Θανάσης Χατζόπουλος

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 13 Μάιος 2022, 16:10

palok έγραψε:άρα λοιπόν kat ομάδα ελληνική τα τελευταία 20 χχρόνια που δεν είχε το μπάζτετ των γαυροβάζελων ΔΕΝ μπορεί σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση να παίξει ωραίο μπάσκετ? άντε εγώ και να συμφωνήσω; γιατί μπορεί η μανρέσα, η λουτβισμπουργκ κλπ.? τί παραπάνω έχουν/κάνουν?

.


Μπερδευεσαι . Για τον ΠΑΟΚ σ αυτη τη λιγκα λεω. Τον ΠΑΟΚ των εκατ χρεων, τον ΠΑΟΚ που οι κορακες τον σφαζουν ακομα και με τη Λαρισα. Τον ΠΑΟΚ που πρέπει να βρει και φτηνους και καλους παικτες που θα δινουν το 100% αδιαφορωντας για το γεγονος οτι τους κλεβουν τον ιδρωτα σε καθε παιχνιδι.
Το Λαυριο, ο Προμηθεας και κανα δυο ακομα ισως να μπορουν να το κανουν γιατι παιζουν με αλλοθς ορους. Ο ΠΑΟΚ σε αλλη λιγκα ισως να το καταφερνε παρα τα χρεη Εδω δε γινεται.
Μπορεις σ αυτη τη λιγκα να κρατησεις το ενδιαφερον των παικτων αμειωτο με τετοιες διαιτησιες?Να τους δωσεις κινητρο? Να κρατησεις κορμο αν βγαλεις ξενους λαυρακια? Να φτιαξεις ταλεντα ελληνακια και να μη στα κλεψουν? Κυνηγαμε το θαυμα.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 13 Μάιος 2022, 16:25

Κατ,είσαι υπερβολικός με το κομμάτι της διαιτησίας, μακάρι να ήταν αυτό το πραγματικό μας πρόβλημα.
Δε γίνεται ο ΠΑΟΚ να είναι η ομάδα που μονίμως σφαγιάζεται και οι υπόλοιποι να έχουν το 50-50 στην τσέπη.
Δεν το δέχομαι.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 13 Μάιος 2022, 20:52

Οκ διαφωνούμε.Εγω περα από 2-3παιχνιδια φέτος δε θυμάμαι να μας παίξανε στα ισια.
Πέρα απ' αυτό όμως εξήγησε μου τι συμβαίνει με τη δική σου οπτική.Μπορουμε αλλά δε θέλουμε να φέρουμε καλούς παίκτες ή προπονητές?Είμαστε ηλίθιοι?Ποιος ο λόγος που δε το κάνουμε τόσα χρονια?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 13 Μάιος 2022, 21:09

Μια χαρά το κάναμε για πολλά χρόνια και βγαίναμε τρίτοι,που ήταν το ταβάνι για οποιαδήποτε ομάδα.
Τις ξέχασες τις χρονιές Μαρκόπουλου ή ακόμα και Παπαθεοδώρου;
Απλά μετά συσσωρεύτηκαν χρέη και μας πήρε ο διάολος.
Όταν πας με μπάτζετ 500 ,όσα έχουν οι γειτονιές της Αθήνας,νομοτελειακά θα σε φτάσουν και θα σε περάσουν γιατί θα έχουν κάνει 1-2 καλύτερες επιλογές.
Έχει αλλάξει ο αθλητισμός Κατ,οι βαριές φανέλες δεν υπάρχουν πια αν δεν συνοδεύονται με μεγαλύτερο μπάτζετ από τις ελαφριές.
Τα λεφτά κάνουν την διαφορά παντού, πόσο μάλλον στο μπάσκετ που είναι το άθλημα με τις λιγότερες εκπλήξεις από όλα τα δημοφιλή.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 13 Μάιος 2022, 21:34

Οπότε τι μου λέτε ?Να πάρουμε καλύτερους παίκτες και να κάνουμε νέα χρέη.?
Ποιες βαριές φανέλες βρε Μπάνε
.Πούπουλο είναι εδώ και χρονια
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 15 Μάιος 2022, 15:13

Όχι δε λέω αυτό, αυτό που λέω είναι να φτιάξουμε τις προϋποθέσεις για να έχουμε μεγαλύτερο μπάτζετ από αυτές τις γειτονιές της Αθήνας.
Όταν έχεις ίδιο μπάτζετ,δε μπορείς να επιβληθείς διαχρονικά.
Την μια χρονιά θα κάνεις εσύ ένα λάθος, δύο σωστά οι άλλοι και θα σε περάσουν.
Την επόμενη θα γίνει το αντίθετο και θα τους περάσεις εσύ,
Ο ΠΑΟΚ έχει ιδιόκτητο γήπεδο, μπραντ νειμ μεγαλύτερο,κόσμο περισσότερο, πρέπει όλα αυτά να τα εκμεταλλευτεί για να έχει περισσότερα έσοδα.
Όλα αυτά βέβαια προϋποθέτουν καθαρή από χρέη ομάδα, ούτως ώστε όλα τα διαθέσιμα χρήματα να πηγαίνουν στο αγωνιστικό και όχι σε αποπληρωμή χρεών.
Όταν λοιπόν θα έχεις διαθέσιμα 1-1,5 μπάτζετ το χρόνο και όχι 0,5-0,7 ,πρέπει να γίνουν οι σωστές ενέργειες για να ξεχωρίσουμε από την φυρα και να φτιάξουμε μια σύγχρονη ομάδα που να είναι υγιής οικονομικά και ευχάριστη αγωνιστικά για να την στηρίξει ο κόσμος.
Τώρα αν ο κόσμος γυρίσει την πλάτη και δεν στηρίξει (Η τελευταία αύξηση κεφαλαίου, άλλα έδειξε, ότι δηλαδή ο κόσμος τον πονάει τον μπασκετικό ΠΑΟΚ,αλλά έχει απογοητευτεί από την αγωνιστική ανυπαρξία) δε μπορούν να γίνουν πολλά.
Τεράστια κουβέντα,την έχουμε κάνει και στο παρελθόν.
Το συμπέρασμα μου είναι ότι με μπάτζετ πάνω κάτω ίδιο με τα 10/14 του πρωταθλήματος δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα και σίγουρα δεν θα φταίει γι'αυτό καμία διαιτησία.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 15 Μάιος 2022, 15:39

Οταν η διαιτησια σε σφαζει κανονικα σε παιχνιδια με περιστερια, λαυρια προμηθεες κουλες και σκουληκι(εχουν βγει κι ανακοινωσεις) εκτος των γαβροβαζελων τιποτα δε θ αλλαξει. 8ος και κατα ιδρωμενος. Οι βασικοι ανταγωνιστες σου ειναι. Ψαξτε τ αντιστοιχα τοπικ θυμηθειτε τι λεγατε και δειτε και τι λεει η Καε σ επισημες ανακοινωσεις .Κραταει χρονια η κολονια Τη διαιτησια με το Φαρο τη θυμαστε? Πως θα κερδισεις το στραγαλι? Να βγεις τι θεση?
Και πες οτι βγαινεις 3ος αντι7ος, 8ος ποια η διαφορα? Θα γεμισει το παλατακι? θα παρεις φραγκα απο ευρωπη?
Ποιο ειναι το κινητρο να ριξεις λεφτα?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 15 Μάιος 2022, 15:56

Έχω γράψει ότι ο ΠΑΟΚ είναι γενικά μισητή ομάδα στη χώρα,αυτό έχει ως αποτέλεσμα και οι διαιτητές που όπως όλοι έτσι και αυτοί κάποια ομάδα υποστήριζαν μικροί και κάποιοι υποστηρίζουν ακόμα να αποτελούν μέρος αυτού του κλίματος και να σφυρίζουν ανάλογα.
Δεν συμφωνώ όμως ότι φταίνε για το ότι η ομάδα δε μπορεί να σηκώσει κεφάλι.
Με ρωτάς γιατί να μπουν λεφτά στην ομάδα,με αυτή τη λογική γιατί να υπάρχει το τμήμα ή να αρκεστούμε στην 8η θέση και να μην ασχολείται κανείς.
Εσύ πιστεύεις ότι κάτι πρέπει να αλλάξει πρώτα με την αντιμετώπιση μας από τους διαιτητές και μετά να γίνει ότι είναι να γίνει.
Εγώ λέω ότι αν ο ΠΑΟΚ μεγαλώσει, θα αλλάξει σε μεγάλο βαθμό η αντιμετώπιση από τους γκρι,λάθος μεν αλλά αυτή είναι η νοοτροπία στη χώρα και αφορά τα πάντα,
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 16 Μάιος 2022, 08:06

δλδ. για να καταλάβω, 20 χρόνια τώρα, δημιουργούμε χρέη? Και αν ναι (που ΝΑΙ προφανώς), τί επιτυχίες έχουμε? και αν ΔΕΝ έχουμε, φταίει κάποιος? ή η διαιτησία?

επίσης πόσα είναι αυτά τα χρέη πια? 2-3 εκατομμύρια? Δλδ. οι άλλες οι ομάδες πόσα χρέη έχουν? Και αν δεν έχουνε, πώς ΔΕΝ έχουνε? Κάνουνε μπάτζετ πάντα μικρότερο του ΠΑΟΚ? Και αν ναι, πώς φτιάχνουνε ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ομάδες και φέρνουνε ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ παίκτες? Και αν κάνουνε μπάτζετ μεγαλύτερο του ΠΑΟΚ, δλδ. αν ξερω γω το Περιστέρι κάνει μπάτζετ 700 και θέλει και άλλα τόσα για έξοδα, τί έσοδα ακριβώς έχει? Ποιός βάζει λεφτά στο Περιστέρι ξερω γω και ΔΕΝ βάζει στον ΠΑΟΚ? Πώς ΔΕΝ δημιουργούν χρέη αυτοί?

Τέλος πάντων, ρητορικές ερωτήσεις, οι οποίες προφανώς έχουνε πάντα μια απάντηση κατά πώς τον συμφέρει κάποιον. Στο τέλος της ημέρας, αν ΔΕΝ υπάρχει πρόβλημα (χατζόπουλο έχω, 600 μπάτζτε έχω, λιυκογιάννη έχω, γήπεδο έχω, ΑΜΚ με 1 μύριο έχω, επιτυχία καμία δεν έχω γιατί έχω χρέη και διαιτησία), ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. Απλούστατο (με φωνή Βουγιουκλάκη).
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό montekristo » Δευτ 16 Μάιος 2022, 09:03

Μαγαζι γωνια φιλε
ο ΠΑΟΚ 40+ χρονια.-

Και ο ΑΣ ΠΑΟΚ
και η ΠΑΕ ΠΑΟΚ
και η ΚΑΕ ΠΑΟΚ
και η ΚΑΕ ΠΑΟΚ 2004!

Δεν βγαζεις ακρη.-
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 16 Μάιος 2022, 16:46

palok έγραψε:δλδ. για να καταλάβω, 20 χρόνια τώρα, δημιουργούμε χρέη? Και αν ναι (που ΝΑΙ προφανώς), τί επιτυχίες έχουμε? και αν ΔΕΝ έχουμε, φταίει κάποιος? ή η διαιτησία?

επίσης πόσα είναι αυτά τα χρέη πια? 2-3 εκατομμύρια? Δλδ. οι άλλες οι ομάδες πόσα χρέη έχουν? Και αν δεν έχουνε, πώς ΔΕΝ έχουνε? Κάνουνε μπάτζετ πάντα μικρότερο του ΠΑΟΚ? Και αν ναι, πώς φτιάχνουνε ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ομάδες και φέρνουνε ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ παίκτες? Και αν κάνουνε μπάτζετ μεγαλύτερο του ΠΑΟΚ, δλδ. αν ξερω γω το Περιστέρι κάνει μπάτζετ 700 και θέλει και άλλα τόσα για έξοδα, τί έσοδα ακριβώς έχει? Ποιός βάζει λεφτά στο Περιστέρι ξερω γω και ΔΕΝ βάζει στον ΠΑΟΚ? Πώς ΔΕΝ δημιουργούν χρέη αυτοί?

Τέλος πάντων, ρητορικές ερωτήσεις, οι οποίες προφανώς έχουνε πάντα μια απάντηση κατά πώς τον συμφέρει κάποιον. Στο τέλος της ημέρας, αν ΔΕΝ υπάρχει πρόβλημα (χατζόπουλο έχω, 600 μπάτζτε έχω, λιυκογιάννη έχω, γήπεδο έχω, ΑΜΚ με 1 μύριο έχω, επιτυχία καμία δεν έχω γιατί έχω χρέη και διαιτησία), ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. Απλούστατο (με φωνή Βουγιουκλάκη).
Εχει ξαναγινει η κουβεντα οταν ανελαβε ο Χατζο. Πανω απο 6.5 εκατ λεει καπου.
Ολες οι αλλες ομαδες ανεβοκατεβαινουν κατηγοριες με αλλα Αφμ. Λαυριο, ιωνικος, κολοσσος, Ηφαιστος, λαρισα, κλπ Πανιωνιος εσβησε, ρουλης, γρια, κουλα τα ξερετε. Μονο για Προμηθεα δε ξερω αν εχει αλλαξει.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Δευτ 16 Μάιος 2022, 17:00

Όλα αυτά δεκτά, όμως η κατάσταση με τα χρέη του μπασκετικού ΠΑΟΚ αγγίζει τα όρια του παραφυσικού πλέον

25 χρόνια υπάρχουν. Το ένα τέταρτο της ηλικίας του συλλόγου
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 16 Μάιος 2022, 20:44

Ρε παιδια σας ορκιζομαι, ΔΕ ΤΑ ΠΗΡΑ ΕΓΩ.
Εξαλλου τα ιδια με παλοκ ρωταω 2 χρονια πριν στο τοπικ
της διοικησης.

https://forum.paokmania.gr/viewtopic.ph ... 4#p1680224

αλλα τι να κανουμε αυτα εγιναν. Αν συνεχιζουν και γινονται δε το ξερω, ουτε βαζω το χερι μου στη φωτια οταν μπαινουν χρηματα στη μεση. Απ τη στιγμη που η τελ ενημερωση απ τη διοικηση ειναι αυτη τι να πω? Οτι ειναι 500 χιλιαρικα?
Η οτι μεσα σε 2 χρονια κοβιντ πλουτισαμε και μας τα κρυβουν?
Ολες οι ομαδες φυτοζωουν. Η κουλα, ο ρουλης, η γρια γιατι εχουν προβλημα δλδ? Το Χατζοπουλο εχουν προεδρο?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Δευτ 16 Μάιος 2022, 21:48

Κατ όλοι τα ίδια λέτε, δεν τα πήρα εγώ, δεν τα έφαγα εγώ, τι μέτοχος είσαι τελοσπαντων?
Πέρα από την πλάκα τι έγινε με τα χρέη 25 χρόνια τώρα το ξέρουμε όλοι και από την στιγμή που έχουμε μπει σε μία αληθινή πορεία εξυγίανσης δεν νομίζω πως ο κόσμος θα σταθεί εμπόδιο σε αυτό. Αυτό που χρειάζεται είναι να γίνει η φετινή χρονιά μάθημα σε όλους και ειδικά στον πρόεδρο γιατί η δική του προσπάθεια αδικήθηκε περισσότερο απ όλα. Ο καρκανιας στη στήλη του στο basketplus πριν το παιχνίδι με την αεκ έκανε σωστή κριτική για την φετινή χρονιά.
Πρέπει να διατηρήσουμε το καλό κλίμα αλλά να υπάρχουν ξεκαθαροι ρολοι. Πρέπει να υπάρχει αγωνιστικός σχεδιασμός και συγκεκριμένο στυλ παιχνιδιού που θα προσυμφωνηθει με όποιον προπονητή και οι μεταγραφές να υπηρετούν αυτό το σχεδιασμό. Όλοι πρέπει να κρίνονται με αντικειμενικότητα, γιατί φέτος το πρόβλημα δεν ήταν το μπάτζετ. Νομίζω πως οι συνθήκες που προσφέρονται στον ΠΑΟΚ παραείναι καλες σε σχέση με τις υπόλοιπες ομάδες πλην δεινοσαύρων και προμηθεα για να εχουμε τετοια εικόνα. Για μένα το πρόβλημα δεν ήταν το μπάτζετ.
Υ. Γ. Palok στο Περιστέρι βάζουν τα λεφτά ο Πολέμης και ο Κώτσης. Είναι ίσως η μόνη πιο αποτυχημένη ομάδα φέτος από εμάς, βασικά δεν θα ήταν 8αδα αν δεν ήμασταν εμείς να τους κάνουμε δώρο το παιχνίδι στο παλατάκι.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 17 Μάιος 2022, 17:34

Καμπανάκι οι δηλώσεις Ματζαρη για τον Λυκογιαννη.
Μήπως να αναθεωρήσεις Χατζο;
Και το φάγωμα του Μαργαρίτη ήταν άσχημο,Κονατε μπινελίκι στο φουλ.
Με τους περισσότερους φέτος είχε ξεσπάσματα θυμού,αν ο προπονητής δεν εμπνέει το ροστερ ,άστα να πάνε στο διαολο.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες