Θανάσης Χατζόπουλος

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό spiridoula » Κυρ 10 Οκτ 2021, 13:39

Δεν αμφιβαλλω παλαιοτερα και αλλοι βαζαν απο την τσεπη τους και δεν ηταν προεδροι.Ο Λακης Οικονομιδης,ο Βασιλης Οικονομιδης,ο τωρινος προεδρος του Α.Σ και φυσικα ο ΠΑΝ.ΤΑΚ.Αυτη η τετρανδρια βοηθουσε το Βεζυρτζη.
spiridoula
 
Δημοσιεύσεις: 1163
Εγγραφή: Τρί 04 Ιουν 2019, 20:26

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Mene' » Κυρ 10 Οκτ 2021, 14:31

[/quote]
Εμένα με χρεώνει 25 λίρες η τράπεζα έξτρα για να στείλω λεφτά σε Ελληνική Τράπεζα.
Εστειλα 250 λίρες στην αύξηση κ λέω χαλάλι το 25ρικο αλλά δεν έχω την ευχέρεια να το κάνω τώρα. Δηλαδή ρε φιλε να πάρω κ 2 διάρκειας το προτιμώ αλλά δεν θέλω να δίνω αέρα στην τράπεζα κάθε φορά.[/quote]

Revolut, paypal υπαρχουν λυσεις
ρωτα καποιον ψαγμενο φιλο σου να σε βοηθησει
Opinions are like assholes . . . everybody has one !
Άβαταρ μέλους
Mene'
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Παρ 28 Νοέμ 2014, 22:14

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό gika » Τρί 12 Οκτ 2021, 01:14

+1

Εγώ μέσω revolut μετέφερα τα χρήματα για την ΑΜΚ
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Мир » Τρί 12 Οκτ 2021, 01:21

Natwest δεν χρεώνει πλέον ταρίφα για Ελλάδα.
Απλά δεν δίνει το συνάλλαγμα στην καλύτερη ισοτιμία.
πχ θα σου χρεώσει 3-4cent στη λίρα παραπάνω.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Мир
 
Δημοσιεύσεις: 6264
Εγγραφή: Τετ 16 Ιούλ 2014, 23:44
Τοποθεσία: London

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Σάβ 13 Νοέμ 2021, 12:55

"Εγώ την πιστεύω την ομάδα με αυτά που βλέπω κάθε μέρα. Μπορούμε να νικήσουμε οποιαδήποτε ομάδα αρκεί να μην μας κυριεύει το άγχος».

Ταδε εφη(αχ ρε Νικο..εσυ φταις) ο πιο τρελαμενος προεδρος
που περασε ποτέ. Να τον ακουτε τον κυρ Θαναση, ξερει τι λεει.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 13 Νοέμ 2021, 13:18

είναι λίγο παραπάνω συναισθηματικός. Υπάρχουνε 2-3 πολύ βασικά κενά. Το κυριότερο είναι το athletisicm.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Shivaspace » Σάβ 13 Νοέμ 2021, 13:34

στον πάγκο πρέπει να είναι ο πιο ψύχραιμος..μπορεί να γίνεται χαμός στον αγώνα και αυτός παρακολουθεί ατάραχος σε βαθμό που λές κάτι παίρνει ο πρόεδρας..στο τέλος θα χει μάθει κάπμοσα συστήματα , μπορεί να τον δούμε και σαν πρόεδρο προπονητή, να κάνουμε ακόμη περισσότερη οικονομία :mrgreen: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
Shivaspace
 
Δημοσιεύσεις: 3096
Εγγραφή: Πέμ 10 Σεπ 2020, 14:19

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Σάβ 13 Νοέμ 2021, 17:07

palok έγραψε:είναι λίγο παραπάνω συναισθηματικός. Υπάρχουνε 2-3 πολύ βασικά κενά. Το κυριότερο είναι το athletisicm.
Το μπασκετ ειναι ενα παιχνιδι που δε λεει ψεματα. Δεν ειναι ποδοσφαιρο οπου ο αδυνατος με μια δυο ευκαιριες μπορεινα κλεψει το παιχνιδι. Στην ευρωπη κερδισες(κι εχασες 1 στον ποντο) 2 ομαδες με πολλαπλασιο μπάτζετ. Δε γινεται αυτο αμα εχεις μεγαλη διαφορα.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 14 Νοέμ 2021, 12:18

μεγάλη συζητηση τα μπατζετ. μην την πιασουμε. στην ερα λεγανε οτι το πραγματικο μπαζτετ της ασβελ ειναι 5 μυρια. μιλαμε για μια ομαδα στη 12αδα της ευρωλιγκας. δλδ τι μπατζετ μπορει να εχει η νυρμπουρκ (με 2 γκαρντ αμερικανούς κατευθείαν από το κολλέγιο) και η ιγκοκεα (με 9 γηγενείς και 3 ξένους)? τι μπάτζετ εχει το λαύριο, τι ο φετινος αρης? μην τρελαινομαστε. Προφανώς και θα μπορούσες να έχεις καλύτερους έλληνες με μεγαλύτερο μπάτζετ (π.χ. μόνο ο κακλαμανάκης φέτος να έμενε θα ήμασταν σουπερ) αλλά για αμερικανούς ΟΚ πάνω κάτω (σε αυτά τα λεφτά) δεν είναι μακριά οι περισσότερες ομάδες.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 14 Νοέμ 2021, 14:11

Αρχικά, μίλησε για την συμφωνία με τον Μάντζαρη που θα συνεχίσει στα ασπρόμαυρα:

«Απλώς χρειαζόταν λίγο χρόνο για να μαζέψει τα πράγματά του. Είχαμε κάνει αρχικά μία πρόταση για μικρότερο χρονικό διάστημα και δεν την δέχθηκε ο παίκτης. Αποφασίσαμε να την κάνουμε μέχρι το τέλος της σεζόν και έτσι δέχθηκε».

Για το ξέσπασμα του μετά τη νίκη επί της Νίμπουργκ και αν την θεωρεί τη πιο δυνατή στιγμή:

«Δεν νομίζω να είναι η πιο δυνατή στιγμή, έχω πανηγυρίσει και άλλες στιγμές. Και εγώ από τον κόσμο προέρχομαι και πανηγυρίζω με τους συνοπαδούς μου. Άσχετα που έχω θεσμικό ρόλο κάποιες φορές δεν μπορώ να κρατήσω τα συναισθήματά μου. Αν δεν το έκανα θα ήταν σαν να λέω… ψέματα. Βγάζω αυτό που αισθάνομαι. Ήταν σπουδαία εκτός έδρας νίκη και χάρηκα.

Ίσως να ήταν και ότι πολλά ματς φέτος μας πήγαν στραβά και το χάσαμε στο τέλος. Μπορεί να βγήκε αυτό το «επιτέλους». Εγώ την πιστεύω την ομάδα με αυτά που βλέπω κάθε μέρα. Μπορούμε να νικήσουμε οποιαδήποτε ομάδα αρκεί να μην μας κυριεύει το άγχος».

Για το τι πρέπει να αλλάξει ο ΠΑΟΚ, αλλά και για την τεράστια προσπάθεια που γίνεται, είπε:

«Εγώ νομίζω ότι ο ΠΑΟΚ πρέπει να βρει πώς θα κοντρολάρει το άγχος όταν παίρνουμε διαφορά. Δεν είναι θέμα ικανότητας παικτών. Δεν παίζουμε κάποιες στιγμές με καθαρό μυαλό. Είναι κάτι που δουλεύεται καθημερινά. Θα πάμε μέχρι το τέλος. Κάποιοι συνοπαδοί μου που με κάποια άσχημα αποτελέσματα θεώρησαν ότι κάποιοι είναι άχρηστοι και έλεγαν ότι διώξαμε παίκτες, θέλω να πω ότι εμείς δεν διώξαμε κανένα. Δεν μιλάω μόνο για τον Μαργαρίτη, αλλά και για τον Τσαλμπούρη και τον Κακλαμανάκη. Έχουμε συγκεκριμένα οικονομικά δεδομένα. Αν δίναμε ότι ζητούσαν θα… πηγαίναμε φυλακή.

Το πρώτο είναι η εξυγίανση. Και εμείς διψάμε για το καλύτερο. Φέτος όλες οι ομάδες πήραν κάποια χρήματα από το στοίχημα. Όσες δεν είχαν χρέη ανέβασαν το μπάτζετ, εμείς δεν έχουμε την πολυτέλεια να τα δώσουμε όλα στην ομάδα. Πέρσι είπαμε θα χρειαστεί μία τριετία. Φέτος έχουμε τους εμβολιασμένους και τους ανεμβολίαστους και δεν είχαμε κάποια έσοδα που υπολογίσαμε. Κάθε μήνα δίνουμε ένα μπάτζετ στην εφορία για τα παλιά και τα τρέχοντα. Πραγματικά πληρώνουμε δύο ομάδες. Αν δεν τα είχαμε θα… πετούσαμε. Πρέπει, όμως, να είμαστε τυπικοί γιατί δεν θα μπορούμε να συμμετέχουμε στο πρωτάθλημα».

Τέλος, για το γεγονός ότι κάθεται πάντα στον πάγκο της ομάδας, σχολίασε:

«Θα το διατηρήσω να κάθομαι στον πάγκο. Εγώ δεν είμαι σαν τους άλλους προέδρους. Δεν κοιτάω τι κάνουν οι άλλοι, εγώ κάνω αυτό που αισθάνομαι και νομίζω ότι είναι σωστό. Είχαμε παίκτη που ήθελε να έρθει για να ζήσει αυτό. Με την Νίμπουργκ πήγαν και είδαν το instant replay στο κόψιμο του Τζόουνς, κάτι που θα έπρεπε να γίνει και στον περσινό αγώνα με την ΑΕΚ, στο κόψιμο του Λοβ. Κάνουμε μία προσπάθεια και θέλω να την σέβονται. Νευριάζω όταν με φέρονται σαν… σκουπίδι. Θα είμαι ικανοποιημένος αν μειώσουμε ένα ακόμη μεγάλο κομμάτι του χρέους μέχρι το τέλος της σεζόν, γι’ αυτό θέλω να έρθουν και να παλέψουμε μαζί με όλους τους συνοπαδούς μου».
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46420
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 02 Δεκ 2021, 15:48

«Είναι και τα δύο πάρα πολύ σημαντικά. Το πρώτο κομμάτι, τα χρήματα δηλαδή του κόσμου μέσω της ΑΜΚ, μας βοήθησαν πέρσι να ξεχρεώσουμε ένα πολύ μεγάλο κομμάτι των χρεών, δηλαδή τις γνωστές οφειλές σε παίκτες και μάνατζερ. Το κομμάτι του διπλασιασμού από την οικογένεια Σαββίδη θα μας βοηθήσει να ξεχρεώσουμε ένα κομμάτι των προμηθευτών, που αναλάβαμε σαν χρέη. Από εκεί και πέρα θέλω να αναφέρω ότι εκτός του διπλασιασμού, ο κύριος Σαββίδης διέγραψε ένα ποσό 300 χιλιάδων ευρώ που υπήρχε σαν χρέος. Οπότε και αυτό δεν βαραίνει πλέον την ΚΑΕ. Οπότε το συνολικό όφελος για την ΚΑΕ ΠΑΟΚ, μόνο για φέτος, ξεπερνάει τις 800 χιλιάδες ευρώ. Είναι τρομερή η στήριξη του κυρίου Σαββίδη.

Νομίζω το αν έχει αποτραβηχθεί, φαίνεται από τις πράξεις του. Δε νομίζω ότι συμβαίνει κάτι τέτοιο. Ένας άνθρωπος που συνεχίζει να επενδύει στην Ελλάδα και όχι μόνο, και στο ποδόσφαιρο. Έχει ξεπεράσει κάθε όνειρο του ΠΑΟΚτσή με τα όσα έχει προσφέρει στην ομάδα. Όχι μόνο την ποδοσφαιρική ή την μπασκετική. Βοηθάει σε όλα τα τμήματα. Πόσο έχει βοηθηθεί ο Ερασιτέχνης από τον κύριο Σαββίδη. Αν δεν υπήρχε η σταθερότητα του κυρίου Σαββίδη, δεν θα είχε τόσα έσοδα ο Ερασιτέχνης.

Όλος ο ΠΑΟΚ έχει βοηθηθεί από τον κύριο Σαββίδη. Έχει αποδείξει επανειλημμένα πως όταν χρειάζεται κάποιο τμήμα κάτι ή ακόμα και ένας άνθρωπος που βρίσκεται σε ανάγκη, τον βοηθάει. Έχει βοηθήσει τόσους ανθρώπους. Τα παραδείγματα πολλές φορές τα μαθαίνουμε και φαντάζομαι ότι υπάρχουν άλλα τόσα που δεν τα έχουμε μάθει. Έχει μια πολύ καλή ψυχή μέσα του, βοηθάει τους πάντες».





Εν τω μεταξύ...
το συνολικό όφελος για την ΚΑΕ ΠΑΟΚ, μόνο για φέτος, ξεπερνάει τις 800 χιλιάδες ευρώ

Εννοεί ότι ο ΠΑΟΚ χρωστάει 800.000€;
Ή ότι ο ΠΑΟΚ ωφελήθηκε από τον Σαββίδη κατά 800.000€ μόνο φέτος;!

Γαμώ τα λεφτά που παίρνετε ρε μ@λ@κες.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46420
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό johnjohn » Σάβ 04 Δεκ 2021, 13:26

εννοεί ότι 800χιλ η φετινή στήριξη του Ιβάν
500χιλ μετρητά και 300χιλ διαγραφή παλιότερων "δανεικών" Ιβάν

επειδή δεν είναι όλα μετρητά χρησιμοποιεί τη λέξη "όφελος"

:nairepaok:
Άβαταρ μέλους
johnjohn
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 23:03

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 17 Δεκ 2021, 19:46

Περαστικα Προεδραρα
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Мир » Σάβ 18 Δεκ 2021, 01:46

Κώδικας: Επιλογή όλων
Μια συγκλονιστική συνέντευξη παραχώρησε στην Tv-100 και στην εκπομπή “Σφήνα στα σπορ”, ο πρόεδρος της ΚΑΕ ΠΑΟΚ, Θανάσης Χατζόπουλος, ο οποίος ήταν “χείμαρρος” και σε κάποια στιγμή της συνέντευξης, όταν μιλούσε για τον ΠΑΟΚ και τοι σημαίνει γι αυτόν, έκλαψε στην ζωντανή εκπομπή…

-“Όλη μου η ζωή είναι ΠΑΟΚ, δεν πρόκειται να παρατήσω το τμήμα μπάσκετ, θα φτάσω μέχρι εκεί που είπα, θα σβήσω όλα τα χρέη και μετά θα ψάξουμε όλοι μαζί για επενδυτή, γιατί εγώ δεν μπορώ να στηρίξω την εκτόξευση της ομάδας”

-“Τα βρίσκουμε με τον Λυκογιάννη, γιατί είμαστε και οι δυο τρελοί. Γουστάρω το κλίμα και θα μείνει πολλά χρόνια στην ομάδα, άλλωστε έχει υπογράψει πολυετές συμβόλαιο”.

-“Μπήκα στον ΠΑΟΚ, για να μην χαθεί η ομάδα και δεν έχουμε ξοφλήσει ακόμη τα παλιά χρέη της ΚΑΕ. Ήταν πολύ μεγάλη βοήθεια τα χρήματα που μας έδωσε η οικογένεια Σαββίδη και πληρώσαμε έναν σημαντικό προμηθευτ”.


-“Σκέφτομαι από τώρα, μια νέα αύξηση μετοχικού κεφαλαίου της ΚΑΕ, για να μπορέσουμε να ξοφλήσουμε νωρίτερα, με τη βοήθεια του κόσμου του ΠΑΟΚ”.

-“Είμαι ένα με τον κόσμο, γιατί προέρχομαι από την κερκίδα, είμαι οπαδός, αυτή είναι η αλήθεια και βρίσκομαι στη θέση του προέδρου, επειδή λατρεύω τον ΠΑΟΚ. Είναι η ζωή μου όλη, δεν μπορώ να διανοηθώ τον εαυτό μου, χωρίς ΠΑΟΚ” (εδώ κλαίει στον αέρα…)

-“Στόχος μας είναι να περάσουμε στις 16 ομάδες της Ευρώπης και φυσικά να περάσουμε στο κύπελλο, ενώ θα πρέπει να ενημερώσω ότι ο ευρωπαϊκός αγώνας δεν θα γίνει 22 του μηνός, αλλά 29, υτο πετύχαμε αυτό από την ευρωπαϊκή ομοσπονδία μπάσκετ, γιατί η καραντίνα της ομάδας από τον κορονοϊό, λήγει στις 26 του μήνα…”

-“Όλα μας πηγαίνουν στραβά από την αρχή, αλλά δεν τα παρατάμε, αντίθετα όλα αυτά μας πεισμώνουν”.

-“Ο λαός του ΠΑΟΚ βοήθησε με αγορά 2.000 διαρκείας και πιστεύω ότι η βοήθειά του θα είναι σημαντική, εάν αποφασιστεί τελικά η αύξηση μετοχικού κεφαλαίου”.

 -“Δεν το ξέρει κανένας, δεν το έχω πει ποτέ, αλλά έχω τρία εμφράγματα, σάκχαρο και πίεση, οι γιατροί μου λένε ότι κάνω λάθος για την υγεία μου, που ασχολούμαι με τον ΠΑΟΚ, αλλά είμαι πρόεδρος-οπαδός του ΠΑΟΚ, δεν φοβάμαι τα δύσκολα και δεν μπορώ να διανοηθώ τη ζωή μου, χωρίς ΠΑΟΚ”.

-“Ο κόσμος του ΠΑΟΚ εκτίμησε σε μένα, την ειλικρίνεια που είχα και τους έλεγα πάντα την αλήθεια, γι αυτό και μας βοήθησαν όλοι. Ο κόσμος θέλει να ακούει την αλήθεια, όποια κι αν είναι αυτή…”

Η ΕΚΠΟΜΠΗ ΠΡΟΒΑΛΛΕΤΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΑΒΒΑΤΟ 18/12 ΣΕ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΣΤΙΣ 12:00 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤV-100



Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Мир
 
Δημοσιεύσεις: 6264
Εγγραφή: Τετ 16 Ιούλ 2014, 23:44
Τοποθεσία: London

Re: Θανάσης Χατζόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 18 Δεκ 2021, 11:21

-“Δεν το ξέρει κανένας, δεν το έχω πει ποτέ, αλλά έχω τρία εμφράγματα, σάκχαρο και πίεση, οι γιατροί μου λένε ότι κάνω λάθος για την υγεία μου, που ασχολούμαι με τον ΠΑΟΚ, αλλά είμαι πρόεδρος-οπαδός του ΠΑΟΚ, δεν φοβάμαι τα δύσκολα και δεν μπορώ να διανοηθώ τη ζωή μου, χωρίς ΠΑΟΚ”.


ΠΑΟΚ ΠΑΙΞΕ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ
ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΕΔΡΟ ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΟΙ ΜΙΣΘΟΙ ΣΟΥ :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46420
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες