Σταύρος Κόλκας

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό LittleJohn » Πέμ 19 Φεβ 2009, 17:11

3 μερες εχει που το ανεβασε,πως καταφεραμε να το κανουμε copy paste και οι δυο μεσα 2 λεπτα τωρα... :lol: :lol: :) :) :)
Άβαταρ μέλους
LittleJohn
 
Δημοσιεύσεις: 507
Εγγραφή: Πέμ 20 Νοέμ 2008, 15:16

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό Steenage » Πέμ 19 Φεβ 2009, 17:24

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Αστα να πανε το σβηνω το δικο μου :lol: :lol:
Το 98 τα εκατο των ελληνων παικτων ειναι αμπαλοι ..
Pablo Contreras,Etto,Pablo García,Lazar,Lino,Vieirinha,Georgiadis και Salpi οι μονοι παικται που αξιζουνε απο τον ΠΑΟΚ ..
Άβαταρ μέλους
Steenage
 
Δημοσιεύσεις: 2383
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 21:51
Τοποθεσία: Vorras

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό fireblade4 » Παρ 20 Φεβ 2009, 16:06

Η επιβεβαίωση μιας καλύτερης αγωνιστικής ταυτότητας



Αύριο, είναι ένα παιχνίδι – επιβεβαίωση της φόρμας που συνήθως έχουν οι ομάδες του Φερνάντο Σάντος αυτή τη περίοδο.


Ο μαύρος Γενάρης του Πορτογάλου, δεν ήταν τόσο μαύρος τελικά.
Τα παιχνίδια που είχε στα μέτρα του τα πήρε, πέρασε στην επόμενη φάση του κυπέλλου, πήρε αποτέλεσμα στο πρώτο παιχνίδι εναντίον του Ολυμπιακού και έδιωξε έναν μήνα υπερβολικά φορτωμένο.
Πλέον κόπωση δεν υπάρχει στην ομάδα, οι τραυματισμοί είναι λίγοι, υπάρχουν και οι τρεις προσθήκες του Γενάρη, αλλά το βασικότερο; Φορμάρισμα κομβικών παικτών.
Ο ΠΑΟΚ έχει τη δεδομένη χρονική στιγμή, τον Σέρτζιο Κονσεϊσάο στη καλύτερη κατάσταση από τη μέρα που ήρθε στην ομάδα, τους Βλάνταν Ίβιτς και Πάμπλο Γκαρσία επίσης, τους Σορλέν – Λίνο να είναι σοβαρή και να κάνουν πολύ καλά τη δουλειά που τους αναλογεί, τον Αραμπατζή με ρυθμό μετά από 1,5 χρόνο και έναν Μουσλίμοβιτς που στα εντός έδρας είναι δεδομένη η προσφορά του.
Σε θεωρητικό επίπεδο λοιπόν, ο ΠΑΟΚ είναι το ακλόνητο φαβορί της αυριανής αναμέτρησης με τον Ηρακλής, εκτός και αν…
Αυτό που με προβληματίζει και θέλω να δω πως θα αντιδράσει η ομάδα,
είναι – όσο παράξενο και να ακούγετε – ο αγώνας της Λιβαδειάς. Ακόμη και σήμερα, αδυνατώ να καταλάβω αν ήταν ένα παιχνίδι – αντίδρασης από την κακή εμφάνιση του ΟΑΚΑ, εγωισμού των παικτών από το ξεφωνητό που έφαγαν μετά από την τριάρα και ανάγκης για βαθμούς από τη στιγμή που δεν ήθελαν να δώσουν δικαίωμα στον Παναθηναϊκό να ξεφύγει (Παίζαμε Σάββατο και ο ΠΑΟ Κυριακή).
Όπως και να χει, τα δεδομένα του αγώνα της Λιβαδειάς ήταν σαφώς διαφορετικά από τον αυριανό και δεν μπορώ να είμαι σίγουρος για την διάθεση των παικτών.
Όταν αναφέρομαι στη διάθεση, δεν υπονοώ πως υπάρχει παίκτης που δεν θέλει να μπει δυνατά σε ένα παιχνίδι.
Απλά ο ΠΑΟΚ διαθέτει πολλούς ποδοσφαιριστές μεγάλων παραστάσεων, γεγονός που έχει πολλές φορές ως αποτέλεσμα μία επικίνδυνη σιγουριά για το αποτέλεσμα.
Αυτό το στοιχείο ήταν που στοίχισε πιστεύω στις Σέρρες, ενώ εμφανίστηκε εν μέρει και στο ΟΑΚΑ στον αγώνα εναντίον της ΑΕΚ.
Το ζητούμενο για εμένα λοιπόν από το αυριανό παιχνίδι, είναι το αν οι παίκτες του ΠΑΟΚ με το ποδόσφαιρο που έπαιξαν στη Λιβαδειά, κατάλαβαν πως αυτή επιβάλλεται να είναι η εικόνα τους σε κάθε παιχνίδι. Δεν είναι τυχαίο άλλωστε και το ότι ο Σάντος επιλέγει ακριβώς το ίδιο σχήμα και τα ίδια πρόσωπα.
Αν ο ΠΑΟΚ προσεγγίσει διαφορετικά το παιχνίδι, θα πρέπει όλοι να γνωρίζουμε πως απέναντί του έχει κατ εμέ, τον καλύτερο έλληνα προπονητή.
Τον πιο μεθοδικό με διαφορά από τον δεύτερο, ίσως όμως και τον πιο κουραστικό για τους παίκτες.
Οι παίκτες του Ηρακλή, βλέπουν από Τετάρτη σε βίντεο τον ΠΑΟΚ, γνωρίζουν καλά πως κινείται μέσα στο γήπεδο και θα ψάξουν – αφού κλείσουν τους διαδρόμους, να βγάλουν μία κόντρα επίθεση και ένα γκολ.
Ο Μάκης Κατσαβάκης, είναι άνθρωπος που το παλεύει το πράγμα και έτσι ήταν όλες οι ομάδες του.
Το ότι δεν έκανε καριέρα υψηλού επιπέδου, οφείλεται καθαρά στις κακές δημόσιες σχέσεις του και στην τραγική αξιολόγηση αξιών των ελλήνων παραγόντων.
Ο σοβαρός ΠΑΟΚ δεν έχει να φοβηθεί απολύτως τίποτα. Ο ασόβαρος, πολλά κυρίως αν αγωνιστούν οι Γκαρσία – Μαρκές που ακόμη και τώρα που γράφω το κείμενο είναι εξαιρετικά αμφίβολοι.
Υ.Γ. Εκνευρισμένος ήταν ο Σέρτζιο Κονσεϊσάο, εξαιτίας ενός άρθρο που … αποκάλυπτε, πως έχει δεχτεί πρόταση ανανέωσης από τον ΠΑΟΚ για την επόμενη σεζόν, έναντι 250 χιλιάδων ευρώ. Δεν είναι μόνο που δεν δέχτηκε καμία ενόχληση – επίσημη – ακόμη, είναι πως του όριασαν και το κασέ χωρίς ο ίδιος να το ξέρει.
Υ.Γ. Από του χρόνου, είμαι της άποψης η ΠΑΕ ΠΑΟΚ να έχει τσιμπημένα εισιτήρια – αν βγαίνουν εισιτήρια – μόνο στους αγώνες της Τούμπας με Ολυμπιακό, Παναθηναϊκό, ΑΕΚ και αν παίξουμε Ευρώπη. Τα υπόλοιπα κατανοώ γιατί ήταν τσιμπημένα φέτος, αλλά νομίζω πως του χρόνου δεν συντρέχει κανένας λόγος να επαναληφθεί η συγκεκριμένη διαδικασία.


http://www.gazzetta.gr/blogs/kolkas/?p=25
Ηρθαμε σκαστοι απο την κλινικη ΠΑΟΚΑΡΑ μου δεν το ξερουν οι γιατροι...
Άβαταρ μέλους
fireblade4
 
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: Τρί 18 Δεκ 2007, 13:01
Τοποθεσία: Αλεξανδρουπολη-Σερρες

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό Tetradje » Παρ 20 Φεβ 2009, 16:20

Το ενα υστερογραφο του Κολκα κολλαει και σε topic συγκεκριμενης εφημεριδας...
Άβαταρ μέλους
Tetradje
 
Δημοσιεύσεις: 1029
Εγγραφή: Πέμ 13 Δεκ 2007, 21:10

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό Photis » Παρ 20 Φεβ 2009, 16:45

Τα Σπόρ παπαριές έγραφαν πααπριές γράφουν..τίποτα δεν άλλαξε..

:?
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8734
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό lefis » Παρ 20 Φεβ 2009, 17:33

για την νεα εφημεριδα του γρηγοριαδη αναφερεται την center for που απ οτι δειχνει αρχισε απο νωρις τις παπαριες και δεν την βλεπω να πιανει
Ο ΠΑΟΚ μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσχθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας.διότι έμαθε τους οπαδους να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λογου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία.
παράφραση του Ισοκράτη...
Άβαταρ μέλους
lefis
 
Δημοσιεύσεις: 2110
Εγγραφή: Παρ 14 Μαρ 2008, 13:20
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό fireblade4 » Κυρ 22 Φεβ 2009, 01:26

Μία νίκη για προβληματισμό


Σήμερα είδα αυτό που φοβόμουν. Μία ομάδα που θέλει να πάρει τρεις βαθμούς όσο πιο χαλαρά γίνεται. Που στο πρώτο ημίχρονο, αν εξαιρεθεί το πρώτο δεκάλεπτο, ο Ηρακλής είχε επιβάλει τον ρυθμό του και είχε την πιο κλασική ευκαιρία.
Ευτυχώς για τον ΠΑΟΚ, υπήρχε ο Κονσεϊσάο και η αναγκαστική αλλαγή του κακού σήμερα Γκαρσία.
Η αλλαγή του συστήματος σε 4-4-2, παρότι ο Σάντος δεν το παραδέχτηκε, ήταν αυτή που άλλαξε την εικόνα του αγώνα στο δεύτερο ημίχρονο και κυρίως στο τελευταίο 20λεπτό.
Στις δηλώσεις του ο Σάντος μίλησε για τσίρκο. Βαρύ, αλλά είχε δίκαιο όταν μιλάμε για το πρώτο ημίχρονο.
Ο Ηρακλής, όντας πολύ καλά διαβασμένος, κρατούσε στο σβηστό το μηδέν στην άμυνα και προσπαθούσε να βγάλει κάποιες κόντρα επιθέσεις κυρίως από την πλευρά του Λίνο, αν και η κλασική ευκαιρία του Αγρίτη βγήκε από αυτή του Αραμπατζή.
Σε κάποια φάση στο 60΄, αισθανόμουν σίγουρος πως το παιχνίδι θα πάει στο Χ, αφού έβλεπα μόνο τον Κονσεϊσάο να έχει διάθεση να απειλήσει.
Κάπου εκεί ήρθε το μονοκόμματο του Ίβιτς και άρχισα να ελπίζω. Φάση, πάλι από μπαλιά του Κονσεϊσάο.
Αυτό που έγινε στο τελευταίο 20λεπτό, σίγουρα δεν το περίμενα. Έξι κλασικές ευκαιρίες, η μία από αυτές γκολ, ήταν το μενού που επιφύλασσε ο ΠΑΟΚ για το τέλος.
Ο Κοντρέρας ήταν αυτός που πέτυχε το γκολ μετά από εξαιρετική ασίστ του αρχηγού και ο Χιλιανός – σε μία μέτρια μάλιστα μέρα του – ήταν αυτός που γλίτωσε τον ΠΑΟΚ στη φάση του Ρατόν στο 90΄.
Συμπερασματικά, πιστεύω πως ο Χούτος θα κάνει πολύ καλή δουλειά, αφού μου έδειξε πως σε πρώτη φάση δένει με τον Μουσλίμοβιτς, παρότι ο Βόσνιος για ένα ακόμη παιχνίδι ήταν έξω από τα νερά του.
Επίσης, μπορώ να πω πως ο Κονσεϊσάο αποδίδει ποδόσφαιρο που δεν πίστευα ποτέ πως θα το δω από τον Πορτογάλο όσο φοράει τη φανέλα με τον Δικέφαλο στο στήθος.
Όσον αφορά στη διαιτησία, ο Ηρακλής δεν μπορεί να έχει κανένα παράπονο, αν εξαιρεθεί μία φάση οφσάιντ στο πρώτο ημίχρονο. Από την άλλη, ο Σπάθας διατήρησε αδικαιολόγητα τον Ντιέ μέσα στον αγωνιστικό χώρο.
Ο Ιβοριανός, εκτός από το μαρκάρισμα στον Γκαρσία – χτυπάει και τον Μουσλίμοβιτς και μάλιστα εκτός φάσης – χωρίς ωστόσο να αποβληθεί.
Η ευαισθησία των διαιτητών εμφανίζεται μόνο κατά του ΠΑΟΚ. Υπέρ του είναι συνήθως αναίσθητοι.
Ο Γκαρσία έχει κάκωση έσω πλαγίου συνδέσμου και αύριο θα εξεταστεί. Μπορεί να χάσει και έναν περίπου μήνα αγωνιστικής δράσης.

http://www.gazzetta.gr/blogs/kolkas/?p=26
Ηρθαμε σκαστοι απο την κλινικη ΠΑΟΚΑΡΑ μου δεν το ξερουν οι γιατροι...
Άβαταρ μέλους
fireblade4
 
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: Τρί 18 Δεκ 2007, 13:01
Τοποθεσία: Αλεξανδρουπολη-Σερρες

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό Steenage » Τρί 24 Φεβ 2009, 16:42

Ώρα να … ξεσφίξει

Όσοι παρακολουθείτε το μπλοκ μου, έχετε καταλάβει πως είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος από τον Φερνάντο Σάντος. Μέσα από την καθημερινή μου τριβή με την ομάδα όμως, έχω καταλήξει σε ένα απλό συμπέρασμα.

Μάλλον ήρθε η ώρα να ξεσφίξει τα λουριά και να απελευθερώσει λίγο την ομάδα.
Όταν αναφέρομαι σε απελευθέρωση της ομάδας, εννοώ όχι σε επίπεδα πειθαρχίας, που σίγουρα πρέπει να παραμείνει στα ίδια, αλλά απελευθέρωση σε επίπεδα ρίσκου.
Ας την αφήσει να παίξει λιγότερο σφιχτά.
Ήμουν υπέρμαχος της μοιρολατρικής τακτικής του Φερνάντο Σάντος μέχρι τώρα, γιατί ήθελα να μην μείνει η ομάδα εκτός στόχων.
Προτιμούσα την λογική του «πάμε στα σίγουρα», γιατί η ομάδα έμεινε πολύ καιρό εκτός Ευρώπης και πίστευα πως σωστά πράττει μέχρι να διασφαλίσει το συγκεκριμένο γεγονός.
Τι αλλάζει πλέον; Μα φυσικά η μορφή των αγώνων, σε συνδυασμό με τις τρεις ποιοτικές προσθήκες που έγιναν τον Γενάρη.
Θεωρώ πως ο ΠΑΟΚ μπορεί να παίξει με επιτυχία το 4-4-2 και σε παιχνίδια υψηλού κινδύνου.
Η παρουσία του Σορλέν στα χαφ, το ανέβασμα του Ίβιτς, το δίδυμο Χούτου – Μουσλίμοβιτς, ο σοβαρός Κονσεϊσάο, τα επιθετικά μπακ Λίνο – Αραμπατζής και η γενικότερα σωστή τακτική συμπεριφορά της ομάδας, μου δίνουν την αίσθηση πως πρώτα οι ίδιοι οι παίκτες έχουν ανάγκη να ξεφύγουν λίγο από την φιλοσοφία του προπονητή τους.
Και τα παιχνίδια που ακολουθούν, ενδείκνυται για κάτι τέτοιο. Ο μέτριος αμυντικά Πανιώνιος, αν δεχτεί πίεση, θα δεχτεί και γκολ.
Ο αγώνας κυπέλλου με τον Ολυμπιακό, είναι υπόθεση ενός γκολ από την πλευρά μας μετά το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα, άρα αυτό πρέπει να κυνηγήσουμε. Οι αγώνες της Τούμπας, είναι προφανές πως δεν φοβίζουν πλέον τον ΠΑΟΚ, ακόμη και αν ο αντίπαλος είναι ο Ολυμπιακός.
Που δε βρίσκεται μάλιστα σε καλή κατάσταση.
Αγώνες τύπου Τρίπολης, Ξάνθης, δεν είναι τέτοιοι που πας απλά να κλέψεις ένα παιχνίδι. Πρέπει να παίξεις για να το πάρει.
Το μόνο παιχνίδι που διαφέρει είναι αυτό της Λάρισας. Εκεί, όντως μπορείς να παίξεις κλεφτοπόλεμο.
Σε μία εποχή που η ομάδα έμεινε αρκετά πιστή στο πλάνο της, θυσίασε κυρίως τους μεσοεπιθετικούς της.
Ο Μουσλίμοβιτς κόλλησε στα επτά γκολ, ο Ίβιτς στα τρία, με δύο πέναλτι, ο Βιεϊρίνια ψάχνει χρόνο συμμετοχής, ενώ ο Χούτος τις εμφανίσεις που θα τον φέρουν πάλι στη κορυφή του ενδιαφέροντος στο ελληνικό ποδόσφαιρο.
Όλοι οι προπονητές, όπως και ο Σάντος, έχουν μία ξεχωριστή φιλοσοφία. Τη δική του ο καθένας.
Σε μία ομάδα ισχυρής προσωπικότητας όμως όπως είναι ο ΠΑΟΚ, υπάρχουν στιγμές που το πλάνο, πρέπει να προσαρμόζεται λίγο και στα θέλω των παικτών.
Και αυτό μπορεί να συμβεί, με τρόπο διακριτικό, έτσι ώστε να μην καβαλήσουν το καλάμι.
Στη τελική, αν πάνε καλά θα έχουν πείσει τον Σάντος να αλλάξει ρότα. Αν όχι, θα έχουν πείσει τον εαυτό τους πως αυτός ο τύπος με το καφέ τζάκετ, ξέρει καλύτερα από αυτούς τι κάνει.
ΥΓ Το να αλληλοκατηγορούνται ΠΑΟΚτσήδες είναι τουλάχιστον ντροπή. Το … ρολόι του ΠΑΟΚ λέει, πρώτα θύρα 4, μετά 5 και 6, μετά 2 και 3 και μετά επίσημα. Τα μόνα που αλλάζουν είναι η ηλικία και τα βάρη της ζωής.
Ναι να μπει χέρι σε αυτούς που κάνουν βλακείες, ναι αν δεν καταλάβουν με το καλό στο μούχτι να αναλάβουν οι επικεφαλείς των συνδέσμων, όχι όμως να κάνουμε συζητήσεις εκεί όπου και τρίτοι διαβάζουν και μας βγάζουν γραφικούς γιατί απλούστατα δεν μπορούν να μας καταλάβουν.
Κόψτε σας παρακαλώ αυτό το κακό συνήθειο.


http://www.gazzetta.gr/blogs/kolkas/?p=27
Το 98 τα εκατο των ελληνων παικτων ειναι αμπαλοι ..
Pablo Contreras,Etto,Pablo García,Lazar,Lino,Vieirinha,Georgiadis και Salpi οι μονοι παικται που αξιζουνε απο τον ΠΑΟΚ ..
Άβαταρ μέλους
Steenage
 
Δημοσιεύσεις: 2383
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 21:51
Τοποθεσία: Vorras

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό LittleJohn » Πέμ 26 Φεβ 2009, 17:03

Επιτέλους «πόλεμος»


Είναι αλήθεια πως η εποχή Ζαγοράκη μας έχει φέρει σε μία άλλη φάση. Ο πρόεδρος, λάτρης του «χαμηλά η μπάλα» μας έχει σε ένα τέμπο που είναι αλήθεια πως δεν είχαμε συνηθίσει. Δεν είχαμε συνηθίσει εγώ ως ρεπόρτερ, εσείς ως οπαδοί.



Ήρθε να προστεθεί και ο ρεαλισμός του Σάντος. Εκεί που έλεγες πως θα βγάλω τα σωθικά μου στο γήπεδο, μας έχει κάνει ο Πορτογάλος να σκεφτόμαστε λογικά και να εξηγούμε τις ήττες ή τις στραβές μέσα από αναλύσεις υψηλού επιπέδου.
Οι δύο αυτοί άνθρωποι γνωρίζουν πως μόνο έτσι μπορεί να προχωρήσει μία ομάδα και από τη στιγμή που αυτοί το πιστεύουν εμείς ακολουθάμε. Είναι αλήθεια όμως πως είμαστε «πολεμοχαρής» φάρα. Την έχουμε την βαρβαρότητα στο DNA μας.
Νομίζω λοιπόν, πως με χαρά είδαμε σήμερα όλοι την ανακοίνωση της ΠΑΕ ΠΑΟΚ κατά της Σούπερ Λίγκα. Επιτέλους… «πόλεμος»
Μία ανακοίνωση που αναγκάστηκε να βγάλει ο ΠΑΟΚ μετά τα όσα γράφτηκαν από συγκεκριμένη μερίδα του Τύπου που έχει καλές σχέσεις με ένα – μόλις – υψηλόβαθμο στέλεχος της Σούπερ Λίγκα.
Η πέτρα του σκανδάλου είναι το συγκεκριμένο στέλεχος και όχι ο Πηλαδάκης.
Ναι, για τον Πηλαδάκη μπορούμε να πούμε πολλά. Για την φάση με τον Ψυχομάνη το περασμένο καλοκαίρι, για τα χρήματα που αρχικά προόριζε για τον ΠΑΟΚ στη κεντρική διαχείριση και άλλα πολλά. Όμως σε αυτή τη φάση, δεν φέρει ευθύνη ο Πηλαδάκης.
Φταίει το στέλεχος.
Το συγκεκριμένο στέλεχος, κάνει προσωπικές δημόσιες σχέσεις εδώ και καιρό.
Βρωμάει τα πάντα σε δύο εφημερίδες και το έργο του στη λίγκα είναι αρκετά αμφισβητήσιμο. Μάλλον δεν υπάρχει έργο.
Ο ΠΑΟΚ ξέρει ποιο είναι αυτό το στέλεχος, αλλά πρέπει να καταλάβετε όλοι πως δεν μπορώ να αναφερθώ σε όνομα γιατί θα πρέπει να το αποδείξω μετά. Και σε αυτές τις φάσεις μόνο να το αποδείξω δεν μπορώ.
Το θέμα είναι πως σήμερα ο ΠΑΟΚ στοχοποίησε το στέλεχος, όχι για να κάνει επίδειξη ισχύος, αλλά για να σταματήσει να ασχολείται μαζί μας.
Το αν θα πάψει να ασχολείται μαζί μας επειδή θα φύγει από τη Λίγκα ή επειδή θα αλλάξει ρότα, είναι ένα θέμα δικό του και του Πηλαδάκη.
Το ότι ο τελευταίος τον κρατάει ακόμη στη Λίγκα είναι ένα θέμα που με κάνει να αναρωτιέμαι αν υπάρχουν άλλοι λόγοι. Λόγοι που δεν μπορώ να σκεφτώ με το φτωχό μου το μυαλό. Πολλές φορές, δεν μπορείς να κοιτάξεις και πίσω από την κουρτίνα.
Ένας λογικός παράγοντας θα τον είχε στείλει ήδη.
Καταλήγουμε πως πλέον ο ΠΑΟΚ έχει ένα ανοιχτό μέτωπο, την Σούπερ Λίγκα, ενώ από την διαιτησία του Παπασταμάτη την Κυριακή στη Νέα Σμύρνη θα εξαρτηθεί αν θα υπάρξει και δεύτερο.
Το μόνο σίγουρο είναι πως ΟΥΕΦΑ θα παίξουμε, ότι και να λένε τα παπαγαλάκια που βρήκαν την ευκαιρία να ανοίξουν το στόμα τους. Για κακή τους τύχη όμως, το χόμπι τους – η ρουφιανιά – δεν περνάει σε αυτές τις περιπτώσεις γιατί ο καθαρός ουρανός, αστραπές δεν φοβάται.

http://www.gazzetta.gr/blogs/kolkas/?p=28
Άβαταρ μέλους
LittleJohn
 
Δημοσιεύσεις: 507
Εγγραφή: Πέμ 20 Νοέμ 2008, 15:16

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό agave » Σάβ 28 Φεβ 2009, 13:59

Ο φάκελος, ο Μούσλι, το αθλητικό κέντρο και η λύση Αλεξόπουλου


Ας κάνουμε έναν αχταρμά επικαιρότητας του ΠΑΟΚ, η οποία έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον σε όλα τα επίπεδα.


Ξεκίνησε με τη διαρροή της Λίγκας για τον φάκελο αδειοδότησης, όμως είναι ξεκάθαρο πως ο ΠΑΟΚ δεν φοβάται το συγκεκριμένο θέμα. Δεν το φοβάται, γιατί απλούστατα έχει προσκομίσει στην αρμόδια επιτροπή της ΕΠΟ, ότι έχει ζητηθεί.
Αυτό που πρέπει να προσέξει ο ΠΑΟΚ, είναι να παρουσιάζει κέρδη κάθε χρονιά. Να μειώνει τα χρέη προς τρίτους – μόλις 190 χιλιάδες ευρώ μας έμειναν – και να μην φοβίζει κανένα αρμόδιο όργανο πως υπάρχει ενδεχόμενο να βαρέσει κανόνι.
Συμπέρασμα; Δεν φοβόμαστε για φέτος, πρέπει να είμαστε προσεκτικοί για του χρόνου.
Βέβαια, παρασκηνιακά, διάφοροι άρχισαν πάλι να λένε για τον ευνοούμενο ΠΑΟΚ με αφορμή την διαρροή της Λίγκας, αλλά είναι οι γνωστοί εμπαθείς, κομπλεξικοί που ζούνε στη σκιά της ομάδας μια ζωή.
Άρα, ότι και να κάνουν, έχουν τον χαρακτηρισμό του γραφικού στις τσέπες τους.
Πάμε στα αγωνιστικά. Εκεί όπου ο Σάντος έκανε αυτό που έγραψα πριν από μέρες.
Μύριζε πως θα γίνει βέβαια, αλλά είναι αλήθεια πως στο μυαλό του Πορτογάλου δεν μπορείς να μπεις ποτέ μέσα.
Έχει μία λογική που δεν την προσεγγίζεις εύκολα.
Ο Μουσλίμοβιτς θα παίξει με παρτενέρ τον Χούτο στην επίθεση και είναι μες στη χαρά. Όπως γράφω και στην ΕΞΕΔΡΑ σήμερα, ο Βόσνιος γινότανε θυσία για να βγει το πλάνο και βλέποντας πως έχει κολλήσει στα επτά γκολ, ήθελε κάποιο στήριγμα στην επίθεση.
Ο Σάντος του το δίνει και περιμένουμε να δούμε πως θα λειτουργήσει το καθαρό 4-4-2.
Άλλο ένα ερωτηματικό, είναι το πώς θα αντεπεξέλθει το δίδυμο Μπαλάφα – Βερόν στον άξονα της μεσαίας γραμμής. Δεν είναι μόνο το ότι ο νεαρός Αρτινός πρέπει να καλύψει το κενό του Γκαρσία, αλλά να αλλάξει γενικότερα την εικόνα του ΠΑΟΚ όταν δεν παίζει και ο Ίβιτς.
Ζητάμε πολλά από τον Μπαλάφα, άρα θα πρέπει για να καλυφθούν τα δύο αυτά κενά, ο Βερόν να είναι ο γνωστός καλός Βερόν και οι Κονσεϊσάο – Σορλέν κάτι παραπάνω από θετικοί.
Πάμε στο αθλητικό κέντρο. Ξεκίνησαν οι εργασίες και επειδή λίγοι είδαμε τα τρισδιάστατα σχέδια του έργου, θα πάθετε σοκ μόλις ολοκληρωθεί.
Μιλάμε για ένα αριστούργημα το οποίο δεν θα αργήσει να γίνει πραγματικότητα.
Ήδη, όταν πήγαμε την περασμένη Πέμπτη στην Ν. Μεσημβρία, είχε σχηματιστεί το πρώτο γήπεδο.
Εκτιμώ πως η ομάδα θα κάνει την πρώτη προπόνηση της επόμενης σεζόν εκεί και η ανάπτυξη του έργο θα εξαρτηθεί σε μεγάλο βαθμό από τα κεφάλαια που θα εισρεύσουν στην ΠΑΕ.
Πάμε και στη χθεσινή γενική συνέλευση. Περίπου δύο χιλιάδες κόσμος την παρακολούθησε και το κλίμα ήταν άριστο.
Ήταν ρεκόρ προσέλευσης, αλλά νομίζω πως το θέμα που προέκυψε ήταν καθαρά μπασκετικό.
Στο τέλος της διαδικασίας, σχηματίστηκε πηγαδάκι με παράγοντες της ΠΑΕ και του Α.Σ, με θέμα το τμήμα μπάσκετ.
Αρχικά, ο Δημοκράτης Παπαδόπουλος μίλησε για την ανάγκη ανεύρεσης πέντε, έξι νέων παραγόντων για να μπορέσει η ομάδα να προχωρήσει. Ο Ανδρέας Μανδρίνος είχε μία διαφορετική άποψη.
Πρότεινε, να προσεγγίσουν τον Απόστολο Αλεξόπουλο, να προσπαθήσουν να αποκαταστήσουν το όνομά του και να τον βάλουν μπροστά. Να αποκαταστήσουν το όνομά του μετά τα μπινελίκια που έφαγε στην τελευταία γενική συνέλευση του ερασιτέχνη.
Ο Μανδρίνος, έλεγε πως είναι πιο σοφό να προσεγγίσουμε τον Αλεξόπουλο που θα μας έχει τουλάχιστον τρίτους και ευρωλίγκα, παρά ένα διοικητικό σχήμα που θα μας έβγαζε δέκατους και καταϊδρωμένους.
Βέβαια, οι σχέσεις Αλεξόπουλου μερίδας οργανωμένων είναι άσχημες. Εγώ ο ίδιος, αμφιβάλω στο κατά πόσο θέλει ο Αλεξόπουλος να μπει μπροστά. Όμως μπορώ να παραμερίσω τον εγωισμό μου, να συμμετάσχω σε μία κίνηση αποκατάστασης του ονόματός του και να τον δεχτώ ως μεγαλομέτοχο της ΚΑΕ
Το θέμα δεν είμαι εγώ, αλλά το κατά πόσο μπορούν όλοι να παραμερίσουν τον εγωισμό τους, να αποκαταστήσουν το όνομά του Αλεξόπουλου και να κλείσουμε το κεφάλαιο της προβληματικής ΚΑΕ με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.


http://www.gazzetta.gr/blogs/kolkas/?p=29
Άβαταρ μέλους
agave
 
Δημοσιεύσεις: 1017
Εγγραφή: Κυρ 21 Σεπ 2008, 16:39
Τοποθεσία: Σαλλλονίκη

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό paok87 » Δευτ 02 Μαρ 2009, 18:04

ο κολκας εκανε σημερα εκπομπη σε αθηναϊκο σταθμο.ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΟΣ...


αναφερθηκε και στο σκηνικο μεταγραφης του μουσλι λεγοντας..

"το προηγουμενο βραδυ ημαστε στο ταδε κλαμπ λιωμα στο ποτο και ξαφνικα βλεπω το βρυζα με εναν ψιλοφαλακρα με αραια μαλλια...Παω λοιπον και τον ρωταω:Ρε Ζηση τι ειναι τουτος? Και απανταει ο Βρυζας: Ο καινουριος dj.."
paok87
 
Δημοσιεύσεις: 6952
Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2008, 18:31

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό Photis » Δευτ 02 Μαρ 2009, 18:09

Χαχαχαχαχαχαχα..... :) :)

:?
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8734
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό ehemithos 199 » Δευτ 02 Μαρ 2009, 18:47

απαιχτος!! :lol: :lol: :lol:
ΒΑΛΤΕ ΦΩΤΙΑ - ΚΑΨΤΕ ΚΑΛΑ!!!
Άβαταρ μέλους
ehemithos 199
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 20:42
Τοποθεσία: ΚΟΜΟΤΗΝΗ

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό PAOK SYMI » Πέμ 05 Μαρ 2009, 08:32

Gazzetta Blogs - TO BLOG Σταύρος Κόλκας www.gazzetta.grΤο είχαν δέσει…


Χάθηκε μία μεγάλη ευκαιρία να περάσουμε ημιτελικό και μετά τελικό. Να κάνουμε μια εκδρομή τέτοιου μεγέθους που να καταγραφεί στην ιστορία. Θα έλεγα δεν πειράζει, αλλά πείραξε, γιατί ουσιαστικά αποκλείστηκα νταβατζηλίκι.


Από τις πρώτες ώρες που πατήσαμε στο Καραϊσκάκη, καταλάβαμε όλοι πως ο Ολυμπιακός θα κάνει το παν για να περάσει. Είχε εξασφαλίσει ένα διαιτητικό τρίο άλλωστε, έτοιμο για όλα. Ιδιαίτερα τα κοντάρια.
Περίπου πενήντα επίσημοι προσκεκλημένοι του ΠΑΟΚ ήταν όλοι κι όλοι και τους έβαλαν στην κερκίδα, χωρίς καμία φύλαξη, μέσα στον κόσμο. Ξάφνου, να και οι φουσκωτοί την έπεσαν σε έναν που και καλά κάτι έκανε. Τίποτα δεν έκανε, ψαχνόντουσαν απλά για μανούρα.
Από παντού έβγαιναν φουσκωτοί, με αποτέλεσμα να μαζέψουν τον δικό μας και να τον εξαφανίσουν. Άρχισαν να λένε πως προκαλούσαν οι δικοί μας. Άλλο μεγάλο ψέμα.
Καψόνια, με συμμετοχή επισήμων στελεχών της ΠΑΕ τους και γενικά μια συμπεριφορά που ανοίγει τους ασκούς του Αιόλου.
Έχουν έναν στρατηγό της αστυνομίας, τον Τσιρώνη, απόστρατος, όλο ειρωνεία και μαγκιά. Έλεγε διάφορα, ακόμη και στον Υπουργό Μακεδονίας Θράκης.
Το είχαν δεμένο από δέκα πλευρές το παιχνίδι οι μάγκες. Μισό φάουλ δεν πήρε ο ΠΑΟΚ. Όλα τα κουκούτσια στους γηπεδούχους και όταν γινόταν παράβαση από την πλευρά του ΠΑΟΚ ξυπνούσε μέσα στον Κουκουλάκη ο δικαστής Ντρεντ. Θύμισε Κασναφέρη ο μάγκας. Λεπτή, χειρουργική επέμβαση. Πάνω που νομίζαμε πως γλιτώσαμε από τον … τζένεραλ μάνατζερ της Ξάνθης.
Αγωνιστικά, ήμασταν μέτριοι. Σε κακή μέρα ο Κοντρέρας, ανέτοιμος ο Σνάουτσνερ, κακός ο Ίβιτς, έμειναν ένας Σορλέν, ένας Κονσεϊσάο και ένας Λίνο να παλεύουν για να βγούνε μπροστά. Οι δύο φάσεις του Ίβιτς, ίσως να ήταν οι μεγαλύτερες, όμως δεν ήταν αρκετές.
Πάλι φάγαμε γκολ σε λεπτό που δεν έπρεπε. Γλιτώσαμε το τελευταίο του ημιχρόνου και το φάγαμε στο πρώτο του δευτέρου.
Οι αποβολές του Κοντρέρας και του Ίβιτς, ήρθαν για να δέσουν το γλυκό. Του Χιλιανού η δεύτερη κάρτα ήταν υπερβολική, απλά ο Κουκουλάκης βρήκε την ευκαιρία. Ο Ίβιτς, έκανε απλά ηλιθιότητα αν και προηγήθηκε ο μη καταλογισμός καθαρού φάουλ στον Αραμπατζή από τον βοηθό Ακρίβο που ήταν μπροστά στα μάτια του.
Για αυτούς που λένε πως ο ΠΑΟΚ έπρεπε να παίξει με δύο μπροστά, απλά εγώ θα σημειώσω πως οι δύο αποβολές ήρθαν όταν έπαιξε με δύο. Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο.
Ο αγώνας της Κυριακής, βλέπω πως τείνει να ξεφύγει. Όλος τυχαίως, Γκαλέτι και Ντιόγκο έμειναν εκτός. Λες και γνώριζαν τις συνθήκες που θα γινόταν εκεί στον Ολυμπιακό.
Ανάβουν για τα καλά τα αίματα και είμαι περίεργος αν κανένας θα επιχειρήσει να ηρεμήσει την κατάσταση. Έτσι όπως ήταν όλοι στον ΠΑΟΚ εχθές, διάθεση για κάτι τέτοιο δεν υπήρχε.
PAOK SYMI
 
Δημοσιεύσεις: 263
Εγγραφή: Παρ 21 Νοέμ 2008, 02:45
Τοποθεσία: Καταγωγή:Ναουσα Διαμονή:Σύμη

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό Athanasiadhs » Πέμ 05 Μαρ 2009, 10:29

Με άλλα λόγια στις τελευταίες σειρές ο Σταύρος μας λέει, ότι η διοίκηση μας έχει σκοπό να ανταποδώσει την φιλοξενία των σιχαμάτων;
Όπως και να χει μαζί τους είμαστε... :? :? :?
Άβαταρ μέλους
Athanasiadhs
 
Δημοσιεύσεις: 364
Εγγραφή: Τετ 04 Φεβ 2009, 05:01

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Δημοσιογράφοι

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες