Αγαπημένη ποδοσφαιρική ομάδα (εκτός ΠΑΟΚ).

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Αγαπημένη ποδοσφαιρική ομάδα (εκτός ΠΑΟΚ).

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τετ 31 Αύγ 2022, 07:01

Άρσεναλ από τότε που ο τιτάνας Ντένις Μπέργκαμπ ήταν εξώφυλλο στο Fifa99.

Όλοι οι συμμαθητές πορωμενοι με Ντέιβιντ Μπέκαμ που ήταν της μόδας, εγώ από αντίδραση Ντένις Μπέργκαμπ.

Η αήττητη ομάδα του 2004 ήταν σίγουρα μια από τις 3 καλύτερες ομάδες όλων των εποχών στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15310
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Αγαπημένη ποδοσφαιρική ομάδα (εκτός ΠΑΟΚ).

Δημοσίευσηαπό joshua » Τετ 31 Αύγ 2022, 07:14

Οπως ο ανεκφραστος ετσι και εγω manu απο τα 80s ,οταν στην Αγγλια μεσουρανουσαν αλλες ομαδες...Λογω υψους οταν επαιζα ποδοσφαιρο ,γιατι αθλητης ημουν του μπασκετ, επαιζα τερμα και ειχα κολλησει με τον ξανθομπουμπουρα τον Μπειλι...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24063
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Αγαπημένη ποδοσφαιρική ομάδα (εκτός ΠΑΟΚ).

Δημοσίευσηαπό van rooy » Τετ 31 Αύγ 2022, 07:36

Η πρώτη ομάδα εξωτερικού που αγάπησα ήταν η Liverpool, στη συνέχεια την θέση της πήρε η bayern munich (δεν μου αρέσει στο γερμανικό πρωτάθλημα )επειδή είναι κάτι σαν καθεστώς όμως την λατρεύω στα ευρωπαικά της ματς.

Λατρεύω την bayern munich για την οργάνωση της , τον σχεδιασμό της ,την ποδοσφαιρική κουλτούρα της, την μεθοδικότητα της, το πάθος της ,το γήπεδο της, μόνο ο αγιαξ την ακολουθεί όμως απο όταν πωλήθηκε σε εβραίους έχασε την ευρωπαική του αίγλη καθώς κάθε λίγο και λιγάκι πουλάνε όλα τους τα ασημικά.

Είμαι λάτρης του ολλανδικού ποδοσφαίρου , πολλοί το θεωρούν ένα πρωτάθλημα χωρίς άμυνες και κάπως έτσι είναι αλλά λατρεύω τον τρόπο που αγωνίζονται οι ομάδες τους , με παίκτες που παίζουν σε όλα τα μήκη και πλάτη του γηπέδου, είναι η χώρα που δίδαξε το total football , είναι το πρωτάθλημα που κατάργησε τις θέσεις των ποδοσφαιριστών όπως τις γνωρίζαμε, εκει αγαπώ 2 ομάδες την PSV Eindhoven όπου έπαιξαν ο ρομάριο και ο ρονάλντο το φαινόμενο και την willem II .

Συναισθηματικά αγαπώ την hertha bsc καθώς εκει είδα τον πρώτο μου ποδοσφαιρικό αγώνα με αντίπαλο την real madrid.

Έχοντας πολλούς φίλους ιταλούς προερχόμενους απο την πάρμα στην λίστα μου περιλαμβάνεται αυτό το τεράστιο φυτώριο παικταράδων που ξεκίνησαν τα βήματα τους απο εκει ,η πάρμα.

Η ομάδα μου όμως είναι μια και είναι ο ΠΑΟΚ.

Δεν πρόκειται να στεναχωρηθώ για καμία ξένη ομάδα , όμως για τον ΠΑΟΚ έχω κλάψει , έχω πετάξει μια τηλεόραση
απο το μπαλκόνι στον χαμένο τελικό με την μαλακία του Φασούλα και το ατελείωτο κλάμα του πρέλεβιτς ( ο λόγος που σταμάτησα να βλέπω μπάσκετ) ,έχω ανεβάσει πίεση, δεν έχω κοιμηθεί , έχω αρπαχτεί , έχω αφήσει την οικογένεια μου για να πάω να δω ένα ματς .

Όποια ομάδα να παίζει , ακόμα και τελικός να τσ .λ να είναι αν παίζει εκείνη την ώρα ο ΠΑΟΚ με τον λεβαδειακό τον ΠΑΟΚ θα καθίσω να δω.

Ο ΠΑΟΚ αντιπροσωπεύει πολλές πτυχές του εαυτού μου και της ζωής μου.
Άβαταρ μέλους
van rooy
 
Δημοσιεύσεις: 607
Εγγραφή: Τρί 19 Φεβ 2019, 13:15

Re: Αγαπημένη ποδοσφαιρική ομάδα (εκτός ΠΑΟΚ).

Δημοσίευσηαπό ChrisKL » Τετ 31 Αύγ 2022, 07:45

Επειδή ΠΑΟΚ είσαι μόνο underdogs στηρίζουμε. Μεγάλη Τότεναμ που ξέρουμε από πριν οτι δεν θα κερδίσει τίτλο αλλά θα είναι εκεί να κοντράρει. Ομάδα που έβγαλε μεγάλους παίχτες και οι μόνοι στο βόρειο Λονδίνο.... τώρα που το σκέφτομαι μπορείς να τους πεις και Ηρακλής του Λονδίνου :D
Άβαταρ μέλους
ChrisKL
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τρί 24 Ιαν 2017, 03:07

Re: Αγαπημένη ποδοσφαιρική ομάδα (εκτός ΠΑΟΚ).

Δημοσίευσηαπό -keeper- » Τετ 31 Αύγ 2022, 07:59

Όπως ο van rooy,
ειμαι λάτρης των ορανιε απο εκείνη την απίστευτη ομάδα των 80’s όπου έπαιζε και ο τεράστιος Van Breukelen !!!!
Κατ’ επέκταση, υποστήριζα τις ομάδες που έπαιζαν οι παίκτες αυτής της ομάδας …
Μίλαν με Ραικαρτ, Γκούλιτ, Φαν Μπάστεν
Μπαρτσα με Κουμαν

Μετά όλα ξεθώριασαν και έμειναν μονο τα ασπρόμαυρα Της ΠΑΟΚΑΡΑΣ
Άβαταρ μέλους
-keeper-
 
Δημοσιεύσεις: 1512
Εγγραφή: Τετ 23 Δεκ 2020, 10:14
Τοποθεσία: Κρήτη

Re: Αγαπημένη ποδοσφαιρική ομάδα (εκτός ΠΑΟΚ).

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τετ 31 Αύγ 2022, 08:06

Από το εξωτερικό αγάπη για Newcastle λόγω Άλαν Σίρερ. Δεν χρειάζεται να πω πως τρελάθηκα όταν πήραμε Γεωργιαδη και για αυτό όπως και τρελάθηκα αρνητικά όταν άκουσα πως τον υπερπαικτη Σολανο τον πήρε η αελ.
Παρεμπιπτόντως αν δεν πας στο γήπεδο της Νιούκαστλ δεν μπορείς να καταλάβεις το μέγεθος του κλαμπ.
Από Ελλάδα μόνο ΠΑΟΚ και Νίκη Βόλου.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2530
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Αγαπημένη ποδοσφαιρική ομάδα (εκτός ΠΑΟΚ).

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 31 Αύγ 2022, 08:14

EugenePAOKI έγραψε:Για εμένα μετά τον ΠΑΟΚ σίγουρα είναι η Λίβερπουλ.

Φυσικά, έχω τρομερή συμπάθεια και στην Ουνιόν Βερολίνου και λόγω του φαν κλάμπ αλλά και λόγω της φιλοσοφίας των οπαδών για την ομάδα τους. Αξίζει να ψάξει κανείς γι'αυτήν. Η ομάδα ανήκει στους οπαδούς, οι οποίοι μάλιστα το 2008, και λόγω απουσίας πόρων, βοήθησαν να χτιστεί το γήπεδο της ομάδας και σχεδόν το ανέλαβαν εξ'ολοκλήρου. Συγκεκριμένα 2.000 οπαδοί, προσέφεραν περίπου 140.000 ώρες εργασίας!!

Επίσης, λόγω παιχνιδιών (φιφα, μάνατζερ) υποστηρίζω και Βristol Rovers. Μη ρωτάτε γιατί, ειλικρινά δεν ξέρω :lol:
Οπως εγω στηριζω Σιεναρα στην Ιταλια [FACE WITH TEARS OF JOY][FACE WITH TEARS OF JOY][FACE WITH TEARS OF JOY]
Το μανατζερ να ειναι καλα!
Με τον ιδιο τροπο ειχα συμπαθεια στην Νότιγχαμ αλλα φροντισε ο χοντρος βαρωνος να μου το σκοτώσει αυτο...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10861
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Αγαπημένη ποδοσφαιρική ομάδα (εκτός ΠΑΟΚ).

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τετ 31 Αύγ 2022, 08:58

fossa έγραψε:Και εδώ γούσταραν να βλέπουν Γουίμπλεντον,


εντάξει όλα τα άλλα, όμως ΩΠΑ λίγο με την μεγάλη Γουίμπλεντον που έχει σήμα κι αυτή δικέφαλο αετό
ΩΠΑ λίγο λέμε
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Αγαπημένη ποδοσφαιρική ομάδα (εκτός ΠΑΟΚ).

Δημοσίευσηαπό montekristo » Τετ 31 Αύγ 2022, 09:00

Στην καρδια του οπαδου χωραει μονο μια ομαδα.-
Το μυαλο του δεν μπορει να σκεφτει τιποτε αλλο.-
ΜΟΝΟ ΠΑΟΚ.-



ΥΓ Το F/M και το PS εχουν απομειωσει τον οπαδισμο!
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Αγαπημένη ποδοσφαιρική ομάδα (εκτός ΠΑΟΚ).

Δημοσίευσηαπό billagorn » Τετ 31 Αύγ 2022, 11:26

Στην Ιταλία Γιούβε λόγω χρωμάτων σε μικρή ηλικία, αλλά σαφώς σαν ΠΑΟΚτσηδες ταιριάζουμε πολύ περισσότερο με Νάπολι.
Στην Αγγλία Μάντσεστερ από το 1999, λόγω της ομαδαρας του Σερ .

Και βέβαια Ισπανία Μπαρτσελόνα από το 1995, έφαγα όλα τα πέτρινα χρόνια στη μάπα με Αμπελαρδο, σαβιολα και Φίλιπ κοκου και κριστανβαλ στην άμυνα. Την εποχή που πιο πολλοί υποστήριζαν τα καλομαθημενα της Ρεάλ, του ισπανογαυρου (που δε θα καταλάβω ΠΟΤΕ πως γίνεται να είσαι ΠΑΟΚ και Ρεάλ ταυτόχρονα). Μετά όμως ήρθε η δικαίωση. Ομαδάρα που βασίστηκε κυρίως στις ακαδημίες της, και έχει πάντα το δικό της στυλ ποδόσφαιρου που το υπηρετεί. Πρώτα η μαγεία με Ρόνι κι εκεί που λες βαρέθηκε ο Ρόνι, πετάγεται ο Μέσι και πάει ακόμα ψηλότερα το τοταλ φούτμπολ. Μεγάλο παράσημο στην ομάδα από το 2005-2019 μια δεκαπενταετία συνεχόμενων σφαλιαρων στο σβέρκο των βασιλικών (τέσσαρες πεντάρες και εξάρα στο Μπερναλεο). Και βέβαια αλησμόνητο το γκολ του Κοντού μέσα στη Ρεάλ στον ημιτελικό τσλ το 2011. Ονειρωξη! Και βέβαια ίσως η πιο διαχρονικά θεαματική ομάδα, με παίχτες που έχουν φόρεσει τη φανέλα της όπως Ρονάλντο, Ριβάλντο, Ρομάριο, Μαραντόνα, Ρικέλμε, Ροναλντίνιο. Μέσι, Τσάβι, Ινιεστα και πόσοι ακόμα
billagorn
 
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: Κυρ 18 Μάιος 2008, 11:56

Re: Αγαπημένη ποδοσφαιρική ομάδα (εκτός ΠΑΟΚ).

Δημοσίευσηαπό Kourdos » Τετ 31 Αύγ 2022, 12:35

Σθεναρά:
Leeds United από παιδάκι όταν στα early 70s μου έφερε ο παππούς μου σουβενίρ ένα φλυτζάνι με το έμβλημα της ομάδας που τότε μεσουρανούσε
Borussia Mönchengladbach από τα 70s που πήρε τρία συνεχόμενα πρωταθλήματα και έφτασε σε πέντε τελικούς Ευρώπη (κέρδισε τους 2)

Χαλαρά:
Olympique Marseille από τότε που επισκέφτηκα την πόλη το '98
SSU Politehnica Timișoara λόγω δεσμών με την περιοχή
Catania λόγω ταξιδιού και νεανικού αμόρε το '91
Ανόρθωσις λόγω καταγωγής
Trabzonspor από φέτος μόλις είδα στους πανηγυρισμούς για το πρωτάθλημα να χορεύει Ποντιακά ο λαός στους δρόμος
Hai Răzvan!_____ Πринц Ivic_____Εν Tudor νίκα!_____Άγγελος εξάγγελος_____In Huub we trust_____FC Bölöni
Άβαταρ μέλους
Kourdos
 
Δημοσιεύσεις: 2957
Εγγραφή: Πέμ 23 Σεπ 2010, 08:25
Τοποθεσία: Αιγιαλούσα, Νομός Αμμοχώστου

Re: Αγαπημένη ποδοσφαιρική ομάδα (εκτός ΠΑΟΚ).

Δημοσίευσηαπό Miles » Τετ 31 Αύγ 2022, 15:04

Δυστυχώς, πολύ Λίβερπουλ παίζει :lol: . Ευτυχώς, είμαστε ήδη 5 Μάντσεστερ - περιττό να πω ποια.
Παλιά ήμουν και Μπάγερν, ευτυχώς κάποια στιγμή την έκοψα αυτή την κακή συνήθεια - δεν μπορώ τα "αυταρχικά καθεστώτα/μονοκρατορίες". Τα σέβη μου στον Κούρδο που ακολουθεί τη μεγάλη Γκλάντμπαχ του 70', το αντίπαλο δέος τότε των Βαυαρών.
Αντιπαθώ σφοδρά Ρεάλ, Μπάρτσα και Μίλαν για πολιτικούς λόγους (κάτι Λάτσιο ούτε για φτύσιμο δεν αξίζει) και Παρί και Σίτυ για νεοπλουτισμό.
Miles
 
Δημοσιεύσεις: 4921
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 20:17

Re: Αγαπημένη ποδοσφαιρική ομάδα (εκτός ΠΑΟΚ).

Δημοσίευσηαπό dragon » Τετ 31 Αύγ 2022, 15:17

United k saint pauli
Άβαταρ μέλους
dragon
 
Δημοσιεύσεις: 4472
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2017, 18:42
Τοποθεσία: Ναυπλιο

Re: Αγαπημένη ποδοσφαιρική ομάδα (εκτός ΠΑΟΚ).

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 31 Αύγ 2022, 17:32

joshua έγραψε:... επαιζα τερμα και ειχα κολλησει με τον ξανθομπουμπουρα τον Μπειλι...

Από μικρός είχες πρόβλημα δηλαδή...
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89219
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Αγαπημένη ποδοσφαιρική ομάδα (εκτός ΠΑΟΚ).

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 31 Αύγ 2022, 17:42

Leeds Utd που στην δεκαετία του 70 (ιδίως στο μέσον της) μεσουρανούσε.
Λάτρεψα το ποδόσφαιρο της Barcelona, όταν έπαιζε με Mascherano, Xavi, Iniesta και Messi .
Στην Ελλάδα η δεύτερη (τρίτη, αφότου υπάρχει και ο ΠΑΟΚ Β΄) καψούρα μου παραμένει ο Πιερικός. Την τριετία 1975-78 που ο Πιερικός ήταν Α΄ Εθνική, τον αγαπούσα περισσότερο από τον ΠΑΟΚ.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89219
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες