Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό JohnDag » Κυρ 19 Ιουν 2022, 20:40

eorptol1 έγραψε:εγω θα ελεγα να μην κλαιμε απο τωρα να δουμε ποιους θα παρουμε και πως θα ειναι η ομαδα στο γηπεδο.....αλλα τι λεω ο πρωταθλητης βγαινει απο τα μπατζετ το καλοκαιρι οπως στο αητητο νταμπλ......
Ρε συ, elementary!

Πριν πούμε κάτι, οτιδήποτε, κάνουμε ένα απλό τσεκ.

Ο ΠΑΟΚ την χρονιά του νταμπλ είχε το μεγαλύτερο μπάτζετ στην Ελλάδα.

Δεν το πήραμε από τον...Αύγουστο μεν, το πήραμε όμως άνετα, αήττητα και ξεκινώντας την χρονιά και με -2.

Το μπάτζετ παίζει ρόλο και ειδικά στην Ελλάδα παίζει πολύ σημαντικό ρόλο. Και αυτό γιατί λόγω χαμηλής ποιότητας ένας πραγματικά ποιοτικός παίχτης μπορεί να κάνει την διαφορά πιο εύκολα.

Δεν παίζει προφανώς ρόλο μόνο το μπατζετ.

Διότι όταν τα λεφτά συνδυάζονται με σωστές επιλογές και ποδοσφαιρική γνώση τότε είναι που πιάνεις το optimum.

Όπως ο ΠΑΟΚ την χρονιά του νταμπλ ένα πράγμα...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
JohnDag
 
Δημοσιεύσεις: 3789
Εγγραφή: Πέμ 31 Μάιος 2018, 13:33

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό JohnDag » Κυρ 19 Ιουν 2022, 20:45

xrisitsapa έγραψε:
JohnDag έγραψε:
john4serres έγραψε:Με τα τωρινά δεδομένα, σε μισθούς επικρατεί μια χαωτική διαφορά.

Πάνω από ένα έως και δυο εκατομμύρια ευρώ παίρνουν οι:
Βατσλίκ, Ελ Αραμπί, Τικίνιο, Φορτούνης, Μανωλάς, Σωκράτης, Εμβιλά, Ροντρίγκες, Ονιεκούρου
+ Βρσάλικο

Λίγο κάτω από το ένα εκατομμύριο οι:
Μπουχαλάκης, Μασούρας, Κουντέ, Μαντί

Στον ΠΑΟΚ;
Ίνγκασον, Αντρίγια, Ελ Καντουρί, Κούρτιτς, Ολιβέιρα
Πέντε παίκτες.
Δε νομίζω ότι προσφέρει πλέον κάτι αυτή η σύγκριση.

Μισθολογικα είμαστε σε τελείως διαφορετική κατηγορία από τον γαυρο πλέον με ότι σημαίνει αυτό.

Καλό είναι να αρχίσουμε να το παίρνουμε χαμπάρι.

Μισθολογικα πλέον είμαστε συγκρίσιμοι περισσότερο με αεχ, βαζελο κυρίως και μετέπειτα με οαρη.

Εκεί πρέπει να επικεντρωθουν οι συγκρίσεις και κριτήριο επιτυχίας για μένα πλέον είναι η 2η θέση. Οτιδήποτε παραπάνω έρθει είναι καλοδεχουμενο εννοείται αλλά αντικειμενικος στόχος μπορεί και πρέπει να είναι η 2η θέση.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Έχει καταλάβει κανείς πού οφείλεται αυτό;
Στο τηλεοπτικό, στα εισιτήρια, στον Ιβάν, πού;
Διότι μια ομάδα δεν είναι δυνατόν να μπαίνει μέσα συνέχεια.

Διότι αν μπαίνει μέσα συνέχεια οδεύει με μαθηματική ακρίβεια προς την καταστροφή όσο ισχυρός και να είναι ο μεγαλομετοχος της.

Επενδυθηκαν μεγάλα ποσά, ηρθαν πρωταθλήματα και κύπελλα, αλλά δυστυχώς δεν έγινε το παραπάνω βήμα με παρουσία στους ομίλους του Τσαμπιονς Λιγκ.

Καμια ομάδα στην Ελλάδα δεν μπορεί να διατηρήσει μπάτζετ στην Ελλάδα σε αυτά τα επίπεδα χωρίς συχνή παρουσία στους ομίλους του Τσαμπιονς Λιγκ, δυστυχώς.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
JohnDag
 
Δημοσιεύσεις: 3789
Εγγραφή: Πέμ 31 Μάιος 2018, 13:33

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό xrisitsapa » Κυρ 19 Ιουν 2022, 20:50

Patron έγραψε:Δηλαδή ας πάρουμε για παράδειγμα τον τελικό κυπέλλου, σου φάνηκε fair market conditions;



Όχι, αλλά δεν καταλαβαίνω πώς μεταφράζεται αυτό σε διπλάσιο μπάτζετ.
Το μόνο που σκέφτομαι είναι η διαφορά σε έσοδα από την Ευρώπη λόγω CL, και τα έσοδα από πωλήσεις, αλλά κατά πόσο δικαιολογούν τέτοια μεγάλη διαφορά, δεν το γνωρίζω.
xrisitsapa
 
Δημοσιεύσεις: 3514
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 18:11

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Κυρ 19 Ιουν 2022, 21:30

Μήπως έχουμε αυτό που μας αξίζει κατά μία εννοια;
Ποτέ δεν είχαμε την συντριπτική πλειοψηφία του κόσμου να θέλει ΛΥΣΣΑΛΕΑ την ομάδα στο c.l

ΈΝΑ παράδειγμα θα δώσω....

Το 2020 με τα ληγμένα δελτία και την παράταση της αγωνιστικής χρονιάς λόγω covid,υπήρχε...δίλημμα για το τι μας συμφέρει!!

Τεράστια μερίδα του κόσμου αντάλλαζε την 2η θέση και την προοπτική των ομιλων c.l με το europa league και ....2 εβδομάδες ξεκουρασης.

Νόμιζαν πολλοί πως ο Σαββίδης θα μπορεί να χώνει συνέχεια εκατομμύρια.Ηταν και φρεσκο το νταμπλ...

Αλλοι νόμιζαν πως γίναμε Αγιαξ και θα πουλάμε κάθε χρόνο Τζόληδες
Πέρυσι άλλοι παρακαλούσαν να αποκλειστούμε από την Ριέκα για ρίξουμε το βάρος στο πρωτάθλημα


Τώρα υπάρχουν παράπονα για το μπατζετ και τα 6 καλοκαιρινά προκριματικά και το λίγο χρόνο ξεκούρασης.


Να προσέχετε τι εύχεστε.
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7655
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό Luigi Vampa » Κυρ 19 Ιουν 2022, 22:04

boogeyman77 έγραψε:
Luigi Vampa έγραψε:Ποιος κάνει πλεον τις μεταγραφές στο γαυρο, μετά τη φυγή Μοντεστο; Υπάρχει τεχνικός διευθυντής επισημα; Ανανέωση Ελ Αραμπι για 2 χρόνια πάντως δεν ήταν κ εντυπωσιακή κίνηση. Το Βρσαλικο το θυμάμαι μόνο από μάνατζερ, η ατλετικο δεν είναι μια ομάδα που θα καθόμουν να δω για να είμαι ειλικρινής. Το θέμα είναι τι χαρακτηριστικά έχει ο παίκτης κ άμα κολλάει μ αυτό που παίζει ο προπονητής. Αν είναι στοχευμενη κίνηση σίγουρα θα είναι low risk κ ακριβή. Αν είναι τύπου, μπορούμε να τον πάρουμε κ τον παίρνουμε ως κίνηση εντυπωσιασμου, δε θα μου φαινόταν περίεργο να μην πιάσει, είναι να αποδειχθεί μέτρια κίνηση. Αν κρίνουμε από βιογραφικό κ μόνο ειναι κίνηση άλλων εποχών, τότε που οι αγελάδες ήταν παχιες

Αν ρίχνεις χρήμα για μεταγραφές ο τεχνικός διευθυντής είναι περιττός. Ο El Arabi είναι σούπερ κίνηση μιας και είναι ο αναπληρωματικός τους φορ.Δες λίγο τι φορ έχουμε εμείς για βασικό και έλα να κλάψουμε παρέα


Διαφωνώ. Ποιος αποφασίζει που θα πέσει το χρημα; Ακριβές μεταγραφές χωρίς στόχευση δεν θα πετύχουν απαραίτητα. Παραδείγματα πάρα πολλά.

Σούπερ κίνηση 35χρονος για 2 χρόνια με τεράστιο συμβολαιο για αναπληρωματικος; Εμένα ο Ολιβειρα μ αρέσει, ελπίζω σε πώληση Τσολακ κ απόκτηση ενός ακόμα. Δεν έχω απαίτηση να ρίξουμε τα λεφτά που ρίχνει ο γύρος, έχω απαίτηση με έξυπνο κ σύγχρονο σκαουτινκ να μπορέσουμε να μειώσουμε το ποιοτικό κενο. Αυτό θα είναι μεγάλη μαγκιά. Κ θαρρώ γι αυτό προλάβαμε τον Μποτο. Είναι πολύ ενδιαφέρον το πως θα πάει αυτό. Δε λέω ότι είμαι αισιόδοξος η' απαισιόδοξος, αλλά έχω αγωνία κ ενθουσιασμό να δω τι ομάδα μπορούν να χτίσουν μαζί Μποτο - Λουτσεσκου
Luigi Vampa
 
Δημοσιεύσεις: 2902
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2014, 12:10

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό astral » Δευτ 20 Ιουν 2022, 08:27

Ο Φίλιπ Ζινκερνάγκελ, που πέρσι έπαιξε στη Νότιγχαμ Φόρεστ, βρίσκεται στο στόχαστρο του Ολυμπιακού.

Ο 27χρονος Δανός ανήκει στην Γουότφορντ, με την οποία έχει συμβόλαιο μέχρι το 2026, όμως πέρσι αγωνίστηκε στη Νότιγχαμ Φόρεστ και μάλιστα είχε βασικό ρόλο στην πορεία μέχρι την άνοδο στην Πρέμιερ Λιγκ με 50 συμμετοχές, 10 ασίστ και 7 γκολ.

Αξίζει επίσης να σημειωθεί ότι ο Ζινκερνάγκελ έχει τον ίδιο εκπρόσωπο με τον Πέδρο Μαρτίνς (τον Πίνι Ζάχαβι) και δεν αποκλείεται να υπάρξουν άμεσα εξελίξεις στην υπόθεση.

δυνατη κίνηση για το γαύρο αν ισχύει.
Άβαταρ μέλους
astral
 
Δημοσιεύσεις: 6902
Εγγραφή: Τρί 11 Αύγ 2020, 13:19

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 20 Ιουν 2022, 13:37

Θα τον πάρει πάλι δανεικό, όπως πέρυσι; Ο παίκτης έχει συμβόλαιο μέχρι το 2026.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89885
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό xrisitsapa » Δευτ 20 Ιουν 2022, 14:01

Οτι θελει μπορει να κανει, ο ιδιοκτητης ειναι ο ιδιος. Απο τη μια τσεπη στην αλλη.
Το θεμα ειναι ο παικτης. Αν δεχτει να αφησει την Premier για την πιθανοτητα να παιξει CL.

Αν του τα χωσει, μπορει. Συν οτι η Αθηνα ειναι απειρως καλυτερος προορισμος απο το Νοτιγχαμ.
xrisitsapa
 
Δημοσιεύσεις: 3514
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 18:11

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό astral » Δευτ 20 Ιουν 2022, 14:05

Η γουτφορντ έπεσε, οπότε για τον παίκτη είναι ή πάλι championship ή Ελλάδα και τσ.λ.
Οπότε αν δεν τον θέλει η Γουότφορντ δε θα είναι δύσκολο για τον γαύρο να τον πάρει.
Εκτός αν τα μπέρδεψαν πάλι και καταλήξει Νότιγχαμ . Ή οΑρης. Ή κάποιο άλλο μαγαζί. Έχω χάσει το μέτρημα.
Άβαταρ μέλους
astral
 
Δημοσιεύσεις: 6902
Εγγραφή: Τρί 11 Αύγ 2020, 13:19

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό PAOKevolution » Δευτ 20 Ιουν 2022, 14:55

Οι άλλοι παίρνουν παίκτη ονόματι ''Πίπα'' και περιμένουν να πιάσει. Όλη μέρα θα παίζει στα πρωτοσέλιδα το ταγάρι!
ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ. ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙ 1926
Άβαταρ μέλους
PAOKevolution
 
Δημοσιεύσεις: 2653
Εγγραφή: Τετ 01 Φεβ 2017, 17:41

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό NikLiverpool » Δευτ 20 Ιουν 2022, 15:53

Πάρε μου μια Πίπα για να κόψω το τσιγάρο :D
Σόρρυ δεν μπορούσα να κρατηθώ :lol:
Άβαταρ μέλους
NikLiverpool
 
Δημοσιεύσεις: 1235
Εγγραφή: Τετ 23 Δεκ 2020, 17:44

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Δευτ 20 Ιουν 2022, 15:56

Έναν ποδοσφαιριστή με όνομα kolo να βρουνε
Να γουστάρουμε πρωτοσέλιδα
Οταν θα έχουν οι δυό τους γκολ-ασίστ

Πίπα-kolo, (με τεράστια γράμματα)
έδωσαν τη νικη κτλ κτλ
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7655
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Δευτ 20 Ιουν 2022, 15:59

Η καλύτερα να ειναι οι 2 τους που θα χάσουν πέναλυυ και θα αποκλειστεί η ομάδα τους

Pipa/kolo εμπλοκή......προς την πρόκριση κτλ κτλ
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7655
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό thanasakiss4 » Δευτ 20 Ιουν 2022, 16:46

Η χάρτινη ανακοίνωσε διαρκείας χωρίς να λένε ποτέ μπαίνουν στο καινούργιο γήπεδο και με τιμές στα ύψη.
ΠΑΟΚ εδώ ..ΠΑΟΚ εκεί.. ΠΑΟΚ θα είμαι μια ζωή!
Άβαταρ μέλους
thanasakiss4
Bet Guru 2019
 
Δημοσιεύσεις: 1966
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 11:30
Τοποθεσία: Κομοτηνή

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό WeWillRockYou » Δευτ 20 Ιουν 2022, 16:55

Elfvoetbal: "Η ΑΕΚ ήθελε τον Χατζηδιάκο, αλλά εκείνος δεν σκέφτεται την επιστροφή στην Ελλάδα"

Σύμφωνα με δημοσίευμα στην Ολλανδία η ΑΕΚ εξέφρασε το ενδιαφέρον της για τον Παντελή Χατζηδιάκο, ωστόσο εκείνος δεν σκέφτεται ακόμα την επιστροφή του στην Ελλάδα.

Τον επόμενο σταθμό της καριέρας του αναζητά ο Παντελής Χατζηδιάκος ο οποίος φέρεται έτοιμος να βρει μια νέα περιπέτεια μακριά από την Ολλανδία.

Αυτό τουλάχιστον υποστηρίζει ολλανδικό δημοσίευμα το οποίο εμπλέκει και την ΑΕΚ. Σύμφωνα με όσα αναφέρουν οι Ολλανδοί, η Ένωση εκδήλωσε το ενδιαφέρον της για τον παίκτη όμως εκείνος τόνισε ότι δεν σκέφτεται ακόμα την επιστροφή του στη χώρα μας.

Υπενθυμίζουμε ότι ο 25χρονος στόπερ ξεκίνησε την καριέρα του από τις ακαδημίες του Παναθηναϊκού πριν πάει στα 16 του στην Ολλανδία και την Άλκμαρ όπου παραμένει μέχρι σήμερα.
Το συμβόλαιό του με την ολλανδική ομάδα είναι ενεργό μέχρι και τον Ιούνιο του 2024.



Με δεδομένο ότι αναζητούμε Έλληνες παίκτες λόγω έλλειψης, θα είχε ενδιαφέρον η περίπτωση Χατζηδιάκου.
Δεν ξέρω αν θα υπήρχε έδαφος, για να αλλάξει γνώμη σχετικά με ενδεχόμενη επιστροφή στην χώρα.
Άβαταρ μέλους
WeWillRockYou
 
Δημοσιεύσεις: 1958
Εγγραφή: Σάβ 19 Δεκ 2020, 01:52

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες