http://paokaraforever.blogspot.com/

http://paokaraforever.blogspot.com/

Δημοσίευσηαπό free4 » Σάβ 02 Απρ 2011, 03:23

Ανακοίνωση ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Μετά από πάρα πολύ καιρό προέκυψε μια δυναμική κίνηση από την πλευρά του Ζαγοράκη. Ωραία ανακοίνωση από την διοίκηση, που μέσα σε λίγες γραμμές έλεγε πάρα πολλά. Πράγματι φαίνεται να αλλάζει η στάση του Ζαγοράκη απέναντι στο status quo της Αθήνας. Αλλά το θέμα είναι τι γίνεται από εδώ και πέρα. Γιατί η συνέχεια είναι που έχει ουσία. Οι στείρες ανακοινώσεις δεν αρκούν. Και δεν είναι αρκετές, γιατί αφενός η ίδια η ανακοίνωση αναφέρει ότι θα μας βρουν απέναντί τους και αφετέρου γιατί προέκυψαν κατόπιν ειρωνικές δηλώσεις Πιλάβιου και Μπιτσαξή. Δηλώσεις που ήταν ειρωνικές για τη διοίκηση του ΠΑΟΚ, αλλά προσβάλλουν και την νοημοσύνη όλων των οπαδών. Γι αυτό ο Ζαγοράκης δεν πρέπει να αρκεστεί στην ανακοίνωση. Αν ο Ζαγοράκης δεν δώσει συνέχεια, είναι σαν να μην σηκώνει το γάντι, και επικοινωνιακά θα γνωρίσει άλλη μια ήττα. Αν δημιουργήσει θέμα όμως, σίγουρα θα ταράξει τα λιμνάζοντα νερά και τίποτα δεν θα μείνει ίδιο. Δεν σημαίνει ότι η θέση του ΠΑΟΚ θα βελτιωθεί.
Μετά τα χθεσινά -τις δηλώσεις- που έχουν μεγαλύτερη σημασία από την καθεαυτό απόφαση να δικάσουν 31/3, ο Ζαγοράκης καλείται να τραβήξει το σκοινί. Έχει πολύ περισσότερα να κερδίσει σαν ΠΑΟΚ αλλά και προσωπικά. Καταρχήν, θα κερδίσει οικονομικά γιατί μπορεί να χάσει έσοδα στα play off από την τιμωρία, αλλά είναι πρώτης τάξεως ευκαιρία να συσπειρώσει τον κόσμο και πάλι για την επόμενη χρονιά. Αν χάσει και αυτή την μάχη ούτε 9000 διαρκείας δεν θα έχει του χρόνου. Με σωστές κινήσεις μπορεί να αναδειχθεί σε πραγματικό ηγέτη του ΠΑΟΚ και γενικότερα εδώ πάνω. Και τέλος ίσως βελτιωθεί και λίγο το γαμημένο ελληνικό ποδόσφαιρο.

1ον. Πρέπει οπωσδήποτε να βγάλει ανακοίνωση και εναντίον του Μπιτσαξή. Είχε μια άσχετη τοποθέτηση.

2ον. Πρέπει να βγάλει ανακοίνωση όπου θα προτρέπει τον κόσμο να μην πάει στο γήπεδο στα παιχνίδια που είναι τιμωρημένος ο ΠΑΟΚ, όμως να τονίσει ότι οι πόρτες θα είναι ανοιχτές. Ο κόσμος ξέρει τι να κάνει.

3ον. Να στηρίζει σαν διοίκηση ολες τις μικρές ανεξάρτητες ΠΑΕ, να γίνει σύμμαχος με αυτές, λειτουργώντας σαν ασπίδα. Ο ΠΑΟΚ πρέπει να δημιουργήσει έναν 3ο πόλο, με έδρα την επαρχία.

4ον. Μια συμβουλή. Κάνε ότι πρέπει και μην φοβηθείς. Ας κινδυνέψει ο ΠΑΟΚ να πέσει και στη β'. Αν μπορούν ας το κάνουν. Μην σκεφτείς τις ζημίες. Να ξέρεις ότι αν δεν αντιδράσεις, θα σε πατήσουν και δεν θα έχεις μέλλον ούτε σαν εκπρόσωπος κάτι διαφορετικού (εκτός ΠΑΟΚ) αργότερα.

Ζαγοράκη πήρες ένα μονοπάτι, αν βγει σε καλό ή κακό δεν ξέρω. Αυτό που ξέρω είναι ότι δεν πρέπει να δεις πίσω, αλλά ούτε και στο πλάι για εναλλακτικό δρόμο. Πρέπει να συνεχίσεις και θα φανεί σύντομα το αποτέλεσμα. Το αετόπουλο πηδάει στο κενό την 1η φορά για να πετάξει. Αν πράγματι είναι δυνατό θα πετάξει. Αν πάλι δεν αξίζει, απλά θα πεθάνει. Βουτιά πρέπει να κάνεις.....

Υπεύθυνοι για αντίδραση είναι και οι σύνδεσμοι. Όχι γιατί άφησαν να γίνουν τα επεισόδια, αλλά γιατί σαν σύνδεσμοι μπορούν να οργανώσουν κάτι δυναμικό. Τώρα θα φανεί αν σας χρειάζεται ο ΠΑΟΚ ακόμη. Οι επαναστάσεις ξεκινούν από τον λαό. Διαχωρίστε τη θέση σας από την ΠΑΕ (ότι δεν υποκινούμαστε) και κατεβείτε στους δρόμους. Μπορείτε να κατεβείτε εσείς οι ίδιοι στους δρόμους; Μπορείτε να πείσετε και εμένα να ακολουθήσω; Λέτε ότι ο Ζαγοράκης άλλαξε σε αυτά τα χρόνια, ότι ήταν διαφορετικός σαν ποδοσφαιριστής. Εγώ να πω ότι και εσείς είστε διαφορετικοί τώρα. Δεν θα ξεχάσω την αντίδραση με Παπαπέτρου, την αντίδραση και κατάληψη με Γούμενο κλπ. Που είστε τώρα όλοι αυτοί; Κατά κάποιον τρόπο καλείστε να αποδείξετε ότι ο χρόνος δεν σας άλλαξε. Ότι αξίζει να εκπροσωπείτε συνδεσμιτικά τον ΠΑΟΚ.

ΥΓ1. Δεν πας να κουρευτείς ρε μπιτσαξή; Απορώ δεν υπήρχε ένας εκεί να του πει ότι ο λόγος του ήταν ασυνάρτητος; Σκατά δημοσιογράφοι.

ΥΓ2. Δεν θα πω ότι μας άκουσε για την μπουτίκ (γιατί το λέγαμε καιρό), αλλά επιτέλους κάτι αλλάζει. Δεν ήταν εμπορικό αυτό για τον ΠΑΟΚ. Δεν ξέρω αν θα βοηθήσει η νέα συνεργασία, αλλά τουλάχιστον είναι μια κίνηση.

ΥΓ3. Ρε Ηρακλειδείς, βγάλτε επιτέλους το γράσσο. Ζητάτε από την διοίκησή σας να μην δώσει εισιτήρια στον ΠΑΟΚ και δεν έχετε πρόβλημα που στήνεστε στον Μυτηληναίο; Γιατί στήνεστε στα τέσσερα. Τι υποχρέωση έχει ο Μυτηληναίος δηλαδή; Τι κέρδισε από τον Ηρακλή; Αν ήμουν Μυτηληναίος δεν θα έδινα χρήματα, θα σας έδινα την ευχή μου. Πάντως και να δώσετε εισιτήρια,ο ΠΑΟΚτσης πρέπει να το σκεφτεί πολύ αν πρέπει να έρθει αφού δεν τον θέλετε.

http://paokaraforever.blogspot.com/
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στο Οπαδικά sites

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης