση εχει μια ομαδα με ιδιοκτητη που θα βαλει το χερι στην τσεπη οταν χρειαστει με μια που ΔΕΝ εχει;
Τελευταία επεξεργασία από hellrider και Δευτ 12 Οκτ 2020, 13:08, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 12 Οκτ 2020, 12:39

Η χάρτινη, ο Προμηθέας, το Περιστέρι και τόσες άλλες ομαδίτσες, πώς βρήκαν επιχειρηματίες-"καμικάζι", άραγε?
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης