Τέλης Ζουρνατσίδης

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Τέλης Ζουρνατσίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 09 Φεβ 2015, 15:33

Και πολύ άργησε το topic, για έναν ακόμη άνθρωπο της Κ.Α.Ε. Π.Α.Ο.Κ. που αγαπάει τον Π.Α.Ο.Κ. και το άθλημα!
Ζητώ συγγνώμη γι'αυτό.
Ποδαρικό με βράβευση.

http://www.paokbc.gr/news/news/4132

Ο ΣΕΠΚ βράβευση τον Τέλη Ζουρνατσίδη…

Εικόνα

Για την πολυετή του θητεία στο χώρο του μπάσκετ, αλλά και για τα όσα πετύχει με την ιδιότητα του προπονητή, βραβεύτηκε ο μάνατζερ του ΠΑΟΚ Τέλης Ζουρνατσίδης από τον Σύνδεσμο Ελλήνων Προπονητών Καλαθοσφαίρισης. Η βράβευση του κ. Ζoυρνατσίδη πραγματοποιήθηκε κατά τη διάρκεια της κοπή της πίτας του ΣΕΠΚ, η οποία έγινε στη Θεσσαλονίκη. Την τιμητική πλακέτα στον κ. Ζουρνατσίδη παρέδωσε ο αντιδήμαρχος Θεσσαλονίκης Κωνσταντίνος Ζέρβας.

Στην ομιλία του ο Τέλης Ζουρνατσίδης τόνισε… «Ευχαριστώ πάρα πολύ τη διοίκηση του Συνδέσμου Ελλήνων Προπονητών για την τιμή που μου κάνει σήμερα. Από το 1987 και για 27 συνεχή έτη βρίσκομαι στους πάγκους με την ιδιότητα του βοηθού προπονητή, του πρώτου προπονητή και τα τελευταία χρόνια με την ιδιότητα του team manager. Έχω λοιπόν το προνόμιο να έχω ζήσει αυτή τη διαδικασία με διαφορετικές ιδιότητες. Μπορώ να πω λοιπόν με σιγουριά πως το επάγγελμα του προπονητή είναι το πιο δύσκολο και ταυτόχρονα το πιο όμορφο στο χώρο του αθλητισμού.

Δύσκολο γιατί ο προπονητής κάτω από οιοσδήποτε συνθήκες έχει πάντα την αποκλειστική ευθύνη το αποτελέσματος, τουλάχιστον έτσι αισθάνεται ο ίδιος αλλά και πολλές φορές έτσι βολεύει όλους τους υπόλοιπους. Την ίδια στιγμή όμως είναι και η καλύτερη δουλειά του κόσμου. Γιατί αν κάποιος αγαπάει πάρα πολύ το άθλημα έχει ηγετικές ικανότητες και είναι αποφασισμένος να δουλέψει σκληρά δεν υπάρχει ωραιότερος τρόπος από το να τα εκφράσει όλα αυτά παρά μόνο μέσω της προπονητικής. Η συνεργασία μέσα στην ομάδα είναι πολύ δύσκολη, είναι όπως ο γάμος που πρέπει όσοι συμμετέχουν σε αυτόν να κάνουν ατέλειωτες υποχωρήσεις.
Όταν όμως αυτές οι υποχωρήσεις γίνονται από ικανούς ανθρώπους με εντιμότητα και αγάπη για το παιχνίδι τότε έχουμε αποτελέσματα σαν αυτά που έχουμε εμείς τα τελευταία χρόνια στον ΠΑΟΚ.

Ευχαριστώ όλους τους παίκτες που έχω συνεργαστεί μέχρι σήμερα. Αυτοί είναι οι πρωταγωνιστές και σε αυτούς οφείλονται όποιες επιτυχίες είχα στην προπονητική μου καριέρα. Ευχαριστώ όλους τους παράγοντες οι οποίοι μου εμπιστεύθηκαν την διαχείριση των χρημάτων τους και την αγάπη τους για το Μπάσκετ. Ελπίζω να μη τους απογοήτευσα.

Τέλος θα ήθελα να ευχαριστήσω προσωπικά τρεις ανθρώπους. Τον πρώτο μου προπονητή Τάκη Παπαδόπουλο, ο οποίος μου έμαθε να αγαπάω το μπάσκετ, τον Θόδωρο Ροδόπουλο ο όποιος που έμαθε να αγαπάω την προπονητική και τέλος τον Σούλη Μαρκόπουλο όποιος μου έμαθε να αγαπάω τον προπονητή. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ».
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Τέλης Ζουρνατσίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 17 Φεβ 2015, 20:53

Χρόνια πολλά! :)
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Τέλης Ζουρνατσίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 15 Σεπ 2015, 15:38

http://www.paokmania.gr/basket/synenteykseis/91406-pio-paoktsidiki-omada-de-ginetai

"Πιο ΠΑΟΚτσήδικη ομάδα δε γίνεται"

Ο τιμ μάνατζερ του ΠΑΟΚ Τέλης Ζουρνατζίδης, μίλησε στον Arena fm, για την ομάδα που χτίζεται και φέτος...
Διαβάστε τα όσα είπε:

"Ο ΠΑΟΚ πάντα βρίσκει τις λύσεις. Η εικόνα που βλέπουμε είναι ότι θα παρουσιαστούμε ως ομάδα με το Ο κεφαλαίο. Προσηλωμένοι στο πλάνο μας.

Και οι δύο ομάδες ο Ερυθρός Αστέρας και Τραμζονσπόρ έχουν τεράστια μπάτζετ με σπουδαίους παίκτες, αλλά οι εμφανίσεις μας σχολιάστηκαν πολύ θετικά και έμειναν εντυπωσιασμένοι από τον τρόπο που παίζει η ομάδα.
Ο σέντερ θα βρεθεί και αυτός. Αυτό θα γίνει ταυτόχρονα με το χτίσιμο της ομάδας. Είδαμε ότι τα 4 παιδιά που παίζουν στην φροντ λάιν έδειξαν σε πολύ καλό επίπεδο. Θέλουμνε έναν 5ο παίκτη μπροστά να έρθει να κολλήσει με τους υπόλοιπους. Μπορεί να έρθει αύριο, μπορεί σε δέκα μέρες.

Γενικά για τον Τέπιτς, έπρεπε να δείτε με τι σεβασμό τον αντιετώπισαν όλοι στα φιλικά. Όταν τελείωσε το ματς με τον Αστέρα, παρότι έπειζε στην Παρτιζάν που ξέρετε τη σχέση των δυο ομάδων, περίμεναν όλοι για αυτόγραφο.
Ο ερχομός Βασιλειάδη, Τέπιτς είναι τεράστια διαφήμιση για εμάς. Είναι παίκτες Ευρωλίγκα.
Δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο ο τραυματισμός Βασιλειάδη. Είχε μια ενόχληση στους προσαγωγούς και αποφασίσαμε να προφυλαχτεί. Από αύριο μπαίνει κανονικά στο πρόγραμμα. Και ο Σαλούστρος καθαρά για να προφυλάξουμε την υγεία του δεν έπαιξε.

Αισιοδοξούμε, μικρότερες η μεγαλύτερες εταιρίες έρχονται κοντά στην ομάδα. Εχουμε μάθει να παλεύουμε και να λειτουργούμε μέσα από αυτά. Το κάθε ευρώ που έρχεται το πονάμε πάρα πολύ και για να μας το πάρει κάποιος πρέπει να παλέψει πολύ

Πάντως πιο ΠΑΟΚτσίδηκη ομάδα δε γίνεται. Κατέληξα ότι το πάθος για την κατάκτηση τροπαίων, για ανταγωνιστική ομάδα απέναντι σε ΠΑΟ-Ολυμπιακό, για παρουσία στην Ευρωλίγκα, νικά την εκτίμηση του κόσμου για όσα γίνονται στον ΠΑΟΚ."




ΝΑΙ ΡΕ ΤΕΛΗ, :nairepaok: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Τέλης Ζουρνατσίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 31 Οκτ 2015, 16:19

«Περιμένουμε την απάντηση του Σοφοκλή»

Την απάντηση του Σοφοκλή Σχορτσιανίτη τις επόμενες δυο μέρες περιμένουν οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ, όπως αποκάλυψε σε συνέντευξη του, ο τιμ μάνατζερ της ομάδας, Τέλης Ζουρνατζίδης.

Αναλυτικά τα όσα είπε στην ΕΡΤ3:

Για την συνάντηση στην Αθήνα:

«Πρόκειται για μια κίνηση, που στα ρεαλιστικά δεδομένα αυτή τη στιγμή για την ομάδα μας, είναι έξω από λογική. Απλά έρχονται κάποιες φορές οι συγκυρίες έτσι, όπως τώρα που ο Σοφοκλής που έμεινε εκτός Ερυθρού Αστέρα. Ψάχναμε έναν παίκτη που θα γέμιζε τη ρακέτα και θα μας βοηθήσει να πετύχουμε τους στόχους μας. Τίποτα δεν είναι οριστικό και δεν είναι τίποτα εύκολο. Εγινε μια πολύ θετική συζήτηση χθες στην Αθήνα, παρουσία του προέδρου της ΚΑΕ, Μπάνε Πρέλεβιτς με το Σοφοκλή, συζητήσαμε όλο το σχέδιο που έχουμε στο μυαλό μας και πως βλέπουμε το Σοφοκλή μέσα σε αυτή. Εγινε σε πολύ καλό κλίμα. Και η ανταπόκριση του Σοφοκλή ήταν πολύ θετική. Υπάρχει μια όψιον να ενισχύσουμε την ομάδα μας. Περιμένουμε. Βρισκόμαστε σε συνεχή συζήτηση και θα περιμένουμε τις επόμενες 1-2 μέρες για να πάρει την απόφασή του και να ολοκληρωθεί η διαπραγμάτευση».

Για το αν θα παίξει τη Δευτέρα με τον Ολυμπιακό:

«Άλλο είναι το επείγον και άλλο το σημαντικό. Προτεραιότητα έχει το σημαντικό. Προτεραιότητα για τον ΠΑΟΚ είναι να φέρει έναν από τους κορυφαίους σέντερ της Ευρώπης, έναν παίκτη που ήταν πάντα στο πρώτο επίπεδο και έναν καταπληκτικό άνθρωπο. Το σημαντικό είναι να έρθει στον ΠΑΟΚ. Το επείγον είναι το παιχνίδι της Δευτέρας... Σαφώς και θέλουμε να κερδίσουμε και να δώσουμε όπλα στον προπονητή μας. Αλλά δεν το συζητάμε αυτή τη στιγμή. Πρέπει να δώσουμε το χώρο και το χρόνο στο Σοφοκλή, να καταλάβει ότι ο ΠΑΟΚ είναι το καλύτερο δυνατό και θα βγει ωφελημένος. Αν πάρει 2-3 μέρες μας ενδιαφέρει, αλλά δεν είναι κάτι που μας πιέζει».

Για το αν οι κινήσεις με παίκτες όπως ο Βασιλειάδης, ο Τέπιτς και ο Σχορτσανίτης, αλλάζει κάτι στο οικονομικό:

«Δεν υπάρχει περίπτωση να διαταραχθεί το σχέδιο που υπάρχει όλα αυτά τα χρόνια. Προς τιμήν του παίκτη το οικονομικό μπαίνει σε δεύτερη μοίρα. Θέλει να κάνει την καλύτερη μπασκετική επιλογή. Εμείς είμαστε σίγουροι, στο μπασκετικό κλίμα του ΠΑΟΚ, με τον προπονητή αυτό που είναι ένας από τους καλύτερους στην Ευρώπη στη δουλειά με τους ψηλούς, με αυτούς τους συμπαίκτες και το πολύ ωραίο κλίμα, ότι διασφαλίζουμε ένα εξαιρετικό περιβάλλον όχι μόνο για το Σοφοκλή αλλά για οποιονδήποτε άλλο. Ο ΠΑΟΚ που δεν είναι στην καλύτερη οικονομική κατάσταση, ελλείψει ιδιοκτήτη, το να έχει 3 παίκτες που έχουν περάσει από την Ευρωλίγκα, δείχνει τη δουλειά και τις προσπάθειες που έχουν γίνει».
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Τέλης Ζουρνατσίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 06 Νοέμ 2015, 03:34

«Μπούσουλας ο Σχορτσανίτης για την ενίσχυσή μας»

Η ενσωμάτωση του Σοφοκλή Σχορτσανίτη στις υποχρεώσεις του ΠΑΟΚ θα αποτελέσει «οδηγό» για την επιπλέον ενίσχυση της ομάδας, σύμφωνα με τον Τέλη Ζουρνατσίδη.

Ο τιμ μάνατζερ της «ασπρόμαυρης» ΚΑΕ, με δηλώσεις του στο περιθώριο της προπόνησης της Πέμπτης (05/11) στο κλειστό της Πυλαίας, αναφέρθηκε στη μεταγραφή του 30χρονου σέντερ τονίζοντας: «Το μέγεθος του παίκτη είναι τεράστιο, (δεν ξεκινάμε έτσι ρε μάστορα, don't feed the trolls...) συγκυριακά έχουμε ανάγκη από έναν τέτοιο παίκτη, αλλά πιστεύω ότι ο συγκεκριμένος, σε οποιαδήποτε στιγμή στη νεότερη ιστορία του ΠΑΟΚ ερχόταν, θα αποτελούσε μεγάλη είδηση. Το πρώτο που χρειάζεται, πλέον, να γίνει, είναι να αποσυμπιεστεί η ομάδα, η οποία κάνει τεράστια προσπάθεια. Εμείς τη βλέπουμε αυτή κάθε ημέρα στο γήπεδο, είμαστε απολύτως σίγουροι ότι αυτό το πράγμα θα αρχίσει κάποια στιγμή να αποδίδει και σε αποτελέσματα, γιατί σε λειτουργία έχει δείξει ότι αποδίδει. Σε αυτήν την προσπάθεια, η συμμετοχή ενός τέτοιου παίκτη μόνο καλό και όφελος μπορεί να δώσει. Εξακολουθούμε να είμαστε πολύ ήρεμοι, να έχουμε την υπομονή που πρέπει. Καλό θα ήταν όλοι όσοι είναι γύρω από την ομάδα και την αγαπούν να κάνουν υπομονή. Αυτοί που δεν αγαπούν την ομάδα και κάνουν κριτική, να τους έχουμε στο πίσω μέρος του κεφαλιού μας».

Είπε ακόμα...

Για τη χρονική διάρκεια του συμβολαίου του Σοφοκλή Σχορτσανίτη: «Καλώς ή καλώς, υπογράφονται συμβόλαια. Αυτά πάντα έχουν τη νομική και συμβασιακή ισχύ. Υπάρχουν, από εκεί και πέρα, πολύ σημαντικότερα πράγματα μεταξύ δύο μερών, όπως μιας ομάδας κι ενός παίκτη. Θέλουμε να δημιουργήσουμε τις συνθήκες, ώστε ο παίκτης να αισθάνεται απόλυτα ήρεμος, ασφαλής και να καταφέρει να αποδώσει το μάξιμουμ των δυνατοτήτων του. Έτσι, η ομάδα θα ωφεληθεί, για όσο διάστημα ο Σχορτσανίτης θα φορά τη φανέλα του ΠΑΟΚ, αλλά και ταυτόχρονα δημιουργούνται οι συνθήκες να νιώθει ο παίκτης την ομάδα σπίτι του, στο οποίο μπορεί να μεγαλουργήσει. Αποτυπωμένο ένα εύκολο συμβόλαιο θα μπορούσε, ανά πάσα στιγμή, να σπάσει, αν κάτι δεν πάει καλά. Στον ΠΑΟΚ θέλουμε να δημιουργούμε συμβόλαια αγάπης, εμπιστοσύνης και μεγάλου μπάσκετ. Ο Σχορτσανίτης είναι εδώ, εάν το λέγαμε πριν από ενάμισι μήνα αυτό δεν θα μας πίστευε κανείς».

Για την κατάσταση των παικτών από τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα του ΠΑΟΚ: «Ο παίκτης είναι ιδιάζον ανθρώπινο πλάσμα, πολύ ευαίσθητος συναισθηματικά και ψυχολογικά. Υπάρχουν έμπειρα παιδιά στην ομάδα να στηρίξουν τους συμπαίκτες τους και υπάρχουμε και εμείς για να κάνουμε ακριβώς αυτό: να τους γεμίζουμε εμπιστοσύνη. Οι προπονητές, από εκεί και πέρα, είναι για να τους δείχνουν το δρόμο της μπασκετικής αρετής κι αυτό θα φέρει αποτελέσματα. Είχαμε και στο παρελθόν «νεκρά» διαστήματα, διαθέτουμε την εμπειρία να αντιμετωπίσουμε την κατάσταση, να στηρίξουμε την ομάδα, να δώσουμε χώρο στους καλαθοσφαιριστές να ανθίσουν μπασκετικά. Είμαστε σίγουροι ότι αυτό θα το εισπράξουμε πίσω με θετικά αποτελέσματα».

Για επιπλέον μεταγραφική κίνηση από πλευράς ΠΑΟΚ: «Υπάρχει σκέψη να κάνουμε ό,τι καλύτερο. Μακάρι να έχουμε την οικονομική δυνατότητα και να κάνουμε τα πάντα για την ομάδα, γιατί τη δυνατότητα του να δούμε τι μας λείπει την έχουμε ολοφάνερα. Δεν σταματά ποτέ η μεταγραφική αναζήτηση σε έναν υγιή οργανισμό, θα δούμε πώς είμαστε, υπάρχουν και απρόβλεπτοι παράγοντες. Χάσαμε, για παράδειγμα, για σχεδόν ένα μήνα τον Κώττα. Μπορεί να πει κάποιος ότι είναι παίκτης που δεν συμμετέχει πολύ, αλλά ας μπει να κάνει προπόνηση ένα καθαρόαιμο «πεντάρι» και να μην υπάρχει κανείς να τον παίξει άμυνα. Υπάρχουν πολλά πράγματα που πρέπει να έχουμε στο μυαλό μας για τη λειτουργία της ομάδας. Ο Λιάπης, ο Κώττας δίνουν τεράστια βοήθεια, άσχετα εάν στο τέλος της εβδομάδας δεν έχουν μεγάλη συμμετοχή. Θα πρέπει να δούμε πώς θα είμαστε με το Σοφοκλή, πως θα... περπατήσει μαζί του η ομάδα. Αυτό θα είναι ο «μπούσουλας» για το τι κίνηση πρέπει να κάνουμε».
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Τέλης Ζουρνατσίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 13 Ιαν 2016, 22:11

A+AA-
«Μας έχει βοηθήσει πολύ ο Σαββίδης»


Για την μεγάλη προσπάθεια που γίνεται στον μπασκετικό ΠΑΟΚ μίλησε ο τιμ μάνατζερ της ΚΑΕ, Τέλης Ζουρνατζίδης μιλώντας στον ΣΠΟΡ FM 94,6.

Στάθηκε στην «άνοδο» του αθλήματος στη Θεσσαλονίκη, την νίκη του ΠΑΟΚ απέναντι στη Λιμόζ, ενώ δεν παρέλειψε να αναφερθεί στον Ιβάν Σαββίδη και τη συμβολή του στην «ασπρόμαυρη» ΚΑΕ.

Αναλυτικά τα όσα είπε για:

-Το ότι έχει χρειαστεί να βρεθεί σε πολλές θέσεις στην ΚΑΕ ΠΑΟΚ:

«Η κατάσταση του ΠΑΟΚ τα τελευταία χρόνια μας ανάγκασε να κάνουμε πολλά πράγματα. Έχει πλάκα όταν περιγράφω πως ήταν οι συναντήσεις μας. Έχουμε καταφέρει να έχουμε καλή χημεία μεταξύ μας. Προερχόμαστε όλοι από το μπάσκετ. Έχουμε υπάρξει όλοι προπονητές και παίκτες αλλά και σε παραγοντικά πόστα. Έτσι όταν καθόμαστε όλες οι γνώσεις και σκέψεις γίνονται μόνο με γνώμονα το καλό τις ομάδας, αλλά και να μην έχουμε συμπεριφορά σε παίκτες και προπονητές που δεν θα θέλαμε και εμείς να βιώναμε στη θέση τους».

-Το τι έχει συναντήσει στον αθλητισμό:

«Αυτό που συμβαίνει στον αθλητισμό είναι πολύ δύσκολο να το βρεις αλλού γιατί υπάρχει ειλικρίνεια στην έκφραση των πάντων, όταν κάποιος έχει 250 σφυγμούς... δεν μπορεί να κρυφτεί. Όταν πρέπει να διαχειριστείς μία κατάσταση όπως η ήττα με τον Φάρο Κερατσινίου εκεί υπάρχει μόνο η αλήθεια. Εκεί θα φανεί ποιος αντέχει και ποιος θα κάνει πίσω. Αντιστρόφως το ίδιο ισχύει και στη μεγάλη χαρά όπου παίρνουν τα μυαλά αέρα και μπορεί να νομίζει κάποιος ότι μπορεί να πετύχει πολλά περισσότερα από εκείνα που πραγματικά μπορεί. Για αυτό λέω ότι υπάρχει ειλικρίνεια».

-Την κόντρα του ΠΑΟΚ με τον Άρη και το γεγονός πως οι... χαρές μοιράζονται:

«Αυτά είναι χαρακτηριστικά στοιχεία κάθε μεγάλης κόντρας μιας πόλης και δυο ομάδων, το ότι δηλαδή, ο ένας τραβάει τον άλλο προς τα πάνω. Στο τέλος της μέρας και ειδικότερα για το μπάσκετ είναι ότι πλέον άρχισε να κινείτε κάτι που είχε αδρανήσει αρκετά χρόνια και αυτό έχει να κάνει με τη δική μας εικόνα αλλά και την αλλαγή σελίδας του Άρη. Αυτό είναι κάτι θετικό για το μπάσκετ».

-Τις υπόλοιπες μεγάλες ομάδες και την αντιμετώπιση τους:


«Τρέφω υψηλά αθλητικά αισθήματα για όλες τις ομάδες και όλα τα χρόνια που έχω τη θέση αυτή προσπαθώ με όλες τις ομάδες που φιλοξενούντα στη Πυλαία να μην αντιμετωπίσουν προβλήματα. Σε ένα ματς ΠΑΟΚ – Άρης κατά την περίοδο που ο Άρης είχε τα πολλά προβλήματα, είχαμε κόψει 500-1.000 εισιτήρια. Φέτος θα έχει ίσως και 8.000 κόσμο. Μιλάμε για δύο ομάδες που την δεκαετία του '80 φτάσανε ψηλά στην Ευρώπη λόγω της μεταξύ τους κόντρα».

-Την νίκη κόντρα στη Λιμόζ:

«Η Λιμόζ είναι μία ομάδα με χαρακτήρα και προφίλ που μας ταιριάζει. Ο ΠΑΟΚ έχει θέμα και δυσκολεύεται με ομάδες όπως η Βαλένθια και η Ζενίτ. Με σχήμα, δηλαδή, μη ορθολογικό μπασκετικά, όπως παραδείγματος χάρη έπαιζε κάποτε στην Ελλάδα και ο Πανιώνιος με τους Γιάνκοβιτς και Χριστοδούλου. Αυτές τις ομάδες είναι δύσκολο να τις αντιμετωπίσουμε με τον αυτόν τον ρυθμό. Η Λιμόζ έχει βαριούς και ψηλούς παίκτες και το παιχνίδι της μας ταιριάζει απόλυτα. Με τις ομάδες που έχουν ξεκάθαρες θέσεις τα καταφέρνουμε. Το σοκ του αποκλεισμού μας με τον Φάρο Κερατσινίου ήταν δυνατό ωστόσο μας έχει συσπειρώσει αρκετά και αυτό φαίνεται».


-Το έργο που γίνεται στον ΠΑΟΚ όλο αυτό τον καιρό:


Αυτό είναι κάτι που χτίζεται με τον καιρό. Εμείς έχουμε καταφέρει να ξεγελάμε το σύστημα. Εδώ και χρόνια αντιμετωπίζουμε προβλήματα. Σίγουρα όλα ξεκινάνε από τα χρήματα αλλά δεν τελειώνουν σε αυτά. Βάλαμε στόχο να διορθώσουμε τις συνθήκες στην ομάδα για αθλητές και προπονητές ώστε η καθημερινότητα όποιου βρίσκεται στην ομάδα να είναι εξαιρετικές. Όλα αυτά δημιουργούν καλό κλίμα κάνοντας παίκτες να θέλουν να έρθουν στον ΠΑΟΚ.

-Τον στόχο της διοίκησης της ΚΑΕ:

«Κάναμε ένα ραντεβού με τους ανθρώπους της Βαλένθια πριν τη μεταξύ μας αναμέτρηση και μας ανέλυσαν τον τρόπο λειτουργίας τους και τα νούμερα τους, πως κινούνται από χορηγούς και πόσα χρήματα βάζει ο ιδιοκτήτης. Συνολικά έβγαινε ένα ποσό της τάξεως των 12 εκατομμυρίων ευρώ. Όλο το ζουμί είναι να προσπαθείς να τα κάνεις όλα χωρίς απαραίτητα να έχεις άμεσο αποτέλεσμα. Αυτή τη νοοτροπία προσπαθούμε να περάσουμε κι εμείς».

-Τον Ιβάν Σαββίδη:

«Αν λέγαμε πως κάποιος έχει πιθανότητες να αναλάβει την ΚΑΕ αυτός θα είναι εκείνος. Έχει βοηθήσει πολύ τα τελευταία χρόνια. Όταν έπεσε η μεγάλη κρίση στα οικονομικά της ομάδας και είχαμε τεράστιο χάσμα μας κάλυψε και στάθηκε κοντά μας».
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Τέλης Ζουρνατσίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 18 Φεβ 2016, 10:04

Oι ευχές της ΚΑΕ στον Τέλη Ζουρνατζίδη!

Τα χρόνια μπορεί να περνούν, αλλά η αγάπη και η τρέλα για τον ΠΑΟΚ είναι πάντα εδώ.
Χρόνια Πολλά στο μάνατζερ της ομάδας μας, Τέλη Ζουρνατσίδη! Happy birthday Telis!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Τέλης Ζουρνατσίδης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 18 Φεβ 2016, 10:23

Να τα εκατοστήσει... :opaokara: Γερός και δυνατός για μια ολόκληρη ζωή... :nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Τέλης Ζουρνατσίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 18 Φεβ 2016, 10:32

Τρελό ΠΑΟΚτσάκι, όχι μόνο "μπασκετάνθρωπος"..
Ό,τι καλύτερο του εύχομαι!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Τέλης Ζουρνατσίδης

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τρί 23 Φεβ 2016, 15:21

Ύστερα από αρκετό καιρό και αφού έφτασε ως εδώ η όλη κατάσταση βγήκε και παραδέχτηκε ότι έγιναν πολλά και βεβιασμενα λάθη στο στήσιμο της ομάδας

«Αργήσαμε να πάρουμε αποφάσεις, εμείς φταίμε»!
Αντρίκεια και ΠΑΟΚτσήδικη εξήγηση του τιμ μάνατζερ του μπασκετικού ΠΑΟΚ, Τέλη Ζουρνατζίδη

Η ομάδα μπάσκετ του ΠΑΟΚ διανύει μία δύσκολη χρονιά, η οποία παρότι δε βρίσκεται στο τέλος της είναι σε μεγάλο βαθμό αποτυχημένη, συγκριτικά με την πορεία του «Δικεφάλου» τα προηγούμενα χρόνια.
Ο τιμ μάνατζερ του ΠΑΟΚ, Τέλης Ζουρνατζίδης, φιλοξενήθηκε στο ραδιοφωνικό PAOK24 στον «Libero 107,4» και μίλησε για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, αναλαμβάνοντας εξ ‘ολοκλήρου από την πλευρά της «ασπρόμαυρης» διοίκησης την ευθύνη για την κακή πορεία της ομάδας.

Ο κ. Ζουρνατζίδης μίλησε για την αργοπορία στις επιλογές από την πλευρά των ανθρώπων του ΠΑΟΚ, οι οποίοι περίμεναν την επένδυση του Σαββίδη και τελικά επειδή ο μεγαλομέτοχος του ποδοσφαίρου δεν προχώρησε σε αυτή την κίνηση, αυτό γύρισε μπούμπερανγκ στην ομάδα, με την ευθύνη, όπως ο ίδιος υποστήριξε να βαραίνει τους διοικούντες του τμήματος μπάσκετ, οι οποίοι έπρεπε να είναι πιο διορατικοί και να λειτουργήσουν διαφορετικά.

Ο τιμ μάνατζερ του ΠΑΟΚ εξηγώντας τις αγωνιστικές επιλογές που έγιναν, υποστήριξε ότι όσα συνέβησαν ήταν ένα μεγάλο μάθημα για τον ίδιο και όσους δουλεύουν για τον «Δικέφαλο», τόνισε ότι η ομάδα του Σούλη Μαρκόπουλου μπορεί να κάνει καλό φινάλε στη σεζόν και ξεκαθάρισε ότι ήδη υπάρχει προεργασία για το πρότζεκτ της νέας αγωνιστικής περιόδου.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

Για την κακή πορεία τη φετινή χρονιά: Φέτος είναι μία χρονιά έξω από τις συνθήκες, τον τρόπο λειτουργίας και τα αποτελέσματα που έχουμε μάθει να λειτουργούμε τα τελευταία πέντε χρόνια. Είναι μία χρονιά στην οποία αργήσαμε και εμείς να πάρουμε αποφάσεις, έξω από τη λογική μας. Είναι μία αυτοκριτική αυτή για εμάς. Για κάποιους λόγους αργήσαμε το καλοκαίρι να πάρουμε αποφάσεις. Είχαμε αναμονή κάποιων εξελίξεων που ποτέ δεν ήρθαν, δεν κάναμε αυτό που κάναμε πάντα να υπολογίζουμε στις δικές μας δυνάμεις και μείναμε πίσω. Περιμέναμε την επένδυση και όχι από το μυαλό μας. Αυτό δεν έγινε και βγήκαμε από την καθιερωμένη διαδικασία. Τρέχοντας να προλάβουμε πιθανότατα να έγιναν λάθος επιλογές και στο ξεκίνημα και ίσως στη συνέχεια.

Για την ανάληψη των ευθυνών: Δεν μπορώ να δεχτώ ότι απλά κάναμε λάθη. Το φταίξιμο όλο πηγαίνει σε εμάς που κάνουμε την ομάδα. Θα έπρεπε να έχουμε την οξυδέρκεια και τη λογική να λειτουργήσουμε διαφορετικά και αν υπήρχαν άλλα δεδομένα να κάναμε ακόμα κάτι καλύτερο. Εμείς μπορούσαμε να λειτουργούμε τα τελευταία χρόνια με συγκεκριμένο ανταγωνισμό ομάδων. Όταν ένας παίκτης ήθελε να παίξει στην Ελλάδα και στην Ευρώπη, ο ΠΑΟΚ ήταν μία ιδανική ευκαιρία για αυτόν. Πλέον η ΑΕΚ και ο Άρης λειτουργούν με τον ίδιο τρόπο και με περισσότερα χρήματα. Πλέον θα πρέπει να λειτουργούμε με αυτό στο μυαλό μας και με τη λογική να το αντιπαρέλθουμε αυτό.

Για την πορεία της σεζόν: Δεν ξεκινήσαμε καλά, αλλά με τον ερχομό του Χάτσερ και του Σοφοκλή βρήκε η ομάδα ρυθμό και πήρε σημαντικά αποτελέσματα. Προκριθήκαμε στο Eurocup, αφήσαμε μεγάλες ομάδες έξω, την Μπεσίκτας και τη Λιέτουβος. Στη συνέχεια δύο γεγονότα δημιούργησαν μεγάλα προβλήματα. Το ένα ο αποκλεισμός από τον Φάρο, το οποίο μας επηρέασε πάρα πολύ ψυχολογικά και εκεί βλέπω μόνο δικές μας ευθύνες. Ήταν τεράστιο μάθημα που δείχνει ότι θα έπρεπε να υπολογίζουμε τα πάντα. Αυτό δε νοιάζει και δε θα πρέπει να νοιάζει τους φιλάθλους. Χάσαμε την ευκαιρία να προετοιμαζόμαστε για έναν τελικό. Ακόμα και σε συνεχόμενα άσχημα αποτελέσματα θα ξέραμε ότι είχαμε τον τελικό. Το δεύτερο σημαντικό πρόβλημα ήταν οι τραυματισμοί Βασιλειάδη και Σχορτσιανίτη. Οι δύο τους με τη βοήθεια όλων των άλλων παικτών δημιουργούσαν ένα σημαντικό σύνολο. Αναγκαστικά έπαιξαν περισσότερο και άλλοι παίκτες, οι οποίοι επιβαρύνθηκαν πολύ και έβγαλαν κι άλλους τραυματισμούς. Επίσης το πρόγραμμα ήταν εξαντλητικό σωματικά, ψυχολογικά και μπασκετικά οι περισσότεροι παίκτες μας ήταν στο ναδίρ.

Γιατί δεν ενισχύθηκε η ομάδα: Ήμασταν πλήρεις πριν από λίγο καιρό όταν άνοιξε αυτή η συζήτηση. Αυτό που συζητιόταν ήταν να γίνουν αλλαγές στο ρόστερ. Αλλά αποφασίσαμε να στηρίξουμε τους παίκτες μας γιατί τους πιστεύαμε. Πολλοί μας δικαίωσαν κιόλας. Αλλά δεν μπορούμε να τους πάρουμε και να τους κάνουμε πρωταγωνιστές να παίζουν τρία παιχνίδια την εβδομάδα σε υψηλό επίπεδο. Αυτό το ξέρουμε. Όταν ήρθαν οι τραυματισμοί δεν κάναμε μεταγραφές γιατί την απόφαση την πήρε το πορτοφόλι μας εκεί. Εκεί μπαίνει το οικονομικό, στο οποίο δεν μπορούμε να βρούμε λύση ούτε να πούμε «πάρε τον παίκτη και θα δούμε». Πριν τα Χριστούγεννα αποφασίσαμε να στηρίξουμε το ρόστερ, ελπίζοντας ότι θα βελτιωθεί και σε κάποια παιχνίδια το είδαμε. Όμως όταν ήρθαν οι τραυματισμοί των δύο καλύτερων παικτών μας δεν πήραμε παίκτες λόγω των οικονομικών μας. Θέλω να είμαι σαφής και να λέω τα πράγματα όπως είναι. Φυσικά και βλέπουμε και ξέρουμε τι γίνεται, αλλά πρέπει να ξέρουμε τι μπορούμε να κάνουμε.

Για την κριτική ότι δεν αποκτήθηκαν Αμερικανοί, αλλά Σέρβοι: Δεν υπάρχει κάτι με τους Αμερικανούς και τους Σέρβους. Σου δημιουργούνται κάποιες επιλογές όταν κάνεις τον σχεδιασμό σου. Μάρκοβιτς και Ντούβνιακ ήταν δύο επιλογές που μπορούσαμε να πληρώσουμε και να φέρουμε νωρίς. Στη συνέχεια προέκυψε ο πιο ακριβός Τέπιτς, ο οποίος ήθελε να έρθει στον ΠΑΟΚ και να αγωνιστεί στην ομάδα. Για όσα προσφέρει ο Τέπιτς έχω διαφορετική άποψη, επειδή για εμένα κάνει πολλά πράγματα που δε φαίνονται. Κάνει τη βρώμικη δουλειά και την κάνει χωρίς να δυσανασχετεί. Θα μπορούσαν στη θέση του Βασιλειάδη και του Σοφοκλή να είναι Αμερικάνοι. Δεν υπήρξε η σκέψη να στηριχτούμε σε Σέρβους και όχι σε Αμερικάνους. Δεν κρύβω ότι αυτά θα έπρεπε να γίνουν σε επίπεδο επιλογών πιο μπροστά.

Για το αν μπορεί ο ΠΑΟΚ να αντιδράσει μέχρι το τέλος της σεζόν: Υπάρχει και χρόνος και τρόπος να αντιστραφεί το κλίμα όσο δύσκολη και αν φαίνεται η κατάσταση. Για τον χρόνο, παίζουμε το Σάββατο στην Τρίπολη με τον Αρκαδικό. Έχουμε μία εβδομάδα μπροστά να πάρουν τα παιδιά ανάσες να δουν το παιχνίδι καλύτερα και μετά υπάρχει η διακοπή για να επουλωθούν πληγές. Θα επιστρέψουν και οι δυο που μας λείπουν και θα αλλάξει σίγουρα η εικόνα μας. Τώρα αν υπάρξει δυνατότητα να κάνουμε κάτι παραπάνω για ενίσχυση θα το δούμε. Μπορεί να υπάρξει αυτό, τώρα όμως δεν το ξέρουμε.

Για το ότι η βοήθεια του Σαββίδη μπορεί να δημιουργεί κωλυσιεργία σε ορισμένες περιπτώσεις: Δεν είναι κακό ότι μας βοηθάει ο κύριος Σαββίδης. Το αν θα ξέρουμε ότι θα μας βοηθήσει ή όχι δύσκολα μπορεί να αλλάξει. Είναι δύσκολο να περιμένεις και να μην ξέρεις τι περιμένεις. Είναι πολύ δυσκολότερο να ξέρεις ότι δεν περιμένεις από πουθενά τίποτα. Είναι ξεκάθαρο το φετινό μάθημα της σεζόν. Για αυτό πρέπει να έχουμε ψυχρή λογική. Και εδώ βγάζω το καπέλο στον Μπάνε που πολλές φορές λειτουργεί με ψυχρή λογική. Καμία φορά το συναίσθημα σε επηρεάζει και δε θα πρέπει. Εγώ που έχω το μέλημα αυτής της δουλειάς. Εμείς να ξέρετε έχουμε βάλει σκοπούς και δουλεύουμε πρότζεκτ για του χρόνου.

Αν οι παράγοντες της ομάδας έχουν διάθεση να συνεχίσουν το έργο τους: Θα πεθάνουμε πάνω εκεί. 100% έχουμε διάθεση. Ο Νίκος (Σταυρόπουλος) προγραμματίζει να πάει στην Αμερική, βλέπουμε παίκτες που μας ενδιαφέρουν και αξιολογούμε το ρόστερ μας. Σε μία δύσκολη χρονιά είναι καλύτερη η αξιολόγηση γιατί βλέπεις τι μπορεί να προσφέρει πραγματικά ο καθένας. Έχω την πεποίθηση και την πίστη ότι ο προπονητής και οι παίκτες έχουν τον τρόπο και τον χρόνο να τελειώσουν καλά τι χρονιά. Όσο και αν φαίνεται δύσκολο τώρα. Εγώ το πιστεύω και το λέω. Δεν είναι η χρονιά τελειωμένη. Σας λέω μέσα από την καρδιά μου ότι η ομάδα μπορεί να κάνει ένα καμ μπακ μέχρι το τέλος της χρονιάς και να δούμε τι θα γίνει στα πλέι οφ.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Τέλης Ζουρνατσίδης

Δημοσίευσηαπό dtown » Τρί 23 Φεβ 2016, 15:59

Ήμασταν πλήρεις πριν από λίγο καιρό όταν άνοιξε αυτή η συζήτηση. Αυτό που συζητιόταν ήταν να γίνουν αλλαγές στο ρόστερ. Αλλά αποφασίσαμε να στηρίξουμε τους παίκτες μας γιατί τους πιστεύαμε
.

Θα επιστρέψουν και οι δυο που μας λείπουν και θα αλλάξει σίγουρα η εικόνα μας. Τώρα αν υπάρξει δυνατότητα να κάνουμε κάτι παραπάνω για ενίσχυση θα το δούμε. Μπορεί να υπάρξει αυτό, τώρα όμως δεν το ξέρουμε.



Αρες μαρες κουκουναρες.Φασκει και αντιφασκει.Ειχαμε τα λεφτα τον Χειμωνα απο τον Σαββιδη αλλα αποφασισαν οι μπασκετανθρωποι να μην ενισχυσουν την ομαδα αλλα να στηριξουν τους υπαρχοντες παικτες.Και γιατι επρεπε να γινουν αλλαγες στο ροστερ απο τη στιγμη που υπηρχαν δυο θεσεις ξενων κενες;Επισης γιατι ζηταει ΤΩΡΑ ενισχυση που θα κριθει απο το αν βρεθουν λεφτα;Δεν τον στηριζει τωρα τον Κακαρουδη και τον Μαρκοβιτς;Επαψε να τους πιστευει;Τι αλλαξε;Φυσικα αν οπως ακουγεται δεν εγιναν μεταγραφες επειδη αντεδρασε ο αρχηγος σιγα μην βγει να το παραδεχτει.Οπως και να εχει η αποφαση που πηρανε τοτε ηταν μοιραια και καταδικαστικη για την ομαδα.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Τέλης Ζουρνατσίδης

Δημοσίευσηαπό fossa » Τρί 23 Φεβ 2016, 16:25

Τσ.λιγκ δεν θα παίξουμε του χρόνου ?
Δεν πέφτουμε.
Τώρα θα μιλήσουμε για ενίσχυση ? πλάκα κάνουμε ?
Όχι ευχαριστώ τώρα ας πιούμε το ποτήρι μέχρι το πάτο.
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1877
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Τέλης Ζουρνατσίδης

Δημοσίευσηαπό Duke_Rolson » Τρί 23 Φεβ 2016, 19:11

τουλάχιστον κατάλαβαν το λάθος.. ξηγημένος...

υγ. Θα πεθάνουμε για την ομάδα.. Όποιος και να το πει από το τμήμα μπάσκετ, είναι η αλήθεια..
Άβαταρ μέλους
Duke_Rolson
 
Δημοσιεύσεις: 433
Εγγραφή: Κυρ 18 Οκτ 2015, 21:48

Re: Τέλης Ζουρνατσίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 23 Φεβ 2016, 19:40

Κι εγώ αυτήν την αίσθηση έχω.. Ξηγημένες δηλώσεις και ευτυχώς κάποιος ανέλαβε ευθύνες και δημόσια...

Να με το θυμηθείτε: του χρόνου θα δούμε άλλον Π.Α.Ο.Κ.! Έχω καλό προαίσθημα...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Τέλης Ζουρνατσίδης

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τρί 11 Απρ 2017, 11:00

[img]

PAOK24
«Θα επιλέξουμε πολύ προσεκτικά»
Τι είπε ο Τέλης Ζουρνατσίδης για τη νέα σεζόν


Μπορεί η ομάδα να ετοιμάζεται για το παιχνίδι με τον Παναθηναικό και τα πλέι οφ, αλλά ο Τέλης Ζουρνατσίδης κοιτάει ήδη και την επόμενη σεζόν, τονίζοντας ότι οι κινήσεις θα είναι προσεκτικές.


Για το αν η ομάδα οργανώνεται και για τη νέα σεζόν:
«Θα πρέπει να δούμε ποιους θα κρατήσουμε από τους Έλληνες παίκτες. Θα μας ενδιέφερε πάρα πολύ εφόσον υπάρχουν Έλληνες παίχτες όπως ο Κόνιαρης, ο Χρυσικόπουλος, ο Μαργαρίτης, ο Καραμανώλης κι ο Παπαδόπουλος, να κρατήσουμε και τον Απόλλωνα και να προσθέσουμε ακόμη δύο Έλληνες παίκτες. Μετά θα επιλέξουμε πολύ προσεκτικά τους ξένους παίκτες που θα φέρουμε».

Για τους νυν ξένους κι αν θα μείνει κάποιος:
«Καλό είναι να δείχνεις στον άλλον ότι τον θέλεις. Βέβαια το να υπογράψεις νωρίς ένα συμβόλαιο είναι και δίκοπο μαχαίρι. Εμείς είμαστε εδώ για να προστατεύουμε τα συμφέροντα της ομάδας μας».

Για την επιτυχία του εφηβικού και τυχόν σκέψεις για προώθηση παιχτών:
«Η επιτυχία του Σαββάτου δείχνει ότι το πρόγραμμα λειτουργεί πάρα πολύ καλά. Το νόημα δεν είναι στο πρωτάθλημα που κερδίσαμε χθες νικώντας τον Άρη στον τελικό αλλά είναι πως γίνεται μια πολύ σοβαρή δουλειά κι υπάρχει συνέχεια από τις προηγούμενες χρονιές. Σαφώς ο βασικός στόχος είναι κάποια από αυτά τα παιδιά να προωθηθούν στην ανδρική ομάδα και να υπογράψουν τα συμβόλαιά τους. Το έχουμε κατά νου κι έχουμε μιλήσει και με τους παίχτες και με τους εκπροσώπους του τμήματος. Μιλάμε για τον Γιανναρά, για τον Βλαγκόγια, για τον Καμπουρίδη, μιλάμε για όλα τα παιδιά. Κάποια παιδιά μπορεί να υπογράψουν και να δοθούν δανεικοί, κάποια άλλα να μείνουν».

Για τις προσθήκες των ξένων παικτών:
«Θα δούμε πως θα πάνε τα πράγματα. Εμείς για παράδειγμα θέλουμε να κρατήσουμε τον Κιθ(σ.σ. Κλάντον) στην ομάδα. Αν όμως ο Κιθ δεν μείνει τότε θα πρέπει να πας σε δεύτερες και τρίτες επιλογές. Λίγο πολύ ξέρουμε τι χρειαζόμαστε. Με την παρουσία του Χρυσικόπουλου και του Μαργαρίτη στο 4, δεν καιγόμαστε για τεσσάρι. Δε θα ψάξουμε βεβιασμένα για τη θέση του πλέι μέικερ, ειδικά αν μείνει ο Απόλλων στην ομάδα καθώς έχουμε και τον Κόνιαρη. Το καλό ας πούμε με τον ΜακΦάντεν είναι βοηθάει και στον άσσο και σε άλλους τομείς. Αυτό είναι το καλό του. Αλλά σίγουρα πρέπει να πάρουμε κι άλλον παίκτη. Υπάρχουν σκέψεις. Προς το παρόν πρέπει ν' αφοσιωθούμε στα πλέι οφ, που είναι το βασικό για την ώρα. Θα δώσουμε τον καλύτερο μας εαυτό εκεί».[/img]
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Επόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες