Ποιές ομάδες υποστηρίζετε στο εξωτερικό;

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Ποιά ομάδα υποστηρίζετε στο εξωτερικό;

Milan
24
2%
Juventus
68
6%
Roma
25
2%
Fiorentina
11
1%
Man Utd
43
4%
Liverpool
353
30%
Arsenal
18
2%
Newcastle Utd
25
2%
Chelsea
15
1%
Real Madrid
382
33%
Barcelona
86
7%
Valencia
13
1%
Atletico Madrid
10
1%
Άλλη ομάδα
90
8%
 
Σύνολο ψήφων : 1163

Re: Ποιές ομάδες υποστηρίζετε στο εξωτερικό;

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Παρ 11 Μαρ 2016, 13:26

Την Άρσεναλ την αγαπώ και την υποστηρίζω λίγο λιγότερο απ'όσο αγαπώ και υποστηρίζω τον ΠΑΟΚ.

Είμαι φανατικός Αρσεναλιστής από πιτσιρικάς και συγκεκριμένα από το 1998 όταν όλο το υπόλοιπο σχολείο είχε τρέλα με τον Μπέκαμ, οπότε από αντίδραση άρχισα να υποστηρίζω τον Μπέργκαμπ! :D :D
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15310
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Ποιές ομάδες υποστηρίζετε στο εξωτερικό;

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Παρ 11 Μαρ 2016, 13:27

Τεράστια συμπάθεια στην Λίβερπουλ
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Ποιές ομάδες υποστηρίζετε στο εξωτερικό;

Δημοσίευσηαπό pilotos » Παρ 11 Μαρ 2016, 13:29

kass4 έγραψε:Επειδή απο Τουρκία είδα μία Γαλατά και μία Μπεσίκτας
Α. Δεν γίνεται παοκτσής να είναι με ομάδες του τουρκικού ΠΟΚ
Β. Ειδικά πόντιος παοκτσής δεν μπορεί να είναι παρά Τραμπζον-σπορ

http://www.youtube.com/watch?v=5MUQiNE-erc

και από Γερμανία εννοείται S.Pauli !



SM-G920F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Ποιές ομάδες υποστηρίζετε στο εξωτερικό;

Δημοσίευσηαπό pilotos » Παρ 11 Μαρ 2016, 13:30

MANIAKOS έγραψε:Ρεαλ Μαδριτ ονλι :) αλλα και φετος δε βλεπω προκοπη........
:shock:

2009...

SM-G920F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Ποιές ομάδες υποστηρίζετε στο εξωτερικό;

Δημοσίευσηαπό pilotos » Παρ 11 Μαρ 2016, 13:30

ΑποστόληςΑ έγραψε:Είμαι συναισθηματικά συνδεδεμένος με την μεγάλη Leeds Utd των αρχών της δεκαετίας του '70.
Ίσως γιατί εκείνη την περίοδο ήμουν ακόμη παιδί με όνειρα!
Η ομάδα πάντως εκείνη, των αδελφών Gray, του Eric Stewart, του Allan Clark, του αρχηγού της Εθνικής Ουαλλίας Terri Yorath, του αρχηγού της Εθνικής Σκωτίας Billy Bremner (δεν ξεχνιέται τέτοια ...φάτσα) του Peter Lorimer (το πιο δυνατό σουτ στο νησί) και του πανάσχημου, αλλά κορυφαίου στις κεφαλιές Jordan, θα μου μείνει αξέχαστη!

26-8-2009

SM-G920F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Ποιές ομάδες υποστηρίζετε στο εξωτερικό;

Δημοσίευσηαπό Thanix » Παρ 11 Μαρ 2016, 14:08

Εικόνα
Μονο Liverpool!!!


Sent from my mind using boobs power
ΕΞΩ ΟΙ ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟΥΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΠΑΟΚτσηδες!
Άβαταρ μέλους
Thanix
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Πέμ 16 Δεκ 2010, 14:36
Τοποθεσία: Thessaloniki -London

Re: Ποιές ομάδες υποστηρίζετε στο εξωτερικό;

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Παρ 11 Μαρ 2016, 14:19

Δεν μπορω να ειμαι φανατικος με μια ομαδα,που εμπεριεχει το κοκκινο.
Να μου αρεσει ως ποδοσφαιρο που παιζει(ΕΠΑΙΖΕ) ναι,να ειμαι ομως φανατικος της οχι.
Γι αυτο ειμαι πρωτα ΠΑΟΚ και μετα Γκλαντπαχ.Συν τους παραπανω λογους που προανεφερα στο πιο προηγουμενο ποστ μου.
Γνωμη μου παντα βεβαια. :pano: :opaokara: :nairepaok:
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5467
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: Ποιές ομάδες υποστηρίζετε στο εξωτερικό;

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 11 Μαρ 2016, 14:26

Κατ αρχάς καμία απολύτως γιατί δεν μπορώ να "υποστηρίξω" καμία ομάδα της οποίας ίσως κάποτε βρεθώ αντιμέτωπος της ρε παιδιά!!!

Από μικρός πάντως ήμουν μαγεμένος με τον Γιόχαν Κρόιφ, τον οποίο προσωπικά θεωρώ τον καλύτερο ποδοσφαιριστή ever!!!

Γι αυτόν κυρίως τον λόγο, αλλά και για το ολοκληρωτικό ποδόσφαιρο εκείνης της φοβερής δεκαετίας του '70 "αγάπησα" τον Άγιαξ (κι ας φορούσε πουστογ@υροχρώματα) της τότε εποχής (όχι όσο τον Π.Α.Ο.Κ. της δεκαετίας του '70 φυσικά, καμία σύγκριση με εκείνη την παντοτινή μου λατρεία)!!!

Η άλλη μεγάλη αγάπη μου στα τέλη της δεκαετίας του '70 και αρχές '80 ήταν η Νόττινγχαμ Φόρεστ (το μόνο κακό μ αυτήν ήταν ότι φορούσε πουστογ@υροχρώματα αλλά...) του εκπληκτικού προπονητή (αν και πολύ ιδιόμορφου) Μπράιαν Κλαφ (δεν πρόλαβα να δω την Ντέρμπι Κάουντι του ίδιου που λένε ότι απέκτησε παγκοσμίως πολλούς οπαδούς εξ αιτίας του κυρίως), μια τρομερά ισορροπημένη ομάδα!!!

Στην ψηφοφορία "το έριξα" στην Βαλένθια (την γούσταρα πολύ για την μπάλα που έπαιζε επί Έκτορ Ραούλ Κούπερ) γιατί είναι και ασπρόμαυρη και αντισυστημική, κάτι σαν τον Π.Α.Ο.Κ. μας δηλαδή!!!

Μου αρέσει η νοοτροπία-ιδανικό της Αθλέτικ Μπιλμπάο με μόνο Βάσκους ή βάσκικης καταγωγής μέλη της (όχι όμως σε όρια σωβινισμού αλλά σε "καθαρότητα" καταγωγής ως μοναδικό-σίγουρο δείγμα απόλυτης εμπιστοσύνης-λατρείας για την ομάδα-σύμβολο αυτού του τόπου)...

Θα ήθελα να είχαμε την ικανότητα (ίσως την έχουμε δηλαδή και άμεσα αν το θελήσει-προσπαθήσει ο Σαββίδης, μόνο όμως αν μείνει για πάντα σε μας ο Ιβάν κι η οικογένεια του ή παρόμοιου οικονομικού βεληνεκούς και ταυτόσημης καταγωγής άλλη οικογένεια) να ακολουθήσουμε τα χνάρια της, σηματοδοτώντας κατ αυτόν τον τρόπο τα δικά μας ιδανικά της "βασιλεύουσας"-Πόλης, του Πόντου-προσφυγιάς-χαμένων πατρίδων (με καμία εθνικιστική διάθεση τονίζω) και της Ελλάδας-ελληνικής-ποντιακής καταγωγής!!! Μακάρι να συμβεί κι αυτό κάποια στιγμή και να προλάβω να το δω!!!

Πάντως η μοναδική μου λατρεία-πλήρης υποστήριξη ανήκει στην μία & μοναδική ομάδα που είναι φυτεμένη απ τα γεννοφάσκια μου μέσα στην καρδιά μου...την ψυχή μου την ίδια...την Π.Α.Ο.Κ.άρα μου!!!

Υ.Γ. "Λιγάκι" off topic αλλά sorry: Ποδοσφαιριστές που δεν χόρταινα να βλέπω ζωντανά αλλά και μέσω τηλεοπτικών μεταδόσεων και δεν χορταίνω ακόμα να βλέπω, έστω και σε βίντεο παλιών αγώνων είναι οι Τζορτζ Μπεστ, Έντσο Αράντες Δον Ασσιμέντο, ο θρυλικός Πελέ δηλαδή και ο Γκαρίντσα (μόνο σε στιγμιότυπα-φάσεις παλιών αγώνων τους έχω δει αλλά μουρλάθηκα εντελώς και με τους τρεις τους)...Κοντά τους δε και οι Αρτούρ Κοϊμπρα Αντούνες Ζίκο, Μισέλ Πλατινί (κι ας τον μισώ πλέον λόγω "θεσμικής ιδιότητας"-δημοσιοσχετίστικης βρωμιάς), Γιώργαρο Κούδα, Γιώργο Δεληκάρη, Βασίλη Χατζηπαναγή, Όλεγκ Μπλαχίν, Ντανιέλ Πασσαρέλα, Ρινάτ Ντασάεφ, Λόταρ ματέους (κι ας είναι Γερμαναράς που δεν τους πάω μία), Πάολο Μαλντίνι, Αιμάρ, Ρομπέρτο Μπάτζο, Αλεσσάντρο Ντελ Πιέρο, Ρομάριο, Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα (μου την έδινε κι αυτουνού η σπαστική συμπεριφορά από τότε αλλά ήταν παιχταράς, πως να το κάνουμε;), Ρονάλντο "το φαινόμενο", Ζινεντίν Ζιντάν, Φαν Μπάστεν, Ντένις Μπέργκαμπ, Ρούουντ Γκούλιτ, Ντέιβιντ Μπέκαμ (ειδικά για αυτόν τον μαγικό τρόπο να "αγγίζει" την μπάλα δείχνοντας με πολλούς τρόπους πως ακριβώς μπορεί να "συμπριφερθεί" ως ζωντανό ένα άψυχο σφαιρικό αντικείμενο), Άλαν Σίρρερ, Ραούλ Γκαρσία, Ροναλντίνιο, Κακά και τους πιο "σημερινούς" Λίο Μέσι, Κριστιάνο Ρονάλντο (του οποίου ο "ψευτοστάρ-ηθοποιίστικος και δήθεν" χαρακτήρας του μου την βαράει στον εγκέφαλο εντελώς), Μάριο Σοάρες και πολλών άλλων που πιθανά αυτήν την στιγμή ξεχνάω, συγχωρέστε με ξανά...
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Δευτ 14 Μαρ 2016, 12:20, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ποιές ομάδες υποστηρίζετε στο εξωτερικό;

Δημοσίευσηαπό DC » Παρ 11 Μαρ 2016, 14:36

Αγαπημένη ομάδα του εξωτερικού και δεν έχει τον Ολυμπιακό στο πολ;;;;;;
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Ποιές ομάδες υποστηρίζετε στο εξωτερικό;

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 11 Μαρ 2016, 14:51

Δεν συμπεριλαμβάνονται ασιατικές ομάδες γενικότερα...Όντως είναι λιγάκι...ρατσιστικό... :mrgreen:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ποιές ομάδες υποστηρίζετε στο εξωτερικό;

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 11 Μαρ 2016, 15:02

glory glory man united η μονη ομαδα εξωτερικου για την οποια χτυπαει η καρδια εστω και στο 1/100 σε σχεση με τον ΠΑΟΚ.United απο αρχες δεκαετιας 80 οταν μεσουρανουσε η λιβερπουλ,για καποιο λογο ειχα κολημα με τον τερματοφυλακα της,τον μπειλι, καθως και εγω συνηθως τερμα επαιζα στις αλανες λογω υψους.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24063
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Ποιές ομάδες υποστηρίζετε στο εξωτερικό;

Δημοσίευσηαπό Δημητρης17 » Δευτ 30 Μάιος 2016, 19:50

West Ham
...ΠΑΟΚάρα μου, δεν το ξέρουν οι γιατροί...
Άβαταρ μέλους
Δημητρης17
 
Δημοσιεύσεις: 1148
Εγγραφή: Κυρ 15 Μάιος 2016, 12:11
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Ποιές ομάδες υποστηρίζετε στο εξωτερικό;

Δημοσίευσηαπό NapolitanosG4 » Παρ 05 Αύγ 2016, 18:44

Περιττό να αναφέρω τι ομάδα υποστηρίζω στο εξωτερικό...
Απλά θέλω να βάλω ένα κουιζ...
Ποια ομάδα: Ιδρύθηκε το 1926, το γήπεδο της χτίστηκε το 1959, έχει 2 πρωταθλήματα και μέχρι το 2013 όταν έπαιξε τον τελευταίο της τελικό είχε και 4 κύπελλα, ενώ είναι κάτι περισσότερο από έναν σύλλογο αφού εκφράζει την απάντηση ενός ολόκληρου λαού απέναντι σε ένα κατεστημένο ετών.
Επίσης παρά τους λίγους τίτλους συγκριτικά με τους 3 του κατεστημένου έχει τεράστια οπαδική βάση. Συγκεκριμένα είναι 4η σε κόσμο, έχει ιδιαίτερη ισχύ στους μετανάστες του εξωτερικού και αν χωρίσεις την χώρα της στην μέση βγάζει αμα λάχει και πρωθυπουργό.
Τέλος φημίζεται για τον ιδιαίτερα φανατικό κόσμο της, σε σημείο υπερβολής ορισμένες φορές (τελευταία κυνηγάνε να φάνε τον πρόεδρο γιατί δεν βάζει λένε φράγκα), ο οποίος τρέφει ιδιαίτερο μίσος για την ομάδα που κατά γενική ομολογία εκφράζει το κατεστημένο στην χώρα και έχει διαχρονικά την αβάντα των διαιτητών.

Όποιος απαντήσει κερδίζει...την εκτίμηση μου, ιδιαίτερα δε αν είναι υποστηρικτής της γηραιάς κυρίας...
Γαμιέται η Γιούβε και ο Πειραιάς
Άβαταρ μέλους
NapolitanosG4
 
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Τετ 03 Αύγ 2016, 14:36

Re: Ποιές ομάδες υποστηρίζετε στο εξωτερικό;

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Παρ 05 Αύγ 2016, 19:04

NapolitanosG4 έγραψε:Περιττό να αναφέρω τι ομάδα υποστηρίζω στο εξωτερικό...

Παλερμο;

Edit: μαλλον τα φιλαρακια μας την αγαπητη Γιουβε τελικα :mrgreen:
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11384
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Ποιές ομάδες υποστηρίζετε στο εξωτερικό;

Δημοσίευσηαπό zarathustra79 » Παρ 05 Αύγ 2016, 19:15

Arouca από την κούνια!!!
Δεν το αντέχω να με αποκαλείτε zara... Δεν είμαι κατάστημα ρούχων!! Peace...
Άβαταρ μέλους
zarathustra79
 
Δημοσιεύσεις: 1784
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 20:54

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες