Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Παρ 16 Απρ 2021, 16:17

μακαρι να γινοταν κατι τετοιο θα ηταν ιδανικο για να χτισει την ομαδα απο την αρχη
να θυμηθουμε και λιγο πως ειναι να εχεις ξεκαθαρο πλανο στο παιχνιδι, ομαδα με τακτικη, με στρατηγικη
να εχεις προπονητη ξανα
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi
 
Δημοσιεύσεις: 8160
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 21:41

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Παρ 16 Απρ 2021, 16:27

ΑποστόληςΑ έγραψε:Από το αήττητο νταμπλ και μετά η ομάδα κατάντησε εφιάλτης κι αυτό οφείλεται πρωτίστως στον Ρουμάνο.


Η ομάδα δεν ξέρω, αν κατάντησε εφιάλτης, αφότου έφυγε, αλλά σίγουρα ΟΛΕΣ οι λάθος επιλογές που είναι ΑΠΕΙΡΕΣ, δεν οφείλονται στον Λουτσέσκου.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 16 Απρ 2021, 16:35

gazetta

Συγκεκριμένα το δημοσίευμα του alo.rs αναφέρει: «Ο Βλάνταν Μιλόγεβιτς απέχει μόλις ένα βήμα από τη νέα του δουλειά. Η ΑΕΚ πλησιάζει στο να φέρει τον Σέρβο που δεν έχει δουλέψει από τον Μάρτιο, αφότου και έληξε την συνεργασία του με την Αλ Αχλί, στην οποία ήταν προπονητής από τον Φεβρουάριο του 2020.

Η ΑΕΚ ήταν μεταξύ του Ράζβαν Λουτσέσκου και του Μιλόγεβιτς για μεγάλο χρονικό διάστημα, αλλά κατέληξε στον Σέρβο επειδή ο Ρουμάνος ήταν στον ΠΑΟΚ για μεγάλο χρονικό διάστημα, κάτι που προσβάλει τον σύλλογο της Αθήνας.

Ο Μιλόγεβιτς επιστρέφει έτσι στην Ελλάδα, μετά την εργασία του στον Πανιώνιο. Αναμένεται ότι όλα θα επισημοποιηθούν σύντομα και ότι ο Μιλόγεβιτς θα υπογράψει διετές συμβόλαιο».

Πάντως, σύμφωνα με το ρεπορτάζ, τη δεδομένη στιγμή δεν προκύπτει κάτι τέτοιο. Προφανώς και ο 51χρονος Σέρβος τεχνικός είναι μέσα στη λίστα της ΑΕΚ, ωστόσο το θέμα δεν είναι τόσο προχωρημένο όσο το παρουσιάζουν οι Σέρβοι.


sdna
Σύμφωνα με τις πληροφορίες του SDNA δεν υπάρχει κανένα θέμα συμφωνίας της ΑΕΚ με τον Βλάνταν Μιλόγεβιτς, εν όψει της νέας σεζόν. Όπως δεν υπάρχει προς το παρόν κάτι τέτοιο με οποιοδήποτε προπονητή.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90086
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Παρ 16 Απρ 2021, 16:46

Συμφωνώ με τον φίλο cellophan. Μια σημείωση μόνο, όταν μιλάω για χαζούς συναισθηματισμούς, προφανώς δεν εννοώ το να πάει στους κάτω. Αν ανοίξει συγκεκριμένες πόρτες ο Ρουμάνος, αυτομάτως κλείνει δια παντός η πόρτα του ΠΑΟΚ. Άλλη βαρύτητα.

Αποστόλη, στο διαζύγιο με τον Λουτσέσκου δεν μπορείς να ρίχνεις το φταίξιμο μόνο στον Ρουμάνο. Όταν σου παίρνει κάποιος αήττητο νταμπλ, του κάνεις όλα τα χατίρια. 35 χρόνια είχαμε να πάρουμε πρωτάθλημα. Πήραμε 2 σερί κύπελλα. Δεν νοείται να μην τον στηρίξεις με ό,τι ζητήσει.
Επίσης είμαι της άποψης πως το timing θα μπορούσε να είναι καλύτερο, αλλά θα μπορούσε να είναι τρισχειρότερο. Ένα μήνα και μια βδομάδα είχε στη διάθεσή του ο νέος προπονητής. 5-6 φιλικά έπαιξε και έκανε κανονική προετοιμασία. Φταίει και η κωλοκλήρωση με Άγιαξ που αποκλειστήκαμε (1/6 οι πιθανότητες τότε, τους άλλους τούς είχαμε).
Όσο για την επιλογή Άμπελ, κανένας Λουτσέσκου δεν ανάγκασε να πάρουμε προπονητή που παίζει διαφορετικό σύστημα ή είναι άλλης φιλοσοφίας. Ας έπαιρναν τον φαλάκρα της Βίντι. Με το budget που είχαμε για προπονητή, όποιον ήθελες έφερνες.
Τέλος, η μετέπειτα πορεία βαραίνει τον Άμπελ και αυτούς που ήταν στον ΠΑΟΚ. Βαραίνει την αγγλίδα που μας σφύριξε στην ολλανδία, βαραίνει τον Πασχαλάκη στην σλοβακία, βαραίνει τον αυγενάκη και την στημένη επιτροπή. Όχι τον Λουτσέσκου.

Ωστόσο, παρά τα παραπάνω, δεν θέλω να ρίξω όλο το φταίξιμο στον ΠΑΟΚ. Και ο Λουτσέσκου φταίει για την άσχημη αποχώρησή του. Κατ'εμέ, κυρίως ευθύνεται για τις μαζικές αποχωρήσεις μαζί με τη δικιά του (σβούρας κλπ) και για κάποιες δηλώσεις που έγιναν αμέσως μετά την αποχώρηση.

Αλλά λάθη κάνουμε όλοι, και αυτό το persona non grata που υιοθετείτε κάποιοι για τον Ρουμάνο, δεν μπορώ να το καταλάβω.

ΥΓ. Αν ο Λουτσέσκου πάει στους κάτω, persona non grata, μαζί σας.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7705
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Παρ 16 Απρ 2021, 16:50

Napoli4 έγραψε:ΥΓ. Αν ο Λουτσέσκου πάει στους κάτω, persona non grata, μαζί σας.


Αν πήγαινε στους κάτω, εγώ στη θέση του, δεν θα αγόραζα σπίτι στην Ανατολική Θεσσαλονίκη..... ;)
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Παρ 16 Απρ 2021, 16:54

Κοντά στου Τσίμιροτ; :lol:

Έλα ρε μπερσεκ, όλοι οι πρώην σπίτια παίρνουν...
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7705
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Παρ 16 Απρ 2021, 16:56

Μηδένα προ του τέλους.... :lol:

Έλα ντάξει, χρειάζεται και λίγο χιούμορ!
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό Amsterdamer_87 » Παρ 16 Απρ 2021, 16:56

bersekeros έγραψε:
ΑποστόληςΑ έγραψε:Από το αήττητο νταμπλ και μετά η ομάδα κατάντησε εφιάλτης κι αυτό οφείλεται πρωτίστως στον Ρουμάνο.


Η ομάδα δεν ξέρω, αν κατάντησε εφιάλτης, αφότου έφυγε, αλλά σίγουρα ΟΛΕΣ οι λάθος επιλογές που είναι ΑΠΕΙΡΕΣ, δεν οφείλονται στον Λουτσέσκου.

Οι λαθος επιλογες εγιναν απ τον κυριο που αντικατεστησε τον Λουτσεσκου
Και την ομαδα την καταντησε οντως εφιαλτη
Εμμεσα ο Λουτσε εχει μεγαλο μεριδιο ευθυνης στην εξελιξη αυτη
Φερθηκε επισης εκδικητικα,παιρνοντας και ολο το τιμ μαζι του φευγοντας
Μια χαρα τα λεει ο Αποστολης
Άβαταρ μέλους
Amsterdamer_87
 
Δημοσιεύσεις: 4038
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 16:31
Τοποθεσία: Eptalofos-Constanta-A'dam

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Παρ 16 Απρ 2021, 17:03

Ο αγαπητός μου, ο Αποστόλης πάντα τα λέει εξαιρετικά καλά έως άριστα.

Ακόμα κι όταν έχει άδικο. :mrgreen:

Φίλε Αποστόλη, με πιάνει καμιά φορά, η διάθεση /χαζομάρα να κάνω λίγο πλάκα / χιούμορ.

Χρειάζεται ενίοτε νομίζω φίλε μου.

Σας αγαπάω μάγκες!
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό GEOL » Παρ 16 Απρ 2021, 17:15

Θα συμφωνήσω με όλα όσα λέει ο Ναπολιτάνος λίγο παραπάνω εκτός από ένα σημείο: όχι και να θεωρείται απώλεια η φυγή του σβούρα!!Σιγά :mrgreen:
GEOL
 
Δημοσιεύσεις: 2307
Εγγραφή: Σάβ 08 Μάιος 2010, 14:11

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό 15_50 » Παρ 16 Απρ 2021, 17:44

Mitsospaoki4 έγραψε:Δεν νομίζω να αμφισβητεί κάνεις ότι είναι ο καλύτερος προπονητής που είχαμε ποτέ

Προσωπικά το χω ξαναγράψει πως θέλω τον Λου στην ομάδα.

Αλλά κάθε συζήτηση στην ώρα της.
Αν το καλοκαίρι μας χαιρετήσει ο Πάμπλο, εδώ θα είμαστε να τα πούμε


Εγώ το αμφισβητώ, και ο Αρι Χάαν και ο Μπάγεβιτς ήταν καλύτεροι.
15_50
 
Δημοσιεύσεις: 1409
Εγγραφή: Παρ 29 Ιαν 2021, 19:47

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 16 Απρ 2021, 17:46

1. Τι σημαίνει ότι η διοίκηση πρέπει να κάνει όλα τα χατίρια του Ράζβαν; Ποια είναι αυτά τα χατίρια; Και πότε κατάλαβε ο Ρουμάνος ότι η διοίκηση δεν θα του κάνει όλα τα χατίρια; Λίγο πριν την προετοιμασία;
2. Η επιλογή Αμπελ έγινε υπό την πίεση του χρόνου, εξ αιτίας της αιφνιδιαστικής φυγής Λουτσε και οδήγησε στην σταδιακή πτώση της ομάδας. Προφανώς έγιναν και άλλα πολλά λάθη στη συνέχεια, το ποιο σοβαρ΄πο όμως ήταν η επιλογή Άμπελ. Από την φυγή Λουτσε λοιπόν ξεκίνησε η αντίστροφη μέτρηση.
3. Καλός χρυσός ο Ρουμάνος που μας εξασφάλισε αήττητο νταμπλ, αλλά από Ευρωπαϊκή πορεία ήταν μυρουδιάς. Προσωπική μου εκτίμηση ότι χρειαζόμαστε κάποιον άλλον. Όχι άλλο ξαναζεσταμένο φαγητό.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90086
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Παρ 16 Απρ 2021, 17:53

Τουλάχιστον στη σύγχρονη ιστορία της ομάδας, οι πετυχημένοι προπονητές τόσο σε επίπεδο τίτλων προφανώς αλλά και σε γενική αγωνιστική εικόνα ήταν πραγματικά ελάχιστοι που είναι εξαιρετικά λογικό ο ΠΑΟΚτσής να ονειρεύεται τον πλέον πετυχημένο.
Κι αν υπάρχουν στη μέση εγωισμοί, ε τότε ας συνεχίσουμε να απολαμβάνουμε τις ομορφιές.
Για μένα ο ΠΑΟΚ είναι κατεξοχήν προπονητικοκεντρική ομάδα.
Μέχρι να βρεθεί ο ιδανικός δε θα δένει το γλυκό.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6282
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό seaman » Παρ 16 Απρ 2021, 18:02

Το μόνο σίγουρο είναι ότι ο Ιβάν έχει ρίξει ένα κάρο λεφτά και το αποτέλεσμα, τουλάχιστον αυτή τη στιγμή, δεν αρέσει. Λέτε να ρίξει και άλλο χρήμα για μεταγραφές, για οργάνωση, για ανάπτυξη και όλα αυτά να τα "βασίσει" στον Πάμπλο ή σε έναν καινούριο, άλλο στοίχημα, προπονητή? Εγώ νομίζω ότι θα προσπαθήσει να πάει με μεγαλύτερη ασφάλεια και στα πιο σίγουρα. Και δεν υπάρχει καμία αμφιβολία ότι ο Ρουμάνος έχει αποδείξει ότι ξέρει να στήνει και να διαχειρίζεται μια πρωταγωνίστρια Ομάδα.
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 16 Απρ 2021, 18:07

Και να αποκλείεται από τη Vidi, ή την Bate Borisov.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90086
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 21 επισκέπτες