Θανάσης Χατζόπουλος

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό freemind » Παρ 20 Μάιος 2022, 16:15

kataramenos5 έγραψε:Ενα δικιο το χει ο palok αλλα δε ξερω ποση εμπειρια υπαρχει σ αυτο το θεμα απ τοθς διοικούντες για να κανουν τη σωστη παρεμβαση.
freemind υποθετικα μιλωντας που ξες οτι το προβλημα δεν ηταν οι σχεσεις μεταξυ παικτων. Ο Λυκος ειχε θεμα με μαντζαρη αλλα μαλλον καποιοι παικτες ουτε κουβεντα δεν αλλαζανε μεταξυ τους. Μπορει να ειχαμε "στρατοπεδα"


γενικά ακουγότανε διάφορα πάντως για τις σχέσεις προπονητή με παίκτες
ακόμα και οι παίκτες μεταξύ τους να είχανε προβλήματα και αυτό είναι θέμα του προπονητή/βλέπε Λουτσέσκου
Άβαταρ μέλους
freemind
 
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2008, 08:30

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Τετ 25 Μάιος 2022, 16:32

Tι να πεις τωρα σε αυτον τον ανθρωπο...

Μαλλον μια συγγνωμη πρεπει να του πουμε.

«Να έρθει ο κόσμος δίπλα. Φέτος δεν είχαμε τόση στήριξη. Ο κόσμος παρασύρεται από το αγωνιστικό. Πέρσι υποσχέθηκα να ξεχρεώσω την ομάδα, δεν υποσχέθηκα κάτι για το αγωνιστικό. Αλλιώς να μου το πουν να το ξέρω. Μόνος μου δεν αντέχω.

Θέλω στήριξη. Παλεύουμε με τα θηρία. Κάνουμε τεράστια δουλειά τα τελευταία 2 χρόνια. Έχει μείνει μόνο το βουνό του δημοσίου. Μαζί μπορούμε να το ξεχρεώσουμε κι αυτό. Περίμενα πολύ περισσότερα από τα εισιτήρια, τα νούμερα είναι απογοητευτικά. Πρώτα να ξεχρεώσουμε και μετά να δούμε και το αγωνιστικό. Στις 1 Ιουνίου θα γίνει απολογιστική συνέντευξη και στις 8 η γενική συνέλευση των μετόχων στο Παλατάκι. Μπορούν να έρθουν όλοι οι νέοι μέτοχοι. Να κάνουμε μια γενική συνέλευση χωρίς φωνές».
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7403
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 25 Μάιος 2022, 17:17

Εγώ πιστεύω ότι βγάζει εκνευρισμό και κούραση.
Έχω απογοητευτεί λίγο,δεν θέλω να επεκταθώ.
Το μόνο που θα ήθελα να μάθω είναι να μας πει ,πόσα ακριβώς είναι τα εναπομείναντα χρέη και πόσος χρόνος θα απαιτηθεί για να καθαρίσει η ομάδα.
Να βγει ένας άνθρωπος μετά από 1,2,5, χρόνια και να μας πει ο ΠΑΟΚ δεν χρωστάει ούτε ευρώ,καημό το έχω.
Είναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό.
Δεν λέω να πάει ένα πρωί στην εφορία, όπως ο Ιβάν και να σκάσει 11 χαρτιά.
Ένα γαμημένο χρονοδιάγραμμα αποπληρωμής των χρεών,θέλω να ακούσω.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό iasoiako » Τετ 25 Μάιος 2022, 18:38

Εγω πιστευω οτι ο ΠΑΟΚ και ο Χατζοπουλος πρεπει να κανουν μια κινηση σε αλλο μοντελο.

Θα εφερνα τον Λαζο τον Παπαδοπουλο και κανα δυο ακομα π.χ σαν τον Λευτερη τον Κακιουση, τον Ροδοπουλο, τον Ζουρνατζιδηκαι τον Πιλαφιδη και θα μαζευα ολους τους μικρους οτι καλο υπαρχει.

Ομαδα με 10 Ελληνες και δυο ξενους. Να βαλει τα θεμελια για ομαδα 5 ετιας με πολυ χαμηλο μπατζετ και απλα ας σωθει τον πρωτο χρονο.

Δεν μπορει να μην υπαρχουν 4 σαν τοτς Βασιλειαδη, Βασιλοπουλο, Μαυροκεφαλιδη, Αποστολιδη
Άβαταρ μέλους
iasoiako
 
Δημοσιεύσεις: 1401
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 15:42

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τετ 25 Μάιος 2022, 19:01

Θα έπεφτε κατηγορία κατευθείαν, έχει αλλάξει το μπάσκετ φίλε
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 26 Μάιος 2022, 08:24

iasoiako έγραψε:Εγω πιστευω οτι ο ΠΑΟΚ και ο Χατζοπουλος πρεπει να κανουν μια κινηση σε αλλο μοντελο.

Θα εφερνα τον Λαζο τον Παπαδοπουλο και κανα δυο ακομα π.χ σαν τον Λευτερη τον Κακιουση, τον Ροδοπουλο, τον Ζουρνατζιδηκαι τον Πιλαφιδη και θα μαζευα ολους τους μικρους οτι καλο υπαρχει.

Ομαδα με 10 Ελληνες και δυο ξενους. Να βαλει τα θεμελια για ομαδα 5 ετιας με πολυ χαμηλο μπατζετ και απλα ας σωθει τον πρωτο χρονο.

Δεν μπορει να μην υπαρχουν 4 σαν τοτς Βασιλειαδη, Βασιλοπουλο, Μαυροκεφαλιδη, Αποστολιδη


για ανάλυσε τα οφέλη σε αυτό το μοντέλο με τους έλληνες. στο πιο πάνω συμφωνώ.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό freemind » Πέμ 26 Μάιος 2022, 08:56

το κακό από την συνέντευξη αυτή είναι ότι μάλλον εμπιστεύεται τον Λυκογιάννη και συνεχίζουμε με αυτόν

το ότι δεν μπορεί να καταλάβει το "Φέτος δυστυχώς η ομάδα δεν έγινε ομάδα. Κάποιοι άνθρωποι, παίκτες δεν μπόρεσαν να κατανοήσουν τα θέλω του ΠΑΟΚ, κοιτούσαν τα νούμερά τους και τον χρόνο τους." είναι πάντα ευθύνη του προπονητή, τότε έχουμε πρόβλημα
Άβαταρ μέλους
freemind
 
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2008, 08:30

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Πέμ 26 Μάιος 2022, 09:33

iasoiako έγραψε:Εγω πιστευω οτι ο ΠΑΟΚ και ο Χατζοπουλος πρεπει να κανουν μια κινηση σε αλλο μοντελο.

Θα εφερνα τον Λαζο τον Παπαδοπουλο και κανα δυο ακομα π.χ σαν τον Λευτερη τον Κακιουση, τον Ροδοπουλο, τον Ζουρνατζιδηκαι τον Πιλαφιδη και θα μαζευα ολους τους μικρους οτι καλο υπαρχει.

Ομαδα με 10 Ελληνες και δυο ξενους. Να βαλει τα θεμελια για ομαδα 5 ετιας με πολυ χαμηλο μπατζετ και απλα ας σωθει τον πρωτο χρονο.

Δεν μπορει να μην υπαρχουν 4 σαν τοτς Βασιλειαδη, Βασιλοπουλο, Μαυροκεφαλιδη, Αποστολιδη

Και εγώ πιστεύω κάτι παρόμοιο. Καταρχάς ευχής έργον θα ήταν να ψαχτούμε για στελέχωση της ομάδας με ανθρώπους που ασχολούνται με το αντικείμενο και ξέρουν τι εστί Π.Α.Ο.Κ. μιας και τον έχουν ζήσει στο μεγαλείο του.Πχ Σούλης & Χάρης Μαρκόπουλος, Φλεβαράκης,Τακιανός,Μπουντούρης-Ρεντζιάς-Γιαννούλης-Κόρφας- Savic-Coldebella κάποιοι εξ αυτών.Μπορούμε να ζητήσουμε και βοήθεια από τεράστια ονόματα όπως Skiles-Mulaomerovic που αγάπησαν και αγαπήθηκαν από αυτή την ομάδα. Επίσης απ'όσο ξέρω ασχολούνται με το αντικείμενο στην χώρα τους οι Lewingstone και Goss.Δεν θα ήταν κακή ιδέα να συνάψουμε συνεργασία μαζί τους ως scouters ( όπως κάποτε ο Ροδόπουλος που έφερνε απίστευτους αμερικανούς)Ας κρατήσουμε έναν ελληνικό κορμό με παίκτες που παίζουν για την ομάδα όπως ο Γ.Καμπερίδης,ο Χριστοδούλου,ο Jankovic και με προώθηση κάποιων νεαρών ταλαντούχων όπως πχ Ρούμογλου -Καλλιόντζης-Κων/Νότης και κάποιους βετεράνους όπως Βασιλειάδης-Μαυροκεφαλιδης να προσπαθήσουμε να φτιάξουμε ένα αξιόμαχο σύνολο που θα δώσει όραμα για το μέλλον. Με 6 ξένους (Ας είναι και λιγότεροι ) που θα είναι τύπου Jamal Jones-Painers-Sobey κτλ και όχι απίθανοι που κάνουν airball στις βολές και έπαιζαν σε ομάδα αεροπλανοφόρου .Δεν βλέπω πως γίνεται να πάμε χειρότερα απ'οτι είμαστε.
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4949
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό iasoiako » Πέμ 26 Μάιος 2022, 10:30

palok έγραψε:
iasoiako έγραψε:Εγω πιστευω οτι ο ΠΑΟΚ και ο Χατζοπουλος πρεπει να κανουν μια κινηση σε αλλο μοντελο.

Θα εφερνα τον Λαζο τον Παπαδοπουλο και κανα δυο ακομα π.χ σαν τον Λευτερη τον Κακιουση, τον Ροδοπουλο, τον Ζουρνατζιδηκαι τον Πιλαφιδη και θα μαζευα ολους τους μικρους οτι καλο υπαρχει.

Ομαδα με 10 Ελληνες και δυο ξενους. Να βαλει τα θεμελια για ομαδα 5 ετιας με πολυ χαμηλο μπατζετ και απλα ας σωθει τον πρωτο χρονο.

Δεν μπορει να μην υπαρχουν 4 σαν τοτς Βασιλειαδη, Βασιλοπουλο, Μαυροκεφαλιδη, Αποστολιδη


για ανάλυσε τα οφέλη σε αυτό το μοντέλο με τους έλληνες. στο πιο πάνω συμφωνώ.


Τα οφελη ειναι οτι θα μπεις σε μια διαδικασια να δενεις με συμβολαια Ελληνες παικτες που θα εξελιξρις και μπορεις να τους πουλησεις. Βιωσιμο μοντελο.

Επισης αν ειναι καλοι οι Ελληνες, στο μελλον μπορει να αποτελεσουν κ κομματι της Εθνικης.

Αυτη την στιγμη με τους 6 κενους κ 6 γυρολογους Ελληνες απλα συμμετέχεις και σωνεσαι. Αντι βγαινεις και μια 7 9η θεση πεφτεις στον βαζελο η γαυρο και χαιρετας και ξαναμανα απο την αρχη.

Με τους Ελληνες μικρους θα χτιζεις. Θα βγαζεις, θα ποθλας, θα ξαναβγαζεις και θα βελτιωνεσαι οικονομικα.
Άβαταρ μέλους
iasoiako
 
Δημοσιεύσεις: 1401
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 15:42

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Πέμ 26 Μάιος 2022, 11:22

Δεν γίνεται.
Εχεις ακούσει καμία πώληση έλληνα παίκτη τα τελευταία χρόνια σε αξιοπρεπές ποσό?
Για τον Κόνιαρη είχαμε πάρει 60000. Για τον Γιαννόπουλο 1000 ευρώ (χίλια ευρώ για να μην νομίζεις ότι έκανα λάθος στο ποσό). Για τον Βεργίνη όταν πήγε στον βάζελο πάλι 60000. Τα ποσά είναι γελοία.
Καλό είναι να έχεις στη δωδεκάδα δύο νεαρούς ως πρότζεκτ περισσότερο για να τον κόσμο παρά για το οικονομικό.
Αν όμως θες να προοδεύσεις σαν ομάδα πρέπει να είσαι στην κοντά στην τετράδα. Φέτος ήταν η Λάρισα και αν δεν έμπαινε θα ήταν ο Κολοσσός Ρόδου.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 26 Μάιος 2022, 11:31

δεν διαφωνώ στη βάση της σκέψης σου προφανώς. Δλδ. ποιός ο λόγος να έχω 6 έλληνες (που ΕΞΙ πρέπει να έχω) να αλλάζουνε κάθε χρόνο και να ναι γυρολόγοι? Ε ο λόγος είναι οικονομικός: ούτε τον καλό Κακλαμανάκη δε μπορείς να κρατήσεις...

από κει και πέρα νέος έλληνας παίκτης. χμμμ. Για δώσε μου κανα παράδειγμα, άντε να φέρεις τον Ρογκαβόπουλο, θα σου κάνει 10 πόντους και το καλοκαίρι θα ξαναπεί τώρα είμαι τώρα έτοιμος για τα draft του NBA.

Ρούμογλου? χμμ. Εγώ είμαι ο πρώτος που έλεγα πώς είναι δυνατόν να παίζει 12 λεπτά σε ΜΙΑσεζόν. Αλλά δεν το έλεγα γιατί χάσαμε τον Evan Mobley ξερω γω. Μεταξύ μας τώρα, είσαι 19 και δεν παίζεις ποτέ. Δλδ. πόσο καλός είσαι?

για να το τελειώσω: φυσικά και συμφωνώ στη βάση όσων λες. Πάρε έλληνες σε καλή ηλικία και πίστεψε σε αυτούς. Δλδ αν θεωρείς ΟΚ τον Χριστοδούλου, να τον έχεις εκεί για 5 χρόνια. Όπως είχες τον μαργαρίτη. Αλλά άστον τον Χ Χριστοδούλου να δώσει. Μην τον κρίνεις στο ένα corner 3 που θα χάσει και μετά θα τον βάζεις 2 λεπτά. ή ας πούμε θα του λες κατσε τώρα μεχρι μάη και μετά βλέπουμε. Το πολύ πολύ θα παίξεις στον Αίαντα Ευόσμου...

Για να γυρίζω στα του Χατζόπουλου: η ομάδα πρέπει να βρεί τρόπους να βάλει ΧΡΗΜΑ στα ταμεία της. ΑΥΤΟ είναι το μεγάλο της πρόβλημα. Ζεστό χορηγικό χρήμα, τα χρέη στο δημόσιο δεν θεωρώ οτι είναι εμπόδιο στην Ελλάδα, σε αυτή την Ελλάδα με αυτούς τους πολιτικούς και αυτούς τιους νόμους. οι άλλοι έχουνε 21 μπαν, συμμετέχουνε κανονικά στην Α1 και οι μπασκετικοί δημοσιογραφάρες της ερα λένε ΟΚ ο Αγγελόπουλος έχει επιλέξει να ΜΗΝ πληρώνει χρέη που ΔΕΝ δημιουργησε αυτός...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Mutasevic » Πέμ 26 Μάιος 2022, 11:51

Εγω προτείνω όλοι οι μέτοχοι να βαλουμε από 20 30ε μεστο καλοκαιρι στον λογαριασμό της καε, δε θυμάμαι πόσοι βάλαμε φράγκα στην αμκ αλλά καμία 20000 άτομα δεν ήμασταν? Το μπάσκετ μονο με τη στήριξη του κόσμου μπορεί να πάει μπροστά ,στήριξη οικονομική και ηθική με την παρουσία μας στο γήπεδο

Στάλθηκε από το SM-A202F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
KILLED BY DEATH
Άβαταρ μέλους
Mutasevic
 
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 20:15
Τοποθεσία: πλανητης Καξξον Γαλαξιας ΠΑΟΚ

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό freemind » Πέμ 26 Μάιος 2022, 14:42

μα θα γίνει έτσι κι αλλιώς πάλι ΑΜΚ
Άβαταρ μέλους
freemind
 
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2008, 08:30

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 26 Μάιος 2022, 15:23

Και γιατι ρε παιδια περιμενετε την ΑΜΚ δηλαδη αφου θελετε να στηριξετε? Παρτε online 3 εισιτηρια (1 καθε 3 μηνες) και μη πατε στο γηπεδο αν δε μπορειτε. 3,3 ευρω το μηνα μη με πειτε οτι ειναι δυσβασταχτο.Και χωρις να σηκωθειτε απ τον καναπε.
Γιατι sony και καλα να γινει ΑΜΚ?
Αμα θες να στηριξεις υπαρχουν τροποι δε χρειαζεται να περιμενεις την ΚΑΕ.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 26 Μάιος 2022, 15:26

τσουκου τσουκου κατ αν το συνεχίσουν και τα εγγόνια μας θα μπορούν να δούν ρόστερ πάνω από 800 χιλιάρικα :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

cron