Άρης Καρακούσης

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Άρης Καρακούσης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 25 Σεπ 2019, 16:20

Ας έχει ο νέος Πρόεδρος της ΚΑΕ ΠΑΟΚ το δικό του topic...

:pano:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Άρης Καρακούσης

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 19 Δεκ 2019, 11:23

τελευταίοι στην Ευρώπη, προτελευταίοι στο πρωταθλημα και εκτός από α2 ομάδα στο κύπελλο. Αυτά.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Άρης Καρακούσης

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Πέμ 19 Δεκ 2019, 11:43

δε σκάι ις δε λίμιτ
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5512
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Άρης Καρακούσης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 02 Ιαν 2020, 19:16

Ωπ, κάποιος απέκτησε μιλιά:

«Ήταν πρωτοβουλία του Γιώργου Σαββίδη η βοήθεια στην ΚΑΕ ΠΑΟΚ»

Ο Πρόεδρος της ΚΑΕ ΠΑΟΚ, Άρης Καρακούσης, μίλησε για το νέο μεταγραφικό απόκτημα του Δικεφάλου, Μπόμπι Μπράουν, αναφέρθηκε στο προσεχές ντέρμπι με τον Άρη, ενώ τόνισε και τη σημασία της βοήθειας από την οικογένεια Σαββίδη σημειώνοντας πως ήταν μια πρωτοβουλία του Γιώργου Σαββίδη.

Αναλυτικά όσα είπε:

Για τις μεταγραφικές κινήσεις του ΠΑΟΚ και ειδικά τον Μπόμπι Μπράουν: «Ανακοινώθηκε ο Μπράουν ενώ αύριο το βράδυ θα είναι στη Θεσσαλονίκη. Το συμβόλαιο του είναι υπογεγραμμένο στα γραφεία της ΚΑΕ. Θα δούμε αν θα είναι διαθέσιμος για το ματς με τον Άρη. Αυτός δηλώνει έτοιμος καθώς προπονούταν κανονικά όλη την σεζόν. Το σίγουρο είναι ότι κοιτάμε παίκτες που κάνουν την διαφορά. Ο ερχομός του Μπράουν, θα δώσει σιγουριά και στους άλλους παίκτες. Ο άσσος είναι κινητήριος μοχλός της ομάδας».

Για τις αλλαγές που μπορεί να γίνουν: «Δεν ξέρουμε για αντικατάσταση κάποιου παίκτη, είμαστε στα γραφεία και συζητάμε. Παραμονή ήρθε η είδηση της προσφοράς της οικογένειας Σαββίδη και από τότε εργαζόμαστε πυρετωδώς».

Για την βοήθεια της οικογένειας Σαββίδη: «Μας ενημέρωσαν για την συγκεκριμένη κίνηση, αλλά ήταν πρωτοβουλία κυρίως του Γιώργου Σαββίδη».

Για το 2019 που δεν πήγε καλά: «Το 2019 δεν πήγε καλά. Ο ΠΑΟΚ είναι ιδέα, υπάρχουν παίκτες που ήρθαν στην ομάδα για λίγο και δεν μπορούν να ξεχάσουν την διαδρομή τους εδώ. Έχει τεράστια δυναμική και ιστορία. Δυνατές ομάδες υπάρχουν, ωστόσο μεγάλες ομάδες σαν τον ΠΑΟΚ δεν υπάρχουν πολλές. Αυτή τη στιγμή πάντως και με την ομάδα σε αυτή τη θέση, ο κόσμος στα εκδοτήρια είναι πολύς για το επερχόμενο ντέρμπι με τον Galis BC».

Για το διοικητικό κομμάτι της ΚΑΕ ΠΑΟΚ: «Κάτι δεν κάνουμε καλά και δεν έρχεται επενδυτής στην ΚΑΕ. Είμαστε η μοναδική ομάδα που δεν έχει ιδιοκτήτη. Πρέπει κάτι να γίνει άμεσα. Δεν ξέρω τι συμβαίνει και δεν μπαίνουν άτομα στην ΚΑΕ. Ίσως και να φοβούνται το μέγεθος της ομάδας. Πρέπει να κινηθούμε βάση σχεδίου, να κάνουμε ένα business plan ώστε να το παρουσιάσουμε σε επενδυτές για να προσεγγίσουν την ομάδα. Στο οικονομικό κομμάτι είμαστε πάρα πολύ δύσκολα».

Για την συνέχιση της χρονιάς: «Έχουμε 7 παιχνίδια στην έδρα μας και 6 εκτός. Όλα τα ματς είναι ντέρμπι για τον ΠΑΟΚ, δεν έχουμε περιθώριο ήττας. Πάμε για 10-11 νίκες για να εξασφαλίσουμε την κατηγορία. Πρέπει όλα τα παιχνίδια να τα παλέψουμε και θα τα παλέψουμε».

Για το επερχόμενο παιχνίδι με τον Άρη: «Είμαι σίγουρος για το sold out με τον Άρη. Αυτή την στιγμή ο κόσμος στα εκδοτήρια είναι πάρα πολύς. Πρώτα φορά για φέτος βλέπω τέτοια πώληση εισιτηρίων».
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες


Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες