Ποινές και πρόστιμα 2014-2015

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Ποινές και πρόστιμα 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 18 Οκτ 2014, 09:21

Πρώτος αγώνας πρωταθλήματος και πρώτο πρόστιμο...
Ξεκινάμε με 3.500 ευρώ...

http://www.paokmania.gr/stiles/mme/72328-prostimo-sto-basket-tou-paok

Πρόστιμο στο μπάσκετ του ΠΑΟΚ!

Έγινε γνωστή την Παρασκευή η ποινή για την ΚΑΕ ΠΑΟΚ για όσα έγιναν στο ματς με το Ρέθυμνο στο Παλατάκι. Ο Δικέφαλος τιμωρήθηκε με χρηματικό πρόστιμο ύψους 3.500 ευρώ (για υβριστικά συνθήματα και ρίψη αντικειμένων).

Αναλυτικά η απόφαση του αθλητικού δικαστή:

«Επιβάλλει στην ΠΑΟK ΚΑΕ:
α) για τα υβριστικά συνθήματα με αποδέκτη φυσικό πρόσωπο για τα οποία όμως οι διαιτητές της αναμέτρησης εσφαλμένα δεν εφάρμοσαν ως όφειλαν το άρθρο 27, πρόστιμο 1.500,00€ και

β) για παράπτωμα που δεν χαρακτηρίζεται ιδιαίτερης βαρύτητας και σε καμία περίπτωση δεν είναι δυσφημιστικό για το άθλημα (ρίψη αντικειμένων), πρόστιμο 2.000,00€, κατά τον αγώνα Πρωταθλήματος με τo ΡΕΘΥΜΝΟ της 12-10-2014″


Βαρύ για την Κ.Α.Ε. το πρόστιμο. Το φυσικό πρόσωπο που λέει στο α), είναι ο διαιτητής του αγώνα, απ'όσο θυμάμαι. Επίσης, πώς γίνεται για ελαφρύτερο παράπτωμα που δεν προσβάλλει το άθλημα, να πέσει υψηλότερο πρόστιμο;;
Να σημειωθεί ότι τα αντικείμενα (2 ή 3 μπουκάλια) έπεσαν σχεδόν 1' μετά τη λήξη του αγώνα..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ποινές και πρόστιμα 2014-2015

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 18 Οκτ 2014, 10:06

1 μπουκάλι νερό είδα εγώ...κατά τις χαιρετούρες μετά από νίκη (!!)
ρε φίλε εσύ που το πέταξες, είσαι 100 φορές μ@λ@κ@ς. Πιο μ@λ@κ@ς δε γίνεται. Βλάκα
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Ποινές και πρόστιμα 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 18 Οκτ 2014, 10:19

Πού να χάναμε κιόλας... :twisted:
Από το πέταλο έπεσε, ψηλά.. Όσοι βρισκόσασταν εκεί, όλο και κάτι θα είδατε.. Μην έχουμε ξανά αυτά που είχαμε πέρσι με την τιμωρία έδρας!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες


Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες