Σταύρος Κόλκας

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 08 Ιουν 2012, 17:24

MANIAKOS έγραψε:εχει ενα ωραιο αρθρο που αφορα στα αγωνιστικα στο 24..για να μην λεω μονο στραβα


Καλο αρθρο το λες αυτο; Εγω ανατριχιασα στην ιδεα αυτου του στησιματος της ομαδας.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Παρ 08 Ιουν 2012, 17:27

μ αρεσε εμενα :D τωρα αν ταιραζει η΄οχι θελει και τα καταλληλα εργαλεια......και θα φανει δεν το καταδικαζω πριν το δω
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό Olorin » Παρ 08 Ιουν 2012, 17:30

Ο ρόμβος δεν ειναι δική του ιδέα, απλά μεταφέρει τις σκέψεις διοίκησης-προπονητή, περί στησίματος της ομάδας. Λέτε ο Κόλκας να δίνει χαρτάκι στο Δώνη? :D
Εγω συμφωνώ με την άποψή του ότι ο ρομβος είναι δύσκολος να αφομοιωθεί από μια ομάδα, αλλά αν αφομοιωθεί αποδίδει καλά. Και ο Σάντος αυτό το σύστημα ξεκίνησε με την Εθνική.
"I have dreamed a dream, but now that dream is gone from me"
- Morpheus
Άβαταρ μέλους
Olorin
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: Τετ 26 Μαρ 2008, 03:35
Τοποθεσία: The Source

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό Argonaut4 » Παρ 08 Ιουν 2012, 21:56

joshua έγραψε:
MANIAKOS έγραψε:εχει ενα ωραιο αρθρο που αφορα στα αγωνιστικα στο 24..για να μην λεω μονο στραβα


Καλο αρθρο το λες αυτο; Εγω ανατριχιασα στην ιδεα αυτου του στησιματος της ομαδας.



Και γω τρελάθηκα όταν το διάβασα.......Αυτοκτονικό εντελώς.
-='Eπου Θεώ ΠΑΟΚ=-
-=NEMESIS FIGHTING TEAM=-
-=FIGHTING SOLVES EVERYTHING-BRAZILIAN JIU-JITSU=-
-=MMA FOR LIFE=-
Άβαταρ μέλους
Argonaut4
 
Δημοσιεύσεις: 5275
Εγγραφή: Παρ 17 Δεκ 2010, 13:08
Τοποθεσία: -Black&White London-

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό DC » Παρ 08 Ιουν 2012, 22:06

Καλά ... κοροϊδεύετε εσείς ....
Ο σταύρος θα είναι ο πρώτος γεωμέτρης-δημοσιογράφος-προπονητής που θα εφαρμόσει το 1-8-1 σε επτάγωνο ρόμβο.
Κάτι σαν το Επταπύργιο.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό Kourdos » Σάβ 09 Ιουν 2012, 10:03

το περιγράφω πρόχειρα γιατί όσο περνούν οι ώρες το ξεχνάω:

... ήμουν μέσα σε ένα ανάχωμα/φυλάκιο το οποίο βρισκόταν σε μια πολύ ψηλή θέση (ίσως η κορυφή ενός βουνού) με το πανόραμα μιας τεράστιας και πανέμορφης πόλης από κάτω, σηκώθηκα για λίγο να κοιτάξω το τοπίο και είχα μείνει άφωνος από την εξώκοσμη ομορφιά της θέας. Μέσα στο φυλάκιο ήταν ξαπλωμένος ένας στρουμπουλούλης νεαρός ντυμένος στρατιωτικά που μάλλον κοιμόταν, ήταν ο Σταύρος ο Κόλκας! Αμέσως έκανα την νοητική σύνδεση: πρέπει να είμασταν στην κορυφή του Ολύμπου και από κάτω μας απλωνόταν το Αραντίς! Κάπου εκεί το όνειρο άρχισε να γίνεται πιο γρήγορο, κατέβηκα και βρέθηκα μέσα σε ένα κτίριο (πάνω στο οποίο τελικά βρισκόμουν αρχικά) σαν ξενοδοχείο και από εκεί η μνήμη με εγκαταλείπει, αλλά το όνομα και η θέα του παοκτσή δημοσιογράφου-στρατιώτη παραμένει ανεξίτηλη στο μυαλό μου...

δεν ήπια τίποτα το προηγούμενο βράδι αλλά μα τον Κούδα αυτό ονειρεύτηκα, δεν κάνω πλάκα, και είπα να το μοιραστώ :shock:
Hai Răzvan!_____ Πринц Ivic_____Εν Tudor νίκα!_____Άγγελος εξάγγελος_____In Huub we trust_____FC Bölöni
Άβαταρ μέλους
Kourdos
 
Δημοσιεύσεις: 2959
Εγγραφή: Πέμ 23 Σεπ 2010, 08:25
Τοποθεσία: Αιγιαλούσα, Νομός Αμμοχώστου

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό Τρόμος » Σάβ 09 Ιουν 2012, 11:29

Σύμφωνα με τα Ὀνειροκριτικά του Ἀρτεμίδωρου (Ἀρτεμίδωρος ὁ Δαλδιανός, συγγραφεύς, Ἐφέσιος ἦν τὸ γένος) ο Κόλκας είναι συνάντηση χαρμόσυνη.Ο Κόλκας δε φαντάρος είναι συνάντηση με γυναίκα που σε θέλει.Τώρα αν δε τα πιστεύεις αυτά προσπάθησε να τρως ελαφριά το βράδυ!!! :lol:
Τρόμος
 
Δημοσιεύσεις: 3803
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 13:57
Τοποθεσία: Παγουριστάν

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό kos » Κυρ 10 Ιουν 2012, 10:39

επειδη η παραλια ειναι αρκετα χιλιομετρα μακρυα και δεν εχω τιποτα καλυτερο να κανω θα εκφρασω την αποψη μου για το φαινομενο. αν μου το επιτρεπει ο τυπος που ενω εχει παει περισσοτερες εκδρομες απο εμενα νοιωθει τοσο απο ΠΑΟΚ που πιστευει??? οτι το ζητημα για τον ΠΑΟΚτση ειναι εαν ο ΠΑΜΠΛΟ ΓΚΑΡΣΙΑ παταει ή δεν παταει περιοχη.

το ζητημα λοιπον δεν αφορα τον καθε κολκα αλλα ειναι γενικοτερο. υπαρχει σαφεστατα ανηθικη σχεση διοικησης ομαδας - εκδοτων και δημοσιογραφων. παραδειγμα. οταν πατησε ποδι στην ομαδα ο υιος του πατερα το δημοσιογραφικο κατεστημενο εξυπηρετησε την τοτε διοικηση και πουλησε το παραμυθι με τα δυο πτυχια. οταν ηρθε ο πατερας, κοντρα στο λαικο αισθημα που εβλεπε εναν σφαγεα των Παοκτηδικων ονειρων το ιδιο δημοσιογραφικο κατεστημενο εβλεπε εναν τεχνοκρατη που θα βοηθησει με την εμπειρια του και τις γνωσεις του να εχει ο ΠΑΟΚ δικαιη αντιμετωπιση. ξεχασε οτι ο ιδιος τεχνοκρατης για χρονια φροντιζε να μην εχει ο ΠΑΟΚ δικαιη αντιμετωπιση.

παραδειγμα δευτερο. ενω το δημοσιογραφικο κατεστημενο γνωριζε οτι η ομαδα οφειλει την υπαρξη της στην οικονομικη στηριξη του λαου και στην φυσικη του παρουσια στο γηπεδο και ταυτοχρονα γνωριζε οτι ο ιδιος λαος διαφωνουσε καθετα και σε συντριπτικη πλειοψηφια στην απομακρυνση του απολυτου ποδοσφαιρικου ιδναλματος που ακουει στο ονομα ΠΑΜΠΛΟ ΓΚΑΡΣΙΑ, προσφερε ξανα τις υπηρεσιες του στην διοικηση με αηδιες περι χαρακτηρα, περι αγωνιστικης αξιας και περι χρησιμοτητας. ο παμπλο δεν πατουσε περιοχη.

το προβλημα δεν αφορα λαθος εκτιμηση γιατι ηταν ξεκαθαρο και στις δυο περιπτωσεις το ποιος θα δικαιωθει. οπως και εγινε.

το θεμα ειναι ποιος εχει σε αυτη την ανηθικη σχεση την μεγαλυτερη ευθυνη και πως πρεπει να το αντιμετωπισει ο κοσμος.

κατα την αποψη μου μεγαλυτερη ευθυνη εχει η εκαστοτε διοικηση. για να φτασει σε σημειο να επιλεγει τετοιες μεθοδους η οποια διοικηση, τοτε ειναι ξεκαθαρο για την ιδια οτι λειτουργει κοντρα στο κοινο της. αυτο δεν ειναι απαραιτητα κακο γιατι μπορει στην τελικη το σωστο να ειναι αυτο που θελει η διοικηση. το προβλημα ειναι ο τροπος που επιλεγει να περασει την αποψη της. οταν επιλεγει να βγαλει τρελο τον οπαδο με την βοηθεια των αρδ, τοτε εχουμε να κανουμε με μια διοικηση αναξια εμπιστοσυνης που δεν εχει το θαρρος της γνωμης και την γενναιοτητα να ειναι ντομπρα απεναντι στους οπαδους.

ευθυνη ομως εχουν και τα εκαστοτε βαπορακια της ενημερωσης, που προτιμουν να είναι αρεστα στις διοικησεις από το να είναι τιμια απεναντι στο κοινο τους.

Το εξοργιστικο είναι όταν τα ιδια ατομα που γνωριζουν ότι προσφερουν εκδουλευση σε μια διοικηση που παει κοντρα στο λαικο αισθημα, παριστανουν ότι τα κινητρα τους είναι όχι απλα αγνα αλλα αγνοτερα των ιδιων των οπαδων.

Για να το κλεισω πιστευω ότι οσο κραξιμο πρεπει να φαει ο κάθε αρδ, άλλο τοσο πρεπει να φαει και οποιαδηποτε διοικηση επιλεγει να διοικει με την βοηθεια των αρδ. Μπορει να φταει ο κάθε κολκας αλλα φταει και ο κάθε βρυζας που πιστευει ότι πρεπει με την βοηθεια του κάθε κολκα να επιχειρησει να ξεγελασει τον οπαδο της ομαδας.

ΥΓ. σε αυτό το τοπικ εχω κριτικαρει στο παρελθον τον κολκα, οποτε θεωρω ότι η αναφορα σε εκδρομες ισως και να με αφορα. Θα του πω μονο το εξης. Προσωπικα ξοδεψα χρηματα που δεν μου περισσευαν για να παω στην τοτεναμ. Είναι αυτοπτης μαρτυρας οπαδων που πηγαν στο λονδινο και δεν καταφεραν να μπουν μεσα. Ειμαι από τους τυχερους που βρηκαν εισητηριο μιση ωρα πριν αρχισει ο αγωνας. Ειμαι επισης μαρτυρας σε δημοσιογραφικα πηγαδακια και χαζογελακια την ωρα που οπαδοι απευθυνοταν σε αρδ μπας και τους βρουν εισητηριο. Ειδα με τα ματια μου την απογνωση. Είναι μεγαλη ξεφτιλα, μεγαλο θρασος και μεγαλη μαλακια να τολμας να συγκρινεις τον εαυτο σου με οποιονδηποτε οπαδο. Μεχρι να βγαλεις το καρτελακι της διαπιστευσης ανηκεις σε ένα διαφορετικο κοσμο. και τον δικο μου κοσμο, αυτόν των οπαδων δεν μπορεις να το πιανεις στο στομα σου. Καλη σου μερα.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4935
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό dimbar » Κυρ 10 Ιουν 2012, 12:06

kos,
συμφωνώ 100% η μόνη μου ένσταση διαδικαστικά είναι ότι οι απόψεις σου θα πρεπε να μπούν σε τόπικ για την Διοίκηση ή έστω του Προέδρου του ΠΑΟΚ.Ο όποιος κος Κόλκας για μένα δεν έχει καμμία ευθύνη το ψωμί του βγάζει με τον τρόπο που αυτός επιλέγει δίνοντας μου τον δικαίωμα να τον χαρακτηρίζω όπως κρίνω.
Δεν είναι ΠΑΟΚ το να γλύφεις εκεί που φτύνεις
dimbar
 
Δημοσιεύσεις: 2584
Εγγραφή: Σάβ 07 Μαρ 2009, 22:54

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 10 Ιουν 2012, 12:08

η ευθυνη πεφτει στη διοικηση πανω απο ολα και γω αυτο πιστευω..σαν το κολλκα και αλλοι ειναι πολλοι και αναλωσιμοι...Δυστυχως αντι διοικηση και κοσμος να μαστε μαζι οπως αρχισαμε..εχον βαλει τους αρδ να φιλτραρουν...το χανουν το παιχνιδι ετσι
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό guardian4 » Κυρ 10 Ιουν 2012, 16:14

Ετσι ειναι το θεμα δεν ειναι μονο ο κολκας αλλα ο καθε κολκας.

Ο συγκεκριμενος απλα αποθρασυνθηκε τελειως.
Νομιζε οτι μπορει να κανει οτι θελει να πουμε.

Επειδη του σφυρουσε δυο πραματα η διοικηση, εκανε τον μαγκα.

Ετσι τωρα, σιγα σιγα την κατηφωρα, κι αυτος και οι συναδελφοι του.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ

-------------------------
ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
guardian4
 
Δημοσιεύσεις: 4141
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 20:23

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Κυρ 10 Ιουν 2012, 16:40

Kourdos έγραψε:το περιγράφω πρόχειρα γιατί όσο περνούν οι ώρες το ξεχνάω:

... ήμουν μέσα σε ένα ανάχωμα/φυλάκιο το οποίο βρισκόταν σε μια πολύ ψηλή θέση (ίσως η κορυφή ενός βουνού) με το πανόραμα μιας τεράστιας και πανέμορφης πόλης από κάτω, σηκώθηκα για λίγο να κοιτάξω το τοπίο και είχα μείνει άφωνος από την εξώκοσμη ομορφιά της θέας. Μέσα στο φυλάκιο ήταν ξαπλωμένος ένας στρουμπουλούλης νεαρός ντυμένος στρατιωτικά που μάλλον κοιμόταν, ήταν ο Σταύρος ο Κόλκας! Αμέσως έκανα την νοητική σύνδεση: πρέπει να είμασταν στην κορυφή του Ολύμπου και από κάτω μας απλωνόταν το Αραντίς! Κάπου εκεί το όνειρο άρχισε να γίνεται πιο γρήγορο, κατέβηκα και βρέθηκα μέσα σε ένα κτίριο (πάνω στο οποίο τελικά βρισκόμουν αρχικά) σαν ξενοδοχείο και από εκεί η μνήμη με εγκαταλείπει, αλλά το όνομα και η θέα του παοκτσή δημοσιογράφου-στρατιώτη παραμένει ανεξίτηλη στο μυαλό μου...

δεν ήπια τίποτα το προηγούμενο βράδι αλλά μα τον Κούδα αυτό ονειρεύτηκα, δεν κάνω πλάκα, και είπα να το μοιραστώ :shock:


Όχι ρε μαλάκα, γαμώ την κουρδία σου (πλάκα κάνω έτσι) δεν παίζει ρε. Πω πω! Ρε τι μας έχουν κάνει αυτοί και τους βλέπουμε στον ύπνο μας; Και μέσα σε φυλάκιο ο Σταυράκης; Πάντως το ονειρό σου δείχνει κάποιο άγχος αν θες ανάλυση. Μήπως δίνεις Πανελλήνιες ή Εξετάσεις γενικότερα;

Εγώ πάντως έγω δει τον Βενιζέλο να θέλει να με βάλει φυλακή γιατί λέει τον κοίταξα περίεργα σε μια διαδήλωση. :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Κυρ 10 Ιουν 2012, 21:11

κάπου δεν υπήρχε ένα τόπικ για όνειρα;
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8383
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό DC » Κυρ 10 Ιουν 2012, 21:21

Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Σταύρος Κόλκας

Δημοσίευσηαπό angelheart » Δευτ 11 Ιουν 2012, 13:33

Ο Λαγογιάννης πάντως, αυτός δλδ που πήρε τη θέση του Κόλκα στη μεσημεριανή ζώνη, δίνει (ειδικά σήμερα) κατάθεση ψυχής.
ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΜΑΣ Η ΤΑΜΠΕΛΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚΤΣΗ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Αν σας έσβησα αυτό που γράψατε διαβάστε αυτό

Ζητάμε pc parts για σχολεία
Άβαταρ μέλους
angelheart
 
Δημοσιεύσεις: 1826
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38
Τοποθεσία: Άνω Τούμπα και Άνω Περαία

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Δημοσιογράφοι

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες