Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 23 Νοέμ 2018, 16:22

Στα ίσια τα είπε ο Μπάνε, σε όσα ρωτήθηκε, δείχνοντας ότι έχει μπουχτίσει πλέον με υποκριτές, μα και επικριτές...
Σ αυτό με το καλοκαιρινό του λάθος στον προϋπολογισμό, δεν κατάλαβα γιατί επέμεινε, αφού "βγαίνει η χρονιά"..

Όπως επίσης δεν κατάλαβα (ή σωστότερα μπερδεύτηκα με) το νόημα της τελευταίας του ατάκας για την Κυριακή:
Το "μήνυμα" της Κυριακής δεν θα είναι "για εμάς", νομίζω, αλλά για τον οποιονδήποτε επόμενο επενδυτή...Λάθος?

Μακάρι λοιπόν ο λαός μας να δείξει ότι αγαπάει και στηρίζει την ομάδα, κάνοντας την και πιο "ελκυστικό project"!
Το μέλλον του Π.Α.Ο.Κ., όπως το παρόν, αλλά και το παρελθόν, βρίσκεται σε άμεση συνάρτηση με τον λαό του...

:pano:

Υ.Γ. Η χορηγία για την φανέλα μεγάλη ανάσα για την ρευστότητα, όπως και η "βεβαιότητα" του για στήριξη Ιβάν...
Υ.Γ. 2...Εγώ θα τον ρωτούσα και για τους λόγους που σταμάτησαν, για το μπάσκετ, οι χορηγίες του Αμοιρίδη...
Υ.Γ. 3...Ο σαλιάρης 24 γιατί δεν ήταν παρών στην συνέντευξη, παρ ότι είχε γράψει, χθες, τέτοιο "διπλοσέντονο"?
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 23 Νοέμ 2018, 16:44

Ο 24 αρης θα παει σαν αγνος φιλαθλος την κυριακη,σε παρακαλω...
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό hellrider » Σάβ 24 Νοέμ 2018, 10:34

Διαβάζοντας πολυ χθες, βλεπω οτι ο ΜΠΑΝΕ με την συνεντευξη του "ξυπνησε" κοσμο.Δεν ξερω πολυς ή αρκετος αλλα σιγουρα πολλοι καταλαβαν ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ οτι:

1. Η κατασταση ειναι κρισιμη
2. Οτι ο ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΜΠΑΝΕ κουραστηκε,μπουχτισε κτλ κτλ
3. Οτι δεν παει αλλο ετσι

ΑΜΕΣΑ εστειλε μηνυμα συμπαστασης και ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΖΟΝ ΚΟΡΦΑΣ......ειμαστε η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ομαδα μπασκετ που ολοι οι θρυλοι της που την εκαναν μεγαλη ομαδα ειναι κοντα και οποτε χρειαστηκε ή θα χρειαστει θα τρεξουν......ο κοσμος ειναι αυτος που την παρατησε......ας εχουμε κι εμεις την αισιοδοξια του ΜΠΑΝΕ οτι ο κοσμος θα σταθει διπλα της σε αυτην την ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΗ ΩΡΑ της ομαδας μας.

Συγνώμη για το μελό αλλα ειμαι συγκινημένος (και ευτυχως βλεπω αρκετοι ακομα ΠΑΟΚτσηδες) απο χθες και οταν ειδα και το μήνυμα και την φωτο που ανεβασε ο ΚΟΡΦΑΣ εγινα ακομα πιο χαλια.

Μακαρι να μπορουσα να ανεβω θεσ/κη την Κυριακη να φωναζω "Ω ΜΠΑΝΕ ΜΠΑΝΕ" μεχρι να μην εχω αλλη φωνη αλλα ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν μπορω.......

ΟΛΟΙ εσεις που ζειτε Θεσ/κη ή αρκετα κοντα ειστε παρα πολυ τυχεροι......εγω ΔΥΣΤΥΧΩΣ πρεπει να περιμενω μεχρι τις 2 Φλεβαρη που θα παξει η ΠΑΟΚΑΡΑ ΜΑΣ εδω στην Πάτρα.

Υ.Γ. Παρολαυτα δεν καταλαβα κατι......απο την μια ουσιαστικα παραδεχτηκε οτι περιμενε τον Σαββιδη να παρει την ΚΑΕ και απο την αλλη οτι νομιζε πως δεν ειναι δουλεια της διοικησης πρωτοδικειου να ψαξει να βρει ιδιοκτητη......μπερδευτηκα....μπορουν να ισχυουν και τα δυο;
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 24 Νοέμ 2018, 11:24

Ξαναδιαβάζοντας κι εγώ, πιο προσεκτικά, την χθεσινή συνέντευξη (ενώ την άκουσα και live), αναρωτήθηκα εύλογα, γνωρίζοντας αυτό που παραδέχτηκε ο Μπάνε, ότι μιλάει σπάνια δηλαδή, για το ποιος ήταν ο βασικός λόγος, για τον οποίο έφτασε να την κάνει και προγραμματισμένα μάλιστα, 2 μέρες πριν το ματς με τον ρούλη...

Συνυπολογίζοντας δε, την βεβαιότητα του ότι η φετινή σεζόν θα "βγει", δίχως προβλήματα, πιστεύοντας, όπως έδειξε με τα λόγια του ο ίδιος, ότι θα συνεχίσουν να υπάρχουν βοήθειες (δεν διευκρίνισε αν θα είναι απ τον Ιβάν), αλλά και την δήλωση του ότι "θα πρέπει εμείς να πάμε να βρούμε επενδυτή, ακόμα και στο εξωτερικό", μαζί με την τελευταία του ατάκα, ότι "ο κόσμος είναι αυτός που θα δώσει το μήνυμα την Κυριακή κι όχι εμείς", είμαι πλέον σχεδόν βέβαιος ότι υπάρχει ήδη κάποιος "προ των πυλών του PAOK Sports Arena", ο οποίος πρέπει έτσι να πεισθεί!

Είμαι πολύ αισιόδοξος, εν αντιθέσει με πολλούς που δεν είναι, ότι ο Π.Α.Ο.Κ. αλλάζει πια σελίδα, το καλοκαίρι...

Όσο για το τι θα φωνάζουμε αύριο στο Παλατάκι ΜΑΣ, αυτό ήταν, είναι και θα είναι, διαχρονικά ένα: Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Τον Π.Α.Ο.Κ. δεν θα τον υποστηρίξουμε περισσότερο για κανέναν Μπάνε ή Κούδα ή Γκόμεζ ή όποιον άλλον παίχτη, προπονητή ή και Πρόεδρο, αλλά ούτε και λιγότερο, ποτέ όμως, δίχως κάποιον απ αυτούς, όποτε αποχωρούν...

Γιατί, κάποιοι τουλάχιστον, παλαιότεροι, τότε που υπήρχε σωστή γαλούχηση οπαδών...έτσι μάθαμε από παιδιά!!!!

Ο :pano: πάνω απ όλους και απ όλα...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 24 Νοέμ 2018, 12:11

θα μπορούσα να γράψω έναν ποταμό για την συνέντευξη αλλά θα σταθώ μόνον σε κάτι: δεν είναι εικόνα να υπάρχουνε 1000 άτομα στο γήπεδο, δεν είναι εικόνα να κάνει συνέντευξη τύπου ο πρόεδρος της ΚΑΕ και να είναι από κάτω 10 δημοσιογράφοι εκ των οποίων οι 3 το πολύ να γράφουνε για τον ΠΑΟΚ (δε μιλάω για ρεπορτάζ απλά) ή να κάνει ο Μίνος ερωτήσεις, δεν είναι εικόνα να παίζει ο ΠΑΟΚ και ο Μπανε να είναι στο γραφείο του και να το βλέπει από την τηλεόραση, δεν είναι εικόνα της διοίκησης να ενημερώνει τον κόσμο μια φορά στα 2 χρόνια κλπ.

η μοναδική ελπίδα για το μπάσκετ μας είναι το ΔΕΣΙΜΟ διοίκησης και κόσμου.

ΑΣ ΑΝΑΛΑΒΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ την ευθύνη του.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Σάβ 24 Νοέμ 2018, 22:16

Απο την στιγμη που βρίσκουν επενδυτες ο αρης, ο Προμηθέας, το Περιστέρι .. ακόμη και ο Ηφαιστος δεν καταλαβαίνω το γιατί δεν βρίσκει ο ΠΑΟΚ..
Προφανώς το αυριανό ματς με τον αρη μπορεί να δείξει ξεκάθαρα την δυναμική του συλλόγου στο οπαδικό, ακόμη και σε ξενο (!) επενδυτή που ανέφερε ο Μπάνε.
Βέβαια εξίσου σημαντική ειναι και η ευρωπαιική μας παρουσία, όπως και το διπλό στην Τενερίφη!
Πιστεύω ότι για να δώσει συνέντευξη ο Μπάνε μάλλον κάτι ψήνεται !!
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Σάβ 24 Νοέμ 2018, 22:30

Ίσως γιατί όλοι οι άλλοι δεν έχουν υποχρέωση πρωταθλητισμού.

Κάνουν δύο τρεις κινήσεις και ότι τους κάτσει στη σεζόν.

Άσε που εστιάζουν κυρίως σε μικρές πόλεις με μικρά συμφέροντα και μικρά έξοδα ομάδων.

Ο ΠΑΟΚ μόνο για το Παλατάκι έχει πολύ μεγαλυτερα έξοδα απ τη Λήμνο.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Κυρ 25 Νοέμ 2018, 01:45

Όπως είπε και ο Μπανε καλοδεχούμενος ο οποιοσδήποτε ξένος επενδυτής όχι απαραίτητα μέσα από την οικογένεια του ΠΑΟΚ.
Λοιπόν ο όποιος επενδυτής θα έρθει για να γίνει γνωστός ώστε να ανοίξουν άλλες επιχειρηματικές πόρτες εντός Ελλάδος. Μην γελιόμαστε αυτό είναι κοινό μυστικό. Ειδικότερα τώρα αλλά και πιο πριν ένα είναι βέβαιο ότι το μπάσκετ δεν είναι κερδοφόρο τουλάχιστον όσο το ποδόσφαιρο. Αυτό που ενδιαφέρει είναι να έχει την ίδια σοβαρότητα που έχει ο Ιβάν και ας μην έχει κατ' ανάγκη την οικονομική δυνατότητα του Σαββίδη.
Προσωπικά χωρίς να ξέρω τίποτα πιστεύω πως στον ΠΑΟΚ θα έχουμε εξεύρεση λύσης παρά το άκρως δυσοίωνο μέλλον που φαντάζει με τα μέχρι στιγμής δεδομένα. Άλλωστε αυτό είναι ένα ακόμα μεγάλο στοίχημα που πρέπει να κερδίσει αυτή η προσωρινή διοίκηση και πιστεύω ότι θα τα καταφέρει...
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 25 Νοέμ 2018, 11:18

palok έγραψε:θα μπορούσα να γράψω έναν ποταμό για την συνέντευξη αλλά θα σταθώ μόνον σε κάτι: δεν είναι εικόνα να υπάρχουνε 1000 άτομα στο γήπεδο, δεν είναι εικόνα να κάνει συνέντευξη τύπου ο πρόεδρος της ΚΑΕ και να είναι από κάτω 10 δημοσιογράφοι εκ των οποίων οι 3 το πολύ να γράφουνε για τον ΠΑΟΚ (δε μιλάω για ρεπορτάζ απλά) ή να κάνει ο Μίνος ερωτήσεις, δεν είναι εικόνα να παίζει ο ΠΑΟΚ και ο Μπανε να είναι στο γραφείο του και να το βλέπει από την τηλεόραση, δεν είναι εικόνα της διοίκησης να ενημερώνει τον κόσμο μια φορά στα 2 χρόνια κλπ.

η μοναδική ελπίδα για το μπάσκετ μας είναι το ΔΕΣΙΜΟ διοίκησης και κόσμου.

ΑΣ ΑΝΑΛΑΒΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ την ευθύνη του.


Θα συμφωνησω σε ολα με μια μικρη ενσταση γι αυτο
δεν είναι εικόνα να παίζει ο ΠΑΟΚ και ο Μπανε να είναι στο γραφείο του και να το βλέπει από την τηλεόραση,

λες και δε ξερεις.Λες και δεν εχεις δει το ...

ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 25 Νοέμ 2018, 12:00

είναι το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα για να δικαιολογήσω τον μπάνε. ωστόσο δεν είναι ίδια η περίπτωση. ο μπάνε ΔΕΝ είναι τεχνικός διευθυντής. ο Μπάνε είναι ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ παίκτης του μπασκετικού (και όχι μόνο) ΠΑΟΚ. ο Μπάνε είναι η ζωντανή ιστορία και διαφήμιση του συλλόγου. Ο Μπάνε είναι αυτός που (έπρεπε να) θα φέρει τον κόσμο στο γήπεδο. Και θα τον φέρει όταν κάτσει στη θέση του υπερήφανα για να δεί την ομάδα του. Δεν έχει τίποτα να κρύψει. Ούτε και θα πεθάνει από την αγωνία (ή θα βγεί έξω από τα ρούχα του) όπως τεχνηέντως ήθελε να περάσει (εδώ εγώ στα 43 μου είμαι cool πόσω μάλλον ο μπάνε). Μπάνε ΞΕΚΙΝΑ σήμερα. Κάτι μου λέει οτι θα χουμε ΠΟΛΥ κόσμο.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Taseos » Κυρ 25 Νοέμ 2018, 14:32

Ο μπανε εχει θεση στην πιο περιοπτη θεση του γηπεδου.μπορει κ στο ονομα του γηπεδου.δεν εχει θεση ομως ως προεδρος
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3835
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Τρί 27 Νοέμ 2018, 16:42

Ζουρνατζιδης
Για το θέμα επενδυτή στον ΠΑΟΚ: «Ασχολούμαστε με το θέμα του επενδυτή στην ομάδα όπως είπε και ο Μπάνε Πρέλεβιτς στην συνέντευξη τύπου την Παρασκευή. Εγώ και γενικά όλοι που ασχολούμαστε με την ομάδα, ψάχνουμε να βρούμε επενδυτή, έχουμε μηνύματα από επενδυτές αλλά πρέπει να εξεταστούν και να διαπιστωθεί η οικονομική δυνατότητα όλων όσων θέλουν να ασχοληθούν με τον μπασκετικό ΠΑΟΚ».


Πιστευω πεταει αδεια να πιασει γεματα.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7403
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τρί 27 Νοέμ 2018, 22:40

τα πράγματα είναι απλά, όποιος φανεί αγοράζει πληρώνοντας. Cash. Μετρητά, υποχρεώσεις και μπάτζετ. Του λες φίλε σκας άμεσα 1 μύριο πχ
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 27 Νοέμ 2018, 22:42

Ο πετζα αργεί ;
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 27 Νοέμ 2018, 23:23

MANIAKOS έγραψε:Ο πετζα αργεί ;


Οταν ερθει ο ντιβατς αντι σαβιτς
Dimg4
 

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες