Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό george188 » Τετ 18 Δεκ 2019, 14:13

Ότι μπορούμε κάνουν...το παλατάκι θα το γεμισουμε εμεις?
Π.Α.Ο.Κ. θρησκεία και στην Ολλανδία
george188
 
Δημοσιεύσεις: 2727
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2016, 11:05

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Τετ 18 Δεκ 2019, 14:25

10-15000 κοσμος στη τουμπα με κρυο και βροχή και δε μπορουμε να μαζεψουμε σε κλειστό σε περίοδο που η ομάδα μας παλεύει με τον αφανισμό 2-3000 κοσμο...αρε να υπηρχαν 3000 γιαννηδες :cry: :cry:
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7336
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 18 Δεκ 2019, 14:27

Α σας παρακαλώ! Ο κόσμος δεν έχει κανένα μερίδιο ευθύνης.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47066
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό george188 » Τετ 18 Δεκ 2019, 14:37

Ευθύνη μας το γήπεδο να μαζέψει τουλάχιστον 5 χιλιάδες το σάββατο.. Ευθύνη του ΑΣ και των επιφανών ΠΑΟΚτσήδων να βρουν μια βιώσιμη λύση για τη ΚΑΕ. Βαρέθηκα κάθε χρονο να τα βλέπω αυτα, είτε με keeppaokalive είτε με αυτό τώρα.. Επιφανής ΠΑΟΚτσής δεν ειναι μονο ο ιβάν που έχει βάλει χρήμα και βοηθάει, υπάρχουν κ άλλοι.. Έτσι θελω να πιστεύω δηλαδή..
Θετική εντύπωση μου έκανε η άποψη τους για τα εκχωρημένα τηλεοπτικά και όποιος κατάλαβε κατάλαβε
Π.Α.Ο.Κ. θρησκεία και στην Ολλανδία
george188
 
Δημοσιεύσεις: 2727
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2016, 11:05

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό hellrider » Τετ 18 Δεκ 2019, 14:40

"Αν είχαμε μαζευτεί τον Ιούνιο, ίσως προλαβαίναμε. Λεγόμαστε ΠΑΟΚ, αλλά σε ένα άδειο γήπεδο. Ο περισσότερος κόσμος είχε τη διάθεση, αλλά αρνήθηκε λόγω του άδειου γηπέδου."

"Με 2.000 εισιτήρια των 10 ευρώ σε κάθε αγώνα, θα ήμασταν σε πολύ καλό δρόμο. Αν δε μπορούμε να μαζέψουμε αυτά τα νούμερα, τότε δεν έχουμε αντικείμενο κουβέντας."
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό renegade » Τετ 18 Δεκ 2019, 14:50

Eγω έχω την απορία γιατί δεν ζητάνε τα χρήματα από τον μεγαλομέτοχο της ΚΑΕ?
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14481
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό laska4 » Τετ 18 Δεκ 2019, 14:57

gergeo4 έγραψε:10-15000 κοσμος στη τουμπα με κρυο και βροχή και δε μπορουμε να μαζεψουμε σε κλειστό σε περίοδο που η ομάδα μας παλεύει με τον αφανισμό 2-3000 κοσμο...αρε να υπηρχαν 3000 γιαννηδες :cry: :cry:


Γιατί στα δύσκολα χρόνια του ΠΑΟΚ στο ποδόσφαιρο πολύ λίγος κόσμος πήγαινε...
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 18 Δεκ 2019, 19:34

Taseos έγραψε:Απο το 2004 που δοθηκε νεο αφμ ακολουθησαν 15 χρονια εξυγιανσης για να φτασουμε στο σημερινο χαλι.αυτα τα 15 χρονια λοιπον οσοι περασαν πρεπει να δικαστουν να δουμε αν φταινε αλλα κυριως πρεπει να παρουν ποδι απο τον συλλογο.


15 χρόνια, στα μηδενικά από έσοδα ΚΑΙ ΕΞΟΔΑ ταμεία, ΜΠΗΚΑΝ ξερω γω πόσα 20?30 μύρια? από εισιτήρια, τηλεοπτικά, χορηγούς, εξωδιοικητικούς (Ιβάν, Κοντομηνάς, Αμοιρίδης κλπ.) και ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥΣ (Πανελούδης, Κατσαρής, Γαλατσόπουλος, Δρόσος, κλπ.). Τι ποσοστό είναι το ΕΚΤΟΣ διοίκησης κομμάτι? Εγώ λέω πάνω από 90%. ΠΟιοί τα φέραν όλα αυτά τα λεφτά? Μα φυσικά ο κόσμος και το όνομα του μεγάλου ΠΑΟΚ (το οποίο το κάνει ΚΑΙ ο κόσμος- τέλος πάντων σίγουρα όχι κάποια διοίκηση των τελευταίων 15 χρόνων αφού η ομάδα αγωνιστικά κατάφερε σε 15 χρόνια να παίξει σε έναν τελικό κυπέλλου και να πάει και σε προκριματικά ομίλων ευρωλίγκα μία φορά). Άντε να πώ εγώ οτι ΜΕΓΑΛΑ ονόματα της ΚΑΕ όπως ο Μπάνε ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ φέρανε μεγάλες χορηγίες (όπως ξέρω γω ένας ασφαλιστής ασφαλίζει τους μισούς του φίλους και οικογένειας στην εταιρεία του). Πόσα να ναι αυτά τα φράγκα? Να απεικονίζουν το 30% όλων αυτων των χρημάτων? Άρα (κατά τη γνώμη μου) τα περισσότερα από αυτά τα λεφτά τα έχει βάλει ουσιαστικά ο κόσμος (ο ΠΕΛΑΤΗΣ δλδ) γιατί αν δεν υπήρχε ούτε χορηγίες, ούτε τηλεοπτικά θα είχαμε.

Τώρα λοιπόν καλείται να βάλει και άλλα ο κόσμος γιατί χανόμαστε. ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ?
Τελευταία επεξεργασία από palok και Τετ 18 Δεκ 2019, 20:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Taseos » Τετ 18 Δεκ 2019, 19:44

Δεν καταλαβαίνω γιατί ο μεγαλομέτοχος ειναι άφαντος και Άντα έξω από το κάδρο
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3862
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τετ 18 Δεκ 2019, 20:52

Taseos έγραψε:Και;

Ας κάνω το συλλογισμό πενηνταρακιά αν και καταλαβαίνεις τι λέω. Στο ποδόσφαιρο ο Σαββίδης αντιμετωπίζει πραγματικό πόλεμο από τότε που εμφανίστηκε στον ΠΑΟΚ, όλα τα μέσα στην Αθήνα τον παρουσίαζαν άλλοτε ως καλτ φιγούρα άλλοτε ως έναν διεφθαρμένο ολιγαρχη που περίπου έχει κλέψει με όπλα την περιουσία του. Ο λιακος ήταν ένας προπονητής στο ίδιο επίπεδο με καμία 10 ακόμη που θα μπορούσαν να αναλάβουν και κάτω από τουλάχιστον 2 εκείνη την εποχή (Χάρης Μαρκόπουλος και καστριτης). Ο παπαθεοδωρου που προπονουσε τότε στο Αζερμπαϊτζάν χρειαζόταν να κάνει ένα βήμα σε ομάδα μεγαλύτερη και καμιά δεν θα του έδινε θέση head coach και ο Σαββίδης χρειαζόταν συμμάχους στον πόλεμο με το ποκ. Έτσι όπως καταλαβαίνω εγώ το μπάσκετ και ερμηνεύοντας την αλλαγή του Μαρκόπουλου ως προαποφασισμενη με σκοπό να παίξουμε πιο μοντέρνο μπάσκετ, μόνο με τη σύμφωνη γνώμη του Σαββίδη αν όχι την προτροπή του και ενδεχομένως την οικονομική του στήριξη σε συγκεκριμένο πρότζεκτ μπορώ να εξηγήσω αυτή την επιλογή. Τότε ερχόταν και ο νταβιντιαν στο γήπεδο.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2542
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τετ 18 Δεκ 2019, 21:07

Εμένα πάντως κάποια κομμάτια της συνέντευξης πολύ μου άρεσαν όπως οι αναφορές στον ερασιτέχνη, γενικά ο κωνσταντινιδης φαίνεται ωραίος τύπος για παράγοντας και δείχνει ότι δεν θα γίνει το κορόιδο που θα του σκάσει η βόμβα της καε στα χέρια χωρίς να μιλήσει με στοιχεία και ονόματα
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2542
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό hellrider » Τετ 18 Δεκ 2019, 21:35

Τρια πραγματακια.....

1. Οι επικριτες της διοικησης ΜΠΑΝΕ μας ειχαν τρελλανει με την περιφημη δεσμευση των φετινων τηλεοπτικων που δεν μας αφηνει να παρουμε ανασα! Ξερετε ποσο ηταν το μεριδιο του ΠΑΟΚ(και του συμπολιτη) για το περσινο 2ετες τηλεοπτικο συμβολαιο; 250 χιλ. Δηλ. φετος 125 χιλιαρικα. Ποσο μας ειπαν σημερα οτι ειναι το φετινο ανοιγμα; 700 χιλιαρικα!!!

2. Εχω την υποψια τελευταια οτι οποιοσδηποτε μπορει να θελει να παρει την ΚΑΕ περιμενει να πεσει Β' εθνικη να "καθαρισει" απο τα χρεη και να την παρει μετά και να την ανεβασει επιπεδο....οπως εκανε ο Αγγελοπουλος με την Αεκ!

3. Επιτελους πρεπει να παψουμε να "ψιριζουμε την μαιμου".....τα πραγματα ειναι απλα....χωρις ιδιοκτητη δεν γινεται ΤΙΠΟΤΑ....δυστυχως....ειναι ενα προιον οπου δεν εχει πελατες(αδειες κερκιδες).....και οπως σωστα ειπωθηκε σημερα γιατι καποιος να γινει χορηγος σε αδειο γηπεδο;που να διαφημιστει και σε ποιον; Τα χρεη ηταν πολλα (6 εκ)....με την βοηθεια Σαββιδη,Αμοιριδη και λοιπων μειωθηκαν στο μισο.....αλλα δεν παει αλλο....δεν τσουλαει ρε παιδι μου...πως το λενε.....ο πρωτος που το ειπε ειναι ο ΜΠΑΝΕ αλλα κανεις δεν τον ακουγε.....αργα αλλα βασανιστικα ομως ολοι αρχιζουν να το βλεπουν.....και για να ειμαστε και στο κλιμα των ημερων....τα δωρα των Αη Βασιληδων τελειωσαν......back to reality....την οποια αρνουμασταν να δουμε ή απλα βολευομασταν οσο ετρεχαν καποιοι μ@@@@!!!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Taseos » Τετ 18 Δεκ 2019, 21:38

Ιασωνα
Δεν ειναι οι πρωτοι που θεωρησαν οτι αν γινουν αρεστοι παιρνωντας καποιον συγκεκριμενο θα συνεχισουν να δεχονται χρηματα απο ανθρωπο που δεν εχει σχεση με την καε.ασε που δεν στεκει.αν εχεις δηλαδη εσυ μια αε θα αυξησεις τα εξοδα διχως εσοδα επειδη θα σε βοηθησει καποιος αλλος ή νομιζεις οτι ια τον πεισεις ή θα τον εκβιασεις.κ οχι ο νταβιντιαν εφυγε νωριτερα.
Θα μας πειτε τιποτα για τον ιδιοκτητη;
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3862
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 18 Δεκ 2019, 22:10

Εμείς να πούμε για τον Ταμτάκο;!
Η ΚΑΕ να βγει να μιλήσει! Σήμερα άραγε ήταν παρών στο Παλατάκι;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47066
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τετ 18 Δεκ 2019, 22:51

Taseos έγραψε:Ιασωνα
Δεν ειναι οι πρωτοι που θεωρησαν οτι αν γινουν αρεστοι παιρνωντας καποιον συγκεκριμενο θα συνεχισουν να δεχονται χρηματα απο ανθρωπο που δεν εχει σχεση με την καε.ασε που δεν στεκει.αν εχεις δηλαδη εσυ μια αε θα αυξησεις τα εξοδα διχως εσοδα επειδη θα σε βοηθησει καποιος αλλος ή νομιζεις οτι ια τον πεισεις ή θα τον εκβιασεις.κ οχι ο νταβιντιαν εφυγε νωριτερα.
Θα μας πειτε τιποτα για τον ιδιοκτητη;

Τι να πω για ιδιοκτήτη, όταν δεν λέει κανείς τίποτα, αν δε μιλήσει οποιοσδήποτε έχει κάποια σχέση με την καε για το ρόλο του θα μείνουμε με την απορία για πάντα, γενικά το πρόβλημα ξεκινάει από τον ερασιτέχνη που υποτίθεται πως είναι θεματοφυλακας κλπ και η ομάδα κάνει 1582 χρόνια εξυγίανση ακόμα χρωστάει και κανείς δε λέει ποιος φταίει
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2542
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 23 επισκέπτες