Θανάσης Χατζόπουλος

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό EugenePAOKI » Πέμ 24 Φεβ 2022, 12:11

Εγώ θα συμπληρώσω πως η ομάδα πρέπει να στηριχτεί και εμμέσως από χορηγούς! Δεν είναι δυνατόν να έχει η ομάδα χορηγό την εταιρεία των συσκευασιών του Χατζόπουλου, την Mateco του Τσαλόπουλου, την Morris του Αμοιρίδη και την F&U πάλι του Αμοιρίδη! Δηλαδή, οι ίδιοι άνθρωποι πληρώνουν για 3-4 διαφορετικά τμήματα! Και οι υπόλοιποι χορηγοί να είναι ταβέρνες και μαγαζιά! Δεν υπάρχουν άλλες επιχειρήσεις από τη Θεσσαλονίκη που να θέλουν να διαφημιστούν στη πιο εμπορική ομάδα μπάσκετ της πόλης;

Παρόλα αυτά, θέλω να πιστεύω οτι ο Χατζόπουλος ήταν επίτηδες φορτωμένος, γιατί σίγουρα θα υπάρχουν ομάδες σε χειρότερη κατάσταση. Μη ξεχνάμε ότι με την ΑΜΚ πέρυσι μαζεύτηκαν 1.000.000 ευρώ (μαζί με τον Ιβάν). Επιπλέον, υπήρχε μεγάλη βοήθεια και από τη Συνεταιριστική Τράπεζα Μακεδονίας αλλά και από τα διαρκείας. Αρνούμαι να πιστέψω ότι άλλες ομάδες, πλην των 2 που παίζουν Ευρωλίγκα, είχαν περισσότερα έσοδα.
EugenePAOKI
 
Δημοσιεύσεις: 856
Εγγραφή: Δευτ 24 Μάιος 2021, 00:46

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 24 Φεβ 2022, 18:05

dimpaok4 έγραψε:για εμενα τραγικο ειναι το γεγονος οτι βγαινει και επικοινωνει ενα γεγονος ασχημο για την ομαδα σε ενα σταθμο και δεν το κανει πρωτα σε μια συνεντευξη τυπου η μια γενικη συνελευση στο κατω κατω εβαλα 60 ευρω και αυτο το απαιτω,οπως το αλλο φαουλ που του χρεωνω μεχρι τωρα ειναι οτι σε εμας που στηριξαμε την αμκ δεν ειχαμε ενα προνομιο να παρουμε κατι απο την μπουτικ η για τα διαρκειας μεγαλο λαθος.



Αν γινόταν αυτό, ίσως λογιζόταν δωροδοκία μετόχων κτλ, δεν μπορεί να γίνει αυτό.

Στο keeppaokalive και στο #paokfamily έγιναν αυτά, όποιος έβαλε είχε και εκπτώσεις μπουτίκ και προτεραιότητα στα εισιτήρια. 70.000€ μαζέψαμε στο ένα, και νομίζω 20.000κάτι στο άλλο, οπότε... Μάλλον λίγοι ήταν οι προνομιούχοι.


Αυτό που δίνει η μετοχή, είναι δικαίωμα ψήφων στις ΓΣ των μετόχων. 1 μετοχή = 1 ψήφος. Ο λόγος σου (που έβαλες 60€) στη ΓΣ, μετράει περισσότερο από τον λόγο κάποιου που έβαλε 20€ και αυτό πληρώνεις ουσιαστικά. Έχεις ένα κομμάτι του ΠΑΟΚ.



Cylon-4 έγραψε:Να προσθεσω κι εγω μια ερωτηση, σ αυτην του dikefalosG4. Δεν υπαρχουν στην θεσσαλονικη 2000 ΠΑΟΚτσηδες, εκ των οποιων οι 300 να κανουν κερκιδα, ετσι ωστε να εχουμε εδρα ανταξια της ομαδας μας? (Τα νουμερα ειναι ξεφτιλα, τα βαζω σαν μινιμουμ). Η απαντηση,εκ του αποτελεσματος,ειναι δυστυχως για ολους μας,ενα τεραστιο ΟΧΙ.




Μα υπάρχουν! Η φετινή προσέλευση είναι πολύ καλή! Όπως και προ πανδημίας..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46932
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό dimpaok4 » Πέμ 24 Φεβ 2022, 18:22

μπαρκαρουτσε συμφωνω αδερφε σε αυτα που λες και εχεις δικιο ισως δεν το σκεφτηκα καλα και εγω,αλλα δεν γινεται σε εμας τους 10000 να μην εχει γινει ενα ανοιγμα απο την διοικηση για μια συνελευση να μαθουμε καποια πραγματα ακομα και τους ακριβεις αριθμους χρεων ειτε δια ζωσης ειτε με καποια τηλεδιασκεψη μεγα φαουλ .

τον προεδρο συνεχιζω να τον πιστευω γιατι ειναι παλικαρι,αρρωστακι και νιωθει πολυ ΠΑΟΚ αλλωστε για τον λογο αυτον θα τον ξαναβοηθησω αν κανει αμκ φετος,αλλα πρεπει να βγει και να πει σε μια συνεντευξη τυπου τι γινεται απο συνεντευξεις 5 λεπτων σε ραδιοφωνα δεν βγαζουμε ακρη.


ΠΑΟΚ
dimpaok4
 
Δημοσιεύσεις: 698
Εγγραφή: Σάβ 08 Σεπ 2018, 14:34

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 24 Φεβ 2022, 18:56

Έχει δώσει στοιχεία σε διάφορες συνεντεύξεις του πάντως..


Μπαρκαρούτσος έγραψε:Σε συνεντεύξεις του είπε ο Χατζόπουλος ότι τον Απρίλιο θα γίνει ΑΜΚ για να σβήσουμε όλοι μαζί ακόμα περισσότερα χρέη, ώστε να απελευθερωθεί και να δυναμώσει κι άλλο ο ΠΑΟΚ.

Παραθέτω λόγια Χατζόπουλου στις συνεντεύξεις που συχνά δίνει φέτος:

Κάθε μήνα δίνουμε ένα μπάτζετ στην εφορία για τα παλιά και τα τρέχοντα. Πραγματικά πληρώνουμε δύο ομάδες.

Σκέφτομαι από τώρα, μια νέα αύξηση μετοχικού κεφαλαίου της ΚΑΕ, για να μπορέσουμε να ξοφλήσουμε νωρίτερα, με τη βοήθεια του κόσμου του ΠΑΟΚ. Μετά τις 2 Απριλίου του 2022 θα μπορεί να ανοίξει νέα ΑΜΚ σύμφωνα με τον νόμο.


https://forum.paokmania.gr/viewtopic.php?f=9&t=8906&p=2024030#p1998546



Το θέμα είναι ότι επειδή ακριβώς ο κόσμος κουράστηκε, πρέπει να βάλουν και όσοι γύρισαν τη πλάτη στη προηγούμενη ΑΜΚ.
Υπάρχουν άνθρωποι που ούτε τότε μπορούσαν, ούτε τώρα μπορούν...δεν αναφερόμαστε σε εκείνους..
Αναφερόμαστε σε όσους είχαν 10€ στην άκρη να δώσουν και ΕΠΕΛΕΞΑΝ να μη δώσουν φράγκο, ενώ στα social δηλώνουν ΠΑΟΚάρες και κράζουν και πουλάνε ΠΑΟΚτσηδιλίκι στη παρέα με 2 ποδοσφαιρικά ντέρμπυ το χρόνο.

Πέρσι 9500 άνθρωποι έβαλαν 500.000€. Το νούμερο είναι τραγικό.
Όσοι από τους 9500 μπορούμε και φέτος έστω 10€, ας το κάνουμε...και θα το κάνουμε, γιατί νιώθουμε οικεία με Χατζόπουλο, αναγνωρίζουμε τι πάστα άνθρωπος είναι.

Τα χρέη είτε είναι 3 είτε 30 μύρια, αυτό που μπορώ, θα το βάλω.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46932
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Shaman4 » Πέμ 24 Φεβ 2022, 20:35

Εγω αν μου ζητηθει θα βαλω.
Εμπιστευομαι απολυτα την ΠΡΟΕΔΡΑΡΑ που λεγετε Χατζοπουλος, που ειναι αρρωστος παοκτσης, και δεν μπορω να αφησω την ομαδα μου να αφανιστει
Shaman4
 
Δημοσιεύσεις: 402
Εγγραφή: Παρ 25 Ιαν 2008, 22:02

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 25 Φεβ 2022, 09:47

απλή (για μένα) ερώτηση: ποιό είναι το ΑΚΡΙΒΕΣ ποσό των χρεών? Πόσα υπολογίζετε θα βάζετε το χρόνο στα ΧΡΕΗ σε σχέση με τα ΕΣΟΔΑ?

δλδ χρωσταω 3 μυρια. Αν εγω βαζω 100 χιλιαρικα το χρονο σε αυτα τα ΧΡΕΗ, τότε θα ξεχρεώσω σε 30 χρόνια. Μπορεί να ακούγεται ΧΑΖΟ, αλλά μήπβως τελικά είναι έτσι? Μήπως είμαστε όμηροι για τα επόμενα 30 (στην καλύτερη) χρόνια?

Αν έχω έσοδα 1.5 μύριο και η ομάδα (ΟΛΑ ΤΑ ΕΞΟΔΑ) μου κοστίζει 1.4, τότε θα βάλω 100 χιλιάρικα στα ΧΡΕΗ. Δεν είναι παράλογο το τόσο μικρό ποσό. έτσι δημιουργήθηκαν τα χρέη: είχες κάποτε έσοδα 2 μύρια, έκανε ομάδα 2.4 π.χ. και έλεγες έλα μωρέ λίγο παραπάνω απλώθηκα, μαζεύτηκαν 2 μύρια μάνι μάνι σε 5 χρόνια.

εγώ αν δεν ακούσω αυτά τα νούμερα θεωρώ (και μάλλον όλοι αυτοί εκεί μέσα αυτό θεωρούν απλά δεν το λένε) οτι η μόνη λύση είναι να έρθει κάποιος ιβαν, να δωσει τα 3 μύρια ποιυ χρωσταμε και να απελευθερωθουμε. άλλη λύση δεν υπαρχει. εκτός αν βγει μια ΑΜΚ που να λεει τα χρεη ειναι 3, παμε να τα καλυψει ο κοσμος, αλλιως μαγκες δε βγαινουμε.

όλα αυτά τα λέω γιατί και επί μπάνε ακούσαμε πανηγύρια που βγήκαμε απο το 44 ποιο ηταν αυτο και τον επομενο χρονο δεν ειχαμε μαντηλι να κλαψουμε και εδω τωρα ο χατζοπουλος μαζεψε 1 μυριο παραπανω απο ολες τις ομαδες και παλι παμε για φουντο κανοντας και μια ομαδα η οποια ειναι 2 βαθμους πανω απο τον υποβιβασμο.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 08 Μαρ 2022, 23:53

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46932
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό montekristo » Κυρ 01 Μάιος 2022, 18:44

Δήλωση Προέδρου ΚΑΕ ΠΑΟΚ mateco κ.Θανάση Χατζόπουλου:

Αγαπητοί συνοπαδοί, είμαστε όλοι πολύ στεναχωρημένοι και αγανακτισμένοι με το χθεσινό αποτέλεσμα. Μια χρονιά που ξεκίνησε στραβά, με ένα σωρό προβλήματα και πήγε άνω κάτω όλο τον προγραμματισμό του αγωνιστικού τμήματος, συνεχίζει ακόμη και τώρα στο τέλος τα άσχημα και στενάχωρα αποτελέσματα.

Βγαίνουμε εκτός στόχων αυτονόητων για το μέγεθος του ΠΑΟΚ και οι αιτίες είναι πολλές. Μάλλον κάποιοι στην ομάδα δεν έχουν αντιληφθεί που βρίσκονται και δεν τους αξίζει να είναι σε ένα εργασιακό περιβάλλον πρότυπο και οικογενειακό.

Η επιβολή προστίμου σε όλο το αγωνιστικό τμήμα είναι επιβεβλημένη.

Πρέπει να αντιληφθούν ότι η προσπάθεια που κάνουμε εγώ και οι συνεργάτες μου να εξυγιάνουμε το τμήμα, πρέπει να έχει και το ανάλογο αντίκρισμα στο αγωνιστικό.

Θα πρέπει το καλοκαίρι να λάβουμε σημαντικές αποφάσεις για το μέλλον και να δουλέψουμε πολύ πιο προσεκτικά για τον προγραμματισμό της επόμενης χρονιάς.

Ζητώ συγνώμη, εγώ προσωπικά και οι συνεργάτες μου από τον κόσμο μας για την φετινή αποτυχημένη αγωνιστικά χρονιά.

Μην ξεχνάτε ότι είμαστε και εμείς οπαδοί σαν εσάς και μόνο όλοι μαζί θα καταφέρουμε να κρατήσουμε το τμήμα ζωντανό.

ΥΓ. Όσοι πιστεύουν ότι θα μπορούσε ποτέ η ομάδα μας να εξευτελιστεί, για να ρυθμίσει την πορεία άλλης ομάδας είναι βαθιά νυχτωμένοι. Δεν υπάρχει περίπτωση όσο εγώ και οι συνεργάτες μου είμαστε στο τιμόνι αυτού του τμήματος αυτό να συμβεί.

Ο Πρόεδρος της ΚΑΕ ΠΑΟΚ mateco

Αθανάσιος Χατζόπουλος


Μπραβο για το προστιμο τη συγγνωμη του
και την "κινητοποιηση" του αλλα διαφωνω
οτι για ολα φταινε μονο (καποιοι) παιχτες!




ΥΓ. Απ οσα καταλαβαινω συνεχιζουμε
με τον Λυκογιαννη και για του χρονου.
Γερο στομαχι και καρδιες να εχουμε λοιπον!
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 01 Μάιος 2022, 19:04

βασικά πολύ καιρό τώρα λέγαμε για σούπερ αποτυχημένη χρονιά και μας κουνάγανε το δάχτυλο για τις ατυχίες, τους τραυματισμούς και τον κόβιντ που χτύπησε τον ΠΑΟΚ και όχι τις άλλες ομάδες τύπου ΑΕΚ, Προμηθέα, Άρη, Ηρακλή, Ιωνικό. άλλαξε κάτι σήμερα?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Κυρ 01 Μάιος 2022, 19:43

Πρόεδρε θα κάνω ένα σχόλιο που δεν έχει να κάνει με το χτεσινό.
Νομίζω πως θα σε βοηθούσε πολύ να ασκήσεις το ρόλο σου αν δεν καθόσουν στο πάγκο στα παιχνίδια. Θα έβλεπες αλλιώς την ομάδα και θα σε σέβονταν περισσότερο οι παίκτες και το προπονητικό τιμ. Εννοείται πως η στήριξη σε σένα είναι πλήρης παρά τις διαφωνίες σε επιλογές.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2538
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό kayde » Κυρ 01 Μάιος 2022, 20:03

Προεδρε,μαζι σου ειμαστε,οτι και αν αποφασισεις σε στηριζω και σε ευχαριστω για οτι εχεις καταφερει μεχρι τωρα,η μεγαλυτερη επιτυχια του ΠΑΟΚ,ασχετα με οχταδες,εξαδες κλπ,ειναι να τελειωσει ο βραχνας των χρεων -οσο μπορουμε ο καθενας απο τη πλευρα μας-
Και οταν θα πεθανω,θελω τον Δικεφαλο στο ταφο μου επανω..
Άβαταρ μέλους
kayde
 
Δημοσιεύσεις: 2114
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 01:38
Τοποθεσία: Επτάλοφος

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 02 Μάιος 2022, 11:38

ερώτηση: πώς αισθάνεται που ο 39.5 ετών βαγγέλης μαργαρίτης βγαίνει 3ος στην Α1 με τον κολοσσό ροδου έχοντας 19 λεπτά συμμετοχής και 2 παραπάνω τρίποντα και 12% υψηλότερη ευστοχία από τον γιανκοβιτς?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 02 Μάιος 2022, 12:07

Τρελαμενος που τον εδιωξαν ο Βαγγελης και βαλθηκε ν αποδειξει πραματα.Ειχε μεγαλη πικρα.
Ψυχρα επαγγελματικα με την εικονα που ειχε σε μας τον κραταγες?

Τες πα εμενα μ αρκει αυτο που ειπε ο προεδρος:

"Βγαίνουμε εκτός στόχων αυτονόητων για το μέγεθος του ΠΑΟΚ και οι αιτίες είναι πολλές. Μάλλον κάποιοι στην ομάδα δεν έχουν αντιληφθεί που βρίσκονται και δεν τους αξίζει να είναι σε ένα εργασιακό περιβάλλον πρότυπο και οικογενειακό.

Η επιβολή προστίμου σε όλο το αγωνιστικό τμήμα είναι επιβεβλημένη.

Πρέπει να αντιληφθούν ότι η προσπάθεια που κάνουμε εγώ και οι συνεργάτες μου να εξυγιάνουμε το τμήμα, πρέπει να έχει και το ανάλογο αντίκρισμα στο αγωνιστικό.

Θα πρέπει το καλοκαίρι να λάβουμε σημαντικές αποφάσεις για το μέλλον και να δουλέψουμε πολύ πιο προσεκτικά για τον προγραμματισμό της επόμενης χρονιάς."
Τελευταία επεξεργασία από kataramenos5 και Δευτ 02 Μάιος 2022, 12:10, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26735
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 02 Μάιος 2022, 12:10

palok έγραψε:ερώτηση: πώς αισθάνεται που ο 39.5 ετών βαγγέλης μαργαρίτης βγαίνει 3ος στην Α1 με τον κολοσσό ροδου έχοντας 19 λεπτά συμμετοχής και 2 παραπάνω τρίποντα και 12% υψηλότερη ευστοχία από τον γιανκοβιτς?




Εγώ σας τα έγραφα ότι δεν έπρεπε να φύγει ο Βαγγέλης και για αγωνιστικούς λόγους εκτός όλων των άλλων και εσείς γράφατε ότι είναι παλαίμαχος,βασικά τον Γιάννη θυμάμαι να το λέει αυτό κυρίως.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 02 Μάιος 2022, 12:10

συμφωνω.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες