ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Αρκούν 5 μήνες για να μαζέψει ο λαός του ΠΑΟΚ 500.000€;

Ναι.
10
53%
Όχι.
9
47%
 
Σύνολο ψήφων : 19

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Παρ 07 Οκτ 2022, 10:28

Από την συνέντευξη Χατζοπουλου, στο primo

Για τα διαρκείας και την ΑΜΚ:

«Μετά το ματς της δεύτερης αγωνιστικής με τον Άρη, μάλλον θα σταματήσει. Αν είναι τόσο μεγάλο το ζήτημα, να το κρατήσουμε κι άλλο. Αλλά αυτό είναι ψυχοφθόρο για εμάς, να μετράμε κάθε μέρα τα χρήματα. Την ΑΜΚ έχουμε το δικαίωμα και θα την κρατήσουμε ανοικτή αν και δεν έχει κρατήσει. Πέρσι λάβαμε ένα σημαντικό ποσό, μας βοήθησε και ο κύριος Σαββίδης».

Για το που ελπίζει:

«Είπα φέτος να κάνω την απέλπιδα προσπάθεια να σωθεί το τμήμα, αλλά αν συνεχίσουμε έτσι δεν θα μπορέσω. Θέλουμε να βρούμε ένα μεγάλο χορηγό για τη φανέλα μας. Οι χορηγίες και τα εισιτήρια είναι τα βασικά έσοδα. Θα δούμε τι θα γίνει με τα τηλεοπτικά. Αλλά αν δεν υπάρχουν έσοδα, δεν θα μπορέσουμε να συνεχίσουμε. Εμείς θα πάμε μέρα με την ημέρα, μακάρι να πάει μήνα με τον μήνα».

Για τα διαρκείας,
"Όσο ο κόσμος μένει μακριά, με μαθηματική ακρίβεια η ομάδα πάει για κλείσιμο.
Εφόσον ο κόσμος δεν θέλει να στηρίξει, κάποια στιγμή δεν θα υπάρχει τμήμα ΠΑΟΚ στο μπάσκετ.
Πρέπει να καταλάβει ο κόσμος ότι δεν βρέχει λεφτά, και η ομάδα έχει ανάγκη από έσοδα"
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό beyes4 » Παρ 07 Οκτ 2022, 11:06

Ενώ για τον κόσμο βρέχει λεφτα;Ως πότε θα ρίχνουμε τις ευθυνες στον κόσμο,περιμενοντας να σώσει την κατασταση;Ο κόσμος φταίει που δεν υπαρχει χορηγός στη φανέλα;Καπου όπα με τον κόσμο.Κουρασατε.

Αν φτάνεις στο σημείο να εξαρτάται η επιβίωση/φυτοζωία σου από τον κόσμο,κατεβασε ρολά και πήγαινε για ψάρεμα.Ο κόσμος μπορει να βοηθήσει σε μια εκτακτη ανάγκη 1-2-3 χρόνων.Όχι 20.Τι να κανουμε τωρα.
Πρεπει να το καταλαβετε.
#MerodouliMerofai
Άβαταρ μέλους
beyes4
 
Δημοσιεύσεις: 534
Εγγραφή: Σάβ 16 Ιούλ 2022, 19:13

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό felix 4 » Παρ 07 Οκτ 2022, 11:40

Ο κοσμος δεν ασχολειται με το τμημα του μπασκετ γιατι δεν πηγαινει καλα το αγωνιστικο κομματι.και θελω να ρωτησω,αν και το ποδοσφαιρικο τμημα του συλλογου επελθει σε παρομοια κατασταση καποια στιμη,τι θα κανει αυτος ο κοσμος,θα σταματησει να ασχολειται με τον ΠΑΟΚ?
ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ ΣΤΟΝ ΑΣ Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
felix 4
 
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Σάβ 16 Ιαν 2010, 13:54

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό PablitoV2 » Παρ 07 Οκτ 2022, 11:52

Θα σχολιάσω, σαν κάποιος ο οποίος έχει αγοράσει μετοχές και τις δύο φορές.

Κάπου να ηρεμήσουμε με τις ευθύνες του κόσμου για την κατάντια της ομάδας. Αυτό το φαινόμενο που για την κακή χρήση των εταιρειών, και για την ενδεχόμενο πιστόλι τους, φταίει ο κόσμος επειδή δε βοηθάει, είναι παγκόσμιο ελληνικό φαινόμενο.

Ο κόσμος έχει ένα σωρό άλλα στο κεφάλι του, και αν για κάποιους τα δέκα ευρώ δεν είναι τίποτα, για άλλους μπορεί να είναι το γάλα των παιδιών του.

Στη τελική κάποιος μπορεί να προτιμάει, να περάσει ένα απόγευμα με την γυναίκα, γκόμενα, οικογένεια, και να ξοδέψει εκεί το δεκάευρω..

Κάπου ώπα με τις ευθύνες του κόσμου.

Ας μας πουν και από την ΚΑΕ, γιατί δεν έχουμε κεντρικό χορηγό; Μήπως και γι αυτό φταίει ο κόσμος που δε στηρίζει την ΑΜΚ;
PablitoV2
 
Δημοσιεύσεις: 710
Εγγραφή: Παρ 25 Δεκ 2020, 13:11

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Παρ 07 Οκτ 2022, 12:58

Που να κατεβάσουμε ρολά;
Στο ψιλικατζίδικο της γειτονιάς;
Μιλάμε για το τμήμα μπάσκετ ΠΑΟΚ!
Το μοναδικό τμήμα που έχει κερδίσει 2 ευρωπαϊκούς τίτλους σε συνολικά 4 συμμετοχές σε τελικούς ευρωπαϊκών διοργανώνεων.
2 πρωταθλήματα, 3 κύπελλα.
Συμμετέχει στην Α κατηγορία από το 1964 συνεχώς.
Το κάλεσμα για την ΑΜΚ και για τα διαρκείας απευθύνεται σε όλους όσους νιώθουν από ΠΑΟΚ και προφανώς σε όσους από αυτούς έχουν την οικονομική δυνατότητα.
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 07 Οκτ 2022, 13:42

Ας ξαναπούμε πάλι τα ίδια, που λέμε από το 2017 (που πάλι στʼαρχίδια σας μας γράφατε):

beyes4 έγραψε:Ενώ για τον κόσμο βρέχει λεφτα;Ως πότε θα ρίχνουμε τις ευθυνες στον κόσμο,περιμενοντας να σώσει την κατασταση;Ο κόσμος φταίει που δεν υπαρχει χορηγός στη φανέλα;Καπου όπα με τον κόσμο.Κουρασατε.

Αν φτάνεις στο σημείο να εξαρτάται η επιβίωση/φυτοζωία σου από τον κόσμο,κατεβασε ρολά και πήγαινε για ψάρεμα.Ο κόσμος μπορει να βοηθήσει σε μια εκτακτη ανάγκη 1-2-3 χρόνων.Όχι 20.Τι να κανουμε τωρα.
Πρεπει να το καταλαβετε.




Εν μέρει ναι, φταίει ο κόσμος που δεν υπάρχει χορηγός στη φανέλα. Θα έσταζες εσύ 500.000€ (τυχαίο νούμερο) για να διαφημίσεις την εταιρεία σου κάπου που δεν ασχολείται κανείς; Θα έβαζες διαφημιστικό billboard στον επαρχιακό δρόμο Κατσικοχωρίου - Μεγάλης Μηλιάς, ή στη Τσιμισκή;

Να πάτε για ψάρεμα οι υπόλοιποι που έχετε ήσυχη συνείδηση όταν λέτε να κλείσει τμήμα του ΠΑΟΚ. Εμείς θα μείνουμε εδώ να παλεύουμε.

Δείξε με ποια 2-3 χρόνια βοήθησε ο κόσμος και κουράστηκε.
Και η ΑΜΚ στάχτη στα μάτια ήταν, διότι 9500 άνθρωποι βάλαμε 500.000€! Δηλαδή 52€ ο καθένας. Εμείς μιλάμε για δέκα γαμημένα ευρώ. 50 λεπτά τη μέρα να μάζευες από την αρχή της φετινής ΑΜΚ, θα είχες βάλει ένα τριαντάρι.




Pablito, κανείς δεν ζήτησε λεφτά από οποιονδήποτε ζορίζεται οικονομικά. Υπήρξε χρονιά που δεν μπόρεσα ούτε διαρκείας να πάρω στο μπάσκετ, αλλά ευτυχώς έκανα ραδιόφωνο τότε και μπορούσα να πηγαίνω.

Θέλεις να με πεις ότι δεν υπάρχουν 50.000 ΠΑΟΚτσήδες να βάλουν δέκα ευρώ;;;; ΔΕΚΑ ΕΥΡΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ;;;; από τις 17 Ιούνη τρέχει η ΑΜΚ, το γαμημένο! 3 μήνες και πάμε για 4ο!
3.5 μήνες είναι, δέκα λεπτά τη μέρα να έβαζες στην άκρη, σήμερα θα έβαζες δέκα ευρώ. Ε δηλαδή μην ακούω μαλακίες! Στη δικαιολογία πρώτοι!

Και ναι, ξαναλέω, το άδειο γήπεδο δεν φέρνει χορηγούς.



Συγγνώμη για τη σκληρή μου γλώσσα, σέβομαι PablitoV2 τις μετοχές που έχεις πάρει, αλλά νισάφι, κάθε χρόνο ίδια συζήτηση..

- Πάρτε διαρκείας!
- Τι διαρκείας μωρέ κλείστε το να πάει να γαμηθεί, να βλέπω τον Τσ0χλ@; Δεν έχω και λεφτά..
- Πάρτε κανένα διαρκείας, ελάτε γήπεδο, κινδυνεύουμε..
- Δεν υπάρχει όραμα, τι να έρθω; Άσε που δεν έχω λεφτά...
- Πάρτε μετοχές, δεν θα υπάρχει ΠΑΟΚ!
- Ε κλείστε το τμήμα μωρέ, σιγά, το μπάσκετ πέθανε... Δεν έχω λεφτά λέμε!


Εγώ βλέπω ότι ο ΠΑΟΚτσής των ʼ90s πέθανε. Από οπαδοί γίναμε πανηγυρτζήδες, μετά πελάτες και τώρα αποψάτοι κριτικοί.
Αν πεις τον σημερινό ΠΑΟΚτσή πελάτη, θα θιχτεί. Αν του πεις “τότε γιατί δεν πας στα άλλα τμήματα;” τότε αρχίζει τα μα μου.


Και να σας πω και κάτι; Μετοχές μη πάρετε, διαρκείας μη πάρετε, μπουτίκ μη ψωνίζετε, γήπεδο μην έρχεστε. Νταβατζήδες στη τσέπη σας δεν έχετε.
Μία φορά ενημερώσατε άλλους ΠΑΟΚτσήδες για την ΑΜΚ; Για τον κίνδυνο της ΚΑΕ; Μία ρε. Ή έχετε τα social για άλλα πράγματα;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό giliopoulos » Παρ 07 Οκτ 2022, 14:59

beyes4 έγραψε:Ενώ για τον κόσμο βρέχει λεφτα;Ως πότε θα ρίχνουμε τις ευθυνες στον κόσμο,περιμενοντας να σώσει την κατασταση;Ο κόσμος φταίει που δεν υπαρχει χορηγός στη φανέλα;Καπου όπα με τον κόσμο.Κουρασατε.

Αν φτάνεις στο σημείο να εξαρτάται η επιβίωση/φυτοζωία σου από τον κόσμο,κατεβασε ρολά και πήγαινε για ψάρεμα.Ο κόσμος μπορει να βοηθήσει σε μια εκτακτη ανάγκη 1-2-3 χρόνων.Όχι 20.Τι να κανουμε τωρα.
Πρεπει να το καταλαβετε.


Ε ξερω γω, απο ποιον θα το περιμενεις, απο τον θεο?
Ή απο κανα θεοσταλτο μεσσια τυπου σαββιδη που οταν δεν ειναι 30 μυρια μεσα αλλα μονο 20 θα τον λεμε γιατι δεν βαζεις λεφτα?
Ο χορηγος γιατι να βαλει λεφτα?
Ο χορηγος μια εταιρεια ειναι, θα βαλει λεφτα αν εχει καποιο αντικρυσμα.
Για χαζους ψαχνετε?
giliopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί 24 Δεκ 2013, 18:06

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό gika » Παρ 07 Οκτ 2022, 15:27

Δηλαδή αν εσύ είχες ψιλικατζίδικο, θα έλεγες τους πελάτες σου να σου δώσουν από 10 ευρώ να πληρώσεις την εφορία για να μη το κλείσεις; Έτσι δουλεύουν οι εταιρίες;
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό giliopoulos » Παρ 07 Οκτ 2022, 15:34

gika έγραψε:Δηλαδή αν εσύ είχες ψιλικατζίδικο, θα έλεγες τους πελάτες σου να σου δώσουν από 10 ευρώ να πληρώσεις την εφορία για να μη το κλείσεις; Έτσι δουλεύουν οι εταιρίες;


Μπραβοοοο αρα ηρθες στο νοημα.
Ποιος λαος του ΠΑΟΚ και παπαλα..
2022 εχουμε, γιναμε πελατες.
Μην ξανακουσω για λαους και κουραφεξαλα.
Πανε αυτα πεθανανε
giliopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί 24 Δεκ 2013, 18:06

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 07 Οκτ 2022, 15:55

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Ας ξαναπούμε πάλι τα ίδια, που λέμε από το 2017 (που πάλι στʼαρχίδια σας μας γράφατε):

beyes4 έγραψε:Ενώ για τον κόσμο βρέχει λεφτα;Ως πότε θα ρίχνουμε τις ευθυνες στον κόσμο,περιμενοντας να σώσει την κατασταση;Ο κόσμος φταίει που δεν υπαρχει χορηγός στη φανέλα;Καπου όπα με τον κόσμο.Κουρασατε.

Αν φτάνεις στο σημείο να εξαρτάται η επιβίωση/φυτοζωία σου από τον κόσμο,κατεβασε ρολά και πήγαινε για ψάρεμα.Ο κόσμος μπορει να βοηθήσει σε μια εκτακτη ανάγκη 1-2-3 χρόνων.Όχι 20.Τι να κανουμε τωρα.
Πρεπει να το καταλαβετε.




Εν μέρει ναι, φταίει ο κόσμος που δεν υπάρχει χορηγός στη φανέλα. Θα έσταζες εσύ 500.000€ (τυχαίο νούμερο) για να διαφημίσεις την εταιρεία σου κάπου που δεν ασχολείται κανείς; Θα έβαζες διαφημιστικό billboard στον επαρχιακό δρόμο Κατσικοχωρίου - Μεγάλης Μηλιάς, ή στη Τσιμισκή;

Να πάτε για ψάρεμα οι υπόλοιποι που έχετε ήσυχη συνείδηση όταν λέτε να κλείσει τμήμα του ΠΑΟΚ. Εμείς θα μείνουμε εδώ να παλεύουμε.

Δείξε με ποια 2-3 χρόνια βοήθησε ο κόσμος και κουράστηκε.
Και η ΑΜΚ στάχτη στα μάτια ήταν, διότι 9500 άνθρωποι βάλαμε 500.000€! Δηλαδή 52€ ο καθένας. Εμείς μιλάμε για δέκα γαμημένα ευρώ. 50 λεπτά τη μέρα να μάζευες από την αρχή της φετινής ΑΜΚ, θα είχες βάλει ένα τριαντάρι.




Pablito, κανείς δεν ζήτησε λεφτά από οποιονδήποτε ζορίζεται οικονομικά. Υπήρξε χρονιά που δεν μπόρεσα ούτε διαρκείας να πάρω στο μπάσκετ, αλλά ευτυχώς έκανα ραδιόφωνο τότε και μπορούσα να πηγαίνω.

Θέλεις να με πεις ότι δεν υπάρχουν 50.000 ΠΑΟΚτσήδες να βάλουν δέκα ευρώ;;;; ΔΕΚΑ ΕΥΡΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ;;;; από τις 17 Ιούνη τρέχει η ΑΜΚ, το γαμημένο! 3 μήνες και πάμε για 4ο!
3.5 μήνες είναι, δέκα λεπτά τη μέρα να έβαζες στην άκρη, σήμερα θα έβαζες δέκα ευρώ. Ε δηλαδή μην ακούω μαλακίες! Στη δικαιολογία πρώτοι!

Και ναι, ξαναλέω, το άδειο γήπεδο δεν φέρνει χορηγούς.



Συγγνώμη για τη σκληρή μου γλώσσα, σέβομαι PablitoV2 τις μετοχές που έχεις πάρει, αλλά νισάφι, κάθε χρόνο ίδια συζήτηση..

- Πάρτε διαρκείας!
- Τι διαρκείας μωρέ κλείστε το να πάει να γαμηθεί, να βλέπω τον Τσ0χλ@; Δεν έχω και λεφτά..
- Πάρτε κανένα διαρκείας, ελάτε γήπεδο, κινδυνεύουμε..
- Δεν υπάρχει όραμα, τι να έρθω; Άσε που δεν έχω λεφτά...
- Πάρτε μετοχές, δεν θα υπάρχει ΠΑΟΚ!
- Ε κλείστε το τμήμα μωρέ, σιγά, το μπάσκετ πέθανε... Δεν έχω λεφτά λέμε!


Εγώ βλέπω ότι ο ΠΑΟΚτσής των ʼ90s πέθανε. Από οπαδοί γίναμε πανηγυρτζήδες, μετά πελάτες και τώρα αποψάτοι κριτικοί.
Αν πεις τον σημερινό ΠΑΟΚτσή πελάτη, θα θιχτεί. Αν του πεις “τότε γιατί δεν πας στα άλλα τμήματα;” τότε αρχίζει τα μα μου.


Και να σας πω και κάτι; Μετοχές μη πάρετε, διαρκείας μη πάρετε, μπουτίκ μη ψωνίζετε, γήπεδο μην έρχεστε. Νταβατζήδες στη τσέπη σας δεν έχετε.
Μία φορά ενημερώσατε άλλους ΠΑΟΚτσήδες για την ΑΜΚ; Για τον κίνδυνο της ΚΑΕ; Μία ρε. Ή έχετε τα social για άλλα πράγματα;
Μπαρκα Respect.

Εγω πριν κανα 2 βδομαδες δε ζητησα λεφτα.Ενα ποστ ζητησα απ οποιον ενδιαφερεται να μενει το τοπικ ψηλα Υπαρχουν ΠΑΟΚτσακια που δεν ξερουν ακομα και σήμερα για την ΑΜΚ .
Ζητημα να μπηκαν στον κοπο 10-15 ατομα.Αυτα και κριμα .
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό gika » Παρ 07 Οκτ 2022, 16:10

giliopoulos έγραψε:
gika έγραψε:Δηλαδή αν εσύ είχες ψιλικατζίδικο, θα έλεγες τους πελάτες σου να σου δώσουν από 10 ευρώ να πληρώσεις την εφορία για να μη το κλείσεις; Έτσι δουλεύουν οι εταιρίες;


Μπραβοοοο αρα ηρθες στο νοημα.
Ποιος λαος του ΠΑΟΚ και παπαλα..
2022 εχουμε, γιναμε πελατες.
Μην ξανακουσω για λαους και κουραφεξαλα.
Πανε αυτα πεθανανε


Αδερφέ, με όλη την καλή διάθεση, πρόκειται για Ανώνυμη Εταιρία. Δεν γίνεται να μην έχει πλάνο και την έλλειψη πλάνου "τιμωρεί" ο ΠΑΟΚτσής. Πες θα παίζω με τα παιδιά των ακαδημιών για να αναδείξω και να πουλήσω παίκτες. Φέρε ζογκλερ αντί για μπασκετμπολίστες να πουλήσεις θέαμα. Ή κάνε μια σοβαρή ομάδα που θα θέλει ο κόσμος να έρθει να τη δει.

Αλλά ναι, και ο "λαός" του ΠΑΟΚ δεν είναι αυτός που ήταν.

Ο κόσμος γύρω από την ΚΑΕ καίγεται και η ΚΑΕ παρακαλάει για λεφτά χωρίς να δίνει τίποτα πίσω. Δεν λειτουργεί έτσι το πράγμα.

Ο βάζελος στη μπάλα κάνει sold out απέναντι στην τρίπολη και εμείς δεν θα κάνουμε sold out ούτε με τον γαύρο. Γιατί; Γιατί λείπει η γκαύλα.

Κάποτε πήγαινες γήπεδο για την καλτίλα, για να θαυμάσεις την τρέλα του κόσμου, και να γίνεις ένας από τους τρελούς. Μετά πήγαινες γήπεδο γιατί σε έπνιγε η αδικία, το κατεστημένο, ήσουν ο φτωχός που περίμενες και πάλευες να γυρίσει ο τροχός. Μετά πήγαινες γήπεδο γιατί επιτέλους είχες κι εσύ κάτι να χαρείς, να διεκδικήσεις, να πανηγυρίσεις.

Τώρα ο κόσμος δεν πάει.

Γιατί η τρέλα στην κερκίδα δεν υπάρχει. Άλλοι συνδεσμίτες μαχαιρώνονται μεταξύ τους γιατί εγώ αντίφα κι εσύ φασίστας, άλλοι δολοφόνουν οπαδούς άλλης ομάδας, άλλοι ζητάνε την ελευθερία των αδερφών τους, άλλη τραμπουκίζουν πρόσφυγες.

Αδικία δεν υπάρχει πια. Στο μπάσκετ δεν νοιάζεται κανείς να σε αδικήσει. Στην μπάλα πλέον βάζουμε μόνοι μας αυτογκολ, άσε που πλέον είμαστε και ισχυροί με τις πλάτες του Ιβάν. Πάει το ρεβολούσιον. Δεν είμαστε πια ο φτωχός συγγενής. Μας ένωσε ένα κλεμμένο πρωτάθλημα, τώρα πάει κι αυτό.

Τι σου έμεινε; Να πας γήπεδο. Να δεις λίγη μπαλίτσα, λίγο μπασκετάκι. Κάνεις το λάθος, πας, και ψάχνεις μετά κολλύρια γιατί αυτό που παίζουμε δεν βλέπεται.

Ο κόσμος του ΠΑΟΚ έχει χάσει την ταυτότητα του.
Η κοινωνία αλλάζει και εμείς φωνάζουμε ότι οι γαύροι είναι πούστηδες και οι κόρες των αριανών πουτάνες.

Από που να το πιάσεις, σκόρπιες σκέψεις.

Απλά όσο οι ομάδες πάνε καλά, όλα μπαίνουν κάτω από το χαλάκι. Όσο πιο πολύς κόσμος πάει στο γήπεδο, τόσο πιο πολύς κόσμος θέλει να πάει κι αυτός στο γήπεδο. Γίνεται μόδα. Όταν λιμνάζει η ομάδα και μένει στάσιμη, ο κόσμος ξεφουσκώνει, κι αρχίζει κατηφόρα.

Αν η ΚΑΕ δεν ξεσηκώσει τον κόσμο, αν δεν τον κάνει να παρακαλάει να βρεθεί στο παλατάκι, να ψάχνεται πως θα στηρίξει, θα αποτύχει όλο αυτό.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό giliopoulos » Παρ 07 Οκτ 2022, 17:36

Συμφωνουμε.
Κ εγω αυτα βλεπω.
Ετσι κ αλλιως αθλητικη παιδεια δεν υπηρχε ποτε και ουτε θα υπαρξει.
Ειμαστε ολοι και δεν το λεω μονο για εμας, οπαδοι της νικης, που ψαχνουμε το αποκουμπι να παρουμε τη δοση μας καθε κυριακη. Και αν δεν ερθει βγαινει και ολος ο αλλος εκνευρισμος απο τα προβληματα του Ελληνα.
Μακαρι να ειμασταν οπως βλεπω σε αλλες χωρες.
Προχτες εβλεπα το Σαλκε Αουγκσμπουργκ.
Φυσικα καταμεστο γηπεδο 60χιλιαδων οπως παντα με την Σαλκε σε αθλια κατασταση, εχοντας την συμπολιτισα Ντορτμουντ στο τσαμπιονς λιγκ, και με κινδυνο και φετος υποβιβασμου να ρεζιλευεται απο μια ομαδα με ανυπαρκτη ιστορια.
Κ ομως, ο κοσμος στηριζε ολο το 90λεπτο ακομα και στο 1-3 με παραπανω παικτη!!! Και θα ειναι και το επομενο σκ και το παραεπομενο ανεξαρτητως αποτελεσματος.
Oποτε τι να λεμε.
Ολα αυτα με λαους κτλ στην Ελλαδα ειναι μυθοι. Οπαδοι της νικης ειναι οι λαοι και του εφημερου ενθουσιασμου αν υπαρξει καμια μεταγραφη παλαιμαχου τυπου περπατοφ ή μαρσελο.
giliopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί 24 Δεκ 2013, 18:06

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 07 Οκτ 2022, 21:31

Οσοι δε γινατε(ακομα) πελατες ,οσοι πιστευετε οτι καποια πραγματα μετρανε περισσοτερο απο ενα 10ευρω,οσοι δε γινατε ΠΑΟΚ για τους τιτλους ηρθε η ωρα να κοιταξετε τον καθρεφτη. και να πειτε ξεκαθαρα ποιοι ειστε και που πηγαινετε.Τωρα .Αυριο θα ναι πολυ αργα.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό Γέρος » Παρ 07 Οκτ 2022, 21:47

Μπαρκαρούτσος και kataramenos5,

Απευθύνομαι προσωπικά, επειδή σας θεωρώ πρωτεργάτες της προσπάθειας διάσωσης του Π.Α.Ο.Κ., τουλάχιστον σε επίπεδο οπαδών.

Επίσης απευθύνομαι σε όλους τους ανώνυμους συμφορουμίτες. Αν και από ότι τελικά κατάλαβα υπάρχουν γνωριμίες μεταξύ αρκετών μελών, φαντάζομαι ότι η πλειοψηφία των μελών παραμένουν άγνωστοι μεταξύ αγνώστων. Βέβαια δεν φημίζομαι για την φαντασία μου, αλλά έστω ότι έχω δίκιο.

Άγνωστοι άνθρωποι λοιπόν που μας ενώνει . . . χα εδώ τελικά θέλει πολλή σκέψη. Δεν το περίμενα !!! Αλλά για σταθείτε, μάλλον ψέματα λέω !!! Εγώ είμαι παλιός Π.Α.Ο.Κ.ΣΗΣ από τους παλαιότερους στην ζωή.

Πάντα ήξερα τι θέλω από τον Π.Α.Ο.Κ., πάντα έτρεχα πίσω από τον Π.Α.Ο.Κ. σε πολλές γωνίες του κόσμου, πάντα φώναζα για τον Π.Α.Ο.Κ. Εμένα δεν μπορεί να μου πει κανείς τίποτα για τον Π.Α.Ο.Κ., εγώ ξέρω πολύ καλά τι νιώθω για τον Π.Α.Ο.Κ. Άλλωστε δεν είμαι κάποιος τυχαίος, είμαι ο έτσι. . . είμαι ο αλλιώς. . .είμαι ο αλλιώτικα. Αλλά το κυριότερο τι να πείτε τώρα όλοι σας για τον Π.Α.Ο.Κ., η δική μου σχέση είναι μοναδική, πηγαίνω στο γήπεδο νικάει η Ομάδα, και γουστάρω, και πλακώνω και στο ξύλο τα γαβράκια ή τα σκουληκάκια. Αν όμως με στεναχωρήσει, αν με πικράνει η Ομάδα πλακώνω στο ξύλο τους γύρω μου, αν δε κάποιος από αυτούς μου φανεί υπαίτιος της ήττας, ε τότε εκείνος τρώει το διπλό ξύλο από τους άλλους. Εγώ στην θύρα 1 κάθομαι ή θα μου κάνετε τα γούστα ή αι στο διάβολο, μου χαλάσατε την Κυριακή. Κατά γράμμα όπως σας τα γράφω, είτε θέλετε να το πιστέψετε, είτε όχι.

Η ζωή τα έφερε έτσι που κάποια στιγμή ένα τσουνάμι με σάρωσε, όπως ο βοριάς τον ακλόνητο και περήφανο πλάτανο. Ανήκεστος βλάβη της υγείας μου. Άρχισα να έχω επίγνωση του κόσμου γύρω μου όταν ο Π.Α.Ο.Κ. γιγαντωνόταν το 2018.

Όλα άλλαξαν ξαφνικά. Κατάλαβα.
Πρώτον, τόσα χρόνια δεν έκανα ότι έκαμνα για τον Π.Α.Ο.Κ. αλλά για το ΕΓΩ μου. Δίνεις Π.Α.Ο.Κ., όλα καλά, δεν δίνεις αι σιχτίρ.
Δεύτερον, να είσαι υγιής να συμμετέχεις – έστω και από την τηλεόραση – έστω και στην πίκρα!!! Είδες και άκουσες την κερκίδα, χιλιάδες ουρανομήκεις ιαχές σε τρέλαναν – αχ και να ήσουν μέσα και ας ήταν στην 8 κολλημένος στο κάγκελο με την 2, που δεν βλέπεις τίποτα, παρά μόνον την κάτω περιοχή – μόνο να το ζούσες ζωντανά. Ή στο σκοτεινό Παλαί, σε λίγο θα βγει η Ομάδα, τα μάτια όλων καρφωμένα στην έξοδο, η μουσική στη διαπασών ξεπροβάλει το στραβοχυμένο σουλούπι του Μπάνε και από πίσω του κομπολόι όλοι οι άλλοι. Τα φώτα ανάβουν. ΧΑΜΟΣ !!!
Ή στο παγωμένο ΠΑΛΑΤΙ του Π.Α.Ο.Κ. ένας από τους 132 – γιατί ακριβώς αυτό είσαι ένας από όλους, τίποτε περισσότερο, τίποτε λιγότερο - να ακούς το τσίριγμα των παπουτσιών στο παρκέ. Να βλέπεις και να μυρίζεις Ασπρόμαυρο Δικέφαλο. Κάτι άμπαλοι μαύροι παίζουν, μικρής οικονομικής αξίας και μάλλον θα τον πιούμε, αλλά δεν βαριέσαι βρε Αδελφέ.

Τρίτο και σημαντικότερο, τώρα πλέον ξέρω, ο Π.Α.Ο.Κ. δεν είμαι εγώ, εγώ είμαι το απόλυτο τίποτα, αλλά ο ΜΕΓΑΣ Π.Α.Ο.Κ. είναι ΙΔΕΑ, θυμάμαι κάποτε τον έλεγα και θρησκεία μου. Δεν είναι βέβαια. ΑΛΛΑ Ο Π.Α.Ο.Κ. ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΙΔΕΑ, μια ιδέα που εκατομμύρια άνθρωποι – στην ιστορία του – έκλιναν ταπεινά το γόνυ, από κάθε γωνιά του κόσμου. Δυστυχώς ο μεγαλύτερος εχθρός των Ιδεών είναι ΤΑ ΕΓΩ. ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΟΥΝ ΘΕΛΟΥΝ ΜΟΝΟΝ ΑΓΑΠΗ. ΤΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΓΑΠΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ, ΠΕΡΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΤΟΥΣ.
Τελικά είμαι σίγουρος ο Π.Α.Ο.Κ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΜΟΥ, ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΤΟΥ Π.Α.Ο.Κ. Η ύπαρξη του Π.Α.Ο.Κ. είναι αλληλένδετη με την δική μου.



Υ.Γ. Μπαρκαρούτσος ξέρεις πολύ καλά καμιά μάχη δεν είναι χαμένη, εκτός από αυτήν που δεν δόθηκε ποτέ.
Υ.Γ. kataramenos5 το ίδιο και προς εσένα, πριν από λίγες μέρες εν τη ρύμη . . .της γραφής, σου ξέφυγε ένα οικογενειακό σου πρόβλημα, με έκανε κομμάτια, ο Θεός να σε δίνει δύναμη να παλεύεις. Και για τον Π.Α.Ο.Κ.
Υ.Γ. Έχω την άποψη ότι καλό θα είναι όποιος προσφέρει να το αναφέρει. Ίσως αρχίσουν να παρακινούνται και άλλα μέλη.
Εγωιστικό δεν είναι, πίσω από ένα παρατσούκλι κανείς δεν ξέρει ποιος βρίσκεται. Πίσω από το παρατσούκλι γέρος μπορεί να λειτουργεί μια νεαρά Κυρία, έτσι δεν είναι ?
Τελευταία επεξεργασία από Γέρος και Σάβ 08 Οκτ 2022, 15:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
_________________________________________________________
Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών
Αγάπη δίχως όρους και δίχως όρια
Άβαταρ μέλους
Γέρος
 
Δημοσιεύσεις: 1319
Εγγραφή: Παρ 14 Φεβ 2020, 22:40

Re: ΑΜΚ ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2022

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Παρ 07 Οκτ 2022, 22:50

Επειδή διαβάζω για τις αποτυχίες του μπασκετικού ΠΑΟΚ και για την απογοήτευση που προσφέρει να θυμίσω οτι:
το 2018 τερματίσαμε 3οι.
Το 2019 και το 2021 5οι.
Το 2019 παίξαμε στο τελικό του Κυπέλλου με τον βαζελο.
Το 2019 φτάσαμε στους 16 του CL με ρεκόρ 8 Ν-6 Η και μεγάλες ευρωπαϊκές νίκες.
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες