Θανάσης Χατζόπουλος

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 02 Μάιος 2022, 12:31

3ος με την ομάδα του ,αφού το γράφει ρε Κατ.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Δευτ 02 Μάιος 2022, 12:38

Ο Χατζόπουλος το αποφάσισε;
Ή μήπως δεν τον ήθελε ο κόουτς;
(ο οποίος γενικά έχει μια δυσανεξία με τους ψηλούς..)
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3693
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 02 Μάιος 2022, 12:41

Ο Χατζόπουλος δήλωσε ότι ο Βαγγέλης ζήτησε περισσότερα χρήματα από αυτά που πίστευαν ότι αξίζει και ήταν διατεθειμένοι να του δώσουν.
Με λίγα λόγια του έκαναν μια προσφορά τιμής ένεκεν.
Δε γίνεται αυτό να μην ήταν απόφαση προπονητή.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 02 Μάιος 2022, 15:01

Το οτι βγηκε 3η η ομαδα του δε λεει και πολλα.και περισσοτερους ποντους εχει και καλύτερο ranking ο Γιανκοβιτς
Το ποσο ταιριαζει βοηθαει στο παιχνίδι (κινηση,pick αμυνα κλπ) της καθε ομαδας δε το λεει η καταταξη της ομαδας.
Αγωνιστικα καθαρα με βαση αυτα που ειδαμε περσι στο παρκε δε θα τον προτιμουσα.Ηταν ομως ο αρχηγος ,ψυχαρα και πολυ καλος χαρακτηρας με οτι σημαινει αυτο για το κλιμα στ αποδυτηρια.
Απο κει και περα ο Βαγγέλης εφυγε(λογικα με αποφαση προπονητη) πικραμένος .Τον συναντησα εξω απ το παλατακι οταν πηγα για το διαρκειας. Ηταν τετοια η πίκρα του που οταν του ειπα "Μας αφησες αρχηγε " μου ανοιξε κουβεντα και δε σταμάταγε .Σε μενα που ουτε καν με ηξερε.
Δεν ηθελε να φυγει με τιποτα απλα η προσφορα που του εκαναν ηταν αστεια.Ουσιαστικα τον εδιωξαν συμφωνα με τα λεγόμενα του. Τα ξερει κι ο pain .
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26757
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 09 Μάιος 2022, 12:37

δεν είναι οτι περιμέναμε και πρωτάθλημα και δεν το πήραμε. Δεν είναι οτι πωωω γιατί έφυγε αυτή η χρονιά, από το 2001 χοντρικά ζούμε τη μέρα της μαρμότας. ¨Ενας σύλλογος που άγεται και φέρεται, ξοδεύοντας χρήματα και οπαδούς (στο τέλος ποιός θα μείνει πιστός μπασκετικός?) για να βγεί στην καλύτερη 3ος. Φτάνει final4 ο Adam Smith και ο Kyzer και εμείς παίζουμε με την ιγκοκεα ξερω γω και πριν οριστούν οι αγώνες λέμε πωωω πρέπει να χει 200 εκατομμύρια μπάτζετ παίζει ο παικταράς ο antabia waller ξερω γω, γαλατα παει για πρωταθλημα στην τουρκία τι να λέμε σίγουρα πρώτη στον όμιλο πού να την παιξεις θα το πάρει περίπατο φέτος το τσουλου, την απέκλεισε τελικά η 6η στη γαλλία ντιζόν που ούτε καν final4 Πήγε. ή λέμε πωω ρε φίλε ατυχίες με τον κόβιντ με τους τραυμταισμούς με τις αλλαγές παικτών, λες και η αεκ, το περιστέρι, ο προμηθέας, ο ηρακλής, ο ιωνικός και ο συμπολίτης δεν είχανε φέτος θέματα...

Είμαστε ένας σύλλογος ο οποίος δεν ξέρει ποιός είναι, τί προβληματα έχει, πώς μπορεί να τα λύσει. Δεν υπάρχουν ιδέες, δεν υπάρχει όραμα. Τίποτα. Το απόλυτο μηδέν. Πιο κάτω δεν έχει θεωρώ και αυτό αφήνει μια νότα αισιοδοξίας σε συνδυασμό με κάτι πρωτόγνωρο (κατά τη γνώμη μου): ζούμε μάλλον την πρώτη φορά στην ιστορία μας σε άθλημα που ο συμπολίτης με μισό μπάτζετ σε περνάει στη βαθμολογία. ΝΤΡΟΠΙΑΣΤΙΚΟ.

Και τι έφταιξε κύριέ μου? Ο πρόεδρος? Ο προπονητής? Οι παίκτες? Οι ατυχίες? Όλοι θα βρουν να πούν τη μλκια τους. Ο καθρέπτης όμως είναι το παρκέ. Παίρνει ο ΠΑΟΚ τον Χ ντιλίο, λέει ο Μάκης από τον Εύοσμο (Μάκη με φωνάζανε στο χωριό μου και έμενα και στον Εύοσμο μην παρεξηγηθώ) φοβερό παιχταρά μας έφερε ο πρόεδρος. Λές εσύ μα ο τρόπος που κινείται στο γήπεδο χαλάει την επίθεση της ομάδας, ασε ρε τσομπάνη που 'έμαθες και μπάσκετ επιμένει ο Μάκης, ο Πρόεδρος βάζει τα λεφτά, συνεπώς ξέρει ΚΑΛΥΤΕΡΑ από εσένα. Δλδ. (και δεν το λέω για τον Χατζόπουλο) ρωτάς τον Χατζόπουλο πριν γίνει πρόεδρος, πές μου 3 4αρια αμερικανούς στην TBLπου να σουτάρουν 35%+ τρίποντο, λέει ο Χατζόπουλος δεν ξέρω, γίνεται ο Χτζόπουλος την επόμενη ημέρα πρόεδρος, λέει ο Ντιλίο είναι η σωστή επιλογή! Και φυσικά ο Μάκης συμφωνει με τον Πρόεδρο! Αφού βάζει τα λεφτά ΞΕΡΕΙ. Δλδ. υπάρχουν άνθρωποι ρε φίλε που θεωρούν οτι ένας βουλευτής δε μπορεί να είναι Υπουργός Υγείας, μετά από 3 χρόνια Υπουργο΄ς Δικαιοσύνης και μετά Υπουργός Εσωτερικών. Μα αφού είναι ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ (και έχει βγάλει και το stanford)!!!

Αν δεν καταλάβουνε τι σκατά έκαναν φέτος, αλλά και αν δεν καταλάβουν τι σκατά έχουμε κάνει 20 χρόνια τώρα, η ομάδα δεν θα αλλάξει ξανά. Ή τέλος πάντων θα αλλάξει όταν μετά από 10-20-40 χρόνια, ίσως και μετά από περάσματα σε καμια Α2, υπάρχει ένας άνθρωπος να βάλει λεφτά. ΞΑΝΑ. Αλλά αυτό είναι το μπάσκετ του ΠΑΟΚ? Αυτός είναι ο ΠΑΟΚ που μας έφτιαξε τους χαρακτήρες και τις ψυχές μας?

Στρώστε τον κώλο σας κάτω και δείτε τι μπάσκετ παίζεται εκεί έξω. To WINNING basket. Δείτε πώς φτιάχνει ομάδα η λουτβισπουργκ και η ρουμάνικη από την κραιόβα. Καταλάβετε οτι τη διαφορά την κάνουνε οι ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ και όχι ΠΡΩΗΝ μπασκετμπολίστες. Δώστε εκεί τα λεφτά και φέρε μου μετά τον κάθε Τσιακμά να συμπληρώσει το ρόστερ (αν ο Τσιακμάς είναι αυτός που πρέπει να είναι προφανώς). Διώξτε ανθρώπους που ΔΕΝ μπορούν, είτε λόγω προσωπικότητας, είτε λόγω αποδυτηρίων αλλά κυρίως λόγω του οτι δεν πρόκειται ποτέ να εξυπηρετήσουν το ΣΥΓΧΡΟΝΟ μπάσκετ. Φέρτε πίσω κάποιους που έδειχαν οτι μπορούν (όχι με ΚΑΘΕκόστος, κλαιν που θα κάνει τη διαφορά ο κάθε κακλαμανάκης σε σχέση με έναν αμερικανό 2.08 που θα σου ρθει με 8 χιλιάρικα το μήνα).

Αυτά και καληνύχτα μας.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 09 Μάιος 2022, 12:56

Θωμά επειδή εγώ όπως θα έχεις καταλάβει το μπάσκετ το έχω αφήσει, δεν παρακολουθώ πλέον ιδιαίτερα,αλλά είναι τέτοια τα βιώματα μου από τον μπασκετικό ΠΑΟΚ που είναι πολύ δύσκολο να βγει από μέσα μου και πάντα θα ενδιαφέρομαι.
Αν πιστεύεις ότι με το 80% του μπάτζετ σε 6 αμερικανούς και το υπόλοιπο 20% σε 6 Έλληνες, μπορεί η ομάδα να βγει από αυτό το τέλμα και να ακολουθήσει αυτό που προστάζει το σύγχρονο μπάσκετ,εγώ μαζί σου.
Να βρεθεί και ένας προπονητής που μπορεί να το στηρίξει αυτό και πάνω απ'όλα να πειστεί ο Χατζόπουλος ότι αυτό πρέπει να γίνει.
Είναι κάτι που δεν έχει δοκιμαστεί όλα αυτά τα πέτρινα χρόνια,ίσως να έφτασε ο καιρός.
Άλλωστε όπως φαίνεται και του χρόνου με την εξυγίανση ευαγγέλιο θα πορευτούμε.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό tad » Δευτ 09 Μάιος 2022, 13:15

Νομίζω ότι το ξεκάθαρο πλάνο που πολλάκις έχει περιγράψει ο Πάλοκ είναι τόσο αποτελεσματική όσο και επιβεβλημένη επιλογή ...

Θα ήθελα να του ρωτήσω επίσης το εξής. Επειδή οι έξι αθλητές μόνο δεν φτάνουν. Πως θα φαινόταν επίσης ο ΠΑΟΚ να δώσει χώρο και χρόνο συμμετοχής σε όλους τους καλούς Έλληνες πιτσιρικάδες ώστε εδώ να εξελιχθούν. Και εξηγούμαι. Ο Καλαιτζάκης αντί να πάει στην κάθε Λετκαμπέλις να έχει κίνητρο να έρθει εδώ τον χρόνο αλλά και το ξεκάθαρο προπονητικό πλάνο.

Δηλαδή εννοώ να φτιάξουμε ένα όμορφο μπασκετικό περιβάλλον με στόχο το θέαμα από τους Αμερικάνους το οποίο θα τραβήξει και τον κόσμο. Μαζί με αυτό να φτιάξουμε ένα ξεκάθαρο προπονητικό περιβάλλον για τους καλούς Έλληνες οι οποίοι θέλουν πρωτεύον τον ανταγωνιστικό χρόνο συμμετοχής και λιγότερο τα χρήματα ...
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό montekristo » Δευτ 09 Μάιος 2022, 13:23

Με ποιον προπονητη να γινει αυτο;

Οπου ο φτωχος κι η μοιρα του.-

Ειδικα στο πεθαμενο αθλημα του μπασκετ!
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 09 Μάιος 2022, 16:33

Καλα τα λες ρε Θωμα αλλα εξηγησε μου ποσοι απ αυτους τους Αμερικάνους που θέλουν να κερδιζουν, θα συνεχισουν να δινουν τα παντα στο παρκε μετα απο 2 μηνες σφυριγματων στυλ τσαρουχα? Τον καλο μλκα ψαχνουμε? Και ποσο ευκολο ειναι να τον βρεις?
Οι ανθρωποι ερχονται να παιξουν μπασκετ και συνανταν κατι αλλο.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26757
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 09 Μάιος 2022, 16:44

Κατ,ο σκοπός είναι να βρεθεί ένας τρόπος να γίνει η ομάδα καλύτερη,μήπως το ίδιο ξενέρωμα δεν θα υπάρξει στους Έλληνες αθλητές;
Αν ο τρόπος για να γίνει η ομάδα καλύτερη με ένα μπάτζετ 500 χιλιάδων, είναι τα 400 να πάνε σε 6 αμερικανούς και τα 100 σε 6 Έλληνες,ας γίνει.
Στην τελική είναι κάτι που δεν έχει δοκιμαστεί.
Το ότι δεν θα μπορούμε να κρατήσουμε κανέναν που θα ξεχωρίσει, ακόμα και κατά τη διάρκεια της χρονιάς, μικρή σημασία έχει,άλλωστε αυτό είναι ένα από τα πολλά που έκαναν το άθλημα να ξεπέσει τόσο.
Μεγαλύτερο παράδειγμα από το Λαύριο γι'αυτό, δεν υπάρχει.
Πέρσι τελικούς, φέτος εκτός 8αδας.
Αυτό σημαίνει ότι λειτουργεί το συγκεκριμένο σχέδιο, αλλά πρέπει να βρεθεί τρόπος να κρατάμε και κανέναν.
Τελευταία επεξεργασία από obanebane και Δευτ 09 Μάιος 2022, 17:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Δευτ 09 Μάιος 2022, 17:01

Νομίζω πως φέτος στο μπάσκετ έκατσε η τέλεια καταιγίδα.
Είναι όμως έτσι το άθλημα που κάθε χρονιά είναι και νέο ξεκίνημα. Από φέτος λίγα πράγματα μπορούμε να κρατήσουμε από άποψη ρόστερ, προσωπικά θα ήθελα να δω ένα νέο ξεκίνημα με καινούργιο προπονητή, παραμονή μόνο Ριβερς Ρενφρο Ρουμογλου και Χριστοδούλου, νέους Έλληνες παίκτες στυλ Παπαδάκη και Ρογκαβόπουλου, και ψαγμένες επιλογές ξένων όπως ο Κέλι του άρη και ο Χάμιλτον του Ιωνικού
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2541
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό GREATANASTASIOS » Δευτ 09 Μάιος 2022, 17:50

Κυματοθραύστης ο Χατζόπουλος χαράς στο κουράγιο του.
Άβαταρ μέλους
GREATANASTASIOS
 
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:41

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 09 Μάιος 2022, 20:22

Ιάσονας έγραψε:Νομίζω πως φέτος στο μπάσκετ έκατσε η τέλεια καταιγίδα.
Είναι όμως έτσι το άθλημα που κάθε χρονιά είναι και νέο ξεκίνημα. Από φέτος λίγα πράγματα μπορούμε να κρατήσουμε από άποψη ρόστερ, προσωπικά θα ήθελα να δω ένα νέο ξεκίνημα με καινούργιο προπονητή, παραμονή μόνο Ριβερς Ρενφρο Ρουμογλου και Χριστοδούλου, νέους Έλληνες παίκτες στυλ Παπαδάκη και Ρογκαβόπουλου, και ψαγμένες επιλογές ξένων όπως ο Κέλι του άρη και ο Χάμιλτον του Ιωνικού

Συμφωνουμε απολυτα εκτος ισως του κελι.


obanebane έγραψε:Κατ,ο σκοπός είναι να βρεθεί ένας τρόπος να γίνει η ομάδα καλύτερη,μήπως το ίδιο ξενέρωμα δεν θα υπάρξει στους Έλληνες αθλητές;
Αν ο τρόπος για να γίνει η ομάδα καλύτερη με ένα μπάτζετ 500 χιλιάδων, είναι τα 400 να πάνε σε 6 αμερικανούς και τα 100 σε 6 Έλληνες,ας γίνει.


Ποιος δε το θελει αυτο βρε Μπανε? Το θεμα ειναι ποιος θα βρει αυτους τους παικτες?Και πως θα εξασφαλισουμε οτι δε θα ζησουμε τα ιδια. Υπαρχει τροπος ή κυνηγαμε χιμαιρες? Και τελευταιο αλλα σημαντικοτερο νομιζω, ποιος καλύτερος απ το Λυκο θα ρθει να τους κανει ομαδα?Ερχονται σ αυτον τον ΠΑΟΚ?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26757
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 09 Μάιος 2022, 20:27

Σε αυτά δε μπορώ να σου απαντήσω, γιατί έχω πάψει να ασχολούμαι.
Δεν έχω δηλαδή γνώμη για το ποιος θα ήταν ο κατάλληλος προπονητής για να υπηρετήσει ένα τέτοιο σχεδιασμό.
Ίσως ένας ξένος με ένα δικό του επιτελείο.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Δευτ 09 Μάιος 2022, 21:08

Προσωπικά νομίζω πως ο πάγκος του ΠΑΟΚ του χρόνου θα είναι καλή επιλογή για τους περισσότερους προπονητές. Το μπάτζετ για Ελλάδα δεν είναι τόσο χαμηλό και η φετινή χρονιά ήταν τόσο κακή που μόνο βελτίωση θα μπορούσε να παρουσιάσει ο επόμενος προπονητής. Επίσης η διοίκηση είναι συνεπής σε σχέση με τον ανταγωνισμό πάντα δηλαδή οι συνθήκες που προσφέρονται μόνο άσχημες δεν είναι για τα δεδομένα της χώρας.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2541
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες