Θανάσης Χατζόπουλος

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Τρί 21 Ιουν 2022, 18:33

Χρόνια πολλά πρόεδρε! Πολύχρονος και με πολλές επιτυχίες!
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9911
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 21 Ιουν 2022, 19:43

obanebane έγραψε:Και εγώ κύριος είμαι αλλά δεν με έχεις πει ποτέ. :mrgreen:
Παρότι συμπαθεια ,μας αφησες για τα ποδοσφαιρα οποτε...




ΥΓ Δεν ετυχε ρε Κορινθιε δε τα διαβαζω ολα.Σορυ και..
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26731
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 21 Ιουν 2022, 19:45

kataramenos5 έγραψε:Γιατι είναι Κύριος.


Ο ίδιος παίζει να θύμωνε με το “κύριος” :mrgreen: Θεωρεί εαυτόν έναν από εμάς..και, κατʼεμέ, έχει δίκιο. Απλώς έχει περισσότερα φράγκα και αποφάσισε να τα σκάσει.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 21 Ιουν 2022, 19:48

kataramenos5 έγραψε:
obanebane έγραψε:Και εγώ κύριος είμαι αλλά δεν με έχεις πει ποτέ. :mrgreen:
Παρότι συμπαθεια ,μας αφησες για τα ποδοσφαιρα οποτε...




ΥΓ Δεν ετυχε ρε Κορινθιε δε τα διαβαζω ολα.Σορυ και..
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ



Ενα δίκιο το έχεις,αλλά ο μπασκετικος ΠΑΟΚ είναι αγάπη και οι αγάπες δεν ξεχνιούνται.
Άντε να δούμε τι θα γίνει και φέτος.
Χρόνια πολλά στον πρόεδρο και γερό στομάχι
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 22 Ιουν 2022, 09:14

obanebane έγραψε:Και εγώ κύριος είμαι αλλά δεν με έχεις πει ποτέ. :mrgreen:


χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό montekristo » Σάβ 25 Ιουν 2022, 07:59

Χατζόπουλος: «Oι ΠΑΟΚτσήδες ξέρουν τι πρέπει να κάνουν»

Ο διοικητικός ηγέτης της ΚΑΕ ΠΑΟΚ, Θανάσης Χατζόπουλος, μίλησε για τη νέα Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου, που πραγματοποιεί το τμήμα μπάσκετ του Δικεφάλου, αλλά και για την ευρωπαϊκή παρουσία των «ασπρόμαυρων».

Αναλυτικά όσα δήλωσε στην ΕΡΤ3:

Για την παρουσία στο BCL: «Ο ΠΑΟΚ είναι μια ομάδα με μεγάλο brand name. Πρέπει να παίζει στις Ευρωπαϊκές διοργανώσεις. Είδαμε ότι υπάρχουν οι προϋποθέσεις, δηλώσαμε εμπρόθεσμα και θα είμαστε εκεί».


Για τη νέα αύξηση μετοχικού κεφαλαίου: «Η προηγούμενη είχε απόλυτη επιτυχία. Οι ΠΑΟΚτσήδες θα δείξουν και πάλι τι κάνουν για τη μεγάλη τους αγάπη. Ξέρουν τι πρέπει να κάνουν. Η ομάδα χρειάζεται αυτό το ποσό για να μπορεί να πληρώνει τα παλιά της χρέη. Ο στόχος μας είναι να ξεχρεώσουμε. Βήμα – βήμα προχωράμε…»

Για το θέμα των αδειοδοτήσεων: «Έχει δημιουργηθεί μια νέα επιτροπή και έχει φέρει ένα μπέρδεμα αναφορά με τα δικαιολογητικά. Έχει δυσκολέψει το κομμάτι της αδειοδότησης. Αποφασίσαμε να δοθεί μια παράταση για να συγκεντρωθούν τα δικαιολογητικά και μετά να πάμε στην ΕΕΑ. Οι ομάδες πρέπει να είναι εντάξει στις υποχρεώσεις τους».

Για τη νέα σεζόν, σε αγωνιστικό επίπεδο: «Κάθε χρονιά ο πρώτος στόχος είναι να μειώσουμε τα χρέη, μέχρι τέλους. Το αγωνιστικό ακολουθεί και όλοι καταλαβαίνουν το γιατί. Πέρυσι, υπήρχαν πράγματα που δεν μας πήγαν καλά. Η περσινή χρονιά δεν ήταν πετυχημένη αγωνιστικά, αλλά οικονομικά ήταν πετυχημένη».

https://thessports.gr/491830/chatzopoul ... na-kanoun/

Αφου "υπαρχουν οι προυποθεσεις δηλωσαμε εμπροθεσμα και θα ειμαστε εκει" και
"η περσινη χρονια ηταν πετυχημενη οικονομικα (αλλα οχι αγωνιστικα)" γιατι εχετε
ξεκινησει νεα ΑΜΚ και επιμενετε στο ιδιο σεναριο δηλωνοντας συμμετοχη στο BCL;

Τι πιστευετε οτι θα διορθωθει φετος τοσο στο οικονομικο οσο και στο αγωνιστικο
εφαρμοζοντας το ιδιο πλανο και τι θα γινει αν δεν καλυφθει πληρως η φετινη ΑΜΚ;

Αυτες ειναι δυο ερωτησεις που θα του εκανα αν ημουν παρων σαν δημοσιογραφος!
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 25 Ιουν 2022, 10:15

τέλειωσε η περσινή χρονιά. Αποτύχαμε αγωνιστικά. ΟΚ, λες και είμαστε οι πρώτοι... Πάμε παρακάτω. Το θέμα είναι να καταλάβαμε τα λάθη, να βρούμε τις προκλήσεις και να εκπονήσουμε σχέδιο πώς θα τις πετύχουμε.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Σάβ 25 Ιουν 2022, 17:10

montekristo έγραψε:
Χατζόπουλος: «Oι ΠΑΟΚτσήδες ξέρουν τι πρέπει να κάνουν»

Ο διοικητικός ηγέτης της ΚΑΕ ΠΑΟΚ, Θανάσης Χατζόπουλος, μίλησε για τη νέα Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου, που πραγματοποιεί το τμήμα μπάσκετ του Δικεφάλου, αλλά και για την ευρωπαϊκή παρουσία των «ασπρόμαυρων».

Αναλυτικά όσα δήλωσε στην ΕΡΤ3:

Για την παρουσία στο BCL: «Ο ΠΑΟΚ είναι μια ομάδα με μεγάλο brand name. Πρέπει να παίζει στις Ευρωπαϊκές διοργανώσεις. Είδαμε ότι υπάρχουν οι προϋποθέσεις, δηλώσαμε εμπρόθεσμα και θα είμαστε εκεί».


Για τη νέα αύξηση μετοχικού κεφαλαίου: «Η προηγούμενη είχε απόλυτη επιτυχία. Οι ΠΑΟΚτσήδες θα δείξουν και πάλι τι κάνουν για τη μεγάλη τους αγάπη. Ξέρουν τι πρέπει να κάνουν. Η ομάδα χρειάζεται αυτό το ποσό για να μπορεί να πληρώνει τα παλιά της χρέη. Ο στόχος μας είναι να ξεχρεώσουμε. Βήμα – βήμα προχωράμε…»

Για το θέμα των αδειοδοτήσεων: «Έχει δημιουργηθεί μια νέα επιτροπή και έχει φέρει ένα μπέρδεμα αναφορά με τα δικαιολογητικά. Έχει δυσκολέψει το κομμάτι της αδειοδότησης. Αποφασίσαμε να δοθεί μια παράταση για να συγκεντρωθούν τα δικαιολογητικά και μετά να πάμε στην ΕΕΑ. Οι ομάδες πρέπει να είναι εντάξει στις υποχρεώσεις τους».

Για τη νέα σεζόν, σε αγωνιστικό επίπεδο: «Κάθε χρονιά ο πρώτος στόχος είναι να μειώσουμε τα χρέη, μέχρι τέλους. Το αγωνιστικό ακολουθεί και όλοι καταλαβαίνουν το γιατί. Πέρυσι, υπήρχαν πράγματα που δεν μας πήγαν καλά. Η περσινή χρονιά δεν ήταν πετυχημένη αγωνιστικά, αλλά οικονομικά ήταν πετυχημένη».

https://thessports.gr/491830/chatzopoul ... na-kanoun/

Αφου "υπαρχουν οι προυποθεσεις δηλωσαμε εμπροθεσμα και θα ειμαστε εκει" και
"η περσινη χρονια ηταν πετυχημενη οικονομικα (αλλα οχι αγωνιστικα)" γιατι εχετε
ξεκινησει νεα ΑΜΚ και επιμενετε στο ιδιο σεναριο δηλωνοντας συμμετοχη στο BCL;

Τι πιστευετε οτι θα διορθωθει φετος τοσο στο οικονομικο οσο και στο αγωνιστικο
εφαρμοζοντας το ιδιο πλανο και τι θα γινει αν δεν καλυφθει πληρως η φετινη ΑΜΚ;

Αυτες ειναι δυο ερωτησεις που θα του εκανα αν ημουν παρων σαν δημοσιογραφος!


Δεν θα ήταν καλές ερωτήσεις Μόντε κριστο.
Καταρχάς όταν είσαι ο ΠΑΟΚ στο μπάσκετ εννοείται πως θα δηλώσεις συμμετοχή στο BCL εφόσον η συμμετοχή στους ομίλους είναι εξασφαλισμενη. Κάπως συνδέεις την ευρωπαϊκή συμμετοχή με κάποια οικονομική αποτυχία (που δεν υπάρχει στην πραγματικότητα γιατί τα χρέη μειώνονται). Αυτό μέχρι στιγμής δεν προκύπτει από πουθενά και αν προέκυπτε ας ξεκουνησει ο Παοκτσης το κωλο του να πάει στα ευρωπαϊκά παιχνίδια να γεμίσει το γήπεδο και να μην μπαίνει μέσα η ομάδα, στο φινάλε ΠΑΟΚ είμαστε δεν είμαστε Χανθ και Μίλωνας να παίζουμε Ευρώπη και να έχει στο γήπεδο 500 άτομα. Επίσης από πουθενά δεν προκύπτει πως το αγωνιστικό πλάνο θα είναι το ίδιο. Καλή ερώτηση θα ήταν να μας πουν πιο είναι και ποιος θα είναι ο υπεύθυνος σχεδιασμού του.
Όσο για το τι θα γίνει αν δεν καλυφθεί η ΑΜΚ, πιθανότατα θα τα βάλει ο ίδιος όπως κάνει για πολλά μέχρι τώρα. Θα είναι όμως ξεφτίλα για τον ΠΑΟΚ να μην καλύψουμε 500000. Είναι σαν να λέμε καλά έκανε ο κατσαρης που παράτησε το τμήμα στην τύχη του ας το κλείσουμε. Πιστεύω και ελπίζω πως η ΑΜΚ θα πετύχει.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2538
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό montekristo » Σάβ 25 Ιουν 2022, 22:03

Αγαπητε Ιασονα οι απαντησεις σου
ειναι αγνα οπαδικες αλλα ελπιζω
να μην εδινε τις ιδιες ο Προεδρος
γιατι τοτε συντομα θα χαθει η μπαλα!

"Τα χρεη μειωνονται" λες αλλα ποσο;
Και 1 ευρω και 1.000.000 μειωση ειναι
αλλα δεν εξυπηρετουν καθολου το ιδιο
τον πρωταρχικο σκοπο του Προεδρου
που ειναι "να καθαρισουμε με τα χρεη
οσο πιο γρηγορα γινεται"
οπως τονιζει!

"Μαλλον θα βαλει το υπολοιπο ποσον
απο μονος του οπως κι αλλα τοσα" λες
αλλα δεν γινεται να εισαι και σιγουρος!

Την οικονομικη "αποτυχια" ευρωπαικων
αγωνων δεν την συνδεω εγω αλλα ειναι
λογια του ιδιου του Χατζοπουλου για την
περσινη σεζον που (ακολουθωντας το ιδιο
πλανο) παιζαμε παλι ομιλους τσουλου
αλλα οι οπαδοι δεν σταθηκαν στο υψος
τους αν θελεις συμφωνωντας μαζι σου!
Οπως ομως δεν στεκονται 20 χρονια τωρα
οποτε δεν προκειται για κανενα νεοφερτο
φαινομενο που ισως να ειναι και παροδικο!

Τι θα αλλαξει λοιπον φετος σε σχεση
με περσι για να μας "προτιμησουν" οποτε
δηλωσαμε ξανα ευρωπαικη συμμετοχη
οταν μαλιστα καλουνται να ξαναβαλουν
λεφτα απ την τσεπη τους καλοκαιριατικα
για να συνεχισει να "περπαταει" η ομαδα μας;
Θα παρουμε καλυτερους παιχτες; Θα κανουμε
καλυτερη ομαδα και θα προσφερουμε θεαμα;
Πως ακριβως; Με ποια extra εσοδα; Με αυτα
που ισως ερθουν απ την ΑΜΚ η απ το φιλοτιμο
100-200-1.000 οπαδων παραπανω ολο το χρονο;


(Εγω δεν βλεπω να αλλαζει ουτε καν ο
προπονητης μας που ειχε ευθυνη για το
περσινο γερο πατατρακ αλλα και για την
επιλογη παιχτων οπως ακουστηκε σημερα!
Επισης ο φετινος χειμωνας προβλεπεται για ολους
πολυ πιο "βαρυς" οικονομικα συν το γεγονος
της δυσαρεσκειας που προκαλεσε η αποφαση
να μην ψηφισει υποβιβασμο ερπετου και χαρτιου
που ισως φερει ακομα λιγοτερους στο γηπεδο
μην υπολογιζοντας και κανενα πολλοστο κυμα
αυτου του γ@μημενου του κορωνοιου μαλιστα!)

Ε αν δεν βλεπεις σωστη αυτη την ερωτηση
στον Χατζοπουλο δεν μπορω ουτε να σε πεισω
ουτε και θελω ομως για να το προσπαθησω!

Παντως οι ομαδες δεν διοικουνται ρομαντικα
αλλα με σαφες πλανο και με χρημα για ξοδεμα
που αν δεν τα εχεις πεφτεις εξω 100 τοις 100.-
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Σάβ 25 Ιουν 2022, 23:18

Αν πέρσι μπήκαμε μέσα 17.000 και πρώτος στόχος ειναι το οικονομικό τότε γιατί...... Μέτρησε περισσότερο το πρεστιζ?
Θα πάρουμε περισσότερα? Δε μας πειράζουν τα 2 παιχνίδια τη βδομάδα? Ψιλομπερδευτηκα
.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26731
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 26 Ιουν 2022, 03:20

Ο Χατζόπουλος δήλωσε ότι η ποιότητα των παιχτών που θα πάρουμε, θα εξαρτηθεί από τα έσοδα. Έσοδα = ΑΜΚ.

Μια δυνατή (σε € ΚΑΙ ποσότητα οπαδών) ΑΜΚ θα φέρει ισχυρότερους ή περισσότερους χορηγούς. Κι άλλα έσοδα.

Νέα ΑΜΚ ξεκίνησε γιατί το καλοκαίρι είναι στεγνή περίοδος από θέμα εσόδων. Γιατί το μπουρδελοκράτος μας κρέμασε (όπως όλο το ελληνικό μπάσκετ). Για να ξεχρεώσουμε έστω και λίγους μήνες νωρίτερα. Καταλαβαίνετε ότι σε έναν μήνα μπορούμε να βοηθήσουμε με το 1/4 των συνολικών χρεών (πλην χρημάτων Σαββίδη και Χατζόπουλου);;;;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 26 Ιουν 2022, 12:52

χρεωμένες εταιρείες που πάνε ΣΟΥΠΕΡ υπάρχουν εκατομμύρια (όχι φυσικά μόνον αθλητικές εταιρείες). Ομάδες σαν τον ΠΑΟΚ (έστω και στο μπάσκετ) χωρίς ιδιοκτήτη, ελάχιστες.

προσοχή, θα φέρουμε καλύτερους παίκτες λόγω BCL για να κάνουμε καλύτερη πορεία στην Α1? που πρακτικά είναι σε δεύτερη μοίρα γιατί αυτό που μας νοιάζει είναι το οικονομικό? Κάπου χάνομαι στη λογική της σκέψης. Το πρεστίζ ως απάντηση μου κάνει περισσότερο (δλδ. σου λένε έλα στο BCL, οκ λές εσυ δε μαμιέται θα πάω και ας μπώ λίγο μέσα).
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 27 Ιουν 2022, 01:32

Δεν θα μπεις μέσα με 2000 κομμένα εισιτήρια σε κάθε αγώνα! 8-)


2000 σε γήπεδο 8500...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό montekristo » Τρί 12 Ιούλ 2022, 12:07

«Ο ΠΑΟΚ είναι στα χέρια του κόσμου του»

Ο πρόεδρος της ΚΑΕ ΠΑΟΚ, Θανάσης Χατζόπουλος, φιλοξενήθηκε στον City of Primo 106,1 και μίλησε για την κατάσταση στην οποία βρίσκεται η ομάδα μπάσκετ του ΠΑΟΚ, στην ανάγκη της στήριξης που έχει από τον κόσμο ο Δικέφαλος αλλά και στην προσπάθεια που θέλει να πετύχει η διοίκηση με την νέα Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου.

Δεν έχετε πάρει τα χρήματα από το στοίχημα. Είστε σε αναζήτηση κεντρικού χορηγού στην ομάδα. Παρόλα αυτά σήμερα ανακοινώθηκαν δύο παίκτες. Πως το καταφέρνετε αυτό;

«Όπως το έχω ξανά πει. Με την ψυχή και την καρδιά του ΠΑΟΚτση, τι να κάνουμε; Οι δυσκολίες θα υπάρχουν, η ομάδα όμως πρέπει να προχωρήσει, πρέπει να δημιουργήσουμε το αγωνιστικό μας σύνολο για του χρόνου. Πηγαίνουμε συνετά, δεν μπορούμε δυστυχώς να ξοδέψουμε πολλά λεφτά, χωρίς να ξέρουμε τι έσοδα θα έχουμε, οπότε ψάχνουμε και βρίσκουμε κάποιες περιπτώσεις καλών παικτών – κατά την γνώμη μας – οι οποίοι είναι μέσα στα οικονομικά πλαίσια που μπορούμε να διαθέσουμε.»

Ποιος είναι ο στόχος με τις κινήσεις που έχουν γίνει μέχρι τώρα;

«Εμείς θέλουμε να δημιουργήσουμε ένα σύνολο ανταγωνιστικό, δυστυχώς τα οικονομικά μας δεδομένα δεν μας επιτρέπουν πιο ακριβές κινήσεις, γι αυτό – δυστυχώς για μένα – δεν μπορέσαμε να ανανεώσουμε και τον Ζερμέν Λοβ. Πλέον πρέπει να κινηθούμε σε διαφορετικά οικονομικά δεδομένα. Σε μια περίοδο οικονομικής αστάθειας δεν μπορούμε να διακινδυνεύσουμε την ομάδα. Πρώτος στόχος παραμένει πάντα η εξυγίανση της ομάδας. Το ξεχρέωμα της ομάδας.»

Ο ΠΑΟΚ είναι στα χέρια του κόσμου του;

«Ακριβώς. Έτσι είναι από πέρυσι. Ο ΠΑΟΚ έχει κοντά 10 χιλιάδες μετόχους. Αλλά περιμένουμε μια σημαντική βοήθεια και φέτος γιατί όπως το έχω ξανά πει, ο ΠΑΟΚ δεν μπορεί να ελπίζει σε κάτι άλλο. Ο κόσμος είναι αυτός που μπορεί να στηρίξει την ομάδα και να την κρατήσει ζωντανή. Δεν μπορούμε να περιμένουμε να εμφανιστεί κάποιος μεσσίας που θα σώσει την ομάδα. Έχουμε πάρει σημαντική βοήθεια από τον κύριο Ιβάν Σαββίδη, αλλά ο κόσμος πρέπει να συνεχίσει την προσπάθεια και όπως ξέρετε πολύ καλά τρέχει η ΑΜΚ την οποία πρέπει να στηρίξει ο κόσμος. Ξέρω ότι πολύ συνοπαδοί μου ονειρεύονται άλλα πράγματα αλλά η πραγματικότητα είναι μία. Είναι μονόδρομος να είμαστε τυπικοί στις πληρωμές μας.»

Γιατί χρειάζεται τόσο γρήγορα μια δεύτερη Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου;

«Γιατί φανταστείτε ένα πόσο της τάξεως των 600 χιλιάδων ευρώ το χρόνο, θέλει μόνο στις παλιές ρυθμίσεις της Ευφορίας και του ΙΚΑ. Όταν η ομάδα χάνει ένα τέτοιο πόσο μέσα από τα χέρια της, πως μπορεί να ανταποκριθεί στις υπόλοιπες υποχρεώσεις της, στα τρέχοντα θέματα; Υπάρχουν και οι προμηθευτές, υπάρχουν άνθρωποι που περιμένουν κάποια χρήματα. Το μπάτζετ της κάθε χρονιάς, η Ευφορία της κάθε χρονιάς, το ΙΚΑ, τα ταξίδια των αγώνων, πως θα βρεθούν όλα αυτά τα έξοδα; Δυστυχώς ο πολύς ο κόσμος περιμένει να δει μια ομάδα να χτυπάει τις πρώτες θέσεις του πρωταθλήματος για να έρθει στο γήπεδο. Δεν είναι έτσι όμως τα πράγματα. Αυτήν την περίοδο πρέπει να στηρίξει ο κόσμος, στους αγώνες να μην μπαίνουμε μέσα. Και μόνο με την φωνή του μπορεί να σπρώξει την ομάδα.»

Είστε ικανοποιημένος από την στήριξη που έχετε;

«Όσο αφορά τους δυνατούς οικονομικά ΠΑΟΚτσηδες, δυστυχώς δεν υπάρχει η ανταπόκριση που ονειρευόμουν. Όσοι ΠΑΟΚτσηδες πραγματικά το πιστεύουν πρέπει να έρθουν δίπλα μας. Οι πόρτες είναι ανοικτές, δεν έχουμε την πόρτα κλειστή για κανέναν. Εγώ το έχω πει, δεν μπορώ μόνος μου, δεν αντέχω να το κάνω μόνος μου αυτό το πράγμα. Δυσκολεύομαι πάρα πολύ. Κάποια στιγμή θα έρθει και το τέλος και είναι αμαρτία να πάει η δουλειά δύο χρόνων χαμένη.»

Ο Μαργαρίτης γιατί έφυγε για έναν χρόνο;

«Εγώ θα το πω ως μια παρεξήγηση, ως μια κακή συνεννόηση, ίσως η απειρία μου στην διαπραγμάτευση, τέλος πάντων ένα λάθος, μπορείτε να το πείτε όπως θέλετε. Απλώς εμείς κάναμε μια οικονομική πρόταση «σφιχτή», ο παίκτης είχε μια άλλη πρόταση από τον Κολοσσό και πήγε εκεί. Δεν θέλαμε σε καμία περίπτωση να φύγει ο αρχηγός, ούτε κι αυτός ήθελε, γι αυτό και γύρισε πίσω.»

Τι μήνυμα θα στέλνατε στον κόσμο για να συμμετέχει στην ΑΜΚ;

«Το μήνυμα που θέλω να στείλω είναι ότι ο κόσμος όσο πιο πολύ μας στηρίξει, τόσο πιο γρήγορα θα φύγουν αυτά τα χρέη πάνω από την ομάδα. Ο στόχος της Αύξησης δεν είναι άλλος από το να μπορέσουμε να σβήσουμε κάποια χρέη προς το δημόσιο. Δηλαδή από τις 7 ρυθμίσεις που πληρώνουμε αυτήν την στιγμή στην Ευφορία, με αυτήν την αύξηση θα μπορούσαμε να σβήσουμε τις 4-5 από αυτές. Και να μας έμενα άλλες δύο στην Ευφορία και 3 στο ΙΚΑ. Παίζει ρόλο στην μείωση του χρέους. Η προηγούμενη ΑΜΚ πήγε στην πληρωμή παλιών παικτών. Κι αυτή σε χρέη θα πάει. Από εδώ και πέρα όποιος χρωστάει θα του γίνεται ανάκληση των δελτίων. Δεν θα μπορεί να συνεχίσει να παίζει. Εμένα μ αρέσει να παίζεται το παιχνίδι μέσα στο γήπεδο.»

Δυστυχως ομως με τα ονειρα συνοδοιπορους δεν βρισκεις.-

Οι "ανοιχτες πορτες για ολους" δεν σημαινουν οτι και ολοι
αυτοι θα τρεξουν να βοηθησουν αν δεν τους απευθυνθεις
προσωπικα ζητωντας τους συνδρομη ως και εκθετοντας τους!

Για ανθρωπο που εχει ηδη φτασει στα (οικονομικα) ορια του
προδιαγραφοντας μαλιστα "ΤΟ ΤΕΛΟΣ" δεν βλεπω να κινειται
τοσο δυναμικα οσο απαιτει η κατασταση αλλα αρκετα light!

Μακαρι ο κοσμος να καλυψει την ΑΜΚ ετσι ωστε να συνεχισει!

Τι θα γινει ομως σε περιπτωση που μαζευτουν μονο 100-200 χιλ.;
Με οσα διαβαζω στις συνεντευξεις δεν ειμαι καθολου αισιοδοξος.-
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 12 Ιούλ 2022, 23:08

Όσοι μπορούν να βάλουν έστω 10€ και γράφουν τον ΠΑΟΚ στʼαρχίδια τους, να μην έρθουν μετά να ζητάνε. Να απολαμβάνουν τον χρεωμένο ΠΑΟΚ μαζί μας. Τέλος.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες