Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Δευτ 01 Ιουν 2020, 10:15

Μακάρι να έρθει ο Κόρφας στην θέση του "καταπονημένου" Μάτζικ.Αν ισχύει ότι αυτοί ακούγονται για προπονητές,μοιάζει πολύ καλό για να είναι αληθινό.Πρώτη επιλογή για εμένα ο Μουλα και έπειτα Χάρης Μαρκόπουλος. Ενδιαφέρουσες περιπτώσεις οι Λυκογιάννης και Ζούρος ενώ για Μανωλοπουλο και Σκουρτοπουλο δεν έχω καλή γνώμη.Μακάρι να βρεθεί μια υπαρκτή λύση και να φτιάξουμε μια αξιοπρεπή ομάδα.
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4994
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 01 Ιουν 2020, 10:24

Μανωλόπουλο γιατί όχι?

PS: Καλά όχι οτι τον θεωρώ messina αλλά...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό 4paokman » Δευτ 01 Ιουν 2020, 10:57

palok έγραψε:νομίζω ανασκευάστηκε. Για τη θέση του μάτζικ θεωρώ ακούγεται.

Για προπονητές ακούγονται: Μούλα, Λυκογιάννης, Χάρης, Ζούρος, Σκουρτόπουλος, Μανωλόπουλος.


Ο Λυκογιάννης και ο Μαρκόπουλος μου αρέσουν. Τον Μούλα δεν το έχω δει. Σκουρτόπουλος, Μανωλόπουλος δεν μου αρέσουν, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν μπορούν να βοηθήσουν. Το θέμα είναι να στηριχθεί όποιος έρθει και να του φέρουν τους παίχτες που θέλει, στο πλαίσιο του μπάτζετ βέβαια. Ό, τι χτισθεί, να χτισθεί με προοπτική ετών, όχι για να «βγει η χρονιά».
4paokman
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ 09 Οκτ 2016, 02:24

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 01 Ιουν 2020, 11:50

βασικά αφού έφυγε ο Τέλης και φεύγει και ο Μάτζικ, θεωρώ μεγάλο + για τον προπονητή που θα έρθει να διαλέξει αυτός τους παίκτες. ποιόν τ.δ. να βρείς τώρα? και πώς να τον πληρώσεις? ο τζον δεν έχει κάνει αυτή τη δουλειά ποτέ και δεν νομίζω οτι έχει και γνώσεις ως scout. O Χάρης π.χ. θα τους φέρει αυτός τους παίκτες. Φαντάζομαι και άλλοι.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Δευτ 01 Ιουν 2020, 13:40

Σε άλλα νέα....Ο Scott Skiles είναι χωρίς ομάδα!Μη με αρπάξετε,έτσι το αναφέρω....Επίσης θεωρώ πως θα μπορούσε να βοηθήσει από κάποιο πόστο και ο Coldebella όπως και ο Ρεντζιας.Και οι δύο "κύριοι ",μετρημένοι και με ειδικό βάρος στο ευρωπαϊκό μπάσκετ
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4994
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Zoki4 » Δευτ 01 Ιουν 2020, 13:58

Συμφωνα με την σελίδα ebasket. gr ο νέος προπονητής του ΠΑΟΚ είναι ο Χ. Μαρκόπουλος.

Ο ΠΑΟΚ προχωράει τον σχεδιασμό του για τη νέα χρονιά και βρήκε τον προπονητή, στον οποίο θα δώσει τα κλειδιά. Ο Δικέφαλος του Βορρά είχε ως πρώτο στόχο τον Νταμίρ Μουλαομέροβιτς, αλλά τελικά λόγω των δυσκολιών της υπόθεσης κατέληξε στον Χάρη Μαρκόπουλο.

Η διοίκηση της ομάδας της Θεσσαλονίκης είχε σε πρώτο πλάνο τον Μουλαομέροβιτς. Η συγκεκριμένη περίπτωση είχε αρκετές δυσκολίες με βασικότερο εμπόδιο ένα οικογενειακό πρόβλημα, που αντιμετώπιζε ο “Μούλα”. Αυτό δεν κατέστη δυνατό να λυθεί και τελικά ο ΠΑΟΚ στράφηκε σε άλλες επιλογές.

Τελικά, ο ΠΑΟΚ αποφάσισε να δώσει τα ηνία της ομάδας στον Χάρη Μαρκόπουλο. Ο Έλληνας τεχνικός τα τελευταία δύο χρόνια βρίσκεται στην Κίνα και στον πάγκο των Beijing Dugs ως βοηθός του Γιάννη Χριστόπουλο. Πριν την Κίνα ο Χάρης Μαρκόπουλος είχε καθίσει στον πάγκο της Δόξας Λευκάδας με μεγάλη επιτυχία, ενώ εξαιρετική δουλειά είχε κάνει και στον Κόροιβο στον οποίο έμεινε για δύο σεζόν.
Zoki4
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Δευτ 19 Αύγ 2019, 21:07

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Δευτ 01 Ιουν 2020, 16:35

όλοι συμπαθούμε Χάρη Μαρκο .. είναι νέος και φέρελπις προπονητής. Από έργο όμως τώρα αρχίζει.
Ο Μανωλόπουλος απόρησα που υπήρξαν 2 φίλοι που είπαν δεν τρελαίνονται.
Ξεχνάτε τι γράφει ο Πανάκας : παρουσίασε την καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος και μαζί ένα σύνολο δεμένο, με σωστές επιλογές σε κάθε θέση.
Δηλαδή τώρα πως τον ήθελα μαζί με τον γαμπρό, και κάναν άλλο καλό Έλληνα...

ΥΓ φοβάμαι μη μας δω με μαθουσάλες στυλ Σχορτσιανίτη, Γιαννούλη, Κόμματο , Φώτση και λοιπούς της γενιάς μου...
ΥΓ 2 για τον Μούλα γιατί τέτοια πρεμούρα;; αυστηρός θα είναι ΟΚ και θα φωνάζει, αυτό τον κάνει και προπονητή;
ΥΓ 3 ο Χάρης είχε βρει DJ COOPER, το πικ εν ρολ με Μπόγρη είναι ευθύνη του ή του Σούλη; από άμυνα ο Χάρης τι λέει;; σκληροτράχηλη ΑΘΛΗΤΙΚΗ ομάδα κοιτάει να κάνει;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 01 Ιουν 2020, 16:55

Αν έρθει ο Χάρης (μακάρι), μείνουν Τσόχλας-Μαργαρίτης και έρθουν έστω 2 απ τους Μαυροκεφαλίδη, Βασιλειάδη, Βασιλόπουλο, πολύ φοβάμαι μην ξαναδούμε στην ομάδα το ίδιο έργο με το περσινό, επί Χαραλαμπίδη, δυστυχώς...

Σε νέο προπονητή και μάλιστα με τις αρχές του Χάρη, καλό είναι να αναθέσεις να χτίσει μια νέα και υγιή ομάδα...
Ούτως ή άλλως δεν γίνεται να ξαναγίνουμε ο παλιός καλός Π.Α.Ο.Κ., αν δεν ξεκινήσουμε σαν π.χ. Κόροιβος... ;)

Μακάρι αυτή να είναι και η πρόθεση-βούληση της όποιας διοίκησης κληθεί να αναλάβει φέτος το μεγάλο βάρος...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Δευτ 01 Ιουν 2020, 18:08

Πολύ καλό νέο αν ισχύει για Χάρη. Τον θεωρώ πανεξυπνο και με μάτι που κόβει(Πολύ καλές επιλογές ξένων σε Κοροιβο και Λευκάδα για τα δεδομένα των ομάδων εκείνων)Έχει όλα τα φόντα να εξελιχθεί σε νέο Ιτουδη-Σφαιροπουλο(μη ξεχνάμε από που ξεκίνησαν. Άσχετα που τους χάρηκαν άλλοι.....) Ο Τσοχλας και ο Μαργαρίτης ως τι θα μείνουν; βοηθοι προπονητή; 40 έφτασαν....Δεν είναι ο Jabbar για να παίζουν σε τέτοια ηλικία(γνώμη μου) Για την τριάδα που ξεκίνησαν τα πρώτα βήματα τους σε εμάς, ενώ καθαρά μπασκετικα είναι πολυτέλεια στην κατάσταση που έχουμε φτάσει (Ακόμα και σ' αυτήν την ηλικια),ηθικά μόνο ο Βασιλειάδης χωράει....Ούτε ο Βασιλόπουλος που με κάθε ευκαιρία έδειχνε πόσο πυργιωτης είναι,,ούτε ο Μαυροκεφαλιδης που με την χάρτινη έκανε μανουρες! Θα ήθελα να δω έναν-δυο νεαρούς με αναβαθμισμένο ρόλο πχ Καραμανωλη-Καρρά. Θα ήθελα να δω Στέφανο Κορφα και Kelsey Barlow και κάποιους από Γιαννόπουλο-Μανωλοπουλο-Μπογρη-Sibert-Jamal Jones.Επίσης στελέχωση με Coldebella και Ρεντζια.Αφθαρτα μπασκετικα μυαλά.Ακομα,συνεργασία με το γραφείο που διατηρεί ο Zoran Savic δεν θα ήταν κακή ιδέα.....
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4994
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Δευτ 01 Ιουν 2020, 18:14

Αν ισχύει για Μαρκόπουλο είναι πολύ καλό νέο.
Ο Μούλα δεν ξέρω κατά πόσο θα ήταν κατάλληλο fit αυτήν την περίοδο.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15451
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Δευτ 01 Ιουν 2020, 18:17

KalamarGiannis έγραψε:όλοι συμπαθούμε Χάρη Μαρκο .. είναι νέος και φέρελπις προπονητής. Από έργο όμως τώρα αρχίζει.
Ο Μανωλόπουλος απόρησα που υπήρξαν 2 φίλοι που είπαν δεν τρελαίνονται.
Ξεχνάτε τι γράφει ο Πανάκας : παρουσίασε την καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος και μαζί ένα σύνολο δεμένο, με σωστές επιλογές σε κάθε θέση.
Δηλαδή τώρα πως τον ήθελα μαζί με τον γαμπρό, και κάναν άλλο καλό Έλληνα...

ΥΓ φοβάμαι μη μας δω με μαθουσάλες στυλ Σχορτσιανίτη, Γιαννούλη, Κόμματο , Φώτση και λοιπούς της γενιάς μου...
ΥΓ 2 για τον Μούλα γιατί τέτοια πρεμούρα;; αυστηρός θα είναι ΟΚ και θα φωνάζει, αυτό τον κάνει και προπονητή;
ΥΓ 3 ο Χάρης είχε βρει DJ COOPER, το πικ εν ρολ με Μπόγρη είναι ευθύνη του ή του Σούλη; από άμυνα ο Χάρης τι λέει;; σκληροτράχηλη ΑΘΛΗΤΙΚΗ ομάδα κοιτάει να κάνει;

Μανωλοπουλο ίσως προσωπικά δεν τον γουστάρω επειδή τον έχω συνδυάσει με τα δυο κίτρινα είχα κατά
Μουλαομεροβιτς τεράστια προσωπικότητα
Ο Χάρης μοιάζει η καλύτερη λύση από την στιγμή που δεν μπορούμε να φέρουμε Skiles,Ιτουδη η Σφαιροουλο! :mrgreen: :mrgreen:
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4994
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Zoki4 » Δευτ 01 Ιουν 2020, 18:33

PAOK_Antarctica έγραψε: από boogeyman77 » Δευτ 01 Ιουν 2020, 18:08

Πολύ καλό νέο αν ισχύει για Χάρη. Τον θεωρώ πανεξυπνο και με μάτι που κόβει(Πολύ καλές επιλογές ξένων σε Κοροιβο και Λευκάδα για τα δεδομένα των ομάδων εκείνων)Έχει όλα τα φόντα να εξελιχθεί


Επειδή αναφέρεις τον γιο του Κόρφα και τον γιο του Μπαρλοου θα προσθέσω ακόμα έναν με τρομερές προοπτικές. Αναφέρομαι στον γιο του Λόρενς Φαντερμπεργκ, τον Ντέρεκ ο οποίος γίνεται δήλωσε φέτος συμμετοχή στα ντραφτ έχοντας μ.ο 12,8 πόντους και 6, 1 ριμπάουντ ανά παιχνίδι στην τελευταία χρονιά του στο κολλέγιο. Αγωνίζεται και αυτός στην θέση του φόργουορντ όπως ο Λόρενς έχοντας ύψος 2.06
Zoki4
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Δευτ 19 Αύγ 2019, 21:07

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό hellrider » Δευτ 01 Ιουν 2020, 20:12

Δεν το πιστευω οτι εχετε μπει σε μια τετοια κουβεντα για προπονητες και αλλα τετοια......η προσγειωση θα ειναι πολυ ανωμαλη για πολλους!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό laska4 » Δευτ 01 Ιουν 2020, 20:23

εγω δεν μπορω να καταλαβω ποιος κανει αυτες τις κινησεις στο μπασκετ ..αφου δεν υπαρχει τιποτα διοικητικα
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 01 Ιουν 2020, 20:37

Ο θεματοφύλαξ, παρέα με τους χορηγούς του, αποκαλούμενοι και ως "ασπρόμαυρη οικογένεια", το πιθανότερο...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες