ΕΟΚ, ΕΣΑΚΕ και ελληνικό μπάσκετ

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

ΕΟΚ, ΕΣΑΚΕ και ελληνικό μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό astral » Παρ 28 Μάιος 2021, 11:39

Για «λόγους ασφαλείας» με αφορμή εκδήλωση που… έχει αναβληθεί, οι εκλογές της ΕΟΚ αναβλήθηκαν με σκοπό τελικά να γίνουν ηλεκτρονικά ώστε να υπάρχει «έλεγχος».

Ο Λευτέρης Αυγενάκης έπαιξε το τελευταίο του χαρτί για την αναβολή στις εκλογές της ΕΟΚ και η ΕΛ.ΑΣ αποφάσισε να μην διεξαχθούν οι αρχαιρεσίες της Ομοσπονδίας την Κυριακή (30/5).

Υπό τον φόβο επεισοδίων και για «λόγους ασφαλείας», με την υποσημείωση ότι η εκδήλωση για για τη συμπλήρωση 50 χρόνων από το έπος του Γουέμπλεϊ τελικά αναβλήθηκε, η Ελληνική Αστυνομία απαγόρευσε την διεξαγωγή των εκλογών και επέβαλλε απαγόρευση κάθε υπαίθριας συνάθροισης την Κυριακή (30/5), από τις 06:00 μέχρι τις 24:00, στην περιοχή που περικλείεται από τις οδούς: Λ.Αλεξάνδρας - Π.Κυριακού - Τσόχα - Κόνιαρη.

Στο έγγραφο, που μπορείτε να δείτε και στο τέλος του κειμένου, τονίζεται επίσης πως η ακύρωση των εκλογών «πηγάζει» και από το κλίμα έντασης που επικρατεί ανάμεσα στους υποψήφιους.

Όπως είναι προφανές, σκοπός του Λευτέρη Αυγενάκη είναι να φτάσουμε μέχρι την ηλεκτρονική διεξαγωγή των αρχαιρεσιών της ΕΟΚ, ώστε να υπάρχει «έλεγχος».

απο σδνα


μπουρδέλο
Άβαταρ μέλους
astral
 
Δημοσιεύσεις: 6764
Εγγραφή: Τρί 11 Αύγ 2020, 13:19

Re: ΕΟΚ, ΕΣΑΚΕ και ελληνικό μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό icue » Παρ 28 Μάιος 2021, 12:26

Παλι θα τις χασει τις εκλογες ομως και θα ξεφτιλιστει ακομα περισσοτερο. Αλλα βεβαια οταν εισαι ο πιο ξεφτιλισμενος ανθρωπος στη χωρα, τι να σου κλασει μια ξεφτιλα παραπανω.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6327
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: ΕΟΚ, ΕΣΑΚΕ και ελληνικό μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό jyc » Παρ 28 Μάιος 2021, 12:35

Από τη μία είναι ο ορισμός της ξεφτίλας.
Από την άλλη προσπαθεί να βγει υπάλληλος της χρονιάς.
Άβαταρ μέλους
jyc
 
Δημοσιεύσεις: 255
Εγγραφή: Σάβ 06 Δεκ 2008, 00:18
Τοποθεσία: Οικονομικός μετανάστης στην αθήνα

Re: ΕΟΚ, ΕΣΑΚΕ και ελληνικό μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 28 Μάιος 2021, 12:42

Φτάσαμε 2021 για να υπάρξει topic για τα μη αγωνιστικά τεκταινόμενα του μπάσκετ εν Ελλάδι!!

Astral, ευχαριστώ για την αφορμή!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46190
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΕΟΚ, ΕΣΑΚΕ και ελληνικό μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό AntreasG4 » Δευτ 13 Σεπ 2021, 23:30

νεος προεδρος εξελεγη ο Λιολιος του προμηθεα
AntreasG4
 
Δημοσιεύσεις: 746
Εγγραφή: Δευτ 03 Φεβ 2020, 02:52

Re: ΕΟΚ, ΕΣΑΚΕ και ελληνικό μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 14 Σεπ 2021, 01:17

Λιόλιος στην ΕΟΚ, Γ@λ@τσόπουλας στον χΕΣΑΚΕ... Μάλιστα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46190
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΕΟΚ, ΕΣΑΚΕ και ελληνικό μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 10 Οκτ 2021, 10:32

Κάπου εδώ να πούμε ένα μεγάλο μπράβο στον κύριο Λιόλιο και στον κύριο... Γαλόπουλο; Γαλαντόπουλο; Αυτόν τον μεγαλοαμέτοχο τέλος πάντων, για το επίπεδο του ελληνικού μπάσκετ και της ελληνικής διαιτησίας.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46190
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΕΟΚ, ΕΣΑΚΕ και ελληνικό μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 10 Οκτ 2021, 10:32

Κάπου εδώ να πούμε ένα μεγάλο μπράβο στον κύριο Λιόλιο και στον κύριο... Γαλόπουλο; Γαλαντόπουλο; Αυτόν τον μεγαλοαμέτοχο τέλος πάντων, για το επίπεδο του ελληνικού μπάσκετ και της ελληνικής διαιτησίας.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46190
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΕΟΚ, ΕΣΑΚΕ και ελληνικό μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 10 Οκτ 2021, 10:43

Σιγουρα του αξιζει ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ απ οσους αγαπανε το μπασκετ. Μ αυτον στο τιμονι το ελληνικο μπασκετ ανεβηκε επιπεδο Μ αυτον στο τιμονι θα ξαναγυρισει ο κοσμος στα γηπεδα. Ειναι βεβαιο.

Στειλτε του ολοι ενα ευχαριστω μεσω social να καταλαβει οτι οι κοποι κι οι αγωνες του επιτελους δικαιονονται..
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26522
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΕΟΚ, ΕΣΑΚΕ και ελληνικό μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 05 Δεκ 2021, 09:06

Ο Λιόλιος έστειλε εξώδικο στον ημιθανή Καρβέλα!


Σάλο έχει δημιουργήσει στην κοινότητα του μπάσκετ η αθλιότητα της νέας διοίκησης της ΕΟΚ, η οποία έστειλε εξώδικο στον Δημήτρη Καρβέλα καταλογίζοντάς του αδιαφορία για την εργασία του, τις μέρες που ο προπονητής έδινε την ύστατη μάχη για τη ζωή του.

«Παρά το γεγονός πως είχατε υποχρέωση να παρέχετε την εργασία σας, εσείς μέχρι σήμερα, κωφεύετε ως προς την εκπλήρωση των υποχρεώσεών σας και δεν έχετε καμία επαφή με την Ομοσπονδία»,αναγράφεται στο εξώδικο, το οποίο καταρτίστηκε 19 μέρες πριν τον θάνατο του Καρβέλα.

«Η συμπεριφορά σας συνιστά οικειοθελή αποχώρησή σας από την ομοσπονδία μας. Η εταιρεία μας επέδειξε την μέγιστη υπομονή έναντι της κακόπιστη, παράνομη, αντισυμβατική και αντιεπαγγελματική συμπεριφορά»!

Το εξώδικο (που φέρει την υπογραφή του προέδρου Βαγγέλη Λιόλιου, αλλά και του γενικού γραμματέα και του ταμία της ΕΟΚ) κλείνει με την απειλή ότι η σύμβαση με τον Καρβέλα θα αναγγελθεί στο σύστημα «ΕΡΓΑΝΗ» μία μέρα μετά την παράδοση του εγγράφου.

Ο Καρβέλας, που έδινε σκληρή μάχη με τον καρκίνο τα τελευταία 5 χρόνια και απεβίωσε την περασμένη Δευτέρα, εργαζόταν στην Ομοσπονδία σε πόστο μάνατζερ της Εθνικής Νέων. Η μητέρα του παρέλαβε το εξώδικο, ενώ ο ίδιος πάλευε για τη ζωή του στο κρεβάτι του πόνου.

Το θέμα αποκαλύφθηκε από την ιστοσελίδα SDNA. Σημειώνεται ότι παρόμοια μεθόδευση (εξώδικη καταγγελία συμβάσεων που είχαν υπογραφεί από την προηγούμενη διοίκηση) ακολούθησε ο Λιόλιος και με άλλους συνεργάτες της ΕΟΚ, όπως τον προπονητή της Εθνικής Ανδρών Θανάση Σκουρτόπουλο.



Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα



Και επειδή έχουμε ΝΔ και δεν έχουμε ούτε Τσίπρα ούτε τσίπα, η λέξη "παραίτηση" έχει διαγραφεί από το λεξικό, οπότε δεν θα αλλάξει τίποτα απολύτως...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46190
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες


Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες