#keepPAOKalive

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: #Keep PAOK alive#

Δημοσίευσηαπό kalamata4 » Τετ 27 Φεβ 2019, 18:14

Μπήκα και γω στην προσπάθεια. Σημαντικότερο ίσως και από το ποσό είναι η συμμετοχή του καθενός.
Υπάρχει κάποια πηγή που βλέπουμε το πλήθος των συμμετοχών στην προσπάθεια;
kalamata4
 
Δημοσιεύσεις: 285
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 22:46

Re: #Keep PAOK alive#

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Τετ 27 Φεβ 2019, 23:42

στον πάτο της σχετικής σελίδας, αν και από ότι φαίνεται δεν ενημερώνεται άμεσα.

1124 δείχνει τώρα
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: #Keep PAOK alive#

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Τετ 27 Φεβ 2019, 23:59

Μπάνε:
"Θέλουμε σαν ομάδα να κάνουμε ένα δυνατό lobby επιχειρήσεων και να κάνουμε την ομάδα αυτοχρηματοδοτούμενη, κάτι που θα βοηθήσει μελλοντικά και στην εύρεση επενδυτή».
Αυτοχρηματοδοτούμενη?!
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

#keepPAOKalive

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Παρ 01 Μαρ 2019, 20:05

Πρώτη του μήνα σήμερα, πολλοί πληρώθηκαν ήδη, ίσως ανάμεσα στους λογαριασμούς υπάρχει και η δυνατότητα να δώσει κάποιος ένα πενταευρω να στηρίξει την προσπάθεια

https://paokbcstore.gr/paokbcstore/keeppaokalive/
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: #keepPAOKalive

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 08 Μάιος 2019, 22:41

Αυτό που είχα στο μυαλό μου εδώ και χρόνια για το μπάσκετ του Π.Α.Ο.Κ., το έκανε τελικά η Κ.Α.Ε...

Όταν ξεκίνησε η προσπάθεια, ήμουν στο βαπόρι και 1 του μηνός έστειλα τα λεφτά που έκρινα ότι μπορούσα να στείλω, μέσω τραπέζης.

Δεν περίμενα ότι θα γυρίσω σπίτι τον Μάιο και θα δω

1340 supporters
43.800€

Μ Ο Ν Ο.

Τα νούμερα αυτά είναι ντροπή για τον λαό του Π.Α.Ο.Κ.! Όλα τα άλλα είναι λαϊκή κατανάλωση.

Δεν είναι αποκλειστικός υπεύθυνος ο κόσμος του Π.Α.Ο.Κ. για την κατάσταση της Κ.Α.Ε., μην τρελαθούμε! Αλλά στο μερίδιο που του αναλογεί, ο λαΐσκος του Π.Α.Ο.Κ. κρίνεται ανεπαρκής και απών.


Τεράστιο λάθος του Μπάνε που βγήκε στο εξωτερικό να ζητήσει λεφτά από τους ΠΑΟΚτσήδες της διασποράς. Εκείνοι θα τα έδιναν έτσι κι αλλιώς, στο εξωτερικό υπάρχει τεράστιο μαράζι για τον Π.Α.Ο.Κ.!

Έπρεπε να πάει στη Νεάπολη, στον Εύοσμο, στην Θύρα 4, στο Κορδελιό, στην Περαία, στη Μηχανιώνα.


Μεγάλη απογοήτευση...

Και με αυτά τα νούμερα, ποιος περιμένουμε να βάλει λεφτά; Ο Σαββίδης; Ο Αμοιρίδης; Ο φούφουτος;
"Να βάλω λεφτά για να έχω 1000 διαρκείας, 2000 μ.ό. εισιτήρια και 6500 με Άρη;"
Και δίκιο θα έχει. Ούτε εγώ θα ασχολιόμουν.




ABOLEYTOI έγραψε:Αυτό που λέει ο αποπάνω είναι πολύ σημαντικό.

Ακόμη και ταλιράκι το ρίχνουμε και καταγραφόμαστε ως supporter. Τα χρήματα έρχονται και παρέρχονται, αν όμως καταφέρεις να δείξεις έναν ικανό αριθμό supporters, ανοίγεις άλλες πόρτες.


Θα μπορούσε να πει κανείς ότι ανοίγεις supporτες.




Shaman4 έγραψε:
BlackMagicPAOK έγραψε:Στην Γερμανια ο Μπανε. Στο επόμενο χρονικό διάστημα, αναμένονται κι άλλα τέτοιου είδους ταξίδια, σε Αυστραλία, ΗΠΑ ίσως και Σουηδία, καθώς στην ΚΑΕ προσπαθούν με κάθε τρόπο να βρουν έσοδα.


Yes φιλε.
Μπραβο στον Μπανε για ολα οσα εκανε και κανει.
Κοιτα δεν θελω να υποβαθμισω τα οικονομικα προβληματα που ολοι εχουμε πανω κατω, και καποιοι σιγουρα μεγαλυτερα απο αλλους, αλλα τα ευκολα σολντ ουτ στην μπαλλα και τα 5 η 10 ευρω που πεταμε καθε εβδομαδα σε βλακειες τσιγαρα ποτα καφεδες η οτιδηποτε αλλο, μας δειχνει οτι το θεμα δεν ειναι οικονομικο, αλλα ωχαδερφιστικο.

Τελικα ειναι θεμα συμπεριφορας. Πρεπει ολοι να συζηταμε και να προβαλουμε το θεμα για να συμμετασχουμε ολο και πιο πολλα αδερφια.
Πρεπει να παροτρυνουμε τον διπλανο μας. :pano:



Όταν τα έλεγα εγώ...γραφικός ήμουν. Όχι για εσένα φυσικά, γενικολογώ.


barlow4 έγραψε:το μικρο ποσο που μπορει να βαλει ο καθενας ειναι
για τους αγωνες που δεν πηγαμε.
για τον μπανε που ειναι σερβος και αγαπησε τον ΠΑΟΚ μας πιο πολυ απο εμας.
και ειναι γαμω τη μπουτανα μου γιατι δε γουσταρω να σωσει το μπασκετ ο ιβαν.εμεις πρεπει.βολευτηκαμε.



Πολύ δίκιο έχεις!
Νταβατζήδες στη τσέπη του Ιβάν... Όλοι περιμένουν από εκείνον, από τον Μπάνε μέχρι και τους καντινιέρηδες έξω από το Παλατάκι (αν υπάρχουν πλέον). ΕΣΥ τι κάνεις για τον Π.Α.Ο.Κ.;




elvetos giatros έγραψε:
elvetos giatros έγραψε:Για όσους δεν ξέρουν, ο γαυρος σε κάθε διαρκείας του ποδοσφαίρου χρεώνει και ταληρο ευρώ για τον ερασιτέχνη


Γαυροι δε γινόμαστε εμείς ρε :mrgreen:



ΑΜΠΑΛΑΕΑΕΑ



kataramenos5 έγραψε:"...οπου και να παιζεις παντα θα σ ακολουθω
ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΜΟΝΟ ΖΩ
ΩΩΩΩΩΩΩ ΠΑΟΚΑΡΑ"
Εσυ δε το τραγουδουσες αυτο ρε μλκα?
ΕΣΥ.Και τωρα που σκατα εισαι?Που κρυβεσαι?
Εσυ που σουνα παντα μπροστα στα δυσκολα..
Πως σε καταντησανε ετσι ρε μλκα?
Αλλα κυριως ΠΩΣ ΤΟ ΑΝΕΧΕΣΑΙ?



Α ρε Κατ...α ρε Κατ...



Το ρεζουμέ, είναι

mpafos4 έγραψε:Λαος του ΠΑΟΚ ….

ΚΑΙ ΠΑΠΑΡΙΑ ΜΑΝΤΟΛΕΣ!!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: #keepPAOKalive

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 10 Μάιος 2019, 00:24

Ζαντός έγραψε:1340 supporters
43.800€

Μ Ο Ν Ο.

Τα νούμερα αυτά είναι ντροπή για τον λαό του Π.Α.Ο.Κ.! Όλα τα άλλα είναι λαϊκή κατανάλωση.



Ίδια νούμερα σήμερα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: #keepPAOKalive

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Παρ 10 Μάιος 2019, 01:09

Καλώς το Ζαντο
Σε τι βαπόρι δούλευες;
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3482
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: #keepPAOKalive

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 10 Μάιος 2019, 01:19

Φορτηγό..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: #keepPAOKalive

Δημοσίευσηαπό constadine » Παρ 10 Μάιος 2019, 07:31

Ζαντός έγραψε:
Ζαντός έγραψε:1340 supporters
43.800€

Μ Ο Ν Ο.

Τα νούμερα αυτά είναι ντροπή για τον λαό του Π.Α.Ο.Κ.! Όλα τα άλλα είναι λαϊκή κατανάλωση.



Ίδια νούμερα σήμερα.

Επειδή πήρα δυο δωροκάρτες από το keepPAOKalive και κοιτούσα τα νούμερα , δεν ανανεώνονται αυτόματα .
Μπορεί να κάνει μια δυο μέρες για αλλάξουν τα νούμερα ,αν και μπορεί κάποιοι ενδιάμεσα να έχουν πάρει δωροκάρτες .
Σαν κίνηση βοηθάει στο πρόβλημα ρευστότητας που έχει η ομάδα , αλλά δεν λύνει το πρόβλημα .
Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2522
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

Re: #keepPAOKalive

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 10 Μάιος 2019, 07:48

Και 2000 να είναι... Είναι ντροπή και ελάχιστο το νούμερο, σε σχέση με την ντεμέκ "δυναμική του λαού του Π.Α.Ο.Κ."!

Το νούμερο θα έπρεπε να είναι, χωρίς υπερβολή, εξαψήφιο.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: #keepPAOKalive

Δημοσίευσηαπό constadine » Παρ 10 Μάιος 2019, 07:56

Δεν θα διαφωνήσω σε αυτό .
Η υποστήριξη έπρεπε να ήταν μεγαλύτερη .
Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2522
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

Re: #keepPAOKalive

Δημοσίευσηαπό Odi » Παρ 10 Μάιος 2019, 10:43

Βήμα 1ο: Σχεδιάζουμε ρόστερ με βάση τα έσοδα μας.
Βήμα 2ο: Αγνοούμε το 1ο βήμα και κάνουμε ό,τι να ναι.
Βήμα 3ο: Μας φεύγουν τέσσερις παίκτες γιατί τα κάναμε πουτανα στον σχεδιασμό.
Βήμα 4ο: Βγαίνουμε για ζητιανιά στον κόσμο και τον κατηγορούμε για τη μη στήριξη της δικής μας ανικανότητας.

Μαθήματα διοίκησης από την ΚΑΕ ΠΑΟΚ.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: #keepPAOKalive

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Παρ 10 Μάιος 2019, 11:16

ναι ο σχεδιασμος φταιει που εχουμε χεσμενο το μπασκετ και η εμπορικη αξια της ομαδας εχει φτασει να ειναι χαμηλοτερη απο του χαντμπολ.
Ζητιανια προεκυψε με τη λογικη πως αφου το εχετε που το εχετε χεσμενο ,τουλαχιστον να σας πιασουμε στο φιλοτιμο.
Φυσικα κ φταιμε εμεις με πρωτο κ χειροτερο εμενα.κανεις αλλος δε φταιει.τι σχεδιασμο να κανεις σε μαγαζι που βαραει μυγες.Λογω του σχεδιασμου βασει εσοδων φτασαμε την εμπορικη αξια στα ταρταρα.Ανεβασαν ισως (πραγματικα δεν ξερω) το μπατζετ μπας κ δει λιγη εστω δοξα το τμημα κ ενδιαφερθει κανενας.
αστεια πραματα να εχουμε κανει υπερβαση μπατζετ στα 800 χιλιαρικα με το ζορι κ να βαραμε διαλυση.το συμβολαιο του καντουρή.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: #keepPAOKalive

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Παρ 10 Μάιος 2019, 11:54

Λάθος. Όλοι φταίμε (νε). Από την ΕΟΚ και τον ΕΣΑΚΕ,τι Βασιλακόπουλο και τον μπερτομεο, την ΦΙΜΠΑ και την Ευρωλίγκα, τα λαμόγια που πέρασαν και καταχρεωσαν τις ομαδες τους δύο βρικόλακες που παίζουν παρτακηδες στην Ευρωλίγκα και τους υπόλοιπους γεσμενακηδες που ανέχονται τα καπρίτσια τους. Από τον Μπάνε μέχρι τον Μπάμπη τον σουγιά και τον μαύρο χιόνι. Άλλος περισσότερο άλλος λιγότερο. Το θέμα είναι το αύριο του μπάσκετ. Και όσο το αύριο είναι μαύρο και μουντό έτσι θα είναι και ο ΠΑΟΚ. Όσο δε βρίσκουν λύσεις οι "υπεύθυνοι" τόσο θα μαραζώνει και η ομάδα μας.
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: #keepPAOKalive

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Παρ 10 Μάιος 2019, 12:07

Βλέπεις τη γενική εικόνα κ συμφωνώ απόλυτα.Αντεδρασα στο φόρτωμα της όλης ευθύνης στα λάθη της διοίκησης.
Η λύση είναι όλες αυτές οι πλούσιες ομάδες να κάνουν ένα δικό τους πρωτάθλημα κ να μας αφήσουν ήσυχους.Απο εκεί κ πέρα να υπάρχουν εθνικά πρωταθλήματα κ ευρωπαϊκές διοργανώσεις βάσει κατάταξης να βρίσκει ο υπόλοιπος υγιής κόσμος νόημα στις επιτυχίες κ όχι στα φράγκα.Να δούμε στο τέλος ποιο θα έχει μεγαλύτερη ακροαματικότητα.
Αυτή τη στιγμή οι ευρωπαϊκές διοργανώσεις βασίζονται σε τελείως αρρωστημένη κ διεστραμμένη λογικη αφού μια ομάδα πλούσια δυνητικά θα μπορούσε να συμμετέχει σε αυτές ακόμα κ αν δεν παίζει σε κάποιο πρωτάθλημα.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες